Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) BB9000


BB9000
senior tag

Ezt figyeljétek! Ma jött ez a levél az Alitól, ill. az egyik Alis eladótól.:

leo lee: Hi dear,
thanks for your purchase,We just get notice from Logistics company that the shipping fee is increased.It is 10USD for extra fee. we will be much appreciate if you pay for extra shipping fee.
Here I send a link to you . The value of the link is $0.2 each. And you can choose the amount of the product for 1 , so that you can pay for the shipping fee to us. And besides, please leave us a message of the new order you will make ""repay the shipping fee "", so that we will understand it. We will send your parcel as fast as possible.
Itt volt a link.
Hope to hear from you soon.
Best regards and have a great day!

Egy 75 centes kábelt rendeltem ingyenes szállítással. Erre akar még 10 dollár szállítási díjat kérni. Elmegy a büdösbe!

(#26002) szmyky válasza BB9000 (#26001) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ilyen már nekem is volt.
Nem fizettem ki.
Mondom majd törlődik a rendelés ha nem adja fel. Erre az történt, hogy adott egy olyan tracking számot, ami nem is hozzám érkezett.
Magyarországi volt ugyan, de nem az én városomban ért célba.
Aztán a végén dispute lett a dologból, amit természetesen nekem ítéltek, de két hónapig ott állt a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#26003) BB9000 válasza BB9000 (#26001) üzenetére


BB9000
senior tag

我不是一隻鳥 - Nem vagyok madár.
Már a második ilyen eladó rövid időn belül. Az előzőtől 95 nappal később kaptam vissza a pénzem. Most ez a 75 cent nem a világvége, de a kábelre meg szükség lenne. Ha nem adja fel a cuccot, akkor meg kell rendelnem egy másiktól is.
- - -
Megelőzendő a későbbi problémákat, töröltettem a rendelést.

[ Szerkesztve ]

(#26004) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Rendeltem tabletre temperedglas-t. Ma megjött, de törött. Az eladó pedig jól becsomagolta, de adtak a pofájára :(( Ilyenkor hogyan szoktátok csinálni? Írtam az eladónak, küldtem képeket is. Visszajelezzek, hogy megjött és értékeljek is, vagy majd ha az eladóval megegyezés született?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#26005) AMD Power


AMD Power
titán

Olyankor mi a helyzet,hogy ha az Ali szerint mar itt van a megrendelt cucc de a Magyar Posta meg nem hozta ki...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26006) V/ válasza AMD Power (#26005) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi, a megérkezés (arrived) és a kézbesítve (delivered) nem azonos dolog, nézd meg a Magyar Posta oldalán, ott látod hogy megérkezik a Nemzetközi Kicserélő Központba, ha feldolgozzák akkor továbbküldik a belföldi forgalomba ekkor kerül a Magyar Posta szállító részlegére az elviszi a lakcím szerinti postára és majd azután lesz kézbesítve és ez számít. Az NKK-ba történő megérkezés után még eltűnhet és akkor is jogos lesz a meg nem érkezés dispute, mert azt a kézbesítésre kell érteni.

[ Szerkesztve ]

(#26007) w333


w333
félisten

Sziasztok ezt valaki tudná nekem értelmezni ... nem kaptam még semmit ! :U

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26008) szmyky válasza w333 (#26007) üzenetére


szmyky
aktív tag

Valaki átvette - szomszéd?
Vagy nem a te nyomkövetőd, amit kaptál.

(#26009) internetezoo


internetezoo
senior tag

Másnak is Salamon szigetekről jön a csomag mostanában?

(#26010) V/ válasza internetezoo (#26009) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, kettő is. Miért?

(#26011) V/ válasza w333 (#26007) üzenetére


V/
Topikgazda

A Budapest 3 postához tartozol? De más vette át a címzett helyett és egy másik címen. Az eredeti címzettnek volt a postán leadva továbbküldési meghatalmazás.
Ha te is ide tartozol, akkor menj be kézbesítő részleghez és konzultálj velük.
Ha nem BP 3 körzetében laknál, akkor ez nem a te csomagod, más nyomkövetési szám lett neked megadva.
Ugye nem valami céges címre küldetted?

(#26012) w333 válasza V/ (#26011) üzenetére


w333
félisten

3 kerületben lakom és munkahelyemre kértem szintén 3 kerület !

A múltkor is ugyan ide rendeltem és megérkezett ! :U

Szóval ezt nagyon nem értem :o

Szerk.

Ma is kaptam csomagot csak nem az Aliexpress -ről rendeltem, kérdeztem is a postást hogy másik csomagom nem volt ? azt válaszolta hogy nem tudja ! :(((

Szerk.2

Ráadásul most nézem hogy 2 csomagomnál is az írja hogy kézbesítve de én egyiket sem vettem át, mi ez ... lenyúlta a posta ? :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26013) V/ válasza w333 (#26012) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nyúlták le, átadták a munkahelyeden valakinek. No az nyúlta le, vagy ott van csak elfelejtették neked oda adni. Ott keresgélj.
Pl nálunk a portás semmit nem vehet át, nincs rá jogosultsága, a postások eleve a titkárságra vannak küldve és ott adják le még a céges címre jövő magánleveleket is és a céges dolgokat is, csak két ember írhatja alá az átvételt, így nem veszik el semmi.
Ha lakcímre kéred és nem vagy otthon akkor kapsz értesítőt és azután biztos neked kézbesítik a küldeményt. Mindenkinek azt javaslom hogy ne a munkahelyre kérje, mert akkor adott esetben keresgetheti.
A posta és az eladó is teljesítette a dolgait, így azt megreklamálni hogy nem kaptad meg, az nem lenne korrekt főleg az eladó felé.

[ Szerkesztve ]

(#26014) w333 válasza V/ (#26013) üzenetére


w333
félisten

Mondom 100% hogy nem jött, 4 -en dolgozunk egymás mellett ! :U

Vagyis volt a postás de csak 1 csomagot hozott amit nem az Aliról rendeltem !

Szerk.

Ha Csütörtökig nem jön meg akkor pénteken megyek reklamálni a postára, valami nyoma csak van hogy kinek adták oda, mert hogy nekem vagy a kollégáimnak nem adták az egészen biztos ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26015) V/ válasza w333 (#26014) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, ha bemész és szépen kéred, akkor megmondják, hogy kivette át. Előveszik a papírt, te felsorolod a neveket akik átvehették és amelyiknél bólint postás lány, azt a személy megkérdezed, ők nevet nem adhatnak ki, de bólintani, szaporán pislogni a név hallatán azt lehet :))

[ Szerkesztve ]

(#26016) w333 válasza V/ (#26015) üzenetére


w333
félisten

Az nem lehet hogy véletlenül kézbesítve jelölték és még csak most fogom pl. holnap vagy holnapután megkapni ? :R

Nem egy csomag jött már erre a címre és mindig megérkezett ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26017) w333 válasza w333 (#26016) üzenetére


w333
félisten

Valami nem stimmel ... :W

Ezt a 2 csomag amit ugye nem kaptam meg : ugyan az az időpont !

Ezt pedig megkaptam (de a posta szerint még nem) :U

Micsoda káosz van itt, nagyon remélem meglesz a csomag !

Szerk.

"Új címre utánküldve" ezt nem értem, ezeknek elgurult a gyógyszerük komolyan !

Szerk.2

Na majd holnap beszámolok hogy mi van :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26018) internetezoo válasza V/ (#26010) üzenetére


internetezoo
senior tag

Salamon szigetek nem Kína. Két különböző eladó más fajta termék ugyanonnan jött. Korábban is ezt láttam.

(#26019) V/ válasza internetezoo (#26018) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát amikor NL végű akkor is Hollandiát látsz, de nem onnan jön. Tranzit ország. De csak a Salamon-szigeti posta Kínában lévő felvevőhelyén teszik rá a címkét, minek küldenék le hozzájuk?

[ Szerkesztve ]

(#26020) AMD Power


AMD Power
titán

Rekord gyors volt az Ali. 2018.10.07-én rendeltem a Sinobi órát! Ma meg is hozta a postás... kemény mi? :) 10 nap alatt ideért. Ki még nem bontottam mert ajándék lesz. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26021) V/ válasza AMD Power (#26020) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az Ali, hanem a kínai és a magyar posta.
De 15 napon belül ugye átadod? Mert ha mégis lenne gond.....
;] Ha ketyeg akkor azért nem biztos hogy óra és nem kellene várni.

[ Szerkesztve ]

(#26022) AMD Power válasza V/ (#26021) üzenetére


AMD Power
titán

A postai csomagolásból kivettem. A "gyáriból" nem. Látom szépen ketyeg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26023) w333 válasza w333 (#26017) üzenetére


w333
félisten

Na másik helyre próbálták leadni a csomagot ahol nem vették át így visszakerült a postára, elvileg már holnap meglesz vagyis nagyon remélem ! :))

Most itt tart mind a 2 csomagom, káosz ami a postán van :D

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26024) Kácsa válasza Kácsa (#25809) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Csomagom megérkezett,a feladó állta a szavát és fizeti a vámot és áfát. De azért 2 hétig volt a DHL raktárában, raktározást nem kellet fizetni. A vám+áfa+DHL papírmunka 36.000 forint lett. Az eladó majd fog nézni, amikor a helyi DHL kiszámlázza neki, nekem mind 15 USD -t emlegetett. Persze megírtam neki ,hogy itt mennyi az annyi, de nem hitt nekem, majd megtudja. Legközelebb biztos odafigyelnek feladáskor.

ZoLee

(#26025) w333 válasza w333 (#26023) üzenetére


w333
félisten

Megvannak a csomagok ... köszi mindenkinek ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26026) V/ válasza w333 (#26025) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké és mi okozta az általad írt káoszt?

(#26027) MittuDomain_ válasza V/ (#26026) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Készülnek a karácsonyi káoszra. ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#26028) ANOka válasza MittuDomain_ (#26027) üzenetére


ANOka
őstag

Rendeld meg a kacatot még Black Friday előtt! :DD

(#26029) vasi89


vasi89
addikt

Az normális h gépről beírva h aliexpress.com akkor így jön be? Sosem volt még gondom a céges hálózaton az alival de kereséskor most sokszor hibát dob.

https://best.aliexpress.com/

(#26030) V/ válasza vasi89 (#26029) üzenetére


V/
Topikgazda

Válaszd azt az oldalt a keresésnél ami ez https://www.aliexpress.com/. Ez amit linkeltél egy ajánlatos oldal megjelenítése, és AliExpress, de nálam normálisan használható, ha kiválasztok valamit jön ezzel a link formával: https://www.aliexpress.com/af/category/200000877.html

[ Szerkesztve ]

(#26031) tmarkee


tmarkee
tag

Annak mit lehet csinálni, hogy az általam kívánt angol nyelvű oldalról állandóan németre állítja át magát?

# apt upgrade

(#26032) MittuDomain_ válasza tmarkee (#26031) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Esetleg ezt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#26033) tmarkee válasza MittuDomain_ (#26032) üzenetére


tmarkee
tag

Óh, bazz, hogy lehetek ekkora gyökér. Köszi. :O :O :O

# apt upgrade

(#26034) w333 válasza V/ (#26026) üzenetére


w333
félisten

Azt hogy a felettünk lévő bolt postafiókjába dobták a csomagot :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26035) V/ válasza w333 (#26034) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát az tényleg gáz. Postafiókot sem tudnak megkülönböztetni? Pedig ott csak maximum 3 szám van.

(#26036) w333 válasza V/ (#26035) üzenetére


w333
félisten

Ez a tulajdonképpen a Lidl és alatta van a mélygarázsban egy autókozmetika, ami záró jelben az volt írva hogy (Lidl, mélygarázs autókozmetika) mindig megérkezett a csomag csak a beugrós postás nem olvasta végig a címet így a Lidl postafiókban landolt a csomagom ... :))

Postás szerint ne írjuk oda hogy Lidl csak a cím + mélygarázs autókozmetika !

Szép mi ? pedig évek óta ez a cím és minden mindig megérkezett ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26037) vasi89 válasza V/ (#26030) üzenetére


vasi89
addikt

köszi a felvilágosítást :) eddig nem ez az oldal jött be így hirtelen nem tudtam mire vélni.

[ Szerkesztve ]

(#26038) V/ válasza vasi89 (#26037) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne is mond, nekem tegnap az arab nyelvű oldal jelent meg, pedig a böngészővel nem jártam azon a tájékon ahol arabok élnek, meg nem is olvasom és nem is beszélem azt a nyelvet, aztán a jobb felső sarokban vissza az angolra, probléma leküzdve, de ezt hogyan hozták össze egyáltalán nem tudom. Én már többször találkoztam a best.ali... oldallall.

(#26039) GabN73


GabN73
addikt

Na, mai napon hozzám is megérkezett 3 csomagom, kitudja mióta voltak már MO-n. :)

(#26040) Jester01


Jester01
veterán

Egyébként van olyan, hogy "postán maradó". Persze akkor be kell menni érte de kevesebb a hibalehetőség.

Jester

(#26041) Goose-T válasza Jester01 (#26040) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem lehet Aliról postán maradó csomagot rendelni tudomásom szerint.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26042) Jester01 válasza Goose-T (#26041) üzenetére


Jester01
veterán

Miért ne lehetne?

Jester

(#26043) V/ válasza Jester01 (#26042) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert nem írják rá a kintiek és nálunk is külön szolgáltatás, nem alap kézbesítési mód. Külföldre történő küldés esetén nem vehető igénybe.
Az hogy beírod a regisztrációkor megadott címhez az nem egészen jó ötlet, mert a kínai posta nem ezzel a jelzéssel továbbítja és náluk is külön szolgáltatás országon belül.
Honnan fogod tudni hogy megérkezett, mert még az országon belüli ajánlott, postán maradó megérkezésről is a feladó értesíti a címzettet nem a posta.
A nem ajánlott esetén hogy működne a dolog?
Ha 24 mm-nél vastagabb egyébként is "postán maradó", az ajánlott (registered) meg nem lehet postán maradó, az kézbesíteni kell címen, ez külföldről érkező küldemény, mások a szabályok, mint az országon belüliek esetén.

Külföldi webshopok esetén van amelyik még postafiókra sem küldi.

[ Szerkesztve ]

(#26044) Jester01 válasza V/ (#26043) üzenetére


Jester01
veterán

Szerencse, hogy erről nem tudtam. :C

Jester

(#26045) V/ válasza Jester01 (#26044) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor hogy volt tudatva hogy ne vigyék ki? Te nézegetted a nyomkövetést hogy mikor mehetsz érte?
Az az ajánlott küldemény címen kézbesítendő, ami külföldről jön. A posta Kápolnásnyéken nem tartja be az üzletszabályzatukat? Más városban felelősségre vonják őket, sőt én magam kezdeményezném, ha fizettem a regisztrált küldeményért, ezt hogy kihozzák lett kifizetve.

[ Szerkesztve ]

(#26046) Jester01 válasza V/ (#26045) üzenetére


Jester01
veterán

Úgy volt tudatva, hogy "Postán maradó" és a posta címe volt ráírva ahogy azt a helyes címzés nevű pdf doksi mondja: "A postai szolgáltató-helyre címzett és ott kézbesítendő („postán maradó”) küldemények címadatainak a címzett nevén kívül tartalmaznia kell annak a postai szolgáltató-helynek a nevét és az irányítószámát, ahová a kézbesítést kérték."
Ennek megfelelően nem is tudták volna kihozni mivel az én címem nincs rajta.

Igen, nézegettem a nyomkövetést. Bár olyan is volt, hogy a csomagon lévő számon felhívtak de ugye ez nem elvárható. Csak a falusi posta előnye.

Jester

(#26047) V/ válasza Jester01 (#26046) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, szóval az AliExpressen a lakcímed az ottani posta. :)) Ugye azért a My Shipping Address-nél szerepel az igazi is? De ugye az egyértelmű hogy ez belföldi szolgáltatás és adott esetben -vámeljárásos küldemény- problémát fog okozni.

[ Szerkesztve ]

(#26048) Jester01 válasza V/ (#26047) üzenetére


Jester01
veterán

Ha nem is a lakcímem de a szállítási címek közül az egyik. Számlázási cím lenne a lakcím de azt most nem találom, lehet nem is kellett olyat megadni sehol?

Nem csak belföldi szolgáltatás bár az említett pdf-ben csak az 1.2.2 Külföldre szóló levélküldemények szakaszban említik konkrétan, külföldről belföldre nem szerepel benne ilyen formában.

Az viszont jó kérdés, hogy a vámeljárás hogyan megy, egyelőre csak apróságokat rendeltem mindig a vám és áfa határ alatt.

Jester

(#26049) V/ válasza Jester01 (#26048) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt az előbb elfelejtettem, hogy akkor is probléma lehet a postán maradónál a Posta címe cím, ha itt, vagy valahol a bankkártya tulajdonlást kérik igazolni, a banki kivonaton lévő címnek egyezni kell a regisztrációkor megadott és az adott fiókhoz eltárolt lakcímmel amit pl az Aliexpress a Member Profile-ban Contact Address-ként tárol. Nem biztos hogy elfogadják.
Én tényleg nem látom különösebb hasznát annak, hogy meg se kíséreljék kihozni, a nem könyvelt küldemény esetén a postán maradás értelmetlen és azért vannak gondok a nemzetközi postai adatbázisba történő adat beírásokkal is a könyveltek esetén.

(#26050) TommyX_


TommyX_
őstag

Valaki tudna segíteni, hogyan lehetne ezt az ügyet megoldani?

Rendeltem aliról 2018.01.14-én egy ilyen Hdd dokkolót

Egészen szeptember végéig működött, de amikor használni akartam nem kapcsolt be :(
Írtam az eladónak mi a helyzet....
Küldtem videót is.
Azután elkérték az e-mail címem és küldtek egy kezelési útmutatót, már itt kezdett kellemetlen lenni a dolog,
amikor érthetően leírtam, nem működik a termék és a videón is látszik.
Teljes visszatérítést nem ad az eladó, mert már több hónapja használtam :Y :W
Akkor kérdem én, hogy az 1 év garanciát minek írják ki? :((

Szóval a kérdésem az, hogyan lehetne más úton elintézni ezt a dolgot.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.