Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) leximester


leximester
tag

En is feltettem az uj 32bites verziot, megcsinaltam amit irtak, ujra is tettem a transmissiont, viszont nem mukodik. Mas esetleg sikerrel járt?
Error:
/storage/.kodi/addons/service.transmission/bin/transmission.start: line 32: transmission-daemon: not found

LibreELEC:~ # ls /storage/.kodi/addons/service.transmission/bin/
transmission-daemon transmission-remote transmission.start

[ Szerkesztve ]

(#13102) sp8787 válasza Technoman (#13097) üzenetére


sp8787
addikt

Hogy lehet ezt tobb formatumban lementeni?
txt-ben kell majd berakni az SD gyokerebe a file neve remote.conf legyen

[ Szerkesztve ]

(#13103) Technoman válasza sp8787 (#13102) üzenetére


Technoman
őstag

Kódolást akartam írni: Ansi/Unicode/UTF Sajna, egyik sem működött.

(#13104) 8zabi válasza trance89 (#13088) üzenetére


8zabi
őstag

már frissült is a 12-es, javítva a chapter seek hiba

linkek nem változtak

(#13105) vargalex válasza Csicsóka (#13086) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A scripbe azért nem olyan bonyolult beírni az umount-ot sem...

Alex

(#13106) m165le3 válasza leximester (#13101) üzenetére


m165le3
csendes tag

ha jól tudom 32biten nem megy a transmission , de ha valaki tud rá megoldást én is megköszönném!

(#13107) vargalex válasza m165le3 (#13106) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nyilván 32 bites transmission a megoldás. Hogy valaki fordított-e erre a platformra, azt nem tudom.

Alex

(#13108) pinnacle válasza vargalex (#13105) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Tudsz ilyen szkriptet írni? Én bármit kipróbálok, csak álljon már le a lemez. :) Magától is elmegy alvóba 20 perc után, gondolom a külső ház miatt, kikapcsolás után viszont elkezd pörögni.Most megnézem, hogy kikapcsolás után is leáll-e 20 perc múlva.

[ Szerkesztve ]

(#13109) envagyok válasza syler123 (#13098) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem jól jött (én kértem/jeleztem), hogy most már jól játssza a h.264 fhd 60fps telefonos MP4 videóimat

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13110) envagyok válasza vargalex (#13107) üzenetére


envagyok
veterán

Az arm verziók elvileg jók (S905,RPi2,stb)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13111) envagyok válasza envagyok (#13110) üzenetére


envagyok
veterán

Próbáljátok ezt:
https://www.reddit.com/r/libreELEC/comments/4xbajb/torrenting_on_libreelec_702_with_rpi3/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13112) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Végre, rászántam magam hogy vegyek egy ilyen készüléket és ehhez szeretném a segítségetek kérni. Elsősorban filmlejátszás volna a cél, másodsorban néha egy kis youtubeozás. Egy nagyon fontos kritérium van, legyen rajta toshlink csatlakozó. Időnként BD iso-ból néznék filmet, fontos lenne hogy tudja ezt a magas bitrátás is folyamatosan küldeni. Árban szeretnék a földön maradni (kb12K) és ne nagyon kelljen vele az elején bütykölni, mert nem vagyok otthon a témában. Mik a javaslataitok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13113) blakey válasza dethroner (#13112) üzenetére


blakey
titán

Az összefoglalóban szerepel néhány típus, van amivel bütykölni kell (minimális) és van amivel nem.

(#13109) envagyok
Túl vagyok egy videó/audió teszten, LE vs Minix XBMC, A Minixen minden kép gyakorlatilag hibátlan, a hangnál az LPCM-et DD-be küldi ki, legalább nem marad néma, az LE alatt azért akad egy-két videó ami nem hibátlan, röcög, akadozik, meg-meg áll, ilyen volt a "táncos videód" is, de akkor ezek szerint az újba már javították, a hang gyakorlatilag hibátlan. Most egy pár napig a Minix rendszerét fogom nyúzni, mert úgy tűnik, hogy használható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13114) pinnacle válasza pinnacle (#13108) üzenetére


pinnacle
nagyúr

1 óra után sem állt le, akkor sem, ha leválasztottam a MiniMXIII-ról. Olyan, mintha simán csak bekapcsolnám, úgy, hogy semmihez sincs csatlakoztatva, akkor sem áll le. Érdekes módon ilyenkor, az automatikus 20 perc utáni leállás sem működik.

(#13115) envagyok válasza blakey (#13113) üzenetére


envagyok
veterán

Most már semmi nem akad le-n nekem.
Én pont fordítva voltam vele a minimx-re való minix porttal,szeptemberi minix xbmc-vel.
Az nem volt stabil, több 4k videóval kifagyott, stb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13116) blakey válasza envagyok (#13115) üzenetére


blakey
titán

De én MINIX Neo U1-ről beszélek, ott hibátlan. LE alatt a 29,97-es videók még mindig röcögnek és van egy-két tesztvideó ami még nem jó, de lényegtelen, mindkettő nagyon jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13117) envagyok válasza blakey (#13116) üzenetére


envagyok
veterán

Szerencsére amit nézek, nem röcögnek, pedig van 29.97-es videóm is

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13118) blakey válasza envagyok (#13117) üzenetére


blakey
titán

Igen, olyan is akad, nekem van egy tesztcsomagom amiket évek alatt összeszedtem és azokat szoktam lefuttatni, így van olyan amit nem szeret, hogy ez mennyire jellemző vagy sem azt nem tudom. A médialejátszó topikba egyébként írtam, hogy a portolt Minix ROM-ba több hiba volt a lejátszás során, gyári hardver alatt ezek hibátlanok, egyelőre az LPCM nem megy neki, Dolby Digitalba tolja ki illetve a Minix ROM-hoz kell a 2GB RAM.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13119) noid2


noid2
csendes tag

Sracok van itt odroid c2 tulaj? es tudja is hasznalni valamire? nem a garazskapunyitora gondolok es tarsai, hanem multimedia...kosziii

[ Szerkesztve ]

(#13120) noid2


noid2
csendes tag

@DoItYourself mi alapjan emelted ki a leirasban a C2-ot?

(#13121) GZoli7 válasza noid2 (#13119) üzenetére


GZoli7
senior tag

Az elvileg hivatalosan támogatott. Legalábbis a LE oldalán.

(#13122) noid2 válasza GZoli7 (#13121) üzenetére


noid2
csendes tag

ja, elvileg...

(#13123) GZoli7 válasza noid2 (#13122) üzenetére


GZoli7
senior tag

Többet sajnos nem tudok, nekem nincs, csak láttam...

(#13124) #79335424 válasza noid2 (#13119) üzenetére


#79335424
törölt tag

Odroid fórumon nincs help?

(#13125) noid2 válasza #79335424 (#13124) üzenetére


noid2
csendes tag

ott akkora kaosz mint az allat, senkinek semmi fogalma semmirol, de az egesz cucc tiszta gagyi. A 2amperes tapjuk 1amperes. FAQ 4 honapja elavult. Userek megvannak elegedve ha elindul a 720p mkv kb. Solved topikok nem azok a V88 pro 10X jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

(#13126) noid2 válasza noid2 (#13125) üzenetére


noid2
csendes tag

van nalam 3 db, szivesen atpasszolok valakinek egyet, ha osszehozza, a debiant, rendesen mukodo kodival.

(#13127) junkpod válasza syler123 (#13098) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért ezt arnyalnam. Nálam a 7-es volt a legstabilabb (mx64), de valamiért nem ment a 24-96 flac. Frissitettem 9re, de az kevésbé volt stabil és valami gondom is volt vele. Ezért léptem 11-re.
Sajnos az indulás bug élő jön néha, kb 10%-ban, egyelőre ez nem idegesít, viszont mindent visz ami nekem számít.

El kell fogadni, hogy nincs bugmentes szoftver, időnként érdemes előre menekülni és frissíteni, így jöhetnek igazi javítások is.

Box's don't touch!

(#13128) junkpod válasza Technoman (#13103) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt még kipróbálhatod, hogy berakid a fájlt a configfiles mappaba, belepsz ssh- és kiadós a remotecfg parancsot, ahogy a "hosszú" remote hszem végén írtam, ha akkor beolvassa és mégse jó akkor marad a hiányzó droid gondja...

Box's don't touch!

(#13129) vargalex válasza noid2 (#13126) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Soha nem próbáltam, de Arch linux alá van AUR package.

Alex

(#13130) vargalex válasza pinnacle (#13108) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Most nem vagyok éppen LibreElec előtt, de én a /storage/.config/shutdown.sh scriptet nagyjából a következő tartalommal hoznám létre:

DEVICE=sda
for partition in $(mount | grep $DEVICE | cut -f 1 -d " "); do
echo "umounting $partition"
umount $partition
done
hdparm -y /dev/$DEVICE

Lehetne még rajta finomítani azzal, hogy ellenőrizni az umount(ok) visszatérési értékét és esetleg egy ciklusban hiba esetén többször megpróbálni leválasztani, de elsőre szerintem jó lesz. Természetesen, ha nem sda az eszköz neve, akkor a DEVICE változó értékét módosítani kell.

Alex

(#13131) noid2 válasza vargalex (#13129) üzenetére


noid2
csendes tag

thx! na nezzuk...

(#13132) LógaGéza válasza noid2 (#13126) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hivatalos LibreELEC se jó?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#13133) noid2 válasza LógaGéza (#13132) üzenetére


noid2
csendes tag

Mert melyik a nem hivatalos?

LibreELEC USB-SD Creator ez csak betat szed le..vagy alphat

(#13134) Csicsóka válasza vargalex (#13130) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehet az is elég lenne, ha a ciklus helyett egyszerűen umount -a adnánk ki. Úgy is leáll az egész rendszer, nem baj ha más egyéb is leválasztásra kerül, ha eddig még nem lett leválasztva.

(#13135) dethroner


dethroner
veterán

Olvasom hogy tudják ezek a többcsatornás hangot sztereóba lekeverni. De vajon tudják-e ezt fordítva is? Vagyis ha sima sztereó egy régi film, tud-e valami dinamikus hangot keverni belőle? Hogy érthetőbb legyen: a samsung tévémben van a hangbeállításoknál egy lehetőség, hogy a beépített lejátszó az optikai hangkimeneten továbbított hangot DTS Neo 2:5-ra alakítja. Természetesen ez nem egy valós, stúdióban előállított sokcsatornás hangot jelent, de egy sima PCM hangtól sokkal kellemesebb. Sőt, pl meccsnézés közben is nagyon jó :K Szóval, képes lehet erre egy ilyen masina?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13136) Csicsóka válasza pinnacle (#13100) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem fog ez így működni, így nem is érdekes. Csak az shutdown.sh hozhat megoldást, már ha beválik az is.

(#13137) DoItYourself válasza noid2 (#13120) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Elismert gyártó, weblappal, dokumentációval, fórummal, supporttal, hivatalos LE támogatással. Kb. ezek voltak amiért "A" kategóriába raktam.
Egyébként tényleg nem megy rajta rendesen a LE?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13138) noid2 válasza DoItYourself (#13137) üzenetére


noid2
csendes tag

Nem megy a hivatalos MATE, meg egy VLC sem indul el. KODI GUI FPS->5,6.

Semmire nem valo. Kaszaltak vele egy nagyot kb, h HDMI 2.0 es 4K, de tenyleg nem irtak oda hogy csak fotokat nezegetni jo, vagy meg arra sem. Forum tele hulyegyerekekkel. a MOD-nak lovese nincs szerintem semmirol, mindig igy idezget masoktol. Nem tudta, hol kell megnezni a KODI GUI FPS-t. Nincs 4k displaye. Sot senkinek sincs szinte. Nem is erdekli oket. xvid, 1080p mkv (*aszveres). A Dietpie all, mint a HK az Ubuntuval.

En nem ajanlom senkinek, de ha belegondoltok csak az LE vallalta be. A tobbi no way.

Cheatelnek a 1080p videoval, hogy kihuzzak a 4K TVre, Tv ugye kiirja, az infobarra, hogy 2160p, de kozben 1080p youtuberol leszedett video megy. Proci minimum 60 fokos, tehat huteni kell, akkor toltheted micro usbvel meg ilyen mini jackel, de a microusb jo OTG-re is, ha leveszed a mogotte levo jumpert. Ezt leirta egy cetlire a polin.de, de azert telefontoltot kuld. Kaosz az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#13139) pinnacle válasza vargalex (#13130) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi vargalex, Csicsóka!

Inkább leírom, hogyan csinálnám, légy szíves nézzétek meg. Sorry a szájbarágós leírásé, de nem szeretném elrontani. :)

Belépek SSH-ra, készülék sda.

Itt beírom a /storage/.config/shutdown.sh

Gondolom itt bejön valami autosatart.sh-hoz hasonló képernyő, itt meg ezt írom be soronként vagy egybe?

DEVICE=sda
for partition in $(mount | grep $DEVICE | cut -f 1 -d " "); do
echo "umounting $partition"
umount $partition
done
hdparm -y /dev/$DEVICE

[ Szerkesztve ]

(#13140) #79335424 válasza noid2 (#13138) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a 905/912 topik, és nem médialejátszó topik. Az Odroidon kívűl, az összes többi nem ér egy kalap szart se, mert egyiken sincs GPIO. Legfeljebb videónézegetésre használhatók, mert még egy nyomorult garázskapu nyitást sem tudnak levezérelni. Nem is értem, hogy mi alapján lettek ajánlottak. Látod, minden csak nézőpont kérdése. :)

[ Szerkesztve ]

(#13141) DoItYourself válasza noid2 (#13138) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ezt is próbáltad már?

LibreELEC 7.1.1 Updated 7th Dec 2016

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13142) noid2 válasza #79335424 (#13140) üzenetére


noid2
csendes tag

Mi?

(#13143) noid2 válasza noid2 (#13142) üzenetére


noid2
csendes tag

aha, ez meg atirja a mac-cimet masra, de nekem az LE nem megoldas. Debian vagy Ubuntu kellene. Meg beernem a VLC-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#13144) szabi__memo válasza #79335424 (#13140) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

;]

(#13145) noid2 válasza noid2 (#13143) üzenetére


noid2
csendes tag

a legjobb hozzaszollas az volt eddig, hogy szedjem le az ntp-t, mert bugos vagy a ftudja, es vegyek akksit. hat lol

(#13146) vargalex válasza pinnacle (#13139) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

SSH-n belépve nem futtatni kell a file-t (még nem is létezik), hanem szerkeszteni. Azaz pl.:

nano /storage/.config/shutdown.sh

Én mondjuk vi-al szerkeszteném, de ha nem ismered, akkor inkább nano.

Egyébként ez a könyvtár szerintem elérhető Samba-n is, azaz akár Windows-ból is létrehozhatod a file-t, még SSH-zni sem kell.

Alex

(#13147) Csicsóka válasza pinnacle (#13139) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem így kell.

SSH belépés után jön pár parancs, sorban egymás után.

cd .config
nano shutdown.sh

A megnyílt nano szerkesztőbe ezt másod be:

#!/bin/sh

DEVICE=sda

case "$1" in
halt)
umount -a
hdparm -y /dev/$DEVICE
;;
poweroff)
umount -a
hdparm -y /dev/$DEVICE
;;
esac

Ctrl+o a mentés, Ctrl+x a kilépés.

chmod +x shutdown.sh

Ez után már csak reménykedsz, hogy működni fog.

(#13148) vargalex válasza Csicsóka (#13134) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, egy umount -a is elég lehet, ha fstab-ból van(nak) mount-olva a partíció(k).

Alex

(#13149) vargalex válasza Csicsóka (#13147) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem kell a file-ba a parancsértelmező megadása és a futtatási jog sem, ugyanis a kodi-(poweroff|halt|reboot) service-ban közvetlenül meg van mondva, hogy /bin/sh-val futtassa a scriptet (pl. kodi- poweroff.service). Ugyan így nem szükséges az autostart.sh-hoz sem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13150) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Be van kapcsolva LE alatt a samba megosztás és pc-ről (windows 8.1) el is érem de csak a box-ról tudok gépre másolni fordítva nem! Ez miért van ? Telefonon es file explorer-el simán tudok oda vissza másolni .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.