Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) V/ válasza 4ron (#17900) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem válaszol, nincs ajánlat, automatikusan a javadra dönt az AliExpress.

(#17902) Sinisi válasza vasi89 (#17896) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hogy érted azt, hogy az Alit nem érdekli? Jeleztél ilyet az irányukba és mondták, hogy sorry? Mert már Én is erősen gondolkozok, hogy mivel a nyomon nem követhetősdi nem jó poén ezt jelezm nekik az Alinak... mert azon már túl vok. amit Te is próbáltál már... hogy olyat rendelek aminél "garantált" nyomonkövethetőséget ígér... és uu. jártam ahogy Te is...

(#17903) Sinisi válasza 4ron (#17900) üzenetére


Sinisi
senior tag

Max ha a vita zárta után utal, ;] akkor mihelyst megkapod az Alitól a lét, majd mint becsületes vevőhöz méltón viszautalod neki ;) Amúgy nagyon kíváncsi vok., hogy mit fog lépni, hiszen fontosnak tartotta az ügyet annyira, hogy írjon neked... de fontosnak tartja-e annyira, hogy utaljon is a negatív "értékelés" elkerülése érdekében...

[ Szerkesztve ]

(#17904) Sinisi válasza peestike (#17897) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én még szerencsére nem jártam így :-) Az a valami gond, nem volt körbeírva, vagy valamilyen hibakóddal megjelölve?

(#17905) peestike válasza Sinisi (#17904) üzenetére


peestike
senior tag

Nem emlékszem, hogy lett volna valami is. Már akkor dobta, mikor egyáltalán a nevet elkezdtem volna pötyögni. Csak bosszantó, mert volt az árban kupon is, az meg eddig úszik így. :(((

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17906) 4ron válasza V/ (#17901) üzenetére


4ron
senior tag

Hát ebből nem sok mindent nézek ki, tuti nem fog reagálni a PayPal ajánlatra, vagy ha igen, akkor is csak a hülyeségét fogja tolni, hogy szakítsam meg a vitát. Eddig is totál ignorálta, amit írtam, mintha el sem olvasta volna, csak sablon szövegeket másolt be.

(#17903) Sinisi: erre én is nagyon kíváncsi vagyok. Volt már egyszer egy vitám, ott nem is reagált semmit az eladó, visszautalták gyorsan. Itt viszont már sírdogált nekem viszonylag korán, a vita megnyitása idején plusz meghosszabbította a védelmet. Valószínűleg nem fogok nekik semmilyen értékelést adni, megkímélem ettől őket, elvégre csak a szállítással akadt probléma, nem magával a termékkel :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#17907) Sinisi válasza peestike (#17905) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igem, most egy kuponos időszak volt/van... én még nem vettem igénybe egyet sem alin, de máshol ahol van kuponom ott azt írták, hogy addig él amíg fel nem lesz használva. A Te eseted pedig a nem lett felhasználva kategóri... szóval nagy passz! Mindenesetre reméljük, hogy nem ismétlődő bug-ról van szó! Esetleg ha az eladónak írsz, hogy mit lát/tud tenni az esetedben, és hogy ha semmit, akkor próbáld meg kérni, hátha megadja a kuponod szerinti engedményt...

(#17908) Sinisi válasza 4ron (#17906) üzenetére


Sinisi
senior tag

Áááá, simán meglehet az is, hogy egy kukkot sem ért angolul :-) csak betárazott olyasmi sablon szövegekből, amit neked is küldözget, és amiket talán valamelyik szintén nagytudású kollégájától kaphatott. ;] Legalább is nekem volt már ilyen érzésem a korábbi szóváltásaim alatt...

[ Szerkesztve ]

(#17909) Frogz


Frogz
csendes tag

Sziasztok!

Minap rendeltem pár alkalommal 71-72 EUR körüli termékeket. A megrendelés+fizetés után valami olyasmit írt ki minden alkalommal hogy lehetőségem van 3-4 EUR összegű kupont küldeni valakinek, akit meghívok. Akkor nem érdekelt, de most lehet hogy egy ismerősnek praktikus lenne. Tudja valaki, hogy ez hogy működik?

(#17910) nyisziati válasza Frogz (#17909) üzenetére


nyisziati
veterán

Van egy "invite friends" menüpont, ott lehet fácsén, skype-on meg talán pár más módon meghívni barátot, rokont, ismerőst. Pontosabban kupont küldeni, amit a rendszer illeszt be a neki küldött üzenetbe kattintható formában. Tehát te csak az elérését adod meg, az üzenetet a kuponnal az Ali rendszere illeszti be.

(#17911) V/ válasza Frogz (#17909) üzenetére


V/
Topikgazda

Engem az érdekelne, hogy miért €-ban fizetsz az AliExpressen.
$ elszámolású és a saját árfolyamukon konvertálja €-ra, ami miatt többet fizetsz, mintha a bankod $ árfolyamával számolva fizetnél.

(#17912) Frogz válasza V/ (#17911) üzenetére


Frogz
csendes tag

Csak azért, mert ezt idáig nem tudtam... :)
Ettől függetlenül egész jó árfolyamokon számol látszólag.
Köszi a tippet! :R

(#17913) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok! A mai nap az történt, hogy ami után írtam visszaigazolást-értékelést, hogy megérkezett a rendelésem az order statusnál az van írva, hogy Fund Processing, és oldalt mindkét lehetőség eltűnt. Ez most mit jelent?

(#17914) V/ válasza Balcsix (#17913) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen lehetőséget hiányolsz?
Nem kell ott lenni miután a megérkezést leigazolod a Track Order-nek, mert nem kell nyomkövetni mert megérkezett és nem kell ott lenni a Confirm goods Received-nek mert leigazoltad hogy megérkezett.
Ami lényeges, hogy még 10 napig látod a Confirmation Received szöveg alatt a Open Dispute linket, ha gond lenne. A többi lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#17915) Balcsix válasza V/ (#17914) üzenetére


Balcsix
senior tag

A többi terméknél a visszajelzés után Finishedet ír, és oldalt még jelzi a track ordert, és az add to chart-ot. Ez a Fund Processing mit jelent, vagy miért ezt írja ki a Finished helyett? Csak furcsa, mert ilyen még nem történt velem a sok rendelés alatt... Vagy ne foglalkozzak vele, és vegyem úgy, hogy megkapta a visszajelzést, és lezáródott a rendelés?

[ Szerkesztve ]

(#17916) V/ válasza Balcsix (#17915) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy maradt, néha beragad ebben az állapotban, gondolom a kuka ikon sem látszik, lényegtelen, 1-2 hét és legalább törölni lehet, mert a kuka visszajön.
Minek követnéd, meg nem célszerű ugyanazt megvenni, mert lehet, hogy változott az ára közben.Mástól olcsóbb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17917) Balcsix válasza V/ (#17916) üzenetére


Balcsix
senior tag

Rendben, köszi! :)

(#17918) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.

Aliplayre nem vagyok regisztrálva, de ma a rendelések során észrevettem, hogy tudta a kártya adatokat.
Eddigi 70 rendelésem alatt, mindig bekellett gépelnem minden kártya adatot vásárláskor.
Hogyan tudom törölni a kártyám adatait?
Böngészőbe előzményeknél törölve volt és van minden.
Köszönöm.

(#17919) V/ válasza #00444928 (#17918) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellene törölni. Mert csak azután kerül elő miután be vagy lépve az Aliexpress fiókodba és amikor fizetni akarsz. Védett helyen van az Alipay fizető rendszerében.
Más nem fér hozzá. Nem jellemző, hogy feltörnék a fiókodat.
Az állandó beírogatás sem jó.
De az Összefoglaló, Gyakran ismételt kérdések 5. kérdésére ott a válasz a törlésre.

[ Szerkesztve ]

(#17920) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok, ez a 2 db kupon mire szolgál?

https://sale.aliexpress.com/new_user_0_1.htm?spm=2114.11010108.0.0.ZTMjNq

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#17921) #00444928 válasza V/ (#17919) üzenetére


#00444928
törölt tag

Köszönöm. Néztem az összefoglalót korábban, de nekem nincs olyan lehetőség a törlésre. Alipay fiók létrehozását akarja,de azt meg én nem.
Amúgy miért mentette el a kártya adatokat? Véletlenül nem vettem ki a pipát az alipay saveről?

(#17922) V/ válasza #00444928 (#17921) üzenetére


V/
Topikgazda

Két módszer van a törlésre az egyik az Alipay-n lévő kártya törlése a másik minden kártya törlés a mobil app segítségével.
Aláhúzassál különböztettem meg, de akkor beszámozom.
Az Alipay-n regisztrált kártya törlése:
és
Az AliExpress mobil appban: (ez törli az Alipayről is)

Tehát neked is rendelkezésre áll.
Az Aliexpress-en a fizetési felületet az Alipay-n belül biztosítják, akkor is ha nincs rá regisztrációd.
Az Aliexpress fiókod tárolta el az adatokat, védve van.

[ Szerkesztve ]

(#17923) #00444928 válasza V/ (#17922) üzenetére


#00444928
törölt tag

Ok,megnézem. Köszönöm.

(#17924) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Ali standard shipping vagy china air mail a megbízhatóbb?

(#17925) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok!
1., Tegnap rendeltem egy valamit az aliról, ma eszembe jutott, hogy kettő kellene. Az első már "folyamatban van". Ott látható, hogy 6 nap valamennyi van a valameddig. A másiknál még semmi. Mivel ugyanaz az eladó, írjak neki, hogy egyben küldje, vagy hagyjam? Igaz tegnap 0,71, ma már 0,93 az ár...

2., Szerencsére még csak apró dolgokat rendelgetünk. Ma hívott valaki telefonon, Magyar Posta Nemzetközi valahonnan, hogy kínából van egy csomag a nevemre, de csak név, és telefonszám van ráírva! Adjam már meg a címemet! Ilyen szokott előfordulni?

3., A mai rendelést a munkahelyen adtam le. Az ottani pc-ről. Miután beléptem, kiírta felül a figyelmeztetést, hogy a Chrome a háttérben egy nem biztonságos weboldallal akar kommunikálni, engedélyezem vagy tiltom? Miután tiltottam, az "Orderes" oldalam kétszer, az ali főoldala egyszer volt megnyílva! Mindről külön-külön ki kellet lépnem! Ez normális?
Itthon róka van, az még sosem csinált ilyet...

Köszönöm!

(#17926) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok

ezt mit jelent?
jól értem, nincs megfelelő fedezet a kártyán, ügye?

There are insufficient funds in your account or your account has reached its credit limit. Suggestion
1) Please check whether there is enough money or credit limit in your bank account;
Tips: pay attention to the currency of your order and the currency of your bank account. When you calculate, make sure they are converted into the same one.
2) Or you can try another card or payment method.

(#17927) V/ válasza Sterilzona (#17926) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól érted, de akkor is az az üzenet, ha elfogyott a napi vásárlási lehetőséged mennyisége.

(#17928) Sterilzona válasza V/ (#17927) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nem nagyon értem mi ez :)
Számlán van pénz, ma még nem is vásároltam.
Pasz.

update
most meg engedte, bő egy órával később.

[ Szerkesztve ]

(#17929) internetezoo


internetezoo
senior tag

Na ült egy hetet a török posta:[İSTANBUL(AVR)]Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country

Yanwen: Beijingből repülővel Isztambulba majd hajóval jön?

[ Szerkesztve ]

(#17930) V/ válasza internetezoo (#17929) üzenetére


V/
Topikgazda

Szólni kéne már, hogy Pekingből van rövidebb út is Budapestre. Heti 3 járat direktbe kínai légitársaság 11,5 óra.

(#17931) Sinisi válasza V/ (#17930) üzenetére


Sinisi
senior tag

Lehet, hogy azoknak a raktere már annyira tele vannak felénk migráló "utasokkal" :-) , hogy a csomagainknak már nem jut hely...

(#17932) V/ válasza Sinisi (#17931) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínából Mo-ra, ugyan már. Pár éve inkább hazamentek, mert jobb az élet ott, kevesebb az állam felé befizetni való. Airbus A330, van hely

[ Szerkesztve ]

(#17933) vasi89 válasza Sinisi (#17902) üzenetére


vasi89
addikt

kicsit késve írok, de igazából, ha érdekelné őket akkor nem engednék. Amúgy nem tudtam még eljutni az ali-ig mert az eladó mindig rájött, hogy ha visszautalja a pénzt akkor jobban jár.

(#17934) joergie válasza joergie (#17619) üzenetére


joergie
őstag

Újabb lezárós update az ügyemmel kapcsolatban.
Márc.2: Voltam K&H fiókban V/ kollega tanácsára, ugyanazt kaptam mint telefonban, hogy ők ezt az összeget nem tudják fogadni, automatikusan visszaküldik a megszűnt kártyára/számlára érkező pénzt). Aliexpresses helpdeskes emberkéből kiszedtem egy olyasmit, hogy higher management akármi foglalkozik majd a szituval, ha nem sikerül abszolválni. Eléggé le voltam lombozva, mindkét fél(Aliexp-K&H) a másikhoz küldött, hogy náluk keressem a pénzem.
Márc13: Márc9 keltezéssel kaptam egy levelet K&H-tól. 19.15 EUR=5900ft Aliexpresses visszautalásra hivatkozva(****kártyaszámra) felvehető nyugati téri fiókban a levél bemutatásával.
Márc14(ma): Bementem a fiókba, és szó nélkül kiadták a pénzt, mindenféle egyéb költség nélkül(úgy hogy már nem vagyok az ügyfelük). Nem kérdeztem rá a telefonos, és előző fiókban történő félretájékoztatásra, vagy hogy egyáltalán annak hatására foglalkoztak e az ügyemmel, hogy erősködtem. mindenesetre Ők kezdeményezték a kifizetés, szóval ezért maxirespect.
X File closed :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#17935) V/ válasza joergie (#17934) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a két félrebeszélő részleg hatására foglalkoztak a témával. A személyes ügyfélszolgálatos a nagyobb gáz, mert ott értelmesen elmondod neki és mégsem hatolt el az agyáig a téma, az amit a devizás részleg magától megcsinál.
Amit írtam példát annál akkor nem vártam meg az értesítésüket, vittem a papírt és simán előszedték, persze felhívta a másik részleget, hogy látják-e a pénzt, miután visszaigazolták, lediktálták neki az ő tranzakció kódjukat, betudta hozni a képernyőjére és már küldte is az általam megadott másik bakban lévő számlára.
Nem akarom a K&H-t megsérteni, de náluk nagyon gyenge a banki dolgok ismerete.

[ Szerkesztve ]

(#17936) Melack válasza joergie (#17934) üzenetére


Melack
veterán

Feleségemnek hasonló volt, a megszűnt OTP számlára utalták vissza egy vásárlás összegét. Bement a fiókba a levéllel, és odaadták neki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17937) joergie válasza V/ (#17935) üzenetére


joergie
őstag

Az volt az érdekes, hogy amikor személyesen mentem be, még kettőt telefonált is kompetens személlyel, és úgy jött ez az info(ami mint utólag kiderült, fals). Most meg Fraud Management Team abszolválta a problémát, az ő pecsétjük van a levélen. Mindenesetre megoldották, úgyhogy nincs para.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#17938) herrká válasza herrká (#17925) üzenetére


herrká
senior tag

Sziasztok! A 17925-re nem reagált senki. Új próba :-)
A 2. pontban írt dologhoz annyi, hogy ma mikor hazaértem a melóból, várt a postai értesítő, hogy csomagom jött. De itt nálunk a postai nyitvatartás olyan szerencsétlen, hogy mire hazaérek, bezár. Szerdán tart tovább nyitva, az még egy hét! Ha visszaküldik a csomagot kissé ideges leszek! Hogy tudnám a kicsi kínainak jelezni, hogy máskor írjon már címet is a csomagra, ne csak nevet és telefonszámot! Az értékelés melyik pontja vonatkozhat erre, ott szeretném érzékeltetni, hogy elszúrta!
Köszönöm!

(#17939) V/ válasza herrká (#17938) üzenetére


V/
Topikgazda

2.-re
Helyzet a következő mielőtt fizetnél kiírja a címet, azt ellenőrzöd és azután fizeted ki. A kínai boltos az Aliexpress megrendelésben lévő címet nyomtatja ki a címkére, ritkán írják kézzel. Egyébként meg látnod kellene, hogy igaz-e amit mondanak és azután beszélni arról, hogy elszúrta. Lehet, hogy valami hiba miatt maradt le a teljes cím. Pl: megadtad a megyét is (State/Province/Region:) és így kevesebb dolog nyomódik ki. Ennek megoldásra ezt javaslom oda beírni: .. (két pont)
Ha te nem tudsz bemenni, valamelyik hozzátartozod is átveheti.
3.-ra Firefox

[ Szerkesztve ]

(#17940) herrká válasza V/ (#17939) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm a választ!
Kiírja a címemet mikor fizetek, igen! Megyét nem írtam be. Az igaz, hogy még nem láttam a csomagot, aki hívott a postától, ő mondta, hogy nincs ráírva cím.
A hozzátartozómmal egy helyen dolgozok. Együtt megyünk, együtt jövünk... :-)

3. Itthon azt használok. Csak gyorsan ki akartam kettőre egészíteni az 1-es pontban írt dolgot, ezért léptem be a cégnél. Ott pedig csak króm van... Azért riadtam meg, ahogy itt olvasgatok feltört fiókokról... Gondoltam azért van ez az anomália.

(#17941) V/ válasza herrká (#17940) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamit be kell írni oda, mert nem engedi elmenteni a címet.
Itt biztos nem olvastál feltört Aliexpress fiókról.

[ Szerkesztve ]

(#17942) herrká válasza V/ (#17941) üzenetére


herrká
senior tag

Lehet akkor lekopott. Megnézem ha valahogy hozzájutok. Egyébként mostanában elég gyatra csomagolásban érkeztek dolgok. Az asszony konyhai kiegészítői, ilyen műanyag formák, egyebek, csak abban a szürke műanyagos borítékban, agyon gyűrötten. Telefonra üvegfólia jött bubifóliában és az említett borítékban. A múlt évben még dobozban, szivaccsal, apró kis ajándékokkal érkezett ugyanez. Igaz mástól, de árban nagyjából ugyan annyiért...

Bocs, nem itt olvastam valóban!
Nemrégiben olvastam vagy két ilyen külföldről rendelős cikket. Abban nagyon el akarták venni a kedvet. Azokban a cikkekben írtak feltört fiókokról, leürített számlákról.. Most kerestem, de nem találom...

[ Szerkesztve ]

(#17943) V/ válasza herrká (#17942) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gond, ne keresd, azok nem Ali-s témák lehettek. Több éve használom, hozzám nem került ilyen információ, sehol nem olvastam ilyet. De majd csak megerősíti más is ezt.

(#17944) herrká válasza V/ (#17943) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm, Neked is elhiszem, nem szükséges megerősíteni! :-) Pár hete olvasgatok itt, Te nagyon vágod ezt a témát és sokat és türelemmel segítesz nekem/nekünk amatőröknek.. Köszönöm!

(#17945) artiny


artiny
őstag

nalatok is elofordult hogy nem tudtatok fizetni, amikor beadjatok a bankkártya adatait azt irja, hogy varjatok es atiranyit a fooldalra ? es nem valtozik az allapot "pay now" -rol arra,hogy ki lett volna fizetve?
idaig VISA kartyam volt, most atmentem egy masik bankhoz ahol MASTERCARD van , lehet ez miatt?

(#17946) V/ válasza artiny (#17945) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld a régi kártya adatokat. Összefoglaló GYIK
És a böngésző gyorsító tárat és sütiket, egy tiszta helyzetet teremteni az új kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#17947) artiny válasza V/ (#17946) üzenetére


artiny
őstag

koszonom a valaszt

akkor is van mit torolnom,ha soha nem volt elmentve a kartya adataim? szoval nem volt kipialva hogy save this card amikor be kell adni a bankartya adatait

(#17948) V/ válasza artiny (#17947) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert a fiókod eltárolja az adatokat. A mobil app minden kártyaadat tárolást töröl.

[ Szerkesztve ]

(#17949) kippedli


kippedli
tag

Régebben rendeltem egy két "nike, adidas" polót, nadrágot és cipőt aliról. Amik az utóbbi időben nem elérhetőek... gondolom a jogok miatt. Esetleg van olyan oldal ahol ezeket most is megtalálom? Köszönöm. :R

(#17950) A texasi válasza kippedli (#17949) üzenetére


A texasi
aktív tag

SportsDirect.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.