Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Technoman válasza blakey (#13850) üzenetére


Technoman
őstag

Ebben blakey, teljes mértékben igazad van.
De mivel én egy másik katalogizáló rendszerről jöttem át (Dune/Mede8er) és az ottani viszonylatoknak megfelelően voltak beállítva a mappák/fájlok, nem nagyon akartam az eredeti struktúrához hozzányúlni + mivel nekem is hatalmas a gyűjteményem (mint DoItYourselfnek), nem akartam még ezzel is külön foglalkozni.
A katalogizálás után vettem észre, hogy a KODIban van lehetőség egy "gyűjtemény" mappára is (ilyen eddig nekem még nem volt a két említett playa progiainál)
Nehéz volt az itteni logikát megszoknom, de most már nem használnék mást, mert ez 1000x testreszabhatóbb, mint minden más, mit eddig használtam.

(#13852) junkpod válasza junkpod (#13845) üzenetére


junkpod
nagyúr

tünet=tuner :)

Fájl elnevezések, ismét Blakey kolléga véleményével értek egyet. Többször végig csináltam már azt a filmrendezgetés dolgot és csak szenvedést szül a köztes megoldás. Többször előfordult, hogy (újratelepítés vagy egyéb dolgok miatt) újra kellett futtatni a scrapert. És mivel előzőleg a problémás filmeket mindig helyileg kezeltem (Kodin belül manuális kereséssel választottam ki a megfelelő címet) ezért ezek újra és újra előjöttek.
Viszont ha a címet írtam volna át akkor bármikor két kattintással kész lenne a médiatár:)
(például nagyon nem mindegy, hogy Phil Collins vagy Phill Collins és ezt nehéz is észrevenni a képernyőn:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13853) Knobber válasza azbest (#13692) üzenetére


Knobber
aktív tag

Próbáltam feltelepíteni, de ezt a hibaüzenetet írja ki:

Mi lehet?

Youtube: Knobber

(#13854) MADAND51 válasza MADAND51 (#13849) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Csináltam LE alatt új mérést, a filmek biztosan rövidebbek, mint 30 mp.

10 Mbps - 70 Mbps között 28,04 - 29,24 mp-et mértem a lejátszásra, azután fokozatosan emelkedett:
80-nál 32,94 mp
90-nél 36,79 mp
100-nál 40,34 mp
110-nél 45,31 mp
Végig akadásmentes, de sokkal lassabb.

A boxhoz kapcsolt Usb-s Wincsinél 10 - 120 (4k) 28,28 - 28,94 mp között volt.

(#13855) macikacaj válasza junkpod (#13845) üzenetére


macikacaj
újonc

Azt szeretném, hogy ami csatornák UTP-n jönnek a T-től a Beelink GT1-gyel tudjam nézni, váltogatni közöttük. Nincs erre valami app vagy jó megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#13856) Beni2360 válasza macikacaj (#13855) üzenetére


Beni2360
félisten

IPT-TV a T-homtól nem fogod tudni nézni csak a regisztrált boxon. Szvsz és tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13857) azbest válasza Knobber (#13853) üzenetére


azbest
félisten

A-A usb kábellel (vagy akár ilyen toldóval), az amlogic USB_Burning_Tool-lal tettem fel a firmwaret.

Azt kell a pécére telepíteni. Elindítani, kiválaztani az imaget, startolni és akkor bedugni a box 4-es, magányos portját a gépbe. Ekkor megtörténik a flashelés. A végén stop és lehúz. Tápot külön nem dugtam a boxba.

[ Szerkesztve ]

(#13858) kmarci25 válasza macikacaj (#13855) üzenetére


kmarci25
veterán

Attól a T-től várod ezt el, aki a boxokon letiltatja az usb csatlakozót? Ne légy naív. :N A T-s boxnak ott kell lennie, ha T-s előfizetésed van. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13859) junkpod válasza MADAND51 (#13854) üzenetére


junkpod
nagyúr

frame rate beállítások rendben vannak?

Box's don't touch!

(#13860) junkpod válasza macikacaj (#13855) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát ez "illegálisnak" tűnik:) Másrészt ha a tvbox ott lóg a tv-n akkor minek még egy?
amúgy az internet szabad és az is marad:)

Box's don't touch!

(#13861) azbest válasza macikacaj (#13855) üzenetére


azbest
félisten

esetleg a tvgo appjukkal, az ott elérhető csatornákat, android alól. Már ha működik az androidos boxszal.

(#13862) Beni2360 válasza azbest (#13861) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nem nagyon akaródzik működni csak valami nagy sumákkal és egy régebbi appal. Volt már róla szó.
Egyszerűbb laptopon és kiküldeni a képet a TV-re.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13863) Csicsóka válasza Pelican (#13351) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem akar ez nekem összejönni! :W :W :W :O :O
Most írt a DX, hogy nincs már AX88179, hanem csak egy újabb változat, RTL8154. Ez pedig nem is gigabit, és nem is támogatott LE alatt. Szóval nem árt megint vigyázni annak, aki 100-as boxot akar gigabitesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#13864) blakey válasza Csicsóka (#13863) üzenetére


blakey
titán

Időközben én is megkaptam és olyat kaptam mint te, a felét visszafizette és nálam maradt az eszköz, így több, mint a semmi, de jobba örültem volna a Gigabites változatnak.

Ez milyen lehet? Ez? Ez? Illetve ez?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13865) macikacaj válasza junkpod (#13860) üzenetére


macikacaj
újonc

Szerintem se kivitelezhető a dolog...sajnos úgy tűnik
Amúgy költözés előtt állunk, és DIGI lesz a folytatásban és örültem volna ha ezt tudom set top box-ként használni a továbbiakban és nem kell tőlük bérelni, vagy venni még egy dobozt a nappaliba. De sajnos nem lesz más választás :(

[ Szerkesztve ]

(#13866) blakey válasza macikacaj (#13865) üzenetére


blakey
titán

Diginél csak a plusz csatornákhoz kell STB, tudtommal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13867) macikacaj válasza blakey (#13866) üzenetére


macikacaj
újonc

Nah ez jó hír, rendelésnél kérdezték kell-e box, azt gondoltam mindenféleképpen kell mint a Tnél

(#13868) pinnacle válasza macikacaj (#13867) üzenetére


pinnacle
nagyúr

DVB-C tuneres TV-hez nem kell.

(#13869) Csicsóka válasza blakey (#13864) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nincs egyiknél sem feltüntetve, hogy milyen chip lapul belül, így nagyon lutri mind. Ez USB-C dugó van, már ezért sem jó. Jó lenne találni egy tuti eladót, aki még AX88179-el árul ilyen kütyüt. Nem lenne rossz a Realtek RTL8153, az is gigabit, de ez meg nem működik LE alatt.

(#13870) Csicsóka válasza pinnacle (#13868) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szuper! :C
A nyáron jár le a hűségidőm a T-nél, és úgy kivágom őket... irány a Digi. Már az agyamra megy a sok távirányító, és az idióta T-s STB.

(#13871) vargalex válasza Csicsóka (#13863) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugyan nincs vele tapasztalatom, de az SMSC75xx chipset is jó lehet.

Alex

(#13872) macikacaj válasza Csicsóka (#13870) üzenetére


macikacaj
újonc

Totál egyetértek! :)

(#13873) macikacaj válasza pinnacle (#13868) üzenetére


macikacaj
újonc

huuu, köszi, olyan TV-nk! :)

[ Szerkesztve ]

(#13874) sp8787 válasza Csicsóka (#13869) üzenetére


sp8787
addikt

A Ugreen-nel fel van tuntetve

[ Szerkesztve ]

(#13875) DoItYourself válasza Csicsóka (#13869) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nézz szét az amazonon, a németeknél már csak nem árulnak hamisítványt.
Ezeknél írják a linux támogatást: ugreen, rankie, tecknet.
Ha van aki betársul a rendelésbe, akkor a postaköltség is eloszlik, vagy ingyenes.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13876) pinnacle válasza Csicsóka (#13870) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is nagyon utáltam a UPC-s dobozt. Egyébként a DVB-C tuneres TV ott is használható Mediacard-al.

[ Szerkesztve ]

(#13877) blakey válasza Csicsóka (#13869) üzenetére


blakey
titán

De a BG megbízható forrás, nem piactér hanem forgalmazó tehát bagy valószínűséggel jók az adatok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13878) junkpod válasza macikacaj (#13873) üzenetére


junkpod
nagyúr

nálunk is digi egyik leányától van dvbc és simán tvbe dugva van 100 akárhány csatornánk, nem kell box

Box's don't touch!

(#13879) Csicsóka válasza vargalex (#13871) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi! Kiterjesztem a keresést erre is, csak találnék már vmit.

(#13880) Csicsóka válasza sp8787 (#13874) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehet hogy mire ez is ide érne, ebben sem az lenne. Az előző két rendelésem is így járt.

(#13881) Csicsóka válasza DoItYourself (#13875) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi, ránézek. Bár nem hiszem hogy a DX át akart verni, egyszerűen nincs már ez a tipus, csak Realtek.
Le is lehetett mondani a rendelést.

(#13882) MADAND51 válasza junkpod (#13859) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Nem változtattam az alapbeállításokon, a következők vannak:

Ami mindháromnál egyforma:

Felbontás: 1920 x 1080
Képfrissítési gyakoriság: 60 Hz
Késleltetés a képfrissítés cseréje után: Ki
Előnyben részesített mód: Film szerinti

Amiknél vannak változások:

Képfrissítési gyakoriság beállítása: LE Indítás/leállítás, Kodi 17, SPMC Ki
Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz: LE, SPMC Ki, Kodi 17 Be

Menüpontok, amik nincsenek mindegyiknél:

Renderelés módja: Kodi 17 Automatikus
Függőleges szinkronizáció: LE Automatikus, SPMC Mindig
GUI felbontás korlátozása: Kodi 17, SPMC Automatikus

(#13883) pkollar


pkollar
tag

Tapasztalat egy T95m 4K androidos TV-box-ról.
Proci S905X, RAM 2GB.
Gond nélkül felment rá az LE 7.0.3.012.
Távirányitó müködik (bár nem minden gomb megy ami android alatt igen), wifi ok, samba ok.
MS repok telepitése után kis filmnézés teszt, de kicsit lomhának tüntek a betöltések igy visszamentem a 6.0-ás androidra. Meglepő de a kütyü android alatt sokkal fürgébb. A listák hamarabb bejönnek és a filmek is gyorsabban elindulnak.

(#13884) Osynho válasza pkollar (#13883) üzenetére


Osynho
addikt

Mire telepítetted a LE-et?

(#13885) sp8787 válasza Csicsóka (#13880) üzenetére


sp8787
addikt

Azt a kepet a Ugreen "hivatalos" shopjabol linkeltem.
Nekem egyebkent van egy ilyenem meg olyan is ami neked jott azzal a kulonbseggel ,hogy mindketto 100Mb felett megy, igaz nem teszteltem csak 100Mb feletti jellyfish-ekkel (nem vagyok egy linux magus).

Most is egy ilyen van radugva az A95X(s905x)-re ,de egyebkent az erdekes ,hogy mintha az s905-on jobban muzsikalna. A LAN hibas minimxiii-on jobban teljesitett jellyfish ugyileg.

[ Szerkesztve ]

(#13886) junkpod válasza MADAND51 (#13882) üzenetére


junkpod
nagyúr

szerintem ezt
Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz: LE, SPMC Ki, Kodi 17 Be
kapcsold ki és mérd újra.
és a függőleges szinkronizáció is kikapcsolható.

Box's don't touch!

(#13887) paolinho válasza TCr (#13815) üzenetére


paolinho
őstag

Na meglett az időpontra a megoldás. A 12c-s változat jól töltötte be, nem úgy, mint előtte a 9--es, illetve a 11-es széria. Úgyhogy köszi a tippet, tényleg próbálgatni kellett a különböző szériákat. (#13811) gulac12: végül is nem kellett próbálkoznom a javaslatoddal, de ha egyszer visszazuhannék ebbe a problémába, ki fogom ezt is próbálni :R :R

(#13808) Technoman: köszi, úgy néz ki, hogy a javasolt beállításoddal a filmek tényleg folytathatok a félbehagyást követően. :R

(#13818) pinnacle: köszi a tanácsot, sikerült a Port.hu-ra is ráállnom, és így nagy faszányosan rálel a magyar témákra. :R

(#13809) Beni2360: köszi Neked is, nem jelentkeztem, mert összejött minden :R

Arra esetleg van valami tipp, hogy hogyan lehetne a Gyűjtemények - be tudatosan társítani filmeket?

(#13888) laca63hu


laca63hu
kezdő

Üdv ! Véleményt kérnék a z alábbi kisokosról : Amire kellene : Skype videocall, facebook videocall, 1080P mkv külső vinyóról. Link :https://www.zapals.com/t95n-mini-mx-amlogic-s905-4k-tv-box-android-mini-pc-1gb-8gb.html

(#13889) Technoman válasza paolinho (#13887) üzenetére


Technoman
őstag

Filmgyűjtemény kezelése:
Ha már adva van egy gyűjtemény mappa (pld "angol filmgyűjtemény" címmel), amibe bele akarsz tenni egy filmet, akkor Menü gomb*, majd a Kezelés/Filmgyűjtemények kezelése menü. Ott kijön egy lista, s ott kikeresed az említett "angol gyűjtemény" példát és nyomsz egy jó nagy kövér OK-t.
Ennyi

* azt hiszem így hívják, ez általában a közvetlenül a kurzor alatt található, bal oldalon. Bocs , nem a gyári távját használom, így nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#13890) pkollar válasza Osynho (#13884) üzenetére


pkollar
tag

Class 10-es SD kártyára.

(#13891) leximester válasza pkollar (#13890) üzenetére


leximester
tag

Valaki találkozott mar hasonloval?

Adott egy androidos Sony tv, egy Beelink M18-s box LibreElec-kel, es egy Denon x2300 erosito. A kovetkezo a rendszer: a box az erositovel van osszekotve az erosito pedig a tv-vel mind2 HDMI-n keresztul, utobbi ARC-os. Amikor a box-n lefagy az LE, akkor az erosito nem hajlando hangot kiadni a TV-rol, amint ujrainditom a box-ot vagy kihuzom, egybol lesz hang. CEC aktiv, a tv taviranyitojaval hasznalom mind3 eszkozt. Valakinek van otlete?
Az LE altalaban akkor fagy le ha 2-3 napig hozza se nyulok.

Szerk: Nem valasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#13892) blakey válasza leximester (#13891) üzenetére


blakey
titán

Szerintem itt szoros összefüggés van a fagyás és a CEC között, tehát amikor lefagy a box akkor sajnos foglalja a sávszélességet és így limitálva van a kommunikáció HDMI-n keresztül. Valószínűleg az egyetlen megoldás az amit csinálsz, ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13893) drbodyjr


drbodyjr
csendes tag

Arra lennék kiváncsi, hogy van -e valaki a t. fórumtársak között, aki hozzám hasonlóan megmagyarázhatatlan (?), de szinte kiszámíthatóan érkező lefagyást/kodi vagy android menübe visszaugrást tapasztalt jarvis alatt, de a krypton mellett simán fut a rendszere. Ja igen, online mozizásról van szó az esetemben...

Érdemes váltanom?

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13895) junkpod válasza leximester (#13891) üzenetére


junkpod
nagyúr

A cec-en keresztül magára köti a box az erősítőt és mivel nem kapcsoltad ki rendesen ezért azt hiszi az erősítő hogy a box meg mukodik.
Csak cec kikapcsolással lehet ezt elkerülni.

Box's don't touch!

(#13896) leximester válasza junkpod (#13895) üzenetére


leximester
tag

Igen am, de en atvaltom az erositot TV-Audio-ra, akkor sincs hang.

(#13897) blakey válasza leximester (#13896) üzenetére


blakey
titán

Leírtam a miértet, vagy azt csinálod amit eddig, tehát újraindítod a boxot, vagy ahogy írták, nem használod a CEC-t, ezt azért nem írtam, mert gondolom nem véletlenül használod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13898) leximester válasza blakey (#13897) üzenetére


leximester
tag

Koszonom, az lehet az ok amit irtal. A tv nem tudja tovabb kuldeni a TrueHD-t, ezert hasznalom az erositobe dugva.

(#13900) leximester válasza #99499520 (#13899) üzenetére


leximester
tag

Azt hasznalok, eddig az osszes verzio produkalta ezt. Valtozo, van hogy 1 hetig nem jelentkezik, van hogy 2 naponta lefagy. Kulso 2.5-s HDD-t hasznalok kulso tap nelkul, nem tudom, lehet hogy koze van hozza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.