Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) cof válasza atala (#41000) üzenetére


cof
veterán

Megmondják, hogy a tied-e vagy nem. Telefon gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41002) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Szerintem rekordot döntök.
120. nap és még csak itt tart: Küldemény átadása nemzetközi szállításra :W

(#41003) Voice24 válasza fairi (#40999) üzenetére


Voice24
őstag

Érdekesek ezek a dolgok, Brestből elmegy a csomagom a távolabb lévő Vilniusba, ahonnan lehetséges, hogy megint több, mint 3 hét lesz, mire Magyarországra méltóztatik érkezni. Hát kell türelem hozzá, szó se róla... ;]

(#41004) korcsi válasza Voice24 (#41003) üzenetére


korcsi
veterán

Sziasztok!

Alipay-en szeretném hozzáadni az új virtuális bankkártyámat, a még nem lejárt régi mellé, de ezt kapom:
alt="" title=""

Nálam van a hiba, vagy fogadjak szót, és várjak?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41005) cof válasza korcsi (#41004) üzenetére


cof
veterán

Miért kell hozzáadni?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41006) korcsi válasza cof (#41005) üzenetére


korcsi
veterán

Így szoktam :)

Aliexpressen ha beírom a kártya adatokat akkor fiókhoz rendeli, megjegyzi és ugyanúgy működik mint ha hozzá lenne adva alipay-el?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41007) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#40942) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Átirányították a tévesen rossz irányba indított csomagot. Amúgy maximálisan elégedett vagyok a fickóval akit hívtam....korán reggel kérés nélkül is ránézett, hogy oké-e már az átirányítás, így mikor hívtam már az ellenőrzött infókkal fogadott. Le a kalappal, a maivilágban sajna nem megszokott udvarias, lelkiismeretes ügyintézés miatt.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#41008) atala válasza cof (#41001) üzenetére


atala
addikt

Köszi, felhívtam Őket, nem az én csomagom. Írtam az eladónak, hogy adjon meg egy helyes nyomkövetési számot. Általában nem szoktak új számot adni, szerintem azt sem tudják kinek mit adtak fel.

(#41009) cintula187


cintula187
addikt

Az alábbival találkoztatok már? Szokásos módon házhoz, otthonra rendeltem terméket. KAptam mailt, hogy a meest europe sp.z.o.o hozza. Email jött tegnap, hogy a közeli pickpack ponton átvehető.
Látom, hogy van ilyen, de ezt hogy?
[link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41010) xy.zsolt válasza cintula187 (#41009) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Meest-nél ez már bevett szokás.....vedd át ott ahova írják :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#41011) cof válasza korcsi (#41006) üzenetére


cof
veterán

Mind kettő esetben az Alipay rendszerén keresztül történik a fizetés. De direktben az Alipay-re felesleges felregisztrálni, ha csak nem mész kínába, mert ott lehet fizetni is vele a boltokban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41012) korcsi válasza cof (#41011) üzenetére


korcsi
veterán

Régen így kellett csinálni, legalábbis nekem ez rémlik, 2015-től valamiért alipay-el fizettem.
Talán még nem fogadtak el kártyát akkor.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41013) cof válasza korcsi (#41012) üzenetére


cof
veterán

Régen még volt +Alipay védelem is, ma már nincs ilyen. De persze várd meg a TG válaszát, szerintem felesleges.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41014) galaxys80 válasza Voice24 (#40996) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem még mindig semmi hír a Vilniusi szellemvonatról.

(#41016) V/ válasza cintula187 (#41009) üzenetére


V/
Topikgazda

Tavaly októbertől így is működik az AliExpress standard szállítás némi tudnivaló az Összefoglalóban a 11. Egy rövid összefoglaló az AliExpress Standard Shipping szállítási móddal küldött a Sprinter futárszolgálat által vagy Pick Pack Ponton kézbesítendő Észt postai számos vagy SyTrack (SunYou) küldeményekről.

(#41017) fairi válasza galaxys80 (#41014) üzenetére


fairi
addikt

15-ei jött meg, kb 6 óra alatt posta fel is dolgozta és OLK-be küldte.

Én postám most furán viselkedik, OLK után 1-2 napon belül kézbesítettek, most meg gyűjtögetnek 07.03 óta 4 csomag hagyta el az OLK-t, mind elsőbbségi postNL, (va egy 5. LVS...., de az nem nyomkövetett) de nem adták át kézbesítőnek, mikor rákérdezek, azt mondják OLK-ba ragadt semmit nem tudnak. Fura, mi van most szabadságon van a levélfeldolgozó?

(#41018) laleeee válasza V/ (#40998) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi ,olcsó..

(#41019) galaxys80 válasza fairi (#41017) üzenetére


galaxys80
veterán

Az enyém is azon a vonaton volt elvileg. De nekem továbbra is 15-i Vilniusi bejegyzés az utolsó.

(#41020) atala válasza cintula187 (#41009) üzenetére


atala
addikt

Sajnos nem hozzá ki a csomagot.
Én is most kaptam az sms-t, hogy mehetek érte a PickPack pontra.
Azt sem tudom melyik csomag ez, mert az MST szám alapján nem tudom visszakövetni.

Másik, hogy azt mondja meg valaki, hogy miért cimkézik át a csomagokat. Ma jött egy rendelés, aminek teljesen más a száma, de alatta ott van az a cimke amin rajta van az a szám amit az eladó megadott.

[ Szerkesztve ]

(#41021) cof válasza atala (#41020) üzenetére


cof
veterán

Megekresed Alin a RO...EE számot, és itt kiírja, hogy melyik MST szám tartozik hozzá: [https://t.meest-group.com/en]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41022) MasterDeeJay

Az alliexpress premium shipping az tényleg 15 napon belül megérkezik?
Rátérek inkább arra hogy drágább shippinget választanék ha az valóban megérkezik hamarabb mint a káoszposta.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41023) atala válasza cof (#41021) üzenetére


atala
addikt

Nincs ilyen csomagom aminek az eladó RO kezdetű, és EE végű száomt adott volna meg.
Egy aliexpresszes csomagom van aminek viszont ezt a számot adták meg.
SYRM104401326

(#41024) cintula187 válasza atala (#41020) üzenetére


cintula187
addikt

Nekem legalább tényleg a közelbe hozta.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41025) fairi válasza atala (#41023) üzenetére


fairi
addikt

SYRM csomagok úgy tűnik a sunyou felsőkategória szolgáltatása, ezeket már komolyabb partnerek viszik tovább. Elvileg lehet ő lesz. Nyomkövetési adatok szokás szerint zavarosak, vagyis majd kiderül.

(#41026) Imy


Imy
veterán

Van egy csomagom, ami eladó szerint magyarországon van, bevágta a 17tracking képét. De ahol most jelenleg van az nem magyarország. Vélemény? [link]

(#41027) fairi válasza Imy (#41026) üzenetére


fairi
addikt

Vonatozik, szándékosan hülyít. Eladó nem akar felelősséget vállalni a szállítási mód hibáira és sajnos nyomkövetők egy része nem tesz különbséget a tranzitország és a végcél közt.

(#41028) V/ válasza atala (#41020) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban ott a PPP kereső is ennél a témánál. 11. pont.
A kereskedő megrendeli a szállítást a logisztikai cégnél, kap egy küldemény azonosítót, ezt beírják neked az oldalra, de miután átadják tényleges szállítónak annaka megfelelően kapni fog egy nyomkövetési számot.
Ezt az "igazi" nyomkövetési számot már nem biztos hogy látod az AliExpress felületen, ezt a nyomkövetési oldalak mutatják meg általában.

[ Szerkesztve ]

(#41029) Imy válasza fairi (#41027) üzenetére


Imy
veterán

Én is úgy gondoltam. Írtam is neki, hogy hol ban, mert lasan 2 hónapja feladta Ali szerint, de sehol nincs a csomag. 2 hét és visszakérem a pénzt...

(#41030) fairi válasza Imy (#41029) üzenetére


fairi
addikt

védelmi idő 3 hónap, ellenőrizd!
ha korábban indítasz akkor +10 nappal el fog utasítani.
jelenleg 3 hónap a szállítás sokszor, ha szerencséd van akkor 1 hónap a kínai posta.

(#41031) Inhouse válasza Inhouse (#40675) üzenetére


Inhouse
őstag

A 3 lejárt védelmi idejű, meg nem érkezett közül kettő megérkezett a héten. Április 3-i rendelések voltak. Kivártam, jövő hétig nem indítom a dispute-ot, megérte. :) A 3. sajnos március 8-as, az valószínűleg már oda van.
A megérkezett kettőből az egyiken elég halvány volt a felirat, tollal rá volt írva egy rossz város és irányítószám, aztán lehúzva, majd ráírva a jó. Azért ki lehetett olvasni a nyomtatottat...

Üdv Inhouse

(#41032) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Ma beesett 3 májusi csomag, volt közte LVS, S és LP kezdetű is. Ezek az LP-sek mostanában megjárják a hadak útját rendesen. Volt olyanom, hogy behajózták, aztán kikötött svédbe, onnan svéd regisztrált rendes nyomkövetéssel jött. Csak közbe eltelt majd 3 hónap.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#41033) Aramisz


Aramisz
lelkes újonc

Lehetséges az, hogy ez a küldemény (S00000141748286), szűk egy hónapja a magyar Nemzetközi Posta Kicserélő Központban van?
https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal?searchvalue=UB181481435TW

(#41034) V/ válasza Aramisz (#41033) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igaz. Ők nem vették át. Nem könyvelt küldemény mi a fenének írogatnák amikor az a munka nincs kifizetve, nem nemzetközi ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#41035) cof válasza Aramisz (#41033) üzenetére


cof
veterán

Nekem az idén 5 U csomagom is volt, kicserélőben átvették szöveggel, szóval vagy ellopják idefelé jövet, vagy kamu bejegyzés és soha itt sem volt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41036) norbiv8 válasza V/ (#41034) üzenetére


norbiv8
tag

Nekem 8 ilyen csomagom van, ami jellemzően június 19-i dátummal van bejegyezve a kicserélőben, mind március végi rendelés. Akkor ez bukó? Az eladók nem hosszabbították már a védelmi időt, én meg nem indítottam disputeot, mert úgy is mindjárt megérkezik...

///°°\\\

(#41037) V/ válasza norbiv8 (#41036) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáltam utána járni és az NPKK-ban nem erősítették meg hogy ők írnák ezt be. Ismerve a logisztikai cégeket ez kamu dolog. Ott egy halom nem könyvelés köteles küldemény egy konténerben és vele együtt a hivatalosan könyveltnek tekintendők.
A posta szállítólevélen ezek darabszám szerint vannak, az hogy pontos lenne a szám el nem tudom képzelni, a könyvel küldemények meg tételesen felsorolva. Ha esetleg vonalkód van hozzájuk az jó dolog.
De jön a probléma, hogy mely küldeményt kell érkeztetni, no azt tudják a postások mert a szállítólevélen rajta és ismerik a hozzátartozó elfogadott nyomkövetési számot ami Rx vagy Lx kezdetű.
Érkeztetik a konténert, felnyitják és lekönyvelik azt ami kell és ezek a mozzanatok láthatóak is a nyomkövetésben. 3 bejegyzés
Azzal amin ki is van emelve hogy nem nyomkövetett és a "saláta" küldemények közt van miért foglalkozna?

És csak egy bejegyzés van hozzá, a konténert nem érkeztetik, nem nyitják ki, hanem csak: A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben.
Nekem ez nagyon sántít.

[ Szerkesztve ]

(#41038) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Egy rendelésnél két opcióm van a szállításra:
- china post registered mail free shipping (20-31 nap)
- Aliexpress standard shipping (19-27 nap), 2,63 USD

Megéri az Ali-s szállítás a plusz 2,5 dodót? Elvileg amaz is tracked, ráadásul időben sem ígér az Ali annyival jobbat (gyorsabbat).
Ez most egy gyerek-okosóra lányomnak
De veszek még pár dolgot, ezért kérdezem: melyik szállítási módot érdemes mostanában választani? (mondjuk DHL és mtsai kivételével... :DDD )

(#41039) djsunstealer válasza norbiv8 (#41036) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Tudom nem vígasztal, de nekem 4 db ilyen U-s csomagom volt, melyeket március végén rendeltem és mindet megkaptam. Az egyiket a védelmi idő lejárta előtt 24 órával (mondjuk az mákos tészta volt).

[ Szerkesztve ]

(#41040) Zoli-bácsi válasza bcl (#41038) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

nekem most 2 csomagom is 1 hónapon belül megjött, amit china post registered mail-el küldtek. Szóval én tuti azt választanám, főleg hogy ingyenes. :D

(#41041) cof válasza djsunstealer (#41039) üzenetére


cof
veterán

Én a helyi postán is érdeklődtem többször is.

-Csókolom látom a posta appban, hogy beérkezett kettő hete a kicserélőbe...

-Hát itt nincsen...

Vagy más számát kaptam meg, vagy lenyúlták az OLK és közöttem levő útvonalon.

Már herótom van ha ilyen számot kapok. Most is van kettő úton, de már tudom előre, hogy refund lesz belőle.

Pedig nem hobbiból rendelem a cuccokat, hanem mert kell. Kicsit többet áldozok mostanában postaköltségre, de legalább látom merre megy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#41042) V/ válasza bcl (#41038) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek Aliexpress standard shipping mostanában PPP-ra kerülnek kézbesítésre, valójában gyorsabb volt amíg nem jött ez a vírus dolog.
Sajnos bármelyiket választod teljesen kiszámíthatatlan

(#41043) bcl válasza Zoli-bácsi (#41040) üzenetére


bcl
senior tag

(és (#41042) V/ )
Köszi mindkettőtöknek!

A többi motyó kapcsán még lehet hogy benézek, van, ahol egészen komoly lista van szállítási opciókból... :))
Most meg lesz China Post :)

(#41044) bcl


bcl
senior tag

...és itt is lennék egy szép listával...

Nyilván egy 30 USD-s kütyüért nem szeretnék 50 USD-t a szállításra kifizetni :)
A többi... a Yanwen-ről olvastam itt már, ha jól emlékszek, hogy kamu a követési szám.
A többi ingyenessel milyen tapasztalatok vannak? Nem feltétlenül arra gondolok, hogy mennyi idő alatt érnek ide a dolgok aktuálisan, rendelgetek már egy ideje :) (bár gondolom, a vírus miatti tavaszi helyzet valamennyire normalizálódott).
Követés, megbízhatóság, illetve - ha van ilyen irányú tapasztalat - nyilván az is érdekel, hogy van-e különbség a kézbesítés idejében, úgy általában a felsorolt szolgáltatók között?

Köszönöm! :R

(#41045) fairi válasza cof (#41041) üzenetére


fairi
addikt

https://t.17track.net/en#nums=LT048458342NL,LT008474894NL
ha két elsőbbségi levél ennyire el tud tűnni egymás után, akkor mennyire el tud tűnni amit nem is nyomkövetnek.
4 OLK üzenetem van, és ezen a héten és hétfő óta semmit nem kaptam. Csak OLK után gyűlnek a csomagok. Hogy hol, mi van velük költői kérdés.
remélem hétfőre gyűjtőposta egyben átadja őket.

(#41046) EXIEZ válasza bcl (#41044) üzenetére


EXIEZ
senior tag

30$ os cucc, március eleje óta MOST került nemzetközi szállításra átadva.... képzelheted mikor fog ez megjönni. 120+ nap és még talán most hagyja el Kínát... nem tudom e mivel jön, de borzalom :U

[ Szerkesztve ]

(#41047) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Végül megjött a két hónapja rendelt csomagom, de a csomagban lévő füzetecskéből kiderült hogy a hirdetésleírás szerinti 2600 mah helyett csak 1000 mah az aksi kapacitása.

kb 20000 volt a kamera ára.
Attól félek, hogyha egy ilyen ügyet indítok, akkor az lesz a vége, hogy vissza kell küldeni (az eladó költségén), és mivel gondolom az eladó majd biztosítás és nyomkövetés nélkül adatja fel magának, semmi garancia arra, hogy "megérkezik" majd a csomag hozzá.
Eladó nem válaszolt a levelemre.
Ilyenkor mit tanácsolt tenni?

[ Szerkesztve ]

(#41048) nyisziati válasza bcl (#41038) üzenetére


nyisziati
veterán

Én már évek óta leszoktam az ingyenesről.
A 2-3 $-osok rövidebb idő alatt, jól nyomonövethetően és megbízhatóan ideérnek, az ingyenes meg lutri.

(#41049) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Napok óta hiába írok az eladónak, hogy csináljon egy rendelést amin keresztül visszaadom a pénzét, válaszra se méltat. Nem igazán értem. :F
üdv
szabi

(#41050) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok! Ha egy eladó Official Store néven fut (pl. Xiaomi Official Store, stb.), az hivatalosnak számít, tehát tényleg a márka hivatalos eladója, vagy csak magára veszi egy bolt és kész? Magyarul érdemes-e tőle vásárolni, még ha néhány százalékkel drágább is a kinézett termék mint egy másik boltban.

A másik kérdés, hogy szerintetek a mostani rendelések is döcögnek, vagy azért helyreállt már a szállítás? Május elején rendelt cumóm, még mindig valami konténerben csücsül a követés alapján, miközben más oldalról 2-2.5 hét alatt jönnek a rendelések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.