Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44451) radi8tor válasza Ezekiell (#44443) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évente egynél azért gyakrabban kell azt tisztítani. Valaki szerint 2-3 havonta. Kb annyi idő után érzem én is a szagát megint.

⭐ Stella

(#44452) lacafaca válasza nubreed (#44449) üzenetére


lacafaca
őstag

mert japó cucc, azok meg nem adták ki a készleteiket, de gondolom a licence szabad volt (vagy meg lehetett venni, passz), ha akarod gyártod

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44453) Ringman válasza Lauda (#44450) üzenetére


Ringman
nagyúr

komolyan megdöbbentő.

(#44454) Parci válasza BalanceR (#44446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de azért ez nem így megy, hogy "én már áprilisban megmondtam". millió teszt kell, ennek megvan a biztonságos menete. mi is megkapjuk, hogy "már öt éve megmondtam, hogy a ph-nak piacteret kéne építenie". megmondani 12 másodperc, utána már csak meg kell csinálni, ami hónapok, évek, milliók :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44455) nubreed válasza lacafaca (#44452) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk érthető a japánok részéről. Van idehaza is jó pár gyógyszergyár, van arról infó, hogy ezt gyártani fogja valaki ha licenc alapján ez lehetséges?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#44456) Parci válasza lacafaca (#44447) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi nyugtat meg egész pontosan? hogy az egyik gyógyszer éles tesztfázisba érkezett?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44457) Ezekiell válasza radi8tor (#44451) üzenetére


Ezekiell
veterán

2-3 hónap a klímaidőszak kishazánkban :) Tehát effektíve évente egyszer. Aki fűt is vele, annak nyilván nem évi egyszer kell, de ez elhanyagolható számú user.

Céges klímák pedig teljesen más kérdés, számunkra irreleváns.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44458) Parci válasza Ezekiell (#44457) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fűtésnél nincs igazán kondenzvíz-képződés. elég évente egyszer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44459) lacafaca válasza #46372352 (#44448) üzenetére


lacafaca
őstag

hüle firkászlogika...mivel írták, hogy ez a gén nincs is jelen az afrikaiaknál, az viszont tény, hogy nagyon sok sötét bőrű/fekete megy el, így semmi logika ebben

#44455 sajna ezekről nekem nincs infóm, biztos van itt ebben a témában pro tag

#44456engem egy hír se a méregkeverőktől :)

#44460 index is lehozta nyugi :DDD már tegnap olvastam

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44461) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#44311) üzenetére


Z.É.T.
őstag

848/16
11972/~7% (teszt/pozitív)
757/52 (kórház/lélegeztető)

#statisztika #napiadat

[ Szerkesztve ]

(#44462) Csatravi válasza lacafaca (#44447) üzenetére


Csatravi
senior tag

Gyorsan ?
Én már tegnap is lassú voltam hozzá :)
(#44400)

(#44463) Ezekiell válasza Z.É.T. (#44461) üzenetére


Ezekiell
veterán

16, az már 1 híján a tavaszi csúcs.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44464) lacafaca válasza Csatravi (#44462) üzenetére


lacafaca
őstag

:R tegnap nem nagyon értem rá olvasgatni, ma jutottam el ehhez a hírhez...vissza meg nem nagyon olvasok itt bocsi...nekem volt gyors a hír bedobása olvasás után, ma sem fogok ráérni, mert el kell tolnom pár k epret, lassan de biztosan itt a tél :O dolog megy végtelen

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44465) Z.É.T. válasza Ezekiell (#44463) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Aminek ma örülni lehet, az a kevesebb kórházi kezelésre szoruló és lélegeztetett, amennyiben nem csak az adatfeltöltés van lemaradva. (holnap - holnapután meglátjuk, tendencia-e)

(#44466) Csatravi válasza Ezekiell (#44443) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mondjuk tök mindegy hogy ha egy készülék gumi, műanyag stb alkatrészeit nem készítették fel UV, Ózon, vagy az erős alkohol ellenállóságra akkor bármelyik le fogja amortizálni.

(#44467) Ringman válasza Z.É.T. (#44461) üzenetére


Ringman
nagyúr

"Aki elkapja a betegséget, meg fogjuk gyógyítani"
"A védekezés sikerét emberéletekben mérjük"

(#44468) Wn2tl válasza #46372352 (#44448) üzenetére


Wn2tl
tag

Az európaiak jó részének sajnos van neandervölgyi dns-e.

(#44469) Jablocskov válasza Ringman (#44467) üzenetére


Jablocskov
tag

A védekezés sikerét jól mutatja, hogy a halálozások száma nagyjából ugyanolyan ütemben emelkedik mint áprilisban.

(#44470) Csatravi válasza fatal` (#44431) üzenetére


Csatravi
senior tag

"De mondjuk magas fizetéssel egész jó biztosítást lehetne kötni a TB árából."

Ugye érzed azt hogy amit kiemeltem az a legveszélyesebb. Pontosan azt jelenti, hogy mikor igazán sz@rban vagy akkor nem fogsz ellátást kapni csak ha keményen perkálsz. Mert vagy van fullos bizti vagy jöhet a szívás. És igazán sz@rban lenni betegséget a mai világban már sokkal könnyebb összeszedni mint 40-50 évvel ezelőtt.És elhiheted szinte mindenki sorra kerül. És akkor már nem lesz ám állami eü, hogy a legdrágább beavatkozásokat visszalapátoljuk oda. A kettős rendszernek (állami/privát eü) már most is látjuk a nagyon káros hatását. A privát eü nem megy bele a drága beavatkozásokba (mert nem tud a kuncsaft fizetni) viszont a drága beavatkozásokba meg az állami eü rokkan bele az alulfinanszírozás miatt. A jó orvosok rosszabb esetben teljesen elmennek a privát eü.-be az alacsony bérek miatt vagy vegyesben dolgoznak aminek sokszor a beteg látja a kárát mert félhulla dokik, nővérek kezelik.

Ha rajtam múlna nem engednék a humán eü-ben privát praktizálást. A gyógyítás maradjon állami monopólium. Öntsék ezt a sok pénzt inkább az állami rendszerbe és akkor be lehetne verni a dugót a süllyedő hajó lékjébe. De addig míg a TB járulékot adó formájában szedik be (fityeszünk új találmánya) addig sok jóra nem számíthatunk. [link]
Mert ugye amit járulékként szednek be az címzett pénz, azt az összeget arra is kell fordítani amire befizették. Az adó formájában beszedett pénz meg arra amire akarják. És ha egy stadion vagy egy vasútvonalra kell a pénz akkor .........

(#44471) Csatravi válasza lacafaca (#44464) üzenetére


Csatravi
senior tag

Semmi gond, inkább többször mint egyszer sem :)

(#44474) Ringman válasza Jablocskov (#44469) üzenetére


Ringman
nagyúr

„Mi nem úgy vagyunk sikeresek, ahogy mások szeretnék, hogy sikeresek legyünk. Mi a magunk magyar módján vagyunk sikeresek"

(#44475) Onlány válasza #46372352 (#44472) üzenetére


Onlány
tag

A legtöbb sajtó-helyreigazítási pert elvesztett médium az origó. Ennyit a hitelességéről.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#44476) #49155328 válasza Parci (#44458) üzenetére


#49155328
törölt tag

A beltérit és a kültérit is karban kell tartani.
Főleg fűtéssel óránként 5-10 liter víz keletkezik. ;)

(#44478) andor80 válasza Onlány (#44475) üzenetére


andor80
senior tag

ÉS mennyi folyamatban.Azért nem is értem 3 eset után itt miért nincs 3 csapás?...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44482) Parci válasza #49155328 (#44476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hova tűnik az a víz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44486) radi8tor válasza Parci (#44482) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lefolyóba? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#44488) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha nem volt még.

Covid-19 – kiderült, melyik maszk mennyi vírust enged át

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44489) Parci válasza radi8tor (#44486) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyáron hűtésnél van benne víz, télen fűtésnél nincs. mit tudok rosszul?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44491) radi8tor válasza Parci (#44489) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csoda. :D

⭐ Stella

(#44493) Parci válasza #46372352 (#44492) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is így tudom. akkor viszont továbbra is áll, hogy 2-3 hónapig tocsog a kondenzvízben, ergo elég évente fertőtleníteni. a tisztítás (por miatt) az más, azt gyakrabban kell, ha fűt is vele az ember, de itt most fertőtlenítésről volt szó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44495) perempe


perempe
addikt

(#44496) #49155328 válasza Parci (#44482) üzenetére


#49155328
törölt tag

KÜLTÉRI EGYSÉG OLVADÉKVÍZ

Bármely olyan légkondicionáló esetén, amit fűtésre használnak számolni kell a készülék fűtési üzemben történő leolvasztásával, (defrost). Amikor ez a folyamat végbemegy, a kültéri egység a kondenzátorra fagyott jeget leolvasztja, ami vizzé válik.

Minél párásabb, ködösebb az idő annál többször indul el ez a folyamat. Óránként 5-10 liter olvadékvízzel kell számolni, ami ha belegondolunk nem kevés. Logikusan a támogatófűtésre használt klímák esetén ez az érték a töredéke, hiszen itt mínusz 5 – plusz 5 fokról beszélünk, ahol az ingatlan fő fűtésrendszere már régen be van üzemelve.

Azoknál a klímáknál, amelyek kifejezetten fűtésre vannak igényelve, fontos hogy a kültéri olyan elhelyezést kapjon (a rendelkezésre álló lehetőségeken belül) ahol a fentebb említett mennyiségű olvadékvíz nem okoz problémát.

Tetőre, lefolyóba.

(#44497) Parci válasza #49155328 (#44496) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tök másról beszélsz.

egyrészt, autó klímáról volt szó. másrészt fertőtlenítésről. a kültérit mióta fertőtlenítik? a beltériben képződő kondenzvíz miatt szaporodnak fel a bacik a beltériben, ami gond és fertőtleníteni kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44498) radi8tor válasza Parci (#44497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lol, szépen elment a kommunikáció lakásklímák irányába. :D Bevallom engem is beugratott a kolléga.

⭐ Stella

(#44499) #49155328 válasza Parci (#44497) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ja, hogy autó klíma :F :D Upsz.
De karbantartani azt is kell. Fertőtleníteni nem.
Kávét kell igyak, meg korán van.

(#44500) Parci válasza #49155328 (#44499) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

áááááá! de, azt is kell fertőtleníteni, minden "beltérit" kell fertőtleníteni. :DDD a kocsiban pont erre jó egy ózongenerátor, járatod 20 percig kb. a klímával együtt és szépen csírátlanítja. hogy aztán a motortérben még mit kell takarítani, portalanítani, az egy másik történet.

beltéri = fertőtlenítés, takarítás
kültéri = takarítás
uff! :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.