Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) V/ válasza Putyin90 (#46999) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a helyzet COVID ügyileg Spanyolországban? Ha el tudják juttatni az átvételi pontra akkor az áruszállítást a GLS intézi elfogadható időn belül, ha szerencséd van akár 7 nap, de ezt a kezdeti részt némileg akadályozhatja egy karantén.
Náluk ez nudli korlátozás ami most van.

[ Szerkesztve ]

(#47002) Ciccuka


Ciccuka
veterán


[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#47003) Putyin90 válasza V/ (#47001) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem tudom mi a heyzet ott covid-hiszti ügyileg, de nem is nagyon érdekel. Ha egy webshopot megakadályoz a covid, hogy át tudjon adni egy csomagot, akkor annak semmi létjogosultsága nincs a mai világban. :(((

(#47004) V/ válasza Putyin90 (#47003) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze igazad van, de mi van akkor ha mindenkit karanténba zártak? És nem a cOVID akadályoz hanem a hatóság.
Mert ez jöhet egyik óráról a másikra és nem biztos hogy lehet olyat hogy visszalopóznak a raktárba titokban és minden függőben lévő rendelést befejeznek.
Ha nem adták át akkor még vissza lehet mondani, írj nekik hogy neked nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#47005) Putyin90 válasza V/ (#47004) üzenetére


Putyin90
senior tag

Rájukírtam alin, hogy mikor fogják átadni. Ha esetleg visszamondom a pénzt mennyi idő múlva kapom vissza?

(#47006) V/ válasza Putyin90 (#47005) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár munkanap, az AliExpress 48 órán belül visszautalja, aztán bankodon múlik hogy mikor könyveli le.

(#47007) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Nincsen most valami sidewide kupon?
:R

(#47008) mekex


mekex
tag

Szia, Nálam is hasonló volt. Ezt miért csinálják?

(#47009) mekex


mekex
tag

Sziasztok!
Rendeltem IC-ket az Aliexpressen. Pár óra múlva rámírt a kínai, hogy "Product is out of stock Please apply to cancel the order."
lyenkor mi van, a hírdetésben az áll, hogy "9998 lots available". Lehet bűntetlenül kamu dolgokat írni a hírdetésben, hogy van 9998 arúkészlet és közben rámír, hogy nincs készleten?
Szerintem ez az eladó full negatívot fog kapni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47010) luciferk válasza lacoka55 (#46992) üzenetére


luciferk
senior tag

Szia, nekem is január 19-én volt egy vásárlásom és idág átadási státuszban volt, de ma megmozdult a csomagom, gondolom hamarosan nálad is megmozdul a csomagod ;)

(#47011) mekex válasza Ciccuka (#47002) üzenetére


mekex
tag

Szia, Nálam is hasonló volt. Ezt miért csinálják?
(A korábbi azonos tartalmú hozzászólást is válaszként írtam. Nem tehetek róla ha a fórum motor hibázik. :W )

(#47012) mekex válasza mekex (#47009) üzenetére


mekex
tag

Közben azt látom, hogy megduplázta a hírdetményben az árat. Ez egyre érdekesebb. :Y
Valószínűleg az történhetett, hogy elírta az árat és nem teljesít készlethiányra hivatkozva. :D

(#47013) Putyin90


Putyin90
senior tag

Végre van infó a csomagról, jelenleg így áll:

Gondolom holnap nem dolgoznak a futárok se, de hétfőn megkapom végre?

(#47014) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Ilyen esetben mit lehet csinálni?

Ha hétfőn hívom a postát talán még átvehető? Lekophatott a cím...? :R

(#47015) koko52


koko52
veterán

Üdv!
Érkezik egy 3700Ft-os termékem amit vámolnak?! Ez normális, mi a teendőm? Egyébként horgász filléres wobblerek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47016) mekex válasza koko52 (#47015) üzenetére


mekex
tag

Szerintem "cleared customs" azt jelenti, hogy végeztek a vámolással. Szerintem átment a vámon. Majd júliustól értékhatár nélkül fognak vámolni, ha jól tudom. :O

[ Szerkesztve ]

(#47017) UzziVp válasza koko52 (#47015) üzenetére


UzziVp
tag

Ha adnál egy csomagszámot többet lehetne tudni.

(#47018) koko52 válasza mekex (#47016) üzenetére


koko52
veterán

Igen megtaláltam, átengedték és úton van. Köszi!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47019) V/ válasza #04441088 (#47014) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#47020) V/ válasza koko52 (#47015) üzenetére


V/
Topikgazda

A 0,1 $-os is vámolás után jut tovább feléd, a különbség az hogy vagy kérnek érték igazolást vagy nem.

(#47021) Inhouse


Inhouse
őstag

Jan 25, 2021 07:49 Magyar Posta Item presented to import Customs BUDAPEST
Jan 29, 2021 18:03 PostNL The item is released by customs
Jan 29, 2021 18:03 Magyar Posta Departure from inward office of exchange BUDAPEST
Jan 29, 2021 18:03 Magyar Posta Item returned from Customs (import) BUDAPEST
Jan 30, 2021 00:59 Magyar Posta Item out of sorting centre HU1000

Ez azt jelenti, hogy a levelem meghallgattatott és a vám elengedte a 20$ alatti rendelésem és hamarosan megkaphatom felár nélkül? Mert emailt, azt nem küldtek még...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#47022) V/ válasza Inhouse (#47021) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy tűnik.

(#47023) Digitalpimp válasza mekex (#47012) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ősszel volt nekem is egy ilyen, valószínűleg elárazta a terméket, aztán nem akarja küldeni. Nekem is írt, hogy töröljem, de egyéb okra hivatkozva. Én beírtam, hogy ő nem akar teljesíteni, aztán csak feladott valamit, ami végül nem hozzám érkezett. Refund lett, meg kapott 1 csillagot. Az ilyen eladókat az Ali azért "jutalmazhatná" valamivel.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#47024) akess válasza V/ (#46912) üzenetére


akess
csendes tag

A My Appeal végig üres maradt. Válaszoltak: küldtek egy linket, ami az eredeti dispute oldalára visz, ahol lejárt a visszaküldési határidő, magyarán nem történt semmi.
A történet dióhéjban: Rendeltem egy kabátot 41 dollárért, az eladó egy másik, kb. 20 dolláros, sokkal kisebbet küldött. Próbáltam vele megegyezni, de csak mellébeszélt. Ezért refund only disputét nyitottam, leírtam hogy a postaköltség miatt nem fogom visszaküldeni, erre megállapították, hogy megegyeztem az eladóval, visszaküldés&full refund (appeal lehetőség nélkül).

(#47025) qqzs válasza V/ (#46936) üzenetére


qqzs
őstag

De nekem nem az kell, hogy egy termek mennyibe kerül hanem, hogy egy kifizeteshez , amit egyszerre rendeltem es fizettem milyen termekek tartoznak.

Eladó: GTS450

(#47026) qqzs


qqzs
őstag

Egy dsiputenel ha a bizonyitekom feltoltese utan ez van
Status:Dispute in progress
Reminder:The seller has replied to your refund request. If you and the seller can't come to an agreement, AliExpress will step in and help. You can continue to attempt to resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller's proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal).
30 calendar days 16 hour 3 minute 0 second

30 nap mulva lep be az ali vagy 30 nap mulva lezarodik a dispute?

Eladó: GTS450

(#47027) V/ válasza qqzs (#47025) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, ha együtt fizetsz több vásárlást akkor az az napi fizetésre lekönyvelt banki összeget tételenként összeszámolod.
Fizettél 01.12-én 25 $-t akkor elkezded az az napi AliExpress rendeléseket összeadni amiből összejött a 25 $. Ha neked mindegyiket könyvelni kell akkor ne fizess több rendelést egyben, minden rendelés egy fizetés.

(#47028) Jakuu válasza V/ (#47027) üzenetére


Jakuu
őstag

Sot, nem art neha 24 orat varni, hogy a kulon rendeleseket ne tudjak egybe csomagolni azonos eladonal, mert akkor az osszeadott tetelek lehet vamhatar fole esnek.

(#47029) Ciccuka válasza mekex (#47011) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én már többször láttam ilyet. Nem tudom mi lehet az oka.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#47030) Mr.Pentele


Mr.Pentele
tag

Sziasztok!

Keresem azokat a fórumtársakat, akiknek China Post Registered Air Mail csomagja a shanghai kicserélő központból lett elindítva a csomagja 01. 17-én?

Ma este váltott Egységképző érkeztetése állapotra.

Innentől kb. mennyi ideig parkol az NPKK-ban?

(#47031) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Kicsit úgy érzem lassan érdemes lesz Ebay-re visszaváltani.
Dispute-ra lehet robotok válaszolnak. "Linehaul Arrival"-ra pedig rendszer alapból beírja, hogy "arrived at destination country"

Legutóbbi rendelésemnél, 75 nap után "finished"-re váltott a státusz. Dispute-ra pedig ezt írták 0s késéssel: "After checking the tracking information, this order is still within purchase protection time, please be patience waiting for the international package."

(#47032) V/ válasza Gabbbb (#47031) üzenetére


V/
Topikgazda

Megszoktuk várni a következő napot (a 15 napba belefér) és ellenőrizzük a böngészős oldalon hogy tényleg closed az állapot, mert a mobil app néha csal és a vásárlás időpontja a forduló.

[ Szerkesztve ]

(#47033) Jakuu


Jakuu
őstag

Azoknak akik a Liege-Linehaulnal megakadt csomagukra varnak.
Kozel 50 nap allas utan megmozdult egy ott beragadt csomagom.

(#47034) Bacusuz válasza Jakuu (#47033) üzenetére


Bacusuz
őstag

enyém most így áll:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47035) Bacusuz válasza Bacusuz (#47034) üzenetére


Bacusuz
őstag

október 27.-i rendelés

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47036) Wendelke válasza Jakuu (#47033) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nem semmi. :Y Akkor van még remény. Azért arra kíváncsi lennék, hogy 50-60 napig, mi volt ezekkel a csomagokkal. :F

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#47037) oba


oba
addikt

Nekem az elmúlt 2-3 hónapban egy hétnél többet nem dekkoltak csomagjaim Liege-Linehaul-ban, de most a két legutóbbi már 2 hete ott van. Remélem nem akar majd ez is 50-60 napig ott lenni...
Egyébként mi értelme holland postával küldeniük a kínai eladóknak a küldeményeket, ha ugyanúgy 20-60 nap a szállítási idő? Gondolom a vám/áfa dolgokkal variálnak, nem értek hozzá, de ezt a Liege elosztót nagyon leterhelik ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#47038) oba válasza oba (#47037) üzenetére


oba
addikt

Ami fura, hogy amit 3 nappal utána rendeltem meg kemény 4 nap után továbbhaladt onnan... :D

HU-Item received at OE in the destination country:The item is processed at the PostNL sorting center
2021-01-27 14:46:00

Liege-Linehaul Arrival
2021-01-23 02:00:00

Szóval rejtély az egész.

(#47039) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Az lehetséges hogy ha van egy cég és több dolgot szeretnék rendelni tőle, akkor egy csomagban jöjjön az egész rendelés?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47040) V/ válasza Angel2014 (#47039) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen lehet kérni, de az összérték ne legyen több a szállítási költséggel együtt 22 €-nál ~26,7 $.

(#47041) Angel2014 válasza V/ (#47040) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezek lennének..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47042) V/ válasza Angel2014 (#47041) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 6-10 $ szállítási költséggel a 3-at elméletben el tudja küldeni. Valamelyiknél írni kellene neki hogy azt és még a másik két item számút szeretnéd megvenni és küldené-e egy csomagban egy szállítási költséggel. Ez együtt nem lesz áfa fizetéses téma.
Ha azt válaszolja hogy igen, akkor megy az rész hogy majd ő módosítja a végleges árat.
Összefoglaló 14. Gyors tippek 6. pont szerint

(#47043) Angel2014 válasza V/ (#47042) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47044) Eclips21


Eclips21
őstag

Egy Oneplus 8T-t [link] szeretnek venni, 350dollarert hirdeti az elado, ami full kamunak tunik ugy hogy az elado meg ertekelve sincs.

Ilyen esetben ha megveszem, kifizetem vissza fogom kapni a penzem ha kamu az egesz?

(#47045) Zoli-bácsi válasza Eclips21 (#47044) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha már előre tudod hogy kamu, miért kell megvenni?

Amúgy nem jó a link.

(#47046) Eclips21 válasza Zoli-bácsi (#47045) üzenetére


Eclips21
őstag

Nem vettem meg, csak kivancsi vagyok esetleg valaki csinalt e mar ilyet. Amugy nem veszem meg, tul szep hogy igaz legyen.

nem is baj ha a link rossz lett xD legalabb mas nem veszi meg.

amugy tortent valami hogy most tele van az Ali hamko cuccokal? Regen azert nem volt kozel se ennyire nyiltan reklamozva.

(#47047) szegab1986


szegab1986
csendes tag

Sziasztok!

Aliról rendeltem, nagyon lassan jött a csomag, viszont a napokban azt írja, hogy átvehető postán az értesítésen szereplő időponttól. Mondanom se kell, hogy az a posta az ország másik végében van mint ahova én rendeltem. Tehát a postai nyomkövető és más oldalak is ezt a távoli postát jelölik, alin a jó cím szerepel. Eladó már nincs fent alin, refound kérelmem elfogadták jött email a paypaltol. Járt már így valaki?

Üdv

(#47048) V/ válasza szegab1986 (#47047) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokan, ezért is van ez benne az Összefoglalóban: 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt.
Várd meg amíg azt látod hogy átvették és akkor kell a dispute, nem a PayPal-os, hanem az AlIexpress-es, amaz mindig tartalék és hivatalosan mindig az eladási hely vásárlói védelmével kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#47049) szegab1986 válasza V/ (#47048) üzenetére


szegab1986
csendes tag

Köszi! Alin indítottam disputot mielőtt lejárt volna az arra adott idő. Erre az eladó nem válaszolt a rendelkezésre álló idő alatt így automatikusan kapom a refoundot, paypal már küldött emailt a visszatérítésről, viszont még a számlámon ez nem látszik elvileg több nap is lehet.

(#47050) nihill válasza V/ (#46945) üzenetére


nihill
őstag

Nem csináltam semmit, de van érdekes fejlemény.
A tracking appban a nov.19-ei Liege-i érkezés után bő 2 hónappal most megjelent 3 új tétel, az utolsó mai dátummal: "the item is ready for transport to the last mile carrier, hungary"
Most az ali leszólt nekik, hogy kukázzák már ki a tavalyi csomagomat, vagy ez most mi lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.