Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45951) proci985 válasza omfgk (#45941) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tavasszal nem lehetett tesztet kapni, azert nem teszteltek a svedek.

jelenleg is akadozik az ellatas ahogy hallom.

tom_tol: itt azert meg mindenki vigyaz, vagy probal.

de ja, ezeket a koroket mar parszor leirtuk, felesleges n+1. alkalommal is vegigmenni rajta.

max par ember megint megprobal minket gyozni arrol, hogy svedeknel eljott az apokalipszis, hat jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45952) pjen válasza Lauda (#45949) üzenetére


pjen
félisten

Vegyünk csak minket.Nem raktak ki 30000 beteget a korházakból,hogy aztán még le is tagadjákl

(#45954) radi8tor válasza pjen (#45952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itthon se volt 30000 csak papíron. 2-3000 lehetett az a valóságban.

⭐ Stella

(#45955) pjen válasza radi8tor (#45954) üzenetére


pjen
félisten

Lehet hogy csak 2-3 ezer volt,bár szerintem sokkal több,de a 2-3 ezer is pont 2-3 ezerrel több mint az elfogadható.Akkor még azokról a betegekről még nem is írtam akik egyszerűen nem jutottak órvoshoz a járvány miatt.Mindegy,ez a leltár sose lesz megtartva.

[ Szerkesztve ]

(#45956) radi8tor válasza pjen (#45955) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miután kiderült hogy ott terjed legjobban a kór, talán ezzel összességében több életet mentettek meg, mintha maradt volna mindenki bent lábadozni.

⭐ Stella

(#45957) pjen válasza radi8tor (#45956) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted ez a normális,ha igen az elég szómorú.

(#45958) Lauda válasza pjen (#45952) üzenetére


Lauda
félisten

A kérdés nem arra vonatkozott, hogy a nagyar kormány mit csinált rosszabbul, mint a többi ország. :)

(#45959) lacafaca válasza syberia (#45953) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45960) radi8tor válasza pjen (#45957) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Figy, semmi sem volt normális márciusban amikor még sokkal jobban tartott tőle mindenki. (mindenki alatt nem marinénét értem hanem a szakértő gárdát)

⭐ Stella

(#45961) pjen válasza radi8tor (#45960) üzenetére


pjen
félisten

Így van.Mi kiraktuk a betegeket a kórházból,a Svédek meg hagyták menni a dolgokat a maguk útján.Senki nem tudta mi a helyes.

(#45962) pjen válasza Lauda (#45958) üzenetére


pjen
félisten

Kérdésed a többi országra vonatkozott.Mi is egy vagyunk a többi országból.

(#45963) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Németország újabb magyarországi megyéket minősített kockázatos területnek. A listán nem szerepel Bács-Kiskun, Békés, Fejér, Heves, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megye." [link]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45964) lacafaca válasza t72killer (#45963) üzenetére


lacafaca
őstag

hurrá, mehetek az oktoberfestre :P ...ja nem, lefújták a beszari bajorok :(((

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45965) t72killer válasza lacafaca (#45964) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sör túl híg a koronavírusok kifingatására.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45966) idegen lény válasza t72killer (#45886) üzenetére


idegen lény
őstag

A tüsszögés, a gyakori tüsszentés nem tünete sem a koronának, sem az influenzának, csak a megfázásnak és az allergiának lehet tünete. De ezer okból tüsszenthet valaki.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45967) idegen lény válasza Amur (#45905) üzenetére


idegen lény
őstag

Már linkeltem a minap:
A tünetek megjelenése után 8–10 nappal radikálisan lecsökken a fertőzés továbbadásának valószínűsége Az utóbbi hónapokban lassacskán világszerte elterjedő antigéntesztek olcsók, 15 perc alatt eredményt adnak, nincs szükség a kiértékeléshez laborfelszerelésre, és elég megbízhatóan jelzik, hogy fertőző-e, akitől a minta származik.

Hasznos vírusok

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45968) syberia


syberia
veterán

Ha én vírus volnék

Ha én vírus volnék, több hullámban jönnék
Tőlem visszhangozna már az egész környék
Ismerőse lennék fiúnak és lánynak
Operatív törzsnek és a Győrffy Pálnak.

Ha én vírus volnék, nyáron megpihennék
Hogy ne féljen hozzám jönni semmi vendég
De az iskolától elkapna az ideg
Ősztől veszély lennék megint mindenkinek.

Ha én vírus volnék, meccsre sose járnék
Taszítana engem minden labdajáték
Sport helyett a pályám a kultúra lenne
Veszélytelen lennék műveletlenekre.

Ha én vírus volnék, nagyon későn kelnék
Este tizenegyig ágyamban hevernék
Aztán kezdeném el irtani a népet
Ha lenne akkor még az utcákon élet.

Ha én vírus volnék itt a szép világban
Én lennék a király minden médiában
A többi vírusok gyűlölnének engem
Azt morognák halkan, jobb a marketingem.

(Nem saját alkotás :)

https://howbad.info/

(#45969) t72killer válasza idegen lény (#45967) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ehhez hozzáadjuk a ~3-14nap közötti lappangási időt, ami alatt tényszerűen fertőz, meglehetősen hosszú időszakot kapunk. Mindemellett, ha azokat kivonjuk a forgalomból, akiknek már konkrét tünetei vannak, azzal azért valós fertőzési eseményeket lehet megelőzni, még ha nem is mindet.

Itt jön a képbe a fegyelem illetve az, hogy a munkavállaló ne legyen sarokba szorítva a kirúgás/normál jövedelemnél lényegesen alacsonyabb juttatások/bebukott szabadság rémével. Mindíg emlegetik a "svéd modellt" -na pont ezekben elég sarkalatos különbségek vannak a magyar és a skandináv mentalitásban (de skandi helyett bármelyik civilizált országot mondhatnám). A család kenyeréért/állásáért rettegő munkavállaló természetesen be fog menni "dolgozni", amiért őt egy percig se hibáztatom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45970) idegen lény válasza t72killer (#45937) üzenetére


idegen lény
őstag

Van.

Izland lesz Magyarország ellenfele november 12-én a Puskás Arénában – a mérkőzés győztese ott lesz a 2021-es Eb-n. Hát ez szuper! A két vörös ország találkozik. De jó is lesz, ha idelátogat még az izlandi szurkolótábor is. :W Itt fognak majd vedelni és duhajkodni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45971) t72killer válasza idegen lény (#45970) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<- :DD, budipapír?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45972) idegen lény válasza t72killer (#45971) üzenetére


idegen lény
őstag

Az. Nem láttad még?

Erdő Péter: "A vasárnapi és más ünnepnapi miséken a padokban mindenhol ülnek, a közösségi találkozás nem szűnt meg annyi különbséggel, hogy maszkban énekelnek, imádkoznak, távolabb egymástól." Hogy lehet maszkban énekelni? :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#45974) perempe válasza Meggyi001 (#45973) üzenetére


perempe
addikt

nagy kuss van. melyik iskola?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#45975) Drizzt válasza idegen lény (#45970) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem latogat. Az Uefa csak hazai nezoket engedelyez a nemzetkozi meccsekre, a befogadokepesseg 30%-aig. Ezt az adott orszag tovabb szukitheti. Pl. tegnap Bulgariaban az Eb-selejtezon 42000-es stadionban alapbol 12k lehetett volna az Uefa szerint, a hatalyos bolgar torvenyek szerint kb. 4k mehetett volna ki. Ezt a kormanyuk engedelyezte, hogy 8k-ra noveljek erre a meccsre, de kb. vegul 2k ember ment ra el.

I am having fun staying poor.

(#45976) Lauda válasza idegen lény (#45970) üzenetére


Lauda
félisten

Ha mondjuk csak negatív teszt esetén jöhetnek, akkor teljesen mindegy, hogy jönnek-e vagy sem. Mármint a magyaroknak, járvány szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#45977) pjen válasza Drizzt (#45975) üzenetére


pjen
félisten

Ezekszerint akkor nálunk is puszta előre látásból épültek a 10000 stadionok.A 250 rendszeres néző könnyen túdja tartani az előírt távolságot.

(#45978) Parci válasza pjen (#45961) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a svédeknél meg is halt egy csomó ember tavasszal, nálunk pedig sosem fog kiderülni, hogy mi lett, mert egyrészt kiraktak olyanokat, akiket nem lett volna szabad :(, másrészről viszont abszolút terjedt a kórházakban tavasszal, így akik kibírták a kirakást, jobban jártak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45979) bulikavagyok válasza Parci (#45916) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

LOL

(#45980) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Vityánk a kis optimista:

Orbán Viktor: A rosszkedvünk tele jövő júliusig tart

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#45981) pjen válasza Parci (#45978) üzenetére


pjen
félisten

Ez is egy nézőpont,ha nekem nem is szimpatikus.

(#45982) Drizzt válasza pjen (#45977) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link] Itt vannak a tenyleges nezoszamok az elmult fordulobol. Nemzeti bajnoksagokra az Uefanak nincsen korlatozasa, ugy tudom. Pandemia kozepen ez nem keves, sot tul sok. De megis latszik valamekkora onkorlatozodas, juniusban meg boven voltak 15k felett Ftc meccsen(, igaz az Ujpest elleni meccs volt, meg a zarofordulo. De most meg ez lehetett az elso lehetoseguk Bl-be jutast unnepelni). A Barca, meg Juve elleni meccsuk az nagyon neccesnek hangzik. Jelen allas szerint a Puskasban 20k nezovel.

I am having fun staying poor.

(#45983) Lauda válasza Sir Pocok (#45980) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az idei influenza oltás is egy orosz rulett, mivel nem nagyon tudták miket kell összekotyvasztani hozzá.

(#45984) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fogalom: Long COVID

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#45985) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#45840) üzenetére


Z.É.T.
őstag

1176/15
993/82 (kórház/lélegeztető)
11163/~10.5% (teszt/pozitív)

[ Szerkesztve ]

(#45986) Parci válasza pjen (#45981) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök mindegy, hogy szimpatikus-e, mert ez nem szimpátia kérdése. kirakták egy csomó embert és kész. biztos, hogy többen fertőződtek volna meg, ha nem raknak ki senkit, és fogalmunk sem lehet, hogy ki hogyan járt volna rosszabbul. így is elég sokan rosszul jártak. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45987) Parci válasza Z.É.T. (#45985) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mászik felfelé a kórház/lélegeztető :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45988) Rive válasza Sir Pocok (#45984) üzenetére


Rive
veterán

Ez, együtt a (természetes) nyájimmunitás elérhetetlenségévével => lényegében nem maradt érv amellett, hogy bárki is 'elengedje' a járványt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45989) Ezekiell válasza Rive (#45988) üzenetére


Ezekiell
veterán

Háde a gazdaság, meg éhenhalás, meg úristen!!!!!

Hát pedig nálunk elengedték, és így is marad.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#45990) Z.É.T. válasza Parci (#45987) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A "long covid" #45984 Sir Pocok legalább ilyen rossz "hír".
Nálunk is van ilyen a baráti körünkben. :(

(#45991) pjen válasza Ezekiell (#45989) üzenetére


pjen
félisten

Már a nyugdíj prémiumra elrakptt húsz miliárd is elfogyott,tartalék semmi.V M.

(#45992) Parci válasza Z.É.T. (#45990) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, egy ütősebb influenzából sem egy hét kilábalni, egy tüdőgyula utóhatása években mérhető, sajnos ez ilyen. regenerálódik azért a szervezet, de nyilván felnőttként tényleg éveket kell dolgozni rajta, hogy utolérd a korábbi önmagad (addig meg jön a következő kínai kór :DDD).

engem a szívizom-gyulladás körüli parák ijesztenek meg egy picit jobban, azt milyen jó volna megúszni! (kop-kop)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45993) Onlány


Onlány
tag

Bekerült a 39 éves tanár is az elhunytak közé :( RIP. Őt hagyták ki a listából és a 444-en volt róla cikk.

[ Szerkesztve ]

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#45994) Parci válasza Onlány (#45993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg.

amúgy még mindig ideges leszek, amikor stroke-/szívparákat és/vagy vírusos tüdőgyulladást olvasok, mint alapbetegség. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45995) Onlány válasza Parci (#45994) üzenetére


Onlány
tag

Többször volt vírusos tüdőgyulladás is alapbetegség :U .
Visszatérve a tanárhoz, számomra még kérdés, hogy milyen módszerrel vezetik a statisztikát ha így kimaradhat egy-egy elhunyt. Gyanítom nem Ő volt az első és az utolsó. :(

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#45996) UberMutant válasza Onlány (#45995) üzenetére


UberMutant
őstag

lehet, hogy csak lassú az adatbevitel.

(#45997) Z.É.T. válasza Parci (#45992) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nézd, találkoztam már sajnos influenza szövődményben elhunyttal (nagymamám, RIP <3), tüdőgyulából nehezen felépülttel is, de én még olyannal nem, hogy valaki örömködve veszi tudomásul, hogy pár nap enyhe tünettel megúszta, majd utána hónapokig zavartabb, mint a 91 éves nagyszülő. Jegyzetekből él, naponta 3-6x kell aludnia. Még nem tudom a szív- és tüdővizsgálatának eredményeit, azt nem akartam írásban megkérdezni, majd jövőhéten találkozunk. 3x éves, sportoló (nem élsport), az egészséges életmód reklámarca lehetett volna. Tudom, ez csak egy lehetséges verzió a sok közül a lefolyásban, de amikor szembejön, majd olvasom hétről hétre, hogy egyre bizonyosabb az átesettek xy%-ánál, amikor 5x éves régi haver nem ment már többé haza a kórházból, stb stb, akkor nem tudok hűvös és távolságtartó lenni a betegséggel és nehezen tudok a relativizálókkal együttérezni, amiért maszkolniuk kell, vagy némileg korlátozva van az "életük". És - már írtam korábban, nem erre akarom kihegyezni - én is elveszítettem a munkám, a szakállamat is rövidebbre kellett vágnom és én sem szeretek maszkban lenni.
Tökmindegy, a gazdaságnak drukkolóknak én és az ismerőseim is "csak egy szám vagyunk a statisztikában" ...

[ Szerkesztve ]

(#45998) Onlány válasza UberMutant (#45996) üzenetére


Onlány
tag

Mindig annyi új elhunyt jelenik meg az adatbázisban amit adott nap közölnek. Akkor nem az adatbevitel lassú, hanem pár nap csúszásban kapjuk az információt? Tehát nem előző nap haltak meg ennyien hanem mondjuk két vagy három nappal ezelőtt. Van akit utólag tesztelnek le( pl. a fiatal 29 éves lány) és ezért pár nap csúszással jelenik meg az adatbázisban.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#45999) Jablocskov


Jablocskov
tag

(#46000) andor80 válasza perempe (#45974) üzenetére


andor80
senior tag

Nincs nagy kuss feleslegesen tolod:
[link]

Mennyi iylen eset lehet még?...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.