Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Ha a terméknél fel van tüntetve a price including VAT, felirat, akkor lesz valami teendőm a postával, meg vámügyintézéssel, vagy csak beküldöm nekik a rendelés képét, és mivel látszik, hogy meg lett fizetve az adó ezért nincs további teendő, meg költség?

PC

(#56002) V/ válasza Wasquez (#56001) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem így működik. Ha Posta kézbesíti és automatikus postai vámkezelés van, mert az áfa kifizetésétől függetlenül is van ilyen, akkor lesz fizetnivalód, de ezt ők kérik. Az Összefoglaló 7. pontban elmagyarázgatva és az előbb is írtam.

(#56003) Jester01 válasza bombibmw (#55997) üzenetére


Jester01
veterán

Bedobták máshová szomszédba korábban, a becsületes megtaláló pedig ma rakta be a te postaládádba. :F

Jester

(#56004) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Jó ez a tracking? vagy ilyen lassan hozzák? Mondjuk ali standard shipping
[link]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#56005) Beni2360


Beni2360
félisten

Nekem ma jött 2 csomagom, 09.04. és 09.12. BE végűek, egyik itthon, masik postai át vétel volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56006) V/ válasza Linkin1994 (#56004) üzenetére


V/
Topikgazda

Lassan? Kínából indult 09. 30-án és volt egy hét nemzeti ünnep. Ma megérkezett Pestre. 15-éig megkapod szóval jó ez. Ezt nagyon gyorsan szállítják és az Express One a héten házhoz viszi, úgy hogy nem kell kezelési költséget fizetned. A Posta i vonal az minimum 21-30 nap közt és fizetős.
Majd itt nézd, ha ezt látod úgy 2-4 nap múlva Központi raktárba érkezett (HU - Budapest) következő nap viszi a futár.

[ Szerkesztve ]

(#56007) btraven válasza V/ (#56006) üzenetére


btraven
őstag

Köszönöm, nekem is pont hasonlóan néz ki. ExpressOne - adat pont most került be a rendszerbe.

(#56008) Linkin1994 válasza V/ (#56006) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Sorry még a poszt írásakor nem volt semmi fejlemény. :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#56009) V/ válasza Linkin1994 (#56008) üzenetére


V/
Topikgazda

Október 1 és 7 közt ünnep volt, a nem dolgoztak a vámosok, a logisztikai cégek dolgozói, így azt az 5 napot levonhatod nyugodtan az eltelt 8 munkanapból, ezért írtam hogy gyors ez.

(#56010) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Volt egy csomagom amire nem kaptam értesítést az online fizetés elérhetőségét pedig a posta péntek délután 1.28-kor tette ki amire a 48 óra vasárnap reggel 1 órakor lejárt ezért 800 ft-ot kellet fizetnem a csomagért
panaszt tettem ma megjött a posta válasza természetesen nem fogadta el írták hogy az eladó által megadott címre kiküldték az értesítést de az nem az én email címem ez egy nem létező email cm erre hogyan lehet emailt küldeni [kép] [kép]

(#56011) Jahno válasza lacoka55 (#56010) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, lehet mégis a feladó oldalán barmolják el és a saját QQ elérhetőségét rakta bele? Tök tudja már.

(#56012) lacoka55 válasza Jahno (#56011) üzenetére


lacoka55
aktív tag

elküldtem egy levelet a freemail-ról erre a posta által megadott címre csak annyit írtam bele hogy hello és a levél elment lehet hogy valós email cím ? lehet hogy mégis rossz cím lett megadva ?

(#56013) Jahno válasza lacoka55 (#56012) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg ha freemail és elmegy még nem jelent semmit, de az simán egy QQ elérhetőség, szóval bármi lehet.

(#56014) V/ válasza lacoka55 (#56010) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked be van írva az e-mail címed a 2. cím sorba?
A Posta válasza pontatlan, az eladó e-mail címe is megadásra kerülhet, az hogy a feldolgozó programjuk elsőként azt találja meg, nem pedig a címzett e-mail címét és a nem megfelelő helyre megy az e-mail az hiba és még nem lehet ok az elutasításra.
Addig amíg nem közlik a megkapott elektronikus adatokat azt hazudhatnak amit akarnak, a bizonyítékot sosem csatolják, kérni kell mert ezt így nem lehet elhinni.

(#56015) lacoka55 válasza V/ (#56014) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Szia
csak egy helyen van megadva az jó mert rendszeresen kapok reklám ajánlatokat más lehetőséget a beállításoknál nem találok nekem kicsit furcsa mint írták arra a levélre nem lehet válaszolni a panaszfelvételnél kicsit talán el lett rontva a dolog mert csak azt írta be a hölgy hogy nem kaptam értesítést és ezért kellett 800 ft-ot fizetnem az kimaradt hogy péntek délután jelent meg a fizetés elérhetősége így esélyem sem volt arra hogy telefonon letudjam kérni a kódot és befizessem azt a 400 ft-ot mivel a posta által megadott 48 óra vasárnap hajnal 1 órakor lejárt az ügyfélszolgálat meg reggel 8-kor nyit

(#56016) K53TA


K53TA
tag

Lehet, hogy volt már róla szó, csak én nem találtam meg.
Három Kínából érkező csomagom is 10.04 és 10.06 óta "YOUR SHIPMENT HAS ARRIVED AT THE POSTAL OPERATOR OF THE COUNTRY OF DESTINATION AND WILL BE DELIVERED IN THE COMING DAYS." státuszban van. (és még várok vagy hármat)
Ez a gyakorlatban mit jelent?
Eddig semmi fizetésre vonatkozó értesítést nem kaptam. Viszont nem szeretném, hogy el kallódjon, netán visszaküldjék.
Most rendeltem először amióta az új törvény életbe lépet az áfa / vám fizetésre, gondoltam mostanra már belejött a posta és nincs fennakadás.
A nyomkövető szám szokásos Kínai EE-vel kezdődő, amit a posta nyomkövető rendszere nem lát, csak a 17track és társai.

(#56017) V/ válasza K53TA (#56016) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem könyvelt küldemény akármi lehet vele, az sem biztos hogy itt van, de EE999999999CN forma? Hol tart a szállítási védelmi időd egyébként és milyen szállítással rendelted, mert aminek a nevében economy van az nagyon lassú.

[ Szerkesztve ]

(#56018) K53TA válasza V/ (#56017) üzenetére


K53TA
tag

Október 17 és október 19 és 25 a szállítási idő.
KB 10éve rendelek az adott webshopból probléma mentesen, átlag 20napon belül megszokott érkezni tőlük a rendelés.
Shipping: FREE Standard SpeedPAK from Greater China (Ebay)
pld az egyik: EE10016390023850001020003D0N

(#56019) V/ válasza K53TA (#56018) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez mostanában úgy van hogy az amit te látsz 06 Okt 2021 06:55 attól számolva úgy 14-21 nap mire a Posta foglalkozik vele. De az is lehet hogy közben varázsolódik hozzá egy belga postás nyomkövetési szám és csak úgy megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#56020) K53TA válasza V/ (#56019) üzenetére


K53TA
tag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#56021) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

Sziasztok!

Kellemes meglepetéses tapasztalat: standard shippinggel LT******NL számot kapott csomag a posta rendszerében kötött ki, és egyszerűen csak kihozta a kézbesítő. Áfát fizetéskor rendeztem, egyéb sarc nem volt.

(#56022) V/ válasza gingerbalm (#56021) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hiszem el hogy nálunk meg ragaszkodnak a szabályhoz és nem hozzák ki, mert prime levél, bár nekem mind 24 mm-nél vastagabbak voltak. Mivel holland feladású nem igen kellene vámolni egyébként sem.

(#56023) gingerbalm válasza V/ (#56022) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Tavasszal itt a telefont is a kézbesítő hozta ki. ;]

(#56024) V/ válasza gingerbalm (#56023) üzenetére


V/
Topikgazda

Április 1-től kezdték el alkalmazni ezt hogy az Lx kezdetűek prime levél és ezért nem könyvelt küldemények kézbesítési szabálya vonatkozik rá.

(#56025) Overlover válasza V/ (#56014) üzenetére


Overlover
friss újonc

Ha az elektronikus adatok között nincs meg a megfelelő elérhetőség, de a csomagcímkén legalább valamelyik rajta van, a beszedett pénzért az a minimum, hogy az ügyintéző leolvassa és a retkes ujjaival begépeli a rendszerbe. Valami elvárható gondosságnak hívják ezt a jogban.

(#56026) Astery


Astery
senior tag

Kellemes tapasztalat. Néhány hónapos kihagyás után rendeltem Ali-ról - gondoltam kivárom amíg mindenki megtanulja használni az új rendszert. 6 különböző terméket rendeltem teljesen különböző eladóktól ... nem EU-s raktárakból. 18 napra rá jött az e-mail Express One-tól, hogy csomagot fognak hozni ... gondoltam befutott vmelyik. Erre megkaptam mind a 6 terméket külön csomagokban ... de egyetelen nagy csomagban. :C

(#56027) V/ válasza Overlover (#56025) üzenetére


V/
Topikgazda

Automatikus a vámolási feldolgozás, ember nem dolgozik a küldeménnyel, hanem a program dolgozza fel az adatokat és az nem nézegeti a küldemény címkét, legfeljebb a kézbesítő postán vetnek rá pillantást.Amit írsz valójában nem igazán kivitelezhető, így hajlandóak feldolgozni, futottunk már ezzel is köröket náluk. Jog? Így működik a küldemény feldolgozás, ehhez nem kell jog.
De az lett volna a lényeg abban a hozzászólásban hogy mindenképp legyen az elektronikus adatok közt e-mail címünk, azt találtuk ki hogy az AliExpressen az egyébként üresen hagyott címsor folytatásba beírjuk az e-mail címet és akár a telefonszámot is, bár az ugye általában megy az adatokkal.
Ha ez meg van csinálva akkor nagyobb az esély arra hogy a program talál elérhetőséget.Ha nem adod meg akkor meg előfordul hogy nem vagy mást talál.
Ezen felül ha valaki Google, Facebook regisztrációval használja az AliExpress-t az töltse ki az AliExpress fiók adatokat is, ez megint egy célszerű dolog.

[ Szerkesztve ]

(#56028) pixta78


pixta78
senior tag

Mintha pörgősebb lenne az EO val a szállítás mint a csodás Postával...😉
09.24 én rendeltem 3 tételt Standard shippinggel, egybe csomagolva ma kaptam meg 10.12. :)
Minden egyéb ktg. és utána járás nélkül!

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#56029) V/ válasza pixta78 (#56028) üzenetére


V/
Topikgazda

Jellemzően 15 napon belül, mivel kimarad a postai pakolgatás kint és itthon is.
A Cainiao egyenest küldi a budapesti regionális központjukba és ott adják át ők a Express One-nak szállításra.

[ Szerkesztve ]

(#56030) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Erre a küldeményre szerintetek kb. mennyit kell még várnom: LT905220904NL

Valahogy most nem akarnak megérkezni a küldeményeim... Majdnem egy napon rendeltem 5-6 helyről, ez tart a legelőrébb, és még ez sincs sehol...

Lehet jobban járnék ha ebay-től rendelnék? Nekem nem rémlik hogy sosem kellett 1 hónapig várnom semmire...

(#56031) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

Döbbenet, június 28. óta :Y az NPKK-ban dekkoló csomagomat ma kihozta a kézbesítő. :K (Három zuhanyfej volt benne, cseppet se levélszekrényméret. Már rég lemondtam róla, elkönyveltem, hogy lenyúlták, erre se értesítő, se semmi és megkaptam.)

(#56032) V/ válasza gingerbalm (#56031) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos hogy nem ott volt eddig.
De kiváncsi vagyok hogy mely településen van ez a posta, mert hihetetlen hogy van ahol még postásként viselkednek, annak elenére hogy nem kellene nekik. :))

[ Szerkesztve ]

(#56033) V/ válasza tonermagus (#56030) üzenetére


V/
Topikgazda

10-12 napon belül megkapod, ma indították el Hollandiából, 12 Okt 2021 08:48 The item is on transport to the country of destination
Ritkán rendelsz szerintem, mert azért igencsak vannak 30 napon túli szállításúak.

[ Szerkesztve ]

(#56034) gingerbalm válasza V/ (#56032) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Sanszos, hogy máshol volt, a nyomkövető eddig látta, lényeg, hogy megérkezett. Ment pü.

(#56035) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Április óta nem rendeltem, vártam, hogy tisztuljon a kép. Szeptember 27-én vettem egy tételt, Ali shippingel. Ma hozta is a futár. Egész jó időt futott, főleg, hogy 1 hét ünnep is volt benne. Inkább keresem ezt a szállítási módot, vagy fizetek érte, csak a postával ne keljen kínlódni, aki amúgy is lenyúlna, vagy duplán adóztatna.
Az EO-tól jött email, futár hívott, flottul ment minden. :K

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#56036) Beni2360 válasza V/ (#56032) üzenetére


Beni2360
félisten

Ma nekem is kihozott egy vastag csomagot a postás pedig értesítésre várt a nyomkövető szerint ....BE

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56037) fairi válasza tonermagus (#56030) üzenetére


fairi
addikt

Ne lehetsz hardcore, nekem van 79. napra érkezett holland csomagom is. Én listát vezetek ami több mint 400 csomagot tartalmaz.

(#56038) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Úgy látszik Kínát is elérte a vég :) Megint sikerült olyat rendelnem, ami nincs az eladónak :( Írja, hogy cancelezzem, de hol? Levonni már levonták a pénzt.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#56039) V/ válasza nyikszi (#56038) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem jelölte meg szállítottnak akkor ott a Cancel gomb a vásárlásnál.

(#56040) V/


V/
Topikgazda

No úgy néz ki hogy a budapesti Cainiao is bedugult, nagyon lassan kerülnek át az Express ONe-hoz a küldemények. 8-án Import clearance success, azóta semmi.
A Magyar Posta logisztika is csiga üzemmódba kapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#56041) Charx válasza V/ (#56040) üzenetére


Charx
senior tag

És mi lesz még ha beindulnak a black friday és a karácsonyi rendelések. Vagy már most kérdéses hogy decemberre ide ér valami?

(#56042) V/ válasza Charx (#56041) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokkal rosszabb mert most minden egyes küldeménnyel foglalkozniuk kell, nincs rá elegendő emberi és technikai kapacitásuk. Sok pénzt kaszálnak július óta jóformán semmi munkáért, de másra költik, nem a fejlesztésre, arra már elment úgy 4 milliárd forint, de látszata az nincs.

(#56043) farkas-j válasza V/ (#56042) üzenetére


farkas-j
őstag

"Baráti" cég végezte a fejlesztést "baráti áron" mint minden nagy állami cégnek. A befolyó pénz meg kel az új NER-es részvényeseknek. :W

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#56044) V/ válasza farkas-j (#56043) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze mindenki tudja hogy működik ez, azért is nem keverjük a szakmai topikokba a pol témákat mert semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#56045) fairi válasza V/ (#56040) üzenetére


fairi
addikt

Nincs ok a panaszra, nekem szeptember 10-e óta nem kerül hozzájuk. :(((

(#56046) K53TA válasza K53TA (#56016) üzenetére


K53TA
tag

Csak a tapasztalatok megosztása, megkaptam 1db Ebay és 2db Aliexpress csomagot. Előbbi postai úton, a másik kettő futár szolgálattal.
Mindegyik rendelés Kína, nem EU shop vagy hasonló.
Egyik esetben sem kellet fizetnem, minden rendben ment.

(#56047) V/ válasza K53TA (#56046) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítás típusát is megoszthatnád az AliExpress esetén, a szállítás az lehet olyan hogy EU-n belüli postai feladással érkezik ide és akkor nincs fizetnivaló, az lehetett az eBay-es küldeményednél.

[ Szerkesztve ]

(#56048) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Volt egy vitám márciusban. A vevő szerint feladta a gyors-töltőt, de én nem kaptam meg és visszautalták az 1,63USD-t.
Ma kaptam a postától egy küldeményt, melyet 930Ft-ért átvettem. Egy ilyen töltő volt benne.
A bizonylat szerint:
Vámteher
Vámkezelési dij
133Ft
799Ft
930Ft
szerepelnek egymás alatt.
Tudom, hogy kis összeg, de szeretném tudni, hogy:
miért vizetek vámot és hogyan jöttek ki ezek a számok az 1,63USD-ból.
Köszönöm.

(#56049) K53TA válasza V/ (#56047) üzenetére


K53TA
tag

A szállítás típusa: "To Hungary via AliExpress Saver Shipping "

(#56050) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Ali esetén van valakinek tapasztalata céges rendelés terén?
Nem igazán sikerült találnom egy rendes leírást, véleményt, de még egyáltalán azt, hogy a 150 eurós vámmentes határ nem természetes személyre is vonatkozik?
Valaki szokott így rendelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.