Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) blakey válasza gg72 (#12945) üzenetére


blakey
titán

Nem nagyon cserélgetem, 2 boxom van, de amikor át tettem a másikba akkor fogpiszkálóval bootoltam, nem tudom, hogy anélkül működik-e vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12952) junkpod válasza TCr (#12950) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudod mit? Este letesztelem.

Box's don't touch!

(#12953) TCr válasza junkpod (#12952) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12954) Technoman


Technoman
őstag

Na, megrendeltem a KIII-as lejátszót. Valamikor a jövő héten érkezik, mint szülinapi ajándékom:)

(#12955) DoItYourself válasza junkpod (#12952) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Három féle Beelink-et is találtam a Logitech Harmony adatbázisában, azokat próbáltad már?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12956) MADAND51 válasza gg72 (#12945) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 2 külön kártyám van, csak legelőször kellett a fogpiszkáló, azóta nem, simán felismeri és indítja az új verziót.

X96-om van, az eredeti (és a letöltött) Kodi 16.1 is Androidon időnként kilépett -sajnos a Kodi leállt - szöveggel. Feltettem a fejlesztői 17-est, azóta nem csinálja, rendben működik.

LE-ből többet is kipróbáltam, mindegyik normálisan működik:

- a 011-es
- a 8.0 develt verzió
- a 7.0 develt vezió, mégpedig nem a linkeltet raktam fel, hanem a megjelent frissebbet.

András

(#12957) pinnacle válasza Csicsóka (#12851) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Leírnád, hogy kell ezt csinálni? Esetleg ha valaki még tudja. MXIII-hoz menne.

LibreELEC-T95m:~ # hdparm -y /dev/sda

/dev/sda:
issuing standby command

bemásolom soronként ide vagy ide, hogy mindig lefusson?

DialogButtonMenu.xml-t PC-n megtaláltam, Libreelecnél nem.

[ Szerkesztve ]

(#12958) headhunter válasza azbest (#12865) üzenetére


headhunter
addikt

vaaa, a sok rom próblgatáshoz képest azt hiszem veszek másik távot az v88 prohoz. :D beelink M8S II androiddal használom, így a hozzá való remote tudná bekapcsolni és ha minden igaz, 6 dolcsi körül kapni külön is olyat Külsőre majdnem úgy néz ki, mint a v8pro sajátja, csak annak más a kódja így nem megy a bekapcs. Majd még le kell ellenőriznem a felsorolt boxok remote.confjában ugyanaz a kód van e hozzá.

Nekem az X9 4K-hoz [link] ugyanezt a távirányítót adták, de pl.: KODI-ban nem mindig működik a "return" gomb, nem lép vissza...

Ami hiányzik: futó alkalmazások közötti váltás gombja...

Milyen Remote.conf fájlt kellene rámásolni?

(#12959) headhunter válasza Imi1981 (#12893) üzenetére


headhunter
addikt

Ez sem jó? (Nem egy "hulladék" kategória)

Kingston MobileLite G4 USB 3.0 Memory Card Reader FCR-MLG4...

(#12960) Keef_Lee válasza blakey (#12903) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

"Nem is lesz fagyás."
Dehogynem! Reggel -12, szombaton -20! :D
Nemhogy a boxok, de még a szarvasok is befagynak a kanyarban. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12961) Yahhher válasza nimfas (#12926) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Bevált a tipped.
Kösz!

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#12962) junkpod válasza TCr (#12953) üzenetére


junkpod
nagyúr

megnéztem, remekül érzékeli a wetekplay2 gombjait az MX64 (M18) box (meg szerintem a többi is. Most már csak keresned kell egy remote.conf (wetek.conf) fájlt...
illetve találtam most valamit ami talán még általánosabb conf fájl, ha működne akkor még a nyavajás android gomb keresztkódolást is átugorhatnánk.
kipróbálom:) majd beszámolok

Box's don't touch!

(#12963) azbest válasza headhunter (#12958) üzenetére


azbest
félisten

(nekem csak lesz olyan távirányítóm, mint neked. Most még a régi van, ami csak külsőre haszonlít, de teljesen más kódokat küld. Aztán néztem, hogy 2db egyben 6 dolcsi, ezt sokféle boxhoz mellékelik. Gynús, hogy az a cég gyárthatja több brandnek is a készülékeket)

Szerkeszthetsz magadnak.

A remote.conf elvileg eleve tartalmazza az összes gombodat, csak a megfelelő android funkciót kell hozzárendelni. Például nekem ilyenek vannak egyiknél:

key_begin
0x00 116#power
0x0c 113#mute
0x01 66#media
...

A második szám jelenti, hogy milyen Androidos billentyűként visekledjen. Azt pedig, hogy milyen androidos gombnak mi a száma, azt az android forrásban találtam meg.

key 116 POWER WAKE
key 113 VOLUME_MUTE
key 66 F8

A listából kikeresve, hogy neked mi kell, azt valamelyik gomb hexa kódja mellé írva azután azt fogja csinálni elvileg.

Szerk, sőt ez lehet még részletesebb:
HID Keyboard and Keypad Page (0x07) [link]
Csak itt át kell számolni hexára, vagy a második számot is talán be lehet írni hexaként is 0x.. formában. Az LKC oszlop az érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#12964) nimfas válasza Yahhher (#12961) üzenetére


nimfas
addikt

Szívesen, csak egy tipp volt. Nem vagyok Linux, Android guru, csak pont a napokban nézegettem én is a cec beállításokat. 😀

Ha már CEC az lehet hogy a tv-n csak az 1-es HDMI cec kompatibilis? Ilyen drága? Legalábbis nekem csak abban megy a box a tv távval....

(#12965) junkpod válasza junkpod (#12962) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor leírom ide, hogyan csináljátok ha teljesen egyedi távirányítót szeretnétek használni a boxhoz.
Fontos, hogy a BEKAPCSOLÁSRA használt power gombot nem tudod módosítani, mert az alacsonyabb szinten van bekódolva és azt még nem tudom, azt hogyan módosíthatjuk (ugye akkor még nem fut a linux amikor bekapcsolod). Szóval csak olyan távirányítót tudsz használni aminek van legalább egy tanítható gombja.

1. Tanítsd meg az új távirányítónak a gyárinak a power gombját.
2. készíts magadnak másolatot a "remote.conf" (LE alatt és Android alatt is megtalálható) és a "Vendor_0001_Product_0001.kl" fájlról (ezt csak droid alatt találtam meg eddig). A remote.conf fájlban van eltárolva, hogy a táviránytó gombnyomás-kód milyen oprendszer-kódot kapjon. A Vendor fájlban pedig az van elátrolva, hogy az oprendszeri-kód milyen parancsot jelentsen, amit már a KODI (és a Droid) is tud értelmezni, ezek billentyűzet gombok nevei lesznek, hogy alapból melyik billentyűnek milyen hatása van a KODIra, azt a KODI Wikiben megtalálod [link]
3. SSH-n keresztül lépj be a boxba, add ki a "dmesg -c" parancsot (ezzel kilistázod az aktuális rendszer üzeneteket és törlöd is a lista puffert).
4. kezd el feltérképezni az új távirányító gombjait: nyomd meg a gombot, indíts egy "dmesg-c" parancsot (felfele nyíl a terminál ablakban az előző parancsokat hozza vissza) és írd fel a kiírt "remote: Wrong custom code is 0xb8475f5e" kiírásból a hexadecimális számból a kódot a gomb neve mellé. A hexadecimális szám értelmezése: 0xAABBCCCC, ahol AA nem érdekes, BB az IR GOMB KÓD (ezt kell felírni), CCCC a távirányító factory kódja (ezt majd az új remote.conf-ba be kell írni egy sorba)
5. Szerkeszd a remote.conf fájlt:
- a key_begin és a key_end sorok közé sorold fel az összes IR GOMB KÓD-ot
- minden IR GOMB KÓD mellé (szóköz kihagyással) írd mellé azt a billentyű kódot (VENDOR fájlból) amire szeretnéd használni.
- a fájl elején írd át a factory_code részben a hexa szám első négy jegyét az előzőekben feljegyzett factory kódra
6. nincs más dolgod mint az új remote.conf fájlt berakni a káértya gyökerébe és újraindítani a boxot.
6.a. ha tesztelni akarod működő box alatt akkor mentsd el az új remote.conf-ot és a régit is bármilyen név.conf fájlként a box SMB-n keresztül elérhető configfiles mappájába, majd add ki SSH-n az alábbi parancsot a conf fájl aktiválására: "remotecfg /storage/.config/remote.conf" (a remote.conf helyére a cserélendő fájl nevét írd). Így nyomkodhatod, hogy jó-e, ha gáz van akkor újra kiadod a parancsot a régi fájlra és már minden a régi.

Amúgy szerintem nagyon gáz ez az egész, hogy ennyire összetett, de keresem az egyszerűbb megoldást. Jó lenne a az IR GOMB KÓD-hoz direktben KODI parancsot tudnék rendelni minden áttétel nélkül.

Box's don't touch!

(#12966) drbodyjr válasza headhunter (#12010) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Hali!

Sunvell t95z plusom van! Android 6-al. A hbogo nekem is fejtörést okozott. Nálam végül annyi kellett, hogy wifivel csatlakozzam a routerhez, nem kábellel. Most tökéletesen fut. Ki érti ezt?!

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#12967) Beni2360 válasza drbodyjr (#12966) üzenetére


Beni2360
félisten

Ki érti ezt?! - Szerintem ezt az egész opciót arra találták ki, hogy nem otthonról hanem máshonnan tudd nézni a műsort. Tehát wifi vagy mobil nett kell hozzá, így írták meg az appot.
Idézet a play áruházból: Az alkalmazás futtatása minimum Android 4.0 operációs rendszert, illetve széles sávú internetkapcsolatot (3G/4G) vagy WiFi hozzáférést igényel. 3G/4G hálózaton a szolgáltatás magas adatforgalmat generálhat!
Azért a progik létöltésénél el kellene olvasni a leírást. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12968) azbest válasza Beni2360 (#12967) üzenetére


azbest
félisten

inkább trógerül írták meg az appot vagy valami nagyon régi változatból örökség, amikor még nem volt az androidban ennyi féle.

Valószínűleg még úgy írták meg a vizsgálatot, hogy "ha van wifi vagy mobil, akkor van hálózat". Ezzel szemben az újabb androidokban el lehet kérni az összes kapcsolatot és végiglépkedve rajtuk meg lehet vizsgálni, hogy aktív-e bármelyik. Vagy tucatnyi fajta lehet azon a kettőn kívül.

(#12969) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Még nincs ilyen boxom, csak kérdezem, hogy mi ez a távirányítós szarakodás, meg sok probléma?
Nem elég ezeket a szarokat egyszer bekapcsolni aztán úg hagyni? Kikapcsolni, sleepelni minek?
Minek egyáltalán a saját távja, CEC szart se ér?
Én biztos nem szeretnék 2 távot kezelgetni.

(#12970) drbodyjr válasza Beni2360 (#12967) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Igazad van, el kellett volna olvasnom az elején. (Később viszont megnéztem, és utána álltam át wifire) Viszont a upc horizon go és a telekom mobilos appja simán futott kábellel, nem gondoltam, hogy most más lesz a helyzet.

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#12971) No.01


No.01
őstag

Van itt Wetek felhasznalo? Frissitettem es miota megvaltozott a "launcer" nem minden teljesen tiszta.
Sot igazabol abban sem vagyok 100%-ig biztos, h az eloretelepitett Kodi appot vagy a We(tek) Play appot ajanlott hasznalni?

(#12972) drbodyjr


drbodyjr
csendes tag

Segítséget, tanácsot kérnék.
Adott a dobozom. Leszedtem az előtelepített Kodit és a Play storeból letöltöttem a legutolsó stabil verziót. Nem variáltam a skinekkel.
Az android rendszermenüben kikapcsoltam az automatikus frekvencia beállítást.
Kábellel csatlakozom a gigabites routeremhez, a webes sebességmérések szerint letöltés irányban kb 50mbps-t tudok produkálni.

Kodin belül kiszedtem az amlogic hardware gyorsítást (de próbáltam az összes kikapcsolását/bekapcsolását is - viszont egyesével még nem teszteltem).

Advanced settingset csak az Echo wizard segítségével variálgattam (advanced setting nélkül, 0 cache móddal, 512mb ill 1 gb ram móddal néztem eddig) illetve a cache törlését állítottam be (kodi indításakor) szintén az Echo segítségével.

Streamelt videókat nézek csak, Sorozatbarát, Movieshark és Exodus + van csak telepítve.

A probléma: sorozatok esetén a második rész 2/3 - 3/4-énél leáll a kép (és a felirat, ha van) a hang megy tovább. Ha egy fél percen belül használom a távot, akkor még le tudom állítani a lejátszást és vissza tudok lépni a források listajához. (Viszont a következő fájl már élből lefagy induláskor - ha csak a listáig megyek ki és a menüpontok között váltogatok, simán lefagy). Ha nem használom a távot, a kodi totál beragad, és vagy az androidig kell kilépnem (home gomb az airmouseomon - ilyenkor a kodi az elejéről indul és vagy lefagy az első videónál, vagy nem) vagy áramtalanítanom kell a dobozt.

Crash logot nem generál valamiért ez a jelenség. Azzal nem tudok szolgálni. Ugyanez a hiba wifi esetén is (5ghz)

Ugyanez volt a helyzet, amikor spmc-t akartam használni.

Kerestem megoldást ezen a fórumon, és a szintén itcafés kodi fórumon, valamint google találatai alapján, de használhatóra nem akadtam (vagy csak elkerülte valami a figyelmemet?)

Tudom, hogy sok tekintetben nem volt jó lépés a s912 (azaz nem tudom, de lépten-nyomon azt olvastam itt, hogy nem jók a dobozok), viszont most ez van. Ha lehet, nem "vegyél egy másikat" jellegű tanácsokat szeretnék kapni.

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#12973) DoItYourself válasza szabi__memo (#12969) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Fogalmazz kulturáltabban kérlek, és más munkáját ne becsméreld.
Távirányítani sokféleképpen lehet a boxokat, lásd összefoglaló 14-es pontja.
Most arról megy a társalgás, hogyan lehet a remote.conf fájlon szerkesztésével másik box távirányítóját használni. Kikapcsolni nem biztos, hogy érdemes, elég kicsi a fogyasztása (2-3W).
A CEC működik, lásd összefoglaló 14-es pontja. A távirányítókkal nincs semmilyen gond, amelyiken több gomb van ott tudsz plusz funkciókat tenni a "felesleges" gombokra.

#12971 No.01: mi a probléma? A Wetek-es Kodi biztos, hogy tartalmaz valamilyen optimalizációt, nem hinném, hogy unalmukban fejlesztgetik. :)

#12972 drbodyjr: első körben alaphelyzetbe állítanám a Kodit, és úgy tesztelnék még egy kört. Ha így se jó, akkor érdemes lenne ezt feltenni: Sunvell T95Z PLUS / T95K PRO / T95U PRO - Superceleron V1 Final ROM

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12974) szabi__memo válasza DoItYourself (#12973) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bocsánat a nem túl kifinomult hozzászólásért, de szerintem valamit félreértettél.
Senkinek nem becsméreltem a munkáját, még igy visszaolvasva sem, de aki magára vette attól mindenképp elnézést kérek. Én nagyon is becsülöm azokat akik mindenféle problémára keresik és adják is a megoldásokat! Köszönet nekik.
Szimplán kiváncsi vagyok/voltam mi ez a sok probléma a távokkal főleg, hogy ott a cec. Ezt szeretném megérteni, mert látom itt is és más forumokon is, hogy folyamatosan a conf-fal és mindenféle kódokkal foglalkoznak.

(#12975) Osynho válasza DoItYourself (#12973) üzenetére


Osynho
addikt

Ez azt jelenti, hogy a tv tavirányitójára is rá tudnám tenni mondjuk a felirat, hangsáv funkciókat?

(#12976) No.01 válasza DoItYourself (#12973) üzenetére


No.01
őstag

Igazabol nem ertem, h mi a kulonbseg, foleg, h mind2 alapbol telepitve volt. Az egyetlen kerdes ami igazan erdekel, h melyikkel megy rendesen a 24p? Tesztelni sajna nemigen van/volt idom, a tobbi dolog meg egyenlore nem is fontos a tulajnak.

(#12977) DoItYourself válasza Osynho (#12975) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodi keymap editor addon-t tedd fel, és próbáld ki, hogy a tv távirányítónál melyik gomb ad kódot az addon-ban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12978) TCr válasza junkpod (#12965) üzenetére


TCr
veterán

Te jó ég, ez nem semmi...
Kicsit továbbgondolva az írásod, ha már ennyire benne vagy és értsz is hozzá:

Korábban volt egy pici HTPC-m, amit XBMC-vel használtam.
Vettem hozzá egy USB-s HP IR vevőt, így úgy tudtam használni az XBMC-t a Harmony-val, mintha billentyűzettel vezéreltem volna.
Az "s" betűt beállítottam a stop gombra, a "tab" gombra (fullscreen) kerestem egy funkciógombot a Harmony-n, stb-stb... még a hangsáv és a feliratkezelés menüpontoknak is megvan billentyűparancsa, így makrózni sem kellett ezeket.

Na már most ezt a remote.conf fájlt nem lehet valahogy úgy módosítani, hogy a távirányítót billentyűzetként ismerje fel?
Illetve mintha a LE (Android részemről nem játszik) billentyűzetről lenne vezérelve?
Logitech Harmony szempontjából ez lenne a lehető legkézenfekvőbb megoldás. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12979) GZoli7 válasza szabi__memo (#12974) üzenetére


GZoli7
senior tag

Projektorok és több TV sem tud CEC-t, például azért.
Fel kéne fogni, hogy eltérőek az igények...

(#12980) DoItYourself válasza No.01 (#12976) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt is a Wetek verziót javasolják a Play2/Hub-hoz.

De ez is megfontolandó:
Q. I simply want the Fastest - No Nonsense version of Kodi to use on WeTek devices ?
Use LibreELEC Kodi in a Dual Boot configuration. Fastest microSDHC storage are the Samsung EVO(+) or Sandisk UHS-1 Class 10 cards.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12981) No.01 válasza DoItYourself (#12980) üzenetére


No.01
őstag

Koszi! ... a linket is ;)

Gondolkodom ezen az OpenElec telepitesen, bar ha ez alapbol jol mukodik akkor lehet felesleges.
A masik dolog amit fontos lehet az a Youtube. Kiprobaltam a gyarit (talan Youtube for andorid TV a neve, de nem biztos) ami szvsz egy fabatkat sem er. Az olyan funkciok, mint megnezendo videok, feliratkozasok... min hianyoznak. Anlekul meg tul sok ertelmet nemigen latom.

Ha OE-t telepitenek KODI-val akkor ott is letoltheto/beszerezheto az "igazi" Youtube?

(#12982) Technoman válasza Osynho (#12975) üzenetére


Technoman
őstag

Nekem a Pana tv távján pld., a nem használt piros/zöld/sárga/kék TXT gombokon tudom előhívni/tiltani az adott film feliratát. Így állítottam be.

(#12983) drbodyjr válasza DoItYourself (#12973) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Az alaphelyzetbe állítás alatt mire gondolsz?

Mi a rom telepítésének a menete? (Lehet, hogy e kérdés előtt illett volna visszaolvasnom a fórumban, bocsánat)

Mennyiben fogja ez befolyásolni a dobozon levő androidot? Elvesztem minden beállításom / telepített programom?

Vissza tudom majd állítani az eredeti sw-t ha pl a gyártóval kell veszekednem garancia miatt?

Ne haragudj a kérdésekért, de tényleg kezdő vagyok a téren.

Ja, és nagyon köszönöm a linket!

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#12984) Arolotifar válasza drbodyjr (#12983) üzenetére


Arolotifar
őstag

Összefoglalót érdemes elolvasni.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12985) DoItYourself válasza drbodyjr (#12983) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodi beállításai között minden menüpontban van alaphelyzetre állítás: "reset above setting to default". Ahol állítgattál valamit, ezzel vissza tudod tenni a gyári beállítást.
Van lehetőség teljes visszaállításra is, de az valószínűleg a kiegészítőket is törli.

A superceleron ROM-ot USB Burning Tool-al kell feltenni, ez teljesen újraírja a boxot, semmi nem marad meg. Ehhez konkrét útmutatót hirtelen nem találtam, de nézelődj a topikban, vagy keress a google-al.

Még mielőtt ennek nekiállsz, ellenőrizd a Kodi alapbeállításokat, és a legfrissebb gyári fw-t. Ha jól látom, ezt pendrive-ról lehet telepíteni, kb. mint egy OTA frissítés, ez csak frissít, nem gyalul.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12986) trevis69


trevis69
csendes tag

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket kérni. Tervezem egy ilyen médiaeszköz vásárlását, de elég láma vagyok hozzá. Olvasgattam a fórumot és látom, hogy elég sok mindenre lehet használni ezeket a készülékeket.
Én szeretnék a tv-re kötve HD filmeket nézni és játszani is controller segítségével.

Kérdésem, hogy a Beelink Mini MXIII vagy a MI box lenne erre a megfelelőbb? Az MI box látom drágább olyan 20 $-ral. Megéri-e ezt a felárat? Jobb-e ennyivel az eszköz?

Az összefoglalóba olvastam, hogy a mindkettő ajánlott, ezért gondolkodom e kettő lejátszóban.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#12987) blakey válasza trevis69 (#12986) üzenetére


blakey
titán

MXIII-ra szavazok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12988) szabi__memo válasza GZoli7 (#12979) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lassacskán 10 éves lesz a tv-m de abban sem volt újdonság.
Bocsi, de valahogy a sok ilyen távos poszt miatt nem feltételezem a topiklakókról, hogy junoszty tévékhez veszik ezeket a cuccokat. Van még olyan tv ami nem tud cec-t? TV amihez egy ilyen box való, nem valami őskövület.. Nyilván van aki olyanhoz veszi, de ha csak pár embert érintene akkor gondolom nem lenne ennyi ilyen poszt. A projektorosok aránya sem hiszem, hogy indokolná, szóval a válaszod, hogy különböznek az igények egyáltalán nem válasz. A kérdésem ezek ismeretében vetődött fel

[ Szerkesztve ]

(#12989) GZoli7 válasza szabi__memo (#12988) üzenetére


GZoli7
senior tag

Pedig hidd el, hogy sokan használják projektorhoz is, mint én.
Az 5 éves Samsung LCD-m sem tudja a CEC-t, a Pana plazmám tudja egyedül.
A tájékozatlanságodat ne bagatellizáld el ilyen junoszty példával ...

[ Szerkesztve ]

(#12990) kmarci25 válasza trevis69 (#12986) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak arra figyelj, hogy "sima" MXIII-at (amiben S905 processzor van) már nehezebben találsz. Inkább MXIII II-t fogsz találni, ebben pedig S905X processzor van.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12991) Technoman


Technoman
őstag

Egyébként érdekes ez a CEC dolog.
A régi Med8er 600-asommal amikor váltottam videocsatornát (HDMI1/2) akkor nem állt le az éppen nézett film. Ennél a "filléres sz@rnál" meg olyanokat tud, hogy csak nézek (pld az előbbi dolog + a tv távval történő vezérlés) :C

GZoli7 Panasonic plazma.......hát igen :DD

[ Szerkesztve ]

(#12992) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Van egy hülye kérdésem, amiért előre bocsánatot kérek: A boxokkal nézhető IPTV-n van a Eurosport2 HD? :D Van valamilyen elérhető csatornalista? Gondolom magyar adás nem igen érhető el rajta, vagy akad?

(#12993) GZoli7 válasza Technoman (#12991) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen, azon minden tökéletes. :D

(#12994) pinnacle válasza blakey (#12987) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mit találtál a MXIII, Mini MX helyett?

(#12995) TCr válasza szabi__memo (#12988) üzenetére


TCr
veterán

Csak mert szóba hoztad a egy korábbi hsz-edben a "conf és mindenféle fájlok módosítását", ezért én is hozzászólnék, ami az én részemet illeti:

Logitech Harmony: nincs baj a MiniMXIII gyári távjával, de én nem szeretek 3-4-5 távirányítóval kínlódni, ezért vettem a Harmony-t, elképesztő kényelmet nyújt, köszönhető ez leginkább az "activity" részének.
Viszont a KODI sokkal-sokkal több "gombot" (funkciót) tud kezelni, mint a kis kütyük gyári távirányítói.
Van, akinek ez kevés, vagy egy idő után kevés lesz tudatában annak, hogy ennél több is lehet(ne).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12996) GZoli7 válasza TCr (#12995) üzenetére


GZoli7
senior tag

A makrózással elérhető kényelemről nem is beszélve... :D

(#12997) szabi__memo válasza TCr (#12995) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nos ezt az indokot megértem, ezért is kérdeztem mi az oka ennek a sok hackelésnek. Ilyenre nyilván nem is gondolhatsz ha nem vagy benne... Köszönöm

De igazból azt sem gondoltam, hogy még az elmúlt pár évben is gyártottak (esetleg még most is gyártanak) olyan tv-t ami egy ilyen alap, a gyártó számára ingyenes funkciót nem tud. Gondolom direkt, jó nagy szemétség. Azért reménykedek benne, hogy ritka mint a fehér holló. De ha legközelebb ha tv-t veszek, ami ennyi év után egyre inkább aktuális is lesz, direkt figyelni fogom, nehogy aztán ne tudja :(((

[ Szerkesztve ]

(#12998) Pelican válasza szabi__memo (#12988) üzenetére


Pelican
őstag

Ezerszer le lett írva, nem minden CEC implementáció egyforma vagy kompatibilis egymással, így előfordulhat hogy bár papíron tudja egy készülék, mégsem tud együttműködni egy másikkal, ami papíron szintén képes rá. Szóval felesleges arcoskodni, nincs igazad.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12999) TCr válasza GZoli7 (#12996) üzenetére


TCr
veterán

Igen.
Csak sajnos (ez egy példa a több közül) a makró azt nem tudja megoldani, hogy ha bárhol vagyok a KODI menüben, mondjuk zenék tallózása a NAS-on, vagy főmenü, stb... akkor a "stop" gomb lenyomása megállítsa az éppen szóló zenét, pont a KODI sajátos kialakítása miatt.
De ha úgy fel lehetne programozni a Harmony-t, hogy PC billentyűzetként vezérelje a KODI-t (ez PC-n természetesen megoldható, mint írtam már csináltam), akkor a makróra sem lenne szükség, mert úgy tényleg minden funkciót megkapna.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13000) szabi__memo válasza Pelican (#12998) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.