Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) V/ válasza dethroner (#53999) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár hsz-el feljebb írtam az okát. #53993
Többször említve július 1 után. Nem kell hanyagolni mert gyorsabb a szállítás mint Kínából és nem mindig a Posta a szállító.

[ Szerkesztve ]

(#54002) fairi válasza djsunstealer (#53998) üzenetére


fairi
addikt

Láttalak , de később rendelted, posta azonnak átvette, enyém eltűnt a radarról.
Tied Vanautu, enyém szomszédos Salamon szigetek. Máskülönben szigetcsoport egy része német gyarmat volt 19. században (Deutsch-Neuguinea), kb 2 liter házi pálinka után EU spirituális része.
Salamonos csomagoknál elfordult az NPKK sose vette át, kb képeslapként kezelték.
Áfát kifizettem az Alinak, de várom mi lesz vele. Lassan történnie kéne valaminek.

[ Szerkesztve ]

(#54003) dethroner válasza V/ (#54001) üzenetére


dethroner
veterán

Elolvastam, de nem világos. Eddig ha kínából jött a cucc, ment rá az áfa fizetés, míg ha eu raktárból, akkor sarc mentesen jött. Most ugyanúgy eu raktárból akartam venni, 11 euró volt az ár, 4 a szállítás, mégis a végső ár 20 euró lett volna.
Az ember általában ha aliról (ebayről) rendelt olcsó bizbszokat, rendszerint leszarta hogy 3 nap alatt vagy 2 hónap alatt jön meg, a lényeg az volt hogy olcsón jöjjön. Na már most ha ezentúl nem lehet ezt elérni, akkor nagyon meg fog csappanni azon termékek rendelése, amire szinte nincs is szükségünk, csupán azért vettünk volna mert eddig olcsó volt. Lásd esetemben, szerettem volna egy 3. számú napszemüveget, de 7200-at nem adok érte, mivel nem létszükséglet, de 3000 pénzt megért volna.
Na mindegy, talán majd középtávon kitalálnak valamit a kínaiak, mert különben jelentős visszaesés lesz a forgalmukban szerintem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54004) fairi válasza dethroner (#54003) üzenetére


fairi
addikt

Röviden összefoglalva: VÉGE az olcsó dolgoknak.
Vége, felejtsd el. Forget it. Bármi, ami 2021. júl.1. történt az tévképzet, álom, nem valóság.
Kínaiak semmit nem tudnak tenni, minden dupla annyi lesz.
Pár módszer lesz amivel megkerülhetik, de attól se lesz sokkal olcsóbb. Nincs olyan mágia ami lehetővé teszi mostantól az 500Ft dolgot. Ne rágódj a múlton, az aranykor VÉGE. Fizetésed kevesebbet ér.

Már annak örülnék amit a posta igazságtalanul "ellopott" tőlem azt visszakapnám, de az se történik meg.

(#54005) Jahno válasza dethroner (#54003) üzenetére


Jahno
őstag

Jóreggelt. 2 éve erről szólnak a hírek és ne rendelj olyat, amire nincs szükséged.

(#54006) laca223 válasza V/ (#53993) üzenetére


laca223
csendes tag

Szia!
Akkor eddig ezt megszívtam, mert ezek szerint én hiába nem fizettem a hiányzó alkatrészért, ki kell fizetnem a vámkezelés+áfát. Sőt, ha jól értem amit írtál, akkor még a szállítás áfáját is fel fogják számolni, annak ellenére, hogy azt sem én fizettem? Azért van egy kis remény, mert az eladó eddig tartotta a szavát mindenben és azt ígérte, hogy ha költségeim merülnek föl, küldjem el a számlát és visszafizeti vagy az egészet, vagy egy részét.

Bocs, nem akarok visszaélni a türelmeddel és valószínűleg az én felfogásommal van a baj, de én azt hittem, hogy az EU-s raktár úgy működik, hogy az oda beszállított áru áfáját, az ottani országnak ki kell fizetnie az eladónak. Ezért nem értem teljesen. Mert ha az ottani áfát kifizették, akkor ugye EU-n belül már nincs másik áfa? Én ezt csak úgy tudom értelmezni, hogy az adott EU-s raktár országában nem fizették ki az áfát.
A most EU-s raktárból áfa kifizetéssel vásárol cuccaim után kellesz még valamit fizetnem, vagy simán megkapom? (elvileg DHL hozza)
Egyébként nagyon köszönöm az infókat!

(#54007) V/ válasza laca223 (#54006) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden, meg kell várnod hogy mit lép a Fedex, a szállítási költséget úgy értsd ha az eladó megadta a szállítólevélen.
Sokan nincsenek tisztában a kereskedelem és az import áfa szabályaival.
Egy kereskedő import termék esetlén nem fizet áfát, a fogyasztási adót vagy EU-s kifejezéssel a hozzáadott érték adót mindig a végfelhasználó (az te vagy) fizeti, nem az aki eladja. A kereskedő akkor szedi be a vevőtől ha eladja és azt fizeti be az adóhivatalba.
A kereskedő a vámot fizeti ki ha van, amit viszont természetesen beépít az áfa nélküli eladási árba.
Ha nem adja el akkor az nettó értéken terheli a raktárkészletet. Szóval nincs kifizetve valójában az Áfa, mert nem a kereskedő fizeti.
Áfa az EU-n belül van, vám nincs ezt is sokan keverik. Július egyig annyi volt hogy az áfa lehetett a német eladónál a magyar vevőnek is 19%, most már 27%-ot kell kérni ha annyi az adott termékre.
Szóval téves a koncepció.
Még annyit hogy lehet olyan hogy alanyi adómentes a kereskedő és számláin a bruttó ár szerepel, nem részletezi az áfát, de ha másik országba már csak áfát feltüntetve adhat el mert az alanyi adómenetesség csak az országon belül érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#54008) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Átolvastam a topikot, és már az az érzésem, hogy biztosan én nem értek valamit.
Jön egy levélnyi csomagom 14,38€ össz-vissz értékben, már 07.21-i rendelés volt.

A postai nyomkövetésben 07.29. 19:48 óta van "Online fizetés elérhető" státuszban.
Utána van még egy "Feldolgozás", meg egy "Továbbítás belföldre" bejegyzés.

Az egésszel pénteken du. 5 körül szembesültem, mikor "pillanatnyi felindulásból" megnéztem a nyomkövetést. Előzetesen én sem kaptam semmilyen értesítést, csak az Aliról.
Az ő oldaluk meg annyit ír, "bocsi, nincs logisztikai infornáció, próbáld később".
Az meg tegnap meló után jutott eszembe, hogy a Posta nyomköv.-nél is ránézzek.

Ha mindent jól értek, most kellene telefonálnom a Posta ügyfélszolgálatára rakétaindító kódért, meg a fizetési oldal linkjéért. Hétvégén. :U
A 48 óra amit írtok, az munkanapon érvényes, vagy naptári napon?

Mindenesetre küldtem egy emailt is a Posta ü.f.sz.-ára, amire kaptam egy ticketet.
Majd talán válaszolnak.
Küldtem egy kezdeményezést is a Posta Evámjához is, nem tudom volt-e értelme.
Még arra sem válaszoltak.
Valamint próbáltam a NAV oldalán is felbejelenteni magamat, de nem tudtam vám-árunyilatkozatot tenni, mert a postai csomagszámot nem fogadja el.
De akkor ezt is kellene, nem? Vagy csak később kell majd?

Bár még nincs az országban, ha lehet szó szerint érteni a csomagkövetést, de ez az a pont ahol elvesztettem a fonalat. Akkor most mi van?
Ha jól értettem rosszabbik esetben fizetek 800Ft-t?
Vagy kifizettetik az áfát mégegyszer(számlán szerepel TAX 27% adat), de azt meg meglehet fellebezni?

(#54009) laca223 válasza V/ (#54007) üzenetére


laca223
csendes tag

Köszönöm az információkat, így talán már érteni vélem a rendszert.
Ezek szerint az EU-s raktárból érkező megrendeléseim amik után már az Aliexpess-nél kifizettem az áfát is, már nem kerülnek vámolás alá, simán megkapom. Ez ha másért nem is, de a rövidebb szállítási idő miatt jó.
Még egyszer köszönöm! :R

(#54010) V/ válasza Submarine (#54008) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden. 30-án 16:00-ig kellett volna a kódért telefonálni mivel nem kaptál értesítőt.
A 48 óra 07.29. 19:48-tól indult, órák, nem napok.
Sajnos ma nem tudsz elérni senkit, sem telefonon, sem e-mailben.

Egyértelműen leírva az Összefoglalóban az eVám témája, neked azzal nincs teendőd jelen esetben.
Figyelem! Ezt csak akkor érdemes használni ha a vásárlás nem IOSS (Import One Stop Shop) rendszerű, tehát a kereskedő felé nem lett az Áfa megfizetve és a Magyar Posta a szállító!
A vám-árúnyilatkozat benyújtását megelőzően vagy ezzel egyidőben mielőtt megérkezne Magyarországra a Magyar Posta felé jelezni kell ezt az igényünket a honlapjukon található Kapcsolatfelvételi űrlappal

Mivel ezt utánvétes kézbesítéssel kapod meg 799 Ft lesz a díja.
Ha hibás a feldolgozás és törvénytelenül áfát is kérnének tőled az IOSS elbírálású küldeményre akkor természetesen a jogtalanul beszedett pénzt az visszakéred.
Ez véleményem szerint nem fellebbezés, mert csak jogszerű döntés ellen lehetne fellebbezni, ez a törvénysértő állapot helyreállítása.

[ Szerkesztve ]

(#54011) V/ válasza laca223 (#54009) üzenetére


V/
Topikgazda

Technikailag az hogy az AliExpress felületán van megjelenítve és fizetv az EU-s áfa azért az még az eladó általi beszedés, de a lényeg az amit írsz. Sajnos a Posta ezekre is elkér vám-árúnyilatkozat beadási pénzt a 399/799 Ft-ot. Amit többen is túlzó értékűnek tartunk.De remélhetőleg az EU-s raktárból nem rajtuk keresztül küldik és akkor már nem kerül pénzbe.

(#54012) Vibalazs válasza ferenck (#53989) üzenetére


Vibalazs
tag

Hali!

Mennyi idő volt az adatok/iratok beküldése után mire fizethettél?

Nekem a csomag 12.-én ért a kicserélőbe. 23.-án kaptam levelet, hogy adatok szükségesek a vámoláshoz. Ezt másnap 24.-én reggel beküldtem. (Kellett levelezzek az eladóval, nem tudtam minden adatot). Ma jár le a 20 nap. Utána küldik vissza?

Pedig még csatoltam a banki visszaigazolást is és emailt.

(#54013) V/ válasza Vibalazs (#54012) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési számod? És ha megkaptad a kódot, ezekkel meg tudod nézni hogy miként áll a dolog ha belépsz a felületre.
Erről van szó egyébként #53492? Ha azon a felületen lett beküldve akkor szerdáig, 28. már rendesen feldolgozva kéne lenni.

[ Szerkesztve ]

(#54014) Submarine válasza V/ (#54010) üzenetére


Submarine
senior tag

OK, Köszi

(#54015) Vibalazs válasza V/ (#54013) üzenetére


Vibalazs
tag

Még az IOSS rendszer előtt lett vásárolva.
Igen #53492 erről van szó.
Itt nyújtottam be: https://www.posta.hu/vam/vamkezelendo_kuldemenyek_erkezeserol_szolo_nyilatkozat_benyujtas

A csomag száma: LD039498079BE

[ Szerkesztve ]

(#54016) djsunstealer válasza fairi (#54002) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Az, hogy német gyarmat volt, nem tudtam, új infó számomra. :))

(#54017) V/ válasza Vibalazs (#54015) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy gond van ezzel is hogy ezt nem kellett volna vámolni, mivel nem Kínából kapta a Magyar Posta. A belga 4PX EXPRESS kirendeltség adta fel, az ő címük van visszaküldési címnek megadva, 4460 Hollogne-aux-Pierres (Grâce-Hollogne), Rue Jean de Sélys Longchamps 2-4
Sajnos ez is egy rosszul azonosított küldemény volt.
Hétfőn, ha addig nem lesz változás akkor hívd fel a vámos ügyfélszolgálatukat, elsikkadt a feldolgozás.

(#54018) ZeroX92P


ZeroX92P
tag

Találkozott már valaki az Aliexpress Selection Standard shippingel? Ez mit tudhat vajon?

(#54019) Rick4 válasza V/ (#54007) üzenetére


Rick4
félisten

Sokan nincsenek tisztában a kereskedelem és az import áfa szabályaival.
Egy kereskedő import termék esetlén nem fizet áfát, a fogyasztási adót vagy EU-s kifejezéssel a hozzáadott érték adót mindig a végfelhasználó (az te vagy) fizeti, nem az aki eladja. A kereskedő akkor szedi be a vevőtől ha eladja és azt fizeti be az adóhivatalba.
A kereskedő a vámot fizeti ki ha van, amit viszont természetesen beépít az áfa nélküli eladási árba.

Szerintem te se vagy tisztában az import áfa szabályaival. :D
17 éve foglalkozom amerikai autóalkatrészek importjával, unión kívül érkezik minden termék, a vám és az áfa alapja a termék+ szállítási költség, a vámnál megáll a csomag, benyújtom a dokumerntumokat, kifizetem a vámot+ áfát, és megkapom a megrendelt dolgokat. Mire fel lenne bérmiféle áfa nem fizetve? Amiről te beszélsz, az az uniós beszerzés, ott nettóban vásárolsz, és az eladáskori áfa az államé.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54020) V/ válasza Rick4 (#54019) üzenetére


V/
Topikgazda

Kösz a kiegészítést, mert akkor egy importban nagyon benne lévő személy tette.e akkor te miként adod el a megrendelt dolgaidat?
Az autóalkatrész üzletedben beszeded az áfát a vevődtől és újból befizeted a NAV-hoz? Ez aztán milyen alapon?
Áfakörös vagy alanyi adómentes az üzleti tevékenységed? Mert nem mindegy, hogy téged végfelhasználónak tekinthetünk és akkor lehet az hogy fizetsz áfát és az sem hogy AAM esetén köteles vagy áfát fizetni és nem kérheted vissza.
De ez nem azt jelenti hogy nem vagyok tisztában a szabályokkal, hanem azt hogy te másik kategória vagy, az amiről én nem is akartam írni.
Csak nem értem, ha nem vagy végfelhasználó, akkor miért fizetsz áfát az importáláskor és ha még is fizeted, akkor miért nem kéred vissza, mert így az adott termék kétszer lesz áfáztatva, az pedig tudtommal nem lehetséges. Kereskedelmi tevékenység és kereskedőről van szó.
De Uniós beszerzésről, EU-s raktárról volt szó egyébként.
És szerintem nem arról van szó amit te itt felsoroltál.

[ Szerkesztve ]

(#54021) Vibalazs válasza V/ (#54017) üzenetére


Vibalazs
tag

Most találtam:

"Ugyanakkor előfordul, hogy a harmadik országból származó áru olyan EU-ban található nemzetközi áru-elosztóközpontból érkezik Magyarországra, ahol annak tényleges vámkezelésére (áfafizetésre, vám megfizetésére) még nem került sor. Az ilyen európai elosztóközpontokból érkező küldemények vámkezelését a Magyar Posta Nemzetközi Posta Kicserélő Központjában végzik el, az EU-n kívülről érkezett küldemények vámkezelésével azonos módon."

Vagyis vámoláskor ez alapján járnak el.

[ Szerkesztve ]

(#54022) V/ válasza Vibalazs (#54021) üzenetére


V/
Topikgazda

A 4PX belgiumi központja nem ide tartozik (nemzetközi áru-elosztóközpont) és ugye ki van fizetve az áfa, még számlád is van róla. Az EU-raktárak sem mindig nemzetközi áru-elosztóközpontok.
De ha neked megfelel hogy tiédet vámolás alá vonták, a többiekét amelyek szintén onnan a 4PX bázistól indulva kapunk meg és azokat meg nem vámolják, azzal nem igazán tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#54023) Vibalazs válasza V/ (#54022) üzenetére


Vibalazs
tag

Számlában nincsen külön feltüntetve, hogy mennyi volt az adó mértéke.

Nyomkövetésnél is látszik, hogy Belgiumban nem lett adó fizetve így a Posta intézi/intézné.

[ Szerkesztve ]

(#54024) V/ válasza Vibalazs (#54023) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó a tied még a régi rendszerű, de akkor sem kellet volna vámolni és igaz amit írtam, ha elkezdesz vissza olvasgatni látni fogod hogy eddig nagyon sok BE végződésű nyomkövetési azonosítójú külön vámolás nélkül lett megkapva. Nem véletlen volt. És szó nincs nemzetközi áru-elosztóközpontról.

[ Szerkesztve ]

(#54025) Rick4 válasza V/ (#54020) üzenetére


Rick4
félisten

Havi áfás vagyok, de ha alanyi mentes lennék, a beszerzéskori áfát akkor is meg kell fizetni, és ez ilyen unión belül és kívül is. Az áfa kör csak levonási jogot eredményez, meg nem fizetés nincs unión kívülről, illetve ha a termék valamennyi ideig raktáron marad, esetleg saját használatba kerül, az amúgyis áfa fizetést von maga után, nem tudom pontosan, ez hogy megy.

eu-n kívülről így működik:
Megveszem a terméket az unión kívülről, a határon megáll, fizetem a vámot és az áfát, felteszem a polcra. Jön egy vevő kér valamit, megkapja, kap a nevére számlát. Eltekik egy hónap, vásároltam 6 millióért, eladtam 9 millióért, a különbözet áfáját pedig befizetem. Ez mindenhol máshol így működik, nem vagyok kivétel.

eu-n belül így működik:
Megveszem a terméket az eu-s kereskedőtől EU-s adószámmat (VAT number), amit megkapok nettóban. Felteszem a polcra, és ha elviszi valaki, áfás számlát kap. Az áfa ebben az esetben az államé teljes egészében, bár nem tudom, a könyvelő hogy oldja ezt meg, hisze ő nem tudja, hogy az az egy tétel a 4500-ből nettós eu-s beszerzés volt, de szerintem még ekkor is csak a különbözeti áfát fizetem havonta, mivel az adott temrék áfáját meg se fizettem, nem volt levonási jog sem, így szerintem nem kell külön számolni, csak a különbözetet, ami ebben az esetben 100%.
Az persze más kérdés, hogy ha az adott hónapban többért vásároltam, mint amennyiért eladtam, áfa visszaigénylés lesz, azaz ők küldenek nekem egy kis pénzt.

A végén írtál EU-s dolgokról, mindaddig a hozzászólásból nem lehetett tudni, az első szakasz mire vonatkozik, ezért is bátorkodtam írni, mert bár tisztában vagyok a hozzáértéseddel és a tudásoddal, ez így eléggé félreértető maradt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54027) V/ válasza Rick4 (#54025) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ha harmadik országból jön az amit eladsz a vevő nem kap áfás számlát? Azt fizeti lényegében amit a vámolásnál megfizettél csak vételárban van benne.
Ha nem fizetsz áfát a beszerzésre akkor pedig áfás számlát kap a vevő.
Akkor ez alapján értelmezve a kiindulási hsz-t amikor az AliExpressen az EU-s raktáras vásárlásnál kifizetjük az áfát és erről számlát kapunk, nem tekinthetjük úgy hogy duplán fizetünk áfát, hiszen a nettó árhoz kerül kiszámolásra. Nem az ott már áfáztatott árra tesznek különbözetet.
És azért van még az EU-n belül az áfamentes termékimport is,

[ Szerkesztve ]

(#54028) dethroner válasza Jahno (#54005) üzenetére


dethroner
veterán

Ébren vagyok :) Tudtam hogy jön ez a világ, de azt gondoltam ami eu raktár, az már eleve magasabb árral van, mert bent van az únióban és akkor nincs áfa, csak ha kínából jön. De akkor ez a hajó egyenlőre elúszott.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54029) Rick4 válasza V/ (#54027) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem én jól írtam, de te nem jól értelmezed.
Akkor ha harmadik országból jön az amit eladsz a vevő nem kap áfás számlát? Minden esetben kap, miért ne kapna:?
Azt fizeti lényegében amit a vámolásnál megfizettél csak vételárban van benne. Ez minden más terméknél is ugyanígy van.

Akkor ez alapján értelmezve a kiindulási hsz-t amikor az AliExpressen az EU-s raktáras vásárlásnál kifizetjük az áfát és erről számlát kapunk, nem tekinthetjük úgy hogy duplán fizetünk áfát, hiszen a nettó árhoz kerül kiszámolásra. Nem az ott áfáztatott árra.

Nem tudom, miből jött le neked a dupla áfa, az áfát vásárláskor mindenki kifizeti, de van, aki visszaigénylésre is jogosult, ennek viszont ahhoz az egy tételhez nem sok köze van. Ha a boltban vettél egy csavart nettó 100ft-ért, és azt a bolt 50+ áfa áron vette, akkor neki 63.5Ft-ba van, te pedig 127Ft-ot fizetsz érte. Miért fizetted ki kétszer az áfát? A nettó eladási árra rájön az áfa és kész, egy egyszerű szorzás művelet kell csak. Egyszer fizetted, a bolt is egyszer fizette, hiszen az eladás és a beszerzés közötti áfa fizetős neki is az adott időszakban, azt most hagyjuk, hogy éves, negyedéves, vagy havi áfás. Megvásárol valamit, és kifizeti utána az áfát, de mivel ő a gyártótól, nagykertől vásárol, esetleg többezres darabszámban, nyilván kevesebbért kapja, mint te. De áfa bevalláskor már csak az eladás utáni különbözetet fizeti be az államnak, nem a teljes összeget.

Amikor uniós beszerzéssle nettóban vásárol a cég, akkor viszont raktárra vásárláskor nem fizet áfát, anem amikor neked eladja, akkor fizeti be a tlejes összeget. De mint írtam,e gy aktális áfa befizetés nem csak egy csavar eladása után keletkezik (jobb esetben), hanem sokszáz, sokezer másik termék beszerzése, eladása közötti különbség áfáját kell befizetni. Ha adott hónapban eladtál egy cosmó cuccot, és abból az áfa 2M Ft volt, és vásárolsz egy csomó cuccot, aminek az áfájáért ifizettél 2M Ft-ot, akkor az áfa bevallás után nem kell semmit se fizetned.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54030) V/ válasza Rick4 (#54029) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem én beszéltem dupla áfától, volt egy kérdés amire próbáltam válaszolni és te arra a hozzászólásomra reagáltál.

Akkor ezt értettem félre, azt gondoltam két különböző dolog:
1. Megveszem a terméket az unión kívülről, a határon megáll, fizetem a vámot és az áfát, felteszem a polcra. Jön egy vevő kér valamit, megkapja, kap a nevére számlát.
a másik
2. Megveszem a terméket az eu-s kereskedőtől EU-s adószámmat (VAT number), amit megkapok nettóban. Felteszem a polcra, és ha elviszi valaki, áfás számlát kap

Akkor értelmezhetem úgy hogy vevő fizeti az áfát?
Te kifizeted az import áfát ami X összeg, a vevőnek amikor te eladod az eladási árban benne van ez az X összeg és lesz egy Y összeg áfa az eladási ár után, ami a te költségeidet is tartalmazza. Amikor a vevő pénze hozzád kerül akkor te az államnak kiegészíted Y-X-el, és így lesz meg a termék áfája, de a termék áfáját lényegében a vevő fizeti ki

Azért az eredeti hozzászólásra #54006 adott válaszomban én abból indultam ki hogy ha EU-n belüli raktárból vásárolunk ott nem az áfáztatott árra teszik a a mi 27% áfánkat hanem a nettó árra

[ Szerkesztve ]

(#54031) laca223 válasza V/ (#54011) üzenetére


laca223
csendes tag

:(( Hát pedig nagyon úgy néz ki, hogy a vége a Magyar posta lesz, mert a DHL nyomkövetés már átirányított a Magyar postához. Na nem a négyszáz forint miatt, de mintha lenne vámkezelési értékhatár? Persze azt sem igazán sikerült kisilabizálnom, hogy az mennyi, és abba bele számít-e a szállítási költség vagy sem. Egyébként magánszemély vagyok, és a rendelt cuccok áfa és szállítás nélküli értéke mind 45 EUR alatt van.

(#54032) V/ válasza laca223 (#54031) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért ne csüggedj mert a német Európa+ csomagok azok nem a vámolásos mókához tartoznak. Tudunk egy téves elszámolásúról, de nem az a jellemző.
150 € már a határ.

[ Szerkesztve ]

(#54033) laca223 válasza V/ (#54032) üzenetére


laca223
csendes tag

Ohh!! Köszi! :R

(#54034) zsamiatt válasza Rick4 (#54025) üzenetére


zsamiatt
őstag

"eu-n kívülről így működik:
Megveszem a terméket az unión kívülről, a határon megáll, fizetem a vámot és az áfát, felteszem a polcra. Jön egy vevő kér valamit, megkapja, kap a nevére számlát. Eltekik egy hónap, vásároltam 6 millióért, eladtam 9 millióért, a különbözet áfáját pedig befizetem. Ez mindenhol máshol így működik, nem vagyok kivétel."

Vám szabad területen EU-n belül tárolhatod a terméket áfa és vám mentesen. Aztán ha jön a vevő ráérsz vámot fizetni illetve a vevő szerinti áfát.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54035) V/ válasza zsamiatt (#54034) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is úgy látom hogy több lehetőség van az áfás témára a kereskedőnek.
Ha mondjuk az eladó megelőlegezi a végső eladási ár áfájának egy részét az importáláskor, azt vissza fogja kapni a termék eladásakor a vevőtől és abban a pillanatban kimondható hogy őt nem terheli semmi áfa dolog, hiszen 0-ra futott az előzőleg lerendezett pénzügyi rész rá vonatkozóan.
Erre mondom leegyszerűsítve hogy a végeredmény tekintetében a kereskedő nem fizet áfát ha visszakapja azt az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#54036) Rick4 válasza V/ (#54030) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor értelmezhetem úgy hogy vevő fizeti az áfát?
Persze, ahogy egy bolti kifli, papírzsepi, és egy lcd tv után is a vevő (végfelhasznló) fizeti az áfát. A világ nagy részén ez így működik, az us pl tök más, ott sales tax van..
Én nem írtam sehol dupla áfáról, ez viszont rendesen félrevihette a gondolatot.

Az 54006-ban írta a kolléga ezt az áfa kavarást, hogy ha az eladó kifizette az áfát, akkor már nincs áfa, ez marhaság, és a valósághoz nincs köze. Az áfát egy országon belüli vásárláskor végig fizeti mindenki a láncolatban, a vteli ár és az eladási ár közötti marzsra is rájön az áfa, de a végfelhasználónál marad az államnak igazán haszna, mert ő lesz az, aki a legtöbbet fizeti, és nem lesz áfa levonási joga, viszont ő az eladónak fizet, aki a bevételi oldal szerinti áfát visszaigényelheti, és csak a különbséget kell fizetnie.
Tehát az állam így is meg úgy is megkapja az áfát, csak minden szereplőtől kicsiben, a saját haszna (vételi ár- eladási át különbözete) közötti külüönbség után járó áfát.
Amikor egy terméket beszerzünk, azt uniós beszerzésből nettó áron tudjuk megtenni, és máásik országban lévő uniós adószámos céges ügyfélnek szintén el tudjuk adni nettó áron, de ez megint csak egy közbülső értékesítés, a lényeg ott lesz, amikor a legtolsó magánember, vagy áfa- visszaigénylésre nem jogosult cég megvásárolja a terméket, ebben az esetben mindegy, hogy másik unós ország-e vagy sem, a vevő országa szerinti áfát kell felszámolni, a másik eset meg sima ügy, ha a vevő és az eladó is ugyanabban az országban van, mert akkor csak egy egyszerű szmla készül kettejük között, mint fentebb írt bolti kifi vásárlás. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54037) V/ válasza Rick4 (#54036) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyetértünk, a végeredmény mindig ugyanaz, a vevő fizet mindig. Rá. ;]

(#54038) Rick4 válasza V/ (#54037) üzenetére


Rick4
félisten

Rá vagy nem rá, ez minden termékben benne van, egyfajta fogyasztási adó, ami a mmaga nemében egyedülállóan igazságos, hiszen a gazdag is annyit fizet, int a legszegényebb, plusz a feketegazdaságból érkező jövedelmet költő is fizet fogyasztási adót.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54039) Rick4 válasza Beni2360 (#53996) üzenetére


Rick4
félisten

Változott a státusz, most már fixen ennyi látszik:

Status:Dispute Finished Refund US $ 29.63

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#54040) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Alis rendelésre, ahol automatikusan az Ali kiszámlázza az ÁFA-t, és kifizetem, arra az összefoglaló szerinti 8-as pont érvényes?
Tehát mivel én kifizettem az Ali felé, de a posta mégis beszedné a 400 Ft-on felül, akkor él a 8-as pont?

Egyébként mi a ráció abban, amit az Ali írt, hogy EU-n belülről szállító eladó, de EU-n kívül lévő eladónál ugyanúgy beszedi az Áfát?

(#54041) V/ válasza Atomgeszi (#54040) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ha hibásan kérnék az áfát. Egyenlőre úgy lehet visszakérni ahogy ott van írva. Ha változna akkor pontosítom.

EU-n belül is kell az áfát fizetni, ez is változott július 1-tól, itt a fizetésnél van egyben megoldva az importos áfa fizetéssel együtt. Valamelyik áfát fizetned kell.

(#54042) Atomgeszi válasza V/ (#54041) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez az EU-n belül is kell áfát fizetni ez nekem új. Bármilyen EU raktárból, vagy más webshopbol rendelek, ahol már az adott ország áfája rajta van, ugyanúgy kell fizetni?

(#54043) V/ válasza Atomgeszi (#54042) üzenetére


V/
Topikgazda

Az az egyik fő változás hogy vevő országa szerinti áfa számolandó, szóval nettó árból indulnak ki és az a vevő országában lévő áfa van felszámítva, de lehet is látni. Pont erről beszélgettünk hogy nem az ottani bruttó árra teszik rá a magyar áfa mértéket, mert az már nem jogszerű.
Van ahol eleve benne van az árban, de ezt jelzik és írják, pl. BG.-nél az árnál ez olvasható Inclusive of VAT

[ Szerkesztve ]

(#54044) agroman


agroman
senior tag

Megduplázódhat az áfa az olcsó kínai csomagra – hónapokba telik, mire visszatéríti a NAV
Dőlnek az olvasói levelek a július elsejétől érvényes új áfafizetési és vámkezelési szabályokkal kapcsolatban....

[ Szerkesztve ]

------

(#54045) V/ válasza agroman (#54044) üzenetére


V/
Topikgazda

Megint több pontatlanság van ebben a cikkben, kár hogy megint nem járt utána ez Tamásné Szabó Zsuzsanna. Nem ez az első tévedéseken alapuló cikke. Olyan hibákat is ír ami már az első héten kiderült és le lett rendezve azóta, már a múlt.

Nem a NAV számolgat itt, mert nem nekik kell.

A vámolási árfolyam jól van számolva, a programba minden hónapban az érvényes árfolyam kerül be, holnaptól lesz az új amit az Összefoglalóban is lehet látni.

Az IOSS-azonosítót akkor utasítja el a NAV, ha az érvényes azonosító nem szerepel az informatikai nyilvántartásban.
Egyeztettem a NAV-al az AliExpress azonosítója benne van és érvényes, nem véletlenül írogattam be az Összefoglalóba és nem is utasítják el. Ha Posta hajlandó beírni, mert ez a gond.

A Posta végez jogtalan áfa beszedést, tőlük kell visszakövetelni, nem a NAV-tól

És idéztem már a NAV álláspontját, én utána jártam, nem úgy mint az újságíró hölgyike, az IOSS küldemények kezelését is a Magyar Posta végezné, csak az gond hogy nem jól csinálják:

Teljes jogköre van a Magyar Postának ebben a vámolási témában, ezért ők a hunyok.

A pontatlan cikkek csak felesleges hangulatkeltésre jók, másra nem.

[ Szerkesztve ]

(#54046) Atomgeszi válasza V/ (#54043) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Értem. Szóval az EU raktárak talán előnye, hogy gyorsabb a szállítás..

(#54047) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Ha EU-s raktárból jön az áru német vagy spanyol akkor nem vámköteles ugye? Tax ugyanúgy rá jön?

[ Szerkesztve ]

(#54048) Jahno válasza castiels (#54047) üzenetére


Jahno
őstag

Valami lesz, ezt így előre nem tudni, hogy hol mit. És írtam párszor, hogy Alin pld. ha spanyol raktárból rendelsz az Kínából is jöhet, és.... Végül is lassan 1 hónapja ezen pörög a csoport és próbálja kitalálni. Német most speciel mivel sokszor EUs, az pont belekeveredik a homályzónába és fennakad. Abban az a vacak. Bár Alin én még német raktárat nem is láttam :-O

(#54049) V/ válasza castiels (#54047) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van ahogy írod az áfát felszámolják, ezen már nem találgatunk semmit, az AliExpress esetén így van. A megváltozott törvényi szabályozás egyértelmű.
Az hogy pl a Banggood az eladási árba szerepelteti (mellette írja is) és nincs külön tételként feltüntetve az még nem az jelenti hogy náluk nem fizetjük.
Egyedül a szállítás módjától függően van az hogy fizetünk a postának kezelési díjat vagy nem fizetünk.

(#54050) Submarine


Submarine
senior tag

Na, még is csak kaptam válasz emilt a postától, tegnap háromnegyed kettőkor.
Azt írták amitől "féltem", az adatok közt nem, vagy nem helyes formátumban szerepelnek az email cím, és a telószám. Ezért bacnak értesítést küldeni.

Ezt próbálta már lelevelezni valaki az alival? Az tudható, hogy ez hogy működik?
Nálam a rendelésen a +36 külön sorban szerepel, email meg nincs:
Zip Code:****
Mobile:20*******
Tel:+36-
Fax:
Szóval ha az eladó ezt ugyanígy adja meg, akkor még vitatkozni sem tudok a postával.
A postai címemet, nevemet ékezet nélkül írtam. Ti hogy csináljátok?
Még az jutott eszembe, a mobile sorba beírom +36 -al kezdve. A számok közé szóközt nem tettem. De asszem rákérdezek aliéknál is, hogy van ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.