Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) GeryPc válasza V/ (#16900) üzenetére


GeryPc
senior tag

persze alin levelezésben küldte át a címet, biztos hogy jól lett ráírva mert copy paste és kinyomtattam szal nincs benne elírás
csak azzal sem vagyok előrébb ha visszajön hozzám a csomag mert használhatatlan amit kaptam....

Mivel EMS gyorspostával lett feladva az pedig mai dátummal kiírta hogy a kézbesítés sikertelen.

[ Szerkesztve ]

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16902) GeryPc válasza V/ (#16900) üzenetére


GeryPc
senior tag

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16903) V/ válasza GeryPc (#16901) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj neki üzenetet, hogy ott a csomag át kellene venni, szerencsétlen időpontban érkezett, több cég már az újévi készülődés miatt nem dolgozik, holnaptól meg lehal jóformán minden.
De ez nem jó jel: Shenzhen, did not properly cast, reason: the recipient is not in the specified address

[ Szerkesztve ]

(#16904) GeryPc válasza V/ (#16903) üzenetére


GeryPc
senior tag

Igen csak én úgy veszem ki hogy vagy a név vagy a cím nem stimmelt, nem azzal volt a gond hogy nem volt ott.

Ennyit tudok még tenni hogy írok neki, de ezen felül vmi ötlet?
Alin keresztül tudok vmit csinálni?
Escalate lehetőség nincs...

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16905) #16729600 válasza GeryPc (#16904) üzenetére


#16729600
törölt tag

Huh ez gáz, főleg az összeg nagysága miatt, szerintem nincs a Dispute Survey-t meghaladó lehetőség. :U Talán még egy rendőrségi feljelentést megkockáztatnék a kamu cím miatt, vagy sírnék egyet az itteni követségük kereskedelmi attaséjánál ( bár sok sanszot nem adnék ezeknek)

(#16906) GeryPc válasza #16729600 (#16905) üzenetére


GeryPc
senior tag

Még addig van egy kis reményem amíg azt írja ki refundnál hogy dispute still in process...

Ezeknek amit írtál semmi értelmét nem látom, magyar rendőrség külföldi esetekben azt "tanácsolja" hogy a kinti rendőrséggel vegyem fel a kapcsolatot , osztrák esetben ez volt....

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16907) #16729600 válasza GeryPc (#16906) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad lehet, akkor nem marad más hátra, hogy drukkoljak neked.

(#16908) VinoRosso válasza ANOka (#16897) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az 27-től írja de nekem már 3 napja nem reagálnak. Vagy ez ott úgy megy, hogy előtte is már tojnak mindenre ?

Illetve most akkor másodikáig ne is várjak semmit ?

[ Szerkesztve ]

(#16909) #16729600 válasza VinoRosso (#16908) üzenetére


#16729600
törölt tag

Inkább negyedikéig ne várj semmit, magyarán a teljes jöv. hét komplett kiesik. :K

(#16910) VinoRosso válasza #16729600 (#16909) üzenetére


VinoRosso
veterán

awww fuck, mér nem karácsonyoznak ezek is inkább. Kici ocó cínai nem dogozni újév ? Mindegy azért köszi a választ

(#16911) CactuS válasza Sinisi (#16857) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A szó, amit keresel: google. Én anno hónapokig kaptam a menyasszonyi ruha reklámokat, mert asszonykám az én bejelentkezett fiókom mellett keresett magának rucit.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#16912) ANOka válasza GeryPc (#16902) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem BangGood-os termék visszaküldésnél vagy 3x volt "sikertelen kézbesítés" bejegyzés a nyomkövetési eseménynaplóban.
Rájuk (BangGood) írtam a TN-t feltüntetve, hogy mi van. Azt írták vissza, hogy ne problémázzak, majd foglalkoznak a csomagommal. Negyedjére sikerült a kézbesítés.

[ Szerkesztve ]

(#16913) ANOka válasza VinoRosso (#16908) üzenetére


ANOka
őstag

Erre nem tudok válaszolni, nem ismerem (ilyen szinten) az ottani szokásokat.

(#16914) Sinisi válasza #16729600 (#16905) üzenetére


Sinisi
senior tag

Komolyan amióta oszlopos tagja igyekszek lenni az alis közösségnek :DDD egyre távolabb kerülök a nagyobb összegű rendelés leadásától... pedig eredetileg az volt a cél, hogy majd az itteni vélemények alapján kiismerve a dinamikát idáig jutok majd el... Azért remélem változik ez majd az ellentétes irányba is.

(#16915) Sinisi válasza GeryPc (#16906) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jó az amit a fórumtárs írt! Egy próbát mindenképp megér max a rendőrök illetékesség hiányába elutasítanak (de ha nem így van akkor máris nyeregben vagy)! Ellenben a nagykövetségtől már érdemi segítségre is jóval nagyobb eséllyel számíthatsz (ott talán jobban is értenek az ilyesmihez)...

De, hogy ne offoljuk szét a topikot, most, hogy várakozó állásban vagy egy kérdés erejéig ugorj be ide, hátha...

(#16916) vasi89 válasza Sinisi (#16914) üzenetére


vasi89
addikt

Évek óta rendelek aliról és ebay meg a társairól de 20 e felett maximum ebayről mert azért ilyen téren megbízhatóbbak az ottani dolgok de azért az sem hibátlan.

(#16917) Benoe77 válasza Benoe77 (#16883) üzenetére


Benoe77
őstag

Ma megkértem a védelem kiterjesztését...

(#16918) Sinisi válasza CactuS (#16911) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ebben a pillanatban nem érzem a google-t a barátomnak...

(#16919) V/ válasza Sinisi (#16915) üzenetére


V/
Topikgazda

Ellenben a nagykövetségtől már érdemi segítségre is jóval nagyobb eséllyel számíthatsz
Hivatalos ügyvédi megkeresésre -nem volt hajlandó a kereskedő a saját leírt garanciális szabályának eleget tenni- sem reagáltak.

(#16920) GeryPc válasza ANOka (#16912) üzenetére


GeryPc
senior tag

Rá van írva a telefonszáma is a csomagra, szal ha nagyon akarná a kézbesítő akkor el tudná érni...

Viszont alin már kb 5-6 napja semmi, az sem biztató hogy az eladó az utolsó 2 levelemre már nem válaszolt.
Ez most már úgy is csak jövőhét után fog kiderülni hogy lesz e ebből vmi vagy sem.

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16921) GeryPc válasza Sinisi (#16914) üzenetére


GeryPc
senior tag

Kínaiak között is van nagyon kutya, meg aki teljesen korrekt és normális.

Rendeltem már 500Eft-os tételt is kínából,és az se nem ebyes sem nem alis volt, hanem közvetlenül a gyártótól!
Mai napig használatban van és teszi a dolgát az a gép.

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16922) #16729600 válasza GeryPc (#16920) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tudom nem vigasztaló, de nekem se válaszol az eladóm , pedig törzsvásárlójuk vagyok. Mondjuk épp most b@szott át a csajszi, mert ígérete ellenére sem indult el a csomagom az ünnepük előtt. A köszönetem meg is lesz miatta, mind a 6 tételnél kapnak egy hatalmas 1-est, bő lére eresztett szövegkörnyezettel megspékelve, nekem ez lesz az ajándékom nekik. :D

(#16923) GeryPc válasza #16729600 (#16922) üzenetére


GeryPc
senior tag

Szerintem ezek a kutyák már a héten se nagyon dolgoztak, mert az a furcsa hogy alitól sem jött semmi visszajelzés...

Mondjuk azt kihagytam a storyból: az eredeti problémám az volt, hogy nem tudtam úgy disputot nyitni hogy megkaptam az árut de nem vagyok megelégedve, csatoltam hozzá videót (177mb ami bőven a kereten belül van) folyamatosan azt írogatta ki miután feltöltötte a videót hogy server is busy. 3 napig próbálkoztam ezzel.
Csak úgy tudtam megnyitni hogy nem érkezett meg az áru, és utána már tudtam a videót is csatolni.

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#16924) P.mini


P.mini
aktív tag

Ma megjött egy november elejei rendelésem. Pedig már lemondtam róla. :)
Kíváncsi vagyok, hogy mi lehett a több mint 2 hónap titka.

(#16925) Sinisi válasza GeryPc (#16921) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azért érdeklődök az ali (és esetleg társai iránt) mert manapság amit nem CN-ben gyártanak az nem is "eredeti"... Magával a gyártóval arra tippelnék, hogy alibabán keresztül lehet felvenni a kapcsolatot.

(#16926) #16729600


#16729600
törölt tag

Jött reakció életem értelmétől. " Hello ! Because now is the Chinese New Year holiday, I contacted the post office did not get a reply! If the package is lost I will arrange to re-send! I am sorry! ! "
Szánalmas kamuzásra futotta csak tőle, ez azért nem szép a részéről. :D

(#16927) Benoe77 válasza #16729600 (#16926) üzenetére


Benoe77
őstag

Miért, nálunk karácsonykor nyitva van a posta szerinted?

(#16928) #16729600 válasza Benoe77 (#16927) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy apró kis baj van az eszmefuttatásoddal, az hogy jan.15.-én rendeltem a cuccokat, jan 20.-áig ígérte, hogy feladja, bezárt ( lelakatolt ) posta meg leghamarabb az ünnepük miatt meg csak 27.-étől lehet. Ezeket leszámítva, a többiben tökéletesen igazad van. :O De most, hogy mondod máris szívesen várok 3 hetet a csomagom elindítására, ez így teljesen korrekt...

[ Szerkesztve ]

(#16929) Benoe77 válasza #16729600 (#16928) üzenetére


Benoe77
őstag

És most hányadika van? :)

[ Szerkesztve ]

(#16930) #16729600 válasza Benoe77 (#16929) üzenetére


#16729600
törölt tag

Most? Február. 30. ( az úr 2025. évében ) Vagy valamit rosszul tudok? :D

[ Szerkesztve ]

(#16931) Sinisi válasza #16729600 (#16930) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha ezt egy pszich... hallaná ;]

(#16932) Flashget


Flashget
félisten

Orbán Viktor személyesen lobbizik az egyre gazdagabb Alibabánál, hogy európai elosztóközpontját Magyarországra telepítse a vállalatcsoport.

Realme GT Master Edition

(#16933) nyisziati válasza Flashget (#16932) üzenetére


nyisziati
veterán

(#16934) Sancza


Sancza
tag

Van egy 11.11-es rendelésem, aminek a már hosszabbított vevővédelme is már lejárt. Viszont még a lejárat előtt kb 9 órával nyitottam egy disput-ot (tegnap), hogy nem érkezett meg. Azóta tuti lejárt a hátralévő idő (de nem látni, mert ahol az lenne kiírva, hogy mennyi van hátra, most az van írva, hogy disput van folyamatban)
Azt adtam meg a oknak, hogy nem érkezett meg, majd "Logistic tracking problem" és "Purchase Protection is running out, but package is still in transit"

A disput-ra még ne reagált az eladó (gondolom ünnep miatt), viszont az Ali azt mondja, hogy invalid az ok ami miatt nyitottam disput-ot
After checking the tracking information, this order is still within purchase protection time. Then you can have enough time to wait for your package. Any new update regarding your package, we will keep you updated timely or you can simply track it by go to "My orders"-"All Orders" and click "Track order".

Solutions:
Option 1: Please continue to wait for 10 days

Response time: 10 days

Ezt is csak a (AliExpress' Judgement Details)-en belül látom (külön meg kell nyitni, maga a disput oldal csak annyit ír egy szóval, hogy a reason invalid)

Most ezzel mit tegyek? Miért invalid?
Mit csináltam rosszul? Rosszkor nyitottam?
Mégis mire hogy várjak? Kell nekem valamit csinálnom? (nincs accept gomb, csak Cancel, Add return ..., Upload)
Tracking Number: LP00063389050861

[ Szerkesztve ]

(#16935) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Mostanában rendeltem pár dolgot aliról, hát, az most mindegy, hogy jó későn érkeznek be.
Kérdésem, rendelési listába kell valamit csinálni a megérkezett rendelésekkel? Tehát, hogy pontozni, bejelölni mikor jött meg stb. Confirm goods received, ezt megtaláltam. De itt mit kell csinálni ?
Köszömöm
( Sajnos angolból még nem vagyok annyira jártas )

(#16936) V/ válasza Flashget (#16932) üzenetére


V/
Topikgazda

OFF topic!!!

(#16937) Flashget válasza V/ (#16936) üzenetére


Flashget
félisten

miért? Aliról szól.

Realme GT Master Edition

(#16938) ANOka válasza Sterilzona (#16935) üzenetére


ANOka
őstag

Azt megnyomod, mellyel leigazolod, hogy megérkezett a termék.
Mást nem muszáj csinálni, pl. visszajelzést írni.

(#16939) V/ válasza Flashget (#16937) üzenetére


V/
Topikgazda

A topik címe: Aliexpress tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#16940) Sterilzona válasza ANOka (#16938) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm :)

(#16941) Mr.Pentele


Mr.Pentele
tag

Sziasztok!
Milyen tapasztalatok vannak a 4PX Singapore Post OM Pro szállítással? Mennyire valós amit a nyomkövetése tartalmaz?

(#16942) adamkk válasza Mr.Pentele (#16941) üzenetére


adamkk
csendes tag

Nekem viszonylag gyorsan megjott. 17trackel kovettem meg track-chinaposttal.
Ausztrian keresztul hoztak be a csomagomat.

(#16943) internetezoo válasza Mr.Pentele (#16941) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nekem 2 csomagom 15 nap alatt jött meg.

(#16944) spidersoft


spidersoft
senior tag

nem találtatok véletlenül aliexpresshez olyan beállítást/firefox plugint, amivel meg lehet oldani, hogy soha ne jöjjenek be a nem-angol nyelvű oldalak? enyhén idegesítő, amikor átáll franciára, portugálra, pláne németre... nyomok egy global site-ot, amitől ugyan átvált angolra, de a főoldalra visz, nem vissza a termékhez. úgy kell utána visszacsinálni a kapott linkből az angol oldalt. már elég sokmindent rendeltem aliexpressről, sok minden itt olcsóbb (vagy csak itt van), de ezen hanyagsága miatt lehet kénytelen leszek a jövőben hanyagolni, ha nem találok rá valami megoldást... :F ha valakinek lenne rá ötlete, akkor szívesen fogadnám :R

(#16945) V/ válasza spidersoft (#16944) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra nem gondolsz, hogy esetleg böngésző probléma? Én eltároltam könyvjelzőként, mindig az angol nyelvű jön be.

(#16946) tobias40 válasza V/ (#16945) üzenetére


tobias40
veterán

Ez olyankor szokott lenni amikor vki belinkeli pl.spanyol nyelven és utána ha továbbra is abban az ablakban maradsz akkor spanyol nyelven fog dumálni addig amíg a nyelvet át nem váltod,de akkor meg elvisz onnan amit linkeltek.Én is jártam már így,sztem erre gondolt a kolléga.... :U

(#16947) spidersoft válasza V/ (#16945) üzenetére


spidersoft
senior tag

jellemzően akkor van baj, ha linkre kattintok. hol az orosz, hol a német, van, hogy portugál, néha francia oldal jön be... ha ugyanazt a pl. mobil linket más böngészőben megnyitom, ott is az idegen nyelvű oldalt nyitja meg. szóval valami olyan kéne, ami ignorálja a linkekben lévő nyelvi beállításokat... ha nincs az alinak ilyen beállítása, akkor valami böngésző plugin, ami áthegeszti a linket. nyilván ha valami ru.aliexpress.com-mal kezdődik, ott egyértelműnek tűnik: katt előtt kiveszem belőle a nyelvi subdomaint, és legtöbbször jó. de néha nem :D mobil linknél meg teljesen zsákbamacska, hogy milyen nyelven nyílik meg... szóval erre kéne valami átcsináló, vagy global beállítás. @(#16946) tobias40: igen, nem voltam elég egyértelmű az előbb, valóban (nem biztos, hogy kizárólag, de az biztos, hogy túlnyomó részben) linkeknél jelentkezik ez.

[ Szerkesztve ]

(#16948) Land


Land
veterán

Aliexpressen hol tudom a régi bankkártyámat törölni és újat hozzáadni? Már egy ideje bosszant, hogy mindig other card-ra kell mennem és mindig beütnöm a kártyám adatait fizetéskor. Alipayemen nincs kártya, mivel most regisztráltam oda, mert azt hittem ott kell átállítani.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#16949) V/ válasza Land (#16948) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban van válasz a kérdésedre GYIK 5.kérdés
Nem kell hozzáadni újat, megjegyezteted ha legközelebb fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#16950) Land válasza V/ (#16949) üzenetére


Land
veterán

Az alapján indultam el írásom előtt, csak mivel nem volt regisztrált Alipay accom, így gondoltam máshol lehet. Most viszont, hogy végigmentem a regisztráláson tényleg ott van a régi kártyám... Fura... :R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.