Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) V/ válasza Sinisi (#16550) üzenetére


V/
Topikgazda

Hozzá teszem ez még szeptemberi információ, elnézve a dolgokat változhatott ez is.

[ Szerkesztve ]

(#16552) Moncsa111


Moncsa111
csendes újonc

Azt valaki tapasztalt megtudja nekem mondani, hogyha nyitok egy disputot ahol leírom mi a helyzet majd pedig bezárom, akkor azt látja az Ali? Ugyanis vagy visszakéne igazolnom vagy disputot nyitni 20-áig, utána az Ali automatikusan megkapottnak kezeli a csomagot. A hosszabított védelmi időből még van egy hónap. A termék úton van, de valószínűleg csak jövőhéten jön meg. :))

(#16553) Sinisi válasza V/ (#16551) üzenetére


Sinisi
senior tag

Majd a következő rendelésnél rápróbálok. Gondolom nem lesz problémám ha nem egyből hanem határidőn belül rendezem az összeget. (ha kiírja a rendelkezésre álló időt a fizetésre akkor azt megírom).

(#16554) Moncsa111 válasza Sinisi (#16553) üzenetére


Moncsa111
csendes újonc

Nem lesz baj. Nekem volt hogy elfogyott a kártyámról a pénz és a fizunál fizettem ki. Semmi nem történt, csak a legtöbb eladó írt egy üzit hogy miért nem fizettem ki és ha probléma van írjak nekik nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#16555) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm telefont akarna venni, mivel holnap(nekünk ma?) elég jó áron kapható a Redmi Note 3 pro 2 napig. Goldway, 156$. Az feltűnt, hogy a mostani akciós készülék RN4P is ugyanennyi, viszont az istennek nem tudok olyan kombinációt kihozni, ami az akciós árat hozná, 189$ a legolcsóbb.
Elvileg 9 db-t hoz készleten, ez egyfajta "átverés" vagy csak pár darabot adtak 156$-ért?

(#16556) Sinisi válasza Moncsa111 (#16554) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem nem írtak, és nem is vettem észere amikor egyszer előfordult. Azt nem tudom, hogy vissza lehet-e mondani, ha már egyszer megrendeltem de nem szeretném a terméket.

(#16557) Sinisi válasza V/ (#16549) üzenetére


Sinisi
senior tag

Már most majdnem ott tartunk, hogy kárnak ajda hozzá az ember a kártyát? sőt ha kéri az Alipay jelszót akkor az egy plusz karaktersor :)... Azért gondolom még mindig nem kéri ezt a plusz kökrt olyan sűrűn, hogy érdemes lenne nem hozzáadnai a krátyát.

(#16558) V/ válasza Moncsa111 (#16552) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen az "üzenetek" láthatóak számukra. Ha van a vásárlói védelmedből akkor Cancel dispute nyugodtan.

(#16559) V/ válasza bulek (#16555) üzenetére


V/
Topikgazda

Goldway nem átverős. Ha látnám a hirdetést akkor tudnám bővebben, de van olyan amit írsz hogy csak X darabra vonatkozik a kedvezmény vagy be kell írni valami kódot

(#16560) V/ válasza Sinisi (#16557) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez szerintem egy hiba, csak bosszantó, hogy nem akarnak tudomást venni róla. Az Alipay szabályzata sehol nem említ "megerősítést" a későbbi használat során.

(#16561) Sinisi válasza V/ (#16560) üzenetére


Sinisi
senior tag

Lehet, hogy nem panaszkodik nekik senki ez ügyben?

(#16562) bulek válasza V/ (#16559) üzenetére


bulek
tag

Ez most az aktuális telefon RN4P a Spring Festival Special Offer keretén belül. $155.99 - 208.89. 155.99-s árat sehogy se tudok kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#16563) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Tudtok ajánlani valami jó ár/érték arányú hátizsákot? Nem kell nagy méretű, nem túrázáshoz, hanem kizárólag városi használatra, a relatíve könnyű személyes cuccok hurcolására kellene. Mintha ezt a típust javasolta valaki korábban de nem találtam meg azt a beírást. Jó lenne, ha nem lenne drágább 30 dodónál. Aliexpress, Ebay, Gearbest, Geekbuying, bármilyen javaslat és ötlet jól jönne! Köszönöm! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16564) V/ válasza bulek (#16562) üzenetére


V/
Topikgazda

Elfogyott, mert limitált mennyiség, a kínai idő szerint 0:00-tól indult.
Lejjebb a leírásban olvasható:
18th Jan 00:00 - 19th Jan 23:59 (GMT-8), Redmi Note 4 Prime Pro (64GB Version) Spring Festival Special Offer!
1. Bundle " Add SiliconClearFilm"(White Color), just need $155.99, Limited Offer ,Only 10-15pcs Per day,First come, First Get

(#16565) Sinisi válasza AcCEsS (#16563) üzenetére


Sinisi
senior tag

Amikor hátizsákokat néztem akkor nekem is egy ilyenre esett volna a választásom ha nem lett volna s.o.s. Úgyhogy a végén itthoni vétel lett a dologból.

(#16566) bulek válasza V/ (#16564) üzenetére


bulek
tag

Köszi! Bakker pedig néztem, hogy hol írnak készletet, de nem találtam meg.
Akkor a mai RN3P-ra időben le kell csapni

(#16567) Sinisi válasza V/ (#16564) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezeket az értékhatárokat még nem vámolják meg, de az adót azt már ráverik a telókra, igaz?(46000ft.- 6000ft.-)

[ Szerkesztve ]

(#16568) V/ válasza Sinisi (#16567) üzenetére


V/
Topikgazda

22€ alatt nem kell fizetni semmit, 22,1 €-tól (ma 23,57 $) 27%-os Áfa és a szállítást végző vámeljárási díját kell fizetni. A telefonokra végfelhasználóként 0% a vám.

(#16569) Sinisi válasza V/ (#16568) üzenetére


Sinisi
senior tag

Arról, hogy mi tartozik a végfelhasználás miatt vámmentesség alá tudodk valahol olvasni vagy csak a telóra él ez?

Úgy emlékszem, hogy a jogszabály 6000ft-ben állapította meg a 22€-t (ezért írtam huf-ot).

(#16570) V/ válasza Sinisi (#16569) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gyártó vagy kereskedő vagy úgy értsd. Vásárló, aki megveszi a kész terméket. Az Összefoglalóban ott a vámolási dolog. De mindig az € az alap ami eldönti hogy hova tartozik.
Art. a jogszabály: végfelhasználó csak természetes személy lehet, aki személyes szükséglet kielégítését meg nem haladó mennyiségben szerez be terméket magánszükséglete kielégítésére való felhasználás céljából.

[ Szerkesztve ]

(#16571) Sinisi válasza V/ (#16570) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. köszi. utánaolvasok.

(#16572) hevizms


hevizms
addikt

Ha valaki még emlékszik a sztorimra,megoldódott az Alipay jelszós kálváriám végre :C
A történet ha valaki még így járna:
Új kártyát szerettem volna hozzáadni,a régit meg törölni(bank csere).
Érdekes hogy törölni minden további nélkül tudtam,új kártyát hozzárendelni meg csak Alipay jelszó megadásával lehetett volna.AMI NEM UGYANAZ MINT AZ ALIEXPRESS BELÉPÉSI JELSZÓ!
Na ezt én szépen elfelejtettem és a jelszó igényléshez szükséges biztonsági válaszokat is.
Többszöri chatelés után végre sikerült.De egy kinlódás volt.Megigérték nem csináltak semmit,akkor újra chat,ez már küldött egy linket ami persze hogy kinai nyelvű volt :W Ott feltölteni valamilyen dokumentumot,amivel igazolom hogy tényleg én vagyok(személyi,lakcim kártya,útlevél).
Feltöltés baromi lassú,azt sem tudod sikerült e,mert csak pörög az oldal de nem irja ki ha nem sikerült.
Várok napokat semmi.
Megint chat,megint ugyanaz a link,megint töltök.Ezúttal sikerül a feltöltés(mert azt kiirja ha sikeres,de ezt honnan tudnám????)Napok múlva végre kaptam egy linket,amin egyből az én alipay accountomra visz és csak bekellett írnom az új jelszót,biztonsági válaszokat és végre hozzátudtam rendelni a kártyámat :C

[ Szerkesztve ]

(#16573) V/ válasza hevizms (#16572) üzenetére


V/
Topikgazda

AMI NEM UGYANAZ MINT AZ ALIEXPRESS BELÉPÉSI JELSZÓ!
Ezt tudtad már 01.02-án :F

(#16574) Sinisi válasza V/ (#16573) üzenetére


Sinisi
senior tag

Minden jó ha jó a vége :)
Én emlékszek a jelszavamra de a biztonsági kérdésekre nem (biztos), ezeket meg tudom úgy változtatni ha tudom a jelszavamat?

(#16575) V/ válasza Sinisi (#16574) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#16576) Sinisi válasza V/ (#16575) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szuper! akkor neki is veselkedek!

(#16577) Sinisi válasza V/ (#16575) üzenetére


Sinisi
senior tag

Csak a jelszó (settings-ben) megváltoztatását sikerült előbányásznom, hol lehet a biztonsági kérdéseket beállítani?

(#16578) V/ válasza Sinisi (#16577) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt

Security Information Settings Change Email Address Change Password Set Security Question Security Levels

(#16579) hevizms válasza V/ (#16573) üzenetére


hevizms
addikt

Persze,de ezt nem is magamnak irtam most :)
Hanem azoknak akik esetleg abba a hibába esnének mint én hogy azt hiszik,de mégsem. :)

Amúgy a mai napig nem értem hogy miért ilyen a rendszere az Alipaynak hogy a kártyámat törölhetem,de újat nem adhatok hozzá ugyanott.Teljesen logikátlan.
Az aliexpress belépés után simán beléptet az Alipay-re is és bennt vagy,BEJELENTKEZVE(számomra itt jött be az esetleges jelszó azonosság).Ott aztán simán törölhetem a kártyámat mindenféle jelszó megadás nélkül.
De ha újat akarok,ahhoz már kéri a jelszót,holott eleve bevagyok lépve.Ki érti ezt??? :W
Na mindegy most elmentve minden,új kártya hozzárendelve,szóval happy :)

[ Szerkesztve ]

(#16580) Sinisi válasza V/ (#16578) üzenetére


Sinisi
senior tag

Köszönöm!
Érdekes, hogy az expressben lehet megváltoztatni az alipayhez tartozó biztonsági kérdést, ellenben a jelszót meg ott. Gondolom a kínai szövegen nem lehet változtatni, mindenkinek így jelenik meg (a kérdések változtatása közben).

(#16581) V/ válasza hevizms (#16579) üzenetére


V/
Topikgazda

Megint futjuk a köröket feleslegesen. Az Alipay-n van link a törlésre és van link a felvitelre. Azt is írtam, hogy az adott kártyához van egy fizetési jelszó amely csak ahhoz használható.

Az Alipayre az Aliexpresen keresztül lépsz be. Hiába ez az oldala, az Ali a belépési felület

(#16582) V/ válasza Sinisi (#16580) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem érdekes, csak együtt használható. Nekem végig angol szöveg látható.

(#16583) Sinisi válasza V/ (#16582) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az, hogy össze vannak kötve rendben is van, azt furcsállom, hogy a jelszó részét alipayben a biztonsági kérdéseket pedig aliexpressben kell állítani, ahelyett, hogy egyhelyen lenne mindkettő.

Hát nálam valamiért nem vált át angolra, még jó, hogy a chrome fordító a baráunk.

[ Szerkesztve ]

(#16584) hevizms válasza V/ (#16581) üzenetére


hevizms
addikt

Oké értem amit írsz :R
Én ezt nem értem:

Belépek az aliexpressre és ugye onnan az alipayre simán átléptet ha rányomok az alipay gombra.
És akkor ott vagyok benn,belépve.Nem más,hanem én.
Azt is értem hogy a megadott 6 szám lesz a kártyához rendelt fizetési azonositó(ha jól értettem amit írtál).
Na de minek kéri ehhez a belépési jelszót,ha már egyszer úgy is ott vagyok a kártya beállitásokban?Miért nem elég neki egy új 6 számjegyű kód,ami az új kártyához van?Ezt nem értettem hogy miért kér belépési kódot egy oldal ha már bevagyok lépve?Ha a netbankomba belépek akkor ott sem kérik újra a jelszót semmilyen változtatáshoz,ha már egyszer bennt vagyok.Plusz ha már ennyire biztosra mennek,akkor a kártya törlést meg miért engedi jelszó kérés nélkül?

Értem én hogy így csinálták meg ők és elkell fogadni,csak szerintem ez baromira nem logikus,főleg nem hogy sehol nem így működik a dolog.

A paypalon érdekes módon semmi problémát nem okozott a kártyacserém.

[ Szerkesztve ]

(#16585) V/ válasza hevizms (#16584) üzenetére


V/
Topikgazda

Az azonosítás miatt. Máshol is van úgy kialakítva, hogy egy adott profil adatainak módosítása előtt kéri az aktuális jelszót. Így találták ki.

(#16586) V/ válasza Sinisi (#16583) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak a belépési link, néha kínai -bocs ezt elfelejtettem-, a téglalapra kattints, onnan már angol szokott lenni.

(#16587) Sinisi válasza V/ (#16586) üzenetére


Sinisi
senior tag

Valamiért azt amit képben linkeltél is kínaiul írta ki nálam. Hiába léptem ki és be ugyanaz maradt (operában és chrome-ban is). Majd miután megváltoztattam a kérdéseket és olvasva a hsz-edet újra megnézve már angol volt a belépési link után minden...

[ Szerkesztve ]

(#16588) V/ válasza Sinisi (#16587) üzenetére


V/
Topikgazda

FF a javaslatom.

(#16589) Sinisi válasza V/ (#16588) üzenetére


Sinisi
senior tag

Oks. Azzal még úgysem aliztam :).

(#16590) hevizms válasza V/ (#16585) üzenetére


hevizms
addikt

:R
Tényleg elbeszélünk egymás mellett.

Amit írsz,annak pont ellentmond amit írtam.A kártyatörlésnél nem kér jelszót,új kártya hozzáadásnál már igen.Vagy a kártya törlése az nem módositása a profil adatoknak?
Én erről beszélek.Máshol nem így van.
A paypal miért nem kérte újra a jelszavamat amikor kártyát adtam hozzá?

Mindegy nem offolok tovább.

Kösz a segitséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#16591) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Rendeltem az aliexpress-ről, ( ez a második rendelésem ) jól sejtem hogy még nem postázták ?? Mi van ha letelik az a 2nap és 23 óra ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16592) V/ válasza rostiron (#16591) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem postázták. Visszakapod a pénzed.

(#16593) rostiron válasza V/ (#16592) üzenetére


rostiron
őstag

Automatikusan vissza jön, vagy lépéseket kell tenni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#16594) #16729600 válasza rostiron (#16593) üzenetére


#16729600
törölt tag

Oda van írva, hogy automatán törli a rendelést ( gondoltam kicsit tehermentesítem a TG-ket, sorry :D )

(#16595) kirkri válasza #16729600 (#16594) üzenetére


kirkri
addikt

Nem a topikgazdáké a topik, szóval csak nyugodtan. :R Igazság szerint, minél több fórumtárs tud érdemben hozzászólni a topikhhoz, nekünk annál jobb. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#16596) #16729600 válasza kirkri (#16595) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi, de most súlyosan elakadt a szavam, érdemben csak annyit tudok hozzátenni az alis témához, hogy csalfa volt a NŐ ! :Y :D Pedig már már érzelmi viszonyban voltunk ennyi rendelés után, de most megrendültem, csalódtam, mentálisan megzuhantam. :)) Stefánia tönkre tesz, azt ígérte a céda, hogy feladja 20.-a előtt a cuccaimat és tessék, ott már dúlnak a húszas dátumok és semmit nem tett a kiváló / remek üzleti partneréért ( szerény személyem ) :B

[ Szerkesztve ]

(#16597) veze válasza Sinisi (#16546) üzenetére


veze
őstag

nem a kosaramba kerül. "foglalom" az árut (nem tudok most rá hirtelen jobb kifejezést) vagyis a darabszámot kijelölöm és "Buy now" gombra kattolok , nem az "add to cart"
normális esetben ilyenkor azonnal fizettem is neki, de azt kérte hogy itt álljak meg ne fizessek automatikusan. (mintegy foglalva van..)
Az áru nem a kosárba kerül hanem a vásárlási történet/előzményekbe , mivel nincs kifizetve még, ott van mellette a "pay" gomb meg van egy határidő megszabva meddig kell kifizetnem, mert ha nem akkor törlődik a tranzakció
Ezt a fázist természetesen már nem látja senki csak én meg az eladó. Itt ebben a fázisban javítja ki az árat, arra amiben előzetesen megállapodtunk
Átjavitotta. én meg utána fizettem

(#16598) Sinisi válasza veze (#16597) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jó, hogy tud így is működni! Ez egy jó alternatíva ha gond adódik a termékkel és megoldást keres mindkettő fél. Köszi az infót!

(#16599) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már kilett vesézve a téma, de csak azt szeretném megtudni, hogy van az a "Seller's Shipping Method" opció a Goldway eladónál, ahol, ha ezt az opciót választom, akkor nincsen se áfa se vám, igaz?
És ez az opció más eladóknál is ezt jelenti?

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#16600) veze válasza Sinisi (#16598) üzenetére


veze
őstag

Én nem is akkor élek ezzel, ha gond van, hanem inkabb a termék meghirdetett árára alkudok (próbálok) még.
x darabszám ismeretére teszek más, nekem olcsobb ajánlatot. Aztán van aki elhajt, van aki belemegy, vagy mond egy enyémtől eltérő de mégis olcsobb ajánlatot. végül is nem kerül semmibe a kapcsolatfelvétel vásárlás előtt, és elég készségesek, nekik minden eladó ..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.