Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44401) Ringman


Ringman
nagyúr

Nyugdíjas-szövetkezettől bérel munkaerőt a Péterfy-kórház

segédápolói és orvosírnoki munkaköröket is nyugdíjasokkal töltetnének be. Tavaly munkaerő-kölcsönzőkön keresztül is béreltek nővéreket és műtősöket.

(#44402) lacafaca


lacafaca
őstag

a nemzet csalogánya és rajongói nem fosnak semmitől :D

...csak hogy dobhassak a paragőzősre egy lapát szenet ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44403) Ringman válasza lacafaca (#44402) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes "garázskoncert", mikori ez a kép?

(#44404) lacafaca válasza Ringman (#44403) üzenetére


lacafaca
őstag

friss...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44405) Parci válasza Kékes525 (#44399) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, egy komolyabb betegség után simán van fél év, akár egy év egy teljes gyógyulás, nem az, hogy már nem köhög az ember vagy ilyesmi, hanem, hogy ugyanúgy kap levegőt futás közben.

az mondjuk fura (nekem), hogy valaki tünetmentes és aztán mégis nehezen regenerálódik, jó alattomos szar, ha ilyet csinál (mondjuk üti az endotél sejteket, de mást nem..?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44406) lacafaca


lacafaca
őstag

na még egy lapáttal:
👉Ma este találkozunk Sopronban?! 🕗20.00 További infók ITT: TANKCSAPDA - NEM HAGYLAK EL! - SOPRON☝️Vasárnap estére is lesz programunk: TANKCSAPDA - NEM HAGYLAK EL! - TATABÁNYA
:DDD

...éééés [link]
talán lassan leesik a tantusz

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44407) Ringman válasza lacafaca (#44406) üzenetére


Ringman
nagyúr

fiatalok voltak és kellett a pénz :(((

(#44408) BalanceR válasza gergo5991 (#44388) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát, elméletileg nem kizárt, de szerintem bőven lehet pszichoszomatikus eredetű is.
Mint mikor ha sokat ásítanak körülötted, rád is rádjön az ásítás, vagy mikor egy filmben a főhős visszatartja a lélegzetét, a nézők egy része öntudatlanul is hasonlóan tesz, vagy mint amikor vakarózó állatot lát az ember, és hirtelen ő is viszketni kezd... Egyfajta pánikbetegség ( nem betegségpánik, ahogy az antimaszkosok mondják).
Mostanában a nehézlégzést néha én is tapasztalom magamon, de ez inkább ilyen tudatalatti reflex szerintem.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44409) freeknight válasza BalanceR (#44408) üzenetére


freeknight
őstag

Az ezekben a betegekben ct-n látható tűdőkárosodás is bizonyára csak a képzeletük szüleménye.

(#44410) #49155328 válasza lacafaca (#44406) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mi a baj? Vasárnap megyek Vidi meccsre. ;]

(#44411) t72killer válasza freeknight (#44409) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A ct vajon megmondja, h 1-2 év alatt begyógyul-e ez a sz.r, vagy akin átment maradjon a sakknál élete hátralévő részében?

Konteó: azért se piszkálják ezt a károsodás-problémát, hogy miután a népre ráeresztették ezt a sz.rt, ráadásul 1-2év elteltével sima teszttel nem lehet megmondani h valakin átment-e, muszáj lenne össznépi szűrővizsgálatot csinálni ct-vel és egyéb drága nyalánkságokkal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44412) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Nagy-Britannia jó úton halad annak a célnak a teljesítése felé, hogy október végéig 500 ezerre emelkedjen a naponta elvégezhető koronavírustesztek száma – mondta szerdán Boris Johnson brit miniszterelnök

ők sem értenek hozzá: ha nincs elég teszt, akkor kevesebb az új eset!

(#44413) pjen válasza t72killer (#44411) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy két év múlva senkiben se lesz nyoma se a kovidnak.

(#44414) Ezekiell válasza pjen (#44413) üzenetére


Ezekiell
veterán

És lehet, hogy addigra leszallnak az ufók is... :) Felesleges spekulálni, amíg a jelenben is ennyi probléma van a covidal.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44415) lacafaca válasza #49155328 (#44410) üzenetére


lacafaca
őstag

:R jó szórakozást ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44416) Lauda válasza freeknight (#44409) üzenetére


Lauda
félisten

A tüdőkárosodást lehet megmutatja, csak azt nem, mi okozta. Ha az elmúlt időszakban (tehát a fertőzést megelőzően) nincs felvétel a tüdőről, akkor ez kb az okozhatta az is kategória.

(#44417) Csatravi válasza t72killer (#44411) üzenetére


Csatravi
senior tag

"A ct vajon megmondja,"
Meg bizony. Sok mindent még a jó röntgen is. És ha a 40 év felettiek betartják a tüdőszűrés ajánlásokat (évenkénti tüdőszűrés) akkor még összehasonlító kép is lesz az adatbázisban.
40 év alatt is lehet röntgen de 40 év felett egyszeri alkalommal ingyenes is így nem lehet visszatartó erő a pénzhiány.

[ Szerkesztve ]

(#44418) BalanceR válasza freeknight (#44409) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem olvastad el, hogy kinek, és mire szólt a válasz...
Egy szóval nem mondtam, hogy a betegek képzelik be maguknak.
Arra válaszoltam, hogy ha valaki mostanában előzmény nélkül (nem volt tüdőgyulladása, nem volt lázas, nem köhögött, nem szállt el a szaglása, nem volt orrfolyás, sem végtagfájdalom...) tapasztal magán egy-két tünetet, bőven lehet pszichoszomatikus.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44419) t72killer válasza pjen (#44413) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, reméljük ez lesz. Jó lenne valami kézzelfogható infó, ezeknek a CT-s adatoknak az elemzésével, esetleg valami komolyabb vizsgálattal.

#44417: egy rakat országban nincs ilyen sajnos, a fizetős EÜ-s helyeken meg pláne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44420) Csatravi válasza t72killer (#44419) üzenetére


Csatravi
senior tag

"egy rakat országban nincs ilyen sajnos, a fizetős EÜ-s helyeken meg pláne."
Az hogy más országokban van vagy nincs az kevésbé érdekel. Lényeg hogy nálunk van.
"Sokan" háborognak itthon is hogy jobb lenne a fizetős eü mert akkor mennyivel jobb lenne.
Pedig ha tudnák akkor soha nem akarnának olyat.

(#44421) fatal` válasza Csatravi (#44420) üzenetére


fatal`
titán

A jelenlegi helyzetben a probléma, hogy fizetős az EÜ. Mármint, ha nem akarsz meghalni, akkor magánrendelőkbe kell járni. Mellette pedig fizetni kell a TB-t ugyanúgy...

(#44422) lacafaca válasza fatal` (#44421) üzenetére


lacafaca
őstag

ja...föliratkozol a listára és jó eséllyel nem éred meg azt, vagy mész egy fizetősre, ha van miből...ez a szép magyar valóság

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44423) Csatravi válasza fatal` (#44421) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mondjuk úgy hogy "sokan"a magánrendelőbe mennek diagnózis felállításra, hogy onnan visszaküldjék az állami ellátásba meggyógyítani. Az esetek majd 80-90%-ban ez történik.

(#44424) fatal` válasza Csatravi (#44423) üzenetére


fatal`
titán

Műtétek esetében igen, illetve sürgős esetben ellát az állami rendszer pl. egy infarktus esetén.

Enyhe esetben, ha a háziorvos nem elég, akkor nem. Pl. be volt dugulva a fülem, kb. 3 hét lett volna az állami környezetben. 20 ezer forintért egy magánrendelőben másnapra megvolt. És ez csak egy viszonylag egyszerű példa.

Persze a TB-t attól még fizetem.

Fogászatról nem is beszélve.

(#44425) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

uk 7100 eset, 71 halott, nem túl szép...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44426) Parci válasza t72killer (#44425) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szép, de azért nézd meg, hogy tavasszal az első halott után mennyivel jött az armageddon az érintett országokban. most egész más történik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44427) BalanceR


BalanceR
addikt

Erről valakinek vélemény?
[link]
Hatásos lehet egy ilyen irodai környezetben ( étkező illetve coffeebár levegő fertőtlenítés e)?
Nyilván nem én fizetném, hanem a cég. Ózonos fertőtlenítő helyett ezt ajánlotta az egyik beszállító, de én kételkedem benne...
Úgy rémlik, az A típusú influenza majdnem 2x nagyobb sejtmag+ membrán, mint a Covid...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44428) Parci válasza BalanceR (#44427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nap közben hiába megy egy ilyen, csak akkor védene, ha minden másokból kiböfögött levegőt ő szívna be előbb és nem te. valamit azért használ. az ózon is valamit használ csak, mert oké, hogy nap végén nyomsz egy resetet az irodára, de addig ugyanúgy elkaphattad.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44429) Csatravi válasza fatal` (#44424) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez az a ~20%
Többen mondták már nekem beszélgetések kapcsán hogy miért nem fizetős az eü hisz most is sokszor fizet inkább a maszeknál. Felemlítik, hogy a CT-t MR-t is maszekon intézték el mert gyorsabb volt. Persze az operáció már az állami eü-ben volt. Ja persze mert a műtét ára több százezer vagy milliót is elérő összeg lett volna. A legtöbb állami/maszek vegyesben dolgozó doki szinte mind ezt csinálja. "Apró-cseprő" pár tízezres szolgáltatásokat csinálnak maszekban amit még úgy ahogy kinyögdécsel az ember. Persze vannak az igazi magánkórházak, rendelők is de az nem az átlagember árszínvonala. Ott minden megvan de iszonyatos költségekkel.
De ez mind annak a következménye hogy a kormány nem finanszíroz rendesen.
Ha pld egy állami CT teljesen lefinanszírozna akkor nem kellene több hetet várni. Ehelyett adott számú vizsgálatot engedélyez, finanszíroz így a gépek ott állnának kihasználatlanul. Sokszor ezt a kihasználatlan időt adják el a maszek vállalkozásoknak. Ahol meg ezt nem tudják megoldani ott áll a gép X órát a 24-ből pedig mehetne 24/24-ben.

(#44430) BalanceR válasza Parci (#44428) üzenetére


BalanceR
addikt

Én is erre jutottam kb... Köszi a megerősítést.
Ha már itt tartunk, tárgyak sterilizálására mi a legjobban javasolt?
Ózongenerátor zárt dobozban a tárggyal? Uv kamra? alkoholos áttörölgetés?
Multi user kamera optikák, dslr vázak, adatgyűjtő kézikonzolok , telefonok lennének a cél, szóval a vegyszertől tartanék...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44431) fatal` válasza Csatravi (#44429) üzenetére


fatal`
titán

Milliós műtétet nyilván senki nem csinál maszekban. De mondjuk magas fizetéssel egész jó biztosítást lehetne kötni a TB árából. Persze nem mindenki járna jól, de jelenleg a lehetőség sincs meg rá.

Nem is ezzel van a gondom, hanem azzal, hogy a TB-t és a nyugdíj járulékot a nagy büdös semmire fizetjük, mivel ellátás majdhogynem nincs, nyugdíjat pedig az én generációm már nem fog kapni. Tudom, abból fizetik a jelenlegi nyugdíjakat, tisztában vagyok a rendszer működésével, viszont ez néhány éven belül be fog dőlni (az állami egészségügyi ellátással együtt).

(#44432) Csatravi válasza BalanceR (#44427) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kicsi légtőmegáramlással dolgozik így sok haszna nincs. Viszont arra jó hogy a szennyezett levegőt végigszívja az irodán, magyarul jó megkeringeti. Az ózonnal ellentétben itt a felületek továbbra is szennyezettek maradnak.
Szerintem napközbeni használatban nincs előnye az ózonos fertőtlenítéssel szemben.

(#44433) lacafaca válasza BalanceR (#44430) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]
összetöröd a külső üveget óvatosan, bezárod egy dobozba és voala...persze kell hozzá pici barkácsérzék :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44434) Parci válasza BalanceR (#44430) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom.. az ózon azért korrodál..

törlőkendő, ha muszáj, de amúgy... néha a szobát megózonoznám és kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44435) Csatravi válasza BalanceR (#44430) üzenetére


Csatravi
senior tag

UV hátránya hogy csak a fénnyel elért felület sterilizálódik. Én az ózonos tisztításra tenném a voksom. Bele egy nagyobb műanyag dobozba a cuccot azt 1-2 perc alatt megvan mivel nem kell több m3 levegőhöz előállítani az ózont.

(#44436) t72killer válasza Csatravi (#44429) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, aki fizetős EÜ-t akar, annak dunsztja sincs róla, miről beszél. Ahol ez megvalósult, a váltás összes hasznát benyelték az egymással kartellezgető magánbiztosítók, a gyógyításhoz egy kanyi fillér extra forrás nem került, az mind ment a biztosítók csinovnyikjainak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44437) Csatravi válasza t72killer (#44436) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egyszer akart kötni velem egy biztosító ilyen eü biztosítást. Megnézték volna az eü előéletemet. Kizárták volna a meglévő bajokat a kockázatviselésből. Mondtam az úgy nem lesz jó mert akkor sz@rt sem ér. Akkor benne hagyja de akkor az fizetendő összeg annyi lett volna hogy azt csak Dáriusz tudná kifizetni.
Mondtam is egyből, hogy jöjjön kikísérem a kijárathoz.

(#44438) radi8tor válasza Parci (#44434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy én csak nemrég olvastam erről a korrodáló hatásáról (miután megrendeltem a bika ózongenerátoromat :W ) és azon tűnődtem, ha ez annyira vészes lenne, akkor autók klímájának tisztításához miért hagyják?
Elég sok mindent tud korrodálni a belső térben (meg azt is írták hogy a gumi alkatrészeknek sem tesz jót). Szóval mi az igaz vajon?

BalanceR: ezekből a légtisztítókból Sharp Plasmacluster az egyik legjobb ár/érték arányú. Olyasmi elven működik, mint az ózongenerátor, de ózon nélkül (negatív töltéssel látja el a levegőt és ettől a szálló kosz - amire vírusok is tapadhatnak - leesnek a földre).

⭐ Stella

(#44439) t72killer válasza Csatravi (#44437) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, kb hasonlókról van szó amerikában, svájcban és egyéb fizetős rendszerekben. Alapmotivációjuk, hogy kibújjanak bármiféle fizetési kötelezettség alól, senki se higgye azt, hogy a "jól szervezett" kapitalista majd azzal fog vesződni, hogy a csóri polgárnak biztosan elérhető CT-t szolgáltasson. Ha odamész és hitelkártyát virítva kiperkálod, persze. Ha viszont már biztosítómaffia is van a dologban, a Dáriusz-kategória (akinek a díjába 1:1-ben beáraztak pár ilyen vizsgálatot) mehetnek, akinek kicsit olcsóbb biztosítása van, azt ledumálják/megoldják, hogy valami adminisztratív okból mégse kaphassa meg biztosításra a dolgot.
EÜ munkavállaló oldalról ugyanez: minden biztosító felé külön kommunikálni, 8ból 5cég fizet ha van rajta sapka azért, ha nincs azért, gyógyítás helyett a biztosítókkal való veszekedésre-aktatologatásra megy el az idő/munkaóra, amit persze szintén az ügyfél fizet a végén magasabb biztosítási díj formájában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44440) #49155328 válasza BalanceR (#44427) üzenetére


#49155328
törölt tag

Eléggé teleshoppos a körítés, semmi konkrétum.

Amúgy a mi klímáinkban hideg plazma generátor van, az is tisztítja a levegőt. Gree.

(#44441) #49155328


#49155328
törölt tag

HEPA és szénszűrő a lelke + egy gyenge ózon generátor.

[ Szerkesztve ]

(#44442) perempe válasza nubreed (#44389) üzenetére


perempe
addikt

nálunk sajnos érződik a jogász vonal (pl. Városliget).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44443) Ezekiell válasza radi8tor (#44438) üzenetére


Ezekiell
veterán

Évente egyszer tisztíttatod a klímádat a kocsiban vs hetente nyomatod az ózongenerátort otthon a cuccaidnak.
A szénbányában se első nap lesz fekete a tüdőd.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44444) lacafaca


lacafaca
őstag

Na, akkor le lehet nyugodni, nem fog meghalni senki mától covidtól :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44445) Parci válasza radi8tor (#44438) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

korrodál, gumik, fémek. egy gyártásban tevékenykedő ismerősöm mesélte, hogy az egyik csarnokukat le kellett bontani telibe miatt, még a 304-est is megette.

szóval be kell tartani az idő/légköbméter előírásokat stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44446) BalanceR válasza lacafaca (#44444) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez az a gyógyszer, amit már Áprilisban említett a doki az Ázsiába szakadtam csatornáján, mint lehetséges gyógyszer...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44447) lacafaca válasza BalanceR (#44446) üzenetére


lacafaca
őstag

igen...gyorsan betettem ahogy elolvastam, talán ez megnyugtat mindenkit akinek az orvostudományban van minden bizodalma...talán nem kell tovább olvasni itt végre a világvégemindmeghalunk posztcunamit :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44449) nubreed válasza lacafaca (#44444) üzenetére


nubreed
veterán

+ (#44446) BalanceR

Azért csak felmerül bennem a kérdés, hogy ha már áprilisban is lehetett tudni, hogy ez jó lehet a COVID kezelésére, miért csak most jutott el hazánkba? Annyira jól dolgozott a külügy, hogy csak mostanra sikerült tető alá hozni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#44450) Lauda


Lauda
félisten

A második hullámban sok orvos és ápoló fertőződik meg a koronavírustól, ami miatt táppénzre kerülve csak a fizetésük 60 százalékát kapják meg. Hosszas igényléssel juthatnak hozzá a 100 százalékos táppénzhez, de csak úgy, ha igazolt fertőzöttek, kontaktként erre nincs valódi lehetőség. [link]

No igen, így kell őket megbecsülni. Aki még maradt és állja a sarat, azokkal is bohóckodjuk végig a bürökrácia útvesztőit, ha munkavégzés közben (ezt persze nehéz, ha nem lehetetlen megmondani hol) megbetegszik.

Egyik családtagnak szüksége van rendszeres idegsebészeti kontrollra és idén év elején egy ilyen kontrollnál mesélte a doki, hogy 26 órája van bent a kórházban, azóta nem aludt, kezelt, műtött, az osztályt rendezte stb stb. Nincs orvos, ott sem, azon a szinten sem. Úgy nézett ki, mint egy zombi. Na most ha befut egy balesetes és nekiáll műteni, csak egyszer nézzen be valamit. Mert hát ő is ember. Az ember pedig hibázhat. Főleg, ha ennyire kimerült. Persze az ország vezetőit sosem ilyen orvosok fogják "szabdalni", így valószínűleg nem is fogják megtapasztalni az általuk (is) kiépített rendszer veszélyeit. Azt gondolom ezek az orvosok és ápolók hétköznapi hősök.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.