Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) V/ válasza laleeee (#68000) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kamu attól függ hogy mit vásárioltál amit ezzel küldenek. Ha valami akksis dolog akkor ez fordul elő.
Ennek előbb be kell érni Hollandiába, mert valójában csak onnan él a nyomkövetés.

(#68002) jojoando válasza laleeee (#68000) üzenetére


jojoando
senior tag

Nem igazán kamu, 2 dolog lehet, egyik hogy kikért egy csomagszámot a cégtől, de még nem adta át nekik, mert az eladónak is valahonnan be kell rendelni a cuccot, vagy kamuzik, de erre az Aliexpresszen van ügyfélszolgálat, ilyen esetben lehet kérni beavatkozást.

(#68003) interstate76


interstate76
addikt

Ha a fenti képet látom egy terméknél, akkor az milyen szállítási móddal fog érkezni? Az esetleges pluszköltségek érdekelnek elsősorban. Köszi előre is!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68004) V/ válasza interstate76 (#68003) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg lejjebb az értékelésnél egy EU-s vásárlónál ott írja, de ami 15 napos az vagy
AliExpress Standard Shipping vagy Aliexpress Selection Standard.
Nyomkövetés biztosítva, általában Express One kézbesítésű, de szokott kapni EU-s postai nyomkövetési azonosítót, így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.

(#68005) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

A PNLUC küldemények általában mennyi idő alatt kerül kézbesítésre, miután a postához kerül? Hétfőn került be a Posta nyomonkövetésébe, hogy átvették. Azóta nem mozdult

(#68006) interstate76 válasza V/ (#68004) üzenetére


interstate76
addikt

:R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68007) V/ válasza bulek (#68005) üzenetére


V/
Topikgazda

Hivatalosan 1 napos kézbesítésűek, eddig a követő munkanapon mindig megkaptam.
Ha megrendelik a szállítást tőlük akkor kapnod kell tőlük értesítőt ezzel a szöveggel:
A küldeményt a feladó előrejelezte, az átadást követően megkezdjük a feldolgozást
És az 1 nap innen számolandó: A küldeményt a feladótól átvettük
De ez MPL üzleti csomag.

[ Szerkesztve ]

(#68008) herion


herion
tag

Ez a fajta szállítási mód SYRM135718368 ugyan az mint az ECSCCA? (ha majd beér az országba).
2032-es elemek, pár gombóc fagyi áráról van szó. "Seller's Shipping Method" volt írva a szállítási opciónál, így nem volt egyértelmű milyen módon jut majd el hozzám.

Who Let The Dogs Out?

(#68009) V/ válasza herion (#68008) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez mostanában Foxpost-os lett, majd valamikor 5-7 nap múlva ha elindítják látsz ilyen szöveget: Departed Sunyou Facility, Last mile number CLFOX16.............. ami egy Foxpost azonosító
Előtte meg Pick Pack Pont volt, ha később Meest számot kapott a SYRM.... ami MST99999999999 forma.

[ Szerkesztve ]

(#68010) bulek


bulek
tag

Pontosan ezt az üzenetet kaptam, ezért is érdeklődtem itt, hogy mi a tapasztalat?
Remélem nem tette rá valaki a kezét...
PNLUC107906250015650000000

(#68011) V/ válasza bulek (#68010) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem adták át az MPL-nek, ott van a logisztikai cégnél, nem az MPL-nél. Ez hogy átadásra kerül nem mindig rögtön történik. Lehet hogy holnap fog.
Eddig ezek közül senki csomagjára nem tette rá a kezét más.

[ Szerkesztve ]

(#68012) herion válasza V/ (#68009) üzenetére


herion
tag

Köszi :R

Who Let The Dogs Out?

(#68013) Jar válasza V/ (#67999) üzenetére


Jar
tag

A virtuális kártyámra került ? Igen. Akkor csak elvi jelentősége van annak, milyen módon került rá. "De ez nem az a topic." Ha én szólok hozzá, akkor rögtön nem az a topik.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#68014) ACE-


ACE-
addikt

Megváltozott csöppet az Ali oldala, keresésnél pl. nem látom hogy mennyit rendeltek belőle, és hogy milyenek az értékelések, ez így nagyon szar... nem lehet valahogy visszacsinálni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#68015) veze


veze
őstag

a PLNUC ... csomag ha már a magyar vámkezelésen is átesett ( és nem kapott expressone- csomagszámot, tehát az MPL futár hozza majd ha jol értem) megjelenik majd a posta nyomkövetőjében?

(#68016) V/ válasza veze (#68015) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és küld értesítést az MPL lásd 8 hsz-el feljebb

(#68017) V/ válasza Jar (#68013) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak hogy pontos legyen azért írtam, de a számlára kerül rá hogy újból tudj fizetni a virtuális kártyáddal, ha egy bankszámla üres csak hitelkártya használható ha az is van, mert akkor a bank hitelező a pénzt

(#68018) V/ válasza ACE- (#68014) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem nem változott. Ha vannak adatok akkor mutatja. Böngésző gyorsítótár sütik, mobilapp frissítés segíthet

(#68019) dmad válasza V/ (#68018) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Szerinted ezzel a csomaggal most mi a helyzet?
Köszönöm!

Élj úgy, hogy.......

(#68020) V/ válasza dmad (#68019) üzenetére


V/
Topikgazda

14.-én került a szállítást majd az MPL-nél megrendelő logisztikai céghez, de a hétvégén nem dolgoznak, ma vagy holnap rendezik majd, ha megrendelők értesít róla az MPL.

(#68021) dmad válasza V/ (#68020) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm! :R
Akkor van rá esély, hogy a héten megjön, ha minden flottul megy...

Élj úgy, hogy.......

(#68022) Majo13


Majo13
újonc

Sziasztok!
LV.......CN-es csomagom kis sarc árán megjött. SMS-ben kaptam értesítőt, hogy bemehetek érte. Már ki sem hozzák, se értesítő bedobva. Beballagtam érte, Parcelsapp azt írja: "sikeresen kézbesítve háznál".

Más. Volt egy refundos csomagom, nem kaptam meg 90 nap alatt. Még mutatja a parcelsapp, kíváncsi vagyok mi lesz a sorsa, egyszer majd eltűnik?
LS490728586NL
Liege-ben, vagy NL-ben dekkol valahol, vagy a kicsit 3D méret miatt valakinél.

[ Szerkesztve ]

(#68023) samelgellert


samelgellert
csendes tag

Közben megmozdult a PNLUC csomagom, viszont Július 12 óta arra várnak, hogy az MPL felvegye a csomagot, már ott is van a posta nyomkövetőjében, hogy a küldeményt a feladó előrejelezte..
Most így viszont már nyugodtan mondhatom, hogy milyen csöves ótvar az MPL. :C

(#68024) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Kezdhetek aggódni?
ECSCCA0028541495

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68025) Debilon válasza samelgellert (#68023) üzenetére


Debilon
addikt

ennek mi köze az MPL-hez, aki csak szállít?
a feladó bejelentette a csomagot, hogy fel fogja adni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68026) samelgellert válasza Debilon (#68025) üzenetére


samelgellert
csendes tag

gondolom csak annyi, hogy ha már jelezte, hogy felvehető a csomag, és van csomagszám is, akkor már rég felvehették volna a csomagot.. egyébként meg teljesen mindegy, sokat rendeltem már belföldről-külföldről, az egyetlen szállítócég amivel sokat szoptam, az az MPL volt.

(#68027) interstate76 válasza samelgellert (#68026) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem meg a Foxposttal vannak negatív tapasztalataim és az MPL-lel nem volt gondom. Ráadásul sokkal gyorsabbak is a rókásoknál (az általam feladott csomagok az estek 99%-ában másnap ott vannak a címzettnél). Persze lehet, hogy csak mákom volt velük.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68028) atos30


atos30
aktív tag

Ma meghozta az MPL a 15 napja leadott rendeléseimet (Choice 3+).Az ölemben tartva az összeset bontogatom kifele őket, dobálom magam mellé az üres csomagolóanyagokat, egyszer csak érzem, mintha viszketne a combom (rövidgatyában voltam). Mire végeztem az összes bontogatással, már igencsak viszketett. 10 forintos nagyságban kör alakban 5 apró pötty és viszket.
Nem találtam meg a kis rohadékot.
Óvatosan a csomagok bontogatásával ! :D

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#68029) samelgellert válasza interstate76 (#68027) üzenetére


samelgellert
csendes tag

A belföldi csomagokat általában gyorsan megkapom, ha MPL hozza. Március környékén volt egy eset, amikor tudtam, hogy jönnie kell a csomagomnak, pont itthon voltam, vártam is végig, majd késő délután amikor már gyanúsan meg kellett volna érkeznie, láttam a nyomkövetésen, hogy sikertelen kézbesítés ezért bevitték a legközelebbi postára. Bementem érte másnap, kérdeztem, hogy ez hogy jött össze, azt a választ kaptam, hogy a futár megpróbálta kézbesíteni, de nem volt otthon senki. Nem is hívott. Van kameránk, visszanéztem gyorsítva az egész napot, a közelünkben sem volt a futár. Azóta mondjuk ki is rakták onnan ezt a futár bácsit, bár nem ezért, hanem állítólag ittasan ment dolgozni.

(#68030) interstate76 válasza samelgellert (#68029) üzenetére


interstate76
addikt

Hát igen, sokaktól hallottam már panaszt rájuk, nem is mondom, hogy az MPL a tuti, csak a saját tapasztalataimról írtam - sajnálom, hogy a tieid rosszabbak velük kapcsolatban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68031) Debilon válasza samelgellert (#68026) üzenetére


Debilon
addikt

ott van, hogy "a feladó előrejelezte" és itt az előrejelezte a lényeges ami nem egyenlő azzal, hogy felvehető/feladta

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68032) samelgellert válasza Debilon (#68031) üzenetére


samelgellert
csendes tag

mert ilyenkor mikor válik felvehetővé? hogy működik ez?

(#68033) LouiS22 válasza samelgellert (#68032) üzenetére


LouiS22
veterán

Egy jelzés csak, hogy majd valamikor ezen és ezen a követési számon lesz egy csomag. Lényegében "megfogant", bekerült a rendszerbe, és ha majd "megszületik" (beér az országba, áthalad a vámon és odajut a szállítóhoz), akkor fog érdemben frissülni - és adott esetben akkor kapsz olyat is ,hogy átvehető (bár MPL címen próbálkozik két alkalommal).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#68034) Jar válasza atyca (#68024) üzenetére


Jar
tag

Igen, én is az ilyen csomagokat gondolom kétesélyesnek. Bizakodj !

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#68035) V/ válasza samelgellert (#68026) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen úgy működik hogy valaki megrendel egy üzleti csomag szállítást és azonnal megy érte a futár, honnan van ilyen tapasztalatod? Általában a következő munkanap szokott lenni. Mikor lett megrendelve időpontilag? Ha úgy reggel 8-ig akkor még aznap mehet érte, de ahogy szól a szerződésük még az is befolyásolja, mert a feladó cég is beviheti egy felvevő helyre. Ha délutáni az időpont az már biztos hogy másnapi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#68036) V/ válasza Majo13 (#68022) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Lx kezdetűeket 2017 óta nem könyvelt küldeményként kezelik, ha 24 mm-nél vastagabb akkor postán kézbesítik.

(#68037) samelgellert válasza V/ (#68035) üzenetére


samelgellert
csendes tag

Július 12-én lett megrendelve a futár elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#68038) V/ válasza samelgellert (#68037) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát akkor az nem az MPL-n múlt, nem szokott lenni ennyi idő.

(#68039) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok ! 154E ft ért rendeltem egy klíma gáz lefejtőt rossz modelt küldtek ell. Pl r12es model én r550es modelt rendeltem. Idiota elado válasza fotozzam be a cimkeket stb elkezdi jot kuldtek ok mondom h nem. Disputot nyitottam visszakuldes es penz visszatéritést kértem. Csak nyomja a hulyeseget h jo modelt küldtek. Aztán odáig eljutottunk hogy kuldjem vissza a saját koltségemen a csomagot (német raktárból jott) azert van súlya biztos nem 1ft visszaküldeni. De istenértsem akarja álni a szálitást. A.15napos free return akkor minek van a termék mellet ?(multhet pénteken jött a cucc már aznap léptem)
Ötletek ? Mdgoldás? :R

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#68040) V/ válasza gery14 (#68039) üzenetére


V/
Topikgazda

A 15 napos free return nem vonatkozik magyar vásárlókra. Gondolom megcsináltad a kért képeket mert a dispute-hoz kell bizonyíték. Visszküldés nélkül még az Aliexpress sem adja vissza a pénzt

(#68041) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy kis tapasztalat a Super Economy szállítással. El is ment a kedvem amúgy az egész aliexpressesditől. A lényeg, hogy az Ebay-el ellentétben ahol a vevő az első itt pont leszarnak magasról.

Kivárod a 90 napot, miközben már a 30. nap után biztos vagy benne, hogy nem fog megérkezni a cucc, mert a Super economynál az az utolsó státusz, hogy átadták a local deliverynek. Kedves Aliexpressnek ez annyit jelent, hogy olyan mintha nálad lenne és bármilyen dispute-ot lezárnak azzal, hogy menj a helyi postára és vedd át a terméket, mert ott vár rád. :W

Ha nem értesz egyet a döntéssel, újra tudod nyitni a témát úgy, hogy becsatolsz bizonyítékot. Felhívnám a figyelmeteket a dátumra és az időre. Írtam a postának, megkaptam a választ, hogy az ilyen követési számok nincsenek nyilvántartva országhatáron belül, az sem biztos, hogy ők kapták. Lefordítottam google fordítóval értelmesen, becsatoltam a képet nekik 2023.07.17 05:34:42 másodpercbben, 2023.07.17 05:34:43-kor azaz 1 mp múlva már automatikusan el is lett utasítva azaz meg sem nézi senki.

Még szerencse, hogy csak pár dolláros kacatokról van szó, de ilyet soha többet. Bár ezek után kicsit tartok tőle, ha más szállítással kérném és nem kapom meg nem-e ugyanígy állnának hozzá...

Ebay, Paypal teljesen más világ. Ott a vevő a fontos, itt meg csak az eladót védik.

(#68042) greggae válasza veze (#65147) üzenetére


greggae
tag

Az összefoglalóban írt TCA chat nálam sem működik: „Sorry, the system was busy. Please try again later, thank you.” A Posta sem hajlandó vele foglalkozni: „Az IOSS azonosító utólagos figyelembevételével történő újbóli vámkezelés lefolytatására nincs lehetőség, ezért erre vonatkozó igény esetén kérjük, hogy forduljon az értékesítő platformhoz az áfa összeg visszatérítése érdekében.”

Van valakinek ötlete a megoldásra?

(#68043) headhunter válasza V/ (#67994) üzenetére


headhunter
addikt

+#67993

"Benéztem". :R

Dollárban lett megállapítva a refund és az OTP-nél euro-ban jött az összeg, amit elsőre nem vettem észre ez okozta az eltérést.

Hétvégén megjelent a tranzakciós listában + előjellel, de egyik számlán sem láttam az összeg jóváírását.
Hétfőn az első munkanapon minden rendeződött.

Virtuális kártyára utalni nem lehet (Nem átvezetés, hanem másik bankszámláról vagy bankból), de a vásárlás visszatérítése ott jelenik meg?

(#68044) petty1024 válasza bulek (#68010) üzenetére


petty1024
csendes tag

Az én csomagom is pont ott van, ahol a tiéd.. még az utolsó bejegyzés időpontja is egyezik..
PNLUC107923440018000000000
Egyelőre semmi változás.

(#68045) madeforthis


madeforthis
újonc

Sziasztok! Ezzel vajon mi a helyzet?
PNLUC109111500018790000000
Meddig szokott ez tartani?

(#68046) tg_mak


tg_mak
csendes tag

Sziasztok!

15 napos "On time guarantee"-ból való kicsúszásért volt már, akinek sikerült kisajtolni az 1 dollárt az Aliból?

Háttér: Június 13-án rendeltem. 10 dollár fölött, így 15 napos ingyenes szállítást kaptam. Ezeket EO szokta hozni, most bekaptam a PNLUC-ot. :(
Anomália, hogy a 15 napos rendeléseknél más van a rendelési oldalon és a követési oldalon. (Esetemben "Estimated delivery date: Jul 4, 2023" és "Estimated delivery: Aug 12"). Dühítő, mert ez alapján az AE agent is csak hárít, mondván van még idő, várjak türelemmel. :F

Korábbi rendelésnél EO hozta, de késtek 2 napot, gondoltam kipróbálom a kártérítést :) de nem leltem a gombot ír, így maradt a dispute. Az eladó azt írta, hogy ez a futárcég hibája, náluk érdeklődjek, és igazat is adok neki. De akkor minek vállal az Ali ilyet, ha nem teljesíti? A vevő velük szerződik tudtommal, nem a futárcéggel.

(#68047) LouiS22 válasza tg_mak (#68046) üzenetére


LouiS22
veterán

Jobb felső sarok kereső, On time guarantee beüt, kb 4. találat a válasz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#68048) tg_mak válasza LouiS22 (#68047) üzenetére


tg_mak
csendes tag

Köszi! Téged biztos szeret, de én régen sem találtam, ha a "Help center"-re gondolsz.

Az info oldal meg nesze semmi fogd meg jól, (https://campaign.aliexpress.com/wow/gcp/ae/channel/ae/accelerate/tupr?wh_weex=true&_immersiveMode=true&wx_navbar_hidden=true&wx_navbar_transparent=true&ignoreNavigationBar=true&wx_statusbar_hidden=true&wh_pid=on_time_guarantee_introduction/pmmyft5eym ) mert nincs a rendelési oldalon az említett gomb.
Szerintem ott a hiba, hogy várható kézbesítési dátumból 2 van, és a későbbit veszi annak az Ali. :U

De a kérdésem áll, volt akinek sikerült már? :)

[ Szerkesztve ]

(#68049) LouiS22 válasza tg_mak (#68048) üzenetére


LouiS22
veterán

Itt, a mobilarénán a jobb felső sarok...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#68050) tg_mak válasza LouiS22 (#68049) üzenetére


tg_mak
csendes tag

Köszönöm szépen. Summa summárum: Kamu az egész.
De lehet, hogy full refund lesz, :DD mert "20 Jún 2023 17:40 Arrive at transit country or facility" a legutolsó ínfó, talán el is veszett már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.