Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) Sinisi válasza #16729600 (#17248) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 a bosszant a kamu TN számnak!

(#17252) vasi89 válasza #16729600 (#17248) üzenetére


vasi89
addikt

Gearbest is ezt csinálja. Ha fizetsz a postáért is csa országukon belüli TN-t kapsz meg ha nem fizetsz akkor is. Amikor meg megreklamáltam akkor csak értetlenkedtek. Alin is ezt csinálják, mikor írok nekik, hogy ez a TN marhára kamu akkor belinkel egy oldalt ahol kiír valamit de persze sehol máshol nem használható. Mondjuk csak akkor kötekedek amikor nem ér ide valami, de nálam be szokott válni, hogy ezekre semmit sem válaszolok és eddig 2-3 napon belül az eladó maga fogadta el a refundot. Pedig volt aki azt írta h kirúgja a főnöke :DDD én meg mondtam neki h az az ő baja, ha 4$ miatt kirúgják :D

(#17253) #16729600


#16729600
törölt tag

Nekem most itt tart a vitám, remélem lesz annyi gerinc az eladóban, hogy nem húzza az időt, nem válaszol valami baromságot és hagyja leketyegni a termint. Ugyebár kicsengettem a cucc szállítására (ePacket ) 14€-t, innentől kezdve szemrángós vagyok, ezért a halott TN-ért ( LX258091677CN ). Meg is írtam neki, hogy miért kell fillérekért elbaszni a megbízhatóságát, pláne, hogy már egy halom lóvét náluk hagytam előtte is.

[ Szerkesztve ]

(#17254) batai15


batai15
félisten

sziasztok!
cancel order miatt írtam a chater hogy mikor kapom vissza a pénzt, mivel kb 1 hete várok rá .
Ez a választ kaptam
I can see that the refund is still being processed since 2017-02-08

Mac17:13
Because you have used credit card as your payment method, the refund will be made to your card ending in *8428 with the amount of 14.50 USD.

Mac17:13
Normally you will receive your refund within about 3-15 business days from the time that your payment has been refunded.
ugye ha jól értem azt írja hogy a 8428 kártyára nem lehetséges a vissza fizetés?
utána meg hogy 3-15 nap ? most akkor hogy is van?

És ha nem lehetséges a vissza térítés, akkor ilyenkor mivan? azért ez majdnem 4 ezer forintom...

(#17255) V/ válasza batai15 (#17254) üzenetére


V/
Topikgazda

2017-02-08-tól kezdve +15 napon belül (max február 28-ig, mert munkanap) lesz majd a kártyádhoz tartozó bankszámlán.
Rossz a Google fordítód.

[ Szerkesztve ]

(#17256) batai15 válasza V/ (#17255) üzenetére


batai15
félisten

igen rá fordítottam mert az eggyik srác is ezt mondta nekem.. :R :R

(#17257) KILLERLALA


KILLERLALA
tag

Tud valaki olyan eladót aki EU-s szállítást vállal ????
Telefon kellene ( Magyar) vám és áfa nélkül ! :D

Válaszokat köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#17258) nyisziati válasza KILLERLALA (#17257) üzenetére


nyisziati
veterán

HongKong Goldway, a szállításnál a Seller's shipping method-ot kell választani. Nem EU-ból szállít, de ha ezt választod, akkor kb. 11 $ plusz költségért áfamentesen szállítja a cuccot.

(#17259) V/ válasza KILLERLALA (#17257) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha EU-s raktárból, vagy EU-s feladással küldik akkor valójában van áfa felszámolva, csak beépítve a vételárba és a szállítási költségbe. A vám a mobiltelefonokra 0%.
A Távol-Keletről érkező dolgokra valahol az EU-ban számolnak fel áfát.
Amit valójában megspórolsz az úgy 12-15% az áfából és a vámeljárási költség (posta 2500 Ft, futár 7300 Ft)
Egy 50000 Ft-ba kerülő telefon esetén úgy 10000 Ft mínusz, ha postával jönne.

[ Szerkesztve ]

(#17260) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Tegnap megérkezett egy 2016 Október 13-án rendelt óra.
Pedig már nem hittem benne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17261) Dluinet válasza KILLERLALA (#17257) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Chigon

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17262) V/ válasza Dluinet (#17261) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát itt eddig bármire kattintottam ez jött: Sorry, this item is no longer available!

(#17263) beg válasza Dluinet (#17261) üzenetére


beg
veterán

0 items.
Nem árul semmit jelenleg, régen volt már menő.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17264) Werkly


Werkly
őstag

Most ilyenkor mi van?

HunGary
Destination Country

Tracking information is only available for the Origin Country. No tracking information for Destination country

China
Original Country

2017-02-10

13:59:45

【8】Order has been Cancelled

2017-01-24

06:06:11

Waiting for pick up

Köszi a felvilágosítást!

(#17265) Sinisi válasza Werkly (#17264) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi a TN szám?

(#17266) Werkly válasza Sinisi (#17265) üzenetére


Werkly
őstag

Nem követhetően adta föl a csóka a csomagot.
Csak ennyi: Tracking number:

04491957024

[ Szerkesztve ]

(#17267) Sinisi válasza Werkly (#17266) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem is van egy ilyen számom de nálam, annak ellenére, hogy az sem követhető végig nem ez a sztori menete mint nálad.
Majd valaki tapasztaltabb is mond az esetedre valamit, de szerintem nem kell aggódnod, mert nálam mint láthatod egy nap leforgása alatt zajlott minden (persze a valóság ettől eltért, annak ellenére, hogy a csomagot megkaptam, ez jött meg a legkésőbb az ugyan azon a napon leadott szériából).
Frusztráld meg az eladót, hogy ez így nem lesz ok.
Mennyi védelmi időd van még? (gondolom akad még rendesen :) )

[ Szerkesztve ]

(#17268) Werkly válasza Sinisi (#17267) üzenetére


Werkly
őstag

Igen van még jópár nap!
Nem az enyém lenne a csomag csak én perkáltam netbankból kemény 1200 Ft-ot ismerősömnek. Mondtam neki, hogy valami ugrott lehetséges! Azért kösz!

(#17269) V/ válasza Werkly (#17264) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik hogy a vásárlás törölve. Order has been Cancelled

(#17270) Sinisi válasza V/ (#17269) üzenetére


Sinisi
senior tag

Abból indultam ki, hogy nem a valóságot mutatja a TN alapján.
De most, hogy mondod a nyomkövetés alapján tényleg úgy néz ki, hogy még fel sem adták rendesen a csomagot...

(#17271) pébé válasza V/ (#17269) üzenetére


pébé
csendes tag

Nekem is van egy hasonló [link]

Ráírtam ,hogy miért lett törölve a rendelésem.
Ezt a választ kaptam : 2017-02-04 Hi friend, your parcel is normal on the shipping way, because Our Chinese New Year holiday,the shipping information have some delay,pls wait patiently, thank you!

(#17272) Sinisi


Sinisi
senior tag

Akkor lehetséges, hgoy , hogy a kamu TN miatt mindegy, hogy mit ír ki, de érdemes rákérdezni az eladónál?

(#17273) Dluinet válasza beg (#17263) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mostanában nem rendeltem telefont.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17274) #16729600 válasza #16729600 (#17253) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hagyta leketyegni a vitát az eladó, végül is rendes volt, nem húzta az időt. Lehetne értékelnem, de elgyengültem, nem savazom úgy döntöttem, mert ilyen kis rendi vagyok. :)

(#17275) juhlaci


juhlaci
tag

SZIASZTOK! AKI MÉG NEM VETT KUKORICA IZZÓT AZ NE IS VEGYEN. két hónapnál többet nem bírnak, vagy még annyit sem. [link]

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#17276) V/ válasza juhlaci (#17275) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit tavaly januárban vettem még működnek, szintén Epistar 5730 Led-esek. Kifogtál egy rosszat.

(#17277) Juditta_56 válasza juhlaci (#17275) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nekem is mennek tavaly szeptember óta... 5 db. 69LEDs AC220V + E27 + Warm White

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#17278) Sinisi válasza juhlaci (#17275) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi ilyen lencséssel változattal jártunk pórul, szemet bántóan zavaró színárnyalat, és ráadásul minták látszanak a kivetített fényében... (de az üzemidejével, na azzal nincs gond :) ) És le lehet csavarni a lencsetartót ami végül is megoldotta a minta kivetítését, már csak a színárnyalata zavaró (hidegfehér) :D :D

[ Szerkesztve ]

(#17279) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

nekem ez frankón bevált: nem kukorica, de jó!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#17280) justice84 válasza Turbobacsi (#17279) üzenetére


justice84
tag

Ez drága szerintem, hazai forgalmazótól 2 év garival vettem E27 7W 549ft ,E27 12W 750ft

Egy kérdés is lenne Singapore Post-nál S0000093xxxxx ez a TR szám mennyire megszokott?

(#17281) Sinisi válasza Turbobacsi (#17279) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, az ilyesmi fajta lett nálunk is a nyerő E27-ben. :K

(#17282) juhlaci válasza V/ (#17276) üzenetére


juhlaci
tag

a 8 db ból 4 rossz eddig! lehet, hogy kellene nézni az eladót is nem csak az árát. november vége óta használtam őket azóta az eladó sem nincs már

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#17283) A texasi válasza justice84 (#17280) üzenetére


A texasi
aktív tag

2betű9szám2betű = nemzetközi regisztrált postai küldemény TN

Tiédet érdemben követni nem lehet.

(#17284) Werkly válasza V/ (#17269) üzenetére


Werkly
őstag

Szia! És van valami teendőm vagy meg kell várni a még 40 napot ami visszavan. Köszi!

(#17285) justice84 válasza A texasi (#17283) üzenetére


justice84
tag

Köszönöm.Csak nem értettem miért jelent meg a rendelés részleteinél TN mikor Free Shipping-es a rendelés.

(#17286) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Most regisztráltam az Aliexpressen. Meg akartam rendelni egy terméket, de rögtön lyukra futottam vele.

Ezen az oldalon általános dolog, hogy egy 15 USD-s első vásárlásnál rögtön azzal indítanak, hogy bankkártya scan, ID scan meg banki egyenleg scan kell nekik, vagy csak én nyúltam bele a tutiba? :W

Tudom, hogy nagyobb összegű online rendeléseknél erre lehet számítani, de ez 15 USD volt, nem többezres vásárlás. És pl. évek óta rendelgetek a Banggood-ról, ott soha nem kértek tőlem ilyesmit.

(#17287) V/ válasza justice84 (#17285) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert az hogy tracking number a mező neve, az nem jelenti azt, hogy nem írhatja be azt a küldemény azonosítót amit kapott a postájától.
Azt hogy fel lett adva a küldemény jelezni kell az Aliexpress felé és ezért írják be a küldemény azonosítót is, de csak ott van lehetőségük. Valójában amíg az országukba van, az ottani posta tudja egyébként követni.

[ Szerkesztve ]

(#17288) V/ válasza Andralin (#17286) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokott ilyen lenni normál fizetésnél.
Beírod fizetésnél a a kártya adatokat és kész, köze nincs a dolognak bankszámlához, személyazonosság igazoláshoz.
Ha az Alipay-re regisztráltál kártyát az más tészta. Az nem vásárlási dolog.
Az Összefoglaló AliExpress regisztráció leírásban az utolsó két képen szó van arról, hogy fizetéskor ha nem akarod a kártyát Alipayre regisztrálni, akkor milyen pipa jelet vegyél ki.

[ Szerkesztve ]

(#17289) Andralin válasza V/ (#17288) üzenetére


Andralin
aktív tag

Egy ilyen kültéri műanyag burkolatot próbáltam meg rendelni: [link]

Az a gond, hogy sehol máshol nem találtam ilyet, ami nekem kell, csak ezen az elcseszett túlbiztosított oldalon, ezért voltam kénytelen itt regisztrálni. :(((

Ebay-ról, Amazonról, Banggood-ról régóta és rendszeresen szoktam rendelgetni, de ilyenbe macerás ellenőrzésbe egyiken se futottam még bele. Bár kisebb webshop-oknál előfordult már velem, hogy nagyobb értékű első vásárlásra kértek hasonló dolgokat, de nem 15 USD-re!

Mastercard kártyával fizettem. A kártyaadatok megadása után egy olyan oldalra vitt tovább, hogy a fizetés biztonsági okokból nem lehetséges, amíg nem végeznek el egy ellenőrzést. Egy linkre kattintva egy Appeal nevű oldal jött be, ahol fel kellett tölteni ezeket a scan-eket, majd azt írta, hogy 1-3 munkanap alatt lecsekkolnak és ha sikeres lesz az ellenőrzés, akkor jóváhagyják a fizetést. :W

Sokat hallottam már erről az aliexpressről, de hogy ennyire egy szívatós, macerás egy oldal azt nem gondoltam! :(

[ Szerkesztve ]

(#17290) V/ válasza Andralin (#17289) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egyszer leírom, nem szokott ilyen lenni.
A vásárlás nagyon egyszerű, egyáltalán nem macerás.

Ha a kártya megadási oldalon kiveszed a Save card to Alipay-nél a pipát, azután simán fizetsz és kész.

Ez lett volna azután a rendes képernyő, te bejelölve hagytad és el indult a hitelesítési folyamat.

Egyébként is 24 óra a fizetés jóváhagyása.

Az általad idézett oldalakon is kell igazolni magad előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#17291) spidersoft válasza V/ (#17290) üzenetére


spidersoft
senior tag

Amikor regeltem az alira, akkor vitt tovább az alipayre, ahol kérte a személyi igazolvány számomat. Anélkül, hogy megadtam volna, bezártam az oldalt, ettől függetlenül aliexpressen simán tudok gyorsvásárolni... semmi kódot nem kell beírni: teker kicsit, és ki van fizetve. gyanús, hogy így nem vagyok alipay felhasználó, de ha működik, annyi baj legyen.

(#17292) Andralin válasza V/ (#17290) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszi a választ, én azt hiszem bent hagytam a pipát ,akkor ez lesz a gond. :(

De ez tényleg röhej, mert pl. a Paypal-on sokkal intelligensebben és felhasználó barátabb módon oldották meg ezt az ellenőrzést, ugye megy az 1-2 USD-s terhelés, a bankodtól azonnal kapod az SMS-t és csak be kell írni az SMS-ből a 4 számjegyű kódot és tádááám, már meg is erősítetted, hogy nem lopott a kártya, hanem te vagy a tulaj. Nem hiszem, hogy ez a fajta ellenőrzés sokkal kevésbé lenne biztonságos, különben a Paypal nem ezt használná.
Hát ezek az alisok úgy látszik nem jutottak el még idáig, marad a macerás szkennelgetés. :W

De ha nem szokott ilyen lenni, akkor úgy látszik engem dobott rá a random generátor a szopórollerre. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17293) V/ válasza Andralin (#17292) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-on is kell igazolnod magad, a bankszámla kivonattal, személyigazolvány képével, lakcímet vagy lakcímkártyával vagy közüzemi számlával, ezek szerint még nem futottál bele az ellenőrzésbe.

(#17294) Andralin válasza V/ (#17293) üzenetére


Andralin
aktív tag

Akkor eddig nekem szerencsém volt, 2008 óta van meg a Paypal számlám (még külföldi címre regisztráltam akkor), azóta használom rendszeresen, 9 év alatt már elég komoly összeget mozgattam meg rajta, és még nem volt ilyen ellenőrzés. De attól még lehet, hogy a jövőben tényleg lesz ilyen ott is. :R

(#17295) peestike válasza Werkly (#17264) üzenetére


peestike
senior tag

én is belefutottam egy ilyenbe. nekem regisztrált szingapúri postás csomag lett volna:
China
Original Country
2017-02-10
07:58
【8】Order has been Cancelled
2017-01-24
06:01
Waiting for pick up
ez a 02.10 egy ilyen nap lett ezek szerint. :)
írtam az eladónak, meg nyitottam vitát, kíváncsi leszek ír e vissza.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17296) V/ válasza peestike (#17295) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit írt a Order has been Cancelled-hez hogy ki és miért törölte?
Vitát egy törölt vásárláshoz minek?
A pénzt visszakapod és amiért törölték, azzal az okkal nem igazán tudsz mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#17297) V/ válasza spidersoft (#17291) üzenetére


V/
Topikgazda

2016 október 28-án készítettem a regisztrációs leírást, képbe nem került az Alipay-re való kártya hozzárendelés. Az csak vásárlásnál lenne "automatikus". Ha visszaigazolodik az e-mail cím kész a regisztráció, nem kell semmit tenni. Amit írtam az Alibaba fiók kiegészítésről még az sem kellene.

(#17298) peestike válasza V/ (#17296) üzenetére


peestike
senior tag

azt, hogy miért törölték hol látom? nézegetem, de nem vélem felfedezni.
a vitát már zárta is az ali. csak azért nyitottam, mert gondoltam, hogy abból gond nem lehet, plusz ez volt az első ilyen esetem.
ennyit látok:

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17299) #16729600 válasza peestike (#17298) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha dispute 'progress', akkor lezárta volna.? :)
Így néz ki egy lezárt vita:

(#17300) V/ válasza peestike (#17298) üzenetére


V/
Topikgazda

A status sorban kellene lenni, a cancel ordert nem a szállítási információknál gondoltam, azok zavartak meg, szerintem ott beírtak a hülyeségek.
De a beírt nyomkövetési szám az nem élő.
Milyen döntéssel zárta az Ali?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.