Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44801) Soulfly842 válasza Kékes525 (#44780) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mi alapján gondolod, hogy ma már oda szállítják? Eddig Nyh volt a kijelölt az eljárásrend szerint. Ez változott volna?

(#44803) Soulfly842 válasza Kékes525 (#44802) üzenetére


Soulfly842
addikt

Rosszul gondoltad. A jelenlegi eljárásrend szerint Nyíregyháza az elsődleges ellátóhely az eljárásrend szerint. Debrecen csak másodlagos, de elsődleges ellátóhelyre szállítanak most minden olyan esetet, aki kórházi ellátást igényel. Májusban igen, más volt a helyzet. Most 3 megyének az ilyen betegeit itt látják el.

Itt az alap kórházon kívül (ami még nem telített tudtommal) felújítottak egy régebbi eü-i épületet is, ami használaton kívül volt.

Pár nappal az új eljárásrend indulása után volt helyi sajtóban cikk is erről (bár pontatlanságot tartalmaz a cikk, mert azt írták, hogy hétfőtől, de valójában már akkor szombaton elindult az eljárási rend szerint a módosítás):
[link]

Mivel a 4-esről és az M3-ról a bejövő forgalom nincs messze van olyan, hogy hajnalban is pár percenként hallani a szirénákat.

Most 1-2 napja csendesebb talán, lehet nem szirénáznak már minden esetnél csak a tényleges sürgősségi szállításnál.Bár lehet azért hallottam kevesebbet/figyeltem kevésbé, mert zárva voltak az ablakok :D


[ Szerkesztve ]

(#44804) Kékes525 válasza Soulfly842 (#44803) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44805) perempe válasza radi8tor (#44794) üzenetére


perempe
addikt

a videó alapján ő is 'vírustagadó', de lehet, hogy áprilisban készült, és most máshogy vélekedne.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44806) ubyegon2 válasza Lauda (#44787) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A kolléga honnan látja azt, hogy mekkora a hazai tesztkapacitás hivatalosan és maszek alapon és mekkora az igény hozzá képest? Szerintem sehonnan.

Hotyhoty honnan látja a kolléga? Nem láttál még Kojak-nyalókás kopasz látóasszonyt? :DDD

(#44800) Kékes525

2 Duda egy csárdában? Van itt azért tudományos túltengés rendesen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44807) cappa72


cappa72
nagyúr

Nos, gondolkodtam megint egy kicsit az intézkedéseken, összevetve az általam ismert infókkal.

Tehát orvos ismerősöm 3 hétig szenvedett tavasszal.
Fiam 3 hét után is pozitív ( 4 nap után tünetmentes)
Nem csak e két eset alapján, de akkor azt mondanám, hogy 3 hét mire valaki ténylegesen biztonsággal negatív. (amúgy meg teszt nélkül nem is igazán mondható meg, hogy ±)
Akkor miért 14 nap a karantén? Ja hogy már nem annyi... csak 10.
Csak az én logikám ennyire hülye, vagy az intézkedések?
Nem érzem az összhangot. Csak hangokat érzek, de azok biztos a fejemből jönnek. Ha más is hallja, szóljon.

A karanténban levő fertőzött személynél nem láttam a határozatban, hogy negatív eredménynek kellene lennie a "szabaduláshoz".
Az elsődleges kontaktoknál szintén nincs ilyen követelmény, tehát ha letelik a 2 hét, és nincs tünet, akkor uccu’neki, mehet bármerre.

Ha valakinek 3 hét után is pozitív a PCR-je (ami ha igaz, fals pozitív eredményt ritkán produkál, fals negatív az előfordul), akkor az azt is jelenti, hogy a nyálkahártyán van még vírus. Már ha jól értem. És ha jól értem, akkor ilyenkor még fertőz.
Tehát nem kötelessége produkálni negatív eredményt közösségbe visszakerülés előtt; akkor az egész hercehurca egy potenciális “adunk a szanak egy pofont” kategóriát képvisel.

Én így látom.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44808) Soulfly842 válasza cappa72 (#44807) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mindezt fokozták egyébként azzal, hogy Cecília instrukciói alapján:

"Ha tünetmentes a gyerek, 10 nap után mehet iskolába Ha a pozitív gyermeknek tünete is volt, akkor kérik az iskolába való visszatérés esetén a negatív eredményt. De tünetmentesnél, kontaktszemélynél 10 nap után visszatérhet a gyerek az iskolába."

[link]

(#44809) Rive válasza cappa72 (#44807) üzenetére


Rive
veterán

A PCR gyógyulás után (!!!) produkálhat fals pozitív eredményt a visszamaradó vírustörmelék miatt. A jelen ismeretek szerint ilyenkor a delikvens már nem fertőz.

Ha enyhe betegségről van szó, akkor a tünetek jelentkezésétől tíz nap úgy általában biztonságosnak tekinthető, a PCR eredményétől függetlenül. Mégegyszer: ez a tíz nap a betegeknek vagy megerősített fertőzötteknek szól.

A két hét karantén arról szól, hogy ennyi idő alatt már 'tuti' kijön valakin, ha fertőzött: de még ha tünetmentes is, akkor is kigyógyul. Szóval ez azoknak szól, akikről nem tudni, hogy fertőzöttek.
Ha menet közben kiderül, hogy fertőzöttek, akkor mehet az előző pont.

Eltekintve attól, hogy itthon ebből mi lett igazából logikus, praktikus megközelítés.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44810) radi8tor válasza perempe (#44805) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja elgondolkoztató lehet miért. Az új videóját még nem néztem meg (szept 11-i rögzítés, 2 napja feltöltve).

⭐ Stella

(#44811) perempe válasza radi8tor (#44810) üzenetére


perempe
addikt

Én most néztem (Mentorháló 1:01:36), és már máshogy beszél róla.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44812) radi8tor válasza perempe (#44811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó lenne tudni hogy miért. De sosem tudjuk meg.

⭐ Stella

(#44813) Rage47 válasza cappa72 (#44807) üzenetére


Rage47
veterán

Nemreg irta nekem erre valaki, hogy szervezetben benne lehet meg ennyi ido utan is a virus genomja, de a fertozes nem biztos.
Ismerosom eü dolgozo kulfoldon es 5 hetig nem mehetett vissza (boltba elengedtek azert😃), mert nem biztos, hogy nem fertoz ilyenkor az ember.

(#44814) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ismerős felesége most kapta el, úgy, hogy telibe védekezett, maszkban vásárolt és gyorsan és fertőtlenített stb. márpedig muszáj volt a teszkáóban elkapnia. erről ennyit, ha valahol ott van a cucc, eléggé fertőz. csak eddig nem volt ott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44815) omfgk válasza Parci (#44814) üzenetére


omfgk
addikt

márpedig muszáj volt a teszkóban elkapnia. :F

Az addig oké ,hogy ő nagyon figyel, maszk, fertőtlenítés, tömegközlekedés kerülése, stb...
De a családtagok is?

Valaki más behurcolja a házba a koronát, rajta esetleg átmegy tünetmentesen, de továbbadja házon belül.

[ Szerkesztve ]

(#44816) lacafaca válasza Parci (#44814) üzenetére


lacafaca
őstag

nem mondtam már mikor: vegyvédelmi öltözet, semmi más nem fog megvédeni senkit (csak az erős immunrendszered)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44817) Kékes525


Kékes525
félisten

Végre! A legalább 1000 milliárdos gyűlöletkeltő plakátok után egy értelmes. A nemzeti konzultációs plakátot váltotta fel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44818) Lauda válasza Parci (#44814) üzenetére


Lauda
félisten

Elkaphatta olyan embertől is, akivel egy légtérben volt és nem volt rajtuk maszk. Ezen kívül a maszknak is akkor van értelme, ha megfelelően teszik fel, veszik le és tisztítják/cserélik stb stb. Elkaphatod úgy is, hogy megfogsz bármit amin rajt a szmötyi, utána megfogod a telefonod/bármi mást és már átvitted arra és már viszed is haza/az autódba. Maximálian nem lehet úgy védekezni ellene, hogy közben viszonylag normális emberi életet élsz.

[ Szerkesztve ]

(#44819) Kékes525


Kékes525
félisten

[Jakab Ferenc: gyorsvonatként rohanunk a vesztünkbe]

"Újra megkongatta a vészharangot a magyarországi járványügyi helyzet miatt Jakab Ferenc virológus, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője - számolt be a portfolio.hu."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44820) Parci válasza omfgk (#44815) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

képben lévő család, kifejezetten figyeltek, itt simán rettegőzné őket a topik fele.
mindegy, csak annyit akartam mondani, hogy ha valahol ott van a cucc, akkor fertőzni fog, és eddig relatíve könnyű volt nem foglalkozni vele, mert hogy nem volt ott. most azért ott lesz.

én még mindig jakab ferencnek hiszek inkább, akinek az a munkája, hogy vírus, nem pedig az, hogy hazudunk éjjel, nappal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44821) Parci válasza Lauda (#44818) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezeket én tudom, ők is tudják

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44822) Jablocskov válasza Parci (#44814) üzenetére


Jablocskov
tag

Az a baj, hogy maszkot még hordanak is az emberek, de a távolságtartással százból egy ha foglalkozik, pedig ez legalább olyan fontos lenne mint a maszkhordás.

(#44823) Parci válasza Jablocskov (#44822) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, mászik rá a nyakamra a pénztári sornál, hogy lássa már jó előre, hogy milyen szart tesz majd még be magának a szalag mellől stb. agyrém.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44824) Rive válasza omfgk (#44815) üzenetére


Rive
veterán

Civilek szintjén egyszerűen nincs százas védelem, akármennyire is figyel és igyekszik valaki.
Csak az nem mindegy, hogy milyenek az esélyek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44825) Ezekiell válasza Lauda (#44818) üzenetére


Ezekiell
veterán

Maximálian nem lehet úgy védekezni ellene, hogy közben viszonylag normális emberi életet élsz.

Ezzel itt a topikban páran vitatkoznának... :) Tévesen persze.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44826) Lauda válasza Parci (#44821) üzenetére


Lauda
félisten

Csak arra gondoltam, hogy ettől még nem értelmetlen a védekezés. :) Elkaphatod úgy is, hogy védekezel, de lehet, hogy nem kapod el. Vagy amit írtál korábban, hogy ha más a dózis, más lehet a lefolyás is. Ezen kívül, ha el is kapod, lehet nem adod úgy tovább/annyi embernek, mint ha nem védekezne az ember (mindkét fél).

Most majd megint írod, hogy ezeket is tudom, ők is tudják. :DDD

(#44827) ubyegon2 válasza lacafaca (#44816) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

vegyvédelmi öltözet helyett legyen inkább:

vegyivédelmi öltözet ;)

(#44825) Ezekiell

Ezzel itt a topikban páran vitatkoznának... :) Tévesen persze.

Ezt zseniálisan csinálod általában, akik vitáznak, veled is, csak téves állásponton lehetnek. Naja. :D Fura, de én is pont így gondolkodom. ;]

(#44814) Parci

Na most minden viccet félretéve, itt mi a konklúzió? Mer'ugye nincs. Vagy van? Így is elkapható, már meg kádferedőzik benne? Csoda, ha az én eccerű fejemmel már tényleg semmit nem értek? :N

Van egy kolléga, aki időnként megjegyzi, hogy hülye vírus! Szerintem egyedül neki van itt abszolút tudása.

Ja és kicsit szomorú vagyok, hogy enyhe negatív éllel emlegeted a topik egyik/jobbik felét. (ilyenkor kapja a vérszemet a másik fele) :K

---brühühü----

[ Szerkesztve ]

(#44828) Parci válasza Lauda (#44826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, tudjuk/-ják :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44829) BalanceR válasza Parci (#44820) üzenetére


BalanceR
addikt

Soha nem állította senki, hogy a maszk, a gyakori kézmosás... 100%os védelmet nyújt, azért vannak az ajánlások, óvintézkedések, hogy csökkentsék a fertözés esélyét, de nullára nem lehet redukálni. Egyelőre ez az egyetlen hatásos fegyver, mint egy golyóálló mellény, ha fejbelőnek, vagy nagyobb a kaliber, akkor fucked...
Az óvszerre még rá is van írva, hogy 99%ban hatásos, mégis sokaknál becsúszik.
A kérdés az, hogy maszk, távolságtartás, és kézmosás nélkül mennyivel előbb kapták volna el, illetve mennyivel lett volna súlyosabb? (Azt már szinte biztosan tudjuk, hogy a kvantitás azaz a bejutó vírus mennyisége befolyásolhatja a lefolyás erősségét. Bergamóban, Wuhanban a pozitív ellátó orvosok még sokszor maszk nélkül dolgoztak, a koronások között, mert úgy is benne van a vírus mindkettőjükben. Viszont a sokszoros vírusdózis sokkal erősebb tüneteket okozott, az elején talán ezért hullottak az orvosok is, mint a legyek ...)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44830) Parci válasza ubyegon2 (#44827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a konklúzió talán csak annyi, hogy it is time!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44831) kisgyerek85 válasza Parci (#44823) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ezt nagyon egyszerű kiküszöbölni, a bevásárlókocsit nem tolod, hanem beállsz elég és húzod, egyből megvan a 1,5 méter távolság

(#44832) Parci válasza BalanceR (#44829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem azért meséltem ezt el, mert bármi megdőlt volna. csak jelezni akartam, hogy eddig nem volt járvány, most viszont szépen alakul. fél éve vitatkozunk róla, hogy milyen vírus ez, most jött el az ideje, hogy kiderüljön egyre inkább személyes tapasztalatok alapján.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44833) Cyrin


Cyrin
addikt

nézzétek meg, a bevásárlókocsi fogantyúját senki nem felrtőtleníti, és kesztyűt sem húznak.

ennyi bőven elég.

(#44834) lacafaca válasza ubyegon2 (#44827) üzenetére


lacafaca
őstag

vegyvédelmis voltam zegen 88-89 ;)
párszor volt rajtam, imádtam mikor ránkeresztették gyakorlaton a "gázt" :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44835) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, asszony most közölte, hogy nincs jól, nulla ereje, kidől :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44836) lacafaca válasza Parci (#44835) üzenetére


lacafaca
őstag

mármint a tiéd? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44837) radi8tor válasza Parci (#44814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Helyileg merre laknak?

⭐ Stella

(#44838) Parci válasza lacafaca (#44836) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44839) lacafaca válasza Parci (#44838) üzenetére


lacafaca
őstag

nafasza

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44840) Parci válasza radi8tor (#44837) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mátészalka környéke

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44841) radi8tor válasza Parci (#44840) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ohjé, ott van nekem is a fél rokonság.

⭐ Stella

(#44842) Parci válasza lacafaca (#44839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem csak fáradt. meg hát amióta a gyerekek közösségbe járnak, azért ezer meg egy szarság átmegy rajtunk per év, szóval bármi lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44843) lacafaca válasza Parci (#44842) üzenetére


lacafaca
őstag

persze, nem is lehet gond, pihen egy jót azt klap...vagy vesz egy jó kalapkúrát akár :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44844) Kékes525 válasza Parci (#44820) üzenetére


Kékes525
félisten

"képben lévő család, kifejezetten figyeltek, itt simán rettegőzné őket a topik fele."

Saját példámból tudom, hogy nagyon nehéz mindig, hiba nélkül jól védekezni. Egy tévedés és ha van vírus a közeledben megvagy fertőződve. Másrészt sokszor nem is rajtad múlik a dolog. Egy biztosabb dolog van, ha egyedül vagy és soha nem mész el otthonról, vagy úgy ahogy Putyin védekezik. De még ezeknél is lehet hiba. Úgyhogy szerencse dolga is az egész.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44845) Kékes525 válasza lacafaca (#44834) üzenetére


Kékes525
félisten

A tökéletesen (100%-osan) zárt ruha sem véd meg 100%-osan. Tudniillik nem mindegy, hogy hogyan veszed fel és hogyan veszed le. Másrészt meg is sérülhet a ruha. Nincs tökéletes védelem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44846) lacafaca válasza Kékes525 (#44845) üzenetére


lacafaca
őstag

igaz ez is, de mondjuk annak a levetését egy komplett szmötyis zuhanyzás előzi meg, kiszakítani is képtelenség volt, ebben még volt anyag...mondjuk az amd (nem, nem a proci) már fölsértette volna, igaz :D
de amúgy nincs 100%-os védelem ezt mondom, valahol úgy is beesik egy hiba, az ember észre sem veszi

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44847) BalanceR válasza Kékes525 (#44845) üzenetére


BalanceR
addikt

Ami azt illeti, az ISSen elég nagy biztonságban van a crew, minden, ami lentől feljut, 100%ban csíramentesített, de a háttérsugárzás, meg a minusz 70 fok a cargo dockban szintén hatékony :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44848) Kékes525


Kékes525
félisten

Legalább van ízlése a koronavírusnak!

[A járvány a jelek szerint a jobboldali-populistának mondott politikusokat „nézte ki” magának az első számú vezetők közül.]

Újabb adalék a konteo hívőknek! :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44849) perempe válasza Kékes525 (#44848) üzenetére


perempe
addikt

ez az új Index, elég végigolvasni a szalagcímeket (pl. Ezúttal villamosnak csapódott Kunhalmi Ágnes). Csányi kórházát is szorgalmasan reklámozzák.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44850) Kékes525 válasza perempe (#44849) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Ez a Privátbankár.hu. De ezt nagyon sok lap leadta.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.