Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) syberia


syberia
veterán

Ivermektin. Talán a leghatásosabb gyógyszer, az összes jelölt közül? :)

https://howbad.info/

(#45352) Floyd80 válasza t72killer (#45349) üzenetére


Floyd80
addikt

Ha így fog kikapni, akkor én is. :DDD

De nem engedheti meg magának és a pártjával sem cseszhet ki így a hajrában, akármilyen komoly is ez a betegség, keményen kampányolnia kellene, hogy egyáltalán még esélye legyen, mert a tűzoltás már nem elég, nem csökken a hátránya (sőt nőtt is a kórházba vonulással), csak kb. szinten tudja tartani. Biden meg újra el kezdett kampányolni az ingó államokban.

Szóval ha betegen nekiállna kampányolni, a saját életét veszélyeztetve, azt mondom, hogy tökös fickó.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45353) idegen lény válasza Floyd80 (#45352) üzenetére


idegen lény
őstag

De fontos dolog az a hatalom! :W Meg még pénze sincs elég.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45354) lacafaca válasza Floyd80 (#45352) üzenetére


lacafaca
őstag

nagyon off, de:
2016

kiröhögte a fél világ :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45355) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nehéz tudom, de menni fog kevesebb politikával is. :R

Mindeközben:
Értesítjük, hogy az EESZT Lakossági portál felületére betegdokumentuma érkezett.
:Y

Meglepett ez az email, mert közelében nem jártam semmi EÜ intézménynek. Nem is találok semmi dokumentumot feltöltve... :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#45356) Floyd80 válasza lacafaca (#45354) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, ez is benne van most is, de a battleground államokban sokkal nagyobb az olló, mint 16-ban, ott kb. 8 államban vezetett Trump az utolsó pollok szerint és nyert 10-11 államot, most egyben vezet, az is hibahatáron belül Texasban, és hat van, ami eléggé egál, de nem nyerheti meg mindegyiket.

És hogy ne legyen off, a csavar akkor jön mikor Biden is elkapja, mert Donald ezt akarta. :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45357) zilazil válasza Floyd80 (#45356) üzenetére


zilazil
senior tag

A kínaiak meg közben a markukat dörzsölgetve ördögien kuncognak. ;]

(#45358) idegen lény válasza Floyd80 (#45356) üzenetére


idegen lény
őstag

Vagy nem csak ő, ha még fertőz. Fertőz még egyáltalán? Vagy már kiirtottak belőle minden vírust?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45359) Floyd80


Floyd80
addikt

https://qap.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/COVID-19.html#global-overview-tab

Gondolom a vörös nem a legjobb szín.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45360) BalanceR válasza Floyd80 (#45356) üzenetére


BalanceR
addikt

Amatőr ez a Trump gyerek. Megpróbálná megfertőzni az ellenfelét egy veszélyes vírussal?

Példát vehetne Putyinról ő nem süllyedne idág...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#45361) lacafaca válasza idegen lény (#45358) üzenetére


lacafaca
őstag

ki :D
I will be leaving the great Walter Reed Medical Center today at 6:30 P.M. Feeling really good! Don’t be afraid of Covid. Don’t let it dominate your life. We have developed, under the Trump Administration, some really great drugs & knowledge. I feel better than I did 20 years ago!

#45359 nézd a jó oldalát: elöbb elérjük a célt, a birkanájimmunitást :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45362) idegen lény válasza Floyd80 (#45359) üzenetére


idegen lény
őstag

Az első hullám meg ennek a negatívja volt hazánkat nézve. A gonosz migránsok behozták hozzánk a vírust, és itt fölszaporították Petri-csészékben. Ez jól látszik azon, hogy körülöttünk sehol sincs ennyi vírus, mert mind behozták hozzánk. Csak ellenségeink vannak. És még csodálkoztok, hogy fegyverkezünk tankokkal meg repülőkkel? Izlandot viszont nem értem. Ott mintha az első hullámban alig lett volna fertőzött. Mit csináltak? Björk koncertkörutat szervezett vagy mi? Az is meglepő, hogy Afrikában ilyen jó a helyzet. Sok az UV? És miért éppen Alaszka?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45363) Floyd80


Floyd80
addikt

https://24.hu/belfold/2020/10/05/koronavirus-mol-tiszaujvaros-poliol-uzem-dolgozok-ketszaz-fertozott/

Eddig mintegy kétszáz munkavállalónak lett pozitív a koronavírus-tesztje a tiszaújvárosi Poliol projekten dolgozók közül.

A MOL kiemeli, a vállalat készen áll a védekezésre, emellett szigorú óvintézkedéseket hoztak. Így az irodaházakban és a telephelyeken kötelező a maszkhasználat, a rendszeres, fertőtlenítő kézmosás és a távolságtartás, valamint fertőtlenítő takarítást végeznek. Emellett folyamatosan tesztelik a fizikai munkavállalók, valamint az irodai és szellemi dolgozókat. Ennek megfelelően 2-3 hetente minden fizikai dolgozót szűrnek, valamint október végéig a szellemi dolgozók 100 százalékát letesztelik.

Kovács Z-t idézve, de, sikerült?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45364) t72killer válasza idegen lény (#45362) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"És miért éppen Alaszka?"
Alaszka nem számít rossznak, csak a térképen nem színezik másképp, mint a többi usa államot;)

Izlandon ha egy oviscsoport elkapja, az rombadönti a nemzeti statisztikát, uis összesen kb 340ezer ember lakja a szigetet:))

#45363: vajon rájönnek, hogy az ISKOLÁKAT és ÓVODÁKAT kellett volna zárni, még szeptemberben? Már kb indulhatna újra az oktatás, lévén a legfőbb vektort derékba törve a tavaszihoz hasonlóan pár hét alatt elfojtotta volna a járvány terjedését. Sebaj, nem akarásnak nyögés a vége, majd bezárja a boltot a vírus.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45365) gergo5991


gergo5991
őstag

mivel covid miatt január óta nem járok melóba, max havi 1x, mit kezdjek a szabad időmben? mert kb kezdek bele bolondulni. Az összes filmet sorozatot megnéztem ami a neten van, játékokat maxig kitoltam, már nem tudom lefoglalni magam. 2 percenként ph frissités, email nézés, 10x youtube frissités hátha feldob valami ami le tudna foglalni, hirportálok frissitése.. és ez megy egész nap.

(#45366) t72killer válasza gergo5991 (#45365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tanulj valamit. Új nyelv, történelem érdekes szeletei, természettudományok... :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45367) gergo5991 válasza t72killer (#45366) üzenetére


gergo5991
őstag

programozni tanultam, hátha sikerül vele melót keresnem, de bullshit az egész. Az online ingyenes tananyagokon végig mentem, tutorialoakt megcsináltam, de igazi feladatok célok és mentor nélkül lóf. ér az egész. Szinte nincs olyan téma amibe ne ástam volna bele magam 3-4 napig, aztán meguntam. Január óta sok idő eltelt, és úgy gondolom még sok lesz az is ameddigre engednek melózni mert covid miatt zárva vagyunk ugymond
Valamilyen szinten már kezdem átérzni a börtönlakók életét, de ott legalább közösségben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#45368) Kékes525


Kékes525
félisten

Trump, mivel jól érzi magát, kiengedték a kórházból. Azonban az állapota szerintem erősen kérdéses. Korántsem biztos, hogy ilyen rövid idő alatt kigyógyult volna, hiszen lázas volt és oxigént is kapott, valószínűleg nem viccből. A Dexamethasone-on láztalanná tudja tenni átmeneti időre, mert gátolja a T sejtek és makrofágok citokin termelését. A túlzott citokin termelés az, ami lázzal, fáradtsággal és egyéb vírusfertőzéssel kapcsolatos tünetekkel jár. Ez azonban átmeneti és visszaüthet, mivel a Dexamethasone-tól az immunrendszere gyengébb lett. A kritikus idő általában a 7. - 10. nap, amikor elválik, hogy gyógyul, vagy súlyosbodik az állapot, de mivel Dexamethasone-t kapott, szerintem teljesen feleslegesen, ez az idő hamarabb is bekövetkezhet. Ha mégsem súlyosbodik az állapota, akkor azt a Regeneronnak köszönheti. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45369) #16729600


#16729600
törölt tag

Jáááj, fasza reggel: nemsokára indulunk teszteltetni. Ha nem veri ki a biztosítékot rakok fel anyagot és leírást a horvátországi tesztgyakorlatról....

(#45370) bigdady válasza Floyd80 (#45363) üzenetére


bigdady
nagyúr

De van-e bajuk erről nem írnak sosem..Az hogy pozitív nem jelent semmit, mennyinek van bármi baja és mi. Engem ez érdekelne a darabszám önmagában nem az csak egy a napi 800-1200-ból.

[ Szerkesztve ]

(#45371) BalanceR válasza Kékes525 (#45368) üzenetére


BalanceR
addikt

Van benne logika, de szerintem azért az az orvosi team jobban tudja, mit csinál, mint mi itt a PH-n.
Trump erőszakos, akaratos, nárcisztikus, rajta van a nyomás a kampány miatt, de szerintem, ha valóban lenne komoly kockázat a leírtakra az orvosai, tanácsadói letiltanák. De majd meglátjuk...

gergo5991 Nyelvtanulás, edzés volt már?
Illetve ami szerintem eléggé le tudja kötni az embert, és hasznos tudást adhat pl : grafika, kép, videószerkesztés, fényelés, eg kis 3D modellezés, esetleg animáció... Leírások, turorialok bőven elég alapot tudnak adni ezekben a témákban.
Btw milyen jellegű a meló egyébként?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#45372) Ricardo válasza Kékes525 (#45368) üzenetére


Ricardo
félisten

Ő most fertőz, vagy nem fertőz? Mert kiengedték, és gondolom figyelik hogy van. de mi van azokkal akikkel találkozik? Vagy azért karanténban marad?

(#45373) Kékes525 válasza BalanceR (#45371) üzenetére


Kékes525
félisten

Arra gondolok, hogy az orvosok azért adtak neki bátran Dexamethasone-t, mert bíztak a Regeneronban. Amúgy a nemzetközileg elfogadott protokoll az, hogy Dexamethasone-t csak súlyos betegeknek adnak a citokin vihar enyhítésére. Ha ő súlyos beteg lett volna, akkor szerintem kizárt, hogy a Dexamethasone ennyire helyrepofozza. Másrészt az orvosok nem vállalták volna a kórház elhagyását. Az is valószínű, hogy Trump erősen beleszólhatott a kezelésébe. Számára a betegség az emberi gyengeség jele. Ezt az apja nevelte belé. Sok a kérdőjel ebben a történetben.

(#45372) Ricardo

Igen, ő még nagy valószínűséggel fertőz. Úgyhogy, amikor kikocsikázott a kórházból a két ügynököt megfertőzhette, akik mellette ültek. Hiába védekeztek azok. Karanténban kell maradnia elméletileg. Dehát ő Trump, ki tudja mit fog csinálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45374) Szakbarbár válasza gergo5991 (#45365) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Esetleg kimehetnél a szabadba túrázni, sportolni valamit.
Bár nálunk pont az ellenkezője van. Sosincs időm semmire a 2 gyerek mellett (8 hónapos, 2.5 éves)

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#45375) pjen válasza gergo5991 (#45367) üzenetére


pjen
félisten

Én tudok például egy vastelepet ahol hónapok óta ki van írva,hogy melóst keresnek.Vagy elmehetsz önkéntesnek például a Vöröskereszthez.Az önkormányzat is bztos tudna valamilyen segítő melót ajánlani.

(#45376) S e t h válasza BalanceR (#45371) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem Trump meghalt,csak nem képes elfogadni.
Vagy alterego.
De biztos vagyok benne, hogy nagyjából.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#45377) radi8tor válasza pjen (#45375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van munkája, de nem kell bejárni.

⭐ Stella

(#45378) Stanlee válasza bigdady (#45370) üzenetére


Stanlee
őstag

Az ide irok tobbseget szerintem tokre nem erdekli, hogy a pozitivra teszteltek mekkora resze labon kihordos, vagy enyhe tunetekkel pozitiv.

Aki ilyesmiken filozofal, az koronavirus tagado. :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45379) Drizzt válasza gergo5991 (#45365) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mit jelent az, hogy nem jarsz meloba? Nincs is, vagy tavolrol kell dolgozni? Nekem itthonrol kell dolgozni, de azert a melo mennyiseg nem eppen keves.
Masik fontos kerdes: egyedul laksz? Ha igen, azt lehet a legerdemesebb megvaltoztatni. En pl. visszakoltoztem a csaladi otthonba ev kozben, messze a korabbi lakohelyemtol. Ezerszer jobban erzem magam azota.
Meg igen, a sport is hasznos tud lenni. Nalam mostanaban kezd enyhulni az unalom/erdektelenseg.

I am having fun staying poor.

(#45380) t72killer válasza Stanlee (#45378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És az téged érdekel, hogy a pozitívra teszteltek nem kis eséllyel fertőznek? +így eljut olyan emberekhez is, akik már nem lábon/esetleg sehogyse hordják ki?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45381) pjen válasza radi8tor (#45377) üzenetére


pjen
félisten

Ha annyira unatkozik,olyan sok munkája nem lehet.Valamilyen karitatív melót biztos találna.

(#45382) bigdady válasza t72killer (#45380) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt tudjuk. Engem az érdekel betegek-e

[ Szerkesztve ]

(#45383) Ringman válasza gergo5991 (#45365) üzenetére


Ringman
nagyúr

feltételezem nem kertes házban laksz, hanem lakásban.
olvasás, nyelvtanulás, biciklizés/túrázás

(#45384) t72killer válasza bigdady (#45382) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felük igen. És?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45385) Drizzt


Drizzt
nagyúr

818 uj fertozott, 20 uj elhunyt a mai statisztikaban. Utobbi eddig a legmagasabb emlekeim szerint.

I am having fun staying poor.

(#45386) bigdady válasza t72killer (#45384) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan van az infó? És mi?

(#45387) lacafaca válasza bigdady (#45382) üzenetére


lacafaca
őstag

Mint a kozolt adatokbol lathato korhaz/halott eleg kis szamban (persze ha hihetunk a kozolt adatoknak :N )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45388) cappa72 válasza t72killer (#45380) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engem az érdekelne, hogy meddig képes fertőzni a pozitív eredmény.
Sajnos nem találtam mgefelelő biztos infót. Csak "lehetséges", "általában", "várhatóan", "jellemzően"...
10 nap
14 nap
3 hét
4 hét

És akkor már 4. hete pozitív (4 mintavétel; logikusan az első kettőnél még érthető is, de 4 hét elteltével még mindig az...) a srác.
Ill. ugye a PCR nem a fertőzhetőséget mutatja, hanem a jelnlétét a vírusnak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#45389) Ringman válasza Floyd80 (#45363) üzenetére


Ringman
nagyúr

arányok miatt: ez baz megye teljes pozitív eseteinek nyolcada

(#45390) pjen válasza cappa72 (#45388) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem biztos infót nem ia fogsz találni.

(#45391) radi8tor válasza Floyd80 (#45363) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdemes elolvasni a polgármester FB posztja alatti kommenteket. [link]
MOL ígért minden szépet és jót (nem lesz tele vendégmunkásokkal a város, stb) de ebből semmi nem lett betartva. Azt írják maszkot sem hordanak és úgy járnak a TESCO-ba, dohányboltba.

⭐ Stella

(#45392) radi8tor válasza cappa72 (#45388) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennél sokkal egyszerűbben megválaszolható kérdésekre sem adtak még konkrét választ a tudósok.

⭐ Stella

(#45393) Lauda válasza cappa72 (#45388) üzenetére


Lauda
félisten

Van olyan, hogy pozitív de nem fertőz?

(#45394) lacafaca válasza Lauda (#45393) üzenetére


lacafaca
őstag

Mivel egyeltalan nem biztos hogy beteg, mert pozitiv lett egy ketes teszt...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45395) radi8tor válasza lacafaca (#45394) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másrészt ha nem köhög, nem piszkálja az orrát, akkor elég nehezen jön ki belőle és jut be másba a vírus.

⭐ Stella

(#45396) sajtos75


sajtos75
tag

El van mondva százszor, hogy aki lázas beteg. Fáj a torka szarul van az ne menjen dolgozni. A művezető helyettes meg itt ül. Hasonló állapotban. Fasza... Ennyit az emberek felelősségéről a másik iránt. :W

(#45397) cappa72 válasza Lauda (#45393) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha jól olvastam, van. "vírustörmelék" vagy mi a szakkifejezés erre.
(#44959) Rive
(#44876) Kékes525
(#44809) Rive

@(#45394) lacafaca
Mit értes ketes teszt alatt?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#45398) lacafaca válasza radi8tor (#45395) üzenetére


lacafaca
őstag

Lassan stigma lesz egy +teszt, meg a cedula hozza...agyrem

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45399) Parci válasza radi8tor (#45392) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg kell kérdezni lenkeiéket, ők tudják a választ mindenre is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45400) Drizzt válasza Lauda (#45393) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valoszinuleg van. A PCR tesztek nagyon erzekenyek, olyan virusmennyiseget is kimutathatnak, ami melllett a delikvens nagy valoszinuseggel nem fertoz. A problema az, hogy nem nagyon van egzakt hatarmennyiseg, amibol meg lehetne mondani, hogy mekkora mennyiseggel lehet fertozni, s mennyivel nem.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.