Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1224) Alien!


Alien!
senior tag

Sziasztok!

Nemrég érkezett egy beelink mxIII mini (2/16gb), rövid tapasztalatok:

- meglepően gyors, pörög rajta minden, tökéletesen lehet vele netezni pl.
- a távirányító jobb minőségű, kevés a gombja de használható, bár az androidot illene jobban rászabni (legtöbb program nem működik vele)
- A Kodi Moviesharkra és más streamelő kiegészítőre tökéletes
- alig melegszik
- gyors boot (lényegesen gyorsabb mint az itthon lévő MXQ-é)

Negatívumok

- Kodi: bitstream (DD,DTS) használhatatlan (pattog)
- Kodi: nincs automatikus képfrissítés igazítás, emiatt sűrű framedrop van (főleg mozgásjavítónál jön elő)
- Kodi: nincsenek HQ szűrők, emiatt a streamek sokkal csúnyábbak mint pc-n.
- Vidon.me, SMPC: a reklámozott előnyökből semmit sem érzékeltem, sőt szerintem rosszabbak mint a Kodi
- HDMI-CEC: működik, faszán irányítható a tv távjával minden, viszont ha ez aktiválva van, akkor a cucc minden kikapcsolásnál elfelejti a beállításait. "Szerencsére" az alapértelmezett nyelv egy ákombákom ázsiai, szóval nem árt némi rutin az átállításához. (ez a hiba az MXQ-nál is előjött).
- Plex app: bitstream itt sem működik, külső mx playerrel úgy néz ki használható
- nekem erősítőbe van kötve HDMI-vel onnan megy a tv-re. Ha az erőlködőt utólag kapcsolom be, a hang átvált, de a 60hz visszavált 50hz-re. és elkezd szemetelni a kép (fehér csíkok futkároznak). Csak az újraindítás segit.
- Multitask: a 2Gb ellenére szinte nincs is, a háttérbe küldött Kodi kivétel nélkül mindig újratölt. Vicces, mert az 1gb-os MXQ-nál simán háttérben marad.

40 eurót így is megér főleg Moviesharkozni,, de jelenleg komoly problémái vannak, normális házimozira részemről kilőve.

Valaki tudna ajánlani egy kifejezetten használható air mouse-t? (ezek be is kapcsolják a kütyüt?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.