Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) V/ válasza Trón (#53000) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben én is beszéltem velük. Egy új központi utasításra nem mondhatják meg a kódot, de azt hogy mennyit kell fizetni megmondhatják.
Megint egy hülye főnök került elő, ha az ő hibájuk miatt nem megy ki asz értesítő, akkor annak aki igazolja hogy az ő küldeményéről van szó (ismeri a küldemény azonosítót, meg tudja mondani és össze lehet hasonlítani a nevét, címét, akár az elektronikus elérhetőségét) miért nem lehet az üzenetet teljes egészében "felolvasni", egy ember automata adná meg az információkat, adná át az információt, ami nem érkezett meg az elektronikus csatornán.
Én nem értem, de biztos kevés az IQ-m a hülyeség megértéséhez.
Megint írjam nekik, hogy hülyeséget találtak ki?

[ Szerkesztve ]

(#53002) MaxxDamage válasza V/ (#52986) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintem még ülnek rajta :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53003) vandor01 válasza V/ (#53001) üzenetére


vandor01
őstag

na persze mert hulyek?
csak 1xru prozai okok vannak a hatterben! a PROFIT!!
felsobb utasitasra 2,7 milliardnak meg kell terulnie szeptember vegere!
karira meg meg kituzve a maldiv nyaralas a gorenak es slepjenek
aprilisra meg? tamogatni kell a tamogatni valokat! :DDD a tao val meg vmi foci csapatot!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53004) V/ válasza vandor01 (#53003) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne fárasszál már, csak a 399 Ft-os díjjal 5 milliárd az ez évi bevétel, nem kell itt semmit kitermelni, jön magától, de ezt már annyiszor leírtad hogy már nincs hír értéke és politikai színezte van, a szövegednek megint, kértem hogy azt egy másik topikban.
Senkire nem tartozik hogy ebben a topikban kinek milyen politikai, nemi és vallási elkötelezettsége van, nem emlegetjük és így senki sem érzi magát megsértve. Tényleg elfogadhatnád már.
Az aláírásod is irritáló több embernek és meglepő módon mindkét oldalról nehezményezik. Oda azt írsz amit akarsz (ÁSZF-el összhang), de tényleg van ennek a szövegnek értelme?

[ Szerkesztve ]

(#53005) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
nekem még több csomagom kint van nem érkezett meg ezek között van aminél az utolsó dátum juni 11-20
11 Jún 2021 Hand over to airline UH43xxx5889BE
20 Jún Linehaul Arrival Duisburg rendelés 22 Máj
ezek között többet AliExpress Saver Shipping-el rendeltem hogy még időben beérkezzen de persze nem ért ide reklamálni nem lehet mert ott ahol a megérkezést visszaigazolom ott hosszabb idő van megadva az aliexpress keresőjében kiírja ezt a szállítási módot
Order time: Jun. 04 Estimated delivery: Jul 30 Sorry, parcel is delayed, estimated date of delivery is updated.Cainiao Super Economy Global UH430889BE
Order time: Jun. 01 2021 Estimated delivery: Jun 29 Parcel is still in transit, no worries, we will delivery it to you as soon as possible.AliExpress Saver Shipping UH4283619BE 10 Jún Linehaul ArrivalLiege, Belgium
2 csomagom megérkezett juli 08 posta kicserélő azóta semmi hír róla UH--BE

(#53006) vandor01 válasza V/ (#53004) üzenetére


vandor01
őstag

csak kerdezek..... :)
latod csak van ertelme :)
mert eddig nem tudtuk mennyit terveznek kaszalni! :)
most akkor mar tudjuk.... Ha 399-el 5milliard akkor 799-el? :DDD
es raadasul meg zoldek is! kevesebbet kell fizetni ez elektronok hasznalataert!
SMS-ert..... emailert..... etc

na es milyen igazam van a viccelodesbol! Szeptember vegere meg lesz a tervezet!
2,7milliard! felidoben vagyunk az evvegehez 799-el akar augusztus vegere is osszejohet
karira mehet a nyaralas! :)

az alairasomhoz meg semmi kozom!
Az csak egy idezet egy masik nagyon okos eloremutato torveny magyarázatabol!
ami szinten botladozik... mar 7 honapja nem sikerult urra lenni a sok okossagon :)
egyenlore meg nincsenek titkositva vagy jogvedve amit Palkovics bacsi hazudik?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#53007) bl4ze válasza lacoka55 (#53005) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez ilyen.... UHxxxxxxBE nekem is lassan 11 napja áll NPKK-ban, hamarosan felcsörgöm Őket mi a fr++% van.....

.:. bl4ze .:.

(#53008) Jahno válasza vandor01 (#53006) üzenetére


Jahno
őstag

rend ?
azé ha bele gondolok .. ha hacsak a fizika-dualitás törvényét nem vagy képes átírni ,ha -mindenkit- kártalanítottál .. még tisztességes ember vállhat belőled.
/*ahogyan tisztálkodom ahogyan épülök. Úgy szűnik jövőbeni ÉNem létfeltételei előtti akadályok.
/ sámán közmondás/*
**Amíg vallás , -politika van addig sem tudatosodás*/*egyedfejlődés/ értelem sem egészség, nincs . Az egyedfejlődés annyira kínos hogy kevesen vállaljak. Szűklátókörű vezetés diktálta emberkedés folyik, emberkedésre idomítás a bölcsödétől ... a halandói ideológia átörökítéséért ! tudatlanságban tartás ... a félelmekkel való terrorizálás lehetőségért. /teremtők kik tudatlanságukban mulandóságukat teremtik/
-őreg.szem-

(#53009) V/ válasza Jahno (#53008) üzenetére


V/
Topikgazda

:F

(#53010) Jahno válasza V/ (#53009) üzenetére


Jahno
őstag

Mindig mindenféle politikai szálakat sző bele, gondoltam kap egy kis gondolkozni valót, mert ez is kb. ennyire tartozik ide :U

(#53011) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!
Kapott valaki ilyen tipusú követési számot mostanában: UA.........HU ?
Nem magyarországon lakom! Mit jelent az hogy "Import clearance start", Budapesten kezdték meg az import vámkezelést?
Egyébként "Aliexpress Saver Shipping" a szállítási mód!

Import clearance success
2021-07-11 19:23:19
Import clearance start
2021-07-09 18:10:44
Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
2021-07-08 16:04:00
Hand over to airline
2021-07-07 14:36:00
Received by line-haul
2021-07-03 22:12:15
Outbound in sorting center
2021-07-03 10:30:38
Inbound in sorting center
2021-07-02 22:15:21
Accepted by carrier
2021-07-02 21:45:21

(#53012) Trón válasza V/ (#53001) üzenetére


Trón
lelkes újonc

Beazonosítottuk a nevet, címet, telefonszámot és a tracking kódot is. Ezért nem értem ezt a lehetetlen helyzetet. Ő meg állította, h reggel kiment az SMS, pedig nem jött. Sztem nem a mi IQ-nk kevés, a rendszer hibás. A posta email-jét is én kértem el, magától nem mondta volna, h ott kérdezzek rá :D

(#53013) V/ válasza Trón (#53012) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a főnökség letiltotta a kód megadást nem tudod 48 órán belül on-line fizetni. Megírtam az ilyen jellegű problémát az ügyfélszolgálatnak, megkértem az emberest hogy csak szóljanak már hogy még sem oké az értesítős rendszer, ennél többet mi nem tudunk tenni. nekik kell lépni valamit.

(#53014) Trón válasza V/ (#53013) üzenetére


Trón
lelkes újonc

Köszi szépen. Amúgy az is fura, h állítja, hogy rossz a telefonszám formátuma. Akkor hogyan sikerült mégis SMS-t küldeni rá? Ha el is küldte, az biztosan nem lehet sikeres küldés. Rejtélyes...

(#53015) barry26


barry26
csendes tag

sziasztok,

ma hozott a postás egy csomagot, fizetnem kellett értem áfát 152 + 799 vámkezelési díjat. Fizetés után kaptam kézhez a csomagot és akkor vettem észre hogy üres, fel volt bontva. kilopták a tartalmát, a postás azt mondta ő nem tud ezzel mit kezdeni reklamáljam meg és elment...

Postánál lehet rekalmálni ez ügyben?

(#53016) V/ válasza barry26 (#53015) üzenetére


V/
Topikgazda

A feladó tudna, ha lenne valami jegyzőkönyv és felbontási videó, te ezek alapján az AliExpress eladónál reklamálhatnál.

(#53017) Trón válasza V/ (#53013) üzenetére


Trón
lelkes újonc

Update: ismét felhívtam a javasolt számon az ügyfélszolgálatot.
Ha vámon átjön, más rendszer kezeli a SMS küldést, automatikusan. A telefonszám formátuma helyesen: +3620... szóköz nélkül. A korábbi csomagjaimra nem volt sem ÁFA, sem vám, ebben az esetben jó volt a 003620... formátum, mert azt más rendszer kezelte. A kódot megkaptam, a számolás érthetetlen, de utaltam. Belefáradtam ebbe a káoszba. :W

(#53018) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Július 1.előtti időkről egyetlen egy csomagom maradt,amit nem kaptam meg.
Tegnap a postás bedobott egy papír alapú értesítőt, hogy a postán átvehetem a csomagom, 2060 Ft befizetése ellenében... :Y
A rendelés egy 3500 Ft nagyságrendű terméket tartalmaz, külön nevesített postaköltség nem tartozott hozzá. Csomagszám 'NL' végű és a nyomkövetés szerint még június 26-án megérkezett Magyarországra.

Kérdéseim:
- Miért papír alapú értesítést kaptam? Már hónapok óta sms szokott jönni.
- Miért nem kaptam sms-t, vagy e-mail-t arról, hogy megjött a csomagom?
- És leginkább: hogy a fenébe jön ki ez az összeg? Mondjuk nem tudom, hogy van-e és mekkora összeg írva a csomagra, de sosem volt jellemző a kínai feladókra, hogy magasabb összeget írjanak rá, mint amennyibe kerül. Valahogy kicsit soknak érzem a 2060 forint pluszt...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#53019) Jahno válasza lacibacsi (#53018) üzenetére


Jahno
őstag

"Miért papír alapú értesítést kaptam? Már hónapok óta sms szokott jönni."

Nekem 2020 áprilisa óta jön rendszeresen SMS, de ezzel párhuzamosan még ugyanúgy kapok papír értesítőket mind a három fajtából. Elmúlt 2 hétben is érkezett a két fajta nyomtatott papír alapú és jöttek SMSek is.

"Miért nem kaptam sms-t, vagy e-mail-t arról, hogy megjött a csomagom?"

Ezt sokan kérdezzük, műszaki hiba vagy állapott...

Összeg ugye valószínű az ÁFA+800 forint lesz.

Felét meg néha csak találgatjuk. Csomag értékét nézd meg, reklamáj a postánál, és ha felfelé olvasol kb. 2 hete erről a zűrzavarról szól a csoport :-/

(#53020) TigerDzsó válasza TigerDzsó (#51288) üzenetére


TigerDzsó
tag

Megérkezett a 06.21-én rendelt Baseus Type C - Type C kábel. Régebbi BlitzWolf (Sima USB - Type C) kábellel összehasonlítva kissé merevebb és a csatlakozó része műanyag, míg a BlitzWolf-nak fém.
Összességében 4,21€-ért szerintem jó vétel volt, főleg, hogy semmit nem kellett ráfizetnem (Németországba rendeltem).

[ Szerkesztve ]

(#53021) Gabbbb válasza V/ (#53004) üzenetére


Gabbbb
senior tag

5 milliárd akkor lenne meg, ha mindenki változatlan mértékben használná a kínai piactereket, amilyen szinten ellehetetlenítették az egészet lehet 10 év sem lesz elég a 2.7 milliárdra. Főleg, ha Kínaikat továbbra is érdekli az Európai piac és felpörgetik az EU-s raktárakat.

(#53022) V/ válasza Gabbbb (#53021) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtam hogy mennyi csomaggal számoltam, de ezt is figyelembe vettem., nem a teljes várható küldemény mennyiséggel kalkuláltam.
De nincs igazi jelentősége az EU-s raktáraknak hiszen az áfát ugyanúgy fizetjük, senkit nem érdekel ha 399 Ft-al kevesebbet kap a posta. És ha oda importálnak annak lesz áremelő tényezője is.

(#53023) atyca


atyca
senior tag

Üdv!
Ez a 24 számjegyből álló tracking nekem új...
Ki hozza ezt?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#53024) V/ válasza atyca (#53023) üzenetére


V/
Topikgazda

Aminek a vége az irányítószámod? Majd postai szállítású lesz, egyenlőre a Cainiao szálltja, elméletben lesz valami postai hagyományos száma is. Egy kicsit változott az IOSS rendszer miatt az AliExpress Standard Shipping

[ Szerkesztve ]

(#53025) atyca válasza V/ (#53024) üzenetére


atyca
senior tag

És tényleg az, fel sem tünt.
IOSS, tehát elméletileg nem lesz rajta plusz a postai közreműködési díjon felül?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#53026) Jahno


Jahno
őstag

Erre is pont jókor kerestem rá, fakk:

(#53027) V/ válasza Jahno (#53026) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már kifelé indul, nem biztos hogy holnap már el tudod kapni, ha ma 16:00-ig telefonálsz nekik akkor még lehet állítani. Június végén nem nézegetted? Erről kapnod kellet volna egy e-mailt vagy sms-t 06.17-én egy általuk adott azonosítóval hogy átvehető a postán.

(#53028) V/ válasza atyca (#53025) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#53029) Jahno válasza V/ (#53027) üzenetére


Jahno
őstag

Nem nagyon nézegettem, most lapoztam vissza, hogy mivel merre tartunk.

Kaptam én mindenfélét, ezek szerint ezt nem, vagy valahol elnéztük. Júni 3 és 21 közt nem jött SMS.

(#53030) V/ válasza Jahno (#53029) üzenetére


V/
Topikgazda

Én e-mailt kaptam ezekre, bár nálam nem kerülhet spam listára ez sem és az sms sem.

[ Szerkesztve ]

(#53031) Jahno válasza V/ (#53030) üzenetére


Jahno
őstag

Emailt viszonylag keveset kaptam, de spamban sincs.

Lehet csinálok a kozponti.ertesites-nek egy külön mappát.

(#53032) luck66


luck66
tag

Sziasztok.
Ha felszámolták az Áfa összegét a postánál,amit már az Alinak is kifizettem, akkor a reklamációhoz melyik papírt kell kitölteni? Vagy csak az űrlapot és csatolni az Alis számlát?

[link]
köszi

[ Szerkesztve ]

(#53034) V/ válasza luck66 (#53032) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap írtam, de a fizetendő összeg tartalmazza az áfát?
Egyébként az érték az egyezik a 292,7 Ft-os árfolyammal számolva a $-t?
Esetleg megadhatod nekik, mert lehet hogy nem találják AliExpress IOSS No. IM5280002556

(#53035) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Na ez most nem posta :DDD Hogyan tudnék megszabadulni az AliExpress <promotion@aliexpress.com> címről kapott levelektől? Naponta nyomom az unsubscribe gombot, böngészőben vissza is igazolja hogy: You have successfully unsubscribed from this mailing list, aztán másnap jön az újabb levél. Már unom.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#53036) V/ válasza VGYke (#53035) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanazt csináld meg a mobil app-ban is.

(#53038) Wasquez válasza V/ (#53030) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem küld mindig értesítést a posta! Mostanában jártam így, se értesítő, se e-mail, se SMS, az utolsó napokban hívtak fel a postáról, hogy visszaküldik a csomagot, ha nem veszem át a postán!
Mondtam, hogy nagyon örülök, már egy hónapja várom, hogy mikor mozdul meg a kicserélő központból a csomag, mer nagyon kellene már!
Visszanéztem az SMS-eket, nem töröltem semmit, szóval ott kellett volna lennie, de nem volt, hiába erősködnek, hogy küldtek! Kifeküdtek ettől a kihívástól, behalt a követés is, meg az értesítés is! Van még pár apróbb csomagom, nekem is, de nem bízom benne, hogy megjön bármi is, pedig, már másfél hónapon túl vannak! 1.-óta semmi nem érkezett meg!

PC

(#53039) V/ válasza luck66 (#53037) üzenetére


V/
Topikgazda

Én kifizetném és azután kérném vissza. De a számlát töltsd le, ez a képernyő nem elég.
Az Áfa összege az megegyezik a levonttal, 318 = 1,09 de az egész elszámolás nem jó, az áfa nem ennyi, mert képen 4,07 az érték.
Nekem úgy tűnik hogy az AliExpress hiányos adatokat küld, vagy nincs a feldolgozó rész jól megcsinálva, holnap megint lehet írni nekik.

[ Szerkesztve ]

(#53040) luck66 válasza V/ (#53039) üzenetére


luck66
tag

köszi

(#53041) looser


looser
addikt

Sziasztok! Aliról rendelgetnék apróságokat, de kissé zavarbaejtő, hogy az egy store-ból rendelendő áruk mindegyikének a postaköltségét felszámolja, holott jó eséllyel egyben küldik. Ezzel kapcsolatban lehet egyezkedni az eladóval? Van ilyen irányú tapasztalat?
Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#53042) Beni2360 válasza looser (#53041) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már jártam hasonló képen ugyan az a termékből 3 db vettem és 3x számolta fel a száll. díjat. Hiába leveleztünk azt írta így van az eladási összeg megállapítva. Igaz olcsó volt az alap ár ezért őt választottam. Biztosan az a pénz másképen adózik ha adózik?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53043) EXIEZ válasza Beni2360 (#53042) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Csupán annyi, hogy ár szerint rendezve ő kerül a sor elejére, másik bevált taktika, amikor egy random dolgot betesznek "jó áron" és a többi cucc normál áras :D

(#53044) Atilla001 válasza looser (#53041) üzenetére


Atilla001
senior tag

Amit látsz az a termék valódi ára és a posta általában ingyenes. Csak így jobban fest a keresőben a termék "alap" ára. Így a te nézetedből 1 csomagba 3 posta van de nem. Ingyen postával 3 cuccot kapsz. Csak optikailag van megbontva..

Védd a természetet!

(#53045) Beni2360 válasza EXIEZ (#53043) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem szoktam ár szerint rendezni. Válogatok ki mennyire régi eladó, stb.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53046) veze válasza luck66 (#53037) üzenetére


veze
őstag

Csak azt nem értem..
miért nem lehet odatenni egy sor még
küldemény értéke x HUF
kapcsolódo díjtételek:
Vám 0 HUF
szállítási dij y HUF
Áfa ( magyarazat...) x HUF
stb..
oké hogy én kiszámolgathatom magamnak ha nagyon érdekel, meg felhivhatom a postát megkérdezni (apropó kinek a költségén? )
de mért nem lehet ezt beleírni hogy minden ember lássa szamolgatás és telefonalgatas nélkül ??
Ha én kapok egy számlát valamiről amibn áfa is van felszámolva, minden tételnek szerepelnie kell rajta, nem visszaszámolás utján nekem kell kisilabizálni mitől is lett anyni az áfa..
na mindegy.. nem értem ezt miért kell titkolni és utánjárással s kideriteni

(#53047) MaxxDamage válasza V/ (#52986) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csomagom státusza még mindig nem változott.
Azért na! :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53049) ANOka válasza veze (#53046) üzenetére


ANOka
őstag

Az több programkódot igényel(ne)!
Egy fix szöveg átírása nem tart semeddig se!

Az volt a hülye, aki így specifikálta/jóvá hagyta ezt a hiányos "nyugtát"!

[ Szerkesztve ]

(#53050) batyus086


batyus086
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Tegnap kaptam SMS értesítést egy CN végű csomagról. Ezután megnyitom a posta/vám oldalt ahol be kell írni a küldemény azonosítót és a hozzáférési kódot, majd a keresés gombra nyomok. Erre azt írja ki, hogy a rendszer nem elérhető. Ilyenkor mi a teendő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.