Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) V/ válasza Sinisi (#16099) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha olyan a szituáció akkor 1. Ha 2-3 alkalom és nyűgösek az eladók akkor szintén. Az AliExpress egyéni mérlegelési jogköre.
Az elvárható hogy megfontoltan vásároljon az ember. A technikai hiba miatti dupla vásárlást nem ideértve.

(#16102) hevizms válasza V/ (#16098) üzenetére


hevizms
addikt

Most komolyan. :W

Nincs régi 6 jegyű számom!!!!! Legalábbis én nem emlékszem hogy 6 jegyű számot kellett volna megadnom,vagy azt adtam volna meg.
Az aliexpresszes belépési jelszavam van meg,de az nem 6 jegyű szám,hanem betűk és számok sora egész pontosan 11 jegyű.

Felszoktam irni a jelszavaimat,de ez az Alipay nincs közte. Ezért is gondoltam hogy azt a jelszót kéri amivel az Aliexpressre lépek be,illetve hogy nincs is külön Alipay jelszó.Ezek szerint van és más mint az Aliexpresses jelszó.
Elcsesztem ez tény.
Csak fogalmam sincs hogy menjek ki belőle.
A legjobb lenne ha külön törölhető lenne az egész Alipay,de úgy hogy az Aliexpresses belépésem megmaradjon

Ha az Alipay csak 6 jegyű számot fogadna el jelszónak,akkor az első rubrikát is úgy csinálhatná meg mint az utána levőt nem?Szerintem ez tökre logikus.Legalábbis a kártya adatok megirásánál úgy van.Amit te mutatsz az meg az új jelszó igénylési ablak.Ott mondjuk meg nem úgy van.
Erről beszéltem eddig.

Amúgy megértettem hogy mit mondasz,hogy csak 6 jegyű szám lehet a jelszavam,csak logikátlanok ezek a megoldások az Alipay részéről.

[ Szerkesztve ]

(#16103) Sinisi válasza V/ (#16101) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor az, hogy egy olyan terméknél fordult ez nálam elő amiből vettem egyet, és valószínűleg valahogy rányomhattam még egyszer (bár ezt nem tudom, hogy hogy történhetett), amit nem fizettem ki, az dupla vásárlásnak számít és akkor így minden rendben? (ráadásul majd 2 dolcsis termékről van szó).

(#16104) V/ válasza Sinisi (#16103) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az nem szokott gond lenni.

(#16105) Sinisi


Sinisi
senior tag

Levont a regelés után 0,01 dollárt.
A remove-val teljesen el tudom a rendszerből távolítani?

(#16106) pana0017


pana0017
senior tag

Ez valós lehet? China Post Air Mail

"Yay! Your below order has been shipped, and you can also expect to receive it durng next 3-5 business days. Besides, feel free to track your order with below information."

(#16107) Sinisi válasza pana0017 (#16106) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nézd meg, hogy tuodo-e trackelni és ha igen akkor valós (a tracking része). A 3-5-nap szerintem 30-50 nap akarta lenni mint ahogy a durng inkább during, bár azért nem egy fajsúlyú a kettő elírása.

(#16108) V/ válasza Sinisi (#16105) üzenetére


V/
Topikgazda

Az csak próba volt, sztornózni fogja a bankodon keresztül.. Igen, el tudod, de ha a mobil kliensen belül törlöd, akkor még a adatbeviteli mezőkből is törlődik.

(#16109) zsolesz06


zsolesz06
tag

Sziasztok!

Két vitám is így áll! Mi a teendőm ilyenkor?

(#16110) Sinisi válasza V/ (#16108) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. Menet közben kipróbáltam, és újra regeltem a kártyát és újra levonta, akkor ezek szerint azt a próbaterhelést.

Az adatbeviteli mező az a mező ami az alipay-en belül a manage your cards menüben van? (mert innen eltűnt mikor remove-oltam a kártyát, és nyilván vissza is került miután újból hozzáadtam.)

(#16111) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

11.11-es csomagom 12.23-a óta van mo.-on, felhívtam a postát, mi a történet, ma hívtak vissza, hogy a cucc megbontva/hiányosan érkezett be: értesítették a maláj postát, ennyi volt, ez volt az utolsó 11.11-es cuccom, a többi mind megjött

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#16112) vasi89


vasi89
addikt

Pudong-ban vajon trollkodtak h mindenkinek most érnek die azok a csomagok? :DDD

(#16113) Flashget válasza vasi89 (#16112) üzenetére


Flashget
félisten

kérni kell 10 nap hosszabbítást, másnap megérkezik az országba a cucc...tuti. :DDD

Realme GT Master Edition

(#16114) V/ válasza zsolesz06 (#16109) üzenetére


V/
Topikgazda

Várni a döntésre.

(#16115) zsolesz06 válasza V/ (#16114) üzenetére


zsolesz06
tag

Nem kell ilyenkor újra hozzászólnom valamit? Vagy az eddigiek alapján kivárni a 18.-át és eldöntik így?

(#16116) evrynet0


evrynet0
csendes tag

van valakinek még november eleji csomagja?

egy kábel csak nem akar megjönni és 1 hónapja semmi hír.

RS278959864CN

(#16117) MittuDomain_ válasza evrynet0 (#16116) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nekem hosszabbított a choetech store, azt mondták, ha nem jön meg, full refund.
1hét múlva jár le.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#16118) Sinisi válasza V/ (#16114) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most néztem és van már elérhető tartalom az általad korábban linkelt országlapok postai oldalon.

(#16119) Sinisi válasza evrynet0 (#16116) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam is vol olyan, hogy bőven megközelítette a 60 napos szállítási határidőt a csomag megérkezése. Mennyi van még hátra a megérkezésre nyitva álló napok számából?

(#16120) evrynet0 válasza Sinisi (#16119) üzenetére


evrynet0
csendes tag

már visszakaptam a pénzt de jó lenne ha megjönne :)

(#16121) Sinisi válasza evrynet0 (#16120) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nem tudom, hogy lép-e valamit az ali vagy az eladó akkor ha regisztrált csomagnál pénzvisszafizetés után látják, hogy megérkezett hozzád a csomag (mert láthatja ha nézi, és gondolom értesítést is kap).

Az etikus lépés az ilyen esetben az ha megkapja "ismét" a vételárat nem?

(#16122) evrynet0 válasza Sinisi (#16121) üzenetére


evrynet0
csendes tag

hát az ali 60 napos garantált kézbesítést vállal, így ha 60 nap alatt nem érkezik meg a cucc akkor automatikus visszaadja a pénzt.

(#16123) Sinisi válasza evrynet0 (#16122) üzenetére


Sinisi
senior tag

Biztos, hogy autómatikus? Nem kell vitát indítani? És ha az eladó kiterjeszti a purchase protection időt a 60. nap letelte előtt?

(#16124) evrynet0 válasza Sinisi (#16123) üzenetére


evrynet0
csendes tag

természetesen nem automatikus. Ha nyitsz egy vitát akkor automatikus visszaadják a pénzt így értettem, természetesen haz eladó kitolhatja a védelmet de ha továbbviszed alinak akkor meg fogja neked itélni a pénzt mivel - ha egyátalán megérkezik - 60 napon túl érkezik meg a cucc.

(#16125) Sinisi válasza evrynet0 (#16124) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez azt jelenti, hogy a védelmi időn belül de a 60. nap leteltével ha vitát indítok akkor függetlenül attól, hogy megérkezik-e a termék (akár a vita lezárását megelőzően) visszautalják a vételérat, mert a vállalt 60 napból kicsúsztott az eladó?

(#16126) evrynet0 válasza Sinisi (#16125) üzenetére


evrynet0
csendes tag

igen ha látsz garantált szállítást a terméknél pl itt:

https://www.aliexpress.com/store/product/Photographic-Equipment-Photo-Studio-Soft-Box-Kit-Video-Four-capped-Lamp-Holder-Lighting-50-70cm-Softbox/1735234_32615073979.html?spm=a2g01.8041047.0.0.Sbix1H&sdom=101.616.650.0_32615073979

ott van hogy on-time delivery 60 days.

(#16127) Sinisi válasza evrynet0 (#16126) üzenetére


Sinisi
senior tag

Most nem találom hirtelen azt a részt amelyikben írja, hogy a szállítási határidőt befolyásolhatja a logisztika, a vámellenőrzés ilyesmi. De akkor lehetséges, hogy ez csak meghatározott termékek esetében van igy?!

(#16128) V/ válasza Sinisi (#16127) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, azokkal bele kellene férni az alap 60 napba. Légi úton a normális szállítás a feladási naptól 7-21 nap Magyarországra. Ha hajó lenne, akkor meg 50 nap. És 60 nappal ki lehet terjeszteni.

(#16129) Sinisi válasza V/ (#16128) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha jól sejtem a kiterjesztés a purchase protection. Tehát ha 60 nap van meghatározva az on time-re és annak a lejárta előtt ad még purchase protectiont akkor a kövi 60-napig (ha ennyivel hosszabbította meg) nem jár vissza a vételár?

(#16130) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, mert nem vagyok egy nagy "Ali"-s.
Adott egy telefon "kijelző" (display + keret + előlap). Értéke ~8e Ft. Maga a kijelző éppenséggel jó, de a proximity sensor nem működik mert karcos előtte az előlap.
A vevővel a kapcsolatot felvéve első körben abban maradtunk, hogy visszaküldöm (tracking-el), és ő küld egy újat. Még most nyomozom, hogy mennyi lesz a posta Kínába, de úgy tűnik, hogy 1800-2000 Ft.
Kérdés: Mit tegyek? Lehet, hogy jobb lenne elfelejteni az egészet, és visszakérni a pénzt. Mi ennek a menet? Nekem mindenképp vissza kell postáznom a cuccot? Vagy megoldható a bukó "felesbe" (mondjuk visszautalja az eladó az ár felét. Hogy szokott ez menni? A termék értékét és az esetleges postaköltséget figyelembe véve adjatok nekem pls. valamilyen jó tanácsot! :R

(#16131) evrynet0 válasza Sinisi (#16129) üzenetére


evrynet0
csendes tag

ő kiterjesztheti de ha 60 nap van a termék leírásánál és nem érkezik meg 60 napon belül akkor is köteles visszatéríteni az árát ha kéred függetlenül attól hogy a 61 napon megérkezett így a kiterjesztett védelmi időn belül megkaptad de 60 napon túl. Ha rendes akarsz lenni akkor nem kéred a pénz visszafizetését ha a védelmi időn belül amit megnövelt megjön a termék de ez csak rajtad múlik.

(#16132) atala válasza V/ (#16013) üzenetére


atala
addikt

Én többször próbáltam az Alibabáról árajánlatot kérni nagyobb mennyiségre, és mindig olyan árat kaptam, ami magasabb volt az Aliexpresszen található áraktól. Vagy ugyan azt az árat kaptam, de az expresszen ingyenes szállítással, az babáról meg rárakott még szállítási költséget.

(#16133) V/ válasza Sinisi (#16129) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg szállítás alatt van a termék kérheted a pénzt, de általában az a válasz az AliExpress részéről, hogy várd meg.
A 60 munkanap az elvárható idő a szállításra, de a 80 napra emelt is az lesz.
Ezért írja Estimated Delivery Time, Várható szállítási időnek.

(#16134) Sinisi válasza V/ (#16133) üzenetére


Sinisi
senior tag

És ha nem Estimated Delivery Time-t ír hanem azt írja a terméknél, hogy On-time Delivery 60 nap?

(#16135) evrynet0 válasza Sinisi (#16134) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Estimated delvery-nél nincs ilyen garancia mert az várható szállítási időt jelent míg on time delivery esetében - ami időgarantált szállítási jelent - a meghatározott határidőn belül kell lennie a kézbesítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#16136) Sinisi válasza evrynet0 (#16135) üzenetére


Sinisi
senior tag

No, akkor most már értem, hogy a múltkor amikor szintén sikerült feltekerednem a témára mit nem értettem!
De így már helyére kerültek a dolgok.

Az on timénél hiába hosszabbítja a védelemt a lóvé visszajár,
viszont az Estimated delvery-nél ha kiterjeszti akkor addig nem jár vissza a vételár amíg a védelem él.

(#16137) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Hány nap hátralévő időnél illik rányomni a Open Dispute linkre? 9 nap van hátra amúgy még hátra.
Egy másik rendelésemnél meg az eladó minden előzmény nélkül megnövelte a "zárási idő végét". Ezt így lehet? :U

Előre is köszi

(#16138) do3om


do3om
addikt

Seller’s/AliExpress’ Proposal
Seller's Proposal

Proposal: No return & No refund

New proposal provided

Comments:
Sorry for your long time waiting. I have extend delivery date by 30 days for you. We shipped your order out by China Post Ordinary Small Packet Plus. There is no tracking number to help us locate it for you. If under normal circumstances, you would receive it now. Since you didn't get it, it's possible to be lost during transit. We would like to send you a new one with tracking number as apology , is that ok for you? So Could you pls help us close the dispute first? Hope to get your understanding.

Ha ilyet elfogadok nincs többet visszatérítési lehetőségem?
Úgy látom nem tudok kiszállni a vitából csak ha lemondok a védelemről, hiába kéretem a hosszabbítást (ugye már a vita megnyitása után), hagyom lejárni és visszakapom a pénzt. Jó lenne ha lehetne hosszabbítani és addig a vita felfüggesztődne.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16139) evrynet0 válasza Janou (#16137) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Igen lehet. Én általában 4-5 nappal előtte szoktam nyitni mivel az ali 4 napot ad az eladónak a válaszadásra viszont ha túl korán nyitod akkor lerázhat hogy még megérkezhet.

(#16140) Festmény


Festmény
újonc

Sziasztok.Egy kis segitséget szeretnék kérni az alábbi csomaginformációval kapcsolatban.Honnan hová érkezik és miért lett ujra "Célországba elküldve"?Előre is köszönöm

2017-01-10 13:00 NLAMSE(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2017-01-10 09:33 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2017-01-08 18:21 NLAMSE(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad

(#16141) evrynet0 válasza do3om (#16138) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Ha lezárod a panaszt akkor lesheted a cuccot es a penzed is. En kernel vissza teljes penzt es megrendelnem ujbol. Ha nem zarod le a panaszt es elfogadod hogy ujrakuldje akkor is figyelj hogy ne csússz ki a rendelkezásre álló időből.

(#16142) evrynet0 válasza Festmény (#16140) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Ha adsz egy nyomkovetesei szamot ranezek.

(#16143) Festmény


Festmény
újonc

Sziasztok.Egy kis segitségre lenne szükségem az alábbi csomaginformációval kapcsolatban.Honnan hová tart és miért lett ujra "Célországba elküldve"?Előre is köszönöm

2017-01-10 13:00 NLAMSE(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2017-01-10 09:33 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2017-01-08 18:21 NLAMSE(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad

(#16144) do3om válasza evrynet0 (#16141) üzenetére


do3om
addikt

Ezt már 60 nap után van.
Csak rendes akartam lenni és adni még egy hónapot nekik, az egyik csomag úton van de még az országba sem jött be.
Na mindegy megpróbáltam, ha visszajött a lé újrarendelem tőlük, de ha befut a régi az már marad úgy.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#16145) Sinisi válasza evrynet0 (#16139) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem még nem volt vitám és csak, hogy el tudjam képzelni.

Ha 4-5 nappal nyitom a vitát egy on time-és terméknél akkor gondolom full refund-ot kell kérnem azzal, hogy nem érkezett meg a termék és várhatóan nem is fog a lejárat napjáig(ha mégis akkor sorry és visszavonom)?

Ugyan ez az Estimated delvery-nél is azzal a küllel, hogy max az eladó úgy védekezik majd ,hogy kiterjeszti a védelmi időt?

(#16146) evrynet0 válasza Sinisi (#16145) üzenetére


evrynet0
csendes tag

"Ha 4-5 nappal nyitom a vitát egy on time-és terméknél akkor gondolom full refund-ot kell kérnem azzal, hogy nem érkezett meg a termék és várhatóan nem is fog a lejárat napjáig(ha mégis akkor sorry és visszavonom)?"

igen

"Ugyan ez az Estimated delvery-nél is azzal a küllel, hogy max az eladó úgy védekezik majd ,hogy kiterjeszti a védelmi időt?"

Igen de 60 nap az már elég hosszú idő szóval estimated delivery-nél is lehet hogy inkább visszaadja pénzt viszont vannak olyan cuccok amire 25-30 napos átfutási idő ígérnek, ott lehet hogy azt mondja még várjál és kiterjeszti a védelmi időt.

(#16147) Sinisi válasza evrynet0 (#16146) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. Amúgy igyekszem is olyan termékeket választani amelyeknek 60 napnál kevesebb a szállítási idejük de azért ez nem mindig jön össze.

(#16148) SP!T válasza Sinisi (#16136) üzenetére


SP!T
addikt

Azért a korrektség úgy kívánja szerintem, hogy ha 60 napon túl is kapod meg, illendő nem visszakérni a pénzt.. Szerintem... Én is most fogok kapni 60 napon túl egy on-time-osat. Eszembe nem jut még mellé a pénzt is visszakérni. Nem a kínai manus tehet róla.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#16149) Sinisi válasza SP!T (#16148) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem ebben egyetértünk! "Az etikus lépés az ilyen esetben az ha megkapja "ismét" a vételárat nem?" :K

(#16150) 1amarr válasza <Adamsky> (#16130) üzenetére


1amarr
tag

UP, ez engem is érdekel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.