Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44551) Floyd80 válasza szabi__memo (#44544) üzenetére


Floyd80
addikt

Nem akart lázas lenni.

A vakcina klinikai vizsgálatát június 18-án kezdték meg, később mind a 38 önkéntes esetében eredményesnek bizonyult. Putyin egyik lányát is beoltották, az elnök részleteket is elárult az állapotáról.

"Az első injekció után 38 fokos láza volt, másnap pedig kicsivel több mint 37 fokot mutatott a mérő. A második injekció után szintén emelkedett a testhőmérséklete, de aztán visszaállt a normális szintre, és már jól érzi magát" – árulta el Putyin.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44552) Stanlee


Stanlee
őstag

CNBC: Coronavirus vaccine trial participants report day-long exhaustion, fever and headaches — but say it’s worth it

High fever, body aches, headaches and exhaustion are some of the symptoms participants in Moderna and Pfizer’s coronavirus vaccine trials say they felt after receiving the shots.

While the symptoms were uncomfortable, and at times intense, they often went away after a day, sometimes less.

Ennel kevesebb miatt sem oltatjak mar be magukat az emberek a influenza ellen, nem tudom mi lesz ezekkel az oltasokkal.

Ha volt mar akkor toroljetek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44553) Csatravi válasza szabi__memo (#44550) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lemaradtál valahol a bozótosban? :)
[kép]

(#44554) Lauda válasza Stanlee (#44552) üzenetére


Lauda
félisten

Van egy olyan érzésem, hogy sokan majd "rákényszerülnek" a beadatására. Szerintem ha elkészül a vakcina, hoznak olyan rendeleteket, hogy egészségügyi ellátást , idősotthonba befekvést stb stb csak védőoltás/két negatív teszt ellenében vehetsz igénybe. Utóbbit meg szépen fizetősség teszik, mivel elérhető lesz a vakcina (kivéve a sűrgősségi ellátásokat, ott marad ingyenes a gyorsteszt (addigra gondolom lesz olyan is)). Emiatt szerintem sokan lesznek úgy vele, hogy inkább beadatja (még ha tart is tőle), mint kifizesse a két teszt árát. Valahogyan biztos nyomást fognak gyakorolni az emberekre, különben jó részük nem adatná be magának. Ezen kívül tuti sok munkahelyen megkövetelik, ha hivatalosan nem is, majd megtalálják a módját annak, hogy vagy beadatod, vagy mehetsz. Persze ez lehet csak az én túlbuzgó fantáziám eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#44555) Parci válasza Lauda (#44554) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én beadatnám ilyen tünetkockázat mellett is. mert azt viszont nem hiszem, hogy az oltásra szarabbul reagálnék, mint a vírusra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44556) idegen lény válasza Stanlee (#44552) üzenetére


idegen lény
őstag

Vagyis, ha beoltatod magad, könnyen lehet, hogy ugyanolyan tüneteid lesznek, mint egy koronavírusfertőzésnél.

Valóban ennyien haltak meg a járvány miatt? Szerbia felülvizsgálja a koronavírus áldozatainak statisztikáját

A tanárok válaszoltak: döbbenetes történetek jöttek a járványhelyzet sújtotta magyar iskolákból

Müller Cecília bemutatta a maszk szabályos le- és felvételét. A használtat meg letette az asztalra.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44557) Csatravi válasza Lauda (#44554) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ebben az országban már lassan nem létezik túlbuzgó fantázia. Bármi realitássá válhat.

(#44558) Stanlee válasza Lauda (#44554) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha az oltassal kapok papirt, amivel szabadon utazhatom, en is beoltatom magam.

Amugy is evente 2 alkalommal legalabb van hasonlo magas lazzal jaro dogrovasom, szoval egyel tobb vagy kevesebb, mar nem szamit.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44559) Stanlee válasza idegen lény (#44556) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar Parci isi irta, ha 1 napig vannak ezek a tuneteid, az meg mindig jobb, mint ha tenyleges fertozes eseten nagyobb bajod lenne tole.

Influenzaoltasra en pl. hasonloan reagalok, mintha infuenzat elkapnam. De meg mindig jobb kontrollalva oltatni magam, tehat amig oltattam magam, addig csutortok-pentekre raktam az oltast, betaraztam kajabol, nulla program hetvegere, vartam a hatast, aztan hetfon mentem dolgozni, mintha semmi nem tortent volna.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44560) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Létezhet "vakcina-biztosítás", ami akkor fizet a családomnak, ha amiatt patkolok el?

(#44561) Csatravi válasza Parci (#44555) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha ténylegesen csak ennyi lesz a kockázat (1-2 nap enyhe láz) az bőven az elviselhető és vállalható kategória.

(#44562) Csatravi válasza Z.É.T. (#44560) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha létezik is amit nem hiszek, akkor se lesz senki aki ezt be fogja bizonyítani.

(#44563) Parci válasza andor80 (#44539) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk egyébként szomorúan annyit mondott a tanár négyszemközt, hogy hát igen, a tanárokat beáldozzák, a gyerekekkel meg senki sem törődik :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44564) idegen lény válasza Csatravi (#44561) üzenetére


idegen lény
őstag

Inkább a Lenkei doktor által említett kockázattól tartanék.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44565) Parci válasza idegen lény (#44564) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no és mi volna az?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44566) fatal` válasza Parci (#44565) üzenetére


fatal`
titán

A kád.. Elcsúszol és bevered a fejed és olyan h*lye leszel, mint ő. Persze vitamin businessed nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44567) Z.É.T. válasza fatal` (#44566) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nap kommentje! :DDD

(#44568) Z.É.T. válasza Csatravi (#44562) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Erre jutottam én is :(

(#44569) andor80 válasza Parci (#44565) üzenetére


andor80
senior tag

késztetés egy kád koronavírus fürdőre :)) :DD :))

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44570) Drizzt válasza Parci (#44565) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gondolom arrol van szo, hogy a betegseg lefolyasa sulyosabb lehet az oltastol. Ez egyebkent nem zarhato ki, de a klinikai tesztek vegere ki fog derulni, hogy tortenhet-e ilyen, s ha igen, milyen gyakorisaggal.

I am having fun staying poor.

(#44571) Parci válasza Drizzt (#44570) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mármint, hogy oltás után elkapom és akkor? vagy magától az oltástól járok rosszabbul, mintha elkaptam volna? (meg hát, ha választanom kéne, hogy "kit" tartok mérvadóbbnak a témában, nem a lenkei lenne az, hanem az oltás fejlesztője :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44572) Soulfly842 válasza lacafaca (#44406) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát ez felháborító, pedig itt még terjed is a vírus.

...
Nem úgy, mint a focimeccseken - mert ugye ott nem isznak alkolholt, mint a koncerteken! :D

(#44576) Drizzt válasza Parci (#44571) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Elmeleti lehetoseg mindkettore lenne. De mire hozzank eljut vakcina, addigra ugyis jo es boseges informacio lesz rola. Nyilvan ha barmelyik a ket emlitett lehetoseg kozul elofordul, akkor nem fog az adott vakcina forgalomba kerulni.

I am having fun staying poor.

(#44577) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Csütörtök reggel debütált a hazai iskolákban, óvodákban a belépés előtti kötelező lázmérés.
Az első tapasztalatok alapján az új rendszer nem okozott nagyobb fennakadást az intézmények reggeli rutinjában.

A legtöbben arról számoltak be, hogy az érintésmentes, digitális infravörös lázmérők, amiket szinte mindegyik iskolában használnak, minimum 1,5-2 fokkal alacsonyabb hőmérsékletet mutathatnak, mint amennyi a gyerekek valódi testhője. A legtöbb esetben 34 Celsius-fok körüli értéket jelzett a hőmérő, pedig a normál testhőmérséklet 36 Celsius-fok körüli.

(#44578) Citroware válasza Parci (#44571) üzenetére


Citroware
addikt

A vakcina fejlesztőjének kb. elsődleges célja azt, hogy minél többet alkalmazzák az ő termékét, minél több pénze legyen belőle.
Szemét, sötét, aljas világ ez, az a nagy helyzet. Az emberek abból az irányból beszélnek, ahonnan a pénz jön. Én a helyedben semmiképpen sem tartanám mérvadóbbnak. Nyilván azt fogja mondani, hogy az ő terméke jó. Nem érdekli őt annyira az emberek egészsége.

[ Szerkesztve ]

(#44579) szabi__memo válasza Ringman (#44577) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eleve érteni kellene hozzá. Majd pont ez lenne itthon az amihez ért aki csinálja

(#44580) rushty válasza Ringman (#44577) üzenetére


rushty
senior tag

A szándék a fontos. :F :D

Revolut meghívó pü-ben

(#44581) Parci válasza Citroware (#44578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aha, nem. ha csinál egy szar vakcinát, nem veszik meg tőle, alkalmasint szétperlik az agyát. a profit érdekli, de profitja akkor lesz, ha a termék is jó, egy oltásnál. ebben a szemét világban tudod, hogy hány kötelező oltást kaptál már életedben?

amit írsz, az inkább a non-steroid gyulladáscsökkentőkre, fájdalomcsillapítókra vonatkozik, és ott sem a termék rossz, hanem szétreklámozzák, ha csak picit is fáj a fejed, dobj be azonnal egy ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44582) Citroware válasza Parci (#44581) üzenetére


Citroware
addikt

Annyira rosszat nem fog csinálni a nyertes vakcina fejlesztője, mert akkor nem menne át a teszteken, vagy nem azt választanák sokszorosításra. Valamennyire jó munkát kell végezni ehhez, de nem az emberek egészsége érdekli őket, nem az a motiváció forrása, hanem az, hogy az ő terméküket hatásosnak nyilvánítsák. De amennyire csak lehet, el fogják hallgatni az esetleges hátulütőket, mellékhatásokat, vagy hatástalanságot. Az őket nem érdekli, hogy esetleg egyeseknek bajuk lehet tőle, csak a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#44583) Csatravi válasza Ringman (#44577) üzenetére


Csatravi
senior tag

A homlokon mért hő kevesebb mint a hónaljban mért hő. Nekem van infra (ipari) mérőm így biztosan tudom hogy így van. Ha a homlokon 37,8 fokot mérnek az már biztos 38 fok feletti láz. Nem is értettem, miért is 37,8 fokot határoztak meg homlokhőnek.
Itthon én homlokon 35,0 fokot mértem úgy hogy hónaljba higanyossal ~36,5 fokot digitális lázmérővel 36, 6 fokot mértem.

(#44584) Drizzt válasza Citroware (#44578) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A vakcinagyartonak az a celja, hogy hosszu tavon nyereseges legyen. Marpedig jelen esetben a legkisebb susmus, vagy elhallgatas is az egesz ceg letet fenyegetheti, igy nem nagyon erne meg kockaztatni. Foleg, hogy ezeknek a cegek profiljanak csak egy szelete a vakcina gyartas. Egyebkent nem nagyon lepne meg, ha olyanok lennenek az elozetes megrendelesi szerzodesek, hogy a vakcinagyartoknak ne kelljen tulzott anyagi buktatol tartania akkor sem, ha kiderul, hogy nem jo a vakcinaja, s ki kell dobni az elore legyartott mennyisegeket. De ez csak feltetelezes, nem hinnem, hogy nyilvanosak ezek a szerzodesek.

I am having fun staying poor.

(#44585) Parci válasza Citroware (#44582) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a piac egyik velejárója, hogy hiába más a célfüggvénye (profit), végül a termék is jó lesz, mert máshogy nem tudna profitmaximalizálni. ha már piacon van és ezerrel veszik és közben derül ki mellékhatás, biztos nem turnézzák végig vele a tv-ket, de a rendszerből kipottyan ez is.

de van kockázata, a világon mindennek van. a koronavírusnak is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44586) radi8tor válasza Citroware (#44582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden gyógyszernek van kb fél oldalnyi mellékhatása. A szabályok szerint a kezelőorvosnak fel kell hívnia a beteg figyelmét ezekre. Gyakorlatilag az elmúlt 20 évben mióta ez érdekel engem és figyelem: sosem ecsetelték a mellékhatásokat. Feleségemnek az egyik maradandót is okozott, nekem a másik elcseszte a vérképemet. Én jelentettem is a megfelelő hatóságnak, fel is vették alaposan a jegyzőkönyvet róla. Mondjuk azt nem tudom mit értem el ezzel, azt sejtem hogy ezeket a gyógyszergyár orra alá dörgölik - mindkettőnknél szerepelt az okozott mellékhatás a listán. Ez van.

Ez az oltás nem kötelező, meg lehet úszni a mellékhatásait.

⭐ Stella

(#44587) Parci válasza Csatravi (#44583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem 6 év alatt sem sikerült a homlokon pontosan mérni. nem az, hogy kevesebb, hanem használhatatlan. a halántékon lévő ereknél ellenben pontos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44588) radi8tor válasza Csatravi (#44583) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért határoztak meg ilyen magas értéket, hogy szinte senki ne akadjon fenn a rostán. Ilyen egyszerű ez. Kihordja a nemzet lábon ezt a járványt.

⭐ Stella

(#44589) Lauda válasza Csatravi (#44583) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is értettem, miért is 37,8 fokot határoztak meg homlokhőnek.

Szerintem ezt sokan nem értik. Bár logikát keresni az intézkedéseikben, elvesztegetett idő azt gondolom. A héten nálam mértek 35 fokot is, tavasszal 34-et.

[ Szerkesztve ]

(#44590) idegen lény válasza lacafaca (#44406) üzenetére


idegen lény
őstag

Pedig már rég el kellett volna hagyniuk ... a zenélést.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44591) Citroware válasza Parci (#44585) üzenetére


Citroware
addikt

Nem feltétlenül. Én észrevételem az - és ez bármilyen típusú termékre igaz lehet -, hogy a cégek egyre magasabb szinten végzik azt, hogy a szart is eladják a birka népnek azt elhitetve velük, hogy ez jó, a problémákat elbagatellizálva, megfelelő embereket lefizetve, haverok vannak megfelelő pozíciókban, stb...

És a nép nagyobbik - alacsony intelligenciával rendelkező - hányada el is hiszi, hogy ez jó.

[ Szerkesztve ]

(#44592) Kékes525 válasza Drizzt (#44570) üzenetére


Kékes525
félisten

"a betegseg lefolyasa sulyosabb lehet az oltastol."

Ez igaz, és igaz minden védőoltásra is. Ezért a covid vakcinát, mint minden vakcinát kizárólag csak egészséges, semmilyen fertőző betegségben sem szenvedő embernek adják csak be. Más fertőző betegség lefolyását is súlyosbítja a védőoltás (bármilyen!).

Az oltás szkeptikusoknak megjegyzem, hogy az oltás közelítőleg sem okoz akkora betegséget, mint amit a koronavírus tud. A vakcinák nem tartalmaznak teljes vírust, ezért nem is tudnak úgy szaporodni a szervezetben, mint a vírus. Ezek a vakcinák vagy egy fehérjét (spike fehérje, vírus antigént) tartalmaznak, vagy azt RNS-t ami a spike fehérjéjét kódolja és a sejtbe jutva a sejt spike fehérjét (antigént) és nem a teljes vírust fogja termelni. Csak a teljes vírus tud olyan betegséget okozni, mint a COVID-19. Mást típusú vakcinák is vannak, de ezek vannak többségben. Az egyik legérdekesebb a regeneron vakcinája: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44593) idegen lény válasza Drizzt (#44576) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt mondd a Bill Gates alapítvány által beoltott indiai és afrikai gyerekeknek is!
[link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44594) Parci válasza Citroware (#44591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha megoldható így is, igen, de egy oltásnál ez nemigen kivitelezhető. lehet lefizetni pár embert, de aztán százmilliók kapják meg. ha ott valami gallyra megy, az kiderül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44595) Csatravi válasza Lauda (#44589) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nekem most is 35,1

[ Szerkesztve ]

(#44596) Lauda válasza Csatravi (#44595) üzenetére


Lauda
félisten

Tökéletes! :DDD

(#44597) radi8tor válasza Csatravi (#44595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fűtésszezon előtt ideális. :DD

⭐ Stella

(#44598) idegen lény válasza Ringman (#44577) üzenetére


idegen lény
őstag

Most, hogy bejött a hűvös, szeles idő, már 32-33-akat is mérünk, ha egyáltalán mér valamit. A fűtött autókban meg simán előfordul többeknél is a 38-39. Csak mosolyognak rajta. Állítólag naponta kéne benne elemet cserélni, persze ennyi elemet nem adnak.

(#44587) Parci Állítólag nyakon mérve a legpontosabb, mert ott fut össze a legtöbb ér.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44599) Ringman válasza radi8tor (#44588) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kihordja a nemzet lábon ezt a járványt.

ma épp 16 embernek nem sikerült.

(#44600) radi8tor válasza Ringman (#44599) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Más baj miatt kb 5x ennyien haltak meg ma.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.