Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) spengo válasza V/ (#26979) üzenetére


spengo
csendes tag

Üdv! Felhívtam az általad linkelt számot (MP Vám ügyfélszogálat) Előadtam a "problémámat" a botrány nagy összegű (29USD) rendelés vámeljárásáról! Ekkor a hölgyike elkezdte sorolni hogy miket kell benyújtani, szkennelni... Vámkezelési megbízás szkennelve, aliexpress szkennelt vásárlás, Banki fizetésről szóló szkennelés ..... Na itt mondtam, hogy ezt ne folytassa!!! Mert iszonyatosan tisztelem azt akinek ehez ideje és türelme van!!!! Hát nekem NINCS és botrány magasról szrom le ezt a 29 dolláros termékkel való nyavalygást!!! ...És a hölgy válaszában kissé burkolva de maximálisan megértett!!!
Viszont nagyon köszönöm a segítségedet!!! Üdv!

(#27002) animatrix11 válasza V/ (#26981) üzenetére


animatrix11
őstag

és a szállítást, hogy intézem én?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#27003) GabN73 válasza animatrix11 (#27002) üzenetére


GabN73
addikt

[link]

Csak egy kicsit kellett volna olvasni :DDD

(#27004) V/ válasza spengo (#27001) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán értem a problémát az egész maximum 5 perc az elküldéssel együtt. Nem az érték számít egyébként, akár az összed beérkező küldeméynre bekérhetnék, a jogszabály alapján. Ha türelmetlen vagy (5 perc) akkor nem érdemes külföldről vásárolni.
Az Összefoglalóba is be van írva, a felhívást az USA nyomkövetési szám tisztázásra érdekében gondoltam, de írtam, hogy nem kell variálni, ha már küldték a papírt és csak ezt a kínai csomagot várod akkor összegyűjteni a 3 igazolás képet, átmásolni egy dokumentumba azt a szöveget ahol kéred az Áfa elengedést, kitölteni a nyomtatványt aláírni és kép róla és az egészet e-mailben elküldeni.

(#27005) timolya


timolya
csendes tag

SF Express-szel rendelt csomag kb. mennyi idő alatt érkezik meg és ki hozza ki itthon?

(#27006) V/ válasza timolya (#27005) üzenetére


V/
Topikgazda

Posta. 14-60 nap.

(#27007) timolya válasza V/ (#27006) üzenetére


timolya
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)

(#27008) animatrix11 válasza GabN73 (#27003) üzenetére


animatrix11
őstag

Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#27009) petymek


petymek
senior tag

Sérült termék esetén, ami nem a szállítás közbeni sztem, milyen indokot választanátok vita nyitásnál?
UGreen HDD házat rendeltem, aminek belül a rögzíteő fülei le vannak törve, és egyébként újlenyomatosan érkezett, meg kockáztatnám nem újonnan (a csomag sértetlen volt)?

Kértem küldjenek másikat, válaszként mossák kezeik, sztük a szállításnál történt. Kérdezték használható-e ettől, mire válaszoltam, hogy nem lehet rátenni emiatt a fedelet, és megint kértem újatt küldeni, de nem jön válasz azóta. Lassan kifutok a 15 napból.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#27010) V/ válasza petymek (#27009) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 3. pont leírásban ott a lehetőségek felsorolása, erre igaz a Damaged goods, Tönkrement, törött

[ Szerkesztve ]

(#27011) remi67


remi67
tag

Hellótok,
Most rendeltem először aliexpressről, itt normális dolog az, hogy 4. napja "Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to HU/BUD) " állapotban van? A magyar posta csomagkeresője nem ad semmit, a többi meg ugyanezt vagy hasonlót. (aliizé sztenderd shipping, mégcsak ingyé se vót, ~2 jajró)
Igaz blekkfrájdéjon rendeltem, de azt hittem még idén megjön..... Megjön még ez idén?

(#27012) V/ válasza remi67 (#27011) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi lenne a "nyomkövetési szám"?

(#27013) remi67 válasza V/ (#27012) üzenetére


remi67
tag

RB662087405SG

Mondjuk kicsit elnéztem, az ali saját trackizéje szerint még "csak" 3. napja van valahol a tenger fölött. Vagy a kínai raktárban. Vagy a magyar posta feneketlen bugyraiban. Vagy valahol.

Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to HU/BUD)

2018-12-05 10:37:41

Más kínai webshopból (tinydeal) már rendeltem többször, azok ennyi időre mindig kiszállították és a vámon is átjött gond nélkül. De ez a termék nem volt azoknál most. Pláne nem ennyiért.

Köszi a reagálást!

(#27014) V/ válasza remi67 (#27013) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeknél majd csak egyszer már itt is van lesz a következő tétel.
Ha megnézed a nekem ilyesmi számmal kézbesített mozgását láthatod, hogy az a SG postai bejegyzéseknél azután a szöveg után amit most látsz nálad, a megérkezés a következő bejegyzés 8 nap múlva.
28-án még kézbesítenek, tehát idén várható.

[ Szerkesztve ]

(#27015) remi67


remi67
tag

Aha. Csak ahogy látom a tied 12 nap alatt érkezett meg, én meg már 14-nél tartok és sehol semmi.

Köszi.
Akkor a karácsonyi ajándék sorból törlöm.
Meg asszem megvolt az alitól mind a 3 rendelés: első, utolsó, soha többet.

(#27016) V/ válasza remi67 (#27015) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is 11.10-es vásárlás volt, csak az enyémet másnap már feladták. 23 nap volt.

[ Szerkesztve ]

(#27017) remi67


remi67
tag

Ezt is "feladták" másnap, sőt a zárolásból is lehúzták pénzt.
Na mindegy, bedőltem a 19-27 nap-nak. Blekkfrájdéj és 12.20 között mindenképpen bele kellett volna férjen.
Még1X nem fordul elő. Legalábbis az alin nem.

(#27018) pn4hvq válasza remi67 (#27017) üzenetére


pn4hvq
senior tag

11.23-án rendelni abban a hiszemben, hogy 12.24-re ideér, optimista elgondolás...

(#27019) -szabi- válasza V/ (#26974) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Kivártam a kettő napot, ma reggel újra megpróbáltam.
Megint "system busy".
Szánalmas.

üdv

(#27020) V/ válasza -szabi- (#27019) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen böngészőt használsz? De mobil app-ban is lehet értékelni.

(#27021) -szabi- válasza V/ (#27020) üzenetére


-szabi-
őstag

Jó ötlet, megpróbálom a mobil app-ot.

(#27022) -szabi- válasza V/ (#27020) üzenetére


-szabi-
őstag

Elsőre mobil app sem ment, "unknown error".
Viszont másodszorra sikerült.
Köszi. :)

(#27023) remi67 válasza pn4hvq (#27018) üzenetére


remi67
tag

Zéró jelentőséggel bír a dolog, bár másik kínai webshopból tavaly és tavalyelőtt is simán megjött 2 héten belül és még nem is kértek érte majd 2 júrót se.
Nem baj, még1X nem fordul elő.

(#27024) Flashget


Flashget
félisten

11.11-i vasarlas a nyomkovetok szerint atvehetem a postan.
csak eppen ertesitom nincs nem dobott be a postas.
1. megint mas TN szamat kaptam meg aki szinten kispesten el?
2. postas elfelejtett ertesitot bedobni?
3. ki sem hozta a postas, ertesito sincs ez az uj modi ajanlott kinai kuldemenynel?

gondolom ertesito nelkul szoba sem all a postas kisasszony.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#27025) V/ válasza Flashget (#27024) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell értesítő. Főleg úgy hogy nem garantálhatja senki sem a postán hogy tényleg meg is írják.
De! Ez csomagkézbesítés volt, az értesítőt hétfőn viszi a leveles postás.
Én a következőt csinálom.
Egy papírra a nyomkövetési szám alá a nevem, címem, a kézbesítő körzet szám és alatta a Magyar Posta nyomkövetési információi, végén az hogy átvehető a postán.
Bemegyek, átadom azzal a szöveggel, hogy többször jártam már úgy hogy nem lett értesítő megírva és eljuttatva hozzám, itt az látható hogy átvehetem, mert itt van, legyen szíves megkeresni.
Ilyenkor megnézi a gépen, jé tényleg igaz amit a postai rendszer nekem kiírt, felkelés elmegy érte.

(#27026) Flashget válasza V/ (#27025) üzenetére


Flashget
félisten

Ilyen szoveg, hogy postan atveheto, mindig azutan volt, hogy az ertesitot bedobta es a csomagot lerakta postan. Ezert furcsa nekem a sorrend.
De ha nincs ertesito atlag ember honnan tudna, hogy megjott a csomagja? Munkahelyemen sokan nem is tudnak ilyen appokrol rajuk celoztam.
Vagy meg egy dolog lehet, 5 percre van az ideiglenes unnepi postapont atvevohely (kontener) lehet hetfon odaszolo ertesitot dobnak be ahogy eddig 3x is csak azok nem ajmanlottak voltak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#27027) V/ válasza Flashget (#27026) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálunk külön működik a levél és a csomag kézbesítés. A csomagkézbesítők (mivel több is lehet) nem jutnak el a postaládákhoz, mert nincs kulcsuk, csak a leveles postásnak van.
Társasházi, többlakásos résznél ezért mindig a következő munkanap hozza a leveles postás az értesítőt.
De ugyanez van, ha a csomagosnak van 180-250 csomagja a napi 8 órás műszakra (-1,5 óra) akkor majd a járat végén írja meg az értesítőt, mert a kézbesítési időbe nem fér bele a helyszínen történő megírás.

Ha nem az ideiglenesre küldik, ami persze amikor feladták Kínába nem is létezett, így nem is lehet oda címezve küldeni, azt nem viszik a Posta pontra, egyébként is a belföldi küldemények kerülnek oda, mert ott választható feladáskor a Posta csomagpont.

Belföldön gyorsíthatja a megrendelt termék kiszállítását – különösen a csúcsszezonban –, ha az ügyfél a házhoz kézbesítés helyett személyes átvételt választ és egy általa kiválasztott átvételi ponton veszi át a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#27028) UberMutant válasza Flashget (#27024) üzenetére


UberMutant
őstag

3. Ez az új módi
Menj be érte, a többiekét meg visszaküldik

(#27029) Flashget válasza V/ (#27027) üzenetére


Flashget
félisten

Az ideiglenes (kontener) csomagpont mar ki volt rakva es uzemelt is asszem 11.11-en csak az en cimem ami megvan adva Alin, kozelebb van ehhez az ideiglenes, unnepi ponthoz mint a Kispest 1-es posta. Igy aztan a nem belfoldi Alis rendeleseimet amiket meg oktoberben is rendeltem ide hoztak. Ez csak atvevo pont nekem is kenyepmesebb atvetel nincs sorbanallas es csak 5 perc seta. MP dontotte el ami nem fert a levelszekrenybe itt kellett eddig atvennem. A szoban forgo csomag sem fer bele.
ideiglenes unnepi csomagpontok

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#27030) Flashget válasza UberMutant (#27028) üzenetére


Flashget
félisten

Hetfon mindenkepp bementem volna, ha nem jon ertesito.

Realme GT Master Edition

(#27031) V/ válasza Flashget (#27029) üzenetére


V/
Topikgazda

Most tényleg nem értelek a Posta szerint ez csak belföldi forgalomban vehető igénybe.
Weben rendelt belföldi csomagodat kérd az MPL Ünnepi Csomagpontokra, ahol hozzád közel, kényelmesen, gyorsan intézheted az átvételt:
Az Ünnepi CsomagPonton csak csomagátvétel lehetséges.

Tehát levélküldeményt ami ugye 2 kg-ig terjed eleve nem lehet oda kérni. A kínai küldemények nagyobb hányada meg az.
Külföldi ajánlott küldeményt még csomagként is csak az üzletszabályzat megsértésével kézbesíthetnék ott. Ha nálatok ez így működne, akkor ott jó nagy probléma van.

(#27032) Flashget válasza V/ (#27031) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig azt hittem erthetoen irtam. :)
Ertesito Alis dolgokrol a levelszekrenybe. Rajtuk atvetel helye az egyik ideiglenes csomagatvevopont ami nem automata, hanem 1 holgy dolgozik benne. Tehat nem en nem a kinai kerte oda, hanem a Posta gondolta ugy, hogy a weben de nem itthon rendelt arut ott vegyem at. Igaz mind3 csomag TN szama UN kezdetu volt.

Realme GT Master Edition

(#27033) V/ válasza Flashget (#27032) üzenetére


V/
Topikgazda

Az normál küldemény, nem ajánlott, gondolom nem kellett aláírnod. Én is úgy gondoltam hogy világos az hogy könyvelt küldeményről írok. Két malomban őrölünk. De akkor sem ott kell a normál küldeményt átadni, hanem a hivatali kézbesítési helyen. Saját szabályaikat ha megsértik, azzal én nem tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#27034) nightzone válasza V/ (#27031) üzenetére


nightzone
aktív tag

Tudtok ennél jobb árú plazma gyújtót? Esetleg tapasztalat ezzel?

(#27035) V/ válasza nightzone (#27034) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a fajtát nem ismerem, de ennél olcsóbb az LST gyártmányú, 2 ismerősöm ilyet használ, meg vannak vele elégedve.
Én most ezen gondolkodom

(#27036) petymek válasza V/ (#27010) üzenetére


petymek
senior tag

Igen ezt tudtam. Azonban felmerül, hogy kell-e különbséget tenni a szállítás közben sérült, és az eleve törött között. Azzal indítottam, amit linkeltél is.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#27037) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Sziasztok!
Shipment cancelled by seller esetén kérdezzem meg az eladót, hogy mikor tudja feladni újra?

(#27038) Beni2360


Beni2360
félisten

Már másodjára futottam bele közel 4 hónap alatt egy nem nekem szoló TN-be.
Most nézem, hogy a tegnapi nap folyamán kézbesítették a Kaposvári 1 posta jóvoltából. Én meg itt Pest mellett lakok. Azon kívül, hogy jeleztem az eladónak, hogy ez nem ok, mit csináljak? Ez rendszeres mostanában, hogy másnak a követő számát adják oda? Furcsa a Szombati kézbesítés, vagy tegnap is ledolgozós nap volt?
TN: RP094951634CN

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27039) JóGéza válasza Beni2360 (#27038) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Átvette a postán a címzett.

(#27040) V/ válasza EmptyParadox (#27037) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#27041) Beni2360 válasza JóGéza (#27039) üzenetére


Beni2360
félisten

Remélem nem az én árum volt. És már sajnos most néztem meg még 4 csomagot egyik sem elérhető több mint 1-2 hét szállítás után. A CH csomag Asendia Spanyolországban van. :F A másik sehol. Türelmes vagyok de ez már kezd sok lenni. Még az official ugreen áruházzal is gondjaim vannak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27042) tsandor1


tsandor1
csendes tag

Sziasztok!
Egy Blitzwolf vezetéknélküli töltővel kapcsolatban reklamáltam az eladónál és egy YouTube linket csatoltam neki a videóról. Azt írja, hogy nem tudja megnézni, küldjem neki e-mail-ben. Szerintetek ilyen lehet? Vagy csak az időt húzza?

(#27043) JóGéza válasza tsandor1 (#27042) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Kínában tiltva van a YouTube, úgy tudom.

(#27044) tsandor1 válasza JóGéza (#27043) üzenetére


tsandor1
csendes tag

Akkor az értékelésekhez (pl. BG, GB...) videókat ők nem is látják?

(#27045) V/ válasza tsandor1 (#27042) üzenetére


V/
Topikgazda

Tiltott és még azonkívül egy csomó oldal.
De a dispute-nál lehet feltölteni videót vagy pedig egy kínai videó megosztó oldalra regisztrálsz és oda töltöd fel.

[ Szerkesztve ]

(#27046) V/ válasza tsandor1 (#27044) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem minden esetben.
Te sem szeretnéd ha rendőrség azért zargatna mert tiltott oldalakat nézegetsz. Így vannak szabálykövető kínaiak is.
De Aliexpressről beszélünk. Hogy a többiek miként oldják meg az egy dolog. Hong Kong, Makaó, Tajvan és egyéb speciális terültek kivételek, de Nagy Kínában tényleg nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#27047) tsandor1 válasza V/ (#27045) üzenetére


tsandor1
csendes tag

Értem, még nem nyitottam disput-ot. Próbálunk megegyezni, csak megakadtam a videó küldésnél! Köszönöm!

(#27048) tsandor1 válasza V/ (#27046) üzenetére


tsandor1
csendes tag

Persze, így már érthető!
Csak furcsa, hogy az említett oldalak meg használják.

[ Szerkesztve ]

(#27049) V/ válasza tsandor1 (#27047) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont azért kell dispute, mert ott dokumentáltan lesznek a bizonyítékok és ha megegyeztek akkor törölhető vagy megszakítható, akkor van nyoma az eladónál ha az Aliexpress lép közbe. A megegyezéses dolgoknak nincs negatív következménye.

(#27050) sloja válasza tsandor1 (#27042) üzenetére


sloja
tag

Szia!
Ezeken az oldalakon feltölthetsz videót: [link] [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.