Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) sunavlys válasza sunavlys (#68997) üzenetére


sunavlys
senior tag

közben próbáltam utána nézni

elvileg a feladástól számított 5 nap

augusztus 21-én adták fel és még nem jött meg

akkor reklamáljak?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69002) sunavlys


sunavlys
senior tag

kaptam egy ilyet refundra:

Dear buyer, Sorry for bringing you inconvenience, maybe the item was damaged on the way, we will improve in the future. In order to guarantee your benefits, we will refund you first, but can you choose other dispute reason?
Can you choose reason "Personal Reason" or "Shipping method was not as described" to open dispute for asking refund?
Could you do us a favor and open dispute as following steps to get refund, please?
Step 1: Open dispute, choose “Only refund"
Step 2: Choose dispute reason" Buyer don't like it or buyer no longer need it or buyer find others cheaper" or "Shipping method was not as described" ( Any buyer personal reason is fine!!!)
Step 3: Contact us to pay you back directly, thank you!

Belemenjek, meg lehet bízni bennük?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69003) V/ válasza cintula187 (#69000) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig mindig mellékeltek egy angol nyelvűt ha az is meg lett mondva hogy kinek akarják eljuttatni ezt az igazolást.

[ Szerkesztve ]

(#69004) V/ válasza sunavlys (#69002) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez szokott lenni a normális megoldás, mi más lenne? Csak dispute keretében tudod a pénzt hivatalosan visszakérni és ez annak tűnik.

(#69005) ACE- válasza V/ (#69004) üzenetére


ACE-
addikt

Gondolom nem ez a valós indok, hanem hogy tök szar a termék amit küldtek...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#69006) internetezoo


internetezoo
senior tag

AliExpress megtéríti a hamis pendrive összegét amit kb. 25 nap után jeleztem chaten.

(#69007) ACE- válasza internetezoo (#69006) üzenetére


ACE-
addikt

Én sajnos 4 hónap után próbáltam ki egy MP3 lejátszót, ami semmilyen memóriakártyát nem ismer fel. Jeleztem chaten, nyilván más megoldás nem volt, a 4,4$-ba kerülő használhatatlan termék ellentételezése 3.23$ visszatérítés volt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#69008) -Skylake-


-Skylake-
addikt

helo

ilyet lattatok mar ? ha igen, van erre valami epkezlab magyarazat ?

utolso sor a lenyeg. ez egy 12.en leadott rendeles, aug 20.an kaptam egy bejegyzest trackingbe, hogy leaving china, eltelt par nap, utana mutattam egy isminek aki nagyon soakt rendel alirol, akkor keszult a bal oldali screenshot (aug24-25 kornyeke). eltelt az a 3-4 nap es jott egy email, hogy van update. rafrissitettem, es ugyan azt a bejegyzest latom utolsonak, csak megvaltozott a timestamp es mostmar 28. az a nap amikor elhagyta kinat, ertelemszeruen a 20.ai bejegyzes pedig eltunt (azaz ugy el nem tunt, csak mostmar mas timestamp van rajta).
kerdes : ez mi a f**zom ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#69009) sunavlys válasza V/ (#69004) üzenetére


sunavlys
senior tag

csináltam egy dispute-ot mert a a küldött termék gyenge minőségű, 3-4 használat után eltört
erre írták, hogy a dispute-ot vonjam vissza és más indokkal dispute-oljak

erre kérdeztem, hogy lehet dispute-ot módosítani/újraindítani???

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69010) sunavlys válasza ACE- (#69005) üzenetére


sunavlys
senior tag

így van

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69011) sunavlys válasza ACE- (#69007) üzenetére


sunavlys
senior tag

4 hónap után is lehet reklamálni??? nem tudtam

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69012) V/ válasza ACE- (#69005) üzenetére


V/
Topikgazda

Buyer don't like ez neked miért nem valós? Nem fedi azt hogy nem felel meg neki? Felsorolt 4 féle opciót.
Írhatod az is hogy gyenge a minősége, de ugye nem a kereskedő gyártotta, akkor sem az ő hibája lesz.
De választhatod ami szerinted az igazság aztán mire fogsz menni vele, ő is el kezd kekeckedni.

(#69013) V/ válasza sunavlys (#69009) üzenetére


V/
Topikgazda

A "megszakított" Cancel dispute (dispute megszakítása) esetén lehet másikat indítani, ha a buyer protection (vásárlói védelem) ideje még nem járt le.
Módosítani is lehet.
Mindaddig amíg az első feltétel nem teljesül vagy amíg be nem következik az AliExpress döntése.
Elnézést hogy nem ezt írtam rögtön.

(#69014) cintula187 válasza cintula187 (#69000) üzenetére


cintula187
addikt

Posta válasza az igazolásra.:

Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

Tájékoztatjuk, hogy az Ön által megadott ECSCCA kezdetű azonosító alapján a Magyar Posta nem vezet nyilvántartást a küldeményről, ezért annak a hollétéről nem rendelkezünk információval.

A Magyar Postához érkezést követően a küldeményen lévő címadatok alapján (nem könyvelt módon) levélszekrénybe kézbesítjük azokat, vagy postahelyen biztosítjuk az átvételt, ha a mérete nem teszi lehetővé a levélszekrénybe kézbesítést.

Postai nyilvántartásunkban kizárólag a könyvelt, ISO szabványnak megfelelő nemzetközi azonosítóval ellátott küldeményeket regisztráljuk. Az ilyen jellegű küldeményekkel kapcsolatban nem áll módunkban részletes kivizsgálást lefolytatni.

Amennyiben nem érkezett meg küldeménye, reklamációjával szíveskedjen közvetlenül a küldemény feladójához fordulni.

:W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#69015) dethroner válasza cof (#68960) üzenetére


dethroner
veterán

Jött postától email, amiben van magyar nyelvű sajnálkozás és angol nyelvű igazolás. Magyarul ez van benne:
Sajnálattal értesültünk arról, hogy a 2023. augusztus 11-én tett és 17-én kiegészített bejelentésében jelzett küldeményt nem kapta meg.
A feladó nem könyveltként postázta az Önnek szóló levelet. A küldemény egyedi (ECSCCA...) azonosítójának a postai kezelésben nincs szerepe, ez csak a típusát azonosítja. Ez alapján úgynevezett nemzetközi üzleti levélként érkezett hozzánk.
Ügyfeleink az AliExpress webshop oldalán láthatják ezeket az azonosítókat, melyek kizárólag a Kína-Magyarország nemzetközi szállítási szakaszon azonosítják be a küldeményt. A magyarországi kézbesítési ágon ezeknek az azonosítóknak már nincs szerepük, ezért nem könyvelt - közönséges küldeményként kezeljük.
Ezeket a leveleket logisztikai folyamataink során regisztrálás nélkül továbbítjuk, egyedi azonosítószámmal nem rendelkeznek, így postai kezelésük körülményeit kimutatni nem tudjuk, hollétükről a nyilvántartásunk alapján nem rendelkezünk további információval, ezért vizsgálatukra nincs lehetőségünk.
A nem könyvelt küldemény elveszése esetén a postai szolgáltatókat nem terheli kártérítési kötelezettség.
A fentiek értelmében, mivel a küldeményhez nem társul részletes postai nyomkövetés, társaságunk nem vállal felelősséget a nem postai üzemeltetésű nyomkövetési oldalakon megjelenített adatok hitelességéért.
Kérésének megfelelően válaszlevelünk mellékleteként angol nyelvű igazolást biztosítunk, mellyel a feladót a történtekről tájékoztathatja.
Bízunk benne, hogy bár a panaszában foglaltakat a küldemény sajátosságai miatt igazolni nem tudtuk, Ön elfogadja válaszunkat. Amennyiben panaszának kivizsgálásával, illetve tájékoztatásunkkal elégedetlen, álláspontját alátámasztó bizonyítékaival jogorvoslati eljárást kezdeményezhet. (Jogorvoslati tájékoztató a lap alján.)

Kíváncsi vagyok, ha elküldöm az alinak, foglalkoznak-e még vele.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69016) V/


V/
Topikgazda

Rövid összefoglaló, ami talán segít a postások felé igazolás kérésre.
Vannak ezek a ECSCCA00…………. formátumú küldemény azonosítót kapott küldemények.
Amelyeknek így néz ki a címkéjük:

A küldemény megérkezik Budapestre, a Cainiao itteni megbízott logisztikai cége levámoltatja, majd átadják annak a cégnek, amely a Magyar Postánál megrendeli és átadja kézbesítésre. Az átvevő postai részleg az 1005-ös postai egység. (NPKK Vecsés)

Megbízó a Cainiao és a postai konszolidátor (aki a Magyar Postát megbízza üzleti levélként történő kézbesítéssel) a European Chinese Supply Chain Zrt. röviden ECSC.

Látható, hogy van olyan írva DÍJ HITELEZVE Magyar Posta, ez azt jelenti, hogy a postások megelőlegezik a feladási díjat és hónap végén kiszámlázzák az összes ilyen levél feladási díját a megbízónak, aki az ECSC lenne.

Ez azért adja, hogy létezik valamiféle nyilvántartás, valójában a mezei leveleket is tudnák úgy könyvelni, hogy mi is lássuk, hogy hol tart, de ehhez nincs akarat a posta vezetésében, a technikai feltételek már most adottak ehhez a nyilvántartáshoz.

A küldemény típusa Üzleti e-kereskedelmi levél (ez Magyar Postai fogalom) és alatta az ECCSCCCA.... azonosító. Ez a küldemény mivel az 1005-ös budapesti postán lett feladva belföldi küldemény, nem külföldi.
A nyomkövetési információknál az Arrive at local delivery office dátum, időpont azt jelenti, hogy akkor adta át a Cainiao képviseletében az ECSC a Magyar Postának, nem a kézbesítő postára érkezik meg.

A Magyar Posta dolgozója kézbesíti a levél kézbesítési szabályok alapján. Ha a küldemény 24 mm-nél vékonyabb és behelyezhető a postaládába akkor a leveles postás kézbesíti, ha nem ilyen a küldemény (vastagabb 24 mm-nél vagy más okból nem helyezhető a postaládába) akkor értesítést kapsz (sms vagy papíros) és postán a hivatali kézbesítőknél veheted át.
Mivel csak normál levél, nincs nyomkövetési száma, ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni.

Persze véleményem szerint megkapják és ha nem is kézbesítik akkor is felszámolják a Cainiao felé az üzleti levél bérmentesítési díját. (Ennél átvesznek X küldeményt naponta és a hónap végén leszámlázzák az addig átvett X+X+X... számú üzleti levelet. Se kártérítés, se tételes elszámolás, csak nyereséges üzlet nekik.)

[ Szerkesztve ]

(#69017) V/ válasza dethroner (#69015) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan erről az igazolásról írogattam.

(#69018) LouiS22 válasza V/ (#69016) üzenetére


LouiS22
veterán

És ne feledd, hogy az említett cég tulajdonosa 50 százalékban a Magyar Posta.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#69019) V/ válasza LouiS22 (#69018) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem érdekes a mi szemszögünkből és nem egészen úgy van már, mert 2021 végétől European Post Service (EPS) Kft. a többségi tulajdonos, az állami vállalat pedig háttérbe szorult.. De mivel ZRT. nem ismert a jelenlegi felállás, %-os arány.

(#69020) dethroner válasza V/ (#69017) üzenetére


dethroner
veterán

Tudom, oké , de csak mostanra sikerült beszerezni :)
A vitát lezárta az ali, és a fellebbezést is elutasította. Van valami ügyfélszolgálat, ahová még el lehet küldeni, vagy ez már veszett fejsze?
Közben láttam még az eladónak tudok írni, csináltam képmentést a pdf fájlról, mert csak képet lehet csatolni. Írtam hogy mostanra van bizonyítékom és vagy adja vissza a zöldhasúakat, vagy küldje újra egy normálisabb, könyvelt szállítással. Kíváncsi vagyok, reagál-e.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69021) V/ válasza dethroner (#69020) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol adtad be a fellebbezést? A lezárástól számolva 7 nap eltelt?
Ha nem, akkor jöhet ez az Összefoglalóból:

A dispute döntés elleni fellebbezés
Ezen a linken Aliexpress Special Dispute Appeal
áll rendelkezésre egy fellebbezési űrlap

[ Szerkesztve ]

(#69022) dethroner válasza V/ (#69021) üzenetére


dethroner
veterán

Hol adtam be a fellebbezést? My orders/order details/see request/appeal
Itt látom hogy mit döntött az ali. Hogy mikor volt, nem tudom. De köszi a linket, oda feltöltöttem, várom hogy mit lépnek :R

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#69023) Submarine


Submarine
senior tag

Üdv!
A standard shippinget még mindig az EO hozza?
Avagy melyik szállítási mód mondható megbízhatónak manapság?

(#69024) ACE- válasza Submarine (#69023) üzenetére


ACE-
addikt

Van amit a Posta, de ugyanúgy plusz fizetés nélküli. Sokan panaszkodnak rá, de nekem múlt héten a Budapestre megérkezés után másnap már ki is hozták, akár az EO... ilyen is van. Mondjuk nem olyan rugalmasak, de villanyórába berakták így is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#69025) sunavlys


sunavlys
senior tag

Szükségem volna egy ilyenre:
[link]

Mért szállít Magyarországra a 2/16 GB-os Cube-ból? Pedig van belőle még 194 db.

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69026) V/ válasza sunavlys (#69025) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert valamiért nem használható az EU területén, vagy más oka van. Pl jobban megéri neki a 4/64-es verziót szállítani. De csak az eladó tudja pontosan megmondani, mi nem. De a 2/16 az nagyon gyenge, nem érdemes megvenni. A +7000 Ft különbség megéri.

[ Szerkesztve ]

(#69027) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

sziasztok.

eddig ECSCCA csomagom 158 kezdetű számsorra váltott. ugye jól gondolom ez EO lesz ?

(#69028) V/ válasza Cblacksmithc (#69027) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert csak az Express One használ 24 számból álló küldeményazonosítót, de nem mindig 158-al kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#69029) Cblacksmithc válasza V/ (#69028) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

lehet h.153-mal kezdődik... :B

esetleg mennyi idő még mire megérkezik :U

[ Szerkesztve ]

(#69030) csuhi17


csuhi17
tag

ECSCCA kisméretű csomagom Aug. 22.-én
Out for delivery
[HU]Arrived at local delivery center
Ma hozta a postás, hiába mentem fel a postára, semmit nem tudtak mondani, nem találták.

(#69031) csuhi17 válasza sunavlys (#69025) üzenetére


csuhi17
tag

Nem csak azt nem, de a 4/32 eset sem. csak a 4/64-eset.

(#69032) dzf007 válasza csuhi17 (#69030) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem ma:
2023-08-30 00:25
GMT+1
Out for delivery
Leaving transit country/region.. Pár nap és hozza a postás!

(#69033) sunavlys válasza V/ (#69026) üzenetére


sunavlys
senior tag

kösz, de nekem csak "minimális" rendszerigényem van

van egy hasonló 1/4 GB-os X96Q pro boxom, tökéletesen működik csak a Wifije szakadozik, ezért gondoltam erre a külső antennásra

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69034) sunavlys válasza csuhi17 (#69031) üzenetére


sunavlys
senior tag

igen, a pirosakat és a zöldeket sem szállítja, csak a kékeket

ami érdekes, hétvégén volt akció, akkor még szállított belőle, csak lecsúsztam róla

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#69035) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Működik valakinél az EO csomag követési oldala ,
nálam ha beírom a csomagkövetési számot csak pislog keres de nem talál semmit

(#69036) Jar válasza lacoka55 (#69035) üzenetére


Jar
tag

Nálam működik.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#69037) lacoka55 válasza Jar (#69036) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Nálam valami történt vele bejön az oldal de ha beírom a követési számot beszürkül az oldal keres de nem talál semmit valamiért más böngészővel is ugyan az a helyzet

(#69038) Cblacksmithc válasza lacoka55 (#69037) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

beírod kereső, hogy express one, rákatt
betölt
csomagkövetés katt
belföld vagy nemzetközi...

így csinálod ? :U

[ Szerkesztve ]

(#69039) Jar válasza lacoka55 (#69035) üzenetére


Jar
tag

Látom, már érkezett hathatós segítség.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#69040) cintula187 válasza cintula187 (#69014) üzenetére


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ezt végülis buktam?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#69041) Cblacksmithc válasza cintula187 (#69040) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

szerintem tudod rá a választ :K

(#69042) ggabor02 válasza cintula187 (#69014) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ne aggódjál, nekem a standard shippinges LS...NL-t nyúlták most le, amely viszont könyvelt.
Beírta reggel hat óra pár perckor (!) a sikertelen kézbesítést, majd átszállítás másik postára az én kérésem alapján.
Azóta a csomagnak nyoma veszett. Az Ali is nagy ívben elhajt majd, mert a tracking szerint én kértem az átszállítást, valamint nem tudták kézbesíteni.

A mai MPL-es PNLUC: reggel jön az értesítő, hogy 9-12 óra között jön az MPL. Hurrá, fejlődés történt. Nem 8-17 között írja, mint eddig. 14:20-kor telefonál a csávó. Sajnos már senki nincsen otthon, este amúgy is megyek a postára, hátha előkerül a LS...NL.

A múlt heti MPL-es PNLUC: papíron kétszer próbálták kézbesíteni. Az egyik napon 19 óra után (!) a bejegyzés szerint. Miután valaki rájött náluk, hogy a második napon a kiszállító állítólag senkinek semmit nem vitt ki, harmadik alkalommal kihozta egy másik normálisabb futár.

Ezek bármilyen kis mértékű fejlődésre is teljesen képtelenek.

(#69043) devast


devast
addikt

Üdv!

Gyors kérdés, amire nem igazán láttam választ az összefoglalóban:
Ha 150 eur fölötti a rendelés, akkor az egyes szállítási módoknak milyen plusz költsége van, természetesen az áfán és vámon felül? Értem ez alatt, hogy a vámkezelés eljárásért mennyit kérnek ?

(#69044) lacoka55 válasza Cblacksmithc (#69038) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Többször használtam már ismerem a működését ezidáig mindig működött de most nem
utólag utána nézve le voltak tiltva a sütik ezért nem működött

(#69045) Cblacksmithc válasza lacoka55 (#69044) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

akkor a hiba a Te rendszeredben volt :)

(#69046) V/ válasza devast (#69043) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az Összefoglalóban a vámolási résznél. De akkor írom MP 4000 Ft, futár cégek 5500-10000 Ft

(#69047) Wolfram válasza cintula187 (#69040) üzenetére


Wolfram
aktív tag

Szóval akkor meg se próbáljam.. pont van egy ilyen csomagom. :(((

(#69048) Submarine válasza Wolfram (#69047) üzenetére


Submarine
senior tag

Gazdagabbak lettünk egy tapasztalattal.

(#69049) cintula187 válasza Wolfram (#69047) üzenetére


cintula187
addikt

még lehet hogy valójában úton van :)) :W

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#69050) ACE-


ACE-
addikt

Asszem ez rekord, 24-én rendeltem holnap hozza az EO. :Y

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.