Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) headhunter


headhunter
addikt

Adott egy X9 4K Box, Android 6.0-val.

FTP-s fájlátvitelnél, miért nem lehet írni az SD kártyára (NTFS)? (Jogosultságok beállítva, írás, olvasás, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#13202) blakey válasza headhunter (#13201) üzenetére


blakey
titán

Milyen FTP-t használsz?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13203) pinnacle válasza vargalex (#13180) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Igen, Windows alól is lehet szerkeszteni. Átírtam a tiedre. Kikapcsoláskor nem állt le a vinyó. Kikapcsoltam, box be, vinyó be, csatlakozott, kikacsoláskor nem állt le. Gondoltam megnézem SSH-val, de ott már megvan.

Nincsen valamilyen Kodi betöltése utáni "vinyó ébresztő" autostart.sh parancs? Már csak ez kellene megoldani, mert a leállítás Csicsóka szkriptjével működik.

(#13204) dethroner válasza Karel2 (#13182) üzenetére


dethroner
veterán

Szóval nem ördögtől való gondolat, hogy ezt is szeretném ha tudná, szuper :C Akkor tényleg nincs mire várni tovább, keresni kell valami masinát 30-40$ körül.

(#13183) junkpod Hogy érted azt hogy ez nem olyan, mintha a telefonról a tévére küldeném a yt videót? A végeredmény gyakorlatilag ugyanaz, nem? Telefonon böngészem a youtube-ot, aztán ha valamit meg akarok nézni pár gombnyomással átkerül az S905-ön keresztül a tévére. Vagy valamit nem jól értek?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13205) vargalex válasza pinnacle (#13203) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig, ha Csicsóka script-je leállította, akkor ennek is le kellett volna.
Én az autostart.sh-ban valami ilyesmivel próbálkoznék:

dd if=/dev/sda of=/dev/null bs=512 count=1

Alex

(#13206) blakey válasza dethroner (#13204) üzenetére


blakey
titán

Elvileg 1 gomnyomás hiszen a Yutubenál ott a lehetőség átküldeni olyan eszközre ami ezt fogadja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13207) pinnacle válasza vargalex (#13205) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Windowson keresztül módosítottam az autostart.sh, shutdows.sh-t. Egyik sem működött. Kipróbáltam SSH-n leállítás újból megy, indítás sajnos nem.
Lehet, hogy az autostart.sh.save1 miatt? autostart.sh.save üres.

Ctrl+o mentés után, fájl név mentésénél, Enterrel tudok tovább lépni.

[ Szerkesztve ]

(#13208) headhunter válasza blakey (#13202) üzenetére


headhunter
addikt

Boxon a Primitive FTP, gépen a Totalcommader, WinSCP...

[link]

-----------------------------------------------------------------------------

Android 6.0 alatt a LAN-t nem lehet kikapcsolni Wi-Fi használatakor csak a fizikai "kihúzással"?

Android 5.1-nél van olyan kapcsoló amivel tudom bontani a vezetékes kapcsolatot és aktiválni a Wi-Fi-t.

(#13209) vargalex válasza pinnacle (#13207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lehet, hogy a service ellenére mégis kell a parancsértelmező és a futtatási jog.

Alex

(#13210) blakey válasza headhunter (#13208) üzenetére


blakey
titán

Android 6 alatt még nem másoltam boxra, nem tudom, hogy miért nem működik. Elvileg kéne, hogy legyen valamilyen kapcsoló az Ethernet kikapcsolásához.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13211) pinnacle válasza vargalex (#13209) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt, hogy kell megadni? Már majdnem megoldódott a probléma. :)

(#13212) junkpod válasza dethroner (#13204) üzenetére


junkpod
nagyúr

A végeredmény ugyanaz csak kicsit tovább tart az elindulás és mindig az elejéről kezdi.
És nem egy gombnyomás.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13213) junkpod válasza blakey (#13206) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát nem, mert a Kodi yt playert nem tudod előtte a yt-ban tv-kent regisztrálni.

Box's don't touch!

(#13214) dethroner válasza junkpod (#13212) üzenetére


dethroner
veterán

Az jó ha az elején kezdi :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13215) Pelican válasza dethroner (#13204) üzenetére


Pelican
őstag

(#13183) junkpod Hogy érted azt hogy ez nem olyan, mintha a telefonról a tévére küldeném a yt videót? A végeredmény gyakorlatilag ugyanaz, nem? Telefonon böngészem a youtube-ot, aztán ha valamit meg akarok nézni pár gombnyomással átkerül az S905-ön keresztül a tévére. Vagy valamit nem jól értek?

Ha a boxon nézed a yt videót, akkor nem a tévén nézed (nem a tv futtaja a yt appot), tehát nem ugyanaz a kettő.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13216) vargalex válasza pinnacle (#13211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mindkét script elejére kell még a

#!/bin/sh

És mindkét scriptre kell:

chmod +x autostart.sh
chmod +x shutdown.sh

Persze magát a service file-t nézve továbbra is azt mondom, hogy elvileg nem kellene. Ha addig nem sikerül, akkor kedden tudom megnézni a saját eszközeimen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13217) dethroner válasza Pelican (#13215) üzenetére


dethroner
veterán

Ja persze, így világos. A lényeg hogy a videó a tévén jelenjen meg, az hogy mi futtatja másodlagos. Sőt, még jobb is ha a box játsza le, mert akkor mehetne FHD-ban, ellenben a tévé HD smart felületével.

Ha kínai shop-ból jön, mennyire szeretik áfázni? Ezekre is rászálltak már annyira, mint a telefonokra, tabletekre?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13218) blakey válasza junkpod (#13213) üzenetére


blakey
titán

Nem csak Kodi Youtube van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13219) junkpod válasza blakey (#13218) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont ezt írom, de csak belekotest kapok.
Teljesen máshogy megy ez androidos yt és Kodi yt esetén. Bár a végeredmény ugyanaz.
A kérdezőnek: android alatt lesz fhd, Kodi alatt csak 720p van yt-on.

Box's don't touch!

(#13220) fecus


fecus
őstag

Ezeknél a boxoknál, ha kikapcsolom a TV-t kikapcsol a box is? És bekapcsol ha a TV-t bekapcsolom? A CEC tartalmazza ezt a kommunikációt is?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13221) pinnacle válasza vargalex (#13216) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Így kellene?

#!/bin/sh

dd if=/dev/sda of=/dev/null bs=512 count=1

chmod +x autostart.sh

#!/bin/sh

DEVICE=sda
for partition in $(mount | grep $DEVICE | cut -f 1 -d " "); do
echo "umounting $partition"
umount $partition
done
hdparm -y /dev/$DEVICE

chmod +x shutdown.sh

chmod +x futtatási jogot, hogy kell megadni, ezt kell bemásolni?

[ Szerkesztve ]

(#13222) nimfas válasza pinnacle (#13221) üzenetére


nimfas
addikt

chmod +x autostart.sh
chmod +x shutdown.sh

ezt a scriptek dirjében adod ki mint egy parancsot.
Miután magába a scriptekbe beírtad a
#!/bin/sh bejegyzést és mentetted.

Ennél érthetőbben nem tudom le lehet-e írni.😀

Chmod tömören

[ Szerkesztve ]

(#13223) dethroner válasza junkpod (#13219) üzenetére


dethroner
veterán

Hú, ne zavarjatok össze :Y
A rendszer, ami alapból rajta van az android, ezt értem. Azt hittem a Kodi, az egy lejátszó szoftver, ami a készüléken android alapon fut. Hogy tud a lejátszó szoftver még yt-ot is futtatni? De ez mindegy is, azt hiszem. És van ugye ez a másik rendszer, a libreelec, ha jól olvastam. És hogy általánosságban ez a jobb, mert ezen van kadenciahelyes lejátszás stb. Ezen is van Kodi és itt is elérhető a telefonos távirányítás, telefonról youtube "kiterjesztés"?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13224) vargalex válasza pinnacle (#13221) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy nimfas is írta. A scripekbe nem kell a chmod-os sor, azt parancssorban kell kiadni a scriptek létrehozása után.
A shutdown.sh-ba használhatod Csicsóka script-jét is, ha az enyém mégsem menne (bár elvileg ugyan úgy mennie kellene).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13225) nimfas válasza dethroner (#13223) üzenetére


nimfas
addikt

A libreelec maga egy módosított Kodi. Csak hogy totál legyen a káosz. ;]

(#13226) Technoman válasza fecus (#13220) üzenetére


Technoman
őstag

Nálam kétféleképpen is lehet:
egyszer: LE/Renszer/Beviteli eszközök/Perifériák/CEC adapter és ott mazsolázni
másodszor: A Panasonic ® TV-m beállításai között (fontos: minden cég máshogy hívja, a japán gyártó Viera Linknek)

(#13227) blakey válasza junkpod (#13219) üzenetére


blakey
titán

A boxra telepíthető ez a YT, ha telefonon, tableten nézek valamit akkor bizony átküldhetem erre az appra. Szó sem volt Kodiról amikor én válaszoltam. Te csak a Kodiig látsz az már biztos.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13228) syler123 válasza nimfas (#13225) üzenetére


syler123
veterán

Úgy érted, hogy a libreelec egy módosított openelec, ami egy módosított linux, ami kodi-t futtat :D Köszönöm a figyelmet.

(#13229) dethroner válasza nimfas (#13225) üzenetére


dethroner
veterán

Ajjaj :Y
Vagyis ha a gyári droidot használom akkor lesz FHD youtube, de ha libreelec fut, akkor csak 720p?
Librelec jobb a filmnézésben, viszont youtube-ra meg a droid? :U
Akkor menjünk biztosra. 2GB ram, 16GB rom, legyen spdif. Eddig ez a biztos. Ajánlatos a gigabites lan port? És mi a különbség az 5.1 és a 6.0 droid között ilyen eszköz esetén? Vagy úgyis mindegy, mert jobb ha libreelec fut rajta?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13230) junkpod válasza dethroner (#13223) üzenetére


junkpod
nagyúr

Androidon van minden: Kodi, vlc, mplayer, yt, yttv... Yt-t a yt appok és a Kodi, vlc tud lejátszani. Telorol átadással "tv jelecskevel" csak a yt appnak lehetséges. A többivel úgy mukodik, hogy a yt linket adja át a lejatszonak és az újra megnyitja.
A LibreElec egy olyan oprendszer amin csak Kodi fut semmi más, tehát annyit tud amit a Kodi. Lásd feljebb. De tedd már fel pcre a kodit és próbáld ki.
Amúgy a yt annyira erősen tomorit, hogy nem sokat veszitesz vele, főleg ha 2meterrol nézed.

Nimfas: fordítva ülsz a lovon. A Kodi nem módosított, csak az oprendszer és a Kodi egy telepítő csomagban van.

Blakey: azt mondta média lejatszot akar, arra pedig le-t ajánljuk. Hacsak nem minix u- nem vesz :)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13231) Crvsh3R válasza blakey (#13227) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Bocsánat, hogy belekotyogok, de épp láttam, hogy Kodis Youtube a téma. Én is épp most kezdtem el foglalkozni a témával, mivel az előző lejátszómon (WD TV Media Player (2014)) volt arra lehetőség, hogy PC-n YouTube-ból átküldjem neki a videót.

Ha jól láttam van KODI-nál is erre megoldás böngésző pluginnel:
- Play to Kodi (Google Chrome)
- Send to XBMC/Kodi (Mozilla Firefox)

Most készülök tesztelni őket.

Update: Chrome-os működik, most teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13232) #79335424 válasza junkpod (#13181) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Sztem ezek Androidos miniPC -k. Sosem érdekelt az x.1 hang, vagy a kadenciahelyesség. Nemrég kaptunk ajándékba egy Dune Prime 3.0 -ás lejátszót. Ez egy 2010 -es modell, így csak 1.3 -as HDMI kimenete van, de a kezelésében egyértelműen érezhető a különbség egy médialejátszó célhardver, és egy általános célra tervezett miniPC között.

(#13233) blakey válasza Crvsh3R (#13231) üzenetére


blakey
titán

Szuper, a kérdés telefonra vonatkozott, nem értem ezt a felületes olvasgatást és a Kodi dolgot. Egyszerű kérdést tett fel, tud-e olyat mint tv esetében, hogy a telefonon néz valamit majd egy "cast" ikonra klikkelve kiválasztja, hogy min szeretné lejátszani, én válaszoltam, hogy igen, valaki jön a Kodival más meg Firefox, stb. Nem ez volt a kérdés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13234) trance89


trance89
őstag

ma is frissült a LE 7.0.3.012 build, mind2 eddig jelzett hiba javítva van benne (chapter seeking, dvb driver)
szóval úgynézki megvan az új tökéletes verzió a 009 óta, eddig nagyon jók a visszajelzések róla

[ Szerkesztve ]

(#13235) Crvsh3R válasza blakey (#13233) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

ÉN kérek elnézést, látom paprikás a hangulat.

Remélem azért valakinek hasznos volt, amit írtam...

Egyébként azt a Cast ikon-t én PC-n/WD TV-n használtam és arra kerestem megoldást KODI/LibreELEC alá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13236) blakey válasza Crvsh3R (#13235) üzenetére


blakey
titán

Semmi gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13237) junkpod válasza #79335424 (#13232) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát a soc speckoja sokkal inkább média célra ural, mint mini pcre: hw kodek támogatás, hdmi 4k támogatás, hdr támogatás, soxor gyenge egyéb perifériák, média lejatszasra kitalált taviranyitok, android alaprendszer, gyarto által "támogatott" Kodi változatok...
Ezzel szemben semmi más mini pc hw sw támogatást nem látok: külső periféria támogatás, önálló linux disztro, erős hálózati képességek, legeger, arameros usb portok.
Szóval, hidd el ezek a tervező asztalon média játékosnak készültek. Csak olvasd el az amlogicrol szóló wiki cikket, csak kodek támogatású soc-okat terveznek.
Szóval nem értek veled egyet. ;)

Box's don't touch!

(#13238) Beni2360 válasza trance89 (#13234) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönjük a linket. :R :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13239) junkpod válasza blakey (#13233) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig a user egyértelműen Kodi leendő felhasználója: https://m.prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_13174-13174.html
De mi olvasunk felületesen...
Pont azt akartam elkerülni, hogy a yt appos castra számítson és helyette a nem annyira cool yt link megosztást kapja és csalódott legyen.

Box's don't touch!

(#13240) pinnacle válasza nimfas (#13222) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi nimfas, vargalex!

#!/bin/sh

dd if=/dev/sda of=/dev/null bs=512 count=1-t Ctrl+o-val mentettem, utána a chmod +x autostart.sh-t is, át is írta, sajnos továbbra sem kapcsol be a HDD.

Leállítás nem megy ezzel, pedig beírta magát.

Simán bemásoltam Csicsóka szkripjét, azzal megy a leállítás.

(#13241) #79335424 válasza junkpod (#13237) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem baj, ha nem értünk egyet. Egy higgadt, szakmai alapú vita sztem lehet építő jellegű.
Ha ezt médialejátszónak tervezték volna, akkor nem Mali GPU -s SOC -ot választottak volna. Eleve elavult, tele hibákkal, amikre tojik a Mali, ráadásul zárt forráskódú. A Linux támogatásnak is ez a legnagyobb akadálya. Nézd meg, hogy milyen kernel verzióra épül! Ha jól tudom, akkor egyébként 4.7 -körül járunk.

(#13242) blakey válasza #79335424 (#13241) üzenetére


blakey
titán

A Dune egy kiváló lejátszó és abban az időben a legjobb volt, ma már egyre kevesebb anyaggal bírkózik meg. A Jukebox is macerás de megoldható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13243) junkpod válasza #79335424 (#13241) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na de a hw kodek támogatást és hw acceleration nem a mali hanem az s905 cpu feladata, a mali csak a 2d felület és a játék renderingnek való. Tévednék?
Amúgy még pont itt az ellentmondás: a zárt mali pont, a pc lét ellen van mert kizárja a normális fejlesztéseket.

Blakey: https://m.prohardver.hu/tema/kodi_ex-xbmc_android_alapokon_androidos_media-boxo/hsz_1691-1691.html
Látod, hogy nem mindegy? :)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13244) nimfas válasza pinnacle (#13240) üzenetére


nimfas
addikt

Miért a .Sh-kba tetted be a:

chmod +x autostart.sh
chmod +x shutdown.sh

Sorokat? Töröld ki, még mindig parancssorból kell kiadni. :D

(#13245) Csicsóka válasza pinnacle (#13240) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem értem, hogy miért kellene felébreszteni a HDD-t.
Majd felébred az ha vmi használni akarja. Mivel az oprenszer nem arról fut, hát csak hagy aludjon, nem termel hőt, zajt. Vagy nem erről van szó? Akkor sem ébred, ha olvasni akarsz róla?
Ha így van akkor írd be ezt az autostart.sh-ba

#!/bin/sh

(
sleep 10;
hdparm -q -S 120 /dev/sda
) &

Ez felébreszti (teszteltem) a standby HDD-t, és egyben beállít 120 sec inaktivitási időt.
Vagy is ha egyetlen folymat sem nyúl 10 percig a lemezhez, akkor is le fog állni a meghajtás, és csend lesz.

Parancsértelmező, és futási jog az én tapasztalatom szerint kell, régóta így csinálom.

(#13246) pinnacle válasza Csicsóka (#13245) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Bekapcsolás után nem csatlakozik a HDD, itt nem jelenik meg. Leállítás tökéletes, még az kellene, hogy bekapcsoláskor a Kodi betöltése után, ébressze fel a HDD-t, hogy csatlakozzon. Használat közben semmi gond, a külső ház 20 perc után leállítja.

nimfas parancssort, hogy kell előhívni?

[ Szerkesztve ]

(#13247) azbest válasza junkpod (#13219) üzenetére


azbest
félisten

Csak egy apróság, a youtube kapcsán kodi alatt: A krypton-on futó youtube app egy inputstream addonnal párban képes 720p felett is lejátszani, 4k is előcsalható, de nálam a kijelző csak fhd. Kicsit még kevésbé kiforrottnak éreztem, mint a normál módot, de általában jól működik. Néhány videót nem tud elindítani. De azóta a normál módnál is van kellemetlenség, mert ami le van tiltva mobil nézetről, az se a kodi se a normál youtube app nem nyitja meg.
Amikor néztem még vp9-eset nem láttam lejátszás közben, csak h264-est, pedig android natív youtube már ahol lehet vp9-et választ.

[ Szerkesztve ]

(#13248) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt nem fogadja el. autostart.sh könyvtárban, meg előre írja be magát.

[ Szerkesztve ]

(#13249) Pelican válasza pinnacle (#13248) üzenetére


Pelican
őstag

OFF, sorry

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13250) pinnacle válasza Pelican (#13249) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha pontosan le van írva, tökéletesen működik, csak a bekapcsolással van gond.
Igazán leírhattad volna, hova tegyem a chmod +x autostart.sh-t. :) Mondjuk a leállás chmod +x shutdown.sh nélkül is működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.