Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) jojoando válasza V/ (#72992) üzenetére


jojoando
senior tag

"ezután kerül a másik céghez aki majd az MPL-től megrendeli a kézbesítést"

Itt a bibi, hogy ezt senki nem láthatja, miért tart egy csomag másfél hónapig ott ahol van.
Azaz sehol sincs több csomagom.

(#73002) mzso válasza Makifeju (#72929) üzenetére


mzso
veterán

Nyugodj meg tud az még "Parcel outbound from transit facility" után is poshadni. Ugyanakkori (dec 04) PNLUC-os tegnap jött meg (tegnapelőtt változott az állapota), ennek az ECSCC-nek meg ugyanaz az állapota most is ugyanaz.

(#73003) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Az mitől függ, hogy refund/return indításánál kell-e várni az eladó reagálására, vagy egyből az Ali veszi kézbe a dolgokat? Múltkori ilyen bajomnál 5 napig az eladóval vitatkozgattam, az előbb indított reklamációmnál meg egyből azt írja, hogy az Ali döntésére vár.

(#73004) Jar válasza Voice24 (#73003) üzenetére


Jar
tag

Lehet eszkalálni, figyelmesen nézd át a kattinthatóságokat (asztali gép).

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#73005) dzf007


dzf007
aktív tag

Érdekes, egyszerre ért a vámkezelésre a nyomkövetés alapján 3 csomag. Ami nem időgaranciás, azt holnap hozzák!!! 11 nap alatt ideért. Másik kettő 13-15 napos időgaranciás azokat nem hozzák...Ki érti ezt...? :C Bár még estig azokat is átadhatják az EO- nak. Egyik 7 in 1 csomag choice, másik 3 in 1.

[ Szerkesztve ]

(#73006) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
A másik játék gond nélkül működik!

(#73007) Petyka3 válasza internetezoo (#72797) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Az én csomagom ma megindult, elvileg holnap hozzák. :C

Igaz dec 21-re ígérték, de sebaj.

(#73008) Voice24 válasza Jar (#73004) üzenetére


Voice24
őstag

Ugyanazok a választási lehetőségek voltak mindkét esetben, ugyanúgy csináltam mindent. Most mégis egyből az "Aliexpress steps in" jött az elindítás után, nincs sellers és buyers proposal.

(#73009) pr0bi


pr0bi
senior tag

Szerettem volna rendelni valamit életben először az aliról, végső kosárérték $0.49 (incl. vat), ingyenes szállítással. Gpay fizetésnél $8.51 -et szeretne levonni, részleteket nem mutat. Nem nagyon értem mi lehet ennek az oka, találkoztatok esetleg hasonlóval?

(#73010) Jar válasza Voice24 (#73008) üzenetére


Jar
tag

Most nincs refund ügyem, ezért nem tudom modellezni. Lényeg, hogy amikor felajánlja a lehetőségeket, rámész a nem fogadom el választásra. Akkor nekem be szokott jönni egy újabb kérdés, ki tartok-e az eredeti elhatározásom mellett, meg még valami, de harmadiknak ott van (nálam), hogy Aliexpressre bízom.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#73011) Jester01 válasza pr0bi (#73009) üzenetére


Jester01
veterán

Mi volt az?

Jester

(#73012) pr0bi válasza Jester01 (#73011) üzenetére


pr0bi
senior tag

Okosóra, 15 napos szállítással, jó ratinges eladótól. Szerintem a szállítást is felszámolta annak ellenére hogy ingyenesként van jelölve. Eddig csak ebayről rendeltem ott mindig annyit fizettem ami a checkout értéke volt.

(#73013) V/ válasza pr0bi (#73009) üzenetére


V/
Topikgazda

Add meg a linkjét, de szerintem te az új vásárlói hirdetési akciót láttad és az csak a legelső vásárlásra vonatkozik annál aki életében elsőként regisztrált az AliExpress-en.
De más is panaszkodott a Gpay fizetésre és amikor kártyát adott meg helyette akkor az ilyet a potom pénzért vette meg. Szóval ne Gpay.

[ Szerkesztve ]

(#73014) Jester01 válasza V/ (#73013) üzenetére


Jester01
veterán

Én is arra gondoltam de hát állítása szerint "életben először"

Jester

(#73015) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Ma lejárt az egyik csomagomra az idő garancia sikerült begyűjteni az 1 dollárt emailt is kaptam róla
nem tudom hogy az Ali mikortól hány órától számolja az idő garancia lejártát mert az egyik csomagomra ez tegnap járt le de a kiszállításig a csomag átvételéig hiába kattogtattam rá ez nem jött elő pedig az idő lejárt és a csomagot még nem vettem át

(#73016) Uher válasza V/ (#73013) üzenetére


Uher
aktív tag

Nekem ma mikor fiztesre mentem es a gpayt valasztottam, kivett 7 termeket a kosarbol es azt irta ra, hogy erre az orszagra nem postaznak (vagy vmi ilyesmi). Sima egyszerhasznalatossal utana engedte megrendelni.

(#73017) shokobanana


shokobanana
kezdő

Nem volt elég a Ghibli többhetes szarakodása. Kedd óta minden nap hozott az EO egy darab csomagot, de 3 csomag még mindig így áll. Az értük járó 1 USD kompenzációkból rendelt cuccokat hozták ki először :W

(#73018) Voice24 válasza Jar (#73010) üzenetére


Voice24
őstag

Ahogy a képen látod és ahogy ahogy írtam, nincs mit elfogadnom vagy elutasítanom az eladó felé, mert az a lépés kimaradt, azonnal az Aliexpress elé került az ügy. Amúgy nekem korábban sem volt olyan gombom pc-n, hogy rábízom az Alira, az automatikusan lépett közbe, ha eredménytelenül telt el az eladóval a vita 5 napja.

(#73019) pr0bi válasza V/ (#73013) üzenetére


pr0bi
senior tag

Így volt ahogy Jesterrel írjátok, új reges első vásárlás (welcome deal). Kártyás nem sikerült elsőre valamilyen security hiba miatt, utána próbáltam Gpay-t ami jó volt de többet mutatott. Végül próbálkoztam máshogy és sikerült az előbbi ami pont annyit vont le amit kellett. Köszi a tippeket!

(#73020) atala


atala
addikt

Nem tudom volt-e már, de az AliExpress Standard Shipping szállítás már nem csak az ExpressOne hozza. PLNUC-s csomagszámot kapott, és a posta fogja hozni.
Ezek szerint kell rá fizetni a 400 Ft-ot?

(#73021) V/ válasza atala (#73020) üzenetére


V/
Topikgazda

Tavaly júniustól az MPL is belépett kézbesítőként, nem Postaként kell tekinteni, belföldi üzleti csomagként kézbesítik, ami azt jelenti hogy már vámolt állapotban kapják meg.

(#73022) atala válasza V/ (#73021) üzenetére


atala
addikt

Hát, majd meglátjuk. Direkt azért rendelem mindig AliExpress Standard Shipping szállítással, mert gyorsan, és probléma mentesen megkapom a csomagokat.

(#73023) Jar válasza Voice24 (#73018) üzenetére


Jar
tag

Ha lesz refund ügyem, beszámolok róla.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#73024) V/ válasza atala (#73022) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is AliExpress standard szállítás. Nézd az hogy Budapestre megérkezés után az EO-nak vagy az MPL-nel lesz átadva csak az a változás. Ha megkapják mindkettő 24 órán belül kézbesíti, általában. Nincs ezzel semmi komolyabb probléma
A gond az hogy mindkettőnél az itteni logisztika az utóbbi két hónapra belassult és azért olvashatsz vagy 1400 ilyesmi hozzászólást ezen időtartam alatt. Előtte 15 napon belül megkaptuk bármelyik is kézbesítette. Most is megy ez csak vannak "beragadt csomagjaink".

[ Szerkesztve ]

(#73025) atala válasza V/ (#73024) üzenetére


atala
addikt

Én is észre vettem, hogy már nem jön meg 2 hét alatt, de azt hittem, hogy ez a karácsonyi roham miatt van.

(#73026) dzf007


dzf007
aktív tag

Nekem most a posta szórakozik, egyik csomag 37 nap másik 44 napja jön, azaz már jó régen idehaza áll valahol...ECSCCA....

(#73027) V/ válasza dzf007 (#73026) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek elvesztek, vagy ellopták a postaládádból. Azt látod hogy mikor érkeztek meg ide, ha onnan számolva 15-20 munkanapon belül nem kapod kézhez abból már nem lesz semmi.

(#73028) Pocak89 válasza dzf007 (#73026) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Ismerősömnek november elejei rendelése most a héten jött meg. Neki is a postán állt rengeteg ideig.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#73029) V/ válasza Pocak89 (#73028) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet reménykedni, de nem ez a jellemző, már lecsengett a karácsonyi dömping is.

(#73030) pythonubung


pythonubung
újonc

Sziasztok, félboldog refund kérdést szeretnék feltenni (beragadt csomag megjött :),csak épp kifizetett 2 tételből 1-et tudtak elküldeni). Eladó segítőkész, részleges visszatérítéshez ezt írja:
two ways to process a refund. The first is 15 days after the buyer confirms receipt, and we can directly refund through your order refund portal. The refund will be returned to your original payment account.
Másik mód klasszikus refund indítás (0 tapasztalatom azzal is, de ugye Összefoglaló.. :) ) Gondolom 1. mód barátságosabb, normális hozzáállásuk miatt hajlanék rá.
Ismeri ill. érti valaki az hogy megy? Orders oldalán jóváhagyom Confirm delivery-vel az egészet, és ott lesz Refund opció valahol, meg infó is visszatérítésről?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#73031) Jar válasza V/ (#73027) üzenetére


Jar
tag

ECSC ? 40 nap még nem olyan vészes. Mások ECSC csomagjait is nézem (fórumtagokét, akik közzétették), csorognak azért lassan. Az meg nem életszerű, hogy postaládából lopnak. Nincs is annyi postaláda, amennyi csomag kézbesítésre vár(t) :). Most pedig itt a jóslatom: megjönnek a csomagok !

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#73032) V/ válasza Jar (#73031) üzenetére


V/
Topikgazda

Legyen igazad, de ezekkel az ESCA00-al régebben is gond volt többeknek, amikor nem voltak ilyen lelassulások akkor is.Megérkezik 2-4 nap alatt és nem kell 40 nap, a 12 nap amit írtam az Összefoglalóban is tapasztalati eredmény volt 2021július 1 utáni szállításokból, szeptemberig a 20 nap lehetett a maximum, azután már nem igazán kerültek elő küldemények.
Rejtett kamerával kaptunk már el postaláda szarkákat, szóval igencsak életszerű. Érdekes emberek élnek bizonyos helyeken, kivette a levelet és kidobta a kukába, nem a saját ládája volt a forrás. Én ezt is lopásnak vélem.

[ Szerkesztve ]

(#73033) mzso válasza shokobanana (#73017) üzenetére


mzso
veterán

A Ghibli az hogy kerül a képbe? Az ECSCC és PNLUC csomagokkal a European Chinese Supply Chain foglalkozik. Akkor ezek azzal foglalkoznak ami az EO-hoz kerül?

(#73034) mzso


mzso
veterán

Vajon ezzel mi van?
[CHINA]The item is ready for shipment

2024-01-03 10:52:00

[THE NETHERLANDS]Pre-declaration of the item has been received by customs

2023-12-31 22:59:53

[CHINA]The item is pre-advised to PostNL

2023-12-30 10:48:00

[CHINA]The Item is at the shippers warehouse

2023-12-20 17:49:00

Most akkor Kínában, vagy Hollandiában van?

Elég gáz, ha még útra sem indult, mint ahogy a "ready for shipment" sugallja. 19-ei rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#73035) zeon.hu válasza V/ (#73032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ECSCCA0048552713

Ez megmozdult végre, 23 napja úton.

#?*@&!

(#73036) V/ válasza mzso (#73033) üzenetére


V/
Topikgazda

Az úgy kerül képbe, hogy ők fogadják, vámolják és adják tovább kézbesítés intézésére a European Chinese Supply Chain-nek.
Az Express One azonosítósokat meg közvetlenül adják ki az EO-nak.

(#73037) r0by válasza zeon.hu (#73035) üzenetére


r0by
addikt

Egy referencia csomagom, amit karácsonyi ajándéknak szántam volna :)
[link]

(#73038) zeon.hu válasza r0by (#73037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem nyugtattál meg... :D

#?*@&!

(#73039) dzf007 válasza V/ (#73027) üzenetére


dzf007
aktív tag

Egyik se fér bele a postaládába! Egyik 7 napja áll, az nem sok dec 29 óta, másik 12.15 óta az már 21 nap, igaz volt 2 ünnep hétvége stb. Megjött a 11.11 csomagom is, igaz nem minden úgy volt benne ahogy kértem, volt a mi más színben jött, volt amiből több funkciósat kaptam, volt ami el volt törve! Az is 45 napra jött meg, pedig a többség 15 napos volt! De betudható az év végi akcióknak a sok rendelésnek!

[ Szerkesztve ]

(#73040) dzf007 válasza Pocak89 (#73028) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem ez EO-s csomagok álltak sokáig! Dec 27-29.-én jött 10-26 csomag in 1!

(#73041) V/ válasza dzf007 (#73039) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem fér bele akkor arról értesítést kapva tudod átvenni, írtam hogy ezek esetén hogyan kell megérdeklődni a postán. Mert ezeknél az fordul elő hogy véletlenül nem írnak értesítőt, vagy azt fújják ki, meg a postaládából. Azért is kell érdeklődni mert az értesítő időpontjától számított 15 nap az őrzési idő és azután elméletben küldik vissza

[ Szerkesztve ]

(#73042) dzf007 válasza V/ (#73041) üzenetére


dzf007
aktív tag

Ezzel az a baj be kell menni a postára, sorba állni, erre nem nagyon van időm, telefonon ha érdeklődök, és ha külföldi ECSCCA száma van vagy más nem tudják megnézni se. Pedig a külföldi számos csak kap valahogy magyar nyomkövetési számot.. :W

(#73043) baandii


baandii
senior tag

sziasztok! ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#73044) ztibor


ztibor
senior tag

Hosszú idő után belefutottam egy refund elutasításba.
Rendeltem egy wifi+rf kapcsolót, de az eladó csak rf-433-t küldött.
Indítottam refundot mivel az eladó küldözgeti a képeket mit kéne csinálnom de nem fogja fel vagy nem érdekli hogy nem a wifiset küldte.
A termékek formája is más, a felirata is, de ezt az Ali nem fogadja el, szerintük ugyanazt a funkciót tudja mindkettő.
Választhatok hogy visszaküldöm a saját pénzemből, vagy nem kérek refundot esetleg van újabb bizonyítékom.
Újabb bizonyítékra küldtem újabb képeket, le se sz@rják, ugyanúgy elutasítva.
Tényleg ennyi a lehetőségem és be kell nyelnem a 10$ minuszt?

(#73045) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
végre megmozdult a 2023-12-20 Arrived in transit country/region óta álló csomagom utolsó infó 2024-01-04 Out for delivery Arrived at local delivery center PNLUC volt

(#73046) yogibear válasza baandii (#73043) üzenetére


yogibear
addikt

[link]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#73047) nikicaa válasza lacoka55 (#73045) üzenetére


nikicaa
lelkes újonc

Engem is ma hívott a postás hogy hozott csomagot (PNLUC), nem voltam otthon szóval mondta majd kapok értesítőt emailben (azóta is várom, kb 2 órája lehetett, mennyit kell várni ezekre?). De legalább végre van mozgás. :C

(#73048) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

Üdv nektek. Az hogy lehet ma megjött az egyik csomagom, bontom ki, és meglepődtem, hogy másik 3 rendelésem is benne volt. De az a fura, hogy a másik 3 csomagnak külön nyomkövetési számja van. Valahol össze csomagolták és kapott egy számot.

(#73049) dzf007 válasza nagysandor79 (#73048) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem is van most ilyen, 3 csomag külön, de kettőnél csak LP.. szám, kibontva már 158-as EO-s, de nem csomagolták egybe bár ugyanaz az EO szám ..Choice-os :Y

[ Szerkesztve ]

(#73050) V/ válasza dzf007 (#73042) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát akkor annyi volt a csomagodnak, de azt is lehet hogy elmondod mit szeretnél megadod az elérhetőség és értesítenek ha megtalálták, ez annyi idő mint feladni egy levelet. Mondjuk 5 perc a várakozás idő

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.