Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) castiels


castiels
addikt

Üdv!

Ez mit jelent?

(#43002) V/ válasza castiels (#43001) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlási folyamat második része amikor a fizetést elfogadták és az eladónak fel kellene adnia. Erre 6 napja van, ha nem teszi meg a vásárlás automatikusan törlődik. Lásd az Összefoglaló 2. Vásárlás folyamata az AliExpressen

(#43003) castiels válasza V/ (#43002) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm.

(#43004) r0by válasza V/ (#42998) üzenetére


r0by
addikt

Meg az előző postás javasolta x évvel ezelőtt, hogy a cím így nézzen ki:
Cég név (Magánszemély név)
Cég címe

Ilyen formában van az alin is eltárolva a cím a kezdetek óta. És ezzel nem is volt eddig baj egyébként, ez volt az első ilyen eset. Egyébként a postán láttam, hogy volt rajta egy cetli, hogy "téves". Így lehet, hogy tényleg az volt a probléma, hogy másik kézbesítőhöz kerülhetett.
De akkor egyébként mi a jó címzés munkahelyre?

(#43005) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Van arrol valami tapasztalat,hogy milyen nyomkovetesi szamok kerulnek meest kezbesitesre? Egyaltalan kepben van meg a meest? Koszonom

(#43006) V/ válasza r0by (#43004) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi a céges címre, az hogy nálatok ezt megengedi a vezetőség az egy dolog, de gondolj bele ha egy vámeljárásos küldeményt kézbesítenek a cég címére, aminél fizetni kell.
Előtte neked kell igazolni az értéket, készül egy vámhatározat és azon nem a te hivatalos címed van.
Ha cég a címzett az nem importálhat így terméket, mert magánszemély jogosultságokkal történik a vámolás. Ha jövő júliustól minden termék vámeljárással jön mert nem lesz kedvezményes értékhatár ez így bonyolítja a helyzetet.

(#43007) V/ válasza Bendegúz98 (#43005) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, azok amit az Összefoglalóba is be lett írva a 11. ponthoz.

(#43008) quailstorm


quailstorm
nagyúr

DHL sikertelen kézbesítés történt a mai napon, senki nem tudta otthon átvenni (Spanyol raktárból h265-ös DVB-C TV-box). Fognak még próbálkozni, vagy szaladhatok utána?
Se e-mail, se telszám, se semmi, ha 17track-be nem írom be, azt se tudom mi volt.

(#43009) V/ válasza quailstorm (#43008) üzenetére


V/
Topikgazda

Hívd fel őket, hiszen meg van a csomagszámod, de előtte nézd meg az ő nyomkövetésükben is hogy ez van-e beírva.

[ Szerkesztve ]

(#43010) quailstorm válasza V/ (#43009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fogalmam sincs hol kellene megnézni, DHL oldalán ez nem működik: CS995445015DE

Sikerült kihámozni, itthon ezt a Magyar Posta intézi, 1-es postán átvehető.

[ Szerkesztve ]

(#43011) V/ válasza quailstorm (#43010) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban hogy ez nem spanyolból jött, mert onnan nem német postai azonosítóval küldik, ES a vége, de a GLS szokott szállítani. Ez nem is DHL Express futár, hanem a normál német posta itt magyar postai kézbesítéssel.
Mivel ez csomag holnap vitték volna (viszik) az értesítőt a sikertelen kézbesítésről és az átvételi lehetőségről.

[ Szerkesztve ]

(#43012) quailstorm válasza V/ (#43011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az már nem az én hibám, hogy a kínai összevissza adja meg az országot. no wifi+spain+eu plug...
Valóban németektől jött és valóban magyar posta hozta.

(#43013) V/ válasza quailstorm (#43012) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is azért írtam, engem egyébként az nagyon zavar hogy az AliExpress-es eladó ír lengyel, cseh, spanyol raktárakat és mégis minden német postával jön. Mind elmegy Németországba pedig közvetlenül is jöhetne.

(#43014) axlfsi válasza V/ (#42904) üzenetére


axlfsi
veterán

Holnap már szerda, még itt tartunk ... szerinted csörgessem meg őket? (félek, hogy semmit nem ér, nem zavartatják magukat, ha érdeklődik az ember...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43015) V/ válasza axlfsi (#43014) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, lehet hogy ez kell. :)
08:00-16:00 között a 06-1-421-7235 telefonszámon

(#43016) axlfsi válasza V/ (#43015) üzenetére


axlfsi
veterán

Felhivtam! ... inkabb ne tettem volna (kiidegeltem csak magam). A csaj a telefon tulso vegen elmondta, hogy haaaat, igen, ez mar vameljaras ala kerult, a NAV befogadta a dokumentunokat, blabla. Mondtam neki, hogy igen, ezt latom en is a posta.hu-n a nyomkovetesi szam alapjan, de leginkabb arra lettem volna kivancsi, hogy mire szamitsak, mi a tendencia, varhatoan mikor kerul kiszallitasra? ... azt mondja: 10 munkanap(!)

:Y WAT?

... es ha jol ertelmezem, 2020.09.02-n mar az orszagban volt ... most tartunk lassan 2 hetnyi naptari napnal es meg 10 munkanap, ami ujabb ket het... Koszi NAV/posta :F :U

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43017) V/ válasza axlfsi (#43016) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi, eddig azt tapasztaltuk hogy miután telefonon érdeklődtünk egész véletlenül változás történik.

(#43018) Voice24


Voice24
őstag

Úgy néz ki, lezárul a mérleges történetem. Az eladó azt írta, hogy ő visszatérítést nem tud adni, csak kuponkedvezményt egy következő vásárlásra. Én tőle mást nem akartam venni, ezért elindítottam a disputát. A kifizetett 4800-ból 2800 visszatérítést kértem, amit pár perc alatt el is fogadtak, a disputa lezárult.

(#43020) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok! LVS-nél utolsó bejegyzés : Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days

Innentől még nagyjából mennyi idő szokott lenni amíg kézbesítik ? Csak úgy hozzávetőlegesen.
köszönöm!

(#43021) V/ válasza jozsohaver (#43020) üzenetére


V/
Topikgazda

3-45 nap, mert ez nem igazán valós

(#43022) jozsohaver válasza V/ (#43021) üzenetére


jozsohaver
tag

Rendben, köszönöm!

(#43023) V/ válasza nünüke1975 (#43019) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyenge az akksi 150mAh, egy kicsit ormótlan a vastagsága miatt.
Bluetooth 4.0 kapcsolat van ez nálam nehezen jön össze az 5-öst használó eszközökkel.
A kijelzőn az adatok megjelenítése egy kicsit egyszerű. A mérések eredményei mint a legtöbb ilyen olcsóbb eszköznél nem igazán pontosok és a tudása is csak alapfunkciós. Viszont 2200 Ft körüli az ára.
Van itt egy videó.

[ Szerkesztve ]

(#43024) nünüke1975 válasza V/ (#43023) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Akkor ezt benéztem a 4.0-át akkor sima órának lesz használva. Köszi. És a füles?

(#43025) V/ válasza nünüke1975 (#43024) üzenetére


V/
Topikgazda

Az kb 6000 Ft, de elfogadható még, a sztereó fülhallgatóként való használata egy kicsit trükkös, hiába írja hogy automatikus. A minősége is elfogadható ha tényleg az van küldve amit a képeken látunk.
Volt ilyen, de továbbadtam, de nem azért mert probléma volt vele.
De nézd meg mindkettőnél a Customer Reviews-eket, vannak használható információk.

[ Szerkesztve ]

(#43026) KeFer válasza V/ (#43021) üzenetére


KeFer
tag

Ha nem a kínaiai fuvarozók tették a bejegyzést, hanem a Belga Posta, akkor is hiteltelen?

(#43027) nünüke1975 válasza V/ (#43025) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Olvastam jókat írnak róla és van magyar teszt is. Amúgy írtam privátot pár napja

(#43028) V/ válasza KeFer (#43026) üzenetére


V/
Topikgazda

Én inkább úgy mondanám hogy a postai dolgokat nézve miért könyvelne olyat amit nem kell és az a munka nincs is kifizetve neki, a könyvelt küldemény feladási díja tartalmazza a veel történő munka díját, emennél nem fizet neki a magyar posta semmit nekik, csak az általáos küldemény átalányt.
Az hogy a logisztika aki szállítja beírja azt még azért nem kötném a belga postához.
De itt olvasható a küldemény története?

(#43029) V/ válasza nünüke1975 (#43027) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, válaszolni akartam de csak elmaradt. A próbáltad a hálózat állapotának ellenőrzése után a hálózat alaphelyzetbe állítását? Valami blokkolja az AliExpress elérését. Régebben egy reklámblokkoló szívatott meg mert a Külső szűrőlistára valahogy felkerült az adott oldal és nem lehetett elérni. Kivettem a pipát az adott listánál és minden megjavult.
Én például ahol vásárolni szoktam azt a kivétel listára teszem, ha még valaki bekavarta volna máshova azt az oldalt így az figyelmen kívül marad.
De az oprendszer védelme tűzfal, stb is bekavarhat.
Erről beszélek a reklámblokkolónál:

(#43030) nünüke1975 válasza V/ (#43029) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Hálózat alaphelyzet megtörténtde semmi változás csak youtube reklám blokkoló van,de mondjuk az nem ér semmit. A tűzfalat még nem próbáltam

(#43031) KeFer válasza V/ (#43028) üzenetére


KeFer
tag

Ezt a Belga Posta honlapja mutatja. Gondolom, hogy ide csak ők tudnak adatot beírni. A dolog szépséghibája, hogy a 'Place' mező mindig üres.
Date - Time. Place Status
08-08-2020 12:31:33 Item is announced / bpost received the info
08-08-2020 13:31:38. Item is ready for transport
09-08-2020 13:00:38. Arrival at export hub
07-09-2020 06:47:30. Parcel is handled
07-09-2020 10:31:10. Departure to country of destination
11-09-2020 13:17:04. Your shipment has been delivered to the postal operator of the countryo f destination
and will be delivered in the coming days

(#43032) V/ válasza KeFer (#43031) üzenetére


V/
Topikgazda

A logisztikai cég is tud írni aki Kínából Belgiumba szállít. Belgiumból nem tudják azt hogy mikor került a kínai kicserélő központba, azt Kínában írja valaki az adatbázisba.
Te elhiszed, én meg nem.
Mondjuk Liege és Budapest jó eséllyel megjárható 1 óra 40 perc alatt, 06:47:30 és 10:31:10 vagy nálam 06:50-10:31 közt úgy, hogy ez utóbbi időpontot már itt illene beírni valakinek akkor a belgák közül, de nem igazán van itt.
A vicc az hogy megnéztem egyet amit már átvettem augusztus 18-nál van az a szöveg hogy megérkezett nálad és 2020.09.08-án kaptam meg. Az hogy Mo-n szédelgett 21 napig én nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

(#43033) VW


VW
aktív tag

Sziasztok!
Alin van valamilyen lehetőség, EU raktáros termékre keresni? (pl. üvegfólia)
(kicsit lohasztó végignyitogatni az árusokat, kinek van EU raktára)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#43034) V/ válasza VW (#43033) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 2. Vásárlás folyamata az AliExpressen
Röviden összefoglalva, hogy egy vásárlás folyamata hogyan történik, valamint tipp EU raktáras eladó kereséshez.
De ha találsz megfelelőt mielőtt fizetnél kérdezz rá hogy biztos van-e készleten ott.

(#43035) KeFer válasza V/ (#43032) üzenetére


KeFer
tag

WWW.bpost2.be honlapról másoltam. A Parcelsapp ide irányít, ha kiválasztom a Bpost szállítmányozót.

Az általad adott link ezt mutatja:
Item in distribution phase. 2020-09-11 | 13:17
Departure from office of exchange. 2020-09-07 | 10:31

Az időpontok percnyi pontossággal megegyeznek mind a két esetben, csak a szövegben van eltérés.

(#43036) fairi válasza V/ (#43032) üzenetére


fairi
addikt

"z hogy Mo-n szédelgett 21 napig én nem hiszem el."
pedig inkább ez a reális, más időpontban rendelt, más szállító hozza, és egyszerre kapom meg 6-7 darabot is. A régi motorosok fenntartanak egy sarkot és összevárnák??? Nem tudom. Nem hinném a belga posta nagyon kamuzna. Tegnap is volt egy négyes pakk, és előtte 2 hétig semmi.

(#43037) V/ válasza fairi (#43036) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában nem a belga posta írja mert az alánbbi képen látod a teljes címsort és van ez a titkos összetevő benne: CAINIAO/4PX

(#43038) KeFer válasza V/ (#43032) üzenetére


KeFer
tag

A postai nyomkövetésnél kész katasztrófa, hogy az esetek jelentős részénél nem adják meg a földrajzi helyet (város, ország). Emiatt eléggé használhatatlan. Valamint az út során (esetleg többször is) változik a destination country értelmezése.
A bejegyzésed első részére valószínűleg az a magyarázat, hogy a kínai cég értesíti a Bpost-ot, mint partner céget, és ők ez alapján teszik meg a bejegyzést.
A válaszod közepén lévő felvetésedre az a válasz valószínűsíthető, hogy mind a két mozzanat Belgiumban, ugyanazon a helyen történt. Te úgy gondolod, hogy az egyik Liege-ben, a másik Budapesten történt. Amint feljebb írtam, ez egyértelműsíthető lenne, ha a várost/országot is megadnák minden egyes bejegyzésnél.
Az én értelmezésem (reményeim) szerint a szeptember 7.-i események Belgiumban, míg 11.-i események Budapesten történhettek. Tehát 4 nap alatt ért ide a csomag. Persze ez nem biztos.
Csak a teljesség kedvéért: az augusztusi események mind Kínában történtek.
Ha egy nyomorék városnevet beírnának, minden egyértelmű lenne. De nem teszik. Pedig a rendszer képes rá, mert néhány bejegyzésnél megjelenik.

(#43039) V/ válasza KeFer (#43038) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden ahol a CAINIAO/4PX megjelenik az valóban katasztrófa. De írtam már, nem könyvelt ezért random érkezik vagy nem érkezik, nincs értelme követni a követhetetlent.
Mivel ezek nem könyvelt postai küldemények, darabszámra pakolják a postai szállító konténerbe és csak egy csekély összeget fizetnek ezekért a posták egymásnak, számomra teljesen irracionális, hogy ugyanúgy fogadkoznának velük, mint az 5-ször többet érő küldeményekkel.
Gazdaságossági szempontból értelmetlen lenne, ráadásul akkor amikor kaptunk egy válságot a nyakunkba.
Ha Liège beírják az elindulást akkor a megérkezést ott előre beírnák? +/- 5 perc? És ha lepotyog a gép közben? Meg értem én hogy szeretnek többet szolgáltatni, mint ami ki van fizetve, mert olyan jó fejek.

(#43040) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kb 35Eurós terméket vásárolni de nem Kínából, hogy elkerüljem a vámot.
Pl: ebben a hirdetésben szereplő Európai országok valójában Kinát jelentenek - mint az OTHER PL? Azaz vámköteles?

(#43041) V/ válasza KRISSTUS (#43040) üzenetére


V/
Topikgazda

A lengyelnél csak annyi a trükk hogy Németországból jön majd német postai nyomkövetési számmal, tehát ez mindenképp EU-s feladás lesz. Mivel a többi EU-s országból is ugyanannyi a szállítási költség, mielőtt fizetnél azt célszerű pontosítani hogy ott van-e belőle annyi amennyire szükséged van és azt választani ahol tényleg van.
De nagyon gyenge minősítése, 86.7% Positive feedback, 94 % alatti eladótól nem vásárolok.

[ Szerkesztve ]

(#43042) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Amit Alin a rendelésemhez kaptam számot nagyon jól lehet követni, már a Magyar Posta nyomonkövetésénél jobban írja mint a 17Track-en.
Na de a lényeg: mennyi időre számítsak ez a folyamat után?:
A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben / Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

A sorrend valahogy így lenne:
Egységképző érkeztetése
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Bejövő küldemény belföldi továbbküldése
Feldolgozás/szállítás alatt
Kézbesítésre átadva
Sikeres kézbesítés

12-20 között van az Alin kiírva, hogy megkapom. Jó ez kb. érték, de eddig fedi nagyjából a valóságot. Szerintetek péntekig lesz ebből árúátvétel?

Utoljára februárban rendeltem, azóta most augusztus 24-én.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#43043) V/ válasza Roland8622 (#43042) üzenetére


V/
Topikgazda

Már megkaptad, az utolsó bejegyzés alapján.
Ha a nyomkövetési számot megadod akkor ez pontosabb lenne, de van másik két nyomkövető amit jobban ajánlok mint a 17track.
Parcelsapp.com linkje. Pontos nyomkövetés, ha több szállító van a folyamatban akkor látható a másik nyomkövetési szám is.

Postal.Ninja linkje pontos nyomkövetés

[ Szerkesztve ]

(#43044) Roland8622 válasza V/ (#43043) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Lehet félreérhető voltam, elnézést.
A sorrend így lenne részt azt arra írtam, hogy ez a menete (itt olvastam még valahol a ph-en). De a legalsó sorig nem jutottam el még, csak a Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben.
Innentől próbálnám kiokoskodni, hogy még mennyi időt számoljak, mik a tapasztalatok innen időben.Nem nyaggatnék senkit alap esetben ilyen aprósággal, de tényleg rég rendeltem már.
Anno pl. memóriakártyáknál tudtam, hogy feladástól 2hét volt.

Amúgy ez a szám:
LT222776321NL

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#43045) V/ válasza Roland8622 (#43044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem kerül teljes vámeljárás alá akkor 1-6 nap, ha igen akkor ehhez hozzáadódik a te reakcióidőd és 1-2 nap.
Ezután egyébként vagy az OLK-s szállítás vagy adatbekérés bejegyzés jön.

[ Szerkesztve ]

(#43046) Roland8622 válasza V/ (#43045) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm. És a 2 oldal címet is ;) A Parcel-os appját már fel is raktam a mobilra.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#43047) V/ válasza Roland8622 (#43046) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen, az én hasonló számú küldeményem tegnap érkezett, de még nem vették át, a tied már ma előrébb van.

(#43048) ace22


ace22
tag

Augusztus 28.-i rendelés ma jött meg! Ez rekord.... A júliusiak meg sehol...

(#43049) spileraaa


spileraaa
senior tag

ha drága a szállítás lehet kérni hogy nem e lehet olcsóbb vagy felesleges?
egyik fogkefe ami gyengébb típus ingyenes szállítás van
de ennél amit kinéztem viszont 9$ Mornwell

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43050) V/ válasza spileraaa (#43049) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdezhetsz, csak nem biztos hogy beleegyezne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.