Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) V/ válasza Sliderxy (#65999) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, pár napon belül megkapod ha átveszik a visszaküldött terméket. Ha ez EU-s raktár akkor az egész 1 héten belül rendeződik.

[ Szerkesztve ]

(#66002) Jar válasza playerako (#66000) üzenetére


Jar
tag

Ez el ! Látom, nem "15 napos", ezekkel bármi előfordulhat, csak a türelmes várakozás a fegyver ellenük.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66003) ggabor02 válasza V/ (#65975) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Az angol eladó jóval kevesebb összeget adott meg, mint amennyibe (69 GBP) a termék került. Postaköltségre pedig nullát írt.
Így arra az általa megadott kb 15 GBP összegre számoltak itthon ÁFÁ-t. Ezért a visszakérés az Ebay-nél kicsit érdekes lenne, mikor beadnám az itthoni elszámolást, mely köszönő viszonyban sincsen az Ebay-es árral.
Ezért bosszantó ez az egész.

(#66004) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Rendeltem egy eladótól 3 terméket, amik csak színben térnek el. A postaköltséget 3x számolta fel a rendszer. Korábban olvastam itt, hogy sok esetben külön csomagként is indítják a termékeket azért van ez így.
Nekem ez most viszont egyben jött. Az alapesetben felkínált szállítási módot AliExpress Standard Shipping-re állítottam mindháromnál amikor leadtam a rendelésem, hogy lássam a csomagok útját.
Ebben az esetben lehet kérni visszatérítést? Csak elméletileg érdekel, mert egyébként nem egy nagy összegről van szó 3x650ft, szóval nem erőlködöm az eladóval csak érdekel, hogy ez így most egy kis plusz pénz behúzás volt vagy ez eleve így működik.

(#66005) ACE- válasza Sliderxy (#66004) üzenetére


ACE-
addikt

A postaköltség csomagra van számítva, mert ugye van méret, súly, stb. Általában azért ha több dolgot rendelsz nem annyiszor van felszámítva, hanem kedvezőbb. Ezt mondjuk én is furcsállom mert ha valamiből 10 db-ot rendelek, azzal nem növekszik a postaköltség, de ha több dolgot, azzal igen. De majd a nálam okosabbak meg tudják mondani a pontos okát.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#66006) V/ válasza ggabor02 (#66003) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy gondolod, én vissza kérném legfeljebb az itt fizetett áfa mértékéig adnák vissza, az is pénz

(#66007) V/ válasza Sliderxy (#66004) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor megbeszéled fizetés előtt hogy egybe rakva olcsóbb szállítással elküldi-e. Ha igen a válasza akkor egy limitált bankkártyával fizetsz, a fizetés sikertelen lesz, fizetendő tételek közé kerül, jelzed az eladónak, az módosít a szállítási költségen és azután a csökkentett összeget fizeted ki.
Nem kérhetsz visszatérítést.

[ Szerkesztve ]

(#66008) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok,

Nekem is van egy ECSCCA-as kezdetű csomagom, ami 21-e óta valahol van itt az országban...

2023-03-21 19:05
GMT+8
Out for delivery
[HU]Arrived at local delivery center

Ezt melyik cég szállítja általában?

Volt még mellette 3 másik rendelésem, az egyben megjött nagyjából 2 hete, express one-al, de ez nem volt benne. (ennek a státusza is máskor változott meg, tehát külön mozgott)

Köszi!

(#66009) V/ válasza szpal17 (#66008) üzenetére


V/
Topikgazda

A Magyar Posta, ettől a dátumtól számított 2-12 munkanap mire megkapod, az ismérvek az Összefoglaló 2. pont végén leírva.

(#66010) Jar válasza Sliderxy (#66004) üzenetére


Jar
tag

Refunddal hiába kérsz, de létezik olyan eladó, aki üzenetváltás után ad visszatérítést.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66011) herion válasza herion (#65859) üzenetére


herion
tag

Sajnos még mindig semmi hír a csomagról, több mint egy hónap után. Az eladó azóta visszaírt, először belinkelt valami kínai posta weboldalt, utána a magyar posta csomagkövetési oldalát. Nem igazán akarta megérteni, hogy az ECSCCA szám beírása ezekbe a keresőkbe nem fog semmit kiadni.
Úgy hogy vlsz. elengedem a dolgot.

Off téma:
December 23-án nyertem az USA-ból twitch streamben egy 75 dolláros egérpadot. Egyedi készítésű, úgy nyomtatják rá a kívánt képet. Ebből és egyéb okokból kifolyólag csak február elején kezdtek bele a gyártásba. A héten megkaptam, és fizethettem érte 999ft vámkezelési költséget, meg 4773ft-os vámtehert. Így végülis lett egy ingyen 5772ft-os egérpadom :DDD Az év üzlete volt ez is.

Who Let The Dogs Out?

(#66012) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok.
nem tudok belépni az alira. telefonos azonsítást kér, de nem kapok sms-t ,

(#66013) V/ válasza nagysandor79 (#66012) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem működik mindenkinél, nincs más opció? De lehet hogy a telefon veszi spam üzenetnek, azt is ellenőrizned kellene.

[ Szerkesztve ]

(#66014) nagysandor79 válasza V/ (#66013) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

Sajnos ott sincs üzenet.

(#66015) szpal17 válasza V/ (#66009) üzenetére


szpal17
őstag

Köszi az infot. Meg is ijedtek a kérdéstől, mert délután bedobta a postás az értesítőt. :DDD

(#66016) Jar válasza nagysandor79 (#66012) üzenetére


Jar
tag

Nyilván próbáltad app-on és asztali gépen online is.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66017) Jar válasza cof (#65937) üzenetére


Jar
tag

Beszámoló a 10 külön-külön kifizetett áruról (mivel nem sikerült egyben kifizetni): Hatot már össze is vontak EO - sba, a maradék négy amúgy sem volt összevonható, egy SunYou, egy BE, egy NL. Ezen kívül egy ECS pedig vissza lett fordítva (lithium elemek). Ebből az egy ECS - ből gondolom NL, BE vagy cancel lesz.

Az lehetett a szerencsém, hogy pár órán belül mind a 10 tétel rendezve lett. Kivártam az éjfélt és a következő napi öt engedélyezett vásárlást elsütöttem.

Végeredmény: Mindegy hogy fizetsz, csak gyorsan fizess. Talán amikor bekerülnek a nem fizetett tételek közé, a Checkout - nál beígért dolgokon (kedvezmények, szállítás) már nem változtatnak.

[ Szerkesztve ]

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66018) nagysandor79 válasza Jar (#66016) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

Igen, így van. Ez lehet a probléma?

(#66019) V/ válasza nagysandor79 (#66018) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem, de nekem gyanús ez a telefonos azonosítás, mert én mostanában ilyenre nem emlékszem.

Ezen a linken próbálj belépni böngészővel, de előtte töröld az Ali... kezdetű sütiket és a böngésző gyorsítótárat, majd újra indítva a böngészőt.

(#66020) Ferycomp


Ferycomp
csendes tag

Sziasztok

Egyik rendelésem Aliexpress Selection Saver-el lett rendelve.
Itt az összefoglalóban az van, hogy ennél a rendelési formánál a nyomkövetés biztosítva van. A rendelésnél is az volt, hogy "Tracking Avaliable".

A csomag ECSCCA-s számot kapott amiről szintén az összefoglalóban olvastam, hogy nyomkövetési száma nem lesz.
Ilyenkor mi van?
Az ECSCCA-s szám meg fog változni nyomonkövethetőre?

Hogy tudom nyomon követni az Aliexpress Selection Saver-t ha elvileg van nyomkövetési száma és ECSCCA-s azonosítót kapott?

Köszi a választ

(#66021) Jar válasza nagysandor79 (#66018) üzenetére


Jar
tag

Nem hiszem, hogy ez a probléma, sőt. Mindent ki kell próbálni. Részemről a segíteni akarás megvan, tudás meg nincs, ezért ötletelek.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66022) rokapet válasza Ferycomp (#66020) üzenetére


rokapet
tag

Magyarországig lesz követési info az Ali weboldalán. Amint átadták a magyar postának, onnantól kezdve elnyeli egy fekete lyuk, és nem lesz róla semmi infód, hanem előbb-utóbb ott lesz a postaládádban, vagy a küldemény, vagy az értesítő hogy menjél érte a postára.

(#66023) cof válasza Jar (#66017) üzenetére


cof
veterán

Az jó akkor, ha a 15 days delivery jelölés megmaradt a termékeknél.

[kép]

Nekem legutóbb C...DE volt az akku, csodálkoztam is, hogy már ezzel is lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66024) V/ válasza Ferycomp (#66020) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztosítva van a nyomkövetés Budapestig, nézd itt
Semmi sem lesz, mert nem igazán tudsz reklamálni. Az biztos hogy nem lesz vámolási kezelési díj. A nyomkövetés megáll annál hogy a kézbesítő postára érkezett és ez meg felel annak hogy nyomon követhető. Más küldemény fajták esetén sem megy végig a nyomkövetés nálunk, lásd az Lx999999999CN formát mert itt nem könyvelt küldemény.
Az ECSCCA...fajtánál más dolog hogy ez nálunk azt jeletzi hogy az még nem a tényleges kézbesítő hely.

(#66025) Jar válasza cof (#66023) üzenetére


Jar
tag

Megmaradtak a 15 naposak.

A mostani 10 közül a SunYou most váltott át ................DE-re (propánbután gázos cucc).

[ Szerkesztve ]

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66026) Ferycomp válasza V/ (#66024) üzenetére


Ferycomp
csendes tag

Köszi.
Akkor a Selection Saver semmiben sem különbözik a sima Saver-től?
mind a kettőnél ECSCCA-azonosító van
Saver shippingnél volt olyan, hogy eltűnt nem kaptam meg több hónapja és azóta sem.
A Selection Savernél is eltűnhet akkor ha a ECSCCA-számot kapta?
Ha eltűnik az Alin lehet disputet indítani ?

Köszi, bocsi ha sokat kérdezek, csak próbáltam olcsóbban kijönni ezért kértem Selection Saverrel.
Ha normál Standardal kérem, akkor meg minden darab után hozzárakja a 2200Ft szállítási díjat (3db nál 3x2200Ft!) ami már pofátlanság.

(#66027) V/ válasza Ferycomp (#66026) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem a szállítási mód ugyanaz mindkettő saver-nél, a selection értelmét én még nem tudtam felfedezni.
Lehet dispute-t indítani, de sok múlik az eladón hogy elfogadja-e, mert a vége az hogy a kézbesítő postára érkezett, de ugye ez még nem kézbesített, mert még ott is elveszhet, a kézbesítés bejegyzés a megfelelő.
Ez esetben azt javaslom hogy ha tényleg nem kapod kézhez attól a bejegyzéstől 15 napon belül, akkor ki kell erőszakolni a postától egy olyan igazolást hogy ezt nem kapták meg a látható bejegyzés ellenére és ezért nem is tudták kézbesíteni és ezt bizonyítékként csatolni.
Mindig jönnek valamelyik postán a GDPR-el, de ennél az hogy nem került a kezelésükbe ECSCCA1122552 számú küldemény semmiféle személyes adat nem merül fel.

Persze véleméynem szerint megkapják és ha nem is kézbesítik akkor is felszámolják a Cainiao felé az üzleti levél bérmentesítési díját. (Ennél átvesznek X küldeményt naponta és a hónap végén leszámlázzák az addig átvett X+X+X... számú üzleti levelet. Se kártérítés, se tételes elszámolás, csak nyereséges üzlet nekik.)

A másik meg ha nem lenne lassú a China Post Registrered akkor lehet mérlegelni hogy a kezelési díj 399 Ft-ja nem-e kevesebb mint a saver, standard szállítások díja, akkor van tényleges nyomkövetés a kézhezvételig és könyvelt, biztosított a küldemény, elvesztése esetén egyszerűbb a refund igény igazolása.

[ Szerkesztve ]

(#66028) Tangkuban


Tangkuban
kezdő

Érdekes fejlemény, hogy legutóbbi ECSCCA csomagomat a postán kiadás előtt ismét leolvasták, mi több, személyit is kértek, amit előtte sose ehhez a fajtához. Teljes káosz...

(#66029) V/ válasza Tangkuban (#66028) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen világos, mert az igazi ECSCCA vonalkódját a Magyar Posta rendszere nem tudja értelmezni, beolvasni csak a UPU postai azonosító vonalkódját és a saját könyvelt küldemény formátumokat tudják és olyan nem szokott lenni ezen a küldemény címkén. Lx999999999 CN , Ux999999999AE, vagy Rx999999999NLazonosító formák.

(#66030) cof válasza V/ (#66029) üzenetére


cof
veterán

Vannak ilyen túlbuzgó postások, el kell engedni.

Ettől függetlenül hiába olvasta be, úgysem tudja értelmezni a rendszerük. Biztos ki is írt valami hibát a nem megfelelő formátum miatt. Vagy még új volt, és nem találkozott még ilyennel. Már a személyi elkéréséből kiindulva is utóbbi lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66031) V/ válasza cof (#66030) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma is nagyot alakított az Magyar Posta nekem is. Március 9-én vásároltam egy bajai webshopban 1 napos garantált szállítással néhány dolgot amit Szegedre kellett volna hozni (101 km). Ma 31-én még sehol. Kiderült hogy 2 menet volt, az elsőnél átvették, de szállításközben eltörték, vissza az üzletnek, nekik újat kellett rendelni és 29-én megrendelték a szállítás még a korai órákban, aznap nem tudta a posta felvenni annak ellenére hogy dél körül csak ment a céghez az autójuk. 30-án sikerült neki és útba indult, viszont este Fóton leragadt, senki nem tud róla semmit, ha előkerül akkor április 3-án talán megkapom.
Az egyébként 101 km így lesz majd 420 km. Baja-Fót-Szeged a szállítás, 3 átrakási hellyel ami sérülés veszélyt is jelent. No ezért drága a Magyar Posta, olyan jól leszervezik a logisztikájukat hogy 3* ,4* nagyobb távolságokra szállítanak mint ami szükséges és ezért a költségek is nagyobbak.
Ennyi a garantált egy napos kézbesítés mókájuk.

(#66032) Tangkuban válasza cof (#66030) üzenetére


Tangkuban
kezdő

Régi darab már a hölgyike, nem lehet arra fogni. Tavaly a nyári időszakban mikor elkezdtek jönni nekem ezek az ECSCCA küldemények, még buzgón olvasgatták le kódokat, ősszel már egyáltalán nem. Ezért is csodálkoztam, vettem már át tőle ilyet nem is egyet korábban.

(#66033) nagysandor79 válasza V/ (#66019) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

megpróbáltam, de ugyan az mint tegnap. megint telszámot kér, és elvileg smstküld de semmi. :-(

(#66034) V/ válasza nagysandor79 (#66033) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogod megkapni mert legfeljebb a 0036 országkódra jönne, nem a 36-ra és nem lehet a +36 sem.
A rendszer ajánlja fel a telefonszámot? Ha igen akkor milyen formában?
Tel: 0036 20 5306301 a jó.( Az ország kód és szolgáltatói kód közt nincs szóköz)

[ Szerkesztve ]

(#66035) nagysandor79 válasza V/ (#66034) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

a rendszer adja be a +36 és utána nekem kell beírni a számom. meg felette fel dobja a hungary

(#66036) V/ válasza nagysandor79 (#66035) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem jó, Kínából nem megy a +36. A 0036 ország kóddal kell indítani a hívást.

(#66037) djsunstealer válasza Jar (#66025) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Nekem is van ilyen. :)
Már látszik, hogy lesz belőle: UR302899298DE.

(#66038) cof válasza V/ (#66036) üzenetére


cof
veterán

A +36 miért nem jó külföldről? Az a nemzetközi hívószám, +36 vagy 0036 mindegyik jó formátum. A 06 meg ugye csak belföld.

Amúgy biztosan van magyar operátoruk szerintem, és nem kínai számról küldené az SMS-t. Digi SIM-re szoktak gondok lenni ilyennel, meg a nagyon okos telefonok már önálló életet élnek és automatikusan spamra tesznek bizonyos számokról érkező üzeneteket úgy, hogy nem is látja az ember. Ezeknek kell utánanézni. Mondjuk én sehogy nem tudtam kiharcolni SMS azonosítást, csak email-el akar bombázni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66039) Jar válasza djsunstealer (#66037) üzenetére


Jar
tag

Kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt ér ide. Eddig a DE végű messze megelőzte BE és NL végű társait.

Mai bejegyzés : Departed SunYou Facility Shenzhen, China

[ Szerkesztve ]

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#66040) V/ válasza cof (#66038) üzenetére


V/
Topikgazda

Kína és AliExpress, nem általános külföld.
Azt kérdezd meg a kínaiktól hogy miért nem megy a +36, ők ajánlották a 0036-ot, eleve nem tudod a regisztrációs adatoknál beírni abban formában, szóval akkor csak nem használható.Amikor még ment rendesen az Alipay ebben formátumban jött sms, nekem még az eredeti Alibaba-Aliexpress azonosítóm van így megadva a telefonszám és jön sms, de inkább e-mail-s értesítőt használok az nekem biztosabb. Az hogy a +36-nak elméletben működni kellene az egy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#66041) cof válasza V/ (#66040) üzenetére


cof
veterán

Profilban meg így van megadva nekem.

Most megnéztem az elfelejtett jelszót és telefonos azonosításnál nem lehet kiválasztani Magyarországot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66042) djsunstealer válasza Jar (#66039) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Kíváncsi vagyok én is, még nem volt ilyennel dolgom. :)

(#66043) V/ válasza cof (#66041) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a 36 kevés, 0036 kell és ide nem írhatsz +36-ot. Azt is írtam már régebben hogy nem megy a jelszónál a telefon.
Így van megadva ahogy képen és már ahhoz hogy ezt elővarázsoljam küldték az sms kódot a telefonszámomra, szóval működik, emlékeim szerint akkor lett a formátum tisztázva velük (2012).

Az AliExpress esetén is így működött, működik.

[ Szerkesztve ]

(#66044) cof válasza V/ (#66043) üzenetére


cof
veterán

Nekem nincs Alibaba, szóval az passz.

Akkor át kéne írnom? Mondjuk a 36 már benne volt automatikusan, ez az Aliexpress edit profil rész.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66045) V/ válasza cof (#66044) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár évig azonos volt a regisztráció és így mindkét helyen ugyanazon azonosítókat tudtad használni. Nem emlékszem pontosan de 2015-ig vagy 2017-ig ment így a regisztráció. Lehet hogy neked is megvan.
Viszont az sms-ek most a +365555542 és a +36305555486 számról jöttek, ezt írja telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#66046) cof válasza V/ (#66045) üzenetére


cof
veterán

Én google acc-al vagyok belépve, nem email-el regisztráltam. Volt még Alipay akkor de sose regisztráltam arra külön, mert nem láttam értelmét.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66047) V/ válasza cof (#66046) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, akkor neked nincs Alibaba. Az Alipay-hez külön jelszavak és megerősítő kódok voltak a fizetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#66048) V/ válasza V/ (#66031) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam hogy Bajáról kellene a Magyar Postának egy csomagot 1 napos kézbesítési időgaranciával kézbesíteni, ami 29-én indult volna és még a kanyarban sincs.
A 101 km távolságot sikeresen feltornászták 844 km-re. És ez a második próbálkozásuk mert az előzőt eltörték.
A képen látható útvonal: Baja-Kiskunhalas-Fót-Balatonszentgyörgy-Budaörs-Szeged.
Annak ellenére hogy van közvetlen közúti összeköttetés Baja és Szeged közt.

Ha ezek után azt mondom hogy a Magyar Postánál normális emberek dolgoznak akkor meghülyültem.

[ Szerkesztve ]

(#66049) cof válasza V/ (#66048) üzenetére


cof
veterán

:C

Dehogy vannak ott hozzáértők...

Biztos emlékszel mikor vitték vissza a csomagokat a helyi postáról az olk-ba újrascannelni mert nem lehetett kiadni.

Az állam úgy is kisegíti őket ha úgy van, tehát nyugodtan szórhatják a pénzt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66050) playerako válasza V/ (#66048) üzenetére


playerako
kezdő

Itt is hibátlan volt a Posta, jó tudni hogy az átvett csomag barangol az országban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.