Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) -secret- válasza kirkri (#17500) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azt hol látom?

(#17502) kirkri válasza -secret- (#17501) üzenetére


kirkri
addikt

A TN utolsó két betűjéből kiderül.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17503) -secret- válasza kirkri (#17502) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tracking number: LP00068289137916

(#17504) quicky98 válasza -secret- (#17503) üzenetére


quicky98
csendes tag

Akkor maláj posta lesz ez, kuala lumpurban kap MY trackinget amit a magyar nyomkövető is lát,ezzel a postával általában 3-4 hét alatt kapom meg az árukat

(#17505) -secret- válasza quicky98 (#17504) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S én hol fogom látni azt a TN-t?

(#17506) Criminal017 válasza -secret- (#17505) üzenetére


Criminal017
őstag

Itt kövesd, már meg is van a TN: RQ070283122MY

(#17507) beg válasza -secret- (#17505) üzenetére


beg
veterán

https://global.cainiao.com/?lang=en

Itt.
Szerk. Lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#17508) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

:R :R

(#17509) Norbi29


Norbi29
tag

Sziasztok.

Vásároltam mini csiszoló korongokat,és 12 nap elteltével a mai napon az eladó törölte a rendelést,pedig elvileg feladta ..:)
Kérdésem az lenne,hogy ilyen esetben tennem kell valamit,vagy automatik visszakapom a termék árát?

LP00064869188174

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17510) V/ válasza Norbi29 (#17509) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit írt az AliExpress a törlésről szóló e-mail-ben? Nincs benne, ha már úton van akkor várd továbbra is?

(#17511) Norbi29 válasza V/ (#17510) üzenetére


Norbi29
tag

Ez idáig nem jött semmi levél az Alitól .

(#17512) V/ válasza Norbi29 (#17511) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a vásárlás soránál mit látsz?
Order ID: .............View Detail Order status és a Financial fülnél
Szokott jönni egyébként e-mail ha van valami gond a vásárlással pl:
Order No. 78277148953934 has been closed vagy Your order 73090976143934 has been frozen due to suspicious seller activity vagy Order No. 15031238503934 Cancelled

[ Szerkesztve ]

(#17513) Norbi29 válasza V/ (#17512) üzenetére


Norbi29
tag

Egyébként van olyan csomagom,aminél már február 22 dátum szerepel

[ Szerkesztve ]

(#17514) viktorhu válasza Norbi29 (#17513) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor itt nem a Te rendelésedet törölték, hanem az ő rendelésüket a csomagod elszállítására. Mondanám, hogy kérdezd meg tőlük, hogy mi történt, de hiába, mert úgysem mondanak igazat (kulturálisan nem tudják a problémákat felvállalni, szóval ha lenne valami teljesen vállalható oka a problémának, inkább mesélnek valamit (visszajött a vámról, úton van már, épp csomagolják, a speditőr tracking számot változtatott stb), mint hogy bevallják, hogy hibáztak és arcot veszítsenek).

Azért írj rájuk, és a válasz alapján eldöntöd, hogy dispute és pénz vissza, vagy ráér és adsz még nekik időt.

(#17515) V/ válasza Norbi29 (#17513) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy "értelmetlen" nyomkövetési számnál látsz cancel szöveget, az igazából nem a vásárlás törlése. ha kapsz e-mailt az lenne az igazi törlés.

(#17516) Sinisi


Sinisi
senior tag

No, elérkezett az első dispute ideje is.
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a videófeltöltés (288Mb) mindig ilyen nyőgvenyelős (harmadjára próbálom már mert nem akarja feltölteni tejlesen)...

Illetve olyan problémája van a terméknek (hátvakaró :D ) 10-ből 4-nek (5db egy rendelhető mennyiség), hogy: [kép]

Ez most a Reason for refund request-nél beleillik a Damaged goods (ekkor ugye a: Damaged packaging), és a Quality problems-ba is (mert akkor a doesnt work properly). Vagy mindegy mert a lényeg a videó és a képek?

Kiszámoltam az egy darabra eső összeget és a 4db-nak megfelelő lóvét kérem vissza. Ez így mennyire esélyes?

[ Szerkesztve ]

(#17517) Sinisi válasza Sinisi (#17516) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jah és az látszik (a videón is), hogy pl a letört darabok nem a szállítás következménye, mert nincs a csomagban. Szóval eleve így adta fel a kedves eladó...

(#17518) V/ válasza Sinisi (#17516) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, csináld kisebbre, mondjuk mp4 500-600-as bitráta.

(#17519) Sinisi válasza V/ (#17518) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. csinálom, mert ez így csak időpocsékolás. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17520) Sinisi válasza V/ (#17518) üzenetére


Sinisi
senior tag

Átállítottam most 78Mb lett :). Az nem lehet, hogy annyi ideig tölti fel a videót, hogy a feltöltés közbeni fiókomból való kilépés miatt nem megy fel teljesen? (bár az ucssó kísérletnél figyeltem erre és 100%-nál így sem ment tovább).

(#17521) viktorhu válasza Sinisi (#17516) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyobb videóknál korábban az Aliexpress a youtube-ra való feltöltést ajánlotta dispute esetén.

(#17522) Sinisi válasza viktorhu (#17521) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezért gondoltam, hogy azzal első körben nem kísérletezek. Max ha nem fogadná el az eladó vagy az ali, de persze ehhez végre-valahára fel kellene töltődnie a nyavalyásnak...

(#17523) V/ válasza viktorhu (#17521) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig államilag korlátozva van a youtube elérés Kínában, nem hiszem hogy ezt ajánlották volna.

(#17524) Sinisi válasza V/ (#17523) üzenetére


Sinisi
senior tag

Már nem tudom, hogy melyik topikban de összefutottam egy olyan taggal aki szerint (ha jól emlékszem) nincs korlátozva a YT... (CN-ben él), bár nem igazán mentünk bele a részletekbe...

(#17525) Nzothan


Nzothan
tag

2016-10-31.-i rendelésem,(melyen 2016-11-06.-i kínai posta bélyegző van), ma kaptam meg.23 óra volt még a disput-ból hátra.A remény hal meg utoljára....

(#17526) viktorhu válasza V/ (#17523) üzenetére


viktorhu
veterán

Amikor 2013-ban kezdtem az aliexpress-ezést, még külön javasolták, pedig akkor is korlátozva volt az elérés. Amikor dispute-ot nyitottál, ott írta, hogy a hosszabb videót javasolt youtube-ra feltölteni.

A "nagytesónál" még mindig a youtube az egyetlen videós lehetőség:

https://service.alibaba.com/buyer/faq_detail/13858387.htm

Gondolom, hogy magánszemély vevők (aliexpress) esetében egyszerűbbnek tartották, hogy egyenesen fel lehessen tölteni a dispute felületre, de én tavaly, amikor egy mobilt küldtem vissza, két sikertelen feltöltési kísérlet után maradtam a youtube-nál továbbra is. GPS miatt reklamáltam, és egy hyperlapse-videót töltöttem fel a munkába való navigálásomról :)

(#17527) Sinisi válasza viktorhu (#17526) üzenetére


Sinisi
senior tag

A linket oda ollóztad ahová a problémát leírtad?

(#17528) V/ válasza viktorhu (#17526) üzenetére


V/
Topikgazda

500 Mb-os videó tölthető fel egyébként, a feltöltés a lassú, nem a méret a gond.
Akkor te miként töltötted fel, a dispute felületen, hogy esetleg mindenki lássa, az eladó is és az AliExpress ügyfélszolgálat is? Mert a felületen nem nagyon utalnak Youtube linkes módszerre.
Nem akarok olyan problémába csúszni hogy azt írom valamit lehet, aztán mégsem.
Más rész előfordulhat hogy mivel az Alibaba Hong Kong-i cég ők ott láthatják, de a Shenzenben élő eladónak meg korlátozva van, mer Kínában él.

[ Szerkesztve ]

(#17529) viktorhu válasza Sinisi (#17527) üzenetére


viktorhu
veterán

Simán beleírtam a linket a dispute szövegbe. Tele van a youtube egyébként ilyen dispute videókkal.

(#17530) V/ válasza viktorhu (#17529) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnat lehet az tudni, hogy dispute videó?
Maradjunk annyiban, hogy blokkolva van Kínában a Youtube.
De ez talán segít, hogy mely oldlak vannak blokkolva Kínában.
Illetve itt egy link ahol lehet ellenőrizni, hogy az oldal blokkolva van-e Ha zöld OK akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17531) Sinisi válasza V/ (#17528) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam most is megragadt 100%-on. Kb. már ua.i ideje mint amennyi idő alatt feltöltötte... Az előbb is amikor rányomtam a submitre a kövi (jelenlegi) lapon kiírta, hogy a videó processing alatt... szóval most nem merek rányomni mert sztem ua. lenne. (a képeknél eltűnt a % jel miután befejezte a feltültést).

(#17532) V/ válasza Sinisi (#17531) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami értelmesebb nevet is adhatnál és Firefox-al próbáltad vagy ha azzal akadt meg akkor egy másik böngészővel.

(#17533) Sinisi válasza V/ (#17532) üzenetére


Sinisi
senior tag

Operával próbálkozok, de ok. megpróbálom a FF-el. Milyen nevet pl.: vakarimasz? :DDD

(#17534) V/ válasza Sinisi (#17533) üzenetére


V/
Topikgazda

untitlednél az is jobb, legalább egyedi. :)

(#17535) Sinisi válasza V/ (#17534) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ilyen késő esti órában jó ha forognak még a fogaskerekek :). Amúgy FF- alatt a feltöltésnél 0.0% mutat az Operánál nem volt tized! Ez egy jel! (remélem végre révbe érek). Komolyan, ha nem elvből (és persze kíváncsiságból) csinálnám már régen ráhagytam volna! ennyit nem ér az a pár száz Ft!

(#17536) Sinisi


Sinisi
senior tag

Amúgy azt be lehet állítani valahol, hogy ne léptessen ki automatikusan a fiókomból a rendszer?

(#17537) Andralin válasza viktorhu (#17526) üzenetére


Andralin
aktív tag

Tudtommal Kínában nem egységes a YT, meg úgy általában a net korlátozása, hanem attól függ, ki a felhasználó.

Az elmúlt években több alkalommal voltam Kínában, mindig másik országrészben és a szállodákban a neten mindig ment a YT. Azt mondták, hogy a külföldiek által is látogatható szállodákban "más" netet adnak, mint amit a átlagpolgárok kapnak.

Simán el tudom képzelni, hogy a nyugattal üzletelő nagyobb cégek, mint az Ali vagy Banggood is korlátozás nélküli, vagy valamennyire szabadabb netet napnak mint a többség.

(#17538) Sinisi


Sinisi
senior tag

Úgy néz ki, hogy ez is megrekedt 100%-on, de itt legalább nem aktív a submit gomb, csak a cancel... várok még egy kicsit de azután már csak holnap próbálkozok, esetleg a chrome-mal?

[ Szerkesztve ]

(#17539) viktorhu válasza V/ (#17530) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor miért ezt a módot írja az Alibaba még mindig? Mert nem eladó- hanem vevőcentrikusan gondolkozik, mivel ez egy kereskedelmi platform, tehát azt a megoldást ajánlja, ami a vevőnek kényelmes. A kínaiak meg nézik VPN-en keresztül, ahogy kínában élők videóival is tele van a youtube.

(#17540) V/ válasza viktorhu (#17539) üzenetére


V/
Topikgazda

Van Hong Kong és van Kína. Mások a játékszabályok.
Az Alibaba, ez meg AliExpress, ahol nem ajánlják ezt.
Gondolom te sem őrülnél, ha a rendőrség bekopogna, hogy egy magyar vásárló hiba videóját miért nézegeted a törvény megkerülésével.
De feltöltheted, linkelheted, legfeljebb nem fogja megnézni, mert a Media Markt régi szlogenjét ismeri.
Én nem adok kínainak youtube linket, ezzel részemről lezárva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#17541) viktorhu válasza V/ (#17540) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogy jön ide Hongkong? Az Alibaba a legnagyobb kínai online piactér, hozzá tartozik az Aliexpress, a Taobao, a Tmall és egy csomó más weboldal.

(#17542) V/ válasza viktorhu (#17541) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert az Alibaba Hong Kongban bejegyzett cég, nem Kínában.
Hong Kongban megy a Youtube.
Rövid Wikipédia, hogy miről is van szó:
Hongkongnak a kínaitól eltérő, saját jogrendszere van – Alaptörvénynek (Basic Law) nevezett alkotmánnyal –, saját pénzneme és bevándorlási törvényei, továbbá saját közúti forgalmi szabályai (továbbra is a bal oldalon vezetnek).
Csak a honvédelmi és diplomáciai ügyekben kötődik szorosan a Kínai Népköztársasághoz.
Hongkong egyike a világ kereskedelmi és gazdasági központjainak, kapitalista gazdasági rendszerrel. A hongkongi dollár 2010-ben a világ 8. legtöbbet kereskedett devizája volt.
Nem a kínai fizetőeszköz, a jüan a használatos.

Kínai, de mégsem. Úgy jön ide.

[ Szerkesztve ]

(#17543) Sinisi válasza Sinisi (#17538) üzenetére


Sinisi
senior tag

Új nap, új remény a videó feltöltésére: a Chrome. Ha ezzzel sem jönne össze érdemes az Edge-et is megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#17544) V/ válasza Sinisi (#17543) üzenetére


V/
Topikgazda

A FF-el simán fel lehet tölteni. Néha bekavarhat a net szolgáltató, de egy új kapcsolódással új ip cím és csoda is történhet.
Más esetben a különböző "ingyenes" optimalizáló, tűzfal és egyéb programocskák is zavarólag hatnak.

(#17545) Sinisi válasza V/ (#17544) üzenetére


Sinisi
senior tag

A tűzfal ki van lőve, vírusirtó véd + nem ingyenes rendszeroptimalizáló (de annak le van tiltva az autóindulása)... Akkor érdemes ezeket (ill. a vírusirtót) a feltöltésig kikapcsolni?

(#17546) V/ válasza Sinisi (#17545) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre nem tudok tanácsot adni.
Ilyesmi amit írsz, nálam nincs. A gyárilag optimalizált és karbantartható rendszert, nem bízom külsősökre.
Azokat a védelmi rendszereket amelyek az általam írt programot (nem vírus) veszélyesnek érzékelik és letiltják messzire elkerülöm. Főleg az zavart, hogy erre a védelmi rendszerre előfizetése volt. Mint ha a gyártója készítené a vírusokat, hogy megvegyem a termékét.
Védve a van rendszer egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#17547) pébé válasza Norbi29 (#17513) üzenetére


pébé
csendes tag

Szia! Nekem 2 rendelésemnél is Order has been Cancelled volt. Én meguntam a felesleges levelezést az eladóval. Full refundot kértem az Ali döntött és így vissza is kapom a pénzem. Volt még 1 rendelésem ahol az eladó azt írta Paypal számlámra utal vissza, de ez csak akkor történt meg amikor azt írtam neki,hogy akkor nyitom a dispute-ot, érdekes utána még aznap rajta volt a pénz a számlámon.

[ Szerkesztve ]

(#17548) Sinisi válasza V/ (#17546) üzenetére


Sinisi
senior tag

Meg szabad kérdezni (akár pm), hogy milyen vírusirtót használsz? Mert nekem is azzal van a bajom, hogy mintha ahogy telnek az évek egyre többet pampog...(olyanokra is amikre korábban nem volt érzékeny)...

(#17549) Breki


Breki
veterán

Más is kapott mostanában ilyen szövegeket?

"Hello, my dear customer
Sorry to inform you that your old package 044_____________
was Intercepted by customs
In order to make you get your package fast we resent a new package to you
By faster shipping method, this is the new Tracking number :
SYBMY_____________
You can track from 17 track or Laos post
after 3-5 working days
In normal you will get the package in 15-25 days
Any problem please contact with us
Best regards to you and your family'

2.75 dolláros kénes szappanról van szó :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17550) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

A kínaiaknak már az időutazás is megy? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.