Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) adise


adise
őstag

Az epacket-et megéri választani 2$ -ért a free china air maillel szembem?

(#17552) V/ válasza szombatitomi (#17550) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy tudja, hogy mikor indul a csomagos repülőgép.

(#17553) V/ válasza adise (#17551) üzenetére


V/
Topikgazda

Többen írták, hogy gyorsabban érkezik.

(#17554) V/ válasza Breki (#17549) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vámosaik felnyitnak egy szállítási "konténert" és van benne valami nem odavaló, a többi csomagot visszaadják a szállító cégnek és az kénytelen újból feladni, vagy visszajuttatja a kereskedőnek és az küldi el újból. Elő szokott fordulni ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#17555) V/


V/
Topikgazda

Most már tényleg kiveri nálam a biztosítékot a Magyar Posta. Nem könyvelik a "könyvelt" küldeményeket sem a saját, sem a nemzetközi adatbázisban.
Most kaptam meg -szerencsére itthon voltam, mert törékeny LED fénycsövekről van szó és azt nem szeretem ha össze-vissza szállítgatják- a postai utolsó bejegyzés ez:

2017.02.19 08:50 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#17556) pulutodurumo válasza V/ (#17555) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A múlt heti 2 könyvelt nekem sem mozgott, kézbesítés után 2 nappal "átvettem a postán". Meh...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17557) luck66 válasza Sinisi (#17522) üzenetére


luck66
tag

tedd a Google drive-ra,és add meg a linket,hogy itt megnézhető a videó,eddig ez is jó volt nekik

(#17558) V/


V/
Topikgazda

A dispute során feltöltendő videó bizonyítékhoz megjegyzés.
AliExpressről beszélünk.
1. Az AliExpress biztosít a dispute keretében a bizonyításra videó feltöltési lehetőséget 500 Mb-os méretig, biztos meg van az oka ennek. Ezért ezt célszerű használni.
2. A Kínában élő, lakó kínaiaknak blokkolva van a Youtube, a Google alkalmazások és még jó néhány általunk elérhető Internetes dolog.
3. Az Aliexpress-n sok KÍNA kínai üzlet van, az AliExpress nem Internet szolgáltató, nem a cég Internet eléréséről írtam, a kereskedőknek van sajátja és arra vonatkozva értendő az információ.

Ahhoz csak a törvényi szabályaik megkerülésével férnek hozzá és törvénytelenségre nem illik biztatni az eladókat, nem illik kellemetlen helyzetbe hozni őket a helyi hatóságoknál.

Kérek mindenkit, hogy a tanácsadásnál legyen már egy kicsit körültekintőbb.

Itt lehet nézegetni blokkolás témában.

[ Szerkesztve ]

(#17559) Norbi29 válasza pébé (#17547) üzenetére


Norbi29
tag

Én is pontosan így tettem.Elfogadták s disputét.

[ Szerkesztve ]

(#17560) Sinisi válasza luck66 (#17557) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez lesz a vége mert sehogy sem akaródzik neki a 100%-on túljutnia... :( de a driveban úgy látom, ohgy autómatikusan lerontja a minőséget... ezen nem lehet állítani?

(#17561) vandor01


vandor01
őstag

van 2db TN-em
10napos RL906053615CH
16napos RE458587458SE

vegignyalaztam a kereso oldalakat... de nem talalatam meg oket!
nagyesellyel ezek nem is lesznek elinditva azaz kummantottak??
akkor megrendelem mashonnan mert ezekbol disput lesz! :F

mi a tapasztalat? :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17562) Sinisi válasza Sinisi (#17560) üzenetére


Sinisi
senior tag

Na, hogy végre letudhassam már ezt a feltöltős részét a dolognak végül csak a drive maradt (még ha jelentősen csökkent minőségben is lehet oda feltölteni a vidit).

(#17563) vandor01 válasza vandor01 (#17561) üzenetére


vandor01
őstag

na ezen https://global.cainiao.com talaltam valamit? mintha leteznenek....
de nem mozdultak miota megkrealtak oket :F :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17564) Sinisi válasza V/ (#17555) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi is használunk itthon ilyet, mennyire vagy megelégedve a rendelt ledes fénycsővel? Eddig csak itthoni cégtől rendeltünk, de ezek szerint megéri alin keresztül is beszerezni? Melyik a konkrét bolt amelyiktől rendelted?

(#17565) V/ válasza Sinisi (#17564) üzenetére


V/
Topikgazda

T8 60 cm 10 W, 992 Ft, a hagyományos cső helyére. 20 W-os lett kiváltva, fényerőben.
Az első szériát tavaly július óta használjuk, nincs gond velük (4 db és még világlik). Ezeknek a szállítása normál kínai légi posta nyomkövetett, 12 nap alatt itt volt, a vásárlás napjától 17 nap.

[ Szerkesztve ]

(#17566) Sinisi válasza V/ (#17565) üzenetére


Sinisi
senior tag

Elég jó árban van! Nem vibrál? azaz, amikor világít ha pl. mozgatod a kezed úgy néz ki mintha egy kicsit káprázna a szemed? Mert mi már jártunk így egy csővel.

(#17567) Sinisi válasza Sinisi (#17566) üzenetére


Sinisi
senior tag

Illetve sajnálom, hogy a 150-cm-s változatok csak kb. 25db-osával rendelhető, mert abból többet használunk, de így nem merem bevállalni, hogy egy ekkora egységet vegyek belőle, mert ha vibrál, villódzik az nagy szívás lenne!

(#17568) V/ válasza Sinisi (#17566) üzenetére


V/
Topikgazda

LED-ről van szó, vagy világít, vagy nem, ami "vibrál" az 2-3 mp múlva nem müxik, mert valami szétment, nem igazán villódzóak a led chip-ek.
Mo-n egyébként a 60 és 120-as neoncsövek a gyakoribbak. De ez nem neon.
Amit írtál tesztet -kézmozgatás- nem tudom értelmezni. Ha gyorsan mozgatom és nézem akkor elfáradok és kiakad a szemem, ha megpróbálom követni a kézmozgásomat.

[ Szerkesztve ]

(#17569) atala válasza V/ (#17568) üzenetére


atala
addikt

Sajnos a gyenge minőségűek vibrálnak. Tarts a led elé egy mobiltelefon kameráját. magyarul kapcsold be a kamerát, és tartsd a led égő felé. Akkor látni a vibrálás. Reklám nélkül amit a Leddisk... árul magyarországon azok garantáltan nem vibrálnak, és annyi a fénye amennyit ráírnak.
Én már fürödtem be Kínából rendelt led cuccokkal.

(#17570) V/ válasza atala (#17569) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem találkoztam vibrálóval még amit az Aliexpress-en vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#17571) Sinisi válasza V/ (#17568) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, én is azt hittem, hogy a ledchipek mindegyike vibrálásmentes, de sajnos mégis sikerült belefutni olyanba amelyik mégsem az.
Az is lehet, hogy nem is a vibrálás a helyes szóhasználat, a jelneség az amiről szó van olyan mintha káprázna tőle az ember szeme.
Nem kell gyorsan mozgatni a kezed ahhoz, hogy lásd az "anomáliát", azonnal észrevehető mozgó dolgot (pl. kezet) nézve, szembántó, rossz érzés.
Innen szoktam rendelni Mo.-ról, eddig rendben volt mindegyik cső tőlük (nem vibrál).

(#17572) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Ha lejar ez az ido, akkor automatikusan visszakapom a penzem? Koszi!

(#17573) Sinisi válasza atala (#17569) üzenetére


Sinisi
senior tag

Belinkelnéd az elérhetőségét a (lLeddisk) boltnak, szétnéznék, hogy milyen árakkal dolgoznak.. Mert úgy látom, hogy már egyre kevesebb az eltérés az itthon beszerezhető és az alitól érkező termékek között. Legalább is árban.

[ Szerkesztve ]

(#17574) V/ válasza szemmelver (#17572) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, akkor kezdődik az eladó elküldési ideje, ha majd a processing time telik le és az eladó nem adja fel.akkor kapod vissza a pénzt.
Ennél csak a vásárlást tudtad volna töröltetni a Cancel orderrel. Azután a pénzt visszakaptad volna

[ Szerkesztve ]

(#17575) szemmelver válasza V/ (#17574) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Szóval ha ez az idő automatikusan lejár, akkor kapom ezt? "Awaiting Shipment"

Am már átváltott erre :)

[ Szerkesztve ]

(#17576) Sinisi


Sinisi
senior tag

Gyorsan lezárta az ali a dispute-ot. Azt gondoltam, hogy az eladónak lesz lehetősége reagálni!

Most mi a teendő? Látom a my ordersben, hogy ott van még a problémás termék azzal a termékkel együtt amelyikkel hiba nem volt (egy eladótól rendeltem mindkettő típust).
Nem is tudok értékelés leadni arra a típusra ami hibás volt és aminek pozitívan zárult (számomra) a dispute része. Így nem tudok "negatívat" adni neki ezzel kapcsolatban?? (hát hogy tudják meg a gyanútlan vásárlók, hogy mi a helyzet ezzel a fajtával?! :D De most komolyan... :N )

A lóvét majd utalják a számlámra 3-15 napon belül automatice? (mert ugye ezt nem is tudom jóváhagyni, illetve már a dispute indításánlál bejelöltem, hogy megérkezett...)

(#17577) Sinisi válasza Sinisi (#17576) üzenetére


Sinisi
senior tag

Vaklárma a hibásan érkezetteknek az értékelés leadása terén. :R
Menet közben miután a konfirmáltam a terméket mégiscsak tudtam értékelni a hibásan küldötteket is...

(#17578) V/ válasza Sinisi (#17576) üzenetére


V/
Topikgazda

A lóvét majd utalják a számlámra 3-15 napon belül automatice?

Összefoglaló ..........akkor automatikusan megkapjuk a refundot 3-15 munkanap alatt.

(#17579) Sinisi válasza V/ (#17578) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen... már látom :R

(#17580) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Az Ali döntött egy vitában, (hibás termék) Full Refund
Nekem ilyenkor van még tennivalóm? Pénz még nem jött :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17581) V/ válasza Faterkam (#17580) üzenetére


V/
Topikgazda

Utolsó mondatodra 2 hsz-el feljebb már írtam választ. :F

Ha nem felel meg a döntés akkor a Reminder-nél látható Appeal linkre kattintva kérhetsz felülvizsgálatot, ha megfelel, akkor csak megvárod, hogy a pénz megérkezzen

(#17582) Faterkam válasza V/ (#17581) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem megfelel így! Nagyon köszönöm segítséget! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17583) Sinisi válasza Faterkam (#17580) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szóval nincs más teendőnk, mint hogy várjuk, hogy vastagok legyünk :K

(#17584) Norbi29


Norbi29
tag

Egy kis érdekesség:

Én Békéscsabán lakok.Hétfőn adtam fel csomagot Szeged mellé ami kb 100km. Erre azt látom,hogy először a csomag felment Pestre és onnan le Szegedre,Ami így kb 400 km.Pedig faxa főút van a két város között.Vissza felé pedig Szeged mellől Csabára viszont már a rövidebb úton jött.

A postánál valami megint nem lehet minden ok,mert már 5 napja beérkezett az országba egy Alis csomagom,és még nem küldték tovább feldolgozásra.

(#17585) Sinisi válasza Norbi29 (#17584) üzenetére


Sinisi
senior tag

Lehet, hogy a logisztika benézett valamit :D vagy a kp.be indult csak "postakocsi" és így volt a legyorsabb a kézbesítés.

(#17586) atala válasza Norbi29 (#17584) üzenetére


atala
addikt

Szerintem minden csomag először a Budapesti elosztó központba megy, és onnan küldik tovább, de lehet, hogy tévedek.
Ha valaki Diósdról küld Diósdi címre, akkor is először bemegy Pestre, és másnap kiviszik Diósdra.

[ Szerkesztve ]

(#17587) Sinisi válasza atala (#17586) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálunk a városban van egy elosztó vagy logisztika kp., de szerintem is nagyobb az eslélye , hogy előszőr megutaztatják a csomit a fővárosi kp.-iba.

(#17588) viktorhu válasza V/ (#17542) üzenetére


viktorhu
veterán

Megpróbálom mégegyszer - az Aliexpress az Alibaba egyik szolgáltatása - ha az egyik hong kong-i (nem az), akkor a másik is az lenne. Ezzel együtt az Alibaba Group anyacég is kínai cég, ahogy az Alibaba.com is, ahova az aliexpress is tartozik.

(#17589) Norbi29 válasza Norbi29 (#17584) üzenetére


Norbi29
tag

Én ezt csak azért írtam,mert a két hely között nem ugyan azon az útvonalon jött a csomag.

(#17590) vandor01 válasza vandor01 (#17561) üzenetére


vandor01
őstag

ezektol vettem: [link] RE458587458SE cuccot... 17 napja meg sem mozdul a TN!
de a shop is erdekes? :F semmiilyen termek nem elerheto a shop ures!
szep kis kinai story-k :W :W :W :W
lesz itt meg refund?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17591) Sinisi válasza vandor01 (#17590) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez igencsak dispute szagú!

(#17592) vandor01 válasza Sinisi (#17591) üzenetére


vandor01
őstag

erdemes mar most reklamalni? vagy mindegy ki kell varni a vedelem veget?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#17593) Faterkam válasza Sinisi (#17583) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem közbe meg is jött a számlára, kemény 1,88$ :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17594) V/ válasza viktorhu (#17588) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, tévedtem nem Hong Kongban, hanem Hangcsou-ban jegyezték be a céget és ott a központ.
A blokkolás ettől függetlenül valós.

(#17595) internetezoo


internetezoo
senior tag

Én is megkaptam a refundot. 17-én nyomtam open disputet-ot, 20-án utalt.

(#17596) Sinisi válasza Faterkam (#17593) üzenetére


Sinisi
senior tag

:C Én még türelmesen várom azt a pinges sms hangot-t ami a gazdagodásomat jelzi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17597) V/ válasza Sinisi (#17596) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát azt a hangot nem biztos hogy megkapod. A bankszámla mozgásokról utalások-jóváírásokról jövő sms szolgáltatásra előfizettél a bankodban?

[ Szerkesztve ]

(#17598) Sinisi válasza vandor01 (#17592) üzenetére


Sinisi
senior tag

A védelem végét nehogy kivárd!

Nyithatod azokat a dispute-okat (már most) mindkettő termékre! Mellékeld a TN számokat is.
Ha jól látom nem is Mo.-t célozták meg a küldeményekkel hanem Belgiuomot (hacsak nem oda kérted akkor ez a része sincs rendben). Írjad azt is nyugodt szívvel, hogy a bolt menet közben nem található (lehet, hogy az ali trörölte mert jelezve lett felé, hogy problémás?!). A bolt linkjét is ollózd be.

Hajrá, aztán menet közben ha van fejlemény, szívesen vesszük ;)

[ Szerkesztve ]

(#17599) Sinisi válasza V/ (#17597) üzenetére


Sinisi
senior tag

Van sms értesítéses szolgáltatás. Azt viszont nem értem, hogy "utaláskor" miért a dollárban kifejezett összegről kapok értesítést ha aliról rendelek, ellenben ha ebay-ról, ott a zárolt összeget huf-ban írja ki az sms-ben?!

(#17600) V/ válasza Sinisi (#17598) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nem igazán értem.
Egy adott termékre nyitsz dispute-t. Az AliExpress Ügyfélszolgálat látja az összes információt, a váltott üzeneteket, a TN számot is, ha "elveszne" a bolt azt is, főleg ha ők törölték, természetesen a termék linkje az üzlettel elérésével is rendelkezésre áll. Ami eleve benne van dispute-nál, nem kell külön megadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.