Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) kirkri válasza herrká (#16650) üzenetére


kirkri
addikt

Cookie törlés megvolt? Általában segíteni szokott.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16652) Sinisi válasza herrká (#16650) üzenetére


Sinisi
senior tag

Milyen böngészőt használsz? Nem lehet, hogy valamilyen popup féle plugin be van kapcsolva?
Másik böngészővel pl. edge, firefox próbáltad?

(#16653) V/ válasza herrká (#16650) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik böngésző? Az FF-nél nagyon ritkán jön elő. De ilyenkor szokott segíteni, ha törlöd az Ali-s sütiket és a böngésző cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#16654) herrká válasza Sinisi (#16652) üzenetére


herrká
senior tag

Firefoxot. Eddig is ezzel léptem be...

Köszönöm kirkri ésV/

Operából sikerült. A Firefoxból így sem..

[ Szerkesztve ]

(#16655) Ádyka válasza kirkri (#16642) üzenetére


Ádyka
őstag

Remek. De akkor eladó is látja meg az ali is, hogy nem sikerült átvennem a terméket..... elkobzás miatt. Azaz visszakapom a pénzem?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#16656) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Erre van valakinek ötlete?

(#16657) beg válasza Ádyka (#16655) üzenetére


beg
veterán

"Ha jogtulajdonos korábban vámhatósági intézkedés iránti kérelmet nyújtott be, akkor a vámhatóság ez alapján közvetlen vámfelügyelet alá veszi a terméket. Ebben az esetben nem büntetőjogi, hanem polgári peres útra terelődik az ügy, ahol a jogtulajdonos pereli az áru behozóját. Amennyiben a termék hamisnak bizonyul, ugyancsak megsemmisítésre kerülhet sor és az importőrre büntetést is kiszabhat a bíróság. Ugyanakkor a 1383/2003/EK rendelet alapján lehetőség van úgynevezett egyszerűsített eljárásra. Ha a jogtulajdonos és az áru birtokosa is beleegyezik, akkor a bírósági út kihagyásával azonnal megsemmisítésre kerülhet a hamis termék."

Örülj annak, ha csak megsemmisítik, behívnak beszélgetni, majd szabadon távozhatsz :D
Első körben csak figyelmeztetést kapsz. Nem móka a hamis termékkel játszás. Ha volt valós TN, akkor az eladó is látni fogja hogy mi volt a tényállás.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#16658) Sinisi válasza Apollo17hu (#16656) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mivel átvetted anélkül, hogy jegyzőkönyveztetted volna a tapasztaltakat, így utólag szerintem ez veszett fejsze nyele.
Ettől érdemes panaszt tenni a postánál, mert ha az irányodba nem is történik semmi, azért a körzeteteket ellátó postást lekapják a 10 körméről. (nálunk is volt egy ugyan alis csomagos de mégsem ilyen jellegű sumákolós szitu, másnap jött is a postás és nem győzött elnézést kérni, - de ott egyértelmű volt a mulasztása -).

[ Szerkesztve ]

(#16659) Apollo17hu válasza Sinisi (#16658) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A csomagot a postaládámba dobták, nem is kellett értemennem a postára. Engem az érdekelne, hogy a Magyar posta lehet-e a ludas, vagy már külföldön felbonthatták, meg az a sokminden hogyan kerülhetett bele?

[ Szerkesztve ]

(#16660) Sinisi válasza Apollo17hu (#16659) üzenetére


Sinisi
senior tag

Így viszont ez egy nagyon jó kérdés! Hátha valaki másnak is volt már ilyen tapasztalata! Mert pont ma jött meg nekem is 3 alis külön eladótól rendelt csomagom. Egyet alá kellett írnom kettőt pedig az aláíróssal a kezembe nyomott a postás. A kettőlből egy szemeteszsákra hasonlító fekete zacskóba jött, ami kissé meg volt hasadva. Gyosba kinyitottam és de minden rendben volt.

A kérdés jogos, mit lehet tenni a te esetetben?!
(A lelkiismeret kérédésénél számíthat (esetleg), hogy nem nagy az esélye, hogy külföldön nyitották volna ki. Hiszen magyar jegyeket stb. raktak bele. Szóval esélyesebb, hogy a magyar posta egyik alkalmazottja volt vicces kedvében, és az is lehet, hogy személyesen nem is a felétek járó postás a ludas).

Szerintem kettő dolog jöhet szóba!
1. Ha a lelkiismereted engedi dispute full refund a csomag meg nem érkezése miatt.
2. Lenyeled a békát.

(#16661) Sinisi válasza beg (#16657) üzenetére


Sinisi
senior tag

A jogtulaj az a márka (pl. xiaomi cég) tulaja? Mert ha igen akkor honnan jönne rá, hogy az alis bolt az ő termékének hamisítványát küldte el valakinek? Ha jól értem akkor konkrét termékre kell kérnie a vámhatósági intézkedést.

(#16662) Sancza válasza Ciccuka (#16638) üzenetére


Sancza
tag

Bocsi, hogy belekotyogok, de
De ha tehetjük soha ne vásároljunk PayPal nélkül (kivétel az aliexpress és a https oldalak)
Ez a mondat így nem igaz! Az, hogy egy oldal HTTPS-en keresztül érhető el, az égvilágon semmire sem biztosíték vásárlás szempontjából!!

Nagyon nagyvonalakban:
A HTTPS azt jelenti, hogy azzal az oldallal a böngésző valamilyen titkosított csatornán keresztül kommunikál.

(#16663) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Most először én is furcsa helyzetbe kerültem. Rendeltem egy kábelrendezőt fekete színben, a státusza 2017.01.16 18:35-kor kiszállítottra változott (The seller has shipped your order), erre most kapok a szállítótól egy üzenetet, hogy nincs fekete színű csak piros meg kék, fekete majd február közepén lesz...

"Dear
We are sorry to tell you the item Baseus Peas Magnetic Cable Clip USB Cable Organizer Clamp Desktop Workstation Charging Wire Cord Management Cable Winder in black is out of stock now ,we have blue and red one and we can change the color for you if you want
The black one should be in stock in In mid-february,
Waiting for your reply"

Háááátezmi?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16664) Sinisi válasza AcCEsS (#16663) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi a TN szám?
Lehet, hogy nem valós és még nem adta fel. Kérdezz rá, hogy elküldte-e mert neked mást mutat a gép.

(#16665) V/ válasza AcCEsS (#16663) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem állítja át, akkor automatikusan visszakapod a pénzed -mivel nem került postázásra, a Processing Time letelt- és nem lesz lehetőséged esetleg más színben ha megfelel megkapni.
Mivel felajánlotta a más színű elküldését és az neked megfelelő akkor konkrétan feladja, ha nem fogadod e,l akkor 10 múlva dispute keretében visszakéred a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#16666) AcCEsS válasza Sinisi (#16664) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Rákérdeztem, hogy akkor a "shipped" infó nem volt korrekt? Majd meglátjuk mit válaszol! A TN: RS407736881CN

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16667) AcCEsS válasza V/ (#16665) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Viszont mivel "Shipped" a státusz, az alapján már postázásra került a Process Time-on belül. Lehet, hogy ő tévedett, kíváncsi vagyok mit fog válaszolni. Egyelőre kivárok, szerencsére nem egy nagy összeg... Köszönöm! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16668) tobias40


tobias40
veterán

Vettem 2025-ös elemet az aliról és a 3D szemüvegben 1 órát sem bírnak!
Hogyan tudom ezt bizonyítani,nyitottam vitát mert még benne voltam a 15 napban,de ezt hogyan tudom bizonyítani? :U

Vkinek van jó eladója ilyen elemekhez? :Y

(#16669) AcCEsS válasza V/ (#16665) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Na, megjött a válasz:

"We have shippped the order out to you but it is returned to us , and we don't know when it will get to us cause express are on Festival vacation for a long time, but we can change the color for you, is that ok for you?"

Nekem csak a fekete színű lenne jó, lehet, hogy érdemes lenne refund-ot kérnem?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16670) Sinisi válasza AcCEsS (#16669) üzenetére


Sinisi
senior tag

Kíváncsi lettem volna arra, hogy akkor is írtak volna ha nem pattan vissza a csomag hozzájuk? Azért ez így jó nagy mázli! :)

(#16671) #16729600


#16729600
törölt tag

Kínai posta dolgozik hétvégeken, a reptéri dolgozókkal mi a helyzet ott szomb- vas ?

(#16672) Sinisi válasza tobias40 (#16668) üzenetére


Sinisi
senior tag

Vedd fel vidóra (megszakítás nélkül) azt, hogy feltöltöd maxra, berakod a szemcsibe úgy, hogy egy mutatós óra mellette van egyfolytában. Utána gyorsítottlejátszásra szerkeszd át és ezt mellékeld. (szerintem máshogy nem tudod bizonyítani, de lehet, hogy nem is kér tőled ilyesmit).

Ellem, akksi ügyben innen tudsz tanácsot kérni.

[ Szerkesztve ]

(#16673) V/ válasza AcCEsS (#16669) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg, hogy csak a fekete színű a jó és shipped státusz dátumától a 11. napon dispute, az első kérésre gondolom visszaadja a pénzt.

(#16674) V/ válasza #16729600 (#16671) üzenetére


V/
Topikgazda

A legtöbb helyen 24 órás folyamatos munkarend.Tudomásom szerint a kínai posta szombaton is vesz fel küldeményt, hogy a logisztikájuk mikor szállít azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16675) #16729600 válasza V/ (#16674) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a választ. :R

(#16676) AcCEsS válasza V/ (#16673) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm, megírtam neki! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16677) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Ha a nyomkövetési infóban az van, hogy "belföldi feldolgozásra továbbítva", akkor vehetem úgy, hogy nem fogják vámolni a küldeményem? :U

Mercury

(#16678) V/ válasza Mr.Mercury (#16677) üzenetére


V/
Topikgazda

Azoknál vámos adatbekérések vannak előtte, már szállítják a postádra.

[ Szerkesztve ]

(#16679) Mr.Mercury válasza V/ (#16678) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Remek! Köszi! :R

Mercury

(#16680) quicky98


quicky98
csendes tag

Sziasztok.Ez a dispute nehezebben megy mint szerettem volna.Ugye a csomagot nem kaptam meg mert tartalom nélkül vette át a posta és vissza küldték a csomagot a maláj postának.Erről én nem tudok jegyzőkönyv másolatot kérni csak az eladó.ezt meg is irtam nekik ,de az Ali most egy ilyet irt nekem.

Problems with the order Judgement from AE Invalid Reason
Package was returned to seller by shipping company Invalid After checking the documents, the documents could not prove the package was returned, if the package really returned, please provide official documents for us.

Erre mit tudnék már reagálni? nem kis pénzről van szó,a tn dec 21. óta célországba megérkezett,de ez nem lényeges mert vissza küldték.Segitsen valaki legyen szives :(

(#16681) kirkri válasza Sinisi (#16670) üzenetére


kirkri
addikt

Nem pattant ez sehova, fel sem adta. :D (ha megnézed a TN-t, az is bizonyítja)

Hiszen ha először feladta volna a feketét, akkor ugyanaz a fekete akkor is rendelkezésre állt volna, amikor "visszakapta" a postától.

Szóval bejelölte, hogy feladta, befoglalta a TN-t, majd rájött, hogy nincs neki fekete. Ekkor írt a fórumtársnak. A többi csak ködösítés a részéről.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16682) kirkri válasza quicky98 (#16680) üzenetére


kirkri
addikt

Jó lenne látni a TN-t, hogy mit mutat.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16683) quicky98 válasza kirkri (#16682) üzenetére


quicky98
csendes tag

Ez tmutatja.

És csatoltam a 2 emailt is leforditva is nekik amin a posta irta hogy vissza lett küldve a burkolat mert üresen érkezett hozzájuk a csomag.

illetve az email mentések ( igen a második google translate):

http://www.kephost.com/image/vUZ9
http://www.kephost.com/image/vUZb

[ Szerkesztve ]

(#16684) V/ válasza quicky98 (#16683) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem történt kézbesítés, nincs delivered bejegyzés, nem kaptad meg. Az eladó rendezze az elvesztés miatt a Postával.
Nálad ez van:
21.12.2016 16:55 Sorting Hungary At Hungary

Ha kézbesítik ezek a bejegyzések vannak:
05.01.2017 14:11 Pos Laju Sorting Hungary at Hungary
07.01.2017 09:53 Magyar Posta Left sorting center
09.01.2017 12:37 Magyar Posta Item delivered. Szeged posta

Írd vissza nekik, hogy ez az igazolás, hogy nem kaptad meg és addig a feladó, eladó rendelkezik a küldemény felett. Majd őt kártalanítja a Posta, nekik meg vissza kell adni a pénzt.
Érthetik úgy, hogy te küldted vissza, nem volt szerencsés ezt bizonygatni.

[ Szerkesztve ]

(#16685) kirkri válasza quicky98 (#16680) üzenetére


kirkri
addikt

Milyen reason-al nyitottad a dispute-ot?

Én azzal nyitottam volna, hogy nem érkezett meg a csomag. És nem részleteztem volna, hogy vissza lett küldve, hiszen az Ali is csak azt látja, hogy nem kaptad meg a csomagot.

Elég hülye a helyzet, mert most neked kell bizonyítani azt, hogy valóban vissza lett küldve.

(#16684) V/: Látom hasonló a gondolatmenetünk.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#16686) quicky98 válasza V/ (#16684) üzenetére


quicky98
csendes tag

Esetleg ezt angolul segitene nekem valaki? Nem hiszem ,hogy forditóval értelmes mondat jönne ki :( Akár privátban,nagyon megköszönném!

kirkri: Sajnos a posta nem fog nekem kiadni másolatot a jegyzőkönyvről.Most meg vagyok lőve teljesen :/

Igen ez sajnos hülye ötlet volt így.Annyit tudok maximum ,hogy hivatkozok a tn re ,hogy nem kaptam meg,bár azt nem értem,ha visszaküldték a maláj psotának a dobozt jegyzőkönyvel,nekik értesiteni kéne őket nem? Mert így csak még nagyobb sz@rba kevertem magam mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#16687) Sinisi válasza kirkri (#16681) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jó ezt a trükköt is tudni! :K Thx!
A TN-nt megnézve valóban!

[ Szerkesztve ]

(#16688) kirkri válasza quicky98 (#16686) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ebbe nagyon belekeveredtél. Mivel a küldött képeken rajta van a TN, így még azt sem tudod eljátszani, hogy véletlenül összekeverted a csomagokat és hagyják figyelmen kívül amit írtál.

Egyébként nem azt írták, hogy nincs igazad, csak azt, hogy leellenőrizték és amit állítasz, hogy visszament a csomag, az nem bizonyítható és amennyiben van róla bizonyítékod, akkor küldd el. (viszont ilyen információt meg a posta a címzettnek nem ad ki.)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#16689) quicky98 válasza kirkri (#16688) üzenetére


quicky98
csendes tag

Megpróbálok kicsikarni a postából valamit,hátha ,de közben hivatkozok arra ,hogy nem kaptam meg. Jobb ötletem nincs :/ nem kevés pénz ,ezért nem akarom engedni úszni

(#16690) kirkri válasza quicky98 (#16689) üzenetére


kirkri
addikt

Én is azzal próbálkoznék, hogy megírnám, hogy talán tévedtem, de láthatják a TN alapján, hogy nem kaptam meg a csomagot.

A posta szerintem semmit nem fog kiadni. Mondjuk nem értem, hogy a státusz miért nem mutatja, hogy visszaküldték.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16691) quicky98 válasza kirkri (#16690) üzenetére


quicky98
csendes tag

Ezt én sem értem,csak az emailban irták ezt meg.Mikor személyesen bent voltam akkor is csak ennyit mondtak.

(#16692) Sinisi válasza quicky98 (#16689) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem a postai maillal kapcsolatban az az érdekes, hogy így, hogy nincs hivatalos dokument arról, hogy mi történt (amivel bizonyítani is lehetne az ali felé a történtetket) gyakrolatilag ez olyan mintha bemondásra kellene elhinnem a posta sztoriját. Mint ahogy a feladó is azt kéri, hogy bizonyítsd az állításod...

Ha meg nem érkezik meg a burkolat, értesítés a maláj postától a feladóhoz, akkor akár a Mo. posta is lenyúltta volna a küldeményt.

Szrerk.: Mert hogy ellenőrzöm/bizonyítom, hogy nem így történt ha nem ad ki hivatalos dokumentet vagy legalább egy igazolást arról, hogy mi történt?!

[ Szerkesztve ]

(#16693) quicky98 válasza Sinisi (#16692) üzenetére


quicky98
csendes tag

Konkrétan sehogy. Sehogy nem tudom én sem bizonyitani,csak a TN maradt az utolsó esélyem,mivel ott jelzi ,hogy nem kaptam meg.

(#16694) Sinisi válasza quicky98 (#16693) üzenetére


Sinisi
senior tag

Még lehetne egy olyat csinálni, hogy betelefonálsz a postára, felírod a telefonbeszélgetés azonosítóját, kimondatod velük a dolgokat. Bemész és kikéred (bár a rendelkezésre bocsájtás nem tudom, hogy mit jelent, de csak lehet már kérni belőle egy másolatat).
Perzse ez csak magyarul lenne meg, és nem tudom, hogy milyen bizonyító ervővel bír.

(#16695) quicky98 válasza Sinisi (#16694) üzenetére


quicky98
csendes tag

Telefonálás megvolt,elhajtottak.Mondjunk én kevettem bele magam hülyeségbe most.Hát megvárom most mit lép az Ali,aztán kiderül.A customer services nagyjábol megértette mit karattyolok,mondta ,hogy hivatkozzak a TN re ,és a képeket mindig emeljem ki.Nem tudom ez mit segithet de megpróbálom :/

(#16696) kirkri válasza Sinisi (#16694) üzenetére


kirkri
addikt

Ugye ebben te sem hiszel igazán. ;)

21 éve a Prohardveren! ™

(#16697) #16729600 válasza kirkri (#16696) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem pedig tetszett az ötlet, olyan jó belevalós Edward Snowden-es metodika lenne, csipetnyi Bond-os mellékízzel. :D

[ Szerkesztve ]

(#16698) norby_42


norby_42
aktív tag

Ismeri valaki ezt a BT transmittert?

Elvileg egyszerű a párosítás, villog is, de az istenért nem beszél össze a fülessel. Az egyébként jó telefonnal. Mással meg nem tudom kipróbálni.
Hogy lehet ezt elmagyarázni az eladónak?

Eat pasta, run fasta

(#16699) vgyuri válasza norby_42 (#16698) üzenetére


vgyuri
őstag

Telefonban látod hogy párosodott? Általában hosszabb ideig kell nyomni a bekapcsolót, sűrűbben villog, ekkor kell rákeresni a telefonon az eszközre, a villogás sebessége lassabb lesz ha megtalálták egymást. Másik eszköz tényleg nincs a közelben, egy régi telefon vagy tablet?

[ Szerkesztve ]

(#16700) norby_42 válasza vgyuri (#16699) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az enyémen kikapcsoltam, de szétnézek...

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.