Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) V/ válasza Goose-T (#30998) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit mutat a nyomkövetés?

(#31002) Goose-T válasza V/ (#31001) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt, már fentebb is írtam, válaszoltál is rá, csak törlődött a hozzászólásod érdekes módon. Július 26-án elvileg beérkezett az országba, de még bottal sem piszkálta a posta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31003) V/ válasza Goose-T (#31002) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy gondolom hogy 4 napon belül csak lesz vele valami, várd még meg, a 7. napon is jó emelést kérni és akkor már látod hogy tényleg foglalkozik vele a postánk.

[ Szerkesztve ]

(#31004) Rowan66 válasza Rowan66 (#30989) üzenetére


Rowan66
tag

nyomoztam a google fiókomban, nem látszik, hogy máshonnan beléptek volna. Idegen helyről belépésnek az én ip címemet írja. :((

(#31005) qqzs


qqzs
őstag

Irt az ali hogy 5nap mulva lejar a szallitas ha megjott konfirmaljam ha nem irjak az eladonak hogy kerjek hosszabitast de erre nem talalok semmi gombot

Eladó: GTS450

(#31006) V/ válasza qqzs (#31005) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 11. Gyors tippek, 2. Vásárlói védelem idejének növelése

(#31007) V/ válasza Rowan66 (#31004) üzenetére


V/
Topikgazda

Klónozták.

(#31008) Tybike81 válasza Goose-T (#30993) üzenetére


Tybike81
őstag

Ugyan így vagyok mint te, lítiumus akkuk vannak úton csak nekem 07.31 a beérkezés elvileg, és Kazasztán óta nem tudok semmit a csomagról.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#31009) Rowan66 válasza V/ (#31007) üzenetére


Rowan66
tag

IP Details for 188.156.135.84
This information should not be used for emergency purposes, trying to find someone's exact physical address, or other purposes that would require 100% accuracy.
188.156.135.84

Details for 188.156.135.84
IP: 188.156.135.84
Decimal: 3164374868
Hostname: bc9c8754.mobile.pool.telekom.hu
ASN: 5483
ISP: Magyar Telekom
Organization: Magyar Telekom
Services: None detected
Type: Wireless Broadband
Assignment: Likely Dynamic IP
Blacklist:
Continent: Europe
Country: Hungary hu flag
State/Region: Jász-Nagykun-Szolnok
City: Kenderes
Latitude: 47.25 (47° 15′ 0.00″ N)
Longitude: 20.6833 (20° 40′ 59.88″ E)
Postal Code: 5331

előbányásztam a windowsból az ip címemet,mégsem az enyém.Ha hinni lehet a googlenak, akkor a fenti ip-ről léptek be.
Ez nem én vagyok, én Győr mellett ücsörgök.

(#31010) V/ válasza Rowan66 (#31009) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a másik variáció volt, de a klónozása a címnek sem okoz gondot ha azt szeretné valaki megoldani.

(#31011) Rowan66 válasza Rowan66 (#31009) üzenetére


Rowan66
tag

A Whatismyip.com viszont a fentit dobja ki enyémnek.
Most akkor melyik az igazi, amit a windowsból kotortam elő, vagy a whatismyip?

(#31012) Rowan66 válasza V/ (#31010) üzenetére


Rowan66
tag

Szerinted érdemes ezért feljelentést tenni? Lehet, hogy Kenderesről léptek be a fiókomba. Foglalkoznak ezzel, vagy csak elpocsékolt idő?

(#31013) V/ válasza Rowan66 (#31012) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha teszel feljelentést akkor ezt a nyomozóhatóság is megállapítja és majd nyomoz tovább, viszont ez bizonyítja a bank felé, hogy nem miattad történtek a jogtalan fizetések, így ki kell fizetniük azt, ami elment a bankszámládról. Ennyit leszűrhető a most olvasható banki ÁSZF szerint.
Tudsz képet feltenni valamelyik vásárlás view detail-jából hogy most akkor a statusz mi lenne, vagy írd már le.
Erre gondoltam:

(#31014) Rowan66 válasza V/ (#31013) üzenetére


Rowan66
tag

Order Number:
105020466417897
Status:
Fund Processing
Reminder:
Order has been completed.
If you have already confirmed receiving your order, but you are not happy with the quality of the item(s) or you have actually not received anything at all, then you can still Open a Dispute up to 15 days after confirming Order Received.

(#31015) Rowan66


Rowan66
tag

(#31016) V/ válasza Rowan66 (#31014) üzenetére


V/
Topikgazda

Most amit tettél képet ez már így érthető, látod a 08.12-őt, onnan szoktuk számolni a 2-5 munkanapot a pénz visszaérkezésére.
Ha van a bankszámládon a jóváírásokról sms értesítő, azt ne várd, mert ezekre a bank nem küld. Be kell lépni a Netbankba és ott ránézni, vagy ha nincs netbank, akkor telefonon rákérdezni, lehet hogy már ma kaptál vissza pénzt, de holnap már látnod kellene.

[ Szerkesztve ]

(#31017) Rowan66 válasza V/ (#31016) üzenetére


Rowan66
tag

a megrendelt terméknél jobb oldalt van egy gomb, pontosan nem emlékszem , talán cancel order. Feljön egy lista,kiválasztottam az első sort, valami olyasmi, hogy nem kérem a terméket.

(#31018) V/ válasza Rowan66 (#31017) üzenetére


V/
Topikgazda

tökéletes.

(#31019) Rowan66 válasza V/ (#31016) üzenetére


Rowan66
tag

Régebben volt egy visszavont rendelésem, most előkerestem, ott 5 nap után lett refund.

(#31020) Mr. Whale


Mr. Whale
újonc

Sziasztok!

Nagy kérdéssel fordulok ide. Sajnos nagyot hibáztam, vissza küldtem egy terméket amit vettem. A kicsi kinai kitatálta hogy még is "csak jó", monta hogy vissza utalja a pénzt, de ezt a "Manager" felülbirálta és egy új terméket akartak küldeni. Csak akkor tunak új terméket küldeni ha megrendelek egy "extra fee" nevű tételt. Viszont ezt én nem tudom megrendelni mert "out off order". nem nagyon értette meg pedig képet is küldtem, hogy a weboldal nem engedi a rendelést. Azóta nem válaszolnak.
Valaki járt már igy, kihez tudok fordulni ?

Köszönöm!!!

(#31021) Flashy válasza Rowan66 (#31012) üzenetére


Flashy
veterán

ha telekomos vagy és valamilyen mobilos neted van, akkor ez valószínűleg te vagy. a Kenderessel ne foglalkozz, valami alapján oda jött ki. én Győrben vagyok digi optikai neten és Törökbálintot ír az egyik oldal, Oslit a másik. a Windows valami más IP-t kap, gondolom valamilyen router mögött vagy.

(#31022) qqzs válasza V/ (#31006) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, bar amit akkor rendeltem minden mas megjott csak ket telefon uveg meg tok nem ami 2 dollar. ilyenkor azt gondolom nem a posta szorakozik hanem az elado arra apellal hoyg ugyse foglalkoznak 2 dollarral es elfelejtik foleg most hosszabitsam meg akkor megint csak adom ala a lovat :) es mar ket honapja vagyok tok es uveg nelkul :(

Eladó: GTS450

(#31023) V/ válasza qqzs (#31022) üzenetére


V/
Topikgazda

A 0,3 $-os vackokat elküldik. Simán el lehet veszíteni egy küldeményt már útközben, akár az erdőben is szétdobálja az itteni postás, vagy kilopják a postaládádból.
Mi értelme lenne nem feladni, ha te a pénzed visszakérheted. Miért szívatna ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#31024) Rowan66 válasza Flashy (#31021) üzenetére


Rowan66
tag

vezetékes t-home netet haszná routeren keresztül a gépem. Telefonról nem alizok.

(#31025) qqzs


qqzs
őstag

Vagy olvastam regen vagy csak kialakult bennem ez az elkepzeles hogy egy csomoan nem adjak fel az olcso vackokat mert sokkal nagyobb aranban nem foglalkoznak a visszateritessel mint igen. Tolunk nyugatra nem fog senki 5 percet azzal tolteni hogy visszaigenyeljen 1 dollart

Eladó: GTS450

(#31026) fairi válasza qqzs (#31025) üzenetére


fairi
addikt

Lehet nem csinál belőle ügyet, de hagyhat 1 csillagot. nyugatiak szívesebben osztják.Ha 20 szor eljátszana azzal is csak nyerne, mennyit is? 6 dollárt, de biztos kapna pár 1-csillagot, pár refund igényt.
Biztos történt olyan amiről beszélsz (ahogy mondás tartja nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél), de ha olvasod az értékeseket kiderülnek a dolgok. Sok 1-es rontja az üzletét, pár mérges ügyfél is. 6 refund egymás után már Alinak is feltűnne h itt bajok vannak.

Logisztikai partnerekkel is sok bajuk van az eladóknak, van mikor elfelejtik, van mikor rossz helyre küldik, van mikor mást küldenek.

Én is rendeltem 1 dollár alatti vackokat, megjöttek. Most is van két ilyen rendelésem.

Most jelenleg 1 csomagom van elveszve, 3 dollár körüli, 78 nap és nincs hír. Van elvesző csomag, nem is olyan ritka!

[ Szerkesztve ]

(#31027) qqzs válasza fairi (#31026) üzenetére


qqzs
őstag

Hat en mar vagy 3 eve nyomom az ipart, BG GB ALi de meg semmi nem tunt el. De akkor lehet csak en parazokl az alitol kicsit jobban ezt nemreg kezdtem

Eladó: GTS450

(#31028) fairi


fairi
addikt

akkor a te postásod, vagy a lokális postahivatal lelkes és extrém becsületes.
vannak posták ahol gyanúsan probléma a meg nem érkező csomagok.

(#31029) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok !
Van valamilyen olcsó megoldás a csomag bisztosításra?
Hogy az eladó se érezze hogy ki használom, és csak úgy visszakérem a pénzt.

(#31030) V/ válasza cooi11 (#31029) üzenetére


V/
Topikgazda

Regisztrált postázást választasz az ajánlott és ezért biztosított. Ez van ahol ingyenes és van ahol kis pénzt kell érte adni.
Van aki ennek ellenére nem valódi regisztrált küldeményként küldi, de legtöbbje úgy, a nyomkövetési számnak vagy Rx vagy Lx kell kezdődnie, a többi más kezdetű nem biztosított.

[ Szerkesztve ]

(#31031) Jester01


Jester01
veterán

Ez most igencsak express lesz úgy tűnik. 10-én rendeltem ma már a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban van :Y Ha a hosszú hétvége nem lenne :C

Jester

(#31032) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Augusztus 8-án rendeltem egy terméket ami mobil appból fél áron van (azóta is). 5 nap után ráírtam az eladóra, hogy mikor fogja feladni, másnap válaszolt, hogy még 3 nap, hosszabbítottam a feladási időt. Már többször vásároltam ettől az eladótól, 2 hét alatt minden megjött tőle, szeptember közepén szükségem lenne rá.
Ha holnapig nem adja fel, akkor ha visszakérem a pénzt, mennyi idő alatt jön meg? Most másik boltban is hasonló árban van, inkább megrendelem onnan, hátha időben ideér.

(#31033) Watcher45 válasza Csirekk (#30950) üzenetére


Watcher45
tag

Nekem 28 napra jött meg ugyaninnen. Eszembe sem jutott 18 nap után visszakérni a pénzt, hiába ígér teljes visszatérítést 18 nap után. 16-nál ráírtam az eladóra és kértem a szállítási védelem hosszabbítását, amit szó nélkül megtett. Egy rendelésem sem jött még meg Kínából 18 nap alatt most sem tartottam reálisnak. Jó kis áru ez most is azt hallgatom. Jótanács, hogy ne felejtsd el a fülesek töltőcsatlakozóiról leszedni a szabad szemmel alig látható fóliát mert engem levert a víz amíg ki nem derítettem, hogy miért nem töltődik :D

(#31034) V/ válasza flegga92 (#31032) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem pénzt tudod visszskérni, hanem töröltetni a vàsárlást, vagy elfogadja az eladó vagy nem. Ha lejár a feladási határidő és nem lesz szállításra jelölve akkor a rendszer zárja a vásárlást és akkor kapod vissza a pénzt automatikusan, banktól függően 2-5 munkanap és a bankszámládon

(#31035) flegga92 válasza V/ (#31034) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm, erre gondoltam, hogy lejár a feladatai határidő. Direkt 4 nappal hosszabbítottam meg mikor írta, hogy 3 nap múlva feladja.

(#31036) atala


atala
addikt

Ilyenkor mi van? Az eladó is csak azt mondja várjak. Két hete meg lett szakítva a szállítás, de sem ide nem jött, sem az eladónak nem ment vissza.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31037) V/ válasza atala (#31036) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi ketyeg a szállítási védelem ha nem küldi ujbol el akkor visszakéred a pénzt. De nézd meg egy másik keresőben is. Ezzel a számmal már nem tudja küldeni. De onnan nem indult el ide. Hiszen ki sem jött

[ Szerkesztve ]

(#31038) Tanczi01


Tanczi01
tag

Oroszországból 100eurós cuccra mennyi pénz jön még rá?

(#31039) V/ válasza Tanczi01 (#31038) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha eljárás alá vonják ugyanaz mint Kínábol, csak EU-n belüli beszerzésnél nincs + költség

(#31040) NemMo


NemMo
őstag

Nekem egy telefon tokom megjött 24 nap alatt. Ilyen még soha nem volt. Egy másik tokot 2 héttel korábban rendeltem meg és az még sehol nincs

(#31041) potrohosjoco


potrohosjoco
csendes tag

Aliexpress rendeles volt es epacket postazas.
Az is vamoljak?

LeTv X600

(#31042) V/ válasza potrohosjoco (#31041) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha úgy gondolják hogy olyan van benne aminek az értéke meghaladja a 22 € (24,5 $) értékhatárt, akkor ennél is kérik a vételár igazolását.Nincs különbség attól függően hogy mit választasz ha EU-n kívülről adják fel.

(#31043) herrká


herrká
senior tag

Sosem rendelek többé "0"-ás eladótól... Korábban írtam, hogy egy női hátizsákot rendeltem, egy új eladótól, mert csak nála lehetett kapni... Július 22-én rendeltük. Augusztus végére szerettük volna, ha megjön.

Augusztus 4-én: Seller shipped your order. Shipment cancelled! Az Awaiting delivery viszont számolt vissza, 47 nap volt még hátra akkor.

Írtam neki, hogy miért törölte? Miért nem értesített erről? Pár nap múlva válaszolt, hogy nyugi, fel van adva, jön a csomag! Kértem akkor adja meg az új tracking-et! Adott is egyet. Az szerint július 28-án repülőre tették. Ez a státusz azóta sem változott.

Ma reggel ránéztem az Alira. Újabb meglepi: Az Awaiting delivery 59 nap és néhány órától számol... Megemelte valamiért, és ismét nem böfögött semmit.

Ki kell várnom ugye és csak akkor mehet a dispute? Mert szerintem ebből semmi nem lesz...

(#31044) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy olyankor mi van ha rendeltem valamit 14-én délelőtt és az eladó még mindig nem adta meg. Ugyan azon a napon rendeltem más eladóktól is termékeket de azokat két napon belül fel is adták. A fel nem adott pedig azóta processing és a to be shipped rész alatt látszik. Ha jól emlékszem egy nap három óra múlva jár le a feladási határidő. Ha lejár és nem adja fel akkor tényleg automatikusan vissza kapom a pénzem? Tudok esetleg tenni valamit? Előre is köszönöm a segítséget!

(#31045) V/ válasza kinghaxor (#31044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lejár akkor visszakapod a pénzed. Van lehetőség a processing time növelés kérésére, ott a gomb jobb szélen. Van kép az Összefoglaló, 2. Vásárlás folyamata az AliExpressen leírásban róla.
Amit megadott feladási időnek azon belül kell feladni, de persze munkanap számít. Az hogy másik eladó hamarabb ad meg nyomkövetési számot nem igazán jelent semmit, mert elektronikusan leigényli, beírja aztán akár 1 hét amikor valóban feladja, szóval hiába a 2 nap az nem biztos hogy valódi szállítás is történni fog.

[ Szerkesztve ]

(#31046) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!
Első Alis vásárlásom, kb. 180 dolcsi értékben.
Mennyire jellemző hogy átjön anélkül hogy megcsípnék a vámon?

(#31047) V/ válasza Nigér (#31046) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit vettél és mivel van szállítva és honnan jön ezektől is függ, de 95% hogy vámeljárás lesz ha postai szállítás van.

[ Szerkesztve ]

(#31048) Vibalazs


Vibalazs
tag

Hali!

Még sose kellett ide írnom mivel edddig sikerült minden problémát megoldanom.

Viszont most van egy eladó aki rám írt, hogy nincs készleten a rendelt termék ezért ő aranyban küldi el. Természetesen jeleztem neki, hogy feketében rendeltem és én ahoz ragaszkodnék. (arany színben nem tetszik).

Rendelés visszamondásakor rányomtam, arra, hogy elfogyott a termék és ezért mondom le. Az eladó viszont nem fogadja el. Hol ott a termék több mint 1 hete nem elérhető. Viccen kívül 5 -re nyomok rá, hogy nincs készleten de mindig elutasítja. Azt írja, hogy mást jelöljek be. De mivel az elején hülyének nézett így nem nagyon bízok benne.

Valakinek valami hasonló, hogyan lehet ebből ki mászni?
A terméket megrendeltem másik oldalról. (Nillkin, flip tok)

[ Szerkesztve ]

(#31049) Nigér válasza V/ (#31047) üzenetére


Nigér
őstag

Ezt vettem, tőlük, a standard postával.

(#31050) V/ válasza Vibalazs (#31048) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs szükséged rá témát válaszd.
Sajnos némelyik eladó nem hajlandó elfogadni az igazságot, mert ha azt jelölöd amitt szeretnél és ez az igaz, az neki fekete pont az AliExpressnél, mert itt is tiltva van hogy olyan hirdetés legyen fent ami mögött nincs termék. Kapd vissza a pénzed, aztán jelezheted ezt a hozzáállást az AliExpressnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.