Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Sinisi válasza -secret- (#17849) üzenetére


Sinisi
senior tag

Tok :) Ok! Mert már majdnem kérdeztem, hogy Aliról telót? (áfa, vám) de emlékszem, hogy van forrás ilyenre is... nekem ez még a merész gondolatok kategória, de majdcsak megérek ehhez is. Legalább is ha aktuális lesz a váltás újragondolom a lehetőségét.

(#17852) nyisziati válasza TheProb (#17850) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem volt már 14 nap is. Sőt, egyszer fel se adták és refund lett.

(#17853) Sinisi


Sinisi
senior tag

Most rámszurt egy mailt az egyik eladó, hogy a fene a jó dolgát.

"hi friend,the new tracking number is SYBMY22363659 ,thank you." Persze még nem látható semmi a követőben... pfff...

(#17854) nyisziati válasza Sinisi (#17853) üzenetére


nyisziati
veterán

Persze, hogy nem látható, mert ez egy kamu tracking... :D

(#17855) V/ válasza nyisziati (#17854) üzenetére


V/
Topikgazda

Kaptam már ilyesmi számmal SYBBL57584192, SYBAB14537956, SYBMY19936865 mindegyiket megkaptam rajta volt a csomagon a szám, de csak a feladási országban látható egy darabig a nyomkövetők által.

(#17856) internetezoo


internetezoo
senior tag

Csomagom LP... Yanwen
Cainiao szerint: [BEIJING]Outbound clearance completed successfully and loaded to airline
2017-03-02 04:28:18 [GMT+8]

2 nappal későbbi dátum Yanwen szerint: 2017-03-04 13:39 Origin, Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship

Szóval Pekingből átrepült Törökországba egy hajóra?

(#17857) V/ válasza internetezoo (#17856) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán kell vele foglalkozni, majd egyszer megkapod. Ship a szállítás rövidítése a szövegben.

[ Szerkesztve ]

(#17858) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
alin ha igénylem ezt a kupont hogyan tudom használni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#17859) Digitalpimp válasza Cry0 (#17858) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A megadott időszakban 10 dollár feletti vásárlásnál levonódik a végösszegből.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#17860) Cry0 válasza Digitalpimp (#17859) üzenetére


Cry0
őstag

király köszönöm :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#17861) r0by


r0by
addikt

Hali!
Olyankor mit lehet tenni, ha a cuccot, amit rendeltem más vette át, más városban?
Budaesten vették át, de én szegedi vagyok.

(#17862) ALgore2 válasza r0by (#17861) üzenetére


ALgore2
tag

Rossz tn-t kaptál!
Kérd az eladótól a nevedre szólót!
Jártam már én is így!

(#17863) r0by válasza ALgore2 (#17862) üzenetére


r0by
addikt

Okés, thx, írok neki, hátha válaszol.

(#17864) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Összefoglalóban nem láttam ilyet, ezért kérdés: megvolt az első dispute-om, státusz Dispute Finished. Ekkor már elfogadnom sem kell semmit, csak várni a pénzt? :R

4 8 15 16 23 42

(#17865) V/ válasza tonyrulez (#17864) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyértelműség miatt hiányzik onnan.

Ha az összeg egyezik az igényelttel akkor kész.

(#17866) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

számomra új az aliexpress, természetesen rámentem véletlenül a kártya adatainak mentésére, nem kellett volna.
Van okom félni, ha feltörik az accountot akkor gyakorlatilag a kártyámon lévő teljes összeget elkölthetik?
Hogy tudom törölni a kártyám adatait? :F

Ha jól olvasom az összefoglalót, akkor 90 napig visszaigényelhetem a jogosulatlan vásárlást. De kártyát vagy kártyaadatot alipay-en keresztül tudok csak?

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17867) V/ válasza boogie84 (#17866) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán hallottunk olyat az elmúlt években, hogy Aliexpress fiókot feltörtek volna. Én nem is hiszek ilyen fiók feltöréses dolgokban. Az Összefoglalóban le van írva hogy miként tudod törölni, de a sokszor történő bankkártya adat beírás a veszélyesebb.

[ Szerkesztve ]

(#17868) boogie84 válasza V/ (#17867) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi, ez azért bíztató. :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17869) internetezoo


internetezoo
senior tag

Rendelt vki 3 hete China Posttal? Máskor 15 nap alatt itt van. Most se fekete péntek, se karácsony, se Erzsébet utalvány...

(#17870) vasi89 válasza internetezoo (#17869) üzenetére


vasi89
addikt

viszont kínai ünnep volt aminek a csomagjai február első és 2. hetében lettek útnak indítva, gondolom feltorlódtak a vámon

(#17871) -secret- válasza internetezoo (#17869) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egy feb. 12-i rendelésem van ami nem jött meg.

(#17872) cellpeti


cellpeti
veterán

SZiasztok!

segítséget kérnék. Vettem Wsken Megnetic Cable mini-t, és keresek hozzá csak kábelt. Keresem, de nem találom. Ha esetleg valaki vett már ilyet, kérem jelezze. Köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17873) -secret- válasza cellpeti (#17872) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Utánanézve nem hiszem, hogy kapható a kis mágneses pöcök nélkül.

(#17874) cellpeti válasza -secret- (#17873) üzenetére


cellpeti
veterán

na én találtam, csak nem ilyen fejhez jó, hanem a téglalap alakuhoz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17875) havri1


havri1
félisten

Rendeltem 3.5 US$ értékben egy utángyártott műanyag akkumulátor fedelet Mi5-re.
Nagyon gagyi. Eleve le van törve az egyik tartófül, és a többi is gyártáshibás, sorjás, puha anyag, használhatatlan. Írtam neki, fényképet csatoltam.
Akart küldeni egy másikat, nem fogadtam el, még egy ilyen rossz minőség nem kell.
Kérdezte akkor, hogy :

"SO?"

Milyen lehetőségek vannak dispute-on belül? Mivel nem PP-vel van fizetve, a visszaküldés horror áron van. Mi a legjobb, amit tehetek? Nyilván nem fogja a teljes árát visszafizetni, bár kuka az egész..
:R

kép - felül középen hiányzik egy fül.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17876) nyisziati válasza havri1 (#17875) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja dispute, oké. Ali simán megítéli neked szerintem. A sorjáról is csinálj képet, meg hajlítsd meg, hogy látszódjon az anyag puhasága.

[ Szerkesztve ]

(#17877) havri1 válasza nyisziati (#17876) üzenetére


havri1
félisten

Nyissak rá ügyet?
Vagy elég a levél?
A levelezés előzménye lehet hatással a dipsute kimenetelére?

Szerk.: Közbe szerkesztettél, köszi.

[ Szerkesztve ]

havri

(#17878) nyisziati válasza havri1 (#17877) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, elsőre csak átfutottam. Frissíts még egyet, még szerkesztettem.

(#17879) tahepa


tahepa
senior tag

[link]
Ma érkezett meg. Beleaplikáltam a kártyát majd ment a Redmi Note 3 SE készülékbe és jelentem működik.
Nem zavar a külseje mert amúgy is tokban van a készülék , de legalább megy mindkét sim kártyám és a 32 Gb-os microSD kártyám is. Eddig jó.

[ Szerkesztve ]

(#17880) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok! Rendeltem egy terméket novemberben, 3x írtam az eladónak, aki nem válaszolt egyszer sem. Eredetileg január elejére kellett volna megérkeznie a csomagnak, majd az eladó igazából későbbre teszi az üzenetek hatására a Purchase Protection idejét. Írtam már kérdésben azt is, hogy mivel semmi választ se kapok, nyomjak e Dispite-ra de szintén semmi reakció több napja. Mit ajánlanátok nekem?

[ Szerkesztve ]

(#17881) V/ válasza akcsy (#17880) üzenetére


V/
Topikgazda

Van még 14 napod. Ha elküldte, akkor nem gond, hogy nem válaszol, valahol úton van, úgysem tud mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#17882) pulutodurumo válasza akcsy (#17880) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A "Delivery information" mit ír? Ha van hozzá rendes TN abból kiderül hogy mi lehet vele. Egyébként meg nyugodtan nyisd a reklamációt, vártál eleget.

V/ : Lassan 4 hónapja jön a cucc, ennyit még nem vártam semmire. :K

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#17883) akcsy válasza V/ (#17881) üzenetére


akcsy
tag

Igaz, csak ugye az első januári időpont rég letelt, és azóta se válaszolt az üzenetekre, igaz ebayen volt macerám, hogy nem érkezett meg a csomag, de az eladó egyből válaszolt aki még mondta, hogy mondjuk várjak egy hetet, hátha, de egyből visszautalta a pénzt végül...

pulutodurumo:
Csak ennyi van itt...

(#17884) V/ válasza akcsy (#17883) üzenetére


V/
Topikgazda

Válaszolhatok helyette, várjál még 10 napot. :N
Ha úgy gondolod akkor indíts disputet-t, lehet, hogy nem azt fogják válaszolni hogy várjál még, hanem visszaadják a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#17885) V/ válasza pulutodurumo (#17882) üzenetére


V/
Topikgazda

Én még reménykedve várok egy 2016.11.11-es rendelést.

(#17886) akcsy válasza V/ (#17884) üzenetére


akcsy
tag

Rendben, köszönöm, akkor még várok vele :)

(#17887) kirkri válasza V/ (#17885) üzenetére


kirkri
addikt

Kitartó vagy. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#17888) internetezoo


internetezoo
senior tag

Megjött a február 14-én rendelt 2 csomag China Posttal.

[ Szerkesztve ]

(#17889) adamkk


adamkk
csendes tag

A zugloi kozponti posta egyszeruen borzaszto. Mar egy jo ideje nem hoznak ki csomagot, egyszeruen csak 23 ora utan ranyomnak hogy sikertelen kezbesites, es menjek be erte.
Eloszor azthittem tenyleg nem vagyok itthon amikor jon a postas ur, viszont a heten egesz nap itthon voltam, es ez a harmadik csomag.

(#17890) Sinisi


Sinisi
senior tag

No, tegnap megérkezett a kettőből az egyik 01.03.17-jén rendelt csomag... Örülök, de jobban örültem volna, hogy ha ez az lett volna aminek a "friend "szerint megváltozott (mert gondolom újraküldte) a TN-n száma (ami szintén nem követhető)... :/

(#17891) vasi89


vasi89
addikt

Számomra még mindig elég érdekes, hogy eddig amikor beért az országba és maximum 2 nap múlva ment is belföldi feldolgozásra, most képesek 1-2 hetet ülni rajta. Plusz megint van 2 csomagom amik közül az egyik 2 hónapja a másik meg lassan másfél hónapja van úton. Szerintem ezekre is hideg vizet ihatok, én nem akarok itt összeesküvés elméletekkel jönni de ez a rengeteg eltűnő csomag meg a sok rajta ülés... esetleg el akarják venni az ember kedvét a külföldről rendeléstől? ez a kérdés csak költői :U

(#17892) Sinisi válasza vasi89 (#17891) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az biztos, hogy jobban örülnék én is ha nem kicsit lenne számíthatóbb a megérkezési idő. Mert mi értelme van annak, ha beírja az eladó , hogy pl.: 25-45nap de a "garanciát" 60 napra vállalja, és még ez után is lehetősége van a védelmi időt kiterjeszteni 90napig... :/ Már az nagy előrelépés lenne ha innentől nem lehetne olyan TN.-ekkel feladniuk csomagokat amiket nem lehet nemzetközileg (ténylegesen) nyomonkövetni. Már ki-kívánkozik belőlem, hogy Felszólítsam az Alit, hogy monnyon le! :)

(#17893) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Egy rendelésem nem jött meg, December elején küldték el, azóta már lett hosszabbítva is a Buyer Protection. Természetesen Kínán kívül semmi nyoma, TN nélküli a csomag.

Volt még 7 nap a Buyer Protectionből, nyitottam egy Dispute-ot full refund-ra. Az eladó azóta könyörög, hogy szakítsam meg a vitát, mert ezt "barátilag" is el lehet intézni. Kérdem én, ha megszakítom a vitát, hogyan fogja visszaküldeni a pénzt?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#17894) Sinisi válasza 4ron (#17893) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nem is ajánlott semmit? Hogy fizet, újraküld bmi... Csak kérte, hogy szakítsd meg?

(#17895) 4ron válasza Sinisi (#17894) üzenetére


4ron
senior tag

Semmit nem ajánlott, csak leírta, hogy milyen rossz az neki, ha én nyitva hagyom a vitát. Minden üzenetben útmutatót ír, hogyan kell megszakítani és ennyi, semmit nem ajánlott, csak hogy "nyugodj meg, meg fog érkezni a csomag...".

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#17896) vasi89 válasza Sinisi (#17892) üzenetére


vasi89
addikt

Én rengetegszer megfogadtam, hogy csak nyomon követhetőként rendelek már viszont sok helyen meg van adva ingyenes postának a registered air mail de valójában egy kamu TN-t ad és a többi alternatíva meg 40-50 dollár. Persze egy 2 dolláros telefontoknál nem fogok még ennyit fizetni a postára mert az ha nem ér ide sem tragédia de előfordult már h fizettem a regisztrált postáért és kaptam valami kamu vagy kínában követhető vackot. Az alit meg ez végképp nem érdekli és itt van a baj. Ezzel kellene valamit kezdeni, mert kifizetem azt a 2-3 dollárt de akkor normális TN-t kapjak. Azzal sem vagyok kisegítve hogy visszakapom a pénzt mert akkor lehet újra rendelni és ismét várni.

(#17897) peestike


peestike
senior tag

próbáltam megvenni egy terméket, fizetésnél az app közölte, hogy per pillanat valami gond van. fizetni nem tudtam, a termék megjelent az orders részen, viszont frozen a státusza.
kérdésem lenne, hogy mi lesz ez után? :)
fizethetővé válik egyszer, vagy hagyjam az egészet...
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17898) 4ron válasza Sinisi (#17894) üzenetére


4ron
senior tag

Közben rákérdeztem nagyon konkrétan, igent mondott. Ilyenkor mi a teendő, hogyan fogom visszakapni a pénzt? Hogyan szakítsam meg?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#17899) V/ válasza 4ron (#17898) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló segít.
De ha megszakítod, csak a hátralévő 7 napon belül nyithatnád meg újból.
Hogy akarja elküldeni neked a pénzt?
Mondjuk ha PayPal-ra küldené, arra azt írom, hogy megszakítom, ha megjött a pénz.
Van aki küldi és úgy teszek, van aki nem küldi így nem szakítom meg és az Aliexpress dönt a javamra.
Jelen esetben nem biztos, hogy a Cancel neked jó ötlet, ha nincs fix ajánlata a pénz visszaküldésre.

[ Szerkesztve ]

(#17900) 4ron válasza V/ (#17899) üzenetére


4ron
senior tag

Olvastam, viszont nekem nem jelent meg semmi ajánlat az eladó részéről, nincs "Accept" gombom. Egyszerűen csak könyörgött, hogy szakítsam meg, de nem ajánlott semmit, csak azt, hogy visszautalja a pénzt. De semmi konkrétum. Felajánlottam neki, hogy küldje a PayPal fiókomra, ha elküldi, megszakítom. Erre van 1.5 napja, kétlem, hogy utalni fog.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.