Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Alien! válasza sp8787 (#12497) üzenetére


Alien!
senior tag

Next sub, next audio például.

Sajnos a vol gombok aktívak android alatt (le alatt nincs velük gond)

(#12502) arnd válasza blakey (#12500) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem speciel a légegér nem jön be. Én a Mele F10-Pro esetén LE/OE alatt nem használom csak a táv funkciókat, gyorsabb, kényelmesebb.

(#12503) blakey válasza arnd (#12502) üzenetére


blakey
titán

Nem feltétlenül "hadonászásra" gondolok, bőven elég vele lépkedni, esetleg, infókat megjeleníteni, stb. Én sem használom az egér részét, viszont kényelmesebb mint a hagymányos táv, ezek a rendszerek nem ilyen távokhoz lettek tervezve, amúgy meg ott a tabletes, telefonos vezérlés ha arról van szó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12504) junkpod válasza blakey (#12500) üzenetére


junkpod
nagyúr

Legutóbb egy kolléga tanulságos infókat közölt a harmony beállításokról akkor jutott eszembe, hogy érdemes lenne megnézni mit szól a rendszer más idegen távokhoz.
Most ki is próbáltam dmesg-vel kiolvasni mit érzékel és azt tapasztaltam, hogy a pioneer erősítő távját olvassa (wrong custom code eredmény, de legalább kiírja a 8 jegyű küdot aminek ugye a vége a custom code, tehát ezt elméletileg megtaníthatnám neki egy új remote.conf-fal.
Viszont a panasonic dvd-ét nem ismeri fel, ki se ír semmit.
Nektek mit ad idegen távokra?

Box's don't touch!

(#12505) arnd válasza junkpod (#12504) üzenetére


arnd
senior tag

Pont tegnap gondolkoztam rajta, hogy rárakom majd a Mele-t az MXQ-s boxra, ha a Pi kikerül, csak TV szerver módra.
Annak a be/ki kapcsolása infrás, csak a többi megy rádión.

(#12506) arnd válasza blakey (#12503) üzenetére


arnd
senior tag

Ja ja, így már világos. Nekem is jobban bejön a rádiós megoldás, vagy yatse...

(#12507) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Mini MXIII-on akarok TWRP-t indítani. Letöltöttem innen a MXIII_v3.1.img végűt, felraktam egy FAT32-re formázott pendrivera, átneveztem recovery.img-re, pendrive boxba be, táp ki, megreszelt fogpiszkálóval nyomom a reset gombot, bedugom a tápot, pendriveon a led villog kicsit, majd 1-2 perc múlva elindul a gyári recovery... Próbáltam a DroiDMester Mega.nz mappájában lévő recoveryvel is, ugyanez... Mit rontok el?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12508) blakey válasza LógaGéza (#12507) üzenetére


blakey
titán

Először is mit szeretnél? Másodszor meg az SD melletti USB-ből tud "Recovery-be menni" Ősszefoglalót olvasd el, ott m8nden le van írva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12509) LógaGéza válasza blakey (#12508) üzenetére


LógaGéza
addikt

TWRP-t elindítani, menteni egy rendszert, majd felrakni a MinixU1-es ROMot. Olvastam, mindent úgy is csináltam. Ha a másik USB-be dugom, szimplán elindul a rendszer, semmi nem történik, ezért gondoltam, hogy ebbe kell.

Lehet az a baj, hogy frissítettem az utolsó, 107L1-es buildre?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12510) blakey válasza LógaGéza (#12509) üzenetére


blakey
titán

Itt a firmware, [link]
A topikban Droidmaster hsz-ében van TWRP is, minden tökéletesen működik pendriveról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12511) Technoman


Technoman
őstag

Boldog Új Évet Ki(hányok:)
Srácok! Lehet, hogy én vagyok a béna, hogy egy 29.970fps filmet, csak röcögve tudok lejátszani, akár hogy állítom a Venz 10-be a felbontást?

(#12512) junkpod válasza Technoman (#12511) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amlogic hw decoder hiba.
Lásd kszaq le known issues részt.

Box's don't touch!

(#12513) Technoman válasza junkpod (#12512) üzenetére


Technoman
őstag

szpászivá junkpod :R , akkor megnyugodtam (nem én vagyok a hülye).
Ezek szerint, ha veszek egy drágább 905-ös gépet (pld Minix Neo U1) ott is előfog fordulni röcögés 29.97-en?

(#12514) Szegedin válasza Technoman (#12513) üzenetére


Szegedin
tag

Vagy felteszed ezt: http://freaktab.com/forum/tv-player-support/allwinner-tv-players/freaktab-tools-utulities-collection/616600-auto-frame-rate-fix-apk-on-s905x-and-s912-firmware

Kodi 16.1-el nem megy, de SPMC, KODI 17 RC2 és FTMC alatt műxik.

[ Szerkesztve ]

(#12515) Technoman válasza Szegedin (#12514) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi Szegedin, csak sajna az a bajom, hogy a gépemen már nincs Droid (hülye fejjel átírtam az alap op.-ot) LE-re meg gondolom nem tudok feltenni egy appot.

(#12516) Szegedin válasza Technoman (#12515) üzenetére


Szegedin
tag

Arra nem.

(#12517) Indiant válasza Szegedin (#12514) üzenetére


Indiant
addikt

Ez működik sima S905-ön is?

(#12518) batabe


batabe
senior tag

Sziasztok, ezek az androidos boxok mit szólnak, ha radugok egy webkamerat? Tudom használni pl skypehoz vagy esetleg valami játék ki tudja használni?
Egyébként 912 mit ad többet Android alatt, mint a 905?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#12519) junkpod válasza Szegedin (#12514) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez legfeljebb a Hz váltást teszi lehetővé (most már tuti kipróbálom). Illetve droid nem LE. Bár mivel hw limitacio tuti ott is jelen van.
Nem az a gondja, hogy nem vált atca 29,akármire hanem hogy rocog a lejátszás.

Batebe, kérlek olvass vissza, erről szólt a topik napok óta. Veszélyes kérdés ez.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12520) mm00


mm00
aktív tag

Anyukáméknak kellene valami internetezős box, ami jópár évig kiszolgálja az igényeiket. Arról már olvastam, hogy a Minix A2 Lite távirányító mennyire jól használható a konkurrensekhez képest, úgyhogy ezt mindenképpen venném, viszont készülékekből melyik a jobb választás? Esetleg más javaslat?

MINIX Neo U1 ~42k a távirányítóval
Beelink MINI MXIII II ~26k a távirányítóval

(#12521) envagyok válasza junkpod (#12519) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt úgy írjátok, mintha kis hazánkban hegyekben állna a 29.97 fps videó.
Nekem 1-2 koncert van, azok nem röcögnek.
Nálunk a 23.97,24,25,50,60 a jellemző.

@technoman :milyen 29.97-es filmed van?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12522) batabe válasza junkpod (#12519) üzenetére


batabe
senior tag

Ok, utána kotrok.

Webcamrol viszont nem találtam sok mindent.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#12523) junkpod válasza envagyok (#12521) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én mit írtam? Csak leírtam, hogy hw bug.

Box's don't touch!

(#12524) envagyok válasza junkpod (#12523) üzenetére


envagyok
veterán

Bocs tulképpen nem neked írtam, hanem amire te is reagáltál.
Peace

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12525) Szegedin válasza junkpod (#12519) üzenetére


Szegedin
tag

Kiprobaltam FTMC-vel, azota egy roccenest sem eszleltem.

(#12526) Szegedin válasza batabe (#12518) üzenetére


Szegedin
tag

Ha un. driverless kamerat veszel, amit tud az Android kezelni, akkor Skypeolhatsz vele.

(#12527) RedCat


RedCat
senior tag

Valaki korábban linkelte a mc.zip és a transmission.zip addonokat LE alá. Nekem rtorrent vagy deluge kellene próbára. Ez nincs meg esetleg valakinek? A neten nem találtam meg őket.
Köszi

(#12528) DoItYourself válasza batabe (#12518) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Logitech C270 webkamera nekem működött android alatt, skype-ot kipróbáltam vele. Játéknál mire jó egyébként?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12529) Technoman válasza envagyok (#12521) üzenetére


Technoman
őstag

Most futottam bele az elmúlt napokban 2 ilyen filmbe is:
Earth's Natural Wonders (mivel szeretem a természetfilmeket)
Felhőatlasz (nem akartam leszedni a 15 GB-s 1080p változatát)
Igazából, nem emiatt a két film miatt parázom, hanem amiatt, hogy van 8 terkányi(!) több év alatt összeszedett gyűjteményem, s mivel hogy eddig csak un. dedikált lejátszóim voltak -ahol ilyen gondok, a több ezres filmnézések alatt sosem volt-, nem tudom, hogy mennyi ilyen filmem lehet (van egy-két olyan filmem, ami nem ment/futott Mo.-n, sem TV-be, sem moziban)
Azért ennyire nem szeretnék kompromisszumot kötni. A készülék már cserélve lesz, ez tuti, most keresem az utódot.

(#12530) DoItYourself válasza Szegedin (#12525) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez az FTMC egy Freaktabos Kodi fork? A topikjában csak a changelogot láttam hirtelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12531) batabe válasza DoItYourself (#12528) üzenetére


batabe
senior tag

Nem tudom, pl mint a kinectnel.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#12532) blakey válasza Technoman (#12529) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy jelenleg olyan sok formátumnak kéne megfelelni, hogy minden lejátszó szenved valamivel, van amelyikben más hiba van, olyan is akad ahol a 29,97 fps mellett az LPCM csak DD-ben szól, van ahol a DVD ISO-knál nincs frekiváltás, van amelyik nem szereti a VC-1 mkv-kat és még sorolhatnám. Az amlogic-os 29,97 fps hiba nem minden ilyen anyag esetén jelentkezik illetve ez a legkisebb hiba amivel eddig találkoztam, persze akinek sok ilyen "hibás" filmje van annak ez nem jó hír. Én is nézelődök, de amikor a döntés előtt vagyok akkor mégis meghátrálok, mert más hibákkal kell szembenéznem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12533) junkpod válasza DoItYourself (#12530) üzenetére


junkpod
nagyúr

FreakTabMediaCenter

Box's don't touch!

(#12534) Technoman válasza blakey (#12532) üzenetére


Technoman
őstag

Na tessék, ha te NAGYúrként hezitálsz, akkor én, kis "féreg" mit mondjak? :DD
Tisztában vagyok vele, hogy ezeknek a boxoknak az ára, azt embert pofabefogásra készteti ("mit akarsz haver, ennyiért") De az elmúlt napokban több olyan bug is előjött (ebből az egyik az én hibám), ami nem igazán teszi felhasználóbaráttá, a jelenlegi lejátszómat .
Mindegy, nem sírok. Ennyiért, ezt kaptam. A lényeg: kutatok egy új playa után, addig meg ez is megteszi.
Mindenképpen KODIs lejátszót szeretnék, mert nagyon elcsábított a testreszabhatósága.

[ Szerkesztve ]

(#12535) blakey válasza Technoman (#12534) üzenetére


blakey
titán

Amit írtam az sajnos a legrágább lejátszókat is érinti, nem tudsz olyan lejátszót venni ami minden formátummal hibátlanul megbírkózik, HTPC-vel talán megoldható, kiküszöbölhető a probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12536) LógaGéza válasza Technoman (#12534) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha van egy kis időd, olvasd át ezt: [link]
Kiindulópontnak jó lehet.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12537) envagyok válasza Technoman (#12529) üzenetére


envagyok
veterán

Megnézem...
De addig is próbáld meg kikapcsolt hw gyorsítással nézni, szerintem úgy nem lesz gond.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12539) tozso76 válasza tozso76 (#12433) üzenetére


tozso76
aktív tag

Minden működik rendesen. Egyedül a device tree viccelt meg. Nem volt jó a p201 device tree. gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb ezzel kapott működő IP-t a routertől.
A 011 LE build van fent egy pendriven. A USB4 portban működik, de megy az SD kártyáról is.
Ezzel jól megy a 29.96fps videó is. Term. rendben megy a 23.97, 24, 25, 50, 60fps is.
Egy dolog nem működik: a film lejátszás alatti menüben nincs meg a Frame vertical shift. Ezt használnám hogy ne legyen alul-felül fekete sáv 2.35:1 arányú filmeknél.

(#12540) junkpod válasza #99499520 (#12538) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez mindenképpen jó hír.
Tozso76: zoom

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12541) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Végigpróbálgattam pár ROMot, normális Framepacked 3D lejátszást remélve - hát nem nyert egyik sem :( Mindegyiknél ugyanaz a hiba, rányomok a filmre, 3D-nél Same as movie, kiadja a TV-nek a 3D jelet, és egy elcs*szett SBS képet kapok...
Én vagyok ennyire béna, vagy ezek ennyit tudnak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12543) adi1234 válasza batabe (#12522) üzenetére


adi1234
tag

Szia ! M9+ -om logitech webkamerával működik .

:)

(#12544) Szegedin válasza DoItYourself (#12530) üzenetére


Szegedin
tag

Igen, az.

(#12545) DoItYourself válasza tozso76 (#12539) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Fekete sáv eltüntetéshez nem a zoom-ra gondoltál?

LógaGéza: tesztelném én is, de csak egy BD25 anyagom van. Van esetleg vmi hely, ahol kisebb méretű minták vannak? Vagy a virágboltban nézzek olyanokat, aminek van sample-ja, és csak azt fáljt szedjem le?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12546) LógaGéza válasza DoItYourself (#12545) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kodinak van egy jó Sample válogatása: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12547) azbest válasza LógaGéza (#12541) üzenetére


azbest
félisten

az MVC 3d-t hsbs -re (aló felső) konvertálva tudja megjeleníteni. Valami belső hardveres limitáció miatt nem tudja kiadni teljes felbontáson mindkét képkockát, ezért egy ilyen kerülőutat hekkeltek bele.
Egyszer én is benéztem, hogy a lejátszás képessége sajnos ez esetben nem azt jelenti, hogy eredeti formájában teszi, hanem csak átalakítva.

(#12538) beluudj
csak érdekességképpen írom, nem kötekedni akarok :)
Az lg projektoromnál nekem úgy tűnt, hogy csal megjelenítéskor. Úgy értem, hogy szerintem mindig a megjelenítő számára ideális felbontáson és Hz-en megy a mutatott kép. A bemeneten kapott képet a processzora átkonvertálja arra, attól függetlenül, hogy milyen felbontású vagy frissításű volt. Akkor lett ez nekem gyanús, amikor kézzel megadtam olyan frissítéseket, amit elvileg nem is támogat, de mégis gond nélkül lejátszotta. Nem lepődnék meg, ha a tévék közül is lenne, ami mindig a panelnek ideális értéket adná és inkább belülről történne egy konvertálás. Persze, ha jól csinálja és jól néz ki, akkor nincs ezzel baj. Amikor megvettem, akkor első héten rengeteget állítgattam, mire rájöttem, hogy kapcsolhatom ki rajta a durvább effekteket. Persze utólag már tudom, hogy a pc mód alapból lekapcsolja a legtöbb effektet. Viszont külön be kellett állítanom ezt a a cea (tévés) és dmt (pécésebb) felbontásokhoz is.
A projektornál sosem fogok 1:1 pixel mappingot kapni, mert 45 fokban elforgatott "diamond" pixelek vannak, hogy nagyobb felbontást hazudhassanak rá, mint a valós, így muszáj mindig módosítania a képet a videoprocesszornak. Tévénél talán még nem találtak ki ilyen hazugságot, bár oled telefonoknál volt már hasonló kamu felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#12548) LógaGéza válasza azbest (#12547) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közbe próbálgattam a beállításokat, visszahoztam az egyszerűsített BD menüt, és megláttam, hogy van Play with 3d mode opció benne. Na így már valamivel normálisabb az eredmény, de LE alatt az se megy. Úgyhogy marad a Minix féle Kodi. Annyiban plusz, hogy ami meg tudta akasztani a RPi2-t, az ezt nem. De valahogy úgy érzem, hogy ez se az én boxom lesz :(

RPinél, hogy ha jól rémlik megvan a teljes két képkockás feldolgozás, vagy nem?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12549) blakey válasza LógaGéza (#12548) üzenetére


blakey
titán

A 3D most már kezd nagyon kihaló félben lenni, az új lejátszók is épp, hogy viszik, egyiken nem kadenciahelyes, másik nem tudja normálisan lejátszani, stb. 3D-hez már évek óta Blu-ray lejátszót használok és eredeti lemezeket illetve amit meg akarok nézni aztán törölni azt kiírom egy lemezre, igaz, már nem érdekel a 3D, teljesen "elhagytam". 3D nélkül élem az életem és így viszont az LE a legjobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12550) DoItYourself válasza Szegedin (#12544) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Május óta fejlesztik, és csak most hallok róla először... érdemes olvasni a topikot! Kösz az infót :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.