Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1039) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Végleges formába öntöttem, az MXQ Pro+-ra általam készített, dual boot OpenELEC rendszert.
Kindulási alapként, a Tronsmart Vega változatot használtam, amit több ponton módosítva készült el ez. Egy hétig teszteltem, a BT kivételével, minden jól működik. Közre adom, akinek van, lesz, ilyen vasa használhatja. Persze ha valami balul sül ki, a szokásos „csak saját felelősségre, semmiért nem tatrom a hátam” most is igaz.

U-Boot módosítás:

1. aml_autoscript.zip felmásolása egy FAT fájlrendszerű SD kártya gyökerébe, a kártya behelyezése a dobozba.
2. Android alatt, az Update&Backup alkalmazást elindítása.
3. Local Update alatt, a select-el betallózni az SD-n lévő aml_autoscrip-zip fájlt.
4. Katt update

Eezzel módosul az u-boot, most már képessé válik SD, és USB tárakról való rendszer indításra. Az androidot e változtatás nem érinti, ha nincs bent az SD, vagy USB flash, úgy indul mintha mi sem történt volna.

OpenELEC-MXQ_Pro_plus_S95-6.95.3.img kiírása SD-re:

Win32DiskImager-t indítva a letöltött fájl betallózása, majd kiírása.

Linux alatt a dd-t használjuk.
dd if=OpenELEC-MXQ_Pro_plus_S95-6.95.3.img of=/dev/sdc bs=1M
(/dev/sdc módosítandó az aktuális eszközre)

Az image fájl mérete 576 MB, ami egy 512 MB méretú FAT, és egy 64 MB méretű ext4 partíciót tartalmaz. A FAT a boot partíció, amiben a kernel, a system, és a rendszer indításához szükséges fájlok vannak. Az ext4 a storage partíció, amit az OE az első induláskor, még a kodi betöltődése előtt átméretez, az eszközön elérhető maximális méretre. Ezért nem kell pánikolni, amikor az első alkalommal, kodi indítás nélkül újraindul.

A távirányító szám gombjaira hasznos funkciókat programoztam.
1: info
2: hangsáv váltás
3: felirat
4: codec info
sárga gomb: transmission

Néhány hasznos kiegészítőt beépítettem a rendszerbe, amik alap helyzetben inaktívak, csak utasításra települnek, ezek a következők:

Movie Shark, World Online Media, Kodi super repo, Transmission.

Telepítésük engedélyezésére két módszer is lehetséges:

1. ssh-val belépve, a következő parancs kiadása: touch .config/setup
2. Samba megosztáson keresztül, a Configfiles megosztott könyvtárban kell létrehozni egy setup nevű fájlt. Lehet üres, vagy bármit tartalmazó fájl, a feltételvizsgálat csak e fájl meglétét ellenőrzi.

Újra indítás után a kiegészítők használhatók, valamint a magyar nyelv, billentyűzet, időzóna beállításra kerül.

Letöltés:

OpenELEC-MXQ_Pro_plus_S95-6.95.3.img

aml_autoscript.zip

Win32DiskImager

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.