Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Flashget válasza Alg (#17150) üzenetére


Flashget
félisten

elvben igen, mert 22,71 euro szállítással együtt.
Más eladónál nincs ugyanez free shippel vagy kevesebb szállítási költséggel?

Realme GT Master Edition

(#17152) kirkri válasza Alg (#17150) üzenetére


kirkri
addikt

Elvileg igen, gyakorlatilag 99.9% eséllyel nem fog fennakadni a vámon.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17153) #16729600


#16729600
törölt tag

Nálam bedilizett a 17track, tegnap megkaptam rendben az alert-es cuccot [link]. ma reggelre az összes többi is bepirosodott .Nincs semmilyen olyan bejegyzés, ami miatt szirénáznia kellene. :)

(#17154) luck66


luck66
tag

Sziasztok

Nem tudja valaki,hogy hányszor tud vevővédelmet hosszabbítani az eladó! Mert vitát nyitottam, erre megint hosszabbított 1 hónapot.

(#17155) kirkri válasza luck66 (#17154) üzenetére


kirkri
addikt

A védelemnek nincs köze a vitához. Egymástól függetlenek.

21 éve a Prohardveren! ™

(#17156) Norbi29 válasza Alg (#17150) üzenetére


Norbi29
tag

Picit talpraesettnek kellene lenni.Megkéred az eladót,hogy a csomagra kevesebb összeget írjon.99,99%,hogy megteszi,és kb ugyan ennyi az esélye,hogy a vámosok se fognak szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#17157) Sinisi válasza Alg (#17150) üzenetére


Sinisi
senior tag

Pont (az újévük ünnepelése előtt rendeltem csipeszt és kisollót). Csatlakozok az előttem szólóhoz, hogy érdemesebb lehet free sippinges vételt választani (persze csak ha van).

(#17158) Sinisi válasza #16729600 (#17153) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam most a chrome valamiért nem akarja lefordítani az összes státusváltozásást a csomagodnak, de amit az alertról írnak a lehetőségek közül egyik sem a túl szerencsés variáció. Volt már ilyen "vaklármában" korábban is részed?

(#17159) Alg válasza Sinisi (#17157) üzenetére


Alg
veterán

Köszi mindenkinek, találtam közben ugyanezt 22 dollárért free shippinggel, azzal biztos nem lesz gond.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17160) luck66 válasza kirkri (#17155) üzenetére


luck66
tag

köszi,én is így gondoltam,de a rendelés utá n 2 héttel rögtön rátolt 1 hónapot,ez most lejár, erre megint rátett március 8-ig

(#17161) #16729600 válasza Sinisi (#17158) üzenetére


#16729600
törölt tag

A többi visszaállt alapállapotba, de amit megkaptam az maradt alert továbbra is, gondolom ez nem is fog változni. Valami bug lehet, mérget nem szabad bevenni ezekre a keresőkre. :N Mondjuk ilyen jelenség még nem volt soha ezelőtt, pedig egy 'pár rendelésen már túl vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#17162) V/ válasza Norbi29 (#17156) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem talpraesettség, nem a ráírt érték alapján kerül vámeljárás alá, ez úgy 13 éve figyelmen kívül van hagyva, amióta az egységes Uniós vámszabályozást használjuk.
Másik a postai szabályok szerint olyan mértékű a kártérítési összeg elvesztés esetén a feladónak, amennyi az értéke és a feladási díj. Ha egy 50$ értékűnek 5 $-t ad meg, akkor bizony csak 5-öt fog kapni, eladóként nem tennék eleget ilyen kérésnek.

[ Szerkesztve ]

(#17163) Sinisi válasza V/ (#17162) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezt a biztosításos részét soha sem értettem meg rendesen a postánknál. Mert ha veszek plusz "szolgáltatáskén" értéknyilvánítást akkor ha elveszik... megkapom azt az összeget (még ha nem is valós az a pénzbeli érték) amiért fizettem... tehát így simán túl tudja biztosítani magát az ember...

"Teljes körű biztosítás – Az értéknyilvánítás küldeményének teljes körű biztosítását jelenti: amennyiben küldeményén összegszerűen feltünteti tartalmának (valós) pénzbeli értékét, a küldemény elveszése, megsemmisülése, sérülése vagy hiányossága esetén a feltüntetett összeg alapján kártérítést fizetünk Önnek."

Konkretizálva itt ezen a címszó alatt: LEVÉLPOSTAI KÜLDEMÉNYEKHEZ IGÉNYBE VEHETŐ SZOLGÁLTATÁSOK minél többet fizetek anál több lóvé jár ha...

(#17164) V/ válasza Sinisi (#17163) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is ezt írtam, bár mivel egy külföldről érkező dologról van szó, amire válaszoltam, így akkor nem a Magyar Posta szabálya a mérvadó, mert ez csak a Magyar Postához tartozó küldeményekre vonatkozik.
Itt ez most lényegtelen. De hasonló a más nemzeti postáknál is a szabály.
Egyébként ha ajánlott a küldemény az is biztosított, de külföldi viszonylatban csak 30 DTS-ig (kb 12000 Ft) terjed a kártérítés afölötti érték esetén célszerű az értéknyilvánítás, ha abba az országba küldés esetén igényelhető.
A túlbiztosítás meg drágítja az egész eladást, mert akkor ez az összeg megy a kukába ha nem veszik el a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#17165) Sinisi válasza V/ (#17164) üzenetére


Sinisi
senior tag

:K Ezt arra írom, hogy a vámosok meg tudják saccolni valami alapján, hogy mennyi az annyi valójában, még ha más is van ráírva értékként a csomagra. Gondolom mert érdekük.

A feladásnál ha fizet az ember akkor elfogadják a pénzét és nem firtatják, hogy valós-e az az értéknyilvánítás. Gondolom mert ez esetben nem érdek a valóságnak megfelelő érték megállapítása.

Nem tudom, hogy mi lenne akkor, hogy ha megfogják a vámon a csomagot, "megállapítják" a valós értéket (ami most legyen kevesebb mint amennyit nyiváníttattak neki feladáskor) és ezután veszik el a csomag. Ekkor is kifizetik a nyilvánított értéket?

(#17166) V/ válasza Sinisi (#17165) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha valamire kiszabják az áfát vámeljárás keretében, az küldemény nem veszhet el, nem is szokott, jobban odafigyelnek rá.
Inkább az lenne gondod, ha a ráírt magasabb összeggel állapítanák meg az áfa alapot, mert abba az összes szállítással összefüggő költség beleszámol, a magasabb biztosítási összeg is.

[ Szerkesztve ]

(#17167) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Úgy látszik megtalálták a 11.11-es konténereket, mivel ma beékezett a célországba a csomagom, amiről már lemondtam. RK545848550CN

(#17168) Sinisi válasza V/ (#17166) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igaz, erre nem is gondoltam. :B

(#17169) tobias40


tobias40
veterán

Pontosan hol és hogyan tudok újra pontozni (és meddig)egy vevőt a vita után?
Nem találok rá lehetőséget.........

(#17170) V/ válasza tobias40 (#17169) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak ki tudod egészíteni.
A My Orders, Manage Feedback és a Published Feedback az adott vásárlásnál, ha már értékelted.
Leave more feedback a kiegészítés.

(#17171) tobias40 válasza V/ (#17170) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos itt már csak szövegesen lehet értékelni,csillagot nem lehet elvenni!!
Ezentúl csak a legutolsó pillanatban fogok értékelni mert később derülhetnek ki hibák és akkor már nem tudom "lehúzni" az eladót! :F

(#17172) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Sziasztok! Rendeltem alin egy Feiyutech kamera stabilizátort 120.000 ft ért. Aiexpress Preimium kiszállítással kb 4 napja. Nem történt semmi. Rá írtam a wabshopra, hogy mi van, mire lehet számítani, mikorra küldik a terméket. Azt írták, hogy tegnap feladták DHL, már ma kaptam is sms-t a dhl-től, hogy kézbesítés várható 4 nap múlva.
Azt is írta üzenetben a webshop, hogy 33 $ jelentették be, hogy olcsóbb legyen a vám.

"I help you declare as low price as $33
could you help me Customs clearance if it check by the customs ?"

Kérdés az, hogy hogy is működik ez? Nekem számlával kell bizonyítanom a tranzakciót? Akkor nem tudom azt mondani, hogy 30 $.
És hogy működik a vámolás a dhl-nél? Bármi információt, linket elfogadok ezzel kapcsolatban.

(#17173) V/ válasza tobias40 (#17171) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel kezdtem: Csak ki tudod egészíteni.
Ha attól jobban érzed magad, szerintem 1 negatív értékelés nem számít, legfeljebb Hungary kikerül a vásárlók közül. De ugye nem szállítás késési problémád volt? Mert akkor az eladót "lehúzni" nem lenne korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#17174) V/ válasza vestaxxx1 (#17172) üzenetére


V/
Topikgazda

10 hsz-el feljebb.
A DHL 7300 Ft-ot fog kérni a vámeljárási költség fejében és el kell nekik küldeni a vételárról az igazolást.

De itt a DHL szabálya, az oldalukon megtalálható. A Google-val kerestem.
Már most írom az 1-1 pont nem vásárolt termékre vonatkozik, ajándékról van szó

[ Szerkesztve ]

(#17175) tobias40 válasza V/ (#17173) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,tudom csak hozzátettem hogy sajnos.......... :W

(#17176) vestaxxx1 válasza V/ (#17174) üzenetére


vestaxxx1
csendes újonc

Rendben köszi a választ, Akkor egyéb költséggel nem kell számolnom a 7300 ft-on felül?

(#17177) szmyky válasza vestaxxx1 (#17176) üzenetére


szmyky
aktív tag

Dehogynem...áfa 27% + lehet, hogy itt már lesz vám is!
:(

[ Szerkesztve ]

(#17178) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Telefont mennyire biztonságos rendelni aliról illetve mennyi az esélye a vámolásnak? :R

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#17179) szmyky válasza McReay (#17178) üzenetére


szmyky
aktív tag

Szerintem onnan vedd, ahol tudsz paypalel fizetni...egyrész van fél év védelmed, mászrészt visszatéríti a paypal a visszaposta árát, ha vissza kell küldened(szintén fél évig).
Tehát egy webshop biztonságosabb!

Ha sima postával kéred 95%, hogy bekérik a papírokat - tehát áfa lesz rá!
DHL, 100%, hogy áfa lesz rá!

[ Szerkesztve ]

(#17180) South Velen válasza McReay (#17178) üzenetére


South Velen
addikt

ha a goldway-től rendelsz seller shipping method-dal akkor nem kell vámot és áfát fizetned

[ Szerkesztve ]

(#17181) V/ válasza McReay (#17178) üzenetére


V/
Topikgazda

Telefon vám és áfa fizetés 100% az esélye. Biztonság alatt nem tudom mit értesz, ha nem kapod meg visszakapod az árát. Ha gondod van vele akkor csak a saját költségedre történő visszaküldés esetén kapsz másikat vagy kapod meg az árát. Ez utóbbi esetben a kifizetett áfát és a vámeljárási költséget sem kapod vissza.
Ismerünk két eladót az AliExpressen aki EU-raktárból küldi egy kis felárral, akkor megtudsz spórolni az áfá-ból 10-15%-ot -mert akkor nem a magyar áfa lesz benne az árban- és a vámeljárási költséget. (Ez a Magyar Posta esetén 2500 Ft, a mostanában emlegetett DHL esetén 7300 Ft)
Figyelni kell azt is, ha Vodafone-s vagy hogy a megvett készülék tudja-e az ő 4G-jüket, ha azt is használod.

[ Szerkesztve ]

(#17182) szmyky válasza South Velen (#17180) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ez igaz, de ha ne adj vissza kell küldeni, akkor az 8-10ezer forintodba fog fájni!
Ha paypalel fizetsz egy webshopba, akkor ezt ki tudod védeni és van fél év védelmed is!

Az alin ki garantálja, hogy foglalkozik veled a vásárlás leokézása után?

(#17183) Norbi29 válasza V/ (#17162) üzenetére


Norbi29
tag

Én ezt mind tudom és nyilván sok 100 dolcsis cuccra nem fognak ráírni pár dolcsit.
Sok olyan eladó van,akik már a termék leírásában jelzik,hogy ők bizony a vámok miatt kevesebbet fognak a csomagra írni.
pl 10 dolcsis ruhánál 1et írnak a csomagra.
Legutóbb nálam ..Kinéztem 30 dolcsis ruhát.előtte megkérdeztem.Válasz az volt,hogy ők bizony 4-5 dolcsit írnak rá. Vásároltam 2 darabot.Semmi gond nem volt.
Olyan eladó is van,hogy ha kéri a vevő,ő bizony gift-ként adja fel.Ilyenkor mit tehet a vámos? semmit.
Egy amcsi eladóval talán nem lehetne eljátszani,de kínaival simán.

(#17184) ggggg5


ggggg5
csendes tag

Át akar verni az eladó?

1. csomagom nem jött meg 2 hónap alatt, tracking szerint a reptéren visszafordították
2. idő lejárta előtt 1 nappal vitát nyitottam
Buyer's Proposal (Preferred)
Proposal: Refund Only
Levélben arról írt hogy majd visszautal és ajándékot is küld csak úgy.

3. Seller's Proposal
Proposal: No return & No refund
New proposal provided
Comments:
Friend, first we reject the dispute, then we will refund money to you and send you a new package as compensation, this is the normal process, thank you for your understand.

Jól érzem hogy át akar verni vagy ez lenne a normál eljárás hogy "No return & No refund" ajánlatot elfogadom?

Tényleg csak az tesz bizonytalanná hogy jó az értékelései
https://www.aliexpress.com/store/2134161

(#17185) V/ válasza Norbi29 (#17183) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarok már ezerszer leírt dolgot ismételni, de a gift is ugrott a szótárból 13 éve, ha mellette van az ajándékozási nyilatkozat és nem fizettél érte, akkor az a különbség, hogy 45 €-ig áfamentes, (45-150-ig Áfa) viszont ha meghaladja az ajándék értéke a 150 €-ot, akkor kötelező felszámolni 2,5% vámot, az egyébként vásárlással történt beszerzés esetén 0%-os vámtételű telefonra is és az még növeli az Áfa alapot.
Amiért fizetsz, az sohasem lesz gift-ként figyelembe véve

[ Szerkesztve ]

(#17186) szmyky válasza ggggg5 (#17184) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ne fogadd el, majd az Ali intézkedik, várd ki az Ali döntését...a bizonyítékok közé töltsd fel a képet a nyomkövetővel, ahol látszik, hogy nincs kézbesítve a csomag!

(#17187) V/ válasza ggggg5 (#17184) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtam az Összefoglalóba hogy mit jelent az Accept, a Reject. Itt látni kellene hogy akkor hogy is van az új ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#17188) McReay válasza V/ (#17181) üzenetére


McReay
aktív tag

Jól értetted a kérdésemet!
Köszönöm a nagyon gyors választ a többieknek is!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#17189) ggggg5 válasza V/ (#17187) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Az ajánlata csak annyi amit vastaggal írtam. Visszautasítttam

Előtte levelezésben ígérgetett
1. Friend, we will confirm with the post office and then if the package refund to us, we will refund money to you and send you a new fisheye lens as a gift, hope you understand.
2. Friend, we will refund money to you and send you a new package as a gift. First we reject the dispute, and let the aliexpress refund money to you as soon as possible. This is the normal process, hope you understand.

A vitát azzal indítottam hogy nem kaptam meg visszament a feladónak (vagy ilyesmi).
Trackingre alapoztam:
2016-12-16 02:51,【广州】安检退回
2016-12-16 02:51,The "Guangzhou" security checks returned

(#17190) V/ válasza ggggg5 (#17189) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi volt a nyomkövetési szám? Az elsőben azt írja ha a posta megerősíti a visszaküldést és tényleg megkapja akkor visszaadja a pénzt.
És ha nem kapta vissza?
Bár az igaz, hogy neked vagy az árút vagy ha azt nem, akkor a pénzt vissza kell kapnod.

(#17191) ggggg5 válasza V/ (#17190) üzenetére


ggggg5
csendes tag

(#17192) vestaxxx1


vestaxxx1
csendes újonc

Ha rendelés folyamatát a Pay Succes-nél megszakitom. Tehát még nem kapcsolt át shipmentbe a rendszer. Akkor automatikusan visszakapom a pénzem?

(#17193) gabee82.0 válasza vestaxxx1 (#17192) üzenetére


gabee82.0
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogyan tudok egy aliexpress es vásárlóval kapcsolatba lépni?

Köszönöm.

Nem a probléma a probléma! A probléma a hozzáállásod a problémához!

(#17194) Sinisi válasza gabee82.0 (#17193) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem próbáld meg úgy, hogy belépsz a boldba és bal szélen kicsit lejebb a Service Center ablakocskában találsz olyat, hogy:
Chat now!
Contact Now (talán itt tudsz neki üzenetet hagyni)

Illetve ha van konkrét kiszemelt termék akkor a terméklapon szintén bal oldalon:
Contact Seller:
Contact Now

Contact Seller:
Itt lesz a neve az eladónak

De ez nem vásárló! hanem az eladó, szóval max ha írsz neki, hogy szeretnél xy-al értekezni akkor rajata kereszül közvetve (Ő ír neki, a vevő válaszát pedig bemásolja...)

Szerintem vásárlóval nem lehet, hiszen vele nem kerültél kapcsolatba...

[ Szerkesztve ]

(#17195) V/ válasza gabee82.0 (#17193) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlóval sehogy.

(#17196) V/ válasza ggggg5 (#17191) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletileg Kantonból vissza küldték a feladóhoz 17.12.2016 12:22 Elhagyta a postázót Shēnzhèn, így amikor januárban reklamáltál már nála kellett volna hogy legyen. Gondolom azt írtad neki, hogy ugyan nézze már meg a nyomkövetési infót. Mert egyértelmű.

(#17197) V/ válasza vestaxxx1 (#17192) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás View detail-nál nem látsz Cancel order gombot, linket?

[ Szerkesztve ]

(#17198) V/


V/
Topikgazda

Megjött a legutolsó november 11-i vásárlásom. 08.02.2017 03:13 Magyar Posta Belföldi feldolgozásra továbbítva :C :C Egy kicsit lassú volt :W
A 90. napon meg is kapom, pont vége a meghosszabbított vásárlói védelemnek 10-én.

[ Szerkesztve ]

(#17199) internetezoo


internetezoo
senior tag

11.11-i rendelés jött vkinek SunYou féle postával?
Február 20-án jár le vásárlói védelem, előtte 1 nappal nyomjak open disputet?

[ Szerkesztve ]

(#17200) r0by válasza internetezoo (#17199) üzenetére


r0by
addikt

Nekem volt egy olyan 11.11-i rendelésem. Még tavalay megjött, ha jól emlékszem 12.20 körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.