Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) adamkk


adamkk
csendes tag

Egyebkent kovezzetek meg, de nagyon begyorsult a kinai es a magyar posta is. Tracking nelkuli levelcsomagom 11 nap utan nalam volt, most egy trackinges pedig mar belfoldi feldolgozason van 13 nap utan. :D

(#17652) ANOka válasza adamkk (#17651) üzenetére


ANOka
őstag

Biztos most a kutya sem rendel...
Szerintem november közepe és január közepe között én nem fogok több kacatot rendelni, akkor szünetet tartok.

(#17653) Sinisi válasza kmisi99 (#17643) üzenetére


Sinisi
senior tag

Próbáltad mobil appról? Illetve úgy, hogy nem hozzáadod hanem csak fizetni próbálsz vele.

(#17654) Sinisi válasza romo77 (#17639) üzenetére


Sinisi
senior tag

Próbáltad lefényképezni és úgy feltölteni?

(#17655) V/ válasza Sinisi (#17650) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnálják Ez a videó nem érhető el.
Ezt az Aliexpressen vásároltad, azonos fajta mind, de csak az egyik villódzik a többi nem? Akkor ez hibás, nem pedig ez jellemző a led fénycsövekre.
De ez nem led-es topik.

(#17656) Sinisi válasza V/ (#17655) üzenetére


Sinisi
senior tag

Állítottam rajta. Szerintem most már engedi a megnézését. Ez nem alis, de azonos fajta volt mind. Az a poén, hogy nem egy cégtől rendeltem. Mivel a lakhelyem szerint is volt egy olyan bolt ami jó áron adta vettem tőlük egy tartalékot, de már csak jó sokár lett kipróbálva, ezért nem találtam meg a blokkját :(.

(#17657) V/ válasza Sinisi (#17656) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de akkor ez nem ide tartozik tapasztalat szempontjából és továbbra is egyértelmű számomra, hogy az egyenárammal működő led más technológia, mint egy váltóárammal működő fényforrás.
Váltóáram és a LED közé egyenirányító és áramkorlátozó áramkört kell kapcsolni. Ha ilyen nincs, akkor használják még úgy, hogy a LED-del egy másik diódát vagy LED-et kötnek párhuzamosan. Így az egyik félhullám alatt világít, a másik félhullám a másik diódán keresztül folyik. Ezt az emberi szem nem tudja követni, de ez sem villódzás, csak az egymás melletti ledek felváltva világítanak és már nem igazán használják ezt a módszert.

Remélem ennyi off még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#17658) Sinisi válasza V/ (#17657) üzenetére


Sinisi
senior tag

:R

(#17659) adamkk válasza ANOka (#17652) üzenetére


adamkk
csendes tag

Lehet en a szerencsesek kozott vagyok, de nekem akkor is megerkezett maximum masfel honap alatt minden.

(#17660) cucimaciq válasza adamkk (#17659) üzenetére


cucimaciq
csendes tag

Nekem kb 4 és fél hónap volt a maximum

(#17661) OldManager


OldManager
újonc

Sziasztok segítség kellene nem értem mit akar.
Több törölt termékemre is, ezt az üzenetet kaptam.
Me
2017-02-20 09:08
Hi, Why is my order has been canceled.
bill zhang
2017-02-21 06:33
Please don't worry
We are an emergency processing
bill zhang
2017-02-25 06:25
Because the post office staff reason, causing your tracking number to be closed.
Parcel can not be sent.
we are very sorry.
We will resend your parcel.
The correct tracking number, we will fill in the back of the note.
You will receive your parcel.
Please do not open the dispute.
If you have any questions, please contact our staff.
We will solve your problem.
Hope you can understand.
thank you for your cooperation.

[ Szerkesztve ]

(#17662) adamkk válasza OldManager (#17661) üzenetére


adamkk
csendes tag

Tomoren annyi hogy a posta hibajabol nem tudta feladni a csomagodat. Orvosolni fogja, feladja, kapsz uj trackinget es meg lesz a csomag is.
Es persze a szokasos "Leccccccccccci ne nyiss vitat".

(#17663) cucimaciq


cucimaciq
csendes tag

Igen tömören

(#17664) OldManager válasza adamkk (#17662) üzenetére


OldManager
újonc

Ja akkor ez azt jelenti, hogy várjak a soromra.Egy track számmal akarta, az őt darab terméket elküldeni, amit más más dátummal rendeltem tőle.Szerintem ez volt a bibi.köszi

(#17665) Sinisi


Sinisi
senior tag

Mennyi idő van még hátra a védelmi időből?

(#17666) Sinisi


Sinisi
senior tag

Na most, hogy ránéztem a rendeléseimre el is felejtettem, hogy rendeltem kettő csomagot ami még nem érkezett meg.

Tn.: 04495212511
Ilyennel még nem találkoztam: [Shenzhen] [Shenzhen] nemzetközi tömeges e-mail megmunkáló központ került tömítés (belső árutovábbítás)

Tn.: 04519166460
Itt pedig úgy látom, hogy hacsak nem kamu akkor nem is indult el :(.

Eddig nem volt smemmilyen problémám az alis csomagokkal, most pedig zsinróban a harmadikkal is...

[ Szerkesztve ]

(#17667) V/ válasza Sinisi (#17666) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek egyszerű csomagazonosítók, nem különösebben kellene velük foglalkozni. Bármely bejegyzés itt nem befolyásolja a Mo-ra történő érkezést, és egyáltalán nem biztos, hogy pontos adatokat tartalmaz.
Nem igazán vonnék le ezek alapján bármilyen következtetést.
Január 1-én vásároltam, január 27-én kaptam meg. Semmi hasznos információ nincs a nyomkövetésnél. Még a január 7-i "felszállás" sem mond semmit, a 60 napban benne volt.

A Google fordító meg kínairól fordít zagyvaságot.

[ Szerkesztve ]

(#17668) Sinisi válasza V/ (#17667) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez volt a sanda gyanúm, de a megerősítés mindig jól jön :K . Köszönöm! így még türelmesen várok.

(#17669) #16729600 válasza OldManager (#17664) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én azonnal vitát nyitnék és nem levelezgetnék az eladóval.Nehogy már a problémáknak a rákérdezésedre kelljen kiderülnie. Ha bármi gond van, neki kellett volna jelentkeznie. Elkapatjátok a kereskedőket, miattatok kapnak vérszemet, ezzel az állandó dumcsizgatással, amit kezdeményeztek velük. :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#17670) Sinisi válasza #16729600 (#17669) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én is ki vagyok akadva egyes esetekben a csomaglolás minőségén, azt is durvának tartom, hogy kamu tn-t adnak meg, erre ha pluszban rájön, hogy szemeteszsákba csomagolják a terméket... no comment!

(#17671) #16729600 válasza Sinisi (#17670) üzenetére


#16729600
törölt tag

Keménynek kell lenni nincs mese. :D Én azért is [link] vitát fogok nyitni, ha nem jelenik meg keddig a helyi posta rendszerében, az én olvasatomban az elektronikus infó küldése nem azonos a tényleges feladással.Tessék csipkedni magukat jobban a tisztelt eladóknak, különben dispute és szép hosszú negatív értékelés jön, azt a hétszázát már nekik. :D

(#17672) Sinisi válasza #16729600 (#17671) üzenetére


Sinisi
senior tag

:K

(#17673) V/ válasza #16729600 (#17671) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy apró kiegészítő kérdés. A postai adatbázisba az eladó vagy a postás írja be az adatokat?
Ha keddig nem jelenik meg a helyi posta rendszerében, annak több oka lehet. Abból indulunk ki hogy van egy nyomkövetési szám.
1. Megrendelte a szállítást 23-án 18:10-kor,
a.) másnap beviszi a postára és átadja,
b.) másnaptól várja, hogy a kézbesítő átvegye tőle és majd vigye be a postára. Ez adott esetben 1 hét is lehet, ha nem a helyi posta az átvevő központ.
2. Átadta 24-én a postán, de nem írták még be az adatbázisba.
3. Az Osztrák posta nem frissíti a nemzetközi postai adatbázist valamilyen ok miatt.

Természetesen az eladó felé indítunk mindent dispute-t, akkor is ha nem ő tehet a várakozásról. Majd biztos erre a postások összekapják magukat.
Ide nem értve azt az esetet, hogy lusta bevinni az eladó a csomagot a postára 24-28-ig és azért nincs látható információ, akkor hasznos a dispute mert összekapja magát és csak beviszi.
Ui: Hogy lehet hosszú egy negatív értékelés? Csak negatív jelzők egymás után? :F Nem adta fel időben-nél hosszabban, sem fejezi ki jobban azt, hogy nem adta fel időben.

De dispute ha szállításra vált a vásárlás, akkor csak attól a dátumtól számított 10 nap múlva történhet. Akkor mi lenne a konkrét ok?

[ Szerkesztve ]

(#17674) Silent77 válasza #16729600 (#17671) üzenetére


Silent77
veterán

Nem biztos, hogy neked való a külföldi rendelés. :(
Ne vedd sértésnek, nem annak szántam!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#17675) #16729600 válasza V/ (#17673) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd engem nem érdekelnek az indokok meg a töltelék események, mentegetőzések. Ha azt írja, hogy útnak indítja 6 napon belül, ellenben csak 128 nap után szokta, akkor kéretik azt írnia. :) Én minden, a szabályozásban feltételektől való ( pláne szándékos ) eltérést csalásnak, inkorrekt hernyóságnak tudok csak betudni.Nincs kegyelem nálam, és igen , megy sok jelzős értékelés, ha valaki erre a 'szakmára adta a fejét, csinálja úgy, ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva. :K Én a héten adtam el itt nálunk egy házat és megígértem az eladónak,. hogy még aznap feladom, ellenben a Hermes átvevőhely a falunkban műszaki okok miatt zárva volt aznap, elmentem a halál faszára a következő paket shopba, csak hogy tarthassam a megbeszélteket...

[ Szerkesztve ]

(#17676) V/ válasza #16729600 (#17675) üzenetére


V/
Topikgazda

Utolsó mondatodban lévő szóhasználat itt a topikban nem megengedett, azt tartogasd másoknak.
Az elvárásaid egy kicsit messze vannak a valóságtól, tény az hogy vannak időtartamok, de az átlagos 60 napban nem igazán számít az elején 5-7 nap csúszás és tényleg maradjunk már a topik témájánál, ha kérhetlek.

[ Szerkesztve ]

(#17677) #16729600 válasza V/ (#17676) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyem azt a cizellált lelkületedet, szerintem semmi baj nincs a jelzővel,( ha másként gondolod cselekedj ) az alival összefüggő mindenféle kereskedelmi anomália meg ON topik téma, vagy változtasd meg a fórum címét " csak jót az aliról"-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17678) V/ válasza #16729600 (#17677) üzenetére


V/
Topikgazda

Általános Szolgáltatási Feltételek (ÁSZF)
10. Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:
Bármely beavatkozás, mely hátrányosan változtatja meg a Szolgáltatás megjelenését, illetve akadályozza annak rendeltetésszerű használatát, zavarja a többi Felhasználót (például: mértéktelen hangulatjel használat, óriási méretű képek, kártékony programkódok, felesleges üres sorok, túlburjánzó díszítések és sorminták, folytonos nagybetűs írásmód, illetve a jóérzést zavaró, agresszív, kötekedő, hangulatkeltő, sértő, vulgáris, személyeskedő tartalom).

Az nem kereskedelmi anomália ha te nem tudod kivárni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#17679) #16729600 válasza V/ (#17678) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó hogy beidézted, ezeket a feltételeket nem sérti ( hol személyeskedő, vagy a paket shop lokációjának a jelzője az jogalannyá avanzsált? :) Az off jellegre viszont nem hallottam, még nem írtál semmit, miért is off az alival kapcsolatos kereskedelmi fejleményekről írni? Tudod mi az igazán nagy baj? Hogy az elfogadhatatlant próbáljátok elfogadható gyakorlatnak beállítani és erre mentségeket keresni, pedig kereskedni csak egyféleképpen ( lenne ) érdemes. Becsületesen, a szabályokat betartva.

[ Szerkesztve ]

(#17680) V/ válasza #16729600 (#17679) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor más a fogalmunk a vulgáris szavakról, A lelkületem meg nem topik téma, tehát személyeskedő.

A véleményem nem mindig kereskedelmi tapasztalat, akkor teszem off-ba amikor inkább véleméyn. De engedd meg nekem, hogy a saját hozzászólásom kategóriáját én döntsem már el.

[ Szerkesztve ]

(#17681) #16729600 válasza V/ (#17680) üzenetére


#16729600
törölt tag

ÁÁÁÁ szerintem hagyjuk egymást, ignorálj, nagy tudással rendelkezel a témáról, ellenben az alival kapcsolatosan végletesen elfogult vagy ( pozitív értelemben ) és ez sokat levon az itteni munkád értékéből. :K

(#17682) V/ válasza #16729600 (#17681) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendben, túl tárgyaltuk, de azt nem tartom elfogultságnak, ha egy értelmetlen tartalmú hozzászólás anomáliájára kívánom a figyelmet ráirányítani és az oktalan fenyegetődzést miatt pl: negatív értékelés felemlegetésé olyanért amelyet egy eladó nem mindig tud befolyásolni teszek megjegyzést.
Ez igaz: kereskedni csak egyféleképpen ( lenne ) érdemes. Becsületesen, a szabályokat betartva.
De ez is igaz: vásárolni csak egyféleképpen ( lenne ) érdemes. Becsületesen, a szabályokat betartva.

[ Szerkesztve ]

(#17683) #16729600 válasza V/ (#17682) üzenetére


#16729600
törölt tag

Vásárolni azon kívül, hogy rendben fizetsz, hogyan lehet nem becsületesen? :) Vannak jó tapasztalatok is, de az egész topik szinte csak ( gondolom olvasod Te is :) ) a hamis TN ekről, az eltűnt, meg nem érkezett csomagokról, a tré csomagolásról és az ócska használhatatlan árukról, vitákról, pénz visszakövetelésekről szól. Tisztelet a becsületes kereskedőknek, mert vannak ők is szép számmal természetesen. Ha pedig az elektronikus infó küldésre gondolsz az semmit nem jelent. Kérhető 128 TN, amit soha nem ad át a szállítónak a kereskedő, az akkor számít csak elküldöttnek, ha bezsákolja a szállítási szolgáltató és a felügyelete alá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#17684) beg válasza #16729600 (#17679) üzenetére


beg
veterán

Olyan igényeid vannak amit a kínából történő rendelés nem fed le. Ez nem baj, csak akkor el kell engedni a témát ahelyett hogy mindent te akarsz megszabni mindenkinek. Folyamatosan a hőbörgéseidet olvasni elég unalmas és fárasztó.
Vegyél mindent itthonról és a fogyvédnél kitombolhatod magad. De legalább kimaradunk belőle.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17685) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Üdv. Van egy Alis rendelésem aminél közel a 2hónap és ilyen email-el bombáznak:
kép

Ez a termék az

Ráadásul úgy lett árusítva, hogy regisztrált posta van hozzá:
kép

Ez valahogy nem fedi a valóságot, ez a szám semmire nem jó:
YT1636690005649830

Az Aliról való rendelgetéshez nagy adag türelemre van szükség. Nem is irkáltam már ide jó ideje pont ezért. Viszont ilyennel még nem találkoztam eddig. A leghosszabb várakozási idő a 11.11-es rendeléseknél volt még, de az is viszonylag "normális" időben érkezett meg és ott volt mire fogni (karácsony túlterheltség, a hazai postai logisztika stb.)
Kivárjam hogy leteljen a 60 nap, akkor ad lehetőséget valamire kattintani, hogy hosszabbítani akarom a védelmet v. már most lehetne ilyet? Mert nem látok ilyen dolgot. Csak a Track Order és Confirm Goods Received van ill. Open Dispute.
A visszajelzéseket olvastam, vannak azért negatív bejegyzések és nem egy ember írt 2hónapot, szóval ezért is voltam türelmes eddig. Most sem vagyok ideges igazából, csak bosszant már a dolog.

Meg van a dolog, elnézést. Hány napot írjak be?

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17686) Sinisi válasza V/ (#17682) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nem a vita kedvéért tenémm hozzá azt, hogy arra az esetre ami most nálam kettő rendelés tekintetében is igaz, miszerint a kamu TN miatt nem tudom, hogy nyissak-e dispute-ot (és rendeljemmeg mástól a termékeket) valamit tehetne az ali annak érdekében, hogy jobban rászorítsa az eladókat arra, hogy eleget tegyenek a vállalt kötelezettségeiknek. Pl. autómatikus, részleges pénvisszatérítés a vevő részére, ha tudja bizonyítani, hogy az eladó sumákolt.

Persze ettől várok, csak ugye így "jelentős" időveszteséget szenvedek ha esetleg nem fognak megérkezni a csomagok.

(#17687) V/ válasza Roland8622 (#17685) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne várd meg, kicsi a valószínűsége annak hogy a hátralévő 2 nap alatt megérkezzen, bebiztosítod a pénzed visszakapását, ha később megjön, akkor majd rendezed az eladóval.
A legutolsó ilyen LP...... 79 napra jött meg nekem. 80 nap volt a vásárlói védelem kiterjesztve.

[ Szerkesztve ]

(#17688) Roland8622 válasza Roland8622 (#17685) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szerkesztési idő áhhh :(((

Ez az a rész ha jól értelmezem ugye?
kép, mert így meglehet nézni

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17689) V/ válasza Roland8622 (#17688) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.Az Összefoglaló Gyors tippek-ben is benne: 2. Vásárlói védelem idejének növelése

[ Szerkesztve ]

(#17690) #16729600 válasza beg (#17684) üzenetére


#16729600
törölt tag

Véleményt írtam, nem megszabni akarok senkinek semmit. Inkább Ti akarjátok nekem, mit szabad és mit nem írni ide. Hőbörgés? :) Az egész abból indult, hogy vita megnyitását javasoltam valakinek levelezgetés helyett. Az a baj, hogy relativizálgatjátok állandóan a gondokat, egyben legitimizáljátok is az ali egyes kereskedőinek a végtelenül inkorrekt kereskedői gyakorlatát. Milyen retorika már az, hogy a kínai rendelés nem fedi le a korrektséget és le kell szállni róla, (nem jelezni a problémákat ) nem kellene legalább törekedni a változásokra.? :U Ha neked unalmas olvasni engem, ne tedd, nem kötelező, ugorj át a bejegyzéseimen, egyszerű. :K

(#17691) V/ válasza #16729600 (#17690) üzenetére


V/
Topikgazda

Tovább kellene már lépni. Tudomásul vettük már többször a véleményedet.

[ Szerkesztve ]

(#17692) Roland8622 válasza V/ (#17689) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm. Sajna hibaüzenet, nem engedi mert még hátra van 2nap :(

kép

Akkor marad a Dispute és megírom nekik, hogy false a TN, idő volt rá, hogy ideérjen és majd kiderül mit válaszolnak.Nem örülök neki, de ezek szerint meg kell lépni.

Na megint csak hülyeséget írtam félig meddig, mert az Összefoglaló részben írva van, hogy ezt csak a megadott idő után tehetem meg (mármint a hosszabbítást)

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17693) Benoe77 válasza Roland8622 (#17692) üzenetére


Benoe77
őstag

Ez nem hibaüzenet, te kértél idő-hosszabbítást ami el lett küldve, mostantól az eladónak két napja van megadni.

[ Szerkesztve ]

(#17694) #16729600 válasza V/ (#17691) üzenetére


#16729600
törölt tag

A paket shop messzeségi jelzőjén kívül mi a bajod a bejegyzéssel.? Hogy kap negatív értékelést az eladó, ha határidőre ( kedd ) nem küldi el a cuccomat ? Már fentebb említetted, hogy ez " fenyegetés. Mit kellene tennem helyette? Írnom szép magyarázat kérő levélkét az eladónak, esetleg meghívni egy lepényevés / zsákbafutási versenyre és ott megdumcsizni vele, hogy miért nem teljesített? Ha nem lenne világos, leírom. A netes vásárlás ( elvileg ) egy "gondozásmentes cselekedet, árút kinéz, csenget, eladó a szabályoknak megfelelően küld, a végén a vevő megkap és örülve bontogat a kedvenc foteljában. Kár az ettől bármiben is eltérő gyakorlatot magyarázgatni és mentségeket keresni rá. Jah hát , ha szerkeszted, akkor nincs mire válaszolni valóban. Abbahagytam, de azért gondoljátok már át, amit át kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#17695) Roland8622 válasza Benoe77 (#17693) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Ohh tök jó, mindig tanul valamit az ember. Köszi ;)
Angolt is elő kellene vennem újra :B

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17696) Sinisi válasza Roland8622 (#17695) üzenetére


Sinisi
senior tag

Addig is ha a kellő infókat osztod meg, itt kb. mindig akad valaki aki próbál segíteni ;).

[ Szerkesztve ]

(#17697) Makifeju


Makifeju
tag

Üdv Mindenkinek!

A gond a következő:
Nyert disputnál nem jön a pénz!
Január 24-én eldőlt alin hogy visszakapom egy termék árát,de azóta sem jött meg,pedig általában olyan 2 hét alatt vissza szokott jönni. Hasonló tapasztalat?

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#17698) V/ válasza Makifeju (#17697) üzenetére


V/
Topikgazda

Van dátum a Refud sor végén? A banki számlatörténetben január 26-tól semmi bejövő könyvelés?

(#17699) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Sziasztok!
Tavaly nov. 24-én rendeltem valamit, ami még nem jött meg. Tracking-nél az utolsó bejegyzés, hogy dec. 1-én felszállt a repcsi vele.
Kétszer volt már hosszabbítva a protection, 6 nap van hátra jelenleg. Az előző határidő lejárta előtt az eladó magától hosszabbított egy olyan üzenet kíséretében, hogy ne indítsak vitát, hanem írjak neki először, csak azt nem tudom minek? Másikat úgy se fog küldeni, max megint hosszabbít, de az már nevetséges lenne.
3 hónap eltelt, ezt már tuti nem kapom meg. Helyi postás azt mondta, hogy már egy hónapja nem látott tavaly feladott cuccot beérkezni.
Szerintetek?

(#17700) V/ válasza CarrGomm (#17699) üzenetére


V/
Topikgazda

Dispute.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.