Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) aann87 válasza WOT-H-A-C (#2000) üzenetére


aann87
újonc

Szia!
Lehet, h nem olvastam felületesen, de nem találtam semmit

(#2002) WOT-H-A-C válasza aann87 (#2001) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1. az hogy a kínai mit ír 1 dolog...semmi ráhatása az ithoni vámprocedúrára!!!Ez egy sima markeig bullshit!
2. Az érvényes vámszabályok szerint 45 euro ig áfa mentes a csomag.150 euróig vámmentes de áfát kell fizetni 150 felett pedig vámtarifa+áfa!

Mivel nem elektronikai kütyü kis csomagban így nagyobb esélyed van hogy nem foglalkoznk vele, kalkuláld bele minden képpen!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2003) aann87 válasza WOT-H-A-C (#2002) üzenetére


aann87
újonc

de hogy fizettetik ki velem?

(#2004) WOT-H-A-C válasza aann87 (#2003) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Vám:

Mint azt tudjuk, az EU-n kívülről érkező csomagok/termékek után Vámot és/vagy Áfát (is) kell fizetni.
Ha a nyomonkövetés azt írja, hogy "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance vagy Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure, akkor fizetnünk kell.

Ha a Vám elé állítva után azt látjuk, hogy a "Bejövő küldemény vámkezelve", akkor nincs semmi további fizetni valónk, örülhetünk.
Amennyiben a nyomonkövetés alapján fizetnünk kell, jobb elküldeni előre az iratokat, mert egyébként az ajánlott levél amit VÁM-tól kapunk, 2-3 munkanap is lehet mire kézbesítik a számunkra és igazából nélkülözhetetlen adat nincs benne.

Tehát ha vámolják a csomagunkat, akkor igazolásokat kell benyújtani a Postának, ez alapján fognak intézkedni. Először lássunk egy táblázatot:

Ez a vámtarifákat mutatja, ez alapján vámolják vagy nem vámolják a csomagokat.

Részletesebb leírás: Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (VÁM & ÁFA terhek)

Szükséges "iratok":

Az alábbi igazolásokat kell egy email-ben elküldeni, melynek tárgya a Csomagszámunk, ha már megkaptuk az ajánlott levelet akkor a levélben található Iktatószám legyen, címzettje pedig a postaimport@posta.hu legyen.

-paypal igazolás (pdf , print screen,)
-email visszaigazolás a webshoptól / eladótól
-elektronikus számla (ha van)

A fenti dokumentumokat szerintem a legjobb PDF-é alakítani és úgy elküldeni.
A vámkezelés után, tehát miután beküldtük a dokumentumokat és azokat feldolgozták,

Vámkezelésre vár / Waiting customs -->

Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure --->

Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted--->

Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents---->

Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready---->

Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision ----->

a Kézbesítőnek kell fizetnünk a kiszállításkor, a vám/áfa mellé felszámolnak kezelési költséget is, ez 1-1.500 forint között szokott lenni.

Példa: Egy átszámolva 20.000-os tétel esetén ez így néz ki.
20000 x 0,27 = 5.400 Ft + kezelési költség... ~6.500-6.900 Ft.

Ha EU-n kívül rendelsz, mindig kalkuláld bele vám/áfá-t!

Az EU-n belülről érkezőcsomagok esetén NINCS vám és áfa kötelezettség!"

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2005) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Próbáltam nézni cipőt magamnak az allieexpressz-en.
De sajnos sehol sem találtam 48-as méretet amit egyébként 14 us méretként néztem mivel annyi átkonvertálva.
Mindenhol 44-es cipőt írt ki us 14-es méretre.
Tudtok esetleg segíteni hogy hogy keressek hatékonyabban 48-as cipőt?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2006) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Valaki legyen szíves megmondani, hogy kb. hol tartunk!

Köszönöm! :R

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#2007) Gépötty válasza mirci18 (#2005) üzenetére


Gépötty
senior tag

Állandó a sírás, hogy nem azt küldték, nem olyan méretet küdtek, felemást küldtek, átszámozták. Nem tudom, ez az összes rendelés mekkora hányada, de amiket olvastam, semmi különös kívánságot nem tartalmaztak, amit nehéz lett volna teljesíteni. Ennek fényében tippeld meg, mekkora az esélye, hogy a különleges igényedet maradéktalanul fogják teljesíteni, és egy hónap múlva azt a terméket kapod, amire vágytál. Mert ha nem úgy lesz, akkor mérgelődéssel teli alkudozás vár rád a részleges visszatérítés mértékéről, ami után még árulhatod a cipőt is.
Ezeket mérlegeld, és ha gondolod, keresgélj tovább. Utóbbi esetben inkább anglia felé nézelődnék. Nem spórolsz annyit, de kisebb a kockázatod is.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2008) mirci18 válasza Gépötty (#2007) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem nem a spórolás a lényeg.
Hanem az hogy itthon nincs normális választék cipőkben nagy méretben.
Két féle cipőt keresek de ezeket eddig még nem találtam meg 48-as méretben sehol sem:


Természetesen mindkét cipőt márkafüggetlen keresem nekem csak az a forma és szín volt a fontos.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2009) mirci18


mirci18
addikt

Egyébként angliában tudtok nagy online boltokat?
Olyat ahol azért az árakkal sem szálltak el annyira.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2010) Gépötty válasza mirci18 (#2008) üzenetére


Gépötty
senior tag

Sejtem mit élhetsz át, nekem Kalasnyikovok nőttek a lábaim helyén (47-esek) :)
Nem jut eszembe más, csak a sportdirect, de biztos vannak itt olyanok, akik tudnak segíteni. Vagy Google.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2011) mirci18 válasza Gépötty (#2010) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi.
47-es itthon sok helyen van de 48-as na az ritka.
Van ugyan egyen cipőből de ha stílusosat akarok akkor bukta.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2012) Füleske


Füleske
addikt

Rendeltem valamit , de az eladó fagyasztva lett. Kéri a kártyaadatokat a visszautaláshoz , de az ali meg azt írja hogy 15 napon belül visszautal. Szerintetek se adjam meg az eladónak a kártyaadataimat , ugye ?

(#2013) section9 válasza Füleske (#2012) üzenetére


section9
őstag

Soha nem adunk meg igy kártyaadatokat. :(

(#2014) Füleske válasza section9 (#2013) üzenetére


Füleske
addikt

Köszönöm , én is így gondoltam. :R

(#2015) Bozsi80


Bozsi80
tag

#2006-ra valaki légyszi... csak nagyjából! :R

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#2016) myk74 válasza mirci18 (#2008) üzenetére


myk74
senior tag

Cimbora közel 50-es lábbal él.
Innen csináltatott bakit:
[link]
Nem olcsó!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#2017) Gépötty válasza Bozsi80 (#2015) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ne türelmetlenkedj, még csak most indult :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2018) mirci18 válasza myk74 (#2016) üzenetére


mirci18
addikt

Ennyiért már rablás.
Szerencsére találtam itthon az említett bakancsból olyan színt amit keresek és még méretben is jó egy munkavédelmis boltban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2019) myk74 válasza mirci18 (#2018) üzenetére


myk74
senior tag

Igen, drága.De baromi strapabíró.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#2020) mirci18 válasza myk74 (#2019) üzenetére


mirci18
addikt

Hát én abból a 86 e ft-ból veszek 8 jó cipőt legalább ami kb 16-20 évre elég.
De azért köszi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2021) myk74 válasza mirci18 (#2020) üzenetére


myk74
senior tag

Ok megértem.A cimbora mondjuk aktív túrázó,és kb 2 hónapokat bírt neki bármilyen más baki.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#2022) mirci18 válasza myk74 (#2021) üzenetére


mirci18
addikt

Nem semmi én még olyannal nem találkoztam aki ennyire elnyűtte volna a bakancsokat két hónap alatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#2023) Bozsi80 válasza Gépötty (#2017) üzenetére


Bozsi80
tag

Köszi! :R

Hát ez az... elvileg 20 nappal ezelőtt indult! :F

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#2024) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

Pénteken rendeltem az Aliexpress-en egy tokot. Az eladó egy hirdetésben több mintázatút is árult, én kiválasztottam, hogy melyik kell, rendeléskor az üzenetbe oda is írtam. Ma kaptam választ, hogy az nincs neki, válasszak másikat.
Nos nekem az az 1 ajta kellett volna, többi nem érdekel. Ugyebár a fizetésen túl vagyok, másik tok meg nem kell az eladótól.. ilyenkor mit tudok tenni? Írjak neki, hogy utalja vissza a pénzt?

Köszi

(#2025) Samus válasza baluka6 (#2024) üzenetére


Samus
addikt

Ha végiggondolod a feltett kérdésed, vagy választasz másikat, vagy kérsz full refundot. Beszéld meg az eladóval, ha neked nem kell másik, írd neki, hogy ha nincs az általad választott termékből, akkor refund..

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2026) ivanyii


ivanyii
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segitséget szeretnék kérni szeretnék rendelni az Aliexpress-ről.
Konkrétan Őt szeretném megrendelni jelen pillanatban olyan 41 634 ft -ba kerül.Ha megrendelem akkor valószinű,hogy vámot és Áfát is fizetni kell érte?
Ha igen mennyi lenne összesen?Illetve hol és hogyan lehet a vámot és az áfát befizetni?Vagy ez már amikor megrendelem az ali-n akkor má a végösszegben benne lesz?Vagy külön tételként meg fog jelenni?Nem rendeletem még külfüldröl ezért szeretnék egy kis tájékoztatást kapni tőletek.Segitségeteket előre is köszönöm. :R

(#2027) Gépötty válasza ivanyii (#2026) üzenetére


Gépötty
senior tag

Javaslom, olvasgass itt, nézd meg az összefoglalót, abban mindent megtalálsz.
Attól pedig óva intenélek, hogy egy 38 értékelésű eladótól ilyen értékű használt(!) cuccot vegyél.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2028) Samus válasza ivanyii (#2026) üzenetére


Samus
addikt

Ez ÁFÁ-val együtt (ÁFÁ-t Postának fizetsz, a Posta fogja rendezni a Vámeljárást, bekérik az adataid, a termék adatait, fizetési bizonylatot (képernyőmentést róla), a termék árával.

Ez mindennel együtt minimum 55k körül lenne (a Posta az ÁFÁ-n felül felszámol még minimum 1500 pénzt az eljárás lebonyolításáért, illetve a termék tárolásáért az eljárás során).

Egy tipp: Sapphire R9 270 2GB DDR5 OC Dual-X 11220-00-20G -> PCX 51k, zsír új, garancia, tokkal vonóval. (máshonnan talán pár ezressel olcsóbb is)

(Mellesleg elég komolyan felugrottak az árak három hónappal ezelőtti viszonylathoz képest, gondolom a forint-euro miatt)

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2029) ivanyii válasza Samus (#2028) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Köszönöm!közben én is utanna néztem.
Valóban kiszámoltam és nem éri meg csak olvasgattam és irták,hogy a vám elenőrzés szúrópróba szerüen megy.Vagy megnézik vagy nem.Szerintem ilyen összegnél már tuti átvizsgálják.Na mindegy azért nagyon köszönöm. :R

(#2030) wwenigma válasza ivanyii (#2029) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Új röntgent kaptak karácsonyra, szoval nem csak találgatnak már. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2031) Gépötty válasza wwenigma (#2030) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ha stílszerűek voltak, Aliról rendelték és utánzat (de kaptak partial refundot, így nem kellett visszaküldeni) :DD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2032) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Kis segítséget szeretnék kérni az aliexpressel kapcsolatban. Nagyon sok negatív véleményt olvastam az oldallal kapcsolatban, de valamiért mégis a top eladói oldalak között van... számomra érthetetlen az összefüggés. Lényegtelen.
Az ügyben szeretném a segítségeteket/tanácsotokat kérni, hogy mi alapján lehet kiszűrni a jó, normális eladókat. Én most telefont szeretnék venni (mert most 28-án lesz majd megint egy 20 usd akció), és nem igazán tudom, hogy melyik eladónál nézelődjek :$ Válaszok jöhetnek privátban is.
Köszönöm a segítséget:)

(#2033) WOT-H-A-C válasza Bjorngolf (#2032) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

hong kong goldway, eternal team, és a chigon tech ennél ha fedexel rendelsz akkor nincs áfa!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2034) Bjorngolf válasza WOT-H-A-C (#2033) üzenetére


Bjorngolf
tag

Szóval akkor ez a 3 eladó megbízható? azt küldik amiért fizettél? am köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2035) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok!
Eladókat/boltokat be tudok valami kedvencek közé rakni?Vesszek el ha találom ezt az opciot!
Androidos ali appot használok.Lehet nincsen ilyen lehetőség?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#2036) CloZee


CloZee
aktív tag

Ha egy eladóval vitát nyitottam mert rossz a küldött termék, ő arra kér, hogy töröljem a vitát és küld egy másik terméket (nem ugyanazt, de funkcióiban ugyanaz) akkor törölhetem nem?

(#2037) section9 válasza CloZee (#2036) üzenetére


section9
őstag

Nem, kérj refundot és üsd le újra a terméket.

(#2038) vityax82


vityax82
tag

Van egy szep 6.-án megrendelt csomagom és a tn ezt mutatja
2014.09.12 19:17 Küldemény információ:Küldemény postai átvétele / Item accepted
Ez most mit jelent?

(#2039) WOT-H-A-C válasza vityax82 (#2038) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Azt hogy póstára adták....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2040) vityax82 válasza WOT-H-A-C (#2039) üzenetére


vityax82
tag

De azóta nem kellet volna már valami új bejegyzésnek is lennie?
vagy ez normális?

(#2041) WOT-H-A-C válasza vityax82 (#2040) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Normális.... türelem tornaterem....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2042) vityax82 válasza WOT-H-A-C (#2041) üzenetére


vityax82
tag

Már annyi mindent rendeltem hó elején és sehol semmi!
Már kezdek izgúlni!

(#2043) Bjorngolf válasza vityax82 (#2042) üzenetére


Bjorngolf
tag

Ohh :D A kínai posta nagyon érdekes :D nekem volt h 10 nap alatt itt volt a csomagom, de volt h majd 50 napba telet XD Szóval ja :D ez ilyen karma dolog lehet :D Viccet félretéve várj türelemmel :)

(#2044) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy tudok esetleg úgy keresni hogy az értékelések alapján rendezze az eladókat és mutassa nekem?
köszi előre is

(#2045) Gépötty válasza Bjorngolf (#2044) üzenetére


Gépötty
senior tag

Indítasz egy keresést, majd a megjelenő találati lista fejlécében lévő opciók közül kiválasztod, hogy 'Ratings' alapján rendezze.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2046) sumegit


sumegit
újonc

20 kg feletti gépet szeretnék vásárolni,emiatt a svéd postával történő szállítás nem lehetséges.
Az eladó azt javasolta,hogy feladja TNT-vel,így is Svédországon keresztül fog érkezni Mo.-ra.
Vásároltatok már ebben a formában,vagy hallottatok róla,esetleg van valakinek infója?
Természetesen a célom az ÁFA és vámfizetés lehetőség szerinti elkerülése.

(#2047) WOT-H-A-C válasza sumegit (#2046) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Esélytelen....

1. teljessen mindeggy hogy a svédeken románokon vagy kin jön keresztül mert kínában adják fel!!!!
2. futárral küldik ezek jellemzően automatice vámoltatnak!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2048) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Az egyik eladónál h ha rámengyek a sales itemre ezt mutatja:
Coupons
Coupon Usage Rules
1. This coupon can only be used in this store. No limit to categories.
2. You can't get this coupon refunded when you apply for a refund.
3. This coupon can't be exchanged to cash or get changes.
$2 off $100.00
StoreValid for 7 days Limit: 1 per buyer Issued/Total: 7/400

Ez mi? Bocsi h ha hülyeséget kérdezek :$
http://mobilarena.hu/dl/upc/2014-09/23/514406_jkpl6mlwi9bom5ut_kep_ali_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#2049) AttilaN válasza Bjorngolf (#2048) üzenetére


AttilaN
tag

1. Csak annál az eladónál lehet használni, aki adja. Nincs meghatározott kategória, hogy hol tudod használni.
2. A kupon ára nem téríthető vissza, amikor esetleg a termék árát kérnéd vissza probléma esetén.
3. Nem lehet igazi pénzé váltani.

$100-os rendelés (vagy nagyobb) esetén $2 levonás a végösszegről.

7 napig érvényes, 1 lehet nálad, és 7-et adtak ki a 400-ból.

(#2050) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ma kaptam meg az első és szinte biztosan utolsó Kínából rendelt cipőmet. Itthon futkozós cipőnek rendeltem, ha el kell menni ide-oda, semmi extra. Feketét rendeltem, mert nekem az ami megy mindenhez, nem akartam más színűt, de nem feketét kaptam. Mik a lehetőségeim?

Írjak az eladónak, vagy open dispute?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.