Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) dredjudge84 válasza barry26 (#69823) üzenetére


dredjudge84
őstag

Látom megkaptad végül a csomagot? Kellett fizetned?

(#70002) V/ válasza Rodzser Mór (#70000) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlások az nem azt jelenti hogy csak ettől az eladótól, mert akkor csak vásárlás lenne említve, olyat vegyél meg mástól ahol szintén van ez a 10$ felett 15 napos kézbesítés kiírva.

(#70003) Rodzser Mór válasza V/ (#70002) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Így, hogy már ezt a vásárlást kifizettem, lehet még hozzá venni és módosítani a szállítást? Illetve módosul automatikusan, ha átlépem azt a pénzbeli határt?

(#70004) V/ válasza Rodzser Mór (#70003) üzenetére


V/
Topikgazda

Most még lehet, az AliExpress logisztikai központban fogják ezt figyelni, összepakolni és módosítják a szállítást az ingyenes AliExpress standard szállításra az egybevontaknál.

(#70005) Rodzser Mór válasza V/ (#70004) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Bevárják, összeállítják a különböző boltokból az én rendelésem (vagy bárkiét) és egybecsomagolják és így egy csomagként küldik el nekem?
Ha így van, ez nem gyenge!

(#70006) V/ válasza Rodzser Mór (#70005) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, bár néha bosszantó ha 5-7 napig várnak. Azért használjuk mert általában Express One kézbesíti és náluk ez nagyon rugalmasan megy és nem kérnek semmi díjat.

(#70007) Rodzser Mór válasza V/ (#70006) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Rendeltem még utána pár cuccot 3 különböző boltból kb. 8500 Ft értékben. Kíváncsi vagyok, hogyan fogják küldeni. A rendeléseimnél nincs feltüntetve, hogy az első rendelést (billentyűzet) 15-day delivery-vel küldik. Ennél a másodiknál igen.

(#70008) V/ válasza Rodzser Mór (#70007) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit linkeltél annál az volt az első opció hogy free shipping és AliExpress Standard ha 10$ feletti a vásárlások lesznek, a vásárlási listában ennél a vásárlásnál ez is láthatónak kellene lenni ha az első opció lett jelölve. Általában kap egy nyomkövetési azonosítót és amikor a logisztikai központ egybe pakolja akkor kap egy másikat vagy ehhez rendelik hozzá a többit. Lett már ilyen? Egyébként mennyibe került ez a billentyűzet?

(#70009) Rodzser Mór válasza V/ (#70008) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A billentyűzet már kapott nyomkövetési azonosítót, de még No tracking info, vagy valami ilyesmi bejegyzés van ott, ha rákattintottam.
1200 Ft a billentyűzet, ezt fizettem ki az 1. körben.
8500 Ft-ot a 2. körben.

(#70010) Jar


Jar
tag

Már az is gyalázatos, hogy két logisztikai cég ékelődött be a Cainiao és/vagy EO és MPK közé, de hogy a késleltetésen kívül nincs látható haszna, az elfogadhatatlan.

Vagyis hát kénytelenek vagyunk elfogadni.

[ Szerkesztve ]

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70011) Jar


Jar
tag

MPL

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70012) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Urak! ebből még lehet valami? (szvsz. a posta még nem kapta meg ugye)
[link]
(15--day-delivery)

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#70013) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből vajon lesz még valami? Jól értelmezem hogy másfél hete a postán van és nem kézbesítették?
Ugyanis volt már, hogy hivatalos levelet sem kézbesített a postás, de értesítőt sem hagyott.
Ilyenkor mi a teendőm, utána tudok járni? ECSCCA0037224365

(#70014) V/ válasza bobalazs (#70013) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen a Postán van. Az Összefoglaló 2. pont végén leírva hogy ezzel mi is van. Az elmúlt napokban jóformán erről volt szó.

(#70015) V/ válasza Turbobacsi (#70012) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem csak neked van akkori érkezésű és még az MPL-nek nem átadott, a felelős cég folyamatosan azt válaszoja (ami marhaság) hogy az eladó el sem küldte és ők semmit nem tudnak, ez viszont hazugság. Ezt is beszéltük a napokban.

[ Szerkesztve ]

(#70016) Wolfram


Wolfram
aktív tag

A postai értesítőn miért van mindig rajta hogy "ma nem vehető át"? :(((

[ Szerkesztve ]

(#70017) djsunstealer válasza Wolfram (#70016) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Gondolom azért, mert az még a kézbesítőnél van és műszak végén adja le, de majd V/ megerősít vagy megcáfol.

(#70018) internetezoo


internetezoo
senior tag

Megjött az ECSCCA00... csomag a 30. napon.

(#70019) jojoando válasza Jar (#70010) üzenetére


jojoando
senior tag

Nekem special Csütörtökön megjött egy EO cuccos, ügyesen levámolták hama hama, minden kész lett csütörtökön, most máig nem képesek az EO-nak átadni ma sem.
Tud nagyon bosszantani a dolog...és hagy ne folytassam mit gondolok hirtelen erről. :W :W :W

(#70020) V/ válasza Wolfram (#70016) üzenetére


V/
Topikgazda

djsunstealer jól írja, kiadták a kézbesítőnek, csomagos kézbesítőnek, visszaviszik, leadják ezután a hivatali kézbesítési részlegnek adják át kézbesítésre, ami már az ügyfeleknek bezárt posta idején történik, ha meg nem, akkor is csak a következő munkanapon vehető át mert náluk ez a munkarend. Ez is már 1948-tól így van.

[ Szerkesztve ]

(#70021) V/ válasza internetezoo (#70018) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a gyorsaság az erőssége ;]

(#70022) csuhi17


csuhi17
tag

Hali
Ez valós kövszám lehet? UH898994570 elméletileg franciából a laposra hozza

(#70023) V/ válasza csuhi17 (#70022) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor adták? Mert lehet hogy még nincs semmi mozgása.

(#70024) Ka999


Ka999
tag

Nem tudom másnak is feltűnt-e, de a 'Coins' menü alatt 10-20% extra kedvezményeket lehet elérni. De arra még nem jöttem rá hogyan lehet egyszerre több terméket is arról a listáról a kosárba tenni úgy, hogy az extra kedvezmény is megmaradjon. Külön külön nem érik el a termékek értéke a $10-t, de az kellene a free shippinghez. :F

(#70025) Wolfram válasza Ka999 (#70024) üzenetére


Wolfram
aktív tag

20% kedvezmény és 20% hogy elveszik az ECSCCA csomag, aliexpressen van minden mint a búcsúban. 😑

(#70026) csuhi17 válasza V/ (#70023) üzenetére


csuhi17
tag

Tegnap, csak kerestem hasonló számot és nem találtam, azért kérdeztem rá. Volt már hogy kamut kaptam, hogy a feladat el tudja Tolni az eladó.

(#70027) jojoando válasza csuhi17 (#70026) üzenetére


jojoando
senior tag

Úgy tűnik a vége lemaradt, szerintem...
Eladóval egyeztetni kéne melyik követő vagy posta a feladási helye, ahol nyomon lehetne követni ezt a számot. mert ezzel nem lehet találni csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#70028) V/ válasza Ka999 (#70024) üzenetére


V/
Topikgazda

Vegyél több dolgot, meg Choice-ból ajánlgatnak hogy meglegyen a 10 $, de a kiírt 30 % Coin felhasználást vedd úgy hogy az egy maximum, 17 $-nál él a free shipping, de 1,72 $, azaz 172 érmét számol csak be ami 10%.
Ja és lenned kell sok érmédnek, nekem van annyi hogy a 30%-ot megadja, de mégse.

[ Szerkesztve ]

(#70029) Ka999 válasza V/ (#70028) üzenetére


Ka999
tag

[kép] Erre a menüre gondolom. Itt ha azonnali vásárlásra megyek, megadja a jelzett extra kedvezményt. De úgy nem tudok több különböző terméket összeválogatni
Ha a Choice menüből venném ugyanezt, ott csak 2-3 százalékot adna.

(#70030) V/ válasza Ka999 (#70029) üzenetére


V/
Topikgazda

Kosárba rakod? Add to cart és annyit teszel bele amennyi pénzed , érméd van. Ha kiírta hogy benne van a kosárban akkor felül a <- és válogathatsz tovább
Ez mind onnan van:

[ Szerkesztve ]

(#70031) Ka999 válasza V/ (#70030) üzenetére


Ka999
tag

Ennyi lenne az ára, ha csak kosárba rakom:

És ennyi, ha az azonnali vásárlásra nyomok:

De ez utóbbinál nem tudok visszamenni, hogy még rakjak valamit a kosárba, hogy elérjem a free shipping értékhatárt. Vagyis ha visszamegyek, akkor nem lesz a kosárban ez a termék. Csak akkor, ha az első módszerrel teszem kosárba, de kisebb kedvezménnyel.
(A fizetési oldalon felkínált vackokból nem választanék, mert haszontalan mind)

(#70032) V/ válasza Ka999 (#70031) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nincs ötletem.

(#70033) asynur válasza Ka999 (#70031) üzenetére


asynur
tag

Ezeknél, elvileg csak azokból a cuccokból válogathatsz pluszba amiket a feltöltött képeiden is látni: "Choice add... +Add".
Legalábbis nekem sem sikerült belepakolni olyat, amit szerettem volna és végül nem is rendeltem mivel a felajánlott cuccokra (amiknek ha jól emlékszem áfa nélküli ára van még az első képen megadva és csak azután adja be a valósat ha hozzáadtad őket) nem volt szükségem és árban így már nem érte volna meg igazából, cselesek.

[ Szerkesztve ]

(#70034) Jar válasza asynur (#70033) üzenetére


Jar
tag

Aliexpress hírlevelei ugyanilyen cselesek (nettó ár/bruttó ár), hamisak. (Le is mondtam őket.)

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70035) V/ válasza Jar (#70034) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem tapasztaltam ilyet.
A hamis szó sem biztos hogy megfelelő szóhasználat, arra hogy nettó vagy bruttó ár lenne.
Ha az van írva hogy Price includes VAT és nem lenne benne akkor az lehet átverés, de ha nincs kiírva ez a szöveg akkor az áfa nincs benne az árban és úgy kell számolni vele, ez egy elfogadott dolog.
De gondolj bele, egy általános hírlevélben miként tudnák figyelemebe venni a különböző országok áfa mértékét? Kérdezze le hogy akinek küldve van annak az országában mennyi az áfa? Nem kell túlzó elvárásokat meghatározni.
Ha lenne egy nemzetközi webshop-od hidd el hogy neked is gondot okozna hogy több millió ügyfél esetén egy reklám levélben számolgass áfát. Biztos megoldható, de nem éri meg a veszkődést, hiszen elvárható hogy az a 18 éven felüli személy aki regisztrált rendelkezik elemi számolási képességgel, ha meg nem, akkor a termékre rákattintva már a bruttó árat látja aztán ha azt sem érti akkor talán ne vásároljon.
Én is nettó árast készítenék, mert valószínűleg van egy kis technikai és biztonsági akadálya annak hogy mindig egyedi hírlevél menjen ki, de ezeknek nem az a lényege, csak figyelemfelhívás, semmi kötelezettség.
Nincs itt semmi hamisítás.

(#70036) V/ válasza asynur (#70033) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd az előbbi hozzászólást a nettó/bruttó dologra. Az AliExpress-en belépve mindig bruttó árat látsz.
De a Choice és a Use coins for discounts esetén is bruttó ár van az "átnézeti képeken" és a pontos áfás ha be vagy lépve és tudja a rendszer hogy Magyarországra kell szállítani. Ha nem vagy belépve akkor nem magyar áfás ár lehet kiírva.
A US $4.03-as tétel, átnézet, rákattintás és kosárba rakva a 3 kép sorrendeje

[ Szerkesztve ]

(#70037) Jar válasza V/ (#70035) üzenetére


Jar
tag

Nem tudok rá jobb szót, hamis (vásárlói szemszögből nézve). A hírlevelekben nemcsak hogy nettó áron hírdetnek, de sokkal kevesebbet írnak oda a valós árnál, ezt tapasztaltam. Egyébként meg semmi bajom az Alival, ha lenne, nem vásárolnék itt.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70038) V/ válasza Jar (#70037) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem látok ilyeneket.

(#70039) Jar válasza V/ (#70038) üzenetére


Jar
tag

Nem tudok mutatni, mivel a hírleveleket lemondtam. Lehet, hogy a mostani hírlevelekkel már nincsenek bajok.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70040) Rodzser Mór válasza Jar (#70037) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Sejtem, mire gondolsz. Én is tapasztaltam ilyet elég sok portékánál. Pl. kint van egy komoly(abb) kerékpár kompjuternek (km órának) a képe és ott van árnak, hogy 1500 HUF. Ha rákattintasz, akkor már feltűnik - de alaposan meg is kell nézni hozzá - hogy az 1500 HUF csak a felfogató konzol ára. Maga a computer 10ezer HUF.

(#70041) V/ válasza Rodzser Mór (#70040) üzenetére


V/
Topikgazda

Én meg nem tudom mire gondolsz.
Aki régebb óta vásárol az AliExpressen az tudja hogy mindig a legalacsonyabb ár jelenik meg ha több opciója van az adott terméknek, ez az alapértelmezett rendezés a termék hirdetésekben ilyeneknél.
Az hogy egy bélyeg képre mi fér rá, vagy hogy főképnek, első képnek mit ad meg az eladó az sem csalás kategória, a rendszer azt a képet adja fel.
Egy képet jelölni-e kell és hogy azután ha az nem a legolcsóbb termék képe amit kiír az AliExpress az ne legyen már baj.
De az eladók ilyenkor megpróbálnak egy olyan képet megadni ahol ha lehetséges együtt van minden, de vannak azért korlátai annak hogy mi fér rá egy képre.
Ne találjatok már ott is átverést ahol nincs, csak specifikusan működik az AliExpress web felülete.

(#70042) Rodzser Mór válasza V/ (#70041) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Valószínűleg sokan rá sem kattintanának az adott hírdetésre/árura, ha egyből annak az árát látná, ami a képen van. Úgyhogy ilyen szinten megtévesztő. Pl magyar áruházi szórólapokon, pl Médiamarkt-os újságon az lenne, hogy 8999 Ft a 43"-os LCD tévé, aztán közben csak a hozzávaló talp kerül ennyibe - ezért komoly büntetés elé nézne az áruház, mert a fogyasztó megtévesztése.

Én együtt tudok élni az Aliexpress ezen hozzáállásával, metodikájával, már megszoktam. Meg kell nézni az adott oldalon, mi mennyibe kerül, nem a bélyegképből kell kiindulni.
Csomó időt megspórolna vele, ha tényleg csak azokat a termékeket adná ki a kereső találatként, amire rákerestem. Maradva a fenti példánál, a bringakompjúterek árai lennének a listán és a jóval olcsóbb konzolok (amiknél a computer képe van kint - és ez a megtévesztő) árai nem.

(#70043) Jar válasza V/ (#70041) üzenetére


Jar
tag

Nem kell senkinek körömszakadtáig védeni az Alit. Neked sem, az Ali nem szorul rá. Aki tárgyilagos, tudja miről beszélünk mi itt, mint tagok. Nincs átverés, megtévesztés van.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70044) V/ válasza Rodzser Mór (#70042) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem reklámújság, hanem egy webáruházak "piaci felületének" keretrendszere. Nem igazán hasonlítható egymáshoz a kettő.
Ha egy magyar webshopot megnézel ahol egy hirdetésben több opciós termék van, ott is az alapár van kiírva, aztán ha választasz egy opciót akkor annak az árát látod ami azért általában több mint az alapár. Lényegében a webáruház "motorok" így működnek és nem mondanám hogy ez egy egységes megtévesztő valami.
Most próbálják a böngészős keresőt javítani, az új felület ahol a bélyegképek nem jó méretűek ott a lehetőségre álló opciók megfelelően működnek, a mobil app keresője is adja azt amit beépítettek.
Az hogy csak ennyi és ilyen kereső opciók vannak azzal meg nem lehet mit kezdeni.

(#70045) V/ válasza Jar (#70043) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem vagyok tárgyilagos? Nem értem. Leírtam hogy kb miként működik a felület, de ebből számomra nem világos hogy én nem vagyok tárgyilagos, pont azt írtam. No mindegy, nem lényeges.
Nem védem az AliExpresst, csak az értelmetlen konteókat nem kedvelem.
Ha valaki neki állna az én webshop-m és a az általam felügyeltekről ilyet írni, akkor védeném azokat és rágalmazásárt a az illető ellen eljárást kedvezményeznék , mert ha egy rendszer így működik (meg maradjunk annyiban hogy tudom és betartom a tisztességes kereskedés elvárásait) akkor nem vádoljon már azzal hogy megtévesztem, átverem.
De egyébként tényleg vannak akik nem értik meg, fel sem fogják hogy tévednek.

De amit itt te megtévesztésnek tartasz az nem az, hanem így működik. De akkor sok mindenki megtévesztően működik, az eBay, az Amazon és még minden más nagyobb webáruház megtévesztő, mert hasonlóan működik.
Az hogy a nem webshop-ban is átvágnak azt nem is folytatnám.

(#70046) Gabócza válasza Gabócza (#69585) üzenetére


Gabócza
senior tag

Sziasztok, csak egy tapasztalatot szeretnék leírni. A szeptember 1-én feladott, 9-én a vámon átment Alis csomagom október 4-én éledt fel újra, 5-én jelezte a futárszolgálat és 6-án meg is kaptam. Eredetileg PNLUC kezdetű volt, aztán valamikor átváltott 158... kezdetűre és Express One hozta ki. Szóval van remény 1 hónap után is, hogy megérkezik a csomag.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#70047) Jar válasza V/ (#70045) üzenetére


Jar
tag

Tiszteletben tartom véleményedet, mint bármely más fórum tagét.

Ismét hangsúlyoznám: nincs átverés, megtévesztés van.

Konteó meg véletlen sincs, tapasztalatokat írunk le, mi is a fórum neve ?

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#70048) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,

visszatérítésnél az eladó kéri a "PayPal account number"-t.
Megadható e, valamint hol "található"?
(régebben volt már visszatérítésem de akkor megfelelő volt az e-mail cím megadása)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#70049) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Az engemet is zavar és bosszant ha egy képen látok egy terméket és alatta a kedvező árat és ha rákattintok akkor kiderül hogy az csak annak a terméknek egy része vagy tartozéka
ha a képen látható termék valós ára lenne kiírva lehet hogy nem kattintanák rá
az is megtévesztés lehet hogy az az ár amiből engednek x százalékot az olyan magas hogy annak a terméknek soha nem volt olyan magas ára
Más
Ezen a web oldalon is kellene kicsit változtatni ez a háttér és a világos szürke szöveg apró betűk laptopon nehezen olvashatók a szemem kiesik mire több hozzászólást végig olvasok de lehet hogy ez csak az én problémám

(#70050) Jar válasza Frenk (#70048) üzenetére


Jar
tag

Szerintem nincs kockázata, a PayPal fiókod email címét kérik most is.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.