Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Sinisi válasza veze (#16600) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mint a piactéren :) Szokott olyan "akció" lenni főleg visszatérő vásárlás esetén, hogy üzenetben küld egy olyat, hogy ha X dolcsi felett vásárlok a boltjában akkor X dolcsi kedvezményt kapok.

(#16602) Sinisi válasza Sinisi (#16601) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most néztem, hogy nem kell ahhoz feltétlenül ismételt vásárlónak lenni, hogy + kedvezmény járjon.
Nem egy eladónál látom, hogy az amúgy is kedvezményes árura + Store Promotion: Spend another US $51.05 in this store and get US $4.00 off.
(Az is lehet, hogy az eladó által küldött üzi ennek a (nyilvánvaló) akciónak a propagálása.)

(#16603) V/ válasza zsolty28 (#16599) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak náluk van így, írják is alul hirdetésben, hogy akkor EU-ból küldik a telefont és ezért nincs vámeljárás. Az Áfa ekkor az árba lesz beszámítva, mert azt valahol fizetni kell, csak ugye nem a 27%-os horror mértékűt.. Valójában nincs áfamentesség, csak máshol van fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#16604) zsolty28 válasza V/ (#16603) üzenetére


zsolty28
tag

Köszi a választ, sokat segítettél vele!

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#16605) Sinisi válasza #16729600 (#16543) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mivel a linkelt oldal vízhűtés építéséhez árul cuccosokat, meg szeretném kérdezni, hogy egy ilyennel az megoldható, hogy több ventit csatlakoztassak rá úgy, hogy a vezérlésük külön-külön (ventillátorokként) vezérelhető legyen? Vagy ha többet dugok rá akkor azt egynek veszi (mert végül is egy alaplapi kimenetről osztok szét max4-et így mindegyiket egyszerre tudom állítani).

(#16606) ANOka


ANOka
őstag

Vett már valaki TeckNet egeret?
Az látom, hogy a fényképen (majdnem) olyan jól néznek ki, mint az általam etalonnak tartott Logitech.

(#16607) #16729600 válasza Sinisi (#16605) üzenetére


#16729600
törölt tag

Elvileg portonként lehet szabályozni vele a ventiket külön - külön is, ám mérget ne vegyél be rá, én nem próbáltam / rendeltem tőlük ilyen ketyerét még. Jelenleg 16/12-es acril merev csövezésemhez jönnek cuccok hozzá. Magát a csöveket otthonról rendelem, van egy hazai cég, ami verhetetlen árakban, még Kínához képest is a feléért van, országos kiszállítással [link]. Amúgy az alis bolt nagyon profi, nagyon hamar jönnek a cuccok ( ePacket ), a Barrow cég ( Bitspower ) legnagyobb kiskere, ami minőségben jelenleg egyedi vizes hűtésben a top1 a világban.

[ Szerkesztve ]

(#16608) Sinisi válasza #16729600 (#16607) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hálás köszönetem az infóért!!!

(#16609) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Szeretnék aliról egy terméket vásárolni, ami egyértelműen hamis. Ezt az ali is tudja, és általában 3-4 nap után törli az eladót az oldalról, éppen ezért 0 pozitív visszajelzés van az eladóról.
Az lenne a kérdésem, ha én redelek egy ilyen terméket, majd az eladót újra törlik, akkor megkapom majd a terméket, vagy csak visszaadja az ali a pénzemet?
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#16610) internetezoo


internetezoo
senior tag

11.11 SunYou féle postával másnek se jött még meg a csomag?

(#16611) V/ válasza internetezoo (#16610) üzenetére


V/
Topikgazda

sajnos nem

(#16612) Sinisi


Sinisi
senior tag

Megjött egy bolttól rendelt 3 külön termék közül 2. A 3.-ra korábban írta a bolt, hogy mivel területileg elkülönült helyről adják föl ezért külön fog megérkezni. Ugye nem én bénázok és nem tudok addig csak megerősítést adni amíg mindhárom (a my ordersben egy eladó alá rakja a 3 terméket) megérkezik.
Tehát az a kérdés, hogy értékelni a már megérkezetteket nem tudom addig amíg rá nem nyomok a 3.-ra is, hogy megérkezett?

(#16613) V/ válasza Sinisi (#16612) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nézd meg hogy nincs-e a igazolás és az értékelés külön-külön

(#16614) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mit lehet tenni, ha ez eladó nem küldte el a terméket. Nyitottam egy Dispute-ot.

Majd: Seller's Proposal
Proposal: No return & No refund

Véletlenül rámentem az Accept gombra az Reject helyett :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16615) zzzz24


zzzz24
csendes tag

Sziasztok!

Többször rendeltem aliexpresszről, és most fordult elő először, hogy egy csomagom nem érkezett meg. December közepe óta a belföldi feldolgozásra továbbítva a csomag státusza. A postával is kerestettem a csomagot, de semmi eredmény.
Lassan lejár a vevő védelem, ezért nyitottam egy dispute-ot. Az eladó azt írta, hogy várjak néhány napot, és utána vegyem fel vele újra a kapcsolatot ha nincs változás a trackingben. Válaszoltam a levelére, hogy várok még néhány napot, de ha nem érkezik meg, akkor refundot szeretnék (a vitát is refund only-val nyitottam meg az elején).
A kérdésem az, hogy vita részletes oldalán jobb oldalt az eladó oldalán, a proposal: no return & no refund jelent meg az üzenete felett, az én oldalamon pedig a proposal: refund only.

Attól tartok, ha elfogadom a válaszát accept-el, akkor végül kicsúszom a vevővédelemből a közeledő határidő miatt. Mit érdemes ilyenkor tenni, utasítsam el ezt a választ? (jan24-én az aliexpressz avatkozik már be ha nem jutunk előrébb)

Hogyan szokott ez működni?

Köszönöm a segítséget!

(#16616) A texasi válasza Ciccuka (#16614) üzenetére


A texasi
aktív tag

Már semmit; Fatal User Error !

(#16617) Ciccuka válasza A texasi (#16616) üzenetére


Ciccuka
veterán

Írtam az Ali support-nak, de semmit se tesznek azon kívül, írnak a seller-nek, aki amúgy sem segítőkész. Lehet menni a bankba reklamálni.

Tanulság:
Tehát bármit ír ilyenkor a seller, ne fogadjátok el soha (jól gondoljátok meg, hogy mire mentek, mert nincs visszavonás)!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16618) 2N válasza internetezoo (#16610) üzenetére


2N
csendes tag

Nekem a 11.11-es rendelésem maláj postával indult útnak 11.21-én. Azóta semmi változás a státuszban, "célországba elküldve". Egyszer már írtam az eladónak, aki hosszabbított 02.02-ig, szóval várok még kicsit, aztán dispute. :((

(#16619) #16729600


#16729600
törölt tag

Sok itteni kritikus hsz. után nekem ( megint ) pozitív tapasztalatom van, csajszi mégis feladta a nagy szabadságolásuk előtt a cuccomat, ráadásul ePacket-el ( pedig most elfelejtettem külön hisztizni / sírni érte ) :K

(#16620) Sinisi válasza V/ (#16613) üzenetére


Sinisi
senior tag

Megnéztem de úgy látszik, hogy egy egységként kezeli a 3 külön terméket. Ahogy visszaléptem a my orders menübe ugyanúgy látom mindhárom terméket (pedig ugye 2-re rányomtam, hogy megérkezett). Amikor rányomok, hogy Confirm Goods Received akkor a 3 közül már csak egy jelenik meg (amit korábban nem erősítettem meg).

(#16621) veze válasza Sinisi (#16602) üzenetére


veze
őstag

Igen, ez így van, akkor alapbol jár ha meg van hirdetve, nem is kell előtte levelezni. én olyankor probalkozom ezzel ha nem érem el ezt a limitet
Akkor is bejöhet :B

(#16622) Sinisi válasza zzzz24 (#16615) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azt nem ajánlotta fel, hogy kiterjeszti a védelmi idődet? Mennyi van még belőle hátra?
Lehet, hogy többet tudnának az itteniek is mondani, ha a nyomonkövető számot is bemásolod.

(#16623) Sinisi válasza Ciccuka (#16617) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hogy-hogy-hogy? Lehet, hogy félreértettem valamit, de azt mondjátok, hogy ha egyszer acceptelsz a dispute alatt (a vevő felajánlására) akkor nem tudod újranyitni a vitát, a védelmi idő alatt?

(#16624) Ciccuka válasza Sinisi (#16623) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha arra accept-elsz, amit írtam, akkor záródik egyből a vita refund nélkül (meg se tudod nyitni hibába írsz bárkinek). :W Ezzel az eladók mindig bepróbálkoznak, jól tudják ezt, hátra rányom a hülyéje alapon...

Dispute Finished

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16625) #16729600 válasza Ciccuka (#16624) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az tény, hogy lehetne az eljárás hülye biztosabb ( bocsi ), de hát ezt te b@sztad el, vedd tanulópénznek. :K Mennyit buktál ?

[ Szerkesztve ]

(#16626) Sinisi válasza Ciccuka (#16624) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. Végül is ilyenkor gyakorlatilag lemondasz a jogodról, hogy követelj tőle bármit is a későbbiekben.
Hirtelen arra gondoltam, hogy ha valamit ígér (pl. újraküldi) de nem tartja be, akkor arra nem lehet újra vitát nyitni, mert az azért nagyon nem lenne fer. De így értem már, hogy miért nem lehet újranyitni.

(#16627) Ciccuka válasza #16729600 (#16625) üzenetére


Ciccuka
veterán

Jó lett volna ha itt az összefoglalóban erre is kitérnek (figyelmeztetésként, mit ne tegyünk). Azért ez nem az ebay (itt kínaiak döntenek kínaikról), ebay-en jóval áttekinthetőbb és átgondoltabbak a problémás esetek (egyértelműbb, hogy mire kell menni). Sajnos nem volt olcsó.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16628) V/ válasza Sinisi (#16623) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadod az eladó ajánlatát, akkor már nem gondolhatod meg magad. Ez a logikája. Azért írjuk hogy ha vam még idő a vásárlói védelemből, akkor Cancel dispute. Nem Accept.

[ Szerkesztve ]

(#16629) zzzz24 válasza Sinisi (#16622) üzenetére


zzzz24
csendes tag

Úgy látom még lenne idő...
If your order does not arrive on 2017-01-27, you can apply for a refund by opening a dispute.

A tracking number: RS702249483NL

Az ő válasza:

Proposal: Refund Only US $0.00
Dear,
Thank you for your support
Your tracking number is RS702249483NL you can track it via http://www.17track.net/zh-cn Pls check it later ,as it needs 7-10 days to update.Pls kindly wait few days for the renew that Pls kindly wait for it and then contact the local post office for that ,if no paracel ,we will give the compesation to you
please contact us freely if you had any other question for assistance.

Szerintetek elfogadhatom, vagy utasítsam vissza?

Ha ezt elfogadom, akkor nyithatok még újat jan 27-én is?

Köszönöm!

(#16630) Sinisi válasza V/ (#16628) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. Akkor mégiscsak sikerült félreértenem, hogy hova megy az a kattintás :F de így már tényleg clear! :B

(#16631) #16729600 válasza Ciccuka (#16627) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szóval akkor elfogultak a honfitársakkal szemben ? :N Ez egy ilyen játszótér, ugyebár PP védelem eleve nincs, ráadásul mivel nem játékpénzzel történik a vásárlás körültekintőnek kell lenni, mint minden más üzletkötésnél. Ha valaki meg nem biztos a dolgában, nyelvtudás vagy tapasztalat hiányában, a 2 profin felkészült TG-hez bármikor lehet fordulni és szinte azonnali segítség jön. :K

(#16632) V/ válasza Ciccuka (#16627) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban nincs az Összefoglalóban az Accept és a Reject megmagyarázva. De voltak hsz-k mostanában is ezzel kapcsolatban. Majd kiegészítem a szavak fordításával, ha igaz gépnél leszek

(#16633) V/ válasza zzzz24 (#16629) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg hsz-d előtti hsz-t.
De egyeztess a postával mert ez látható: 2016-12-16 02:59 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting, ez azt jelenti hogy akkor a lakóhelyed felé megindult.

[ Szerkesztve ]

(#16634) Sinisi válasza zzzz24 (#16629) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most írta V/, hogy ilyen esetben nem ajánlott elfogadni, mert akkor nem nyitható újra.
Refund Only US $0.00
ha elfogadod és nem érkezik meg a csomagod akkor eszerint nem kapsz vissza semmit. Szerintem max az eladó kegyeire hagyatkozhatnál, hogy újraküldje ha elkallódna a csomag.

Cancel-re kell menni. A helyedbe kérnék még plusz védelmi időt is.
A TN alapján úgy néz ki, hogy már az országban van szóval van esély, hogy megérkezik hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#16635) Ciccuka válasza #16729600 (#16631) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából véletlen kattintottam rá. Figyelmetlen voltam. Kár, hogy nem lehet visszavonni pl. 1 perc elteltéig.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16636) #16729600 válasza Ciccuka (#16635) üzenetére


#16729600
törölt tag

Megértelek és nem is cseszegetni akartalak. :R Mondjuk egy ilyen óvatlan, félrekattintáson semmilyen összefoglaló nem segíthet. Viszont időhatáros visszavonási lehetőség, vagy újabb megerősítő kérdés tényleg nem ártana a folyamatból. :K

[ Szerkesztve ]

(#16637) Sinisi válasza Ciccuka (#16635) üzenetére


Sinisi
senior tag

Aszem erről volt is szó, hogy eleve nem egy szerencsés helyen helyezték el térben azt az accept gombot (talán az összefoglalóban olvastam).

(#16638) Ciccuka válasza Ciccuka (#16627) üzenetére


Ciccuka
veterán

Összefoglalóba ChargeBack-et is bele kellene írni:
CHARGEBACK eljárást kezdeményezni... ez kicsit bonyolult, általában csak személyesen lehet intézni, de sok esetben hallottam már pozitív tapasztalatról. De ha tehetjük soha ne vásároljunk PayPal nélkül (kivétel az aliexpress és a https oldalak) - Rendelés külföldről - ALIEXPRESS kezdőknek
Ehhez a bank kérheti a rendelést visszaigazoló email-t.

Escalion Chargeback útmutató

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16639) Ádyka


Ádyka
őstag

Valaki erre? :[link]
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#16640) pulutodurumo válasza Ádyka (#16639) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Először is ejnye-bejnye. A vámosok ezért meg is büntethetnek. De a minimum hogy megsemmisítik a hamis terméket ha észreveszik.

De a kérdésedre válaszolva: ha elküldi mielőtt törlik a boltját, akkor megkapod. Ha hamarabb elkapják, akkor jön vissza a pénzed automatikusan.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#16641) Ádyka válasza pulutodurumo (#16640) üzenetére


Ádyka
őstag

És egy darabért saját részre is bűntetnek? Honnan kéne nekem azt tudnom, hogy "ejnye-bejnye" terméket vettem jóhiszemű vásárlóként?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#16642) kirkri válasza Ádyka (#16641) üzenetére


kirkri
addikt

Nem kell tudnod, éppen ezért az eljárás végén megbüntetni nem szokták a vevőt, mert nem bizonyítható, hogy tudatosan vett hamis terméket. De a terméket elkobozzák.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16643) V/ válasza Ciccuka (#16638) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez banki téma, nem egészen idevaló.

(#16644) Ciccuka válasza V/ (#16643) üzenetére


Ciccuka
veterán

Említésként megérdemli, hogy ott legyen, tudják, hogy mit lehet tenni még ilyen esetekben.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16645) kirkri válasza Ciccuka (#16644) üzenetére


kirkri
addikt

Én sem igazán látom szükségét.
Ha valaki körültekintően használja az Aliexpress-t, akkor a buyer protecion megfelelő biztosíték.

Ha még ezt a témakört is részletezzük az összefoglalóba, akkor joggal fognak felmerülni ezzel kapcsolatos kérdések is, ami viszont meglehetősen topik-idegen hozzászólásokat szül.

Ígérem, hogy amennyiben valaki ilyen irányú kérést tesz fel a topikban, akkor linkelni fogjuk neki a hozzászólásod.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16646) #16729600 válasza kirkri (#16645) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem tudom ki / kik voltak az összefoglaló 'elkövetői, de a PH!-n mindenképpen a legjobbak közé tartozik, mind áttekinthetőségben, mind tartalmilag, ráadásul fasza a külalakja is. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#16647) kirkri válasza #16729600 (#16646) üzenetére


kirkri
addikt

V/ érdeme az összefoglaló. Ha változtatás/kiegészítés szükséges, akkor átbeszéljük, de az elismerés őt illeti. :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#16648) kirkri


kirkri
addikt

Mivel a topik 80%-a az Alis reklamációkról szól, így jobban részletezve lett az összefoglalóban a dispute-ra vonatkozó rész. Kérjük mindenki olvassa át, az ezredszer visszatérő kérdéseket elkerülendő.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16649) Sinisi


Sinisi
senior tag

Akkor jár neki az elismerés (ismét)! :R

(#16650) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok!
Újabb problémám van! Nem tudok most belépni az Aliexpressre! Rákattintok a belépésre, kijön az email és jelszó ablak, rákattintok, hogy belépés, villan egyet, kicsit homokórázik, majd visszalép a kezdő lapra. Ott újra a Sign in van kint, nem a nevem. De nem is vagyok belépve, mert nem tudok megnézni semmi személyes dolgomat. Ha újra rákattintok a Sign in-re, akkor közli, hogy már be vagyok lépve... De nem!
Addíg míg be nem zárom a böngészőt ez van. Ha bezárom, újra nyitom, akkor kezdődik a fenti dolog elölről. Mi van ilyenkor? Valaki tudja?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.