Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) KutyiHU válasza Sinisi (#16398) üzenetére


KutyiHU
tag

November 20-án rendeltem.
tracking:

HunGary
Destination Country
2016-11-25
23:10:00
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-24
13:59:00
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-24
13:57:00
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-23
19:40:00
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

China
Original Country
2016-11-24
13:38:38
【广州】Export customs clearance complete
2016-11-24
09:33:21
【广州】arrive export exchange

(#16402) adamkk válasza Sinisi (#16392) üzenetére


adamkk
csendes tag

Igazabol ez nekem free replacement & no return volt mert rossz modelt kaptam abbol amit rendeltem, az eredeti mezei china posttal jott.
Sosem fizettem epacketert mert ugy voltam vele fel van ez fujva hogy huha gyorsposta, es ugyan ugy keson erkezik majd, de ma a 8. napon mar beerkezett az orszagba. Szoval ahol lehet inkabb fizetek par dolcsit csak erjen ide idoben.

(#16403) V/ válasza KutyiHU (#16401) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokkal beszédesebb, ha csak a nyomkövetési számot adod meg és mindenki nézegeti a saját kedvenc nyomkövetőjében. Felesleges az egészet beemelni.

(#16404) Sinisi válasza KutyiHU (#16401) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha pár napon belül lejár a védelmi idő akkor én lehet, hogy dispute-ét indítanék, főleg ha írátál már korábban neki, hogy miért nem mozdul a csomagod és ő nem válaszolt. De ha nem írál neki korábban akkor csak simán üzenetet küldenék és kérném a kiterjesztést. Mennyi védelmi időd van még?

[ Szerkesztve ]

(#16405) KutyiHU válasza Sinisi (#16404) üzenetére


KutyiHU
tag

Eddig még nem jeleztem neki, bíztam benne hogy beesik de sajna nem. Most írtam neki, hogy nem kaptam meg és már csak 4 nap van hátra a védelemből. Azért kérdeztem, hogy mennyi napra szokás kitolni, mert azért 60 napot nem szeretnék pluszba várni, 20-30 az reális?
TN: RS808948631CN

(#16406) Sinisi válasza KutyiHU (#16405) üzenetére


Sinisi
senior tag

Reális, de elég lesz 10-15-is, valószínűleg majd úgyis többet ad.

[ Szerkesztve ]

(#16407) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Valaki segítsen már! Még november 21-én rendeltem egy vackot az Aliexpressen. November 25-től az szerepel a nyomkövetésnél, hogy célországba elküldve. De még nem kaptam meg a terméket! Nem nagyon - szinte semennyire sem - tudok angolul, és most jött ez az email. Mit kell csinálnom?
"This is an e-mail notification to inform you that The Purchase Protection of Order 8045760xxxx will end on 2017.01.20 19:57.
1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click ‘Confirm Order Received’.
2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute ’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.
3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click ‘Request to extend Purchase Protection’ to ask for the seller’s approval.
Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized with payment released."

Köszönöm a segítséget előre is!

(#16408) V/ válasza herrká (#16407) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak egy figyelmeztető rendszer üzenet.
Csináld meg amit itt írtam a szerint, kérj 12-15 nap védelem kiterjesztést az eladótól

[ Szerkesztve ]

(#16409) herrká válasza V/ (#16408) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen!!!

(#16410) Flashget válasza herrká (#16409) üzenetére


Flashget
félisten

amint megadja a kért napokat tuti tippem 1-2 nap múlva "célországba megérkezett" státusz lesz :D

Realme GT Master Edition

(#16411) do3om


do3om
addikt


Még a régi vitámhoz:
Ha itt elfogadom akkor marad a védelem vagy elúszik?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16412) V/ válasza do3om (#16411) üzenetére


V/
Topikgazda

A másik szélén a képernyőnek nincs a Cancel dispute? Nem adta meg a 30 napot? Mert ha igen, akkor azt kellene választanod.
Itt a reject-l nem fogadod el, az accept-l meg elfogadod a dispute megoldását.
De mintha ezt már leírtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#16413) herrká válasza Flashget (#16410) üzenetére


herrká
senior tag

Úgy legyen! :) Ezt sem értem... 3x adta fel?

HunGary
Destination Country
2016-11-25 23:10:00 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-24 13:59:00 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-24 13:57:00 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-23 18:47:00 Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

China
Original Country
2016-11-24 13:47:28 【广州】Export customs clearance complete
2016-11-24 09:34:12 【广州】arrive export exchange
2016-11-23 22:55:53 Successful departure from warehouse
2016-11-23 18:47:31 Successful package pick-up

A "Depart from original Country" és a "Arrived At Destination Country" között van a folyamatjelző. És az első fölött a csomag ikonnál a "Global Order Tracking és a One-stop Tracking" villog felváltva.
Ez lett volna az első, próba rendelésem... El is vette a kedvem a továbbiaktól, ha már így kezdődik...

(#16414) V/ válasza herrká (#16413) üzenetére


V/
Topikgazda

Komolyan gyerekek, muszáj ezeket a sorokat linkelni?
Lehet többszörös azonos bejegyzés és ha nem nemzetközi postai nyomkövetős tökmindegy, hogy a cainiao mit mutat.
Az LP00063861474179, LP00063611399805 mögötti bejegyzés tartalmak akármik lehetnek.
A China kínai posta bejegyzés lenne, a HunGary meg magyar posta bejegyzés, ez alapból dupla ugyanarra a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#16415) herrká válasza V/ (#16414) üzenetére


herrká
senior tag

Bocsánat! Csak nem értek hozzá.... Többé nem fordul elő!

(#16416) V/ válasza herrká (#16415) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is "el van veszve" hasonló bejegyzésekkel 3 küldemény, kértem még rájuk 30 nap kiterjesztést -90 napnak elég kell lenni ideérni, ha nem vesztették el a postások- azután kérem vissza a pénzt. Ezt a dátumot figyelem, nem foglalkozom a nyomkövetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#16417) do3om válasza V/ (#16412) üzenetére


do3om
addikt

De ott van, meg 2 másik választás, na de ha kilépek akkor vége a védelmemnek nem?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16418) V/ válasza do3om (#16417) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékszel rá? írtam Összefoglaló és nem akarlak becsapni.
Ha kaptál +30 napot, akkor +30 napig indíthatsz dispute-t.

(#16419) do3om válasza V/ (#16418) üzenetére


do3om
addikt

Nem mertem kipróbálni. :B
na rámentem és az egyik 30-at (-ami már eltelt)
a másik 60-at rakott rá, és ott a lehetőség a vita nyitásra.
:R :R

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16420) Sinisi válasza Flashget (#16410) üzenetére


Sinisi
senior tag

:D

(#16421) V/


V/
Topikgazda

Ez a cikk egy kicsit kiverte nálam a biztosítékot. Ha még a saját szabályait sem ismeri, akkor nem is csodálkozom a dolgokon.
Egy idézet: A nemzetközi ajánlott vagy közönséges küldeményekhez nem társul részletes nyomkövetés és kézbesítési időgarancia sem.
Az átlagos állományi létszám csaknem 30 ezer fő.
A levél- és utalványkézbesítést jelenleg nagyságrendileg 9000 ember végzi, a csomagkézbesítésben pedig ezren vesznek részt.

20 000 meg mit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#16422) Moncsa111 válasza Sinisi (#16390) üzenetére


Moncsa111
csendes újonc

Képzeld nekem voltak olyan csomagjaim amik 7-8 nap alatt nálam voltak, de az abszolút rekord nekem a 4 nap volt (feladástól átvételig!). Mindegyik követhető China Posttal jött. Novemberben kezdtem az Aliról rendelgetni. 119 rendelésemből kb. a negyede 1,5 héten belül nálam volt, úgy hogy beleestek az ünnepek is. :DD

(#16423) Sinisi válasza V/ (#16421) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezzel kapcsolatban nekem az az észrevételem, hogy ahova tartozik kézbesítési időgarancia sem érkezett meg a garanciális időkereten belül (a karácsonykori időszakra gondolok). Ellenben a felmarkolták az egy munkanapos garantált szállítási szolgáltatásért a lóvét... Egyebekben meg nyomon lehet követni a posta rendszerében is a gondolom levélként feladott kínai alis csomagjainkat (ha kifizeti a feladó a szolgáltatás díját)

(#16424) Sinisi válasza Moncsa111 (#16422) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor Te biztos egy leszármazója lehetsz valamelyik alapítóatyának! ;)
Mely szolgáltatást vetted igénybe a gyorsan megérkező csomagonál?

(#16425) Moncsa111 válasza Sinisi (#16424) üzenetére


Moncsa111
csendes újonc

China Post Registered Air Maillel volt a 4 napos rekord. A 7-8 naposok sima vagy regisztrált China Posttal jöttek vegyesen. A többi Sun You és társai általában 3-4 hét alatt vannak itt. Bár az hozzátartozik, hogy én általában filléres dolgokat veszek (max. 15 $-ig megyek el), így mindig ingyenes postát választok, mert nem érné meg a drágább. A 0.19 $-os fülbevalóm itt volt 1 hét alatt, a 4 $-os pénztárcám 2 hét alatt, a 15 $-os cipőm még sehol, pedig egyszerre rendeltem őket. Szerintem ez abszolút szerencse kérdése, hogy éppen hogy kapja meg az ember. :)

(#16426) Sancza válasza manu75 (#16353) üzenetére


Sancza
tag

Sinisi:16354 által írtakkal ellentétben én elkezdenék aggódni (én legalábbis már aggódok), mert az bizony visszament :(
itt az én csomagom : RF433390168CN

Te csomagod és az én csomagom utolsó pár bejegyzése percre pontosan ugyanaz (valszeg egy kontérnerben utazhatnak)
A két csomag egybe:
[link]

2017-01-16 14:55 Guangzhou Exchange Bureau, import each other (internal transit)
2017-01-13 14:07 Exchange Bureau in Guangzhou, has imported opening
2016-12-03 01:06 Guangzhou Terminal, left hand navigation

Ez alapján a csomag elhagyta Guangzhou -t dec. 12-én , majd jan. 13-án újra megjelent Guangzhou -ban és 14:07, 14:55 -ös bejegyzések alapján import feldolgozásra (azaz Kínába befele feldolgozásra ez alapján)

A nyomkövetés alapján ezek a csomagok nem is jártak kis hazánkban :(

(1 hónap 10nap után - párszor megkerülhette a földet, de még akár a Holdon is járhatott mire visszakerült Guangzhou-ba)

Én már jeleztem az eladónak hogy valami furcsaság történt (még nem disputoltam), kíváncsi vagyok mit válaszol

Egyébként ez az egyik 11.11-es csomagom az 5ből ami még nem érkezett meg :(

Akksi:
Én Panasonic Protected NCR18650B akksit rendeltem az Aliról más kétszer, és eddig minden rendben van vele (nem gagyi kínai másolat), igaz én nem lámpába használom

4PCS-lot-Protected-100-Original-Rechargeable-Li-lon-battery-18650-NCR18650B-3400mah-with-PCB-3-7V/32507172271.html

[ Szerkesztve ]

(#16427) manu75 válasza Sancza (#16426) üzenetére


manu75
aktív tag

Kíváncsi leszek mire jutsz vele. Furcsálltam az új bejegyzést emiatt kérdeztem rá, még nem találkoztam ilyennel. Köszi.

(#16428) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Na visszaírt az eladó, akitől múltkor rendeltem, és a trackingnél egy ismeretlen ember adatait és címét látom, és nem a track számot írta el az eladó, hanem tényleg egy full rossz embernek adta fel a megrendelést.
Akkor most várhatok 10 napot a dispute nyitásra, és utána kérhetem a refundot, ilyen se történt még eddig velem pedig már vagy tucatszor rendeltem alli-ról.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16429) Sinisi válasza Sancza (#16426) üzenetére


Sinisi
senior tag

Csak a magyar szöveget olvastam el, a kínait nem nem fodítóztam le, de most, hogy írtad az a pont lehet ahol megakadt a célország felé történő szállítás ahol ezt : "kivitték egyenes tömítés" írták? És nálad kiegészült már annyival, hogy importálás alá került.

manu75: így tartozok egy elnézéskéréssel, mert téves infó alapján adtam tanácsot. szóval elnézést a figyelmetlenségemért. Annyi plusszt tennék, hogy írnék a feladónak, de aggódásra szerintem még így sincs okod hiszen még él a védelmi idő.

(#16430) Herczi


Herczi
senior tag

Nekem is visszafordult egy 11.11 csomagom: RF416764435CN

El is indítottam a dispute-ot. Ilyen se történt még velem. Mennyire szoktak simán menni a dolgok alin?

Poén, hogy közben be is akciózták 4,5 dollárral kevesebbre a cuccot, szóval még jól is kijöhetek belőle, eltekintve attól, hogy 4 hónap mire meglesz.

(#16431) Sinisi válasza Herczi (#16430) üzenetére


Sinisi
senior tag

Úgy néz ki, hogy ez egy 11. hó körüli széria lehet. Ami azért furcsa mert amit ilyentájt rendeltem az bár csak éppen, de határidőn belül de megérkezett (és többen írták, hogy ehhez képest náluk is pár nap csúszással befutott a csomag). Nem tudom, hogy végigment-e már ilyenen valaki de szerintem ez ugyanaz az eset lesz (ha! lehet hinni a nyomonkövetési rendszernek) mintha nem érkezett volna meg a csomag. Mert végülis így nem érkezik meg a csomag... Lehet, hogy valami vámolási probéma volt? mert amúgy ki, és miért fordíthatná vissza a csomagot ha nem sérült...

(#16432) Sinisi válasza Exelsior24 (#16428) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most, hogy tudod, hogy mi történt miért vársz a zárásig a despute-éval? (egyébként írtál az eladónak és ő mondta, hogy nem neked hanem másnak küldte a csomagodat, vagy ezt kikövetkeztetted?)

(#16433) V/ válasza Sinisi (#16432) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kell várnia, mert a szállítást bejelölt tételnél 10 napot kell várni attól a dátumtól a dispute indításra. Nem tud mit tenni, ezért várja meg. Ezt is írtuk az Összefoglalóban egyébként. Ha az eladó feladta a megvett terméket, a feladás napja után 10 nappal lehet dispute-ot nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#16434) Sinisi válasza V/ (#16433) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, az, hogy a vitaindítás a feladást követő 10. napon lehetséges leghamarabb, az megvan. Ezek szerint csak nekem nem tűnt ki az, hogy a feladás 10 napja történt. (Az, hogy várhatok 10 napot erre utal (ezek szerint)... hát igen, tudni kell olvasni a sorok között)

[ Szerkesztve ]

(#16435) Zoty4


Zoty4
őstag

Nekem fejlemenyem van a disputomban: kb 40$ lipo tolto, ami nem kapcsol be
Tegnap azt ajanlotta az elado hogy fizessek neki meg 5$t es kuld ujat. Amit elfogadtam es kerdeztem, hogy s mint legyen. Erre ma valasznak irja, hogy visszafizetnek paypallra 10$t es adjak nekik jo ertekelest. Ha egyszer megegyeztunk es Valaki ajanl valamit es a masik elfogadja akkor nem kene hogy ugy tortenjen? (Bar mar felek attol hogy ha fizetek 5$t es nem kuldik el akkor csak azt az 5$t kapnam vissza-eleg inkorrekt boltnak tunik nekem ez az airtoy)
Otlete valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#16437) kirkri


kirkri
addikt

Kérjük senki ne biztasson arra másokat, hogy tagadja le egy csomag érkezését.
Az ilyen jellegű tanácsokat tartalmazó hozzászólások törölve lesznek.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16438) Sinisi válasza Zoty4 (#16435) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát nem tudom, hogy belemnnék-e ezek után bmibe is ami nem a refund, de ha igen akkor előtte mondanám neki, hogy mostmár csak egy újboli ingyenes küldésbe mennék bele (Ő felvitte 5dolcsival én levinném 5dolcsival)... de nem hinném, hogy megkockáztatnék egy ilyen malőrt...

(#16439) 1amarr


1amarr
tag

Nektek volt már olyan, hogy a csomagot visszafordították még Kínában? Mi lett vele végül? RF491953481CN kódú csomagom az eladó szerint nem ment át egy security checken. Felajánlotta, hogy újra elküldi az árut, de az is állni látszik: RS367705019CN.

(#16440) beg válasza 1amarr (#16439) üzenetére


beg
veterán

Akksi/elem van benne? Mert azt a CN postán hiába akarja áttuszkolni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#16441) kirkri válasza Zoty4 (#16435) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ezen mindenképp fogsz bukni.

Vagy a visszaküldés árát, vagy azt amivel kevesebbet fog visszaadni neked visszaküldés nélkül.
Ebből a szempontból az eBay-es vásárlás jobb, mert ott visszaigényelhető a visszaküldés költsége a PayPal-től.

Próbáld erőltetni az eredeti ajánlatát az 5 dolláros ráfizetésről, de ragaszkodj hozzá, hogy regisztrált küldeményként küldje, hogy ténylegesen fel is adja. (Persze feladhat akármit is a töltő helyett, de ez nem jellemző)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#16442) V/ válasza 1amarr (#16439) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen volt már ilyen. Az szokott lenni, hogy a logisztikai cége egy"dobozba" tesz különböző dolgokat és ha azok közül valami a kiviteli vámon fenn akad, akkor az egész pakk, mivel egy szállítmány visszafordításra kerül. Jobbik esetbe visszakerül az eladóhoz.
Az új az már jön, 14.01.2017 15:19 Elhagyta a postázót az utolsó bejegyzés. Bár a másiknál sem látszik a visszafordítás, nincs az a bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#16443) Sinisi válasza beg (#16440) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az ilyesmi rendelésének (postázásának) mi a menete?

(#16444) Zoty4 válasza kirkri (#16441) üzenetére


Zoty4
őstag

Leirom a tortenetet:

Elado:
Hi,
We can resend a new product and you pay for the extra fee 5$,ok?
Wait for your reply.

En:
Dear Seller, your deal is acceptable. What will I do? Please send me before chinese new year, i could't charge my batteries at this moment. Best regards, Zoltan

Elado:
Dear buyer,

So sorry to cause your inconvenience, how about we refund you 10USD via PayPal account? If you agree, could you please provide your PayPal account? And could you please leave us a good feedback?

Best regards.

En:
Dear seller, yesterday made a deal. "Hi,
We can resend a new product and you pay for the extra fee 5$,ok?
Wait for your reply." What happened? Do you want refund 10$ for this unuseable product, wherefor I payed more than 30$? This deal is not good. Please send a new one (which is working) and I pay for 5$ or give me full refund and I will buy a new one. Thanks

Elado:
Dear customer,

Thanks for your mail, here is the link you can pay: http://www.aliexpress.com/store/product/Extra-Fee/1710815_32345981723.html, please choose 5 pcs, and after we receive your payment, we will arrange for the resent order.

Best regards.

Es most itt tartunk, ugy fest belemegy az eredeti ajanlatba, remelem igazad lesz, es tenyleg elkuldi a pakkot, es az jo lesz mar. Sajnos nem egy eset volt mar hogy kaptam regisztralt kuldemenyt, aztan nem is en voltam a cimzett. Es ket het mulva kaptam meg reg nelkuliben azt a pakkot

[ Szerkesztve ]

(#16445) beg válasza Sinisi (#16443) üzenetére


beg
veterán

Szingapúr posta, holland, svéd posta. Azt hiszem kb. ők szállíthatnak ilyet. De ezt nem neked kellene tudnod, hanem az eladónak :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#16446) kirkri válasza Zoty4 (#16444) üzenetére


kirkri
addikt

Esetleg még írhatsz neki, hogy amennyiben van rá lehetősége, akkor tesztelt példányt küldjön.
Gyaníthatóan nem fogja tudni letesztelni, de látja, hogy nem az a célod, hogy lehúzd egy másik példánnyal is.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16447) ANOka válasza Sinisi (#16443) üzenetére


ANOka
őstag

Én a DX-től rendeltem fényképezőgép akkukat.
Utoljára hajón küldték. Lassú volt, de ideért.

(#16448) Zoty4 válasza kirkri (#16446) üzenetére


Zoty4
őstag

Abszolut nem az a celom, csak szeretnem biztonsagosan hasznalni, megirom neki amit tanacsoltal, koszonom :R

Amint feladta az arut, a disputeot zarjam vagy cancelezzem?

[ Szerkesztve ]

(#16449) V/ válasza Sinisi (#16443) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az összes akkumulátor ami kínai postával lett küldve megérkezett. Vannak szabályok a légi szállításra, azokat betartva szállítják. Ha nem kínai posta akkor küldi a más népek postájával. de azért legtöbbször EU-ban is beszerezhető nem a magyar horror árakon és nem kell több hetet várni rá.

(#16450) kirkri válasza Zoty4 (#16448) üzenetére


kirkri
addikt

Zárni semmiképp nem zárnám amíg nincs a kezemben a cseretermék.
Ha magától nem tolta ki az eladó a vásárlóvédelem határidejét, akkor kérném tőle a szokásos módon. Nem próbáltam még, hogy mi a maximum amivel ki lehet terjeszteni (hátha V/ tudja) de lehetőség szerint megnöveltetném vagy 50 nappal, hogy legyen ideje ideérni.

Ha van még időd a korábbi védelemből, akkor mehet a dispute cancel, ha nincs, akkor várd meg azért, amíg megnöveli.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.