Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) geza844 válasza kirkri (#15000) üzenetére


geza844
aktív tag

Annyi lehetőségem van, amit a #14983-as hozzászólásba feltöltöttem (2 db képernyő)

Illetve a rendelések listájában ez látszik:

(#15002) malisonX válasza Flashget (#14980) üzenetére


malisonX
aktív tag

Nekem is jön most egy AT-s csomagom. Mivel pár nap után nem láttam semmilyen általam ismert követési rendszerben (és a pár dolláros, később rendelt csomagjaimból pedig már az összes látszott), írtam az eladónak, hogy mégis mi a helyzet? Belinkelte ezt az oldalt. Itt már a kezdetektől látszik, hogy mi a helyzet vele. 2 nap alatt eljutott Kínából Ausztriába, viszont 4 napja az a státusza, hogy "Shipment arrived at airport, VIENNA", neked hány nap jutott el Bécsből Magyarországra? Köszi!

(#15003) kirkri válasza geza844 (#15001) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ez már nem nyitható újra.

Az összefoglaló vonatkozó részét pontosítottam.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15004) internetezoo


internetezoo
senior tag

Egy hónap kellett mire elindult a reptérről:
2016. 11. 17. 4:42 - 卖家发货
2016. 11. 17. 20:29 - Track added
2016. 11. 18. 2:03 - Successful package pick-up
2016. 11. 18. 18:32 - Warehouse processing complete
2016. 11. 18. 18:32 - 璐х墿鍒拌揪浣滀笟涓績 Shipment arrived at facility , Mingle,Shenzhen,China , 浜�
2016. 11. 18. 18:32 - 璐х墿鍒拌揪浣滀笟涓績 , HU
2016. 11. 18. 19:02 - Successful departure from warehouse
2016. 11. 19. 0:02 - [深圳市]交接成功
2016. 11. 22. 12:06 - Depart from facility , Shenzhen,China , 浜�
2016. 11. 22. 12:47 - Depart from facility , Shenzhen,China , 浜�
2016. 11. 22. 12:47 - DFF , HU
2016. 11. 22. 21:00 - Arrive at facility , HONGKONG , 浜�
2016. 11. 22. 21:00 - AAF , HU
2016. 11. 22. 22:00 - Hand over to airline , HONGKONG , 浜�
2016. 11. 22. 22:00 - HA , HU
2016. 11. 22. 22:00 - [HONGKONG]Hand over to airline
2016. 12. 13. 11:56 - Preparing to Dispatch (Country code: HU)
2016. 12. 13. 11:56 - Preparing to Dispatch , HU

(#15005) DeathAdder válasza DeathAdder (#14985) üzenetére


DeathAdder
veterán

Miért kell megadnom fénykép formájában a személyi adataimat illetve a bankkártyámét?

Vagy ez normális?

Egy ismerősöm egy éve használja és soha semmi ilyet nem kértek tőle :F

[ Szerkesztve ]

(#15006) A texasi válasza DeathAdder (#15005) üzenetére


A texasi
aktív tag

Biztonsági ellenőrzés ... módfelett kellemetlen.

(#15007) V/ válasza DeathAdder (#15005) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kérték a bankkártya képét, csak személyazonosítót. Hogy szól a konkrét szöveg?
Az Alipay esetén be kell küldeni a szig képét, akkor leszel Verified.
Mivel a kártyaszámhoz kötődik, azt nem kérik.
Ez lesz a Profile-ben látható:
Identification doc type ID Card
Identification doc no. 1******M

[ Szerkesztve ]

(#15008) endre166


endre166
tag

Nov 27.-én rendeltem 2 csomgaot(Tn nélkül) és Tegnap meg ma megjött mindekttő:)

(#15009) tipuka válasza endre166 (#15008) üzenetére


tipuka
addikt

az igen. :DDD

(#15010) quicky98


quicky98
csendes tag

Sziasztok! Az lehetséges ,hogy a csomagom az országban van egy eldugott konténerben ,vagy még kering az éterben?:D
RQ055448907MY

(#15011) Lauda válasza quicky98 (#15010) üzenetére


Lauda
félisten

Uton van magyarorszag fele egyelore. Illetve valoszinu meg el sem indult.

Itt az en peldam: [link]

Es csak most erkezett az orszagba 12.10 -en: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15012) quicky98 válasza Lauda (#15011) üzenetére


quicky98
csendes tag

Föld körüli utazáson vesz részt 4 csomagom :D

(#15013) DeathAdder válasza V/ (#15007) üzenetére


DeathAdder
veterán

Simán a kártyám adataival vásároltam két terméket is, egyiket tegnapelőtt, másikat tegnap.

Mindkét esetben azonnal levette a zsét, ám a tegnapi vásárlásom összegét egy mára visszadobták mondván "Your Order has been closed".

Ezután látom a My Olders menüpont alatt, hogy:

Hogyha arra megyek, hogy Add To Cart akkor megint ott vagyok ahol tegnap amikor megrendeltem, ha pedig arra hogy Want to Appeal akkor pedig ide írányít:

[ Szerkesztve ]

(#15014) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, na az a helyzet hogy a problémám megoldódott :DD vagyis a problémás küldemény. Előzmények : [link]1 , [link]2 , [link]3 .
(#14547) blu79 , szóval nem nyitottam disputet, és jól tettem mert az eladó igazat mondott , ma megjött a küldemény, így rendeződött a helyzet :D . Öröm és bodottá :D , már csak a többi kell hogy megjüjjön :DDD
Ja és még valami, ez jött meg : [link] , tehát nem kis csomag volt éppen és nem 35$ volt ráírva amennyibe került volna hanem 7$ . De ez 10$ ba került mert az előző rendelésnél a sima v911-et küldte és írtam neki, errre azt írta utaljak 10$ és küldi a v911-1-et, nem vert át :N , de az előzőre se fizettem se vámot se semmi :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15015) V/ válasza DeathAdder (#15013) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom volt elég fedezet a második vásárlásra is.
Ez egyébként hatalmas összeg volt?
Ez új, nem találkoztam még ezzel a hülyeséggel. Remélem nem Maestro kártya.
Upload picture of statement- ez a banki levonásnak a képe lenne, bár az nekik szerintem nem elég, hogy zárolva van
A bankkártya képet nem biztos hogy kérni fogja, elég lehet a banki levonás, de a Picture of card ending with 4046, én úgy értelmezem, hogy a kártya képe, csak látszódjon az utolsó 4 számjegy.
A hátsó oldalát semmiképp ne küld el, főleg ha rajta van a CVC,CSC kód, sőt ha ez virtuális kártya és ha az elején van ez, azt retusáld ki.
Bőven elég ha látszik a név és a kártya utolsó számjegye.
De mielőtt bármit tennél a bankkal vedd fel a kapcsolatot, hogy a pénz tényleg az Aliexpressnél van.
Az üzenetben megkérdezhetnéd, hogy mi volt az a securíty reasons.

(#15016) DeathAdder válasza V/ (#15015) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi szépen :R

Természetesen volt elég fedezet, egyből le is vette mihelyt megvásároltam, és ma reggel a teljes összeget visszakaptam.
Egyáltalán nem nagy összeg 14.58 euró, OTP-s MasterCard egyébként a kártya, és tegnapelőtt sikeresen vásároltam már nem egész 10 euró értékben :)

Ám ez a tegnapi vásárlás már nem jött össze, de akkor első körben megpróbálok rákérdezni hogy mi ez a "securíty reasons"..

(#15017) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ha egy küldemény "Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting" státuszban van a tracking szerint, akkor átjutott, azaz megúszta a vámot?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15018) DeathAdder válasza DeathAdder (#15016) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erről egyébként az eladó "tehet", vagy ő is teljesen független ettől és az alinak tegyem fel a kérdést?

(#15019) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Közben ezt találtam faq-ban.

szóval lehet a bank sztornírozta a kifizetést biztonsági okokból

[ Szerkesztve ]

(#15020) #16729600


#16729600
törölt tag

Nah erre kíváncsi leszek, jó teszt lesz, eladó szerint a cucc meg fog érkezni még karácsony előtt a 2 napja rendelt LX236378727CN EMS ePacket, ma jelent meg a rendszerben. Ha ez igaz, akkor ezentúl érdemes lesz ezt erőltetni az eladóknál. Jó versenytárs lesz az ugyanakkor megrendelt és feladott RS080049288CN szokásos küldemény. Majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#15021) V/ válasza DeathAdder (#15016) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha visszakaptad akkor, nem kell az Appeal. Vedd meg újból.

(#15022) V/ válasza #16729600 (#15020) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit fizetsz érte? Meg nem biztos, hogy az eladó megadja szállítási módszernek, azokat ők választják ki. Nem tudom miként gondolod az erőltetést?

[ Szerkesztve ]

(#15023) #16729600 válasza V/ (#15022) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lehet, hogy rossz jelző az " erőltetés " . Én a következőképpen csináltam. Kinéztem a kívánt árút.[link] közvetlenül a shopnál. Itt nincs ePacket választási lehetőség, sőt a sima légiposta is több, mint 20€-ba fáj. A shop kontaktjánál írtam a csajszinak, hogy milyen néven / címen óhajtanám megvenni a cuccot, de nekem csak ingyenes ePacket-el érné meg és ha nem jelez vissza pozitívan, nem veszek tőlük mást sem soha. :D Belement. Nah erre mondtam azt, hogy erőltetés. :K

(#15024) A texasi válasza AcCEsS (#15017) üzenetére


A texasi
aktív tag

Már csak a kézbesítőt kell várnod;
nem kell fizetned terhet.

(#15025) V/ válasza #16729600 (#15023) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké és így mennyit fizettél érte? 67.00 $-t?

(#15026) #16729600 válasza V/ (#15025) üzenetére


#16729600
törölt tag

63.94€-t, nálam abban megy az elszámolás. :) Ahogy nézem az oroszok már szinte csak ePacketben utaznak, az egyik írta, hogy egy Don-Kanyar környéki településre 10 nap alatt érkezett meg a cucca. :Y

(#15027) V/ válasza #16729600 (#15026) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az jó vétel volt.
Oroszok az Aliexpressen, mint eladók? Vagy érdekes ez, a vevő diktálja a feltételeket, én csak azt tudom kiválasztani amit az eladó biztosít, de ez az epacket akiktől vásárolok azoknál eddig nem került elő. Mondtam én hogy kezd hígulni az Ali. De egyébként az EMS nagyon drága, nem egészen világos az ingyenessége. Amit adtál linket ott: US $62.67 csak a szállítás, ha azt választom, gazdaságilag érhetetlen, hogy ezt kifizeti az eladó egy 67$-os dologra.

[ Szerkesztve ]

(#15028) #16729600 válasza V/ (#15027) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem eladók, hanem rengeteg orosz vevő van, nézd meg a feedback-eket. Ráadásul a nagy részük ePacket-ben kapja a cuccokat. Én, ahogy nézegettem az ali-t, innen vettem az ötletet. Ráadásul, sok kereskedőnél a 'hivatalos ePacket ár is nagyon kedvező nekik, ha kiválasztod a szállítási mezőben az országukat, de Kanada és az USA is hasonló cipőben jár sok shopban ezen a téren. Láttam már valahol 3-4€-s költséget is. Az eladók IP címek alapján az admin felületükről úgy variálják ezeket a költség ajánlatokat, ahogy akarják. Nekem az eladót képviselő csajszi megbeszélt időben elérhetővé tette Ausztriának az ingyenes ePacket opciót. Itt egy példa, hogy nem drága sok esetben az ilyen módon való szállítás és emiatt szerintem sikeresen lehet alkudozni is a témában. :K

[ Szerkesztve ]

(#15029) V/ válasza #16729600 (#15028) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó neked :) és az oroszoknak -bár nem igazán érdekelnek már hosszú idő óta- , akkor azért nem látom, mert Magyarországon lakom és nekünk nincsenek ilyen csodák. :W
És nincs fix ip címem, meg az nem mindig látható a túloldalon lévő félnek. Néha jobb úgy vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#15030) #16729600 válasza V/ (#15029) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én próbáltam logikát keresni az adott shopnál a szállítási költségek terén, de aztán feladtam. :D Óriási szórás van még az azonos termékek alfajai között is. Ez jó példa, nekik miért ilyen kedvező, nekünk meg miért olyan kurv* drága ? A megoldás szerintem az, hogy az ePacket egy alapvetően olcsó küldemény, de itt is lehúzzák a jónépet ( ha tehetik ) Nekem, hogy férhetett bele ingyen,( ?? ) a kis sárgák tuti nem adták volna, ha nem lenne így is jó hasznuk rajta. :K Azért is írtam, hogy tessék alkudozni velük, mert lehet.

Nem kell fix IP cím, akkor is tudják honnan vagy, ha dinamikusan változik.

[ Szerkesztve ]

(#15031) AcCEsS válasza A texasi (#15024) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm a választ! :)

Azért az érdekelne, hogy a Kínában feladott 1$-os free shippinges cuccot a magyar postának mekkora költség Budapestről kiszállítani vidékre. (Ezerszer.) Vajon miféle nemzetközi szerződés alapján működhet ez? Ki állja a valós házhoz szállítási költséget? A kínai posta utal a magyarnak? Vagy egyszerűen egy nemzetközi szerződés írja elő a kézbesítést? Ti tudjátok ezt véreim? :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15032) Sagaris


Sagaris
csendes tag

Sziasztok!

Ezt az uccsó üzit látom
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Egy 22 dolláros okosórát rendeltem ez még pont nem áfás a jelenlegi árfolyammal.

Ezzel az üzivel mi a teendőm?
Megkeresnek vagy nekem kell jelentkezni?
Gondolom kell nekik az átutalásról az igazolás...

(#15033) kirkri válasza Sagaris (#15032) üzenetére


kirkri
addikt

Sms nem jött?

Jön majd levél is, de meggyorsíthatod egy kicsit az ügyet, ha addigra elküldöd nekik a bizonyítékokat. Az összefoglalóban találsz erről bővebben infót.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15034) kaliber válasza AcCEsS (#15031) üzenetére


kaliber
aktív tag

Szerintem ez úgy működik hogy ha innen küldesz(-nél) kínába az ottani országon belüli szállítás az ottani posta költsége, a kínából érkező csomag itteni szállítása pedig a magyar posta költsége.
Ha itt lenne :)) valamiféle gyártás és a kínaiak rendelnének tömegével innen akkor mi járnánk (illetve a magyar posta) jobban.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#15035) Sagaris válasza kirkri (#15033) üzenetére


Sagaris
csendes tag

Ez tegnapi dátummal van..
Nem jött sms.
Nah sejtettem hogy böki a csőrüket :D

(#15036) V/ válasza Sagaris (#15035) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem böki, csak többnek nézték az értékét, elküldöd az anyagot és ha a vételár 22 $, ami a tegnapi keresztárfolyamon 23,31 €, akkor bizony ÁFÁ-s lesz a téma. Vagy szerencséd is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15037) Lauda válasza V/ (#15036) üzenetére


Lauda
félisten

Buntetni nem szoktak ilyenert a vamosok? Mondjuk erkezik egy 30 dollaros ora es fennakad rajtuk.

(#15038) Sancza válasza V/ (#15036) üzenetére


Sancza
tag

Hol nézed ezt a keresztárfolyamot? Mert én is most (2 napja) vásároltam 22.02$ -ért amit 6551ft-ért számolt el a bankom. A 22€ pedig 6930ft 315ft -os árfolyammal számolva, azaz kevesebbe került nekem a 22$ mint a 22€ .
Ráadásul két oldalt is megnéztem, ahol ilyen keresztárfolyamok vannak, és ott hasonló értékékek jönnek ki:

http://www.fxpro.hu/help-section/currency-converter-calculator
itt jelenleg 22.02 $ az 20.689€

http://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=22.02&From=USD&To=EUR
itt jelenleg 22.02 $ az 20.683€

Neked hogy jött ki 23.31€ ?
Vagy vám/áfa alap kiszámításánál máshogy kell számolni az árfolyamot ?

[ Szerkesztve ]

(#15039) Flashget válasza V/ (#15036) üzenetére


Flashget
félisten

az árfolyamot mi alapján nézik?
vásárlás napján érvényest vagy a vámra érkezéskorit?

Realme GT Master Edition

(#15040) Flashget válasza Sagaris (#15035) üzenetére


Flashget
félisten

ha van postai díj is akkor eleve túllépted az összeget így áfás.

Realme GT Master Edition

(#15041) V/ válasza Lauda (#15037) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mert nem érdekli őket, hogy a borítékon, a csomagoláson mit írtak a feladók.
Ha viszont a vámárúnyilatkozat -nem ilyen postai küldeményről besszélek- valótlan értéket tartalmazna, akkor vámszabálysértést is megállapíthatnak.

(#15042) V/ válasza Flashget (#15039) üzenetére


V/
Topikgazda

A beérkezés napi árfolyamot kell figyelembe venni.

(#15043) Lauda válasza V/ (#15041) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Arra gondoltam, hogy ha rendelek egy 10 ezer forintos valamit, akkor nekem arrol afa-t kellene fizetnem es jelentenem kellene a vamhatosagnak, hogy ilyen csomagom erkezik.

(#15044) Flashget válasza V/ (#15042) üzenetére


Flashget
félisten

Ez jó nagy szívás, mert mondjuk 1 hónappal korábbi állapothoz képest simán tud romlani a Ft a kérdéses valutával szemben 20-25Ft-ot is. Ahogy erre volt már példa.

Realme GT Master Edition

(#15045) V/ válasza Sancza (#15038) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, más az árfolyam, a vámolásnak a szabályai alapján. Mivel EU-ban egységes a vámrendszer, a Vámkódex, ezért az összes országra vonatkozik az amit itt olvashatsz. Ezért van az, hogy nekik az EKB deviza keresztárfolyamát kell használni.

Flashget

Azért van előre megadva fixen egy évre a vámolási árfolyam, ugye 2016-ra 312,80 HUF/EUR, az eltérés lehet +/-, az árfolyam mozgástól függően jobban is járhatunk.
Most is ez van, mert a tényleges árfolyam ma: 314,31 HUF/EUR

[ Szerkesztve ]

(#15046) V/ válasza Lauda (#15043) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze de "Utópiában", mivel az adó jogszabályaink önbevallásra alapulnak, be kellene vallanod.
Van is olyan szituáció, hogy "önként" bevallod", az első telefon "átcsúszkált" elromlik visszaküldöd, viszont a bejövő az vámeljárásos lesz, nincs értéke mert nem vetted, de be kell mutatni az első vámolási papírját, ami nincs.

(#15047) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Egy 11.11-es microSD-m jött meg minap, de gond van vele, nem lehet leformázni. Az eladó azt írja hogy újraküldi. Mit tegyek hogy ne verjen át? (hogy kell ezt lezongorázni? Nem volt még ilyen esetem...)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#15048) Lauda válasza V/ (#15046) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ez nem is olyan egyszeru akkor. :DDD

(#15049) Sagaris válasza Lauda (#15048) üzenetére


Sagaris
csendes tag

Igen de azt nem szorozni kell hanem osztani mivel 1EURO = 1,06- 1,07 Dollár

Vagyis ha Te rendelsz 22dollárért valamit azt osztod 1,06-1,07 tel és megkapod hoogy kb 21 euro az ára

Én is így rendeltem: 22.35DOLLÁR az kb 21,5 EURO. Mivel az euro még drágább mint a a dollár
Amúgy free shippimng volt szóval azzal nem lépem át direkt úgy rendeltem.
Csak azért kérdeztem hogy meddig ülnek rajta mert Fed ülés lesz ami vqalszeg Dollár erősödést vonz magával és nem szeretnék belerohanni egy 1:1 arány dollár euroba, mert akkor már áfa köteles lenne

Ráadásul úgy hogy direkt figyeltem előző nap mikor az amerikai elnök választás volt 275 volt a dollár kb...
Másnap amikor kiderült hogy a Trump nyert aznap 286 ig szaladt és onnan napok alatt 293ig ...f@sza...

[ Szerkesztve ]

(#15050) V/ válasza Sagaris (#15049) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán befolyásolja forint és $ közti árfolyam a vámolási szabályokat, máshogy kell számolni. Fix az € árfolyam december 31-ig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.