Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Sinisi válasza V/ (#17600) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ilyen esetbe mi az amit írni érdemes? Elég annyi, hogy megszűnt a bolt és a TN-ek alapján is baj van és így nem várható, hogy a csomagok megérkeznek?

(Még az jutott eszembe, hogy ilnyenkor nincs is milyen bizonyítékot feltölteni, hacsak nem a print screen-elt képet valamelyik nyomonkövető oldalról, de az is felesleges nem?)

(#17602) V/ válasza Sinisi (#17601) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem a banki sms témában félreértjük egymást, pl OTP a kártyás vásárlásokról a KártyaKontroll szolgáltatás, a számlával kapcsolatos dolgokról a SzámlaKontroll szolgáltatás tájékoztat Erste esetén Erste KártyaŐr és Erste Számlaőr. A refundokról csak a Számla... szolgáltatás esetén jön sms.

Ha megszűnik akkor weblapja sincs az Alin, az hogy nincs termék feltöltve az más. A dispute megfelelő helyein jelölöd az okot. A nyomkövetést ők is leellenőrzik és látják, hogy nincs mögötte semmi, így felesleges azt a képet ennél az esetnél mellékelni.
Az elég, hogy semmi változás a nyomkövetésnél, nem elérhető az eladó.

Kép a nyomkövetésről akkor célszerű, ha másnak, máshol kézbesítették a küldeményt és megírva azt, hogy máshol lakom, így a kézbesítés nem nekem történt. Ekkor ha ránéznek ők is azt látják, hogy kézbesítve, de ezért kell azt kiemelni, hogy másról van szó, nehogy automatikusan elutasítsák a dispute-t.

(#17603) Sinisi válasza V/ (#17602) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mindkettő szolgáltatás be van állítva (a számla és a kártyakontroll sms is).

Így már világos, hogy pontosan mi a teendő!

(#17604) Schimi070


Schimi070
tag

Üdv.
Vettem egy Xiaomi Piston 3 headsetet, jobb oldala nem működik, egyenlőre csak üzenetet írtam az eladónak hogy hibás a termék, amit képekkel is alátámasztottam, megmérve jobb és bal oldali csatlakozót műszerrel, ahol látható is hogy nem jó. Az lenne a kérdésem, hogy hagyjam az eladót és nyissak disputet, vagy várjam meg mit válaszol.

(#17605) vityax82


vityax82
tag


Sziasztok!
A mai nap ha jól látom megérkezett a táblagépem Magyarba!
Lehetséges hogy holnap már fog vele csengetni a postás?
Illetve azt mikor tudom meg hogy ráterhelik a 27%-os áfát?

[ Szerkesztve ]

(#17606) Andralin


Andralin
aktív tag

Még mindig életem első alis rendelésével kapcsolatban írok, aminél olyan sokat szenvedtem a fizetéssel.

Itt az Aliexpressen általában mennyi idő alatt szokták postára adni a cuccokat? Lehet ilyen szokásos időt mondani, vagy nagyon nagy a változatosság?

A sikeres fizetésem óta már hat napja "Awaiting Shipment" állapodtban van a megrendelésem. :(
Valamint ezt is írja már 6 napja: "Status: The supplier is processing your order"

Ez normális? Ha egyszer kifizettem mit kell egy hétig ülnie rajta, miért nem adja már postára?

[ Szerkesztve ]

(#17607) Criminal017 válasza Andralin (#17606) üzenetére


Criminal017
őstag

Lehet összevárja a többi megrendeléssel, mert neki csak egy bizonyos mennyiség felett írja jóvá a postaköltséget az állam/posta. Így lesz neki is kvázi ingyenes.

(#17608) Andralin válasza Criminal017 (#17607) üzenetére


Andralin
aktív tag

Hát ezt jó tudni.

De azért a feltüntetett "Processing Time remaining" lejárata előtt azért várható, hogy feladja, ez azt jelenti?

[ Szerkesztve ]

(#17609) Criminal017 válasza Andralin (#17608) üzenetére


Criminal017
őstag

Persze. Ha nem adja fel, akkor automatikusan visszakapod a pénzed.

(#17610) Andralin válasza Criminal017 (#17609) üzenetére


Andralin
aktív tag

OK, köszi a magyarázatot.

Hát nagyon remélem, hogy a terméket fogja feladni, nem a pénzem adja vissza.
Gondolom tényleg eladni akarja a cuccot, nem viccből hirdeti. :DD

(#17611) V/ válasza vityax82 (#17605) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a konkrét szám? Mert ha a vége NL, akkor az első megérkezési ország Hollandia, majd onnan jön Mo-ra. Még úgy 1 hét.
Kapni fogsz sms-t ha vámeljárás alá vonják. (Vagy levelet)

(#17612) V/ válasza Andralin (#17606) üzenetére


V/
Topikgazda

Processing time = postára adás, elküldési idő. Annyi nap amennyit kiír a számláló. Van aki az utolsó nap küldi el.

[ Szerkesztve ]

(#17613) vityax82 válasza V/ (#17611) üzenetére


vityax82
tag

Igen NL a vége!

(#17614) V/ válasza vityax82 (#17613) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyesmire számolj, itt is látszik a 2 érkezés 03.30 holland és 04.01 magyar

Ha vámeljárás lesz akkor ilyesmiket fogsz látni:
2016-11-28 11:29,Küldemény információ: Célországba megérkezett /Arrived in the destination country,
2016-12-05 10:47,Küldemény információ: Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postai customs procedure,
2016-12-08 08:25.Küldemény információ: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől/Addressee contacted,

Ezzel folytatódik ha majd feldolgozzák
2017-01-03 07:18.Küldemény információ: Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents.
2017-01-03 07:31.Küldemény információ: Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve,
2017-01-03 09:10.Küldemény információ: Küldés a kézbesítő postára / Postai forwarding resumed,

[ Szerkesztve ]

(#17615) vityax82 válasza V/ (#17614) üzenetére


vityax82
tag

Rendben!
Köszönöm a gyors választ!

(#17616) Andralin válasza V/ (#17612) üzenetére


Andralin
aktív tag

Hát akkor várok türelmesen, még van 4 napja.

(#17617) V/ válasza Andralin (#17616) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem voltam türelmes, ma kezdeményeztem egy vásárlásnak a törlését. 12 nap volt az alap, de a 8. nap már azért illet volna feladni szerintem. A chat-je minden nap élő volt, így biztos nem szabadságolták magukat.

[ Szerkesztve ]

(#17618) Andralin válasza V/ (#17617) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én sajnos kénytelen vagyok várni, mert más eladónál nem találtam meg a megrendelt terméket, de még csak a neten sem sehol máshol. Szóval várok és reménykedek, hogy feladja majd. :U

(#17619) joergie


joergie
őstag

Update az ügyemmel kapcsolatban, hogy nincs előrehaladás, jelenleg a STUCK állapotban leledzem. Ma reggel kontaktoltam aliexpress supporttal chaten, azt mondták nem tudják máshova küldeni a refund összeget, mint a megszűnt kártyámra(van erre valami policy, kérdésre mondta). A kártya kibocsátó(K&H) Telecenter azt mondta, az összeget automatikusan visszaküldi a feladónak, mivel megszűnt a bankkártya. Újra aliexpress support chat, ugyanaz az infó, nem tudják máshova küldeni a pénzt. K&H telecenter erre most ugyanazt lereagálta, tehát nem tudnak mit tenni, automatikusan visszaküldia rendszer a zsét.
Mi a fenét csináljak? Fogyasztóvédelem? Mastercard ügyfélszolgálat?
Rohadt Dombornyomott mastercardért(még csak nem is paypassos) 6k+ az éves díj, valami járjon már érte.
Sztori: dec29-én egyben fizettem különböző termékekért(7darab), egyik telefonkijelző hibás, most ítélt nekem full refundot(visszaküldés nélkül~20eur) az aliexpress, küldenék a pénzt, de a bankkártyát és hozzá csatolt bankszámlát febr2-án megszüntettem(febr3-án éves díj címen a kártyáért újra levontak volna 6-7ezret), átmentem Gránithoz.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#17620) V/ válasza joergie (#17619) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül írtam, hogy be kell menni a bankfiókba mert nem lehet mindent telefonon elintézni.
A bankkártyád a bankszámládhoz tartozott.
A refundként visszaküldött pénz nem a kártyára megy hanem arra a bankszámlára ahova a kártya tartozott.
Mivel én még bankot is váltottam a Cib-nél ott volt a bejött pénz én meg az Ersténél. Amikor láttam hogy az Aliexpress refund elindult 5 nap múlva besétáltam a volt bankomhoz és megkeresték a bejött pénzt a nem könyvelt tételek közt és átküldték az Erste számlámra.
2 héttel a bank váltás után volt.
Nyilván kifogtál egy gyenge felkészültségű banki telefonos valamit. Illetve a gyenge K és H-t. P_ok és át akarnak verni, mert 30 napig ott a pénz, hozzád köthetően és nem törölték az adataidat, 5 évig megőrzendő.
A kártya meg a lemondástól 30 napig aktív (csak te nem használhatód) a banki rendszerben, a könyvelések kifuttatása miatt.
Az MNB a Bankfelügyelet, náluk lehet panaszt tenni.
Még egy tanács kérdezz rá a készpénz felvételi nyilatkozatra is, mert csak a Gránitnál lehet érvényes, nehogy a K&H ebbe is bekavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#17621) atala válasza Andralin (#17616) üzenetére


atala
addikt

Ha be is jelöli, hogy feladta, még nem biztos, hogy fizikailag is a postán van a termék.
Nekem volt már olyan, hogy bejelölte, hogy 12-én feladta, és csak 18-án lett a tényleges feladás, mint a nyomkövetésből kiderült.

(#17622) #16729600


#16729600
törölt tag

Sajnos ez a postázási / feladási mizéria szépen beleillik a sok végtelenül ócska szolgáltatási elembe az alin. EU-ban rengeteg helyen most már gyakorlat a garantált másnapi csomag indítás. Tudom, tudom ez a példa nagy nagy szemrángást / ideggörcsöt fog itt okozni, ( ;) ) de hát ez csak szemlélet vagy szándék kérdése, olyan hatalmas nagy erőfeszítésbe nem kerülne az eladók részéről, hogy ne kelljen egyes esetekben legalább egy hetet várni....

(#17623) Sinisi válasza #16729600 (#17622) üzenetére


Sinisi
senior tag

egyetértek! kis hazánban azt hallottam a monopoliumot élvő szolgáltatónkról, hogy azért kellett lecserélni a gépsort (v. csak egy részét?) ami a csomagok szortírozásában játszott (kulcsfontosságú) szerepet, mert nem volt képes leolvasni minden oldalról a vonalkódokat, és ezért szükségeltetett +munkaerő aki a megfelelő pozícióba forgatta a csomagokat...

(#17624) V/ válasza #16729600 (#17622) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-ban rengeteg helyen most már gyakorlat a garantált másnapi csomag indítás
Ez így van. Részben. De az eladók nem mindegyike adja fel az általa megadott időn belül. Így azért a másnap csak a szállítókra vonatkoztatható maradéktalanul.
Csak árnyalja a dolgot az, hogy már a második nekem érkező csomagomat a Hermes megint Svájc felé kezdte el szállítani. Írtam az eladónak, hogy jelezze már nekik, hogy Magyarország az ellenkező irányba van.
Már 2 napot elvesztegettek.

[ Szerkesztve ]

(#17625) takacs tamas


takacs tamas
csendes tag

Üdv Mindenkinek! van infotok arról, hogy miért nem szállítanak akksikat Mo-ra? Tegnap rendeltem két LIPO akksit (drónhoz) és írt levelet az ember, hogy sorry de magyarországra nem szállít, visszaadja a pénzem. Néztem más eladókat, ott már alapból kiírja rendelésnél, hogy nem szállít ide.. :F :F :F

a mai világban bármi megtörténhet

(#17626) V/ válasza takacs tamas (#17625) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom, én Kínából vettem ilyen akksikat. Mind megkaptam.
Keress olyat aki szállít.
Mielőtt nagyon belebonyolódnánk, lehet repülőgéppel szállítani, csak az előírások szerinti csomagolásban és feltételekkel.

(#17627) takacs tamas válasza V/ (#17626) üzenetére


takacs tamas
csendes tag

Most néztem Gearbesten, ott sem szállítanak nekünk....

a mai világban bármi megtörténhet

(#17628) V/ válasza takacs tamas (#17627) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan milyen kellene? Én innen vásároltam.

[ Szerkesztve ]

(#17629) takacs tamas válasza V/ (#17628) üzenetére


takacs tamas
csendes tag

JJRC H31 drónhoz 400 mah akksi

a mai világban bármi megtörténhet

(#17630) V/ válasza takacs tamas (#17629) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a külső méret alapján (36x20x8 mm vagy 37*20*7mm), lehet hogy 3.7V-ban 800-ast kapsz, csak épp más típushoz van írva, hogy jó.
Segítek:

[ Szerkesztve ]

(#17631) takacs tamas válasza V/ (#17630) üzenetére


takacs tamas
csendes tag

Köszönöm a segítséget, átnézem, de otthon van az akksi, és nem tudom a méreteit, és a csatlakozó is számít.
Így már tényleg könyebb :K mégegyszer köszönöm!

[ Szerkesztve ]

a mai világban bármi megtörténhet

(#17632) V/ válasza takacs tamas (#17631) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment pü is.

(#17633) adamkk


adamkk
csendes tag

A sok negativ mellett egy pozitiv tapasztalat:
Vasaroltam egy $10-os cuccot, China Posttal jott volna, par nap mulva irt az elado hogy feladta, de a China Post lassu, ugyhogy DHLel kuldi ingyen. :D

(#17634) ANOka válasza takacs tamas (#17627) üzenetére


ANOka
őstag

Válasz: csak!

(#17635) vandor01 válasza V/ (#17602) üzenetére


vandor01
őstag

Egyenlore rairtam az eladokra, hogy mi a helyzet a 2 TN-el mert mar 2-3 hete nem mozdulnak... adok 5 napot, hogy valaszoljanak. Ha nincs valasz akkor disput: nem mozdul 3-4 hete a TN, nincs kommunikacio az eladoval, es ugynezki a shop is lehuzta a rolot..?? :F :F Aztan a disput megy a maga utjan.... a loviii meg majd vissza.... most kereshetek masik kis kinyaiiit... de inkabb atmegyek BG/GB oldalakra onnet 1-3 nap valoban el is indul a cucc HA van nekik :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17636) #16729600 válasza V/ (#17624) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hermes német nyelvterületen legendásan rossz szolgáltatónak van elkönyvelve. Érdekes módon a DHL zuhanórepülésben van a felhasználók megítéléseiben, míg a régebben lesajnált szolgáltatók DPD, GLS egyre színvonalasabb szolgáltatást nyújtanak. Az itteni posta meg állócsillag továbbra is ( tényleg nagyon jó ) :)

(#17637) Boszianyu


Boszianyu
újonc

Sziasztok!
Van egy kicsi problémám ...rendeltem mágneses micro usb kábeleket, el is indult időben meg is érkezett Pécsre 01.20-án. De a Magyar Posta még mindig nem szállította..... sőt az ő nyomkövetőjükben nem is szerepel. Viszont az összes nemzetközi nyomkövető hozza.
YT1701208979224789 ez a Tracking Number.
03.12-ig tudok vitát nyitni. Érdemes már most vagy még várhatok? Előre is köszönöm :)

(#17638) pulutodurumo válasza Boszianyu (#17637) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ilyen számmal országon belül biztosan nem követhető egy küldemény. A kínai bejegyzések meg vagy igazak, vagy nem. Várj még, majd bedobja a postás.
Ha a vállalt szállítási idő a végéhez közeledik, akkor írj üzenetet az eladónak. Utána nyiss dispute-ot ha még mindig nem kaptad meg.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17639) romo77


romo77
csendes tag

sziasztok
én az alipay regisztrációval kínlódok egy ideje
egy pár tapasztalat igy gyorsan:

a megadott adatban nem lehet ékezetes karakter

a személyigazolvány képét ha scenerrel olvasom be nem lehet a színmód cmyk mert nem tudja fogadni, de természetesen ezt nem írja sehol. :W

(#17640) cucimaciq


cucimaciq
csendes tag

Sziasztok kérdésem a következő állitólag az Alin tudok letölteni számlát a vett termékhez ezt hol tehetem meg?

(#17641) V/ válasza cucimaciq (#17640) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak tényleg állítólag. Nincs számla letöltés. Az itt árusító kereskedők nem szoktak számlát adni, még akkor sem, ha előre jelzed, hogy kellene, de egyébként sem felel meg a magyar szabályoknak a kínai számla.

[ Szerkesztve ]

(#17642) cucimaciq válasza V/ (#17641) üzenetére


cucimaciq
csendes tag

Köszi :(

(#17643) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, az aliexpress megőrült, hirtelen nem fogadja el a bankkártyámat. Rendszeresen vásárolok most kérte a hitelesítést, (lejárati dátum). Hiába írtam be jól, nem fogadta el 3x is megpróbáltam. Majd kérte, hogy írjam be a kártyaszámot, de azt is elutasítja, hogy szerinte nem jó. Ez mi lehet?

(#17644) viktorhu válasza joergie (#17619) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, ezt elvileg a kártyatársaságok kötik ki - visszafizetésnél a boltnak ugyanarra a kártyára kell visszaküldenie a pénzt, amire jött.
Nekem hitelkártyám szűnt meg (ellopták), és arra kellett refundoltatnom tavaly nyáron, de mivel a hitelkártyához is tartozik technikai számla, a bank azon jóváírta - megjelent az egyenlegemben a visszautalás.
Ha Neked már a számlád sincs meg, akkor tényleg nehéz ügy, nem tudom, hova tudják jóváírni az összeget.

(#17645) viktorhu válasza cucimaciq (#17640) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyat tudsz csinálni, hogy
- kérsz vpid/eori számot a navtól
- megkéred az eladót, hogy valós értékkel küldje az árut, a számlán legyen rajta az ő cégneve, meg a tied is, még jobb, ha a vpid számot is ráteszi
- a számla alapján a vámhatóság kiállít egy vámhatározatot, ezt már lefűzheted a számlával együtt (szabad forgalomba bocsátás - te vagy az importőr, minden ezzel kapcsolatos kötelezettség / felelősség a tied)
- kifizeted az import áfa-t, megkapod a terméket.

(#17646) peestike válasza viktorhu (#17645) üzenetére


peestike
senior tag

kis kiegészítés csak: vpid szám januártól megszűnt, azonosításra maradt az adószám/adóazonosító.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17647) cucimaciq válasza viktorhu (#17645) üzenetére


cucimaciq
csendes tag

Na ezt már a könyvelőm majd elintézi köszi amúgy a javaslatokat

(#17648) Alg


Alg
veterán

Sziasztok, ez vajon mit jelenthet? :F
Céghez kértem, általában recin átveszik és felszólnak hogy mehetek érte amikor csak szeretném...

Kézbesíthetetlen / Undeliverable, Kiegészítő információ: Telephelyre címzett más postán bérlő ügyfelek küldeményeinek indítása

Szerk: ahha, szóval elvileg ez lesz a helyzet, vagy csak SK lehet átadni... holnap akkor nagyposta-látogatás (BP 62, a nyugatinál), hurrá... viszont akkor rákérdezek a másikra is, csak az belga postás, itthon már nem működik a track (BUBBE.....YQ)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17649) Alg válasza Alg (#17648) üzenetére


Alg
veterán

Kézbesíthetetlen / Undeliverable, Kiegészítő információ: Telephelyre címzett más postán bérlő ügyfelek küldeményeinek indítása

Nah szóval aki a jövőben ilyennel találkozik:

Elég elcseszett félrevezető megfogalmazás, mert nem kézbesíthetetlen, hanem ha olyan céghez kéred, akinek a postánál van bejelentett postafiók(?) címe, azt automatikusan ezzel a megjegyzéssel a tracking-ben továbbítják az illetékes levélközpontba, ahonnan majd a céghez a külön rendszeres kiszállítással fog megérkezni. Azaz innen még pár nap, max. egy hét mire megérkezik.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17650) Sinisi válasza Sinisi (#17571) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most volt időm és felvettem videóra, hogy az a bizonyos ledcső mennyire is vibrál. Gyakorlatilag sokkal jobban mint az elektronikus előtéttel szerelt 3sávos fénycső "neon". A többi ledcsövünk nem mutatja ezt a jelenséget (szerencsére).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.