Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) V/ válasza Sátán44 (#35000) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyorsabb a PayPal-ra, csak számolj rá 5,4%+0,3 $-át és a csak ha azt a bruttó összgete küldi akkor fogadd el. A másik opció hogy vegyél mást tőle.
Ha dispute, lehet hogy nem engedi meg a rendszer, mert még papíron szállítás alatt van.

(#35002) Sátán44 válasza V/ (#35001) üzenetére


Sátán44
addikt

Megpróbálom a dispute-t, de ennél az esetnél melyiket válasszam?
Logistics tracking problem? No tracking information? Mert igazából az sem volt "valós".

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35003) V/ válasza Sátán44 (#35002) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs a nyomkövetési számnál mozgás, -nem élő- akkor No tracking information.

(#35004) Sátán44 válasza V/ (#35003) üzenetére


Sátán44
addikt

[link] Ezt adta meg, amihez közöm sincs. Sem az időpont, sem a város nem stimmel.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35005) szabi__memo válasza V/ (#35001) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez az 5.4%-os képlet honnan van? Csak mert nekem eBayen akar éppen az eladó refund helyett utalni. Én úgy emlékszem ennél nekem többet voltak egyszer amikor benéztem a dolgot

(#35006) V/ válasza szabi__memo (#35005) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal díjszabásból van. Mivel Kínából küldik a 3,4%+90Ft-os alapra rámegy még a 2% Határon Átnyúló Utalási Díja. Ennél több nincs.
A kiegészítő % függ attól hogy melyik országból jönne a pénz.
Ki és mikor vont? Ha az eBay-en adtál el akkor ők is vonnak úgy 12%-ot eBay jutalékot a PayPal mellett.

[ Szerkesztve ]

(#35007) szabi__memo válasza V/ (#35006) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már elég rég történt, ugyanez volt a szitu. Nem jött a termék, kértem refundot, meggyőzött az eladó hogy utal. Utalt is, csak a Paypal még szépen megfejt

(#35008) V/ válasza szabi__memo (#35007) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez +2% nem volt régebben. Meg mindenképp fel kell venni azt a fajta egyenleget amiben jönne a pénzt, mert ha nincs akkor rögtön váltja a devizát forintra és lesz átváltási költség is.
A költség nagysága relatív, még így is olcsóbb ez a 40 devizafajtát használó deviza számla, mint egy bankban nyitott csak egy devizás számla, itt egyszeri költség van, ott meg van havi fenntartási költség is általában. Én éves szinten számolom a költségeket, figyelembe veszem az egyéb szolgáltatásokat is és nekem még elfogadható.
A bankoknak is vastagon foga ceruzája, az egyik legolcsóbb forintos számlám van részben ingyenes utalásokkal és a múlt évben nem is nagy pénzmozgások mellett összejött 12k. költség.

(#35009) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ez mennyire hihető [UB801652155TW] ?
Mármint, hogy kishazánkba ért a cucc.....

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#35010) V/ válasza atyca (#35009) üzenetére


V/
Topikgazda

Náluk ezt nem könyvelte senki, U-s kezdetű sima postai küldemény. Még kell neki 14-25 nap hogy igaz is legyen.
Egy igazi nemzetközi postai azonosítós tajvani küldemény így jött.

[ Szerkesztve ]

(#35011) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ma kaptam egy értesítőt, lehetséges, hogy megérkezett amit rendeltem? Tracking szerint féluton van, de külföldi van rá irva az értesítőre.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#35012) fairi válasza Tiger. (#35011) üzenetére


fairi
addikt

Az "U" elejűek "sose" érkeznek meg tracking szerint. Csak egyideig vannak nyomon követve utána elérnek egy bizonyos pontot több infó nem lesz róluk. Csak egy a papírfecni hogy megérkeztek és amin csak annyi van külföldi, vagyis mehetsz átvenni a postán.

(#35013) atyca válasza V/ (#35010) üzenetére


atyca
senior tag

Gondoltam

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#35014) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy kaptam aliról egy rommá törött autós telefontartót, ment dispute, jött üzenet hogy canceloljam és újraküldik.
Ilyenkor újra lehet nyitni ha csak kamuzik az ember, szóval mehet a cancel?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35015) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.
Nemrég rendltem az aliexpressről.Rá néztem a track ordrerre és ott azt írja,hogy shipment canceled.Viszont van egy parcel 2 fül és az alatt már egy másik tracking number és ott úgy tűnik hogy minden rendben van.
Ez mennyire normális vagy valós?

(#35016) Tiger. válasza fairi (#35012) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor ez az lesz.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#35017) V/ válasza Dzsabba (#35015) üzenetére


V/
Topikgazda

Szokott ilyen lenni és a normális eladó beírja az új számot, ahogy nálad is, ha az előzőleg beírt szám valamiért nem lesz érvényes.

(#35018) V/ válasza Ra3 (#35014) üzenetére


V/
Topikgazda

Cancel esetén újranyitható, ilyen újraküldés esetén arra kell figyelni hogy legyen még a szállítási időből annyi hátra hogy ide is érhessen.

(#35019) Ra3 válasza V/ (#35018) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi!

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35020) Noragami


Noragami
csendes újonc

sziasztok.
nekem egy olyan problémám lenne hogy jött egy hibás cucc aliexpressről, egy playstation2 hdd adapterről lenne szó ami nemzetközi ajánlottként jött, és nem pörgeti fel egyik idés vinyómat sem.
már volt egy ilyenem egy samsung j3 16 kijelzővel hogy törötten jött, és az aliexpress eldöntötte hogy már pedig én küldjem vissza a cuccot és akkor kapom meg a teljes visszatérítést, és nem tudtam sem cancelelni a dispute ot sem pedig elérni őket postára meg nem akartam 13ezret kifizetni hogy visszakapjak 4000et és be is buktam 4000ft ot. :W

hogyan tudnám visszafizettetni az utolsó fillérig visszaküldés nélkül?

előre is elnézést ha a munkám végett kicsit megkésve tudom feladni/átvenni a vásárolt terméket.

(#35021) V/ válasza Noragami (#35020) üzenetére


V/
Topikgazda

A dispute-nál jelölöd hogy pénz kell vissza és majd az eladó eldönti hogy lemond róla hogy visszaküldd vagy nem. Ez van. Még most is az áremelés után 4110 Ft visszaküldeni egy olyan kijelzőt

(#35022) -Pityer-


-Pityer-
csendes tag

Erről mit gondoltok? Újpestre kértem a kiszállítást, mi a jó életet keres a Budai Központi Kézbesítő Postán? Az is érthetetlen, hogy miért járta meg az Országos Logisztikai Központot, eddig a Nemzetközi Posta Kicserélő Központból mindig egyenesen az újpesti postára hozták.

Sima nyomkövetésen még nem látszik, de az Én Postám app már sikertelen kézbesítést ír.

(#35023) V/ válasza -Pityer- (#35022) üzenetére


V/
Topikgazda

Az új szervezeti egységeket amelyek mostantól működnek és hogy mi tartozik hozzájuk nem tették nyilvánossá.
2004-ben hozták létre az OLK-t és a külföldi küldeményeket az Orczy térről, majd később a repülőtéri NPKK-ból (2011) azóta oda szállítják, mert az országos terítésnek az a központja.
Az hogy most látod ezt is az egységesített informatikai nyomkövetési rendszerben nem jelenti azt hogy maga szállítás úgy működött volna ahogy gondoltad.

[ Szerkesztve ]

(#35024) Beni2360 válasza -Pityer- (#35022) üzenetére


Beni2360
félisten

1- Bejön az országba a hatóság elé kell állítani- Nemzetközi Posta Kicserélő
2 - Onnan ha rendbe van küldik az: Országos Logisztikai Központba ahonnan az irányító számok szerint osztályozzák az egész országba.
3 - Hogy miért került Budára a fene se tudja de lehet, hogy nem a te TN kaptad meg. Vagy mivel eléggé kevesen vannak változtak az útvonalak. :F
Megelőztek :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#35025) -Pityer- válasza V/ (#35023) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Értem, köszönöm. De a Posta app akkor is sikertelen kézbesítést ír. Mindenesetre várok még, hátha...

(#35026) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Lenne egy kérdésem akik már tapasztaltabbak ali témában.
Lehet találni működő promo kódokat?
Mert én bármit találok semmit nem fogad el.

Kifejezetten zavaró, hogy sem a select vagy ali coupon alatt nincs semmi és promo sem megy.
Elveszi a kedvem az egész vásárlástól.

üdv

(#35027) Zoli-bácsi válasza -szabi- (#35026) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A promo code-hoz beírtad az "ismert" 2 kódot?

(#35028) V/ válasza -szabi- (#35026) üzenetére


V/
Topikgazda

A promo kód az eladó, termék specifikus is lehet és nem mindig vehető igénybe,pl. csak RU regisztrációk esetén
Ha használható az kideríthető ha beírod a Promo Code alatti mezőbe és Apply, ha van valami gond szépen kiírja hogy mi az vagy elfogadja.

[ Szerkesztve ]

(#35029) -szabi- válasza Zoli-bácsi (#35027) üzenetére


-szabi-
őstag

Azokat nem fogadja el.

Ezt kapom rá.
(#35028) V/
Azt értem, csak még sosem találtam olyat ami működött volna.
Azért kérdeztem látott itt már valaki használható kupont vagy kódot?

(#35030) V/ válasza -szabi- (#35029) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen láttam és használtam is. Ahogy írják, van idő és mennyiség limit is. Időben kell elkapni.

(#35031) agroman válasza -szabi- (#35026) üzenetére


agroman
senior tag

select kuponokat csak ott tudsz hasznalni ahol az elado ezt jelzi es a vasarlasod erteke el is eri az adott limitet..
illetve vettel is select kuponokat elotte.

------

(#35032) -szabi-


-szabi-
őstag

Akkor ezeket a kuponos, promó kódos oldalakat amiket google kidob felesleges bogarászni?
Mert már vagy 30 kódot végigpróbáltam kb 4 különböző oldalról és egyik sem működött.

(#35033) -szabi-


-szabi-
őstag

Amit még kérdeznék, forint, € vagy $. Melyikben érdemesebb vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#35034) V/ válasza -szabi- (#35033) üzenetére


V/
Topikgazda

$-os az AliExpress elszámolása, arról számolja át saját átváltással a devizákra. Én mindig $-on hagyást javaslom.

(#35035) -szabi- válasza V/ (#35034) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben.
Ami még érdekelne ha "add to chart" vásárolok akkor nem látom a "Promo Code" lehetőséget.
Kizárólag "buy now" vásárlásnál látszik.
Ez így normális vagy valami nálam nem jó?

(#35036) Domestos válasza -Pityer- (#35022) üzenetére


Domestos
tag

Nem akarlak riogatni, de legutóbb, amikor nekem ilyen volt, akkor áthozták a budaiból az Újpest 1-be (én is Újpesten vagyok), aztán fordították is vissza azonnal Kínába "wrong address" megjelöléssel.
A baj az, hogy mire a nyomkövetésben látszik, már késő, próbáltam megállíttatni, de a visszaküldést gyorsan csinálták, arra bezzeg van munkaerő.

(#35037) Dzsabba válasza V/ (#35017) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Rendben.
Köszönöm a gyors választ.

(#35038) -Pityer- válasza Domestos (#35036) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Én is ettől félek. Ráadásul cím alapján én is az Újpest 1-es postához tartozom, szóval sok jóra nem számítok. Valami központi számot hívtál vagy az ÚP 1-es postát, mikor próbáltad megállítani?

(#35039) Domestos válasza -Pityer- (#35038) üzenetére


Domestos
tag

Először telefonáltam, amikor a budaiban láttam a nyomkövetésben, akkor azt mondták, hogy ő már látja, hogy megy át az Újpest 1-be. Megnyugodtam. Aztán látom én is, hogy Újpest 1, frankó, 1-2 nap, megkapom, erre látom, hogy megy vissza, már a Nemzetközi Kicserélőben van, csak visszafelé. Bementem az Újpest 1-be, de persze már nem tudtak semmit sem csinálni. Közben hétvége lett, telefonálni nem tudtam, úgyhogy írtam emailt. Hétfőn kaptam választ, hogy kilencszáz valamennyi pénzért majd jól visszafordítják, visszaírtam, hogy jó, de valamiért már nem tudták, szépen visszapostázták. Alin dispute, visszakaptam a pénzt, bár az eladó még hosszabbítgatni akart vég nélkül, hogy in transit. Ja, persze. Ez decemberben, pár hete.

(#35040) -Pityer- válasza Domestos (#35039) üzenetére


-Pityer-
csendes tag

Köszi, ahogy meglátom az Újpest 1-es posta bejegyzést hívom is őket.

(#35041) LendvaiFeri1 válasza LendvaiFeri1 (#34653) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Még mindig semmi. Az oldal ugyan ezt írja. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#35042) Zebu válasza Sátán44 (#35002) üzenetére


Zebu
addikt

Paypalt nem javasolnám, nekem kb a felét levették valami adónak vagy nemtom minek. Az ember teljes összeget fizetett, nekem kb a fele lett csak jóváírva. Én minden esetben dispute-ot indítok és tolják vissza a hitelkártyámra és kész.

(#35043) V/ válasza Zebu (#35042) üzenetére


V/
Topikgazda

10 $-ból, ha Kínából jön a pénz akkor a PayPal jutaléka 0,89 $, 50 $ esetén 3,17 $
100 $ esetén meg 6,03 $. Ezekre nem lehet azt mondani hogy a fele.
Az hogy tőled még a hitelkártya miatt a bankod levon valamit, az nem a PayPal miatt van.

(#35044) Zebu válasza V/ (#35043) üzenetére


Zebu
addikt

jah lehet
de akkor ez hogy van? :) Ezt a paypal rántotta le... mondjuk ez még Svájcból ment, nem Magyarországról mint látszik.

[ Szerkesztve ]

(#35045) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

2 rendelésem is van Aliról, amik november 11 óta nem érkeztek meg, valószínű postán állnak... Az Ali oldala ezt írja róluk: Your order will be closed in: 2 days 19 hours 21 minutes

Mit tudok itt tenni? Én még várnék, nem nyitnék feltétlen Dispute-ot (vagy kellene?)

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35046) V/ válasza Zebu (#35044) üzenetére


V/
Topikgazda

A megoldás az hogy eleve megírjuk hogy bruttóban mennyit küldjön hogy a nettó a kifizetett összeg legyen. Folyamatosan ezt javaslom ha felmerül az hogy PayPal-ra küldenék a pénzt.

Azt hittem több pénzről van szó. Filléreknél igazad van, de a jutalék akkor is 5,4% (3,4%+2% mert Kínából jött), de van egy fix költség ami $ esetén 0,3 $ és ott a szívás hogy CHF esetén meg 0,55 CHF
Tehát neked a a 0,85-re 0,05 CHF +0,55 CHF fix díj jött.
Nálad valóban felét elvitte a jutalék, de csak a fix díj miatt. Elve az AliExpress is rossz árfolyammal válta a $-t CHF-re, így meg a PayPal is többet szed be

(#35047) V/ válasza Tsebacsi (#35045) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy kérj idő hosszabbítást vagy majd a 2 nap letelte után dispute.
De ma voltam bent a postán, én azt mondanám hogy most van a karácsonyi forgalom csúcsa olyan sok nem kézbesített küldeményt láttam, képtelenek feldolgozni időben, inkább kérj idő hosszabbítást a vásárlásnál.
ÖF 13. Gyors tippek, 2. Vásárlói védelem idejének növelése

[ Szerkesztve ]

(#35048) Zebu válasza V/ (#35046) üzenetére


Zebu
addikt

Ahaaa értem már. Köszi, hogy felhomályosítottál. :R

(#35047): Egyébként velem már előfordult párszor, hogy nem követhető csomagnál ment a dispute 60 nap után, visszakaptam az árát és megkaptam a csomagot úgy 2 hónap múlva.

De olyan is volt, hogy elveszettnek hitt csomagokat egyben egyszercsak kihozott a posta. Felhívtak, hogy 6 csomagom van náluk és miért nem veszem át?! Elmeséltem nekik, hogy mert kb nem tudok róla :D

[ Szerkesztve ]

(#35049) V/ válasza Zebu (#35048) üzenetére


V/
Topikgazda

Kis összegnél tényleg magas és igazad volt több mint fele, inkább én kérek elnézést :R
Az is probléma hogy ők csak ebben a formában tudják küldeni a pénzt, amikor attól vonnak díjat akinek küldik.
Posta.
Ma reggel kikönyörögtem hogy ugyan már hozzák már ki azt, ami már 3 napja a helyi postán van és postás is az mondta hogy nem látják a végét a küldeményeknek, meg én is azt láttam, hogy tényleg sok. Így még az értesítők megírása is lemaradhat simán.
Szeged és nem százas nagyságrend, ezrekben lehet gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#35050) Tsebacsi válasza V/ (#35047) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.