Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Egy terméket szeretnék rendelni ... konkrétan ezt. Itthon kb 1/3-val drágább ezért szeretném kintről. Sajnos nem találok olyat amit EU raktárból szállítanának ide (van csak MO-ra nem szállítanak). Ezt Kínából küldik de a leírás szerint 19-27 nap alatt itt van. Mivel születésnapra szeretném ami 1 hónap múlva esedékes - tapasztalataitok szerint megérkezhet ez a cucc Kínából 30 nap alatt?

(#48002) Laza... válasza Astery (#48001) üzenetére


Laza...
addikt

Nagy összeget nem tennék rá hogy megérkezik... :U

Never give up!

(#48003) V/ válasza Astery (#48001) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhányat találtam
Spanyolból 1
Ez egy kicsit más de francia és spanyol
Spanyol 2

(#48004) Astery válasza V/ (#48003) üzenetére


Astery
senior tag

Ó ... nagyon köszönöm :R

(#48005) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, rendeltem 2*22,38 USD + szállítási költség = 57,58 usd-ért multimétert egy csomagban. Erre kell majd áfát fizetnem, a csomagot már feladták és sajnos csak utólag jutott eszembe ez a vámos dolog, mit tehetek ilyenkor ?

Előre is köszönöm a választ :R

(#48006) azbest válasza smekone (#48005) üzenetére


azbest
félisten

szállítótól függően megfelőlen elküldöd nekik a nyilatkozatot, adatokat, amit kérnek és majd fizeted, amikor megérkezik. :U

(#48007) laleeee válasza V/ (#47848) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi :R

(#48008) Sungoo válasza smekone (#48005) üzenetére


Sungoo
addikt

Kapsz értesítés, hogy milyen nyilatkozatot kell csatolni a vámeljárás megkezdéséhez. Nem feltétlen akad fent, de ha igen, szépen kifizeted a járulékokat.

(#48009) V/ válasza smekone (#48005) üzenetére


V/
Topikgazda

Segítség: Összefoglaló, 7. Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai

(#48010) oba válasza V/ (#47908) üzenetére


oba
addikt

Még mindig semmi... szerinted ez normális, vagy kezdhetek aggódni?

(#48011) cof válasza oba (#48010) üzenetére


cof
veterán

Még nem adta fel max. kikérte a csomagszámot. Amit vasárnap vettem már tegnap óta van 4 bejegyzés, szintén LT...NL csomag.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#48012) V/ válasza cof (#48011) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nincs gond, 4.-én "megrendelte" a szállítást, volt egy hétvége van amikor kell 8-10 nap a hogy a szállító felvegye vagy eljusson hozzá a felvételi helyre.

(#48013) oba válasza cof (#48011) üzenetére


oba
addikt

Már eleve nehéz volt vele a kommunikáció amikor az eredeti küldemény "shipment cancelled" -et kapott. Aztán megegyeztünk, hogy küld egy újat. Megint több napig semmi. Aztán ráírtam, hogy mi a helyzet, akkor küldte el ezt a csomagszámot. Nem tudom mi van most ezekkel a kínaiakkal... nem keltek még fel az újévi ünnepségből? Az a pár nap szünet ennyire hazavágta őket? Ráadásul már nem az első rendelésem tőle és ez is 10e Ft feletti értékű csomag lenne. Nem tudom mikor akarja végre feladni de kezd fogyni a türelmem.

(#48014) Angel2014 válasza V/ (#47999) üzenetére


Angel2014
addikt

A küldemény a kézbesítőnél van
Budapest - Csepel 1 posta.

Szia ez mit jelent? Így még nem kaptam csomagot.

Nekem kell bemenni érte? Vagy egy egyszerű levélként hozza a postás?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48015) oba válasza Angel2014 (#48014) üzenetére


oba
addikt

Ki fogja vinni a postás, lehet hogy még ma.

(#48016) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
ezt kb mikor fogom megkapni 2021.03.08. | 15:52 Egységképző érkeztetése
hajnalban volt egy rendelésem de csak harmadik nekifutásra tudtam kifizetni megint bejött az OTP hülyesége
gyakran kapok az aliról emailban reklám hírdetéseket csupa olyan dolgokról amire semmi szükségem le lehet ezeket tiltani úgy hogy a vásárlásokról az értesítések megmaradjanak ?

(#48017) V/ válasza lacoka55 (#48016) üzenetére


V/
Topikgazda

2 - 7 nap, ha nem kerül vámeljárás alá, mert akkor az okmányok beküldése és feldolgozása miatt mehet rá pár nap még. De nem ez a szöveg számít hanem az amikor ez olvasható
A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben és az idő amit írtam akkor ha nem U betűvel kezdődik a nyomkövetési szám.

[ Szerkesztve ]

(#48018) lacoka55 válasza V/ (#48017) üzenetére


lacoka55
aktív tag

OK köszi 17 dollár nem vámos RV54xxx2095CN ez az amiről föntebb betettem egy képet
ma kaptam egy emailt hogy a Mar. 04-én rendelt csomagom a helyi postában van ha jól értem ez kizárt hogy ilyen hamar megérkezzen S00000196418850

(#48019) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Pár nap múlva lejár a virtuális kártyám, amivel eddig az Alin fizettem.
Az első kérdésem az lenne, hogy a menü melyik bugyraiban lehet beállítani az új webkártya adatait?
A második kérdésem az lenne, hogy úgy látom már az Alin is lehet PayPal-lal fizetni.
Ezt hol lehet beállítani, és hogy melyik fizetési módot ajánljátok inkább?

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#48020) V/ válasza balazs1956 (#48019) üzenetére


V/
Topikgazda

Aktiválod az új kártyát teszel rá pénzt és fizetsz és eltároltatod. Előtte törölheted a régit.
Az Összefoglaló végén a GYIK a törlés
Fizetéskor neked akkor a kártya van felajánlva jobb szélen tudod a sorában váltani a fizetési módot. Lásd itt is.
Viszont fizetéskor figyelj arra ami az Összefoglaló 4. pontnál van.

[ Szerkesztve ]

(#48021) V/


V/
Topikgazda

Egy magyarázat az általunk észlelt szállítási késedelmekre és költség növekedésre.

(#48022) elistvan


elistvan
senior tag

Tapasztalt már-e valaki olyat, hogy ugyanaz a csomag az ali belső követője szerint már át lett adva a postásnak (last mile carrier) a 17track oldal szerint pedig még csak most hagyta el a feladási országot?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#48023) V/ válasza elistvan (#48022) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig függ attól hogy igazi nyomkövetési szám vagy nem az.
A last mile carrier az általában a nem "igazi" nyomkövetési számúak esetén olvasható, de ez nem csak akkor olvasható ha esetleg megérkezne mondjuk ide. Pl a DHL ha megkapja Pekingben akkor ez igaz, mert ő fogja végig szállítani, de ugye akkor még a csomag ott van Kínában. Nem csak posta lehet.
Meg kell nézni a szállító hivatalos nyomkövetőjében, ami nem egészen az ami az AliExpress oldalán van.

[ Szerkesztve ]

(#48024) Inhouse válasza V/ (#48021) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez és a tervezett ÁFA+VÁM már eléggé el fogja lehetetleníteni a vásárlást. Kérdés mit tudnak lépni erre a kínaiak, hiszen ha ez drasztikusan lecsökken, akkor azt ők is megérzik majd.

Üdv Inhouse

(#48025) elistvan válasza V/ (#48023) üzenetére


elistvan
senior tag

pl rá írja ezt. LT514148376NL

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#48026) balazs1956 válasza V/ (#48020) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen!

(#48027) V/ válasza Inhouse (#48024) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit nem jelent nekik. 22 € alatti értékről van szó, az igazi bevétel az a jóval magasabb kategóriákból van, legfeljebb nem kell a filléres dolgokkal nekik sem foglalkozni, de 100 Ft most vagy 127 Ft július 1-től neked mit változtat? Főleg ha nem fizetsz vámeljárási költséget mert eleve az AliExpress beszedi a 27 Ft-ot?

(#48028) V/ válasza elistvan (#48025) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt ugye tranzit országos küldemény elsőként meg kell kapnia a holland postának a továbbításra, arra is érvényes ez a szöveg és arra is ha a magyar posta kapja meg. Én ezt nem látom az viszont tény hogy a holland posta 9-én elindíthatta ide
De még nincs a last mile...

(#48029) elistvan válasza V/ (#48028) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#48030) Inhouse válasza V/ (#48027) üzenetére


Inhouse
őstag

Arra gondoltam, hogy a szállítási díjak 7szeresre emelkedtek, az árakat megdobja majd nyártól az ÁFA és a vám, meg még rádobják a kezelési költséget... A pár $-os cuccok ellehetetlenednek. Sok kicsi sokra megy?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#48031) V/ válasza Inhouse (#48030) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen jól látod, várható áremelkedés és emiatt kereslet csökkenés, bár én nem annyira drasztikusnak tartom.Nagyon sok dolog még 27%-al emelt áron is olcsóbb, a szállítási díj meg a konténer tartalmára oszlik meg ha sok dolog van benne akkor arányaiban azért nem lesz 7-szeres.
Az áfa is csak nálunk komolyabb egy németnek a 19 %, francia 19,6 % és a több országban a 21% ahol mások a kereseti viszonyok még elfogadható, vám eddig is legtöbb esetben 0% volt, de Kínával is kötött kereskedelmi egyezményt az EU, így igazán a dömping vám kerülhetne szóba, de az a mi vásárlásainkat nem érinti.
Az eddigi ismereteim alapján nem kell feltétlen fizetni vámeljárási költséget, mert egyrészt nem kell a Postát megbízni, te vámoltatod, illetve működhet az a dolog hogy a kereskedő - AliExpress - számolja fel a vevő országa szerinti áfá-t az eladáskor, így annak nem lesz itthon költség vonzata, hiszen nem kell vámeljárás, ez már működik egyébként az eBay (angol és USA) esetén. Eleve úgy alakult a szabályozás hogy elegendő az AliExpress-nek kérni az EU-s vámos engedélyt, azonosítót és átutalni az eladások áfa tartalmát az adott országhoz, ezért nem valószínű hogy kérne + pénzt.

(#48032) Imdre


Imdre
aktív tag

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy mi a legegyszerűbb menete panasszal élni egy eladóval szemben? Illetve a Paypal fizetés esetén ugyan úgy indítható visszatérítés 180 napig? Volt esetleg tapasztalata valakinek Alin Paypal visszatérítéssel kapcsolatban?
:R

(#48033) V/ válasza Imdre (#48032) üzenetére


V/
Topikgazda

Dispute indítás a legegyszerűbb. Segítség az Összefoglalóban, 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás és dispute döntés elleni fellebbezés.
Nem írtad a problémát, de elsőként az AliExpress-en kell a dispute-t indítani, ha valamiért nem a javadra döntenek, vagy úgy gondolod hogy nem megfelelő a döntés (itt nem értem azt hogy visszaküldést határoznak meg a teljes visszatérítéshez, de te nem akarod visszaküldeni) akkor megfellebbezed a döntést. Ha itt sem jársz sikerrel akkor indulhat a PayPal dispute. Lényeg az hogy az a PayPal elvárása hogy előbb az eladó vásárlói védelmét kell érvényesíteni.
A 180 nap azért nem azt jelenti, hogy a garanciális problémák miatt kéred vissza a vételárat, ez is inkább a meg nem érkezés vagy az érkezéskori problémák rendezésére szolgál.
Itt azt az időt amit az eladó meghatároz a termék visszaküldésére (semmi, 15-30-45-60 nap) az nem számít garanciális időnek, az alatt persze mehet a dispute ha az eladóval nem jutsz dűlőre.
Egyébként semmi különösebb nincs a PayPal dispute-al, ugyan úgy megy az AliExpress eladóval is, de itt az AliExpress aki benne van a vitában és a pénzt ők küldik vissza (az AliExpress dispute esetén is) nem az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#48034) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet törölni egy befejezetlen vásárlást? Újra megrendeltem, ezúttal pontos paraméterekkel. A törlés okának mit adjak meg? Az jó, hogy nem sikerült fizetni vagy akkor variálni kezd a számlámmal? A valódi probléma az, hogy valami kavar lehetett az Alinál, mert mindenből 5-öt rakott be a kosárba, de későn vettem észre. Az eladónak írtam, de ő nem tudja módosítani, azt válaszolta, hogy rendeljem meg újra.

(#48035) cof válasza C. s. (#48034) üzenetére


cof
veterán

Jó az első is, hogy nincs rá szükséged, nem kell túlgondolni, senki nem fog ezért haragudni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#48036) C. s. válasza cof (#48035) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#48037) Inhouse válasza V/ (#48031) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi, így egy kicsit árnyaltabb a kép. Akkor még bizakodhatunk.

Üdv Inhouse

(#48038) Imdre válasza V/ (#48033) üzenetére


Imdre
aktív tag

Köszi a részletes választ.
Alin már nem tudok disput-ot indítani, mert lejárt. Vásároltam egy egy éves előfizetést, ami nem működik egy hónap után. Eladó nem reagál, illetve sztem nem is fog. Elsősorban nem.csak magam, hanem mások miatt is ki akarom rakni az ilyen inkorrekt eladókat. Pénzt is csak azért akarom visszaszerezni, hogy őt megfosszam tőle. Viszont mivel lejárt az Ali védelmi idő, így csak Paypal maradt. Igazából az egy hónapot, amit használtam nem akarom visszakérni - ez így korrekt - csak a hátralévő 11 hónapot. Várok még pár napot és indítom a Paypal-nál a reklamációt, aztán meglátjuk. Viszont mindenképpen jelezném az Ali-nak is, mert ez nekik.sem kellemes szerintem...

(#48039) V/ válasza Imdre (#48038) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen dolog ez konkrétan mert amit most írtál az alapján előfordulhat hogy erre nincs PayPal vásárlói védelem.
De az a gond hogy a PayPal-on a dispute az AliExpress ellen indul mert ők azok akiknek küldted a pénzt. Szóval nem tudom hogy mi lesz ennek az eredménye

(#48040) istnag válasza Imdre (#48038) üzenetére


istnag
addikt

Azért egy éves előfizetést venni, ami valószínűleg valamelyik nagy szolgáltató szolgáltatására vonatkozik aliexpressen venni az ..... :C

(#48041) elistvan


elistvan
senior tag

Tudna valaki linkelni nekem egy jó minőségű webkamerát ami hamar itt van 8 ezer alatt? Digitális oktatáshoz kellene. Amit találtam rengeteg jó véleménnyel az standard shippinges, ami hamar itt lenne arról pedig eléggé megoszlanak a vélemények.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#48042) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Alibabáról tudok vásárolni mint magánszemély, vagy az csak nagyker és viszonteladók tudnak?

Erről a termékről lenne szó. Hol látom a vásárlói visszajelzéseket? Vagy itt nincs oly mint az Aliexpressen?

[ Szerkesztve ]

(#48043) V/ válasza Zoli-bácsi (#48042) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van 1,5 milla pénzed valamint még 400000 Ft az Áfára és erre már szerintem lesz vagy 4% vám 60000 Ft és a szállító vámeljárási költsége, akkor persze megvásárolhatod. De nem hiszem ahogy a vámosok elhiszik hogy magánszükségletre lesz vásárolva és akkor már más feltételek alapján vámolnak. És ez állategészségügyi eszköz lehet hogy engedély is kell hozzá.
Azt azért nézd meg hogy a bankkártyáddal ekkora összeg fizethető-e.
Cégek nem foglalkoznak azzal hogy értékelgessék a terméket. Itt nem egészen úgy működik mint az AliExpressen, szerintem értelmetlen is.

[ Szerkesztve ]

(#48044) feri0123


feri0123
csendes tag

Sziasztok

84dollárért vásároltam a kamus aliexpress shopból viszont csak 69 dolcsit küldött vissza
ennek mi az oka?
érdemes tovább reklámálni?

köszi Feri

(#48045) V/ válasza feri0123 (#48044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha francia vagy más EU-s akkor €-ban számolva kaptad vissza, mert az az elszámolási devizája, ha $-ban fizettél akkor írj nekik és kérd a különbözetet. Mostanában is írtuk, pár napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#48046) oba válasza Zoli-bácsi (#48042) üzenetére


oba
addikt

Én egy ilyen drága dolognál mindenképpen megnézném a magyar ill. európai lehetőségeket, webshopok, ebay, amazon...stb. formájában. Fogalmam sincs, hogy ez az ár annyira jó e, hogy megéri innen venni, de a minőségben már azért kételkednék. Azért legyünk őszinték, az Aliexpress ritkán jut eszünkbe ha minőségi és drága dolgot szeretnénk vásárolni.

Ráadásul ha ez beszarik, a garanciát el is felejtheted...

[ Szerkesztve ]

(#48047) Czimby


Czimby
addikt

Gyors kérdésem lenne, Forintban vagy Dollárban éri meg inkább Alin vásárolni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48048) lacoka55 válasza Zoli-bácsi (#48042) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
próbáltam én is magánszemélyként az Alibabáról vásárolni 10-20 db litium akkumulátort vannak akik eladnak ilyen kis mennyiséget is gondoltam a gyártóktól olcsóbb lesz meg garantált minőség kaptam is jó árajánlatot de a szállítás ára + az akku annyira magas volt hogy lemondtam így hát maradt az aliexpress

(#48049) V/ válasza Czimby (#48047) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig mindig rosszabb volt az AliExpress váltási árfolyama mint bármely bank bankkártyás deviza váltási árfolyama.
Nézem mondjuk Erste Visa kártya. Van ez a kamera.
Az ára US $113.87 ha bank váltja akkor 35393.82 Ft az AliExpress pedig HUF 36000.17

(#48050) Czimby válasza V/ (#48049) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi én is megnéztem így, viszont már többször is észrevettem, hogy a számlatörténetben más összeg szerepel mint amiről az SMS-t kaptam vásárláskor, ezért kérdeztem rá.

De mint kiderült ez azért van mert nem azonnal számolják el / könyvelik el a vásárlást.
(Bár érdekes módon valahogy mindig :)) magasabb az összeg, sosem változik kedvezően az árfolyam a vásárlás - könyvelés között )

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.