Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38003) st3v3np3t3r válasza vandor01 (#38000) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

De lehet már kapni, nálunk az Interspar mellett van egy patika, 299Ft az orvosi szájmaszk.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#38005) V/


V/
Topikgazda

Maradjunk már a topik témájánál, az hogy miként működik a járvány elleni védekezés, vagy miként kellene működni nem ide való téma.

(#38006) fairi válasza V/ (#37984) üzenetére


fairi
addikt

Miért rakná UPU adatbázisba ezt??? Pl UJ151569496CN vagy UW515765454CN
Elküldése nem került bele, semmi csak a magyar postánál tudtam meg mégis a reptérre vitték és onnan hazánkba. Kínai vagy a tajvani honnan tudná mikor történik az egységképző felbontása??? Adatbázisba magának a csomagnak az átvétele került, nem a zsáknak. Az egységképző érkeztetése, bontása nem UPU adatbázisos információ.
Itt LT003910819NL, az egységképző érkeztetése üzenet van. UPU nem is jelzi hogy átvette volna a magyar posta. Órák kérdése a bontása, vagy napoké :)

(#38007) V/ válasza fairi (#38006) üzenetére


V/
Topikgazda

Túltárgyaltuk. Úgy van ahogy írod.

(#38008) titi1990 válasza V/ (#37973) üzenetére


titi1990
tag

Ma reggelre furcsa dolog történt, kaptam egy emailt, hogy jó hír a csomagom feladásra került, illetve hosszabbították a protection timeot. A magyar posta honlapján pedig újra hozzáadtak egy nemzetközi szállításra átadva eseményt. :F
Az eddigi infok kamuk lettek volna és valójában csak most kezdődik az egész procedúra? :)

(#38009) V/ válasza titi1990 (#37971) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor 8-án nem tudták elküldeni a svédek, ez az újabb próba. Nálam nincs ilyen újabb bejegyzés. de nem érkezett meg, így szerintem azt sem tudták elküldeni.

(#38010) D@niel


D@niel
addikt

@V/: Szia, nekem két termékemre is refund van, amely már "process" állapotban van. Az egyiket a régi otp-s kártyámmal vettem ami azóta megszűnt, a másikat pedig egy rokon kártyájáról, ez még él. Hol tudom megnézni, hogy melyiket melyik kártyával vettem? Sajnos a rendeléseknél nem részletezi ezeket.
Továbbá miket kell majd magammal vinni az OTP-be, hogy ide adják/át utalják a jelenlegire (cib) a visszatérítést?
Legjobb lenne erre az esetre, ha ha lehetne jelezni nekik, hogy az új kártyára küldjék, azonban a cseten nem kapcsolnak nekem senkit, akárhogy próbálkozom. Úgy tűnik nem kereshetem őket, mivel folyamatban van egy dispute, és ezzel kapcsolatban már többször beszéltem velük cseten.
Köszönöm.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#38011) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah már 16 os szintű a kis fám és ma ültettem el a 17. szintnek valót. ☺️

(#38012) Digitalpimp válasza sambenez (#37985) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem, Belgiumtól Magyarországig követhető, mikor ide ér az az utolsó bejegyzés mindig. Csak mivel a mi postánk utána már nem frissíti, mert nem nemzetközi szabványos követő, azt már nem látod mikor kapod kézhez.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#38013) V/ válasza D@niel (#38010) üzenetére


V/
Topikgazda

Mát többször írtam banki utalás történik, nem a kártyáról megy és nem a kártyára jön vissza a pénz, hanem számláról számlára. Ezért nem lehet az útvonalat átirányítani, főleg másik kártyára kérni, mert az egyébként sem fogad pénzt.
Ha az bankszámlád élő amihez tartozott a kártya akkor oda fog érkezni a pénz.
Ha a számlád is megszűnt akkor kellenek az egyéb dolgok.
Nem tudod megnézni, legfeljebb a bankszámla tranzakció történetnél.

(#38014) Zoli-bácsi válasza INGJOKE (#38011) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És mire jó ez, mi fog történni ha meglesz a 17-es szint? :D

(#38015) vandor01 válasza Zoli-bácsi (#38014) üzenetére


vandor01
őstag

jon a 18-as? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38016) Zoli-bácsi válasza vandor01 (#38015) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

:DDD :DDD

(#38017) INGJOKE válasza Zoli-bácsi (#38014) üzenetére


INGJOKE
veterán

Védem a természetet mindig ültettek egy fát a sok szemétért ami Kínából rendelek. :DDD :DDD :DDD

(#38018) sambenez válasza Digitalpimp (#38012) üzenetére


sambenez
addikt

Ha neked ez a tudat megfelel, gondold ezt. Ha mégis kételkednél keress rá az LVS csomagok lelkivilágára. Néhányszor már kitárgyaltuk, persze lehet mindenki rosszul tudja csak te nem.

(#38019) vandor01 válasza INGJOKE (#38017) üzenetére


vandor01
őstag

na persze..... mint a karigeri 1000 fája vagy Ali(baba) 1001 meséje :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38020) V/


V/
Topikgazda

Srácok az aktuál politika nem AliExpress téma, kérem a megfelelő helyen tárgyalni itt meg mellőzni. Ne mélyedjünk bele.

(#38021) laca500 válasza V/ (#38020) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!
Egy rossz sejtésem van ezzel a csomival kapcsolatban! RE045405822CN
Elméletileg már 5 napja megérkezett az országba, de azóta se híre se hamva nincs sehol!
A különböző nyomkövető oldalakon 04.13 18:08-kor van az utolsó bejegyzés! A Magyar postán meg 04.06 10:00-kor. Mondjuk már ez a bejegyzés is elég fura volt, mert a Magyar posta ezt már megtette 04.05.-én! Viszont azóta ez náluk nem változott, pedig elméletileg itt van az országban!
A Postal Ninja-n meg ez van: Apr 13, 2020 18:08 China Post Arrived at the destination country
Dostyk, Kazakhstan
Most akkor Kazahsztánba ment a csomag?
Ha igen, akkor mikor várható, hogy lesz ebből megérkezés?
Hogyan működik ilyenkor a rendszer? Vissza küldik Kínába és onnan meg újra elküldik ide?
Tegnap kaptam egy E-mail-t az Alitól, hogy az eladó meghosszabbította a vásárlói védelmet 06.28.-ig!
Ez is most mi? Mi a fenéért hosszabbított önszántából? Én eddig nem kértem ezt tőle! 05.30.án járt volna le amúgy is, tehát volt még idő, nem kevés!
Szóval, mi a véleményed, mi a fene lehet itt?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38022) V/ válasza laca500 (#38021) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt látod: Dostyk, Kazakhstan akkor vonattal szállítják ide, így lehet hogy kerülő úton jön odaviszik repülővel és onnan jön tovább és az oda megérkezést látjuk. Az utóbbi időben kaptunk olyan küldeményeket, amelyen a Kazah postás címke van rárakva az eredeti Shenzenes címkére.
A vonatos szállítás ha végig Kínából jön sínen akkor 18-24 nap, ez a fele kb, mert itt rakják át a kínai nyomtávról az európai nyomtávra a konténereket.
Mindjárt rá nézek a lógós küldeményeimre, lehet hogy az enyémek is ott vannak, vagy azon az irányon jönnek.
És tényleg, szintén zenész. Akkor úgy 2 héten belül megkapjuk.
Nyilván mást hoznak légi szállítással, ezek a mi dolgaink másodlagosak.
Szóltak nekik hogy átirányítva a szállítások vagy az AliExpressnek és ezért emelték fel.
Te is tudod mi van a háttérben, de ne itt tárgyaljuk ki.

[ Szerkesztve ]

(#38023) laca500 válasza V/ (#38022) üzenetére


laca500
aktív tag

Ok. Köszönöm.
Végül is rá ér, csak az hittem, hogy elszúrtak valamit és rossz helyre ment, aztán majd vitázni kell velük, hogy hozzám nem érkezett semmi!
Van még egy csomagom, az meg a Shenzheni raktárban van! RO432793863EE
Na ez mikor fog ideérni! Ráadásul, gondolom úgy mint a múltkori, Haan-on keresztül érkezik és a Sprinter hozza majd! Elvileg! De ma ez kiszámíthatatlan. Fogalmam sincs hogyan fog oda kerülni és, hogy onnan ide azt meg végképp nem látom át!

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38024) V/ válasza laca500 (#38023) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát erre még várhatunk, nekem is van ilyen és szintén Shenzenben pihen. Vagy akárhol.
De az utóbbi időben van valami gond a postai nyomkövetési adatbázissal, jövőbe mutató dátumok, időpontok ami időzónákkal sem magyarázhatók, 3-10 nappal későbbi esedékes bejegyzések már megtörténve. Már ebben sem lehet bízni.

[ Szerkesztve ]

(#38025) Ilcsike


Ilcsike
újonc

Szép estét!
Március 30-án, rendeltem AliExpress-ről, először életemben, csomagot várok, az első száma: RO431604387EE ez április 7-én ért a Hong Kong-i, repülőtérre, azóta is ott áll, a nyomkövető szerint. Ez normális?
Van még egy csomagom, mert kettőt rendeltem, annak a száma: S00000128568512
Ez nem tudom hol van, mert az egyik nyomkövetőm szerint Svédország, a másik szerint Tajwan. Segítséget előre is, Köszönöm.

(#38026) V/ válasza Ilcsike (#38025) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettő elméletileg szállítás alatt áll, de sajnos úgy néz ki, hogy a postai szállítások a különböző országokban lévő karantén és egyéb ok miatt késedelembe vannak.
A második számodnak van egy belsős tajvani posta azonosítója, de az se mutat érdemleges dolgot, nem feltétlen Tajvanon van.

(#38027) Ilcsike válasza V/ (#38026) üzenetére


Ilcsike
újonc

Értem nagyon szépen Köszönöm a gyors választ! 🙂

(#38028) Ciccuka válasza V/ (#38026) üzenetére


Ciccuka
veterán

ROxxxxxxxxxEE
Ez még mindig Pick Pack Pontos lesz?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#38029) V/ válasza Ciccuka (#38028) üzenetére


V/
Topikgazda

Változott, nem biztos, lehet hogy a posta lesz a kézbesítő, de még senki nem jelzett.

(#38030) fairi válasza laca500 (#38021) üzenetére


fairi
addikt

Két csomagommal együtt szállítják, vonat viszi hozzánk. Véletlenül nem tartalmaz akksit a csomag? Májusnál hamarabb biztos nemér ide.

(#38031) V/ válasza fairi (#38030) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyetlen akksi nincs az enyémekbe és még is abból az irányból jön. Azokban sem volt amiket átcímkézve Kazah postára már megkaptunk.
El vannak terelve a szállítások, nem véletlenül lettek felemelve mindenkinél a szállítási védelmi idők.

[ Szerkesztve ]

(#38032) pulutodurumo válasza Ciccuka (#38028) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem biztos. Lehet ajánlott postai is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#38033) sambenez válasza Ciccuka (#38028) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem eddig az ilyen TN számút mindig a postás hozta.

(#38034) laca500 válasza fairi (#38030) üzenetére


laca500
aktív tag

Nem tartalmaz egyik csomag sem aksikat.
Az egyikben 36V-os led izzók, a másikban meg egy akku kapacitás kijelző van.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#38035) Vale_46


Vale_46
csendes tag

Sziasztok!

DHL Express nyomonkövetésnél a "Kézbesítés várható ideje" általában mennyire szokott pontos lenni??
Csak mert Hétfőre van ütemezve egy csomagom, de a nyomonkövetés szerint még nincs a közelben sem.

(#38036) pulutodurumo válasza Vale_46 (#38035) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem három hete pontos volt. Azon a napon érkezett, amikorra ígérték. Csak közben lassan frissült a követés, azt hittem nem fog időben jönni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#38037) walakyb válasza spileraaa (#37988) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nem tudom, ezert lecsillagozni szerintem nem igazan korrekt. Az egyetlen dolog, amit rosszul csinalt (legalabbis az irasaidbol ez jon le), hogy egybe adta fel, amit te kulon-kulon rendeltel. Irtad, hogy irtad is neki, hogy kulon adja fel. Biztos, hogy ertette, amit irtal? Nagyon sok kinai fordito programmal kommunikal angolul, az meg tobbszor erthetetlen, mint jo...
Onmagaban az, hogy kulon rendelted sok okbol lehet. Egyreszt, megrendelted, es rajottel, hogy kell meg 1. Vagy mint pl en, rendeltem xiaomi szunyogriasztoba 3db filmet kulon-kulon, mindegyikhez alis kupont felhasznalva (igy a 3ert fizettem kevesebbet, mjnt amennyibe 1 kerult :D).
A tanulopenz ne azt tanitsa meg neked, hogy ez az elado gyoker, hanem hogy minden esetben torekedj ugy rendelni, hogy barmit csinal az elado, ne szivhasd meg. Csladtag nevere regelni, onnan is lehet rendelni ugyanarra a cimre (bankkartyara figyelni), meg lehet adni a masodik csomagnak mas cimzest, de meg is lehet varni, mig elindul a csomag (es az a biztos, ha mar a tn szerint is elindult, nem pedig csak kikertek.
Ugyanilyen "trukk" nagyobb kupon felhasznalasanal, hogy ervenytelen fizetest csinalni, es utana egyesevel megrendelni a cuccokat. Utana nem kell magyarazkodni a vamosoknak, hogy igaz, hogy 100$-t fizettel, de ez 7 csomag osszerteke volt...

[ Szerkesztve ]

(#38038) Voice24


Voice24
őstag

Egyik rendelésemmel most így jártam:
Február végén rendeltem, március 5-én jött az email, hogy örömmel értesítenek, mert "Shipped" lett a státusz. Eredetileg a terméknél 20-31 napot írtak szállítási időnek. A rendelésnél található szállítási infó szerint a cucc a feladó országból eljött. Ehhez képest meglepődve láttam, hogy most április elején megint jött egy email, ugyanerre a rendelésre, és ismét örömmel értesítenek, hogy "Shipped" lett, a rendelés lezárási dátuma pedig az újabb email szerint június 3-ra változott. Írtam az eladónak, hogy ez mégis hogy van, az első értesítés szerint már meg kellene kapnom a cuccot. Erre annyit válaszolt, hogy nyugi, úton van a termék, csak késik.
Ezt megteheti az eladó, hogy egy újabb "Shipped" értesítéssel újra indítja, vagyis meghosszabbítja a rendelés idejét? Úgy tudtam, ehhez nekem hozzá kellene járulnom.

(#38039) Voice24


Voice24
őstag

Bocsi, most néztem rá az Alira, és az előzőt már nem tudtam módosítani.
Pár napja írtam itt egy másik rendelésemről, ami 12-én lejárt, a cucc pedig nem jött meg. Indítottam egy dispute-t, kérve a visszatérítést, mivel az eladó nem igazán mocorgott, ez most fog lejárni 18 óra múlva. Közben ráírtam az eladóra is, hogy mit kérek. Először azzal kezdte, hogy nézzem meg a postán, nincs-e ott a csomagom, majd a nemleges válaszomra már azt, hogy a vámosok visszaküldték, és ha akarom, ő újra elküldi. Mondtam neki, hogy hülyeségeket beszél, én ebből nem kérek, térítse vissza a pénzt Erre az üzeneteknél és a dispute-ba is azt írta, hogy adjam meg paypal accountomat. Ez furcsa nekem, eddig ha volt visszatérítésem, azt ugyanarra a bankkártyára megoldották, amivel én kifizettem. Nem ugyanaz a központ kezeli az összes fizetést? Itt is azt mondtátok, hogy az eladó addig nem kap pénzt, amíg én át nem vettem az árut. Akkor mitől függ, hogy hogyan térítenek vissza? Paypal-on keresztül nem lesz nekem ráfizetés? Ötezerpárszáz forintról van szó. És ha azt írom neki, hogy nincs paypal accountom, akkor mit csinálnak? (Alihoz nem kell)

Ja, és a dispute-ban az ő válaszánál az szerepel, hogy proposal: Refund HUF 0,00

[ Szerkesztve ]

(#38040) V/ válasza Voice24 (#38038) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi napokban többször írtuk hogy mi történik. A csomagod elkerült az ottani postai kicserélőközpontba, kifelé vámolás, konténerbe rakás és előjegyezve repülőgépre. Ez nem Shipped státus már.
Igen ám de mondjuk Magyarországnak, és itt felsorolom a Világ COVID-19-el sújtott részeit sürgősen el kel juttatni több millió maszkot, védőruhát, lélegeztető gépet, tesztet meg akármit. Postai szállítmányok félre, a szállító kapacitás emerre van ráállva.
Mivel a szállítást újra kell tervezni, (a vámoláson túl, benne a konténerbe) újból beírják hogy külföldre szállítás megkezdve, repülőgépre előjegyezve.
Igen ám, de Spanyolországnak sürgősen szüksége van milliónyi maszkra és a többieknek is. Ekkor a kínai posta áttervezi a szállítási útvonalat, mert repülőhöz nem jut, akkor szárazföldi vonatos szállítás, de ehhez viszont át kell pakolni vasúti konténerekbe és újra kell könyvelni mindent az új módra, de mivel máshonnan küldik ezért ott indul újból a vámolás, a kiléptetés stb.
Szóval mit tudnak tenni, kérdezésed nélkül megnövelik a szállítási védelmi időt, központilag az AliExpressen, mert szóltak nekik hogy csak így tudják elküldeni a csomagokat.

De kapunk azért küldeményeket, mert a szemfüles magyarok megbízták a Wizz air-t hogy üléseket dobják ki, mert ember nem utazhat, de a több millió maszk, védőruha, lélegeztető gép, teszt az igen és így szabadulhat fel légiszállítási kapacitás.
A másik dolog, hogy a kínai posta is kénytelen volt emelni, de ezek még régi árasak, most a vasúti szállítás olcsóbb, kevesebb lesz a veszteségük.

(#38041) Voice24 válasza V/ (#38040) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!
A másik témában van valami tanácsod?
Jobban megnéztem a dispute-t, hozzászólásban kérdezi, hogy van-e paypal-om, de a javaslata az az, hogy "No return, no refund"
Ha megírom neki, hogy van paypal-om, akkor fogadjam el ezt, vagy utasítsam el?

(#38042) V/ válasza Voice24 (#38041) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebbe csak akkor szabad belemenni hogy ha vállalja hogy a kifizetett a vételár + 5,4%+0,3 $ felbruttósított árat küldi, mert ők csak úgy tudnak pénz küldeni hogy a PayPal tőled levonja ezt a jutalékot.
Ha 10 $ volt az ár akkor neki 10.89 $-át kell küldeni, 20 $ esetén meg 21.46 $

[ Szerkesztve ]

(#38043) Voice24 válasza V/ (#38042) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi.
De itt, ennél az esetnél mire nyomjak? Elfogadom vagy elutasítom?

És ha azt írom neki, hogy nincs paypal-om, akkor mi a menet? Korábban kérdés nélkül visszautalták paypal nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#38044) V/ válasza Voice24 (#38043) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-os téma az neki egy menekülő út hogy az AliEXpressen ne legeyen dispute olyan döntéssel ami neki hátrány.
Ha nincs vagy nem akarod PayPal-ra, akkor a dispute megy normál folyamatában, erre az ajánlatra akkor neked a Reject gombbal az elutasítás.

[ Szerkesztve ]

(#38045) Voice24 válasza V/ (#38044) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, akkor marad az elutasítás. Egyrészt nem érdemli meg az eladó a "menekülést" a februári ténykedése miatt, másrészt nekem sem kell alkudoznom vele a paypal jutalék miatt.

(#38046) chopin42 válasza chopin42 (#37890) üzenetére


chopin42
őstag

Üdv! A dispute sikeresen lezárult, a pénzt visszakaptam.
Viszont ma nézegettem a parcelsapp követéseket, és ezt találtam: [kép]
Ha kiszállítanák mégis, mi lenne a teendő, ha magamnak és az eladónak sem akarok kárt? (a cuccra már nincs szükségem, mert sürgősen kellett egy másik helyette, még 2 hete,így is felárral a magyar bolt miatt).
Ha nem veszem át, ingyen visszakapja? Vagy az az etikus, ha átveszem, és kifizetem? Ekkor még többet bukok, amit nem akarok, mert nem tehetek a kialakult helyzetről. Esetleg c verzió? :R
(Vagy így járt az eladó, és többet nem rendelek tőle?)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38047) V/ válasza chopin42 (#38046) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit várni kellett volna még.
Vedd át, írj neki hogy újból kifizetnéd, a visszaküldés mert hogy nem veszed át ismerve a posták működését, majdnem mese kategória, még a futárok azok visszavinnék.
Ha tényleg nem kell akkor itthon eladni valamelyik hirdetési oldalon.

(#38048) fairi válasza chopin42 (#38046) üzenetére


fairi
addikt

Jaja nekem is beért egy ilyen csomag tegnap. Én simán hosszanitást kérek és nem indítok emiatt vitát. Majd talán 90+ nap után lesznek vitáim ha mégse.

[ Szerkesztve ]

(#38049) vandor01


vandor01
őstag

nekem van egy már 90napos 1x kertem mar ra hosszabbitast.... most is kertem mert szerintem elobb vagy utobb be fog ez landolni a ladaba..... nem ertekes cucc de majd kene :) [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38050) fairi válasza vandor01 (#38049) üzenetére


fairi
addikt

ez gyanús, hogy eltűnt. lao post szerint odaadták a belgáknak.ám ők nem vették észre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.