Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Dluinet válasza cucimaciq (#17749) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amit én vettem, annak meg mobil app-ból lehetett formázni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17752) V/ válasza szmyky (#17748) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosítom, nem a bankszámlára, a PayPal egyenlegre küldik a pénzt.

(#17753) draco31


draco31
veterán

Hello!

Innen még csak 2x rendeltem talán. Ez valóban csak 19 dodó lenne?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17754) Krogoth válasza draco31 (#17753) üzenetére


Krogoth
senior tag

+22 szállítás.

(#17755) draco31 válasza Krogoth (#17754) üzenetére


draco31
veterán

Éreztem én, hogy van valami. Még ismerkedem csak az oldallal.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17756) csonkaandras


csonkaandras
újonc

Sziasztok! Bocsi, ha már volt erről már téma, de már régóta böngésztem a topikot de nem találtam rá. Új vagyok az aliexpressen. Két rendelésemből az egyik simán ment, már úton van, a másiknál viszont ezt kaptam az oldalon:

Your payment was not processed due to security reasons. As a result your order has been cancelled. AliExpress did not accept any payment for this order. However, please note that some banks may hold onto payments for up to 3-15 business days. To avoid order cancellations in the future, please submit a claim to validate this payment information.

E-mailben pedig ezt:
Thank you for shopping on AliExpress !
We are sorry to inform you that we have to cancel your order for security reasons. To make sure your transaction is secure, please provide us with documentation by clicking My Appeal for further verification.
When we receive your documents, we will verify them within 3 business days. If the documents are valid, you can reorder on Aliexpress.

Otp-s webkártyáról rendeltem, bár most van valami hiba az OTP-nél a webkártyával állítólag. A második rendelés összegét visszakapom a számlámra? Vagy mit jelent pontosan ez amit küldtek? Nem tudok többet rendelni, amíg fel nem töltöm a személyi igazolványomról meg a bankkártyáról képet? És lehet hülye kérdés, de ha webkártyával vásárolok, hogyan tudok feltölteni róla képet? (+ nem nagyon szeretném kiadni ezeket az adatokat)

Válaszokat előre is köszi :)

(#17757) Sinisi válasza draco31 (#17755) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha a $25.74-ös szállítást választod akkor nyomkövetést is ígér mellé az eladó ;). Ezt látom a legolcsóbbnak ebben a változatban (jó sok értékeléssel)

(#17758) Krogoth válasza Sinisi (#17757) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ez még drágább, mint az előző. Most csak US, UK és CH enged rendelni. US és UK nem szállít ide, CH meg 54 ojró.

(#17759) nyisziati válasza csonkaandras (#17756) üzenetére


nyisziati
veterán

Talán a webkártyát nem tudták a nevedhez kapcsolni, ezért utasították el.
Ellenőrizd a számládat pár napig, hogy levonták-e az összeget. Ha nem, akkor oké, ha igen, akkor kérd vissza (bár az üzenetben az szerepel, hogy törölték a tranzakciót, tehát pénzt se vontak le).

Valamint ott van, hogy kérik a dokumentumaidat, amivel igazolhatod, hogy te vagy a tulajdonos, ezeket fotózd le és küldd el nekik.

(#17760) Sinisi válasza Sinisi (#17757) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nemár!? Ez hogy lehet?! Ilyennel még nem is találkoztam (lehet, hogy azért mert nem rendeltem még ekkra összegű terméket aliról?! Mennyire általános ez a jelenség? (bármennyire is az bztos, még jó, hogy valaki résen van :B sorry)

(#17761) draco31 válasza Sinisi (#17757) üzenetére


draco31
veterán

Most még nem rendelek, csak hirtelen azt hittem ilyen olcsó, és nincs posta sem. Akkor viszont meg is rendeltem volna rögtön. Így még várok, és szétnézek máshol is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17762) Sinisi válasza draco31 (#17761) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát attól függően, hogy mennyi az annyi amennyirét adják, még az is lehet, hogy rájön az áfa+ a kezelési költésg, esetleg vám (bár e legutóbbit kötve hiszem)...

[ Szerkesztve ]

(#17763) csonkaandras válasza nyisziati (#17759) üzenetére


csonkaandras
újonc

Köszi a választ!

A pénzt levonták azonnal, tegnap rendeltem és el is indult a 24 órás számláló. Automatikusan visszakerül majd a számlámra vagy kérnem kell a visszautalást? Ha kérnem kell, azt hol tudom megtenni, lezártnak látja a rendszer a folyamatot.
Ha az appeal-ra kattintok egyből az azonosítási dolog jön be, ahol fel kellene töltenem a elvileg a személyimet, bankkártyámat (utolsó 4 számjegyet írták oda, ami a webkártya száma, hogy azt fotózzam le, de még mindig nem tudom, ezt hogyan lehetne), meg a szerződést a bankkal.

Alipay-es regisztráció megoldhatja a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#17764) nyisziati válasza csonkaandras (#17763) üzenetére


nyisziati
veterán

Így még nem jártam, úgyhogy nem tudok biztosat mondani.

Szerintem ha ők szakították meg a rendelési folyamatot, akkor valószínűleg visszautalják a pénzt, mindenesetre én megkeresném az ügyfélszolgálatukat.

Egy lezárt ügyem volt eddig, amikor az eladó nem adta fel a terméket és lejárt a számláló. Az ügyet lezárták és 4-5 napon belül visszautalták a pénzt automatikusan.

Alipay-es reg megoldhatja a problémát, de csak Visa vagy Mastercard adható hozzá.

Én mondjuk mezítlábas Maestroval vásárolok, de ezt valahogy a rendszer adta hozzá az Alipay menümhöz, hivatalosan nem választható. Mindenesetre 2,5 éve problémamentesen működik.

(#17765) V/ válasza csonkaandras (#17763) üzenetére


V/
Topikgazda

Automatikusan visszakapod a pénzt. Ha kártya képet töltesz fel nekik csak a neved és a kártyaszám a lényeg, ha ezen az oldalon lenne a CVC/CSC kód, azt azért hagyd le vagy retusáld ki. A bankszámla kivonat a kártyaszámla utolsó havi kivonata legyen, de ott is a név, cím és kártyaszám egyben láthatósága kell, ez általában az első oldalon van. Netbankban tudsz ilyen kivonatot letölteni.
Alipay-nél is kell okmány képet feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#17766) csonkaandras válasza V/ (#17765) üzenetére


csonkaandras
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem is Maestro kártyám van, de a webkártya elvileg MasterCard.

Bocsi a sok kérdés miatt, de ha lefotózom a rendes plasztik bankkártyámat, és azt küldöm be nekik, utána hozzá tudják rakni a webkártyámat? vagy kezdődne a folyamat előlről?

[ Szerkesztve ]

(#17767) nyisziati válasza csonkaandras (#17766) üzenetére


nyisziati
veterán

A webkártyád egy virtuális kártya, ugye?

(#17768) V/ válasza csonkaandras (#17766) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak a képe kell aminek az utolsó számjegyét megadták.
Ha nem kaptál plasztik kivitelben virtuális kártyát, akkor a kártya számla képe és az hogy az a megjegyzés hozzáírva hogy ez virtuális kártya szám, az elegendő.
A Maestro kártyának van egy kis hitelesítési problémája nem mindig lehet vele fizetni. Ha ilyenbe futsz bele akkor kérhetnek hitelesítést máshol is vagy egyáltalán nem tudod kifizetni a dolgot.
Az Aliexpresen fizetni a kártya adatok megadásával lehet Maestroval, de az Alipay-re nem lehet Maestro kártyát hozzárendelni.

[ Szerkesztve ]

(#17769) Sinisi


Sinisi
senior tag

Utalták a dispute-omra a lóvét! :D

(#17770) csonkaandras válasza nyisziati (#17767) üzenetére


csonkaandras
újonc

Virtuális kártya, igen.

Huh, és ezt hogyan tudom igazolni hogy virtuális? :D OTP netbankból printscreen? vagy hogy? és erről ugyanúgy tudok számlakivonatot nyomtatni?

Amúgy nem mentettem el egyetlen kártyát sem az Ali-n.

(#17771) V/ válasza csonkaandras (#17770) üzenetére


V/
Topikgazda

A kivonat készítésnél azt a virtuális kártya számot kell megadni és akkor azt generálja le a kártyás témánál.
Elmenti az magától ha fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#17772) nyisziati válasza csonkaandras (#17770) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerk.: most látom, hogy a Topikgazda válaszolt, úgyhogy akkor az a hivatalos intézési mód.

Szerintem sehogy, ezért kérdeztem.
Valószínűleg ezért nem ment át a biztonsági ellenőrzésen, mert az Alinak a "Mastercard" számot adtad meg, ők meg látták az utalásból, hogy fizikailag egy Maestrohoz tartozik a pénz.

Szerintem egyszerűsíts a dolgon: vedd meg a terméket és a fizetésnél add meg a Maestro számodat a CVC kóddal együtt. Én is így csinálom, mint írtam, már 2,5 éve, problémamentesen.

Nem kell félni attól, hogy lenyúlják a pénzed, megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#17773) Sinisi


Sinisi
senior tag

Na és ha valaki hátvakaró vásárlására adná a fejét az alitól akkor, ez a típus nekem bevált. Ellenben a bambusz végű, műanyag nyéllel nagyon gyenge minőség! Azt itthon, minden részében bambuszt sokkal jobb minőségűt árulnak.

(#17774) V/ válasza nyisziati (#17772) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne kavard már meg a srácot, a virtuáils kártya is normális 4*4 számjegyű és a nem virtuális is 4*4 számjegyű, az MC első két számjegye (51-55) és a Maestro első két számjegye (50, 56-58) adja a típust, nem lehet összekeverni.

[ Szerkesztve ]

(#17775) nyisziati válasza V/ (#17774) üzenetére


nyisziati
veterán

Oké, szerkesztettem.

(#17776) Sinisi válasza Sinisi (#17773) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez peidg az a típusa a hátvakarónak amivel befürödtem.

[ Szerkesztve ]

(#17777) csonkaandras válasza V/ (#17771) üzenetére


csonkaandras
újonc

Köszönöm szépen a sok segítséget!

Utolsó kérdésem: tehát küldöm nekik a személyimet (fotó kiretusálva), + a kivonatot, hogy az enyém a kártya, és kártyáfotót meg egyáltalán nem, mivel nem tudok miről, ugye?

Köszi mégegyszer, majd megírom mi lett a történet vége. :D

(#17778) V/ válasza csonkaandras (#17777) üzenetére


V/
Topikgazda

A szig-en ne retusálj, nem fogják elfogadni, egyedül a csak a kártyák esetén a 3 jegyű csc/cvc kód nem menjen.

[ Szerkesztve ]

(#17779) ANOka válasza Sinisi (#17773) üzenetére


ANOka
őstag

Lézer pointer nincs benne? :D

(#17780) Sinisi válasza ANOka (#17779) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jó találmány ez ha az ember rákap az ízére ;) és az tuning usereknek határ a csillagos ég :)

(#17781) subzerohun


subzerohun
csendes tag

Megosztom veletek mi történt az előbb ha már Ali.

Kaptam egy emailt paypaltól (Paypal Inc«verification.livemail@live.com») bemásolom és alul írom a dolgot tovább, nagy kamu átverésről van szó.

Payment successfully made

Payment for Order no. 78126734820123 has been accepted.

Currently, your payment is 'Being Verified'. Payments are usually verified within 24 hours. After verification, the supplier will begin to process your order.
During this time, you are unable to do any operation on your order.

Order Description: Guatemalan Headband - Rasta Stripe Hand Made Hand Band Yoga New 1579

We confirm that you have sent to Allie Rasta(Reyyes_alliejamms@gmail.com) a payment of $ 46.0 USD via PayPal

This Isn't you ?

Resolve It Now
To Confirmation Your Accounts

Or copy and paste the link below in to your web browser:

Shipping service : Standard Int'l Shipping
Estimated delivery : Mar. 01 - Mar. 12
Payments Metode : PayPal

Sincerely,
AliExpress.com

Na már most hol is kezdjem? Alira úgy látszik egyszer beregisztráltam, de nem bonyolódtam bele, semmi adatom nem volt megadva főleg nem fizetési. Jött ez az email mi lenne az első reagálás? This Isn't you ? Resolve It Now
To Confirmation Your Accounts-ra rákattintani, ami tovább visz a paypalra!!! hogy belépj. Na itt jön a tényleges átbaszás, ha beírnám és így átirányítva belépnék paypalra tuti lopnák adataim. Szóval köszönöm nem.

Beléptem új lapom, semmi ilyen fizetésről nincs szó paypalon.

Gondoltam belépek alira hogy mi a fene van ott. Semmi rendelésem nem volt, szóval még az ali accountomhoz sincs hozzányúlva, hogy találhattak meg ilyen hülyeséggel nem értem.

Töröltem is magam gyorsan(úgyse használom)

Ez a fél óra alival foglalkozás elég is volt belőle egy életre :)

Valakinek volt már hasonló élményben része?

(#17782) Sinisi válasza subzerohun (#17781) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerencsére nekem még nem :D (alin nem lehet PP-t használni).

(#17783) pulutodurumo válasza subzerohun (#17781) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Valószínűleg teljesen független attó hogy van-e Ali vagy PayPal reged. Szétküldtek egy csomó ilyen spamet, pár embernél majd csak betalál. Bár remélem nem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17784) Sinisi válasza pulutodurumo (#17783) üzenetére


Sinisi
senior tag

A nagy számok törvénye... sajnos mindig van (jó esetben csak) egy-kettő akit ilyesmivel megvezetnek.

(#17785) Benoe77 válasza subzerohun (#17781) üzenetére


Benoe77
őstag

Ez egy egyszerű átverős spam levél, ez látszik a feladó e-mail címéből is. Semmi köze az AliExpress-hez vagy a Paypal-hoz, szerintem.

(#17786) V/ válasza Benoe77 (#17785) üzenetére


V/
Topikgazda

:R Jó a meglátásod, azonnal a kukában a helye. Ha a levelező rendszer nem tette oda. Max ennyi a foglalkozás vele. ....@live.com Egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#17787) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Rendeltem egy tokot még januárban, mely 1 nap után szétszakadt normál használat mellett. Írtam az eladónak, ő azt írta küld újat. Kellene erről a rendeléseknél vagy valahol valamilyen hivatalos információt találnom vagy csak várni hogy egyszer ideér a postás?

(#17788) cucimaciq válasza V/ (#17786) üzenetére


cucimaciq
csendes tag

Nekem a másik kedvencem nagy port kavart anno amikor nyertél 8000 dodót de be kéne fizess 2300 dodót hogy át tudják neked hozni a vámon meg ilyenek :)

(#17789) internetezoo


internetezoo
senior tag

China Post: 计划航班号LH8415-1340

Másnak is a Lufthansa 8415 járatára rakták a csomagot és azóta van frissítés? (2 napja repült Frankfurtba legutóbb)

(#17790) V/ válasza internetezoo (#17789) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy: nem igazán tudunk kínaiul. :)
Kettő: Ha LP.....és sok szám vagy van benne a végén YW ennek a bejegyzésnek nincs jelentősége, nem nemzetközi postai nyomkövetős a küldeményed.

(#17791) internetezoo válasza V/ (#17790) üzenetére


internetezoo
senior tag

11 db számból áll. Akkor csak Kínán belül követi?

(#17792) V/ válasza internetezoo (#17791) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, jó eséllyel.

(#17793) takacs tamas válasza subzerohun (#17781) üzenetére


takacs tamas
csendes tag

Már lehet fizetni paypallal is az aliexpressen? De jó! :DD
(cinikus akart lenni)
Ennek semmi köze az Alihoz, elküldték egy csomó címre (mint fentebb írták) hátha betalál.

[ Szerkesztve ]

a mai világban bármi megtörténhet

(#17794) adamkk válasza takacs tamas (#17793) üzenetére


adamkk
csendes tag

Amugy nem siet a Magyar Posta.
26-an este DHL jelentette hogy ecommerce csomagom az orszagba ert, ok innentol vegeztek. Na ehhez azota senki nem nyult.

(#17795) V/ válasza adamkk (#17794) üzenetére


V/
Topikgazda

DHL szállít és Magyar Postától vársz valamit :F Hol adták át?

[ Szerkesztve ]

(#17796) Benoe77 válasza V/ (#17795) üzenetére


Benoe77
őstag

Úgy tudom, hogy Németországban a sima posta is DHL, az ilyen csomagokat a helyi postának adják át a célországban.

(#17797) adamkk válasza Benoe77 (#17796) üzenetére


adamkk
csendes tag

Ott a pont. :)
HongKongbol erkezik, Nemetorszagon at, de MO-ig vegig DHLel. En sem ertem de erdekes hogy ennyi ideje rajta ulnek.

Edit: Ahogy ezt leirtam egyebkent erkeztettek. Csak jo latni hogy ezert ropkodnek napokat-heteket azok a repulok mert ott fekszenek a csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#17798) sif85


sif85
tag

Sziasztok!

Sokszor rendeltem már Aliexpressről, most viszont azt hiszem a vámon fennakadt egy termék.
A cuccot a muunkahelyre rendeltem, a saját nevemre.
Ha jól tudom 22 Euró a limit, most pedig ezt rendeltem:

https://www.aliexpress.com/item/720P-HD-IP-Wifi-Camera-Onvif-2-1-Protocol-Network-Surveillance-Camera-With-Night-Version-Indoor/32717377111.html?spm=2114.13010608.0.0.Z0itrP

Nekem éppen 20,41 euróba keült, free shippinggel.
Korábban már rendeltem 30 euró fölött is, nem volt semmi gond.

Az imént kaptam egy sms-t, a következő szöveggel:

"Tisztelt Ugyfelunk! Az On reszere RS788759614NL azonositoval kuldemény erkezett. Tovabbi informaciok www.posta.hu/vam Udvozlettel Mayagr Posta Zrt"

Életemben nem töltöttem ki vámnyilatkozatot, fogalmam sincs mit írjak bele.

Egy ~6e Ft-os cuccnál nem szívesen fizetnék 2500at a postának és még áfát is.

Kérdésem az volna, hogy mi a teendőm ilyenkor és, hogy egyáltalán jogos-e ez a vámos dolog?

Köszönöm szépen előre is!

sif85

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

(#17799) V/ válasza sif85 (#17798) üzenetére


V/
Topikgazda

Jogos, nincs 22 €. :R :R :R
Elnyomtam a számokat a számológépen.
Akkor nincs gond, beküldöd amit kell, mivel alatta van az értéknek, nem kell fizetni semmit, nem lesz vámeljárás és így költsége sem.

[ Szerkesztve ]

(#17800) sif85 válasza V/ (#17799) üzenetére


sif85
tag

Annak ellenére, hogy átszaladtam az összefoglalót, bocsáss meg a tudtlanságomért, de a 20,41-ből hogyan is lesz 23,15€?

Ha ezt figyelmen kívül hagyom, és visszaküldik az eladónak, akkor bukok mindent, vagy esetlegesen van refund?

A vámkezelési megbízás olyan adatokat kérdez, amiket nem tudok

pl:Tömeg, hivatkozási szám, MEN szám, feladó pontos adatai, áruk PONTOS magyar megnevezése, áru egyedi értéke, stb...

Illetve azt sem, hogy pontosan mikor és kinek fizetek.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.