Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Zoty4 válasza V/ (#17090) üzenetére


Zoty4
őstag

Na ebbol van 2db

[ Szerkesztve ]

(#17102) V/ válasza Zoty4 (#17101) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem erre gondoltam, a mobil nézetben ez lehet hogy nincs.
A képen az idő vonal Refund feletti dátumára, onnan számolva jöhet a pénz 10-15 munkanap. (De ennél rövidebb szokott azért lenni)

[ Szerkesztve ]

(#17103) KutyiHU


KutyiHU
tag

Ha hosszabbítok, de mire reagálna az eladó lejár a védelem, akkor bukta?

(#17104) V/ válasza KutyiHU (#17103) üzenetére


V/
Topikgazda

A hosszabbítási kérelemre 2 napon belül kell reagálnia az eladónak. Ha 3 napnál kevesebb van, akkor indíts dispute-t, annak keretében is tehet ajánlatot az emelésre, ha megteszi, akkor Cancel dispute, nem az Accept választása!

[ Szerkesztve ]

(#17105) KutyiHU válasza V/ (#17104) üzenetére


KutyiHU
tag

Oké köszi! :R

(#17106) tobias40 válasza norby_42 (#17100) üzenetére


tobias40
veterán

Ezzel uanígy jártam én is full xar!
Tud vki ilyet ami jó minőségű és jól végzi a dolgát?(BT transmitter)
Tv-hez kell bt. fejhallgatóval használnám.... :U

Más: nem kaptam meg egyárút időben ,kaptam full refundot.
Most megjött kb 1 hónappal később,írtam az eladónak hogy megjött,azt írta hogy rendeljem meg újra.Ilyenkor megrendelem és azonnal leigazolom hogy megérkezett és ennyi,vagy hogyan?
Sosem volt még ilyenem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#17107) V/ válasza tobias40 (#17106) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor megrendelem és azonnal leigazolom hogy megérkezett Nem azonnal, ha "szállításra" átadva és azután 1-2 nap, persze megírom neki, hogy akkor így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17108) tobias40 válasza V/ (#17107) üzenetére


tobias40
veterán

De ha már szállításra átadva akkor nem küldi //kapom meg még egyszer?

(#17109) V/ válasza tobias40 (#17108) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az kéri, hogy vedd meg újból és elküldi, akkor hogyan fizetted ki az elsőt? :F Természetesen nem küldi el, csak beír egy számot a nyomkövetési rubrikába. Azért tettem idézőjelek közé.

[ Szerkesztve ]

(#17110) tobias40 válasza V/ (#17109) üzenetére


tobias40
veterán

Az elsőt "rendesen" kifizettem de későn küldte mint ahogyan írtam is...

Mindegy megrendelem és majd lesz vmi...........

(#17111) V/ válasza tobias40 (#17110) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: Más: nem kaptam meg egyárút időben ,kaptam full refundot.
Akkor ha az egy árúdnak visszakapod az árát -refund- és később még is megkapod, az nincs kifizetve természetesen. Nem :F

[ Szerkesztve ]

(#17112) ANOka


ANOka
őstag

Rendelt már valaki farmer nadrágot (magának) az Ali-ról?
Ha igen, meg tudna adni pár megbízható eladót, ahonnan rendelve a termék minőségével/méretével is elégedett volt? (Akár privát üzenetben is.)

Én is a "testes" magyar férfiak táborát növelem, így vadászni kell a rám való derékbőségű nadrágot...

(#17113) Zoty4 válasza V/ (#17102) üzenetére


Zoty4
őstag

Jan22 processed, completed meg nincs

(#17114) V/ válasza Zoty4 (#17113) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor még függőben. Ha jól működik a rendszer, akkor ha ott lesz dátum, onnan kell számolni a napokat.
Ha soknak tűnik az intézési idő, alul Help, Customer Service-nél ezt kiválasztva I haven't received my refund on my credit card yet. What can I do? a Chat Now-al rá lehet kérdezni.

(#17115) vilcsa7


vilcsa7
újonc

Sziasztok! segítségeket kérném, hogy volt -e valakinek hasonló tapasztalata! Regisztráltam aliexpress-re, minekután pont a regisztrációt követően, a hotmailem jelzett, hogy letiltottak a levelező rendszeremről, mert valakik fel akarták törni. Csomó időmbe telt mire visszaszereztem (biztonsági válaszok megadása után), és a log naplóban megláttam, hogy Vietnámból, és Fülöp-szigetekről próbáltak bejutni a fiókomba. Azt nem tudom pontosan, hogy végül sikerült e nekik. Kérdésem, hogy volt -e ilyen másnak is, mit akarnak ezzel elérni, illetve hogy akarták feltörni, valamint a pénzemet így ellophatják -e? (tőlem nem kértem smsmben vagy egyéb módon account visszaállító kódot idegenek, ezért nem értem hogy akartak bejutni.)
Köszönöm előre is!
VAlamint mivel új vagyok, érdekelne, hogy a meghosszabbítás kinek az érdeke, illetve mit kell tennem? MOst rendeltem, és azt írja, 5 nap múlva megkapom, de nekem ez túl rovidnek tunik..

[ Szerkesztve ]

(#17116) Zoty4 válasza V/ (#17114) üzenetére


Zoty4
őstag

Koszi

(#17117) V/ válasza vilcsa7 (#17115) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol látod hogy az Aliexpress fiókodba honnan akarnak bejutni?
Az Aliexpress egy vásárlási oldal, itt nem férnek hozzá a pénzedhez.
Hol olvasod azt az 5 napot? Fizikalag képtelenség hogy ide érjen. Valamit nagyon nem jól értelmezel.

[ Szerkesztve ]

(#17118) szmyky válasza vilcsa7 (#17115) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem azt írja, hogy az eladónak még 5napja van, hogy igazolja, hogy feladta a csomagot?

(#17119) Zin


Zin
senior tag

Ismerosom akar rendelni 1-2 snowboard cuccot, de az az igazság h mindegyiknél ott a kinai felirat, ismeretlen márkákat találunk csak.Valoban ez mind ilyen kinai gatyi nadrág,kabát stb lehet?az ár is elég alacsony és a fotokon is kinai emberek vannak, sőt a lap alján sokszor kinai varrodárol is van kép...Mi az igazság?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#17120) szmyky válasza Zin (#17119) üzenetére


szmyky
aktív tag

Az igazság az, hogy az Aliexpressen árult termékek 99%-ka kínában készül!
Sőt tovább megyek a világban forgalmazott termékek nagyrésze is ott készül ... ezért van náluk köd még délben is!
:)

(#17121) V/ válasza Zin (#17119) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy kínai már miért lenne gagyi? Ismeretlen márka miért lenne gagyi? A Vernee ismeretlen márkának tekinthető, de az hogy gagyit készítenének azt nem lehet mondani róluk. Gondolok itt az Apollo-ra.

[ Szerkesztve ]

(#17122) Zin válasza szmyky (#17120) üzenetére


Zin
senior tag

Koszonom a valaszokat...nyilvan vannak jo cuccok is en nem azt mondtam...igazabol ki kene probalni s utanan velemenyt alkotni...:P

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#17123) szmyky válasza Zin (#17122) üzenetére


szmyky
aktív tag

Hidd el sokszor meglepően jó dolgokat rendelek tőlük!
Ruhát onnan rendelj, ahol van mérettáblázat, mert ami itt L az lehet, hogy ott 3XL!
Olvasd el a többi vevő tapasztalatát is ... sokszor segít a döntésben.

(#17124) Norbi29


Norbi29
tag

Sziasztok.
Régóta nézegetem az elemlápákat az Alin. Találtam egy olyan eladót,aki 90%-ban akciózza.Szerintetek mennyire lehet átverés? 112 dolcsiról adja 5ért. Mostantól még 10 órán keresztül van akciósan.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17125) szmyky válasza Norbi29 (#17124) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ez mindig is 5-6$ került!
De nagyon jó vétel, mert baromi erős!
Nem fogsz benne csalódni!
:)

Nézd csak:
[link]

Sok helyen van:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17126) V/ válasza Norbi29 (#17124) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne ettől vedd meg, mert ez a "nagy leárazás" kamu. Így hirdetni az tisztességtelen.
4 és 7 $ közt a tényleges ára ennek.
Ennél még ha mobil app-al fizeted a 4,4 alatt lesz az ára

[ Szerkesztve ]

(#17127) Flashget


Flashget
félisten

Téma összefoglaló alapján a kínai ünneplésnek febr.2-án vége volt? Beindult akkor az élet náluk? :)

Realme GT Master Edition

(#17128) Flashget válasza Norbi29 (#17124) üzenetére


Flashget
félisten

már eleve ott kamu a dolog, hogy 112 dolláros elemlámpa? :)

Realme GT Master Edition

(#17129) V/ válasza Flashget (#17127) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen, 4-én már indultak a csomagok.

(#17130) #16729600


#16729600
törölt tag

Megnyitottam a vitákat, kíváncsi vagyok ali mit lép arra, ha valaki nem tudja bizonyítani ( nekem ), hogy elküldte a cuccaimat, de a szállítási határidőből még nem futott ki.Tököm ki van velük, harcba szállok. :Y :D

(#17131) Flashget válasza V/ (#17129) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#17132) vityax82 válasza V/ (#17092) üzenetére


vityax82
tag

Akkor Jól értem? Akár DHL-l akár Post NL-l rendelem így is úgy is ki kell fizetnem a 27%-os áfát!
A végösszeg mindenképpen 36771 Ft Lesz!
Csak a DHL-l hamarabb ideér!
Az áfát pedig a postásnak vagy a futárnak kell kifizetnem amikor becsenget a csomaggal?

[ Szerkesztve ]

(#17133) szmyky válasza vityax82 (#17132) üzenetére


szmyky
aktív tag

A 27%-kos áfán kívül még ezek a tételek vannak!
A DHL -nél +8-9ezer Ft a vám ügyintézés
A Postánál +2.500 Ft a vám ügyintézés.

De lehet, hogy már drágábbak a tarifák!

[ Szerkesztve ]

(#17134) vityax82 válasza szmyky (#17133) üzenetére


vityax82
tag

De ez csak 98 Dollár, nem haladja meg a 150eurós Vámhatárt, így vámmentes!
Akkor mi az a vámügyintézés?

(#17135) V/ válasza vityax82 (#17134) üzenetére


V/
Topikgazda

22 €-ig áfa és vámmentes, 22,1-150 €-ig vámmentes, de áfa köteles.
Mint ahogy írtam az Összefoglalóban.
A DHL ügyintézési díja a kiszabott közteher 2,5 %, de minimum 5990 Ft + ÁFA (br 7607 Ft). Posta 2500 Ft-ja egyenlőre nem változott.
És DHL:
Az ÁFA alapját az áruk értéke, a beszerzéssel kapcsolatban felmerülő összes költség, a vámeljárás folyamán keletkezett költségek (így pl. DHL halasztott vámfizatés szolgáltatási díj, raktározási költség), valamint a kiszámított vám összege képezik. Magyarországon az ÁFA mértéke: 27%

[ Szerkesztve ]

(#17136) szmyky válasza vityax82 (#17134) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem is a vám lesz a te legnagyobb bajod, hanem a 27százalék áfa!
Meg a DHL ügyintézési díjja! Ha azzal kéred.
Amire kiszabnak áfát arra beszedik ezeket az ügyintézési díjakat...ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#17137) vityax82 válasza szmyky (#17136) üzenetére


vityax82
tag

Akkor szerintem, maradok a Post Nl-nél!
Tehát ha jól számolok:
98 dollár az 292 árfolyammal számolva: 28.616Ft *1,27 áfa: 36.342Ft +2500 Posta!
Tehát a vége 38.842Ft

A 2500Ft-ot a postásnak kell adnom?

Bocs ha nagyon értetlennek, tűnök csak most fogok először ilyen "Nagy összegben" rendelni!

(#17138) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

Lenne kérdésem felétek : (bocsánat de nem olvastam most hirtelen végig az összes hozzászólást, ha lett volna ilyen kérdés).

3-án rendeltem egy tételt, a vételár le is vonódott a kártyámról. De aztán 4-én meggondoltam magam, (még awaiting shipmenten volt) és a rendelést töröltem. Közben valami kínai ünnep volt, és 5-én írt az eladó hogy végetért az ünnep, halmokban áll a cucc, küldené, és hogy akarom-e mégis, nem akarnám-e törölni a rendelés felfüggesztést. Írtam neki, hogy tetszik a cucc, de a méretével nem vagyok elégedett, rendelés előtt nem néztem róla Youtube videót, ezért inkább másik, kisebb cuccot rendelek máshonnan. Kérem töröljék a rendelésem.

Most Awaiting Cancellation-on vagyok még 8 napig. Ha jól tudom el kéne fogadnia az eladónak is a törlést? Ha 8 napon belül nem törli, akkor ha jól tudom a rendszer automatikusan törli a rendelésem? És automatikusan visszautalja az Ali a pénzem? Vagy még mit kéne tennem 8 napon belül? Még nem vagyok egy gyakorlott Alis tag :)

(#17139) V/ válasza vityax82 (#17137) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem csak a 2500 Ft-ot, a kiszabott áfát-is a postásnak fizeted.
És a beérkezés napi MNB árfolyammal kalkulálj áfát ma épp 287,66 Ft/$.
Akkor vételár 28190 és a postásnak adsz 10 111 Ft-ot és átadja neked.

[ Szerkesztve ]

(#17140) Digitalpimp válasza Zin (#17119) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A LI-Ning Kína legnagyobb sportszer- és sportruha gyártója, az összes kínai csapat is az ő cuccaikban van.
Attól, hogy itt viszonylag ismeretlen elég jó dolgaik vannak. Sőt, ha egyszer beszabadulnak Európába az összes "nagy márkás" gyártó kezdhet aggódni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#17141) Digitalpimp válasza Norbi29 (#17124) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én egy ilyen lámpát Ebayen liciten kb. 800.-Ft-ért vettem.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#17142) Digitalpimp válasza vityax82 (#17137) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azzal is kalkulálj, hogy a szállítási díjra is meg kell fizetned az ÁFÁ-t, mert Magyarország, én így szeretlek. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#17143) V/ válasza Digitalpimp (#17142) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrét termékre kérdezett, annál Free Shipping to Hungary via DHL volt megadva. Az egész EU-ban és más országoknál is beleszámít a szállítási költség, ebben nem vagyunk egyediek.

[ Szerkesztve ]

(#17144) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy pár terméket és a végén felhasználtam egy kupont. (20 dollár felett -4dollár)
1-2-t már fel is adtak szépen, de akadt olyan termék, ami esetében az eladó lezárta/lezáratta a megrendelést mondván, hogy megsértettem a kuponfelhasználási feltételeket.
[link]

Ilyen esetben mennyi idő, mire visszakapom a pénzt?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#17145) V/ válasza McReay (#17144) üzenetére


V/
Topikgazda

A szokásos 7-10 munkanap

[ Szerkesztve ]

(#17146) vityax82


vityax82
tag

Apropó kupon!
[link]
Erre hol tudok esetleg kupon felhasználásával, kedvezményesen vásárolni?

(#17147) V/ válasza vityax82 (#17146) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél az eladónál én nem találtam kupont.

(#17148) McReay válasza V/ (#17145) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszönöm szépen az infót! :R

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#17149) vityax82 válasza V/ (#17147) üzenetére


vityax82
tag

Én is!

(#17150) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Jól számolom, hogy a borzalmas EUR/USD árfolyamnak köszönhetően erre rájönne még az ÁFA és 2500Ft kezelési költség?

(Úgy már annyira nem megérős, inkább rendelnék helyette egy kevésbé fullos szettet 13ért+külön még ami kell)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.