Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) justice84


justice84
tag

Sziasztok.

Megcsinál a regisztrációt a leírás alapján (külön köszönet érte ) de egy dolgot észrevettem , amikor az "Edit Member Profile"-nál beírom a telefonszámot a leírtaknak megfelelően,elmentem utána így jelenik meg
Tel:0036 30 0036-**** ez így nem gáz? A mobil az jó.
Az Alis mobil appban is az egyik helyen így jelenik meg 0036-003630**** ot a +36 nem is törölhető. En rontok el valamit vagy ez ilyen?

(#17052) kirkri válasza Compika (#17050) üzenetére


kirkri
addikt

Fizettél érte külön? Ha nem, akkor sok mindent nem tudsz tenni. Nyithatsz ugyan dispute-ot, arra hivatkozva, hogy azért vetted ettől az eladótól a terméket, mert regisztrált postázás szerepelt a hirdetésében. Valószínűleg még némi pénzt is visszakapsz, de filléres dolgokért nem igazán érdemes dispute-ot nyitni. Így marad az, hogy az értékelésben lehúzod.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17053) #16729600 válasza kirkri (#17052) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én töprengek rajta, hogy 3 hete nem élő TN-es, ( ergo fel nem adottnak minősülő ?? ) cuccra nyitok vitát. Fizettem a szállításért nem is keveset, TN hiányában hogyan igazolja az eladó ali felé egy erre irányuló dispute-nál, hogy egyáltalán elindította a csomagot? Szerintem a határidős postázási kötelezettséget egy halott / kamu számmal nem lehet bizonyítani, bár lehet, hogy tévedek és bilibe lóg majd a kezem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17054) kirkri válasza #16729600 (#17053) üzenetére


kirkri
addikt

A feladás tényét ugyan tudja bizonyítani, de azt nem, hogy meg is kapta a címzett, márpedig egy dispute esetén az a lényeg. Ilyenkor megkockáztatja, hogy egy inkorrekt vevő letagadhatja a csomagot.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17055) Benoe77 válasza kirkri (#17049) üzenetére


Benoe77
őstag

Azt gondoltam, hogy itt is úgy van mint egy másik webshopnál, ahol igazolás után meg kell adni a pontos dátumot is. Itt tényleg nem kellett. :R

(#17056) Platâ válasza Compika (#17050) üzenetére


Platâ
újonc

@Compika: én is így jártam. China Post Registered Air Mail is benne volt a listában, de pár nappal később sima postával adta fel a csomagot. Rákérdeztem, hogy ezt meg miért, és a válasz elég vicces volt. Kb. mert hogy $5 alatt nem jön ki neki a postaköltség.. és hogy nyugodtan kérjem vissza akkor a pénzt. Végülis csak $2.5-ről van szó, ha neki mindegy.

Gondoltam magamban, hogy biztos elrontotta a táblázatot, adok neki időt. Vártam 2 hetet, és azóta sem változtatta/javíototta meg a küldési opciót, hogy felszámoljon valamennyi zsét a registered csomagért. Azóta is ingyenes a China Post Registered Air Mail a pár dolláros termékre.

Nem szívbajoztam, open disputoltam azzal az indokkal, hogy regisztrált küldeményt ígér, de nem úgy küldte, és 2 hét után sem javította ezt az opciót. Szó nélkül elfogadta a full refund-ot.

Ha ilyen könnyen visszaadta a zsét, akkor még az is lehet, hogy fel sem adta a csomagot...

(#17057) ANOka


ANOka
őstag

Rendeltem egy lapos (flat) USB kábelt. A termék ma érkezett meg, csakhogy nem lapos, hanem a szokásos henger alakú.

Írtam az eladónak, hogy ezt elnézte és kértem 25% (2,5 USD) visszatérítést. (refund).
Szinte egyből visszaírt, hogy bocs és felajánlott 2 USD kupont.

Elfogadjam a kupont (az összeg lényegtelen), vagy ragaszkodjak a visszatérítéshez? Az a gond, hogy nem tartom számon - nem is akarom - hogy az Ali-n az adott terméket éppen melyik eladótól vásároltam.
Illetve ennek lesz egy lejárati érvényessége is?

Az eladó szó szerinti üzenete:
"sry friend,we will give you 2 usd coupons to order next time you need for sry"

[ Szerkesztve ]

(#17058) Platâ válasza ANOka (#17057) üzenetére


Platâ
újonc

Jellemző, egyik sem akar zsét visszaadni..

Nem csak csak nála lehet felhasználni a kupont? Mert ha igen, akkor 2* is meggondolnám, hogy veszek-e tőle valamit is a későbbiekben. :)

Nem lenne érdemes megnézni, hogy azt a kábelt, amit te kaptál, mások mennyiért adják, és a különbözetet elkérni, hivatkozva a konkrét másik termékekre? Mert ha tudod mit küld, nem ennyit adsz ki érte. Videó van a kicsomagolásról? A kicsomagoló videóim eddig beválltak, mindegyik visszaadta a zsét, ha nem stimmelt valami.

(#17059) kirkri válasza ANOka (#17057) üzenetére


kirkri
addikt

Én refund-ot kérnék.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17060) ANOka válasza Platâ (#17058) üzenetére


ANOka
őstag

Videó nincs, de készítettem egy képet, ami tartalmazza a terméket és a borítékot a címzési adatokkal.
(Hirtelen nem találtam ilyen kábelt, hogy az különbözetet megnézzem.)

Köszönöm a javaslatokat, akkor megyek a refund-ra, ha kell dispute-on keresztül.

Szerk.:
Megírtam neki, hogy csak a refund-ot fogadom el. Erre azt írta, hogy "OK".
Ennyi elég - üzenetváltás - vagy indítsam el a hivatalos csatornán a disput-ot is? (Avagy adjak neki pár napot, hogy érdemben lépjen?)

[ Szerkesztve ]

(#17061) kirkri válasza ANOka (#17060) üzenetére


kirkri
addikt

Indíts dipute-ot.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17062) #16729600


#16729600
törölt tag

Ez miért szirénázik? [link] Eddig még nem volt ilyen "Alert" es cuccom, nem látok semmi infarktusra okot adó beírást. :N

(#17063) ANOka válasza kirkri (#17061) üzenetére


ANOka
őstag

Megtörtént. Köszönöm!

(#17064) V/ válasza #16729600 (#17062) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rányomsz az Alert-re kiírja ezt.
Ez posta probléma, már nem az AliExpress eladóval kapcsolatos, ott kellene érdeklődni.

(#17065) #16729600 válasza V/ (#17064) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi, az itteni postai nyomkövetőben sincs csak a szokásos bejegyzési rend, de majd akkor sasolom, remélem értesítenek róla, ha valami gebasz van.

(#17066) Platâ válasza Sancza (#16934) üzenetére


Platâ
újonc

LP00063389050861: a global.cainiao.com alapján fel lett adva és érvényes tracking is van hozzá. Ez azért is vicces, mert mintha ali azt állítaná, hogy 60 nap után full refundot ad, ha nem jött meg a csomag... Hasonló cipőben járok én is, 14 nap mulva lejár a 60 napos védelem, és csomag még valahol úton van a TN szerint... Lehet jobban járok, ha kérek 2+ hét meghosszabbítást?!

Jártam úgy, hogy TN-es csomagom soha nem jött meg, lenyúlta a postás, az volt az utolsó munkanapja állítólag, és úgy gondolta viszi a csomagomat is.. Sokra nem ment vele, mert túl személyes volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#17067) batai15


batai15
félisten

sziasztok! ha cancel orderre nyomok, mennyi idő amíg vissza kapom a pénzt? véletlen rossz cuccot rendeltem meg .,

(#17068) V/ válasza batai15 (#17067) üzenetére


V/
Topikgazda

3-10 nap

(#17069) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Sziasztok, a rendelésemre még mindig azt írja hogy "Awaiting Shipment" ha le mondom a rendelést akkor vissza utálják a pénzt?
Meg ha megvárom míg le jár ez a awaiting shipment idő akkor is vissza utalják az pénzt?

(#17070) kirkri válasza nincsnév007 (#17069) üzenetére


kirkri
addikt

Igen-igen.

Mennyi idő van még hátra belőle? Csodálkozom, hogy az eladó nem hosszabbította meg az ünnepek miatt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17071) nincsnév007 válasza kirkri (#17070) üzenetére


nincsnév007
őstag

Még 9 nap

(#17072) Moncsa111


Moncsa111
csendes újonc

Sziasztok! Megint problémám akadt.
Kaptam egy csomagot, amire az volt ráírva baba. Elvileg tényleg lett volna benne, ugyanis több dolgot rendeltem ugyanattól az eladótól és egy csomagban küldte el. Viszont amikor kibontottam kiderült, hogy minden benne volt, kivéve a Barbie. Hiába kaptam meg a csomagot, nem tudom visszaigazolni, csak ha az összeset kipipálom. Ha most disputot indítok a meg nem kapott termék miatt, akkor utána visszatudom majd igazolni a többi termékeket vagy hogy szokták ezt ilyenkor? (Ha ez lényeges, partial refund lenne)
Remélem érthetően kérdeztem. :DD

(#17073) szmyky válasza Moncsa111 (#17072) üzenetére


szmyky
aktív tag

Igen kérjél részleges refundot és kérd vissza a baba árát, de előbb kérdezd meg őt, hogy esetleg nem külön csomagban adta fel ... Nálam volt már ilyen!

(#17074) Moncsa111 válasza szmyky (#17073) üzenetére


Moncsa111
csendes újonc

Köszi, természetesen addig nem indítom el a vitát amíg nem írok neki. Csak az volt a furi, hogy a borítékon baba volt feltüntetve, de mégis az hiányzott belőle :DD

(#17075) pébé


pébé
csendes tag

Lenne egy eladó aki utalna vissza egy hibás termék miatt pénzt én megadtam neki PayPal.Me linkem és írtam neki ezen keresztül tud utalni pénzt , de ő a paypalomhoz kapcsolodó e-mail címem akarja tudni de nem értem az minek neki? Most csináltam nemrég paypalt még nem igazán tudom ,hogy megy ez inkább itt kérdezek.

(#17076) KutyiHU válasza pébé (#17075) üzenetére


KutyiHU
tag

paypal cím = e-mail cím

(#17077) Werkly


Werkly
őstag

Az ePacket ilyen lassú? 01.16-án került in transit pozícióba. Azóta is ugyanez! Vagy ez természetes?

(#17078) V/ válasza pébé (#17075) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert ez a Paypal.Me új dolog és lehet, hogy Kínában nem érhető el vagy nem egészen úgy használható. Ezért az alap PayPal azonosítóra tud vagy akar küldeni. Kínai viszonylatban nem javaslom a Paypal.Me linkkel kérni a pénzt.
De ez nem egészen AliExpress téma.

[ Szerkesztve ]

(#17079) spidersoft


spidersoft
senior tag

Aliról nem lehet valahogy úgy linkelni, hogy ne legyen benne a termék megnevezése, és ne mobiloldalt kelljen linkelni, valamint ne kelljen külső linkrövidítő szolgáltatást igénybe venni? pl. ha a fenti linkből kiveszem az item és az azonosító szám közötti részeket, akkor nem megy, csak ha a subdomaint www-ről átírom m-re... szóval www-s, de rövid link:

teljes www-s link:
https://www.aliexpress.com/item/New-1PCS-18650-Battery-Tube-1PCS-AAA-Battery-Holder-for-Flashlight-Torch/32718298057.html

nem működő www-s link (ezzel kéne valamit csinálni, hogy menjen):
https://www.aliexpress.com/item/32718298057.html

működő mobil link (ami hülyén jelenik meg PC-n, ráadásnak random elváltogatja a nyelvet):
https://m.aliexpress.com/item/32718298057.html

[ Szerkesztve ]

(#17080) V/ válasza spidersoft (#17079) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem világos mit szeretnél.
Ha itt akarod linkelni akkor ennyi lenne:
Ez egy 18650 akku konvertáló

Mivel a terméknek az első a web-es hivatkozása, a második meg nem, szerinted hogy menne?
A mobil appos dolgot ne keverd ide, az egy kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#17081) adamkk válasza Werkly (#17077) üzenetére


adamkk
csendes tag

Nekem 8 nap alatt haznal volt.

(#17082) spidersoft válasza V/ (#17080) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nem erről van szó, hanem ha skypeon/chaten/stb. akarok valamit átlinkelni, akkor ne kelljen elküldeni egy háromsoros linket, de ne is kelljen hozzá shortlink weboldalt használni, hanem manuálisan kitörlök belőle ezt-azt, hozzáírok három karaktert, és rövid link.

Pl. egy ebayes link:

http://www.ebay.com/itm/Practical-50-100Pcs-Magnetic-Stone-Cube-Shape-Loose-Spacer-Charm-Bead-3x3mm-DIY-/181852209055?var=&hash=item2a573c7f9f:m:m_vLm69QjndkZhVitMWwANw

...ez jó randa. nyiván a végén lévő hash csak a munkamenet miatt szükséges, egyébként nem, az rögtön törölhető (ali linkben is van ilyen, csak ötször ekkora...), marad a:

http://www.ebay.com/itm/Practical-50-100Pcs-Magnetic-Stone-Cube-Shape-Loose-Spacer-Charm-Bead-3x3mm-DIY-/181852209055

...ami még mindig hosszú. Ebből simán törölhető a termék neve, arra csak az informatív link miatt van szükség, maga a rendszer nem foglalkozik vele, neki csak a listázás azonosítója kell, így simán működik a következő verzió:

http://www.ebay.com/itm/181852209055

No, alin nincs ilyen? :D

A fentihez hasonló, egy listázásra mutató, de shortlink szolgáltatás nélküli hivatkozásra lenne szükségem aliexpressen, ami a legrövidebb. Ahogy lentebb is végigvezettem, mobil linkként működik, ha nem hagyom benne az URL-ben a termék nevét, de az meg asztali környezetben nem valami jó. Ebből arra következtetek, hogy a termék nevére tutibiztos nincs szüksége a rendszernek, csak a listázás azonosítójára. Arra kéne rájönni, hogy mit kéne még hegeszteni a linken, hogy működjön. Pár példa (nem működnek, csak hogy mire gondolok):

https://www.aliexpress.com/item/32718298057
https://www.aliexpress.com/item.php?item=32718298057
https://www.aliexpress.com/?item=32718298057
stb.

(#17083) V/ válasza spidersoft (#17082) üzenetére


V/
Topikgazda

Az adott hirdetés jobb szélén ott vannak a megosztási linkjei ezekhez:

Itt van az üzlet és azon belül termék link, www.aliexpress.com/store/product/........ az eBay-n termék link van ww.ebay.com/itm/181852209055

Legrövidebb a Pinterest link. https://hu.pinterest.com/pin/511228995186515933/ és a Megnyitásra megy az Aliexpressre.

[ Szerkesztve ]

(#17084) spidersoft válasza V/ (#17083) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ezekből egyedül a fb-ra vagyok regelve, de ott is csak valaki falán tudnám megosztani a gombbal, nem generál rövid linket, amit betehetnék egy beszélgetésbe a chaten. skype gomb sincs. :D Mindegy. Kezdem elkönyvelni, hogy ezt valamiért nem tudja az aliexpress...

nem kötelezően van store link, illetve ebayen is vannak storeok... az alábbi hivatkozás teljesen jól működik, mégsincs benne a linkben a store:

https://www.aliexpress.com/item/New-1PCS-18650-Battery-Tube-1PCS-AAA-Battery-Holder-for-Flashlight-Torch/32718298057.html

ugyanennek a listázásnak a store linkje:

https://www.aliexpress.com/store/product/New-1PCS-18650-Battery-Tube-1PCS-AAA-Battery-Holder-for-Flashlight-Torch/1052244_32718298057.html

(a .html-ben az aláhúzás előtt van a store azonosítója)

[ Szerkesztve ]

(#17085) wentworth


wentworth
tag

Sziasztok.

Nektek is átvállt az aliexpress .it olasz nyelvre? Kurvára idegesitő... Ha pl az oldal áll egy pár órahosszáig a lapfülön, vagy másnap ránézek.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#17086) spidersoft válasza wentworth (#17085) üzenetére


spidersoft
senior tag

ez bajom nekem is, annyi különbséggel, hogy nekem jellemzően portugálra vált át, meg néha oroszra, vagy németre :C

(#17087) V/ válasza wentworth (#17085) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröljétek az Aliexpress, Alibaba sütiket és a böngésző cache-t. Ha mobil app, akkor abban is a Clear App Memory-t
De a jobb felső sarokba csak rá kell kattintani a Go to Global Site-re és megy az angolra.

[ Szerkesztve ]

(#17088) KutyiHU


KutyiHU
tag

2016.11.25
23:10
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2017.02.04
02:47
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Jobb később mint soha :C :C :C

(#17089) Zoty4


Zoty4
őstag

Van egy erdekes szitum, lassan ket hete inditott dispute azonnal zarodott full refunddal (3 honapja nem jott meg a termek, folyamatosan kertem a hosszabbitast). A regi szamlamrol: axa bank fizettem amit atvett az otp. Mar volt egy ilyen refundom korabban, az egy heten belul ott volt az otps szamlamon, de most nem akar megjonni, mit lehet illetve kell ilyenkor tenni?

(#17090) V/ válasza Zoty4 (#17089) üzenetére


V/
Topikgazda

Más átvett személynek is írtuk, legfeljebb 1-2 nappal lesz több az idő, de ott lesz a számládon. Mi a refund sor utolsó dátuma?

(#17091) vityax82


vityax82
tag

Szeretnék rendelni egy ilyen táblagépet!
Rendelt már valai ilyen 8 magos 4gb/64gb tabletet?
Esetleg valakinek van valami tapasztalata?
[link]

Ahogy elnézem nem sokan rendeltek tőle ilyet, viszont másfajtát meg dögivel!
Illetve ha azt szeretném hogy elkerűlje a vámot és az áfát akkor PostNl-el kell rendelnem és akkor nagy valószínűséggel kihagyom a plussz költségeket?

(#17092) V/ válasza vityax82 (#17091) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem kerüli el az Áfát, ha posta szállítja akkor ez neked 36771 Ft lesz.
Az hogy a holland postával jön nem jelent semmit, nem ők léptetik be az EU-ba csak tranzit ország, rajta lesz az EU-n kívülről jött jelölő címke és ezért esélyes a vámeljárás.
Vegyél EU raktáras eladóktól és akkor nem kell +költséget fizetni.
Bár a 94 $ az "olcsónak" tűnik, de inkább a 130 $ körüliek a valós áruak

[ Szerkesztve ]

(#17093) Werkly válasza adamkk (#17081) üzenetére


Werkly
őstag

Hát én akkor beszoptam vele! Passz, hogy miért akadt meg. Egyre több sajnos mostanság. Egy füles sem ért ide már 40 napja! Leállok lassan az Alis rendelésekről úgy érzem.

(#17094) CarrGomm válasza KutyiHU (#17088) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Akkor még reménykedek én is, nekem nov. 28-án adtak fel cuccot, de a mai napig semmi. A kínai márciusig hosszabbított, hát kíváncsi leszek.

(#17095) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Kellene nekem egy kis segítség. Rendeltem valamit ami nem érkezett még. Az utolsó bejegyzés az hogy a cél országba elküldte 2016.12.03. Nyitottam egy vitát, de az eladó kért még 20 napot, amit én elfogadtam és a vita lezárult. Ez volt 10 napja. Van még lehetőségem a refund-ra? Ha igen, akkor hogyan?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17096) V/ válasza tupacamaru (#17095) üzenetére


V/
Topikgazda

A jobb oldalon Accept-re nyomtál? Azt, hogy emeli a vásárlói védelmet nem kell elfogadni, az független a dispute-tól is.
Neked Cancel dispute lett volna a jó választás.
Január 20-án az egyértelműség miatt az Összefoglalóba is bekerült, hogy melyik mit jelent, addig csak hsz-ekben írogattuk, hogy mikor kell Accept, Reject és Cancel.

[ Szerkesztve ]

(#17097) KutyiHU válasza CarrGomm (#17094) üzenetére


KutyiHU
tag

Azért arra rohadtul kíváncsi vagyok, mi tartott 74 napig??? :DDD

(#17098) tupacamaru válasza V/ (#17096) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem igen, nem nagy összegről van szó, de ha nincs mit tenni akkor legközelebb jobban figyelek majd. Csak valami 15 napos dolog rémlett......

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17099) V/ válasza tupacamaru (#17098) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még megjöhet, pénteken kaptam meg, amit november 16-én fizettem. Vannak amik csúsznak még. Már én is lemondtam róla és hasonló értékű volt.

(#17100) norby_42


norby_42
aktív tag

Letudtam elő Alis reklamációmat, és elégedett vagyok.
Vettem egy BT transmittert, ti ne tegyétek, vacak, nem kapcsolódik. Megreklamáltam, az eladó nem túl kompromisszumkészen azt mondta, jó az úgy. Kivártam, amíg az Ali közbelép, a megoldásuk teljes ár visszaküldéssel, vagy 0.5 EUR-ral kevesebb refund. Korrekt.

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.