Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44951) nobela


nobela
senior tag

"megszűnik a hálapénz"

Az is csökkent értelmi képességű aki ezt bármilyen formában elhiszi.

Amúgy ilyet csak egy idióta mond. Vagy egy aljas hazudozó.

Lehet választani.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#44952) omfgk válasza t72killer (#44950) üzenetére


omfgk
addikt

miért is ne lehetett volna az egészet pl idén szept 1-től meglépni valamelyik stadiont skippelve.

Ezt meg is válaszoltad rögtön.

(#44953) Csatravi válasza Kékes525 (#44946) üzenetére


Csatravi
senior tag

+1
Ismert politikai húzás. Most beetetés, majd később lófütyi lengetés.

(#44954) Lauda válasza t72killer (#44950) üzenetére


Lauda
félisten

Az első 80%-os löket már 2021.jan1-től érkezne nekik. De ebből tuti lesz még cirkusz, mert az ápolók sincsenek megfizetve. Vagy majd a doki az egymilláér' bentmarad pelenkázni is...

[ Szerkesztve ]

(#44955) cappa72 válasza Kékes525 (#44876) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi +Rive-nak is.
Most már csak olyan kérdésem van, hogy a vírustörmelék megmaradásáról, kimutatásáról, hogy ez meddig? (marad meg és mutatható ki?)
Mert ez a kocka a képből még hiányzik.
Persze gondolom ez egyedi, mint a betegség lefolyása, de erről is talán van/lehet valami tól-ig statisztikai adat.

Tehát:
a megbetegedés utáni 3. nap (mintavétel) eredménye pozitív - ekkor még fertőz
a megbetegedés utáni 10. nap (mintavétel) eredménye pozitív - ekkor még fertőz
a megbetegedés utáni 19. nap (mintavétel) eredménye pozitív - már nem fertőz (?), de a vírustörmelék miatt a teszt pozitív (mérésügyileg továbbra sem tartom fals pozitívnak). Tehát ekkor már mehet(ne) közösségbe, fodrászhoz, akárhovabárhova.
várjuk a megbetegedés utáni 24. napi mintavétel utáni eredményt.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44956) Csatravi


Csatravi
senior tag

Van arról információ, hogy a mikrohullám elpusztítja-e a vírust? (mikrohullámú sütőre gondolok)

(#44957) Stanlee válasza ubyegon2 (#44942) üzenetére


Stanlee
őstag

https://soziales.hessen.de/gesundheit/infektionsschutz/corona-hessen/quarantaenebestimmungen-fuer-rueckreisende

A legegyszerubb, ha beutazas elott 48 oraval tesztelteti magat, ha negativ, akkor minden tovabbi nelkul szabadon kozlekedhet Nemetorszagon belul.

A repteren is teszteltetheti magat erkezes utan, de akkor addig karantenban kell maradnia, amig nem kapja meg a negativ eredmenyt.

Baratnom pl. csutortokon este teszteltette magat, masnap reggel volt eredmeny.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44958) t72killer válasza Lauda (#44954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mikor lehetett ebben az országban bármilyen akárcsak holnapra megígért dolognak hinni, hogy mindenféle vágás, szivatás, korlátozás, "jahogyaznemisúgyvan" nélkül megkapja az ember? Az 500eFt covidpótlékot nettóban megkapta minden eü-dolgozó?

Ami rákerül a konkrét fizetéspapírra, elhihető. Azon túl: jövőre borítékolható a 400, 2023-ig simán az 500Ft-os EUR-árfolyam, mindez amellet, hogy az EUR is inflálódik. +ugye nem kicsit valószínű, hogy az egész mögül kihátrálnak legjobb esetben félúton, azaz lesz mondjuk egy 50-60%-os nominál emelés, amit pár év alatt megeszik az infláció.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44959) Rive válasza cappa72 (#44955) üzenetére


Rive
veterán

Ez a tíz nap ez az enyhe lefolyásra vonatkozik, a betegség (tünetek) kezdetétől. A megbetegedéstől a tünetek megszűntéig max. egy hét, utána még pár nap tartalék. Ha enyhe a lefolyás, akkor (elvileg) a tíz nap után a PCR eredményétől függetlenül már nem fertőz.

Ha a lefolyás nem enyhe (nem múlnak el a tünetek ~ egy hét alatt) az más tészta, arra nem tudom, mi a szabály, pláne: mi a szabály itthon. Mer' ugye az elv és a szabály az más tészta, itthon meg ugye amekkora káosz van, hát faxtudja :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44960) idegen lény válasza Csatravi (#44956) üzenetére


idegen lény
őstag

A mikró elpusztítja a koronavírust?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44961) t72killer válasza idegen lény (#44960) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, a húsféléket (fehérje+víz) pillanatok alatt fel tudja forrósítani, gondolom a valamilyen szinten fehérjetartalmú vírusokat is gyorsan szétkapja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44962) Csatravi válasza idegen lény (#44960) üzenetére


Csatravi
senior tag

Számomra nem az lenne az igazi kérdés, hogy hosszan tartóan működtetve 60 fokot előállítva (főzve) pusztít e hanem hogy rövid pár perc mikrózás árt e neki. Mondjuk 1000-1200W-nyi magnetron teljesítménnyel pár perc alatt kinyuvad e a kis rohadék?

(#44963) idegen lény válasza t72killer (#44961) üzenetére


idegen lény
őstag

A külső burkuk fehérjéből áll, azt szedi szét a szappan is. A lényeg, az információ, van belül, annak átadása a feladatuk az élővilágban a fajok között. Ezeknek a fontos információknak az átadásával erősítik a fajok ellenállóképességét, a túlélésre való képességét. Vírusok nélkül már rég kihaltunk volna. Legyünk hálásak nekik.

(#44964) FPSTunker Vagy a mikróba ül belé. :DDD
De a legbiztosabb az, ha a mikrót is belerakod egy mikróba.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44964) #49155328 válasza Csatravi (#44962) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mert ha igen akkor beülsz a mikroba vagy mi :F ;]

(#44965) ubyegon2 válasza Stanlee (#44957) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm, ezt fogjuk nézegetni utazásig. :R Ezt a megelőző tesztelést is átgondoljuk, szerintem ez lenne a legcélszerűbb.

Baratnom pl. csutortokon este teszteltette magat, masnap reggel volt eredmeny.

Vagy ez, de ahová tudna menni az eredmény elkészültéig, az nem azonos település a munkavállalás helyével. Mindegy, a linket átküldöm, Ő tud németül, még 1x thnx!

(#44966) idegen lény válasza Csatravi (#44962) üzenetére


idegen lény
őstag

Az attól függ, hogy milyen közegben van a vírus. Ha megfogsz egy koronavírust, és csak úgy, a la natúr beteszed egy mikróba, akkor két percen túl már "döglődik". Persze sohasem élt. De ha folyadékban, ételben vagy bármi más közegben van, akkor nyilván több idő kell hozzá, mert ahhoz a közegnek is át kell forrósodnia, hogy hozzá is elérjen a hő.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44967) Csatravi válasza #49155328 (#44964) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kösz, ezzel már sokkal előrébb vagyok. :)

(#44968) Csatravi válasza idegen lény (#44966) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem közegben, hanem közegen. Csak egy elméleti példa. Egy összetaperolt zöldséget vagy egy zsemlét berakva le lehet e gyalulni a vírust anélkül, hogy megsütném vagy megfőzném. Tehát egész rövid idő alatt.

(#44969) idegen lény válasza Csatravi (#44968) üzenetére


idegen lény
őstag

Ahhoz az UV praktikusabb lenne, esetleg az ózon. Vagy még inkább: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44970) BalanceR


BalanceR
addikt

Az intelligens emberek csoportjai eléggé megszaporodtak a Sheepbookon...
Mi a hiba a képen?

Ez pl "csak" 2200 ember követi BTW... :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44971) Csatravi válasza idegen lény (#44969) üzenetére


Csatravi
senior tag

Persze írhattam volna jobb példát is, mondjuk egy ételfutár által kihozott pizzát, vagy más kész ételt is de most nem az a kérdés, hogy mi lenne praktikusabb, de akkor hagyjuk.

(#44972) idegen lény válasza BalanceR (#44970) üzenetére


idegen lény
őstag

:DDD Talán csak egy helyesírás javító csoport.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44973) BalanceR válasza idegen lény (#44972) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát nem tudom... Valaki nagyon megrázta arrafelé a hülyefát...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44974) Snoop-y válasza BalanceR (#44970) üzenetére


Snoop-y
veterán

En evekig hordtam makszot es meg fizettem is erte (Nike Air)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44975) idegen lény válasza Csatravi (#44971) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem egyértelmű volt az írás.

"Egyelőre nem tudunk olyan kutatásról, ami kifejezetten azt nézte volna, hogy a mikró elpusztítja-e a koronavírust. Azt viszont tudjuk, hogy mit csinál a mikró más kórokozókkal, és ebből tudunk következtetni arra, mit tesz a koronavírussal. Kettő perc mikrózás elpusztítja az átlagos konyhában található kórokozók kilencvenkilenc százalékat, és kicsit hosszabb mikrózás megöli például az influenzavírust, a madárinfluenzát, a madár koronavírust, és még egy sor másik vírust is."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44976) bigdady válasza bigdady (#43831) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ismiéknek leárt a karantén, gyereknek továbbra semmi tünete hiába volt pozitív (műtét miatt derült ki), anyjának semmi tünet semmi baja nem is volt, nem is tesztelték, apja orra folyt és köhögött, tesztelték negatív, hétfőtől újra a régi kerékvágás, két hét pihenő meg volt összezárva a pozitív gyerekkel, senkinek semmi baja, ennyi. Csak röhögnek az egészen

[ Szerkesztve ]

(#44977) BalanceR válasza bigdady (#44976) üzenetére


BalanceR
addikt

Legyen minél több ilyen hír, az lenne a legjobb, ha mindeki ennyivel megúszná.
November szerintem nem lesz ennyire vidám hónap.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44978) t72killer válasza bigdady (#44976) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fals pozitív:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44979) Z.É.T. válasza bigdady (#44976) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pontosan mi az amin röhögnek?

(#44980) aprokaroka87 válasza BalanceR (#44970) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jézusom, ez már fáj :) Szerintem igazából már értelme nincs miről beszélni lassan.

[ Szerkesztve ]

(#44981) idegen lény válasza Csatravi (#44971) üzenetére


idegen lény
őstag

Tényleg fertőzhet az élelmiszer, a telefon és a pénz?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44982) Csatravi válasza idegen lény (#44981) üzenetére


Csatravi
senior tag

Figyi, az ilyeneket nekem tök feleslegesen linkelgeted.

[ Szerkesztve ]

(#44983) lacafaca


lacafaca
őstag

baj van gyerekek...ma szerintem úgy 30000ui d-vel megmérgeztem a környék összes mikróbáját :DDD
remélem a szabadban töltötte mindenki a napját és nem a barlangjában :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44984) dobolan válasza bigdady (#44976) üzenetére


dobolan
senior tag

Nálunk is mehet dolgozni hétfőtől a 3 koronás, akiből kettőt pozitívra teszteltek, egyihez meg nem mentek. Mind tünet nélkül végigülte a karantént. :)

(#44985) BalanceR


BalanceR
addikt

Vótmá?
[Sarlatán elemző]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44986) idegen lény válasza BalanceR (#44985) üzenetére


idegen lény
őstag

Aha.

(#44982) Csatravi Nagyon szívesen.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44987) Kékes525 válasza idegen lény (#44963) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem. A külső burok kettős lipid rétegből áll, amit a szappan szétszed. A kettős lipidrétegben különböző fehérjék találhatók: E, M, N, S fehérjék.

[A coronavírusok biológiája, különös tekintettel a SARS-CoV-2-re és a COVID-19-re]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44988) Lauda válasza t72killer (#44958) üzenetére


Lauda
félisten

Arra celoztam, hogy nem tudjak azt meglepni, amit peldaul a 13. havi nyugdijjal, hogy visszaepitenek 1/4 majd 1/2-et es a valasztasok utan azt mondjak, hogy elvesszuk vagy befagyasztjuk a visszaepitest, mert nincsen ra fedezet. ;) Itt hamar kiderul(ne) a turpissag, nem csak 2023-ban. Igaz nem tudni januarban valoban mennyit fognak nekik emelni, mert a korabban linkelt cikkben 80%-rol van szo 2021 januartol, az index cikkeben pedig 60-70%-ot vizionalt a miniszterelnok. Amugy szerintem a tb-n is siman emelhetnenek, ha szukseg lenne ra egy normalis egeszsegugyhoz. A masik oldal viszont az, hogy amennyit elsutyerakolnak, az mehetne hasznos celokra is, de ez mar egy masik tema.

[ Szerkesztve ]

(#44989) South Velen


South Velen
addikt

A héten kaptam ajánlatot egy helyről, amit elfogadtam, de tegnap írtak, hogy menjek el tüdőszűrésre a belépési folyamathoz.

Megtagadhatom ezt a pandémiéra hivatkozva?
Szellemi pozícióról van szó, eleve nem értek egyet a kéréssel, de legfőképp nem szeretnék első heteimre kiesni korona miatt....

Gondolom a válasz az, hogy megtagadhatom, csak nem fogok itt dolgozni :)

(#44990) #49155328 válasza Csatravi (#44967) üzenetére


#49155328
törölt tag

Egészségedre.
Szerinted mi lesz a zsemléből meg a többi szarból a mikróban két perc alatt? :N

(#44991) S e t h válasza South Velen (#44989) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pontosan.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#44992) radi8tor válasza South Velen (#44989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs kihirdetve a vészhelyzet, maszkban elmehetsz röntgenre.

⭐ Stella

(#44993) Jablocskov válasza South Velen (#44989) üzenetére


Jablocskov
tag

A múlt héten voltam, időpontra mentem, egyesével lehetett felmenni, előtte lázmérés, kikérdezés tünetekről, kézfertőtlenítés. Maszk mindenkin volt. Amit lehetett megtették, hogy ne ott kapd el.

(#44994) Lauda válasza South Velen (#44989) üzenetére


Lauda
félisten

Igazi ertelmiseg lehet, aki ezt keri toled, mert a tudoszures egy szellemi pozicional semmilyen plusz infot nem tartalmaz szamukra. Mas lenne a helyzet egy olyan munkakornel, ahol gazokkal, poros munkahelyen stb dolgoznanak, ahol a tudore veszelyt jelentene valami es megneznek jelenleg mi a helyzet.

(#44995) Lauda


Lauda
félisten

Na ismet vesz az allam lelegeztetogepeket. Miközben a raktárakban áll hegyekben, újabb lélegeztetőgépeket vásárol az állam Van mar vagy 20 ezer db (eddig nem 16 ezer volt?), most meg vesznek hozza ugy, hogy orban szerint a legrosszabb esetben is 800 embernek lehet szuksege ra. Szemelyzet meg gondolom lesz nyugdijasokbol vagy gyerekekbol mellejuk.

(#44996) BalanceR válasza Lauda (#44988) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát alapvetően szerintem ha a vírushelyzetre hivatkozol, el fogják fogadni, hogy halasztást kérsz,ha meg nem, az azt mutatja, hogy másban sem lesz a cég rugalmas szóval nem biztos hogy jó az a munkahely...
Én legalábbis nem dolgoznék olyan helyen, ahol vaskalapos beszűkült a HRes...
Pláne, hogy a munkakör nem követeli meg, hacsak előtte nem kohóban, vagy azbesztgyárban melóztál...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44997) Floyd80 válasza Lauda (#44995) üzenetére


Floyd80
addikt

Ahogy Tóta W. mondá, jut mindenkire kétszáz lélegeztetőgép, annyi van, hogy a Balatont akváriummá bugyborékoltathatjuk velük.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44998) BalanceR válasza Lauda (#44995) üzenetére


BalanceR
addikt

Remélem raktárat is építenek még egyet, hogy legyen hely azokat is tárolni.
Btw tudja valaki, hogy miért nem lehet a gépeket egy lezárt, lefóliázott konténerben egy sima bérelhető távfelügyeletre kötött fűtött raktárban tárolni? Kb havi 150k ból meg lehetne úszni, de nem, külön raktár kell miliárdokért.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44999) BalanceR válasza Floyd80 (#44997) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem is rossz ötlet...
Pannon Jacuzzi...
Lehet benne yachtozni, ha van elég kurva meg kokó..

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#45000) Floyd80 válasza BalanceR (#44999) üzenetére


Floyd80
addikt

Az az érzésem ezek kereskedni akarnak vele, valami közép-európai hub leszünk.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.